Rasedus

õige naine sünnitab põllul!

30. september 2013

Ei ole mingi üllatus, et tänagi ajasid mind üles mu kaks parimat sõpra – kõrvetised ja pissihäda. Mul polnud midagi paremat teha ka pärast, seega hakkasin telefonis meile lugema ja tsillisin Facebookis ja tõmbasin endale igaks petteks tuhude lugemise appi ja lõpuks jõudsin otsapidi Delfi Naistekasse, kuhu eile õhtul kolumnike üles läks.

Hakkasin siis kommentaare lugema ja no nagu ma arvasingi, siis leidus ikka mõni, kes arvab, et ma olen üks kohutav vingats, kes võiks ikkagi kiirelt aborti teha, sest pole ilus niimoodi vinguda. Mis mõttes ma vajan MEHE ABI riietumisel? ÕUDNE! Või et ei saagi kummarduda? Õudne joriseja olen ikka. Asju peaks huumoriga võtma! Kahjuks mina huumorit ei mõista, seetõttu ma vedelengi teinekord päevi palja perssega ja ootan, kuni Kardo mind riietada suvatseb. Mis seal ikka. Vanasti olid kõik inimesed palja perssega ja ei pidanud seda üldse suureks asjaks.

Parim kommentaar oli aga see, et kas ma ikka tean, et vanasti sünnitasid naised põlluveerel, viisid vahepeal vastsündinu koju lambanahale puhkama ja põllule tagasi. Vot SEE on naine, eksole. Null vingumist ja halamist. Ei noh, tõesti ma usun, et see nii oli ja tõesti tragid naised olid omal ajal, aga kas tõesti keegi loll arvab, et mõnele naisele MEELDIS põlluveerel sünnitada ja 5 tunni pärast kartuleid edasi kõblata? 😀

Et nad jumala eest ei teinud seda sellepärast, et olukord seda nõudis, vaid neile siiralt nii väga meeldis põllul rabada, et sünnitusel tuli lausa pisar silma. Mitte sellepärast, et vao vahel ebameeldiv ja valus sünnitada, vaid sellepärast, et väärtuslik kõplamise aeg läheb lihtsalt heast peast raisku!

Mul on siin õismäel K-rauta kõrval üks karjamaalapike, ehk peaks ka seal omadega ühele poole saama, et ikka selle “tõelise naise” tiitel kätte saada? Ilma küll ei tahaks jääda.

av0owjd_460sa-1593274

Aga natuke olen mina ka hea naine (kui seda üldse võimalik uskuda), sest suurest igavusest tegin ma Kardole hommikusööki:

1372782_10151871775059911_1003789385_n

Loe ka neid postitusi!

25 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K. 3. oktoober 2013 at 12:14

  Kusjuures, ma olen mingi imelik vms. Aga iga kord, kui inimesed hakkavad soiguma teemal vanasti, siis ajab mind üli-üli kurjaks see, et tegelikult see soiguja ei tea mitte essugi.
  Sest jah, vanasti sündisid lapsed põllul, tööd rabades vms. Aga, peale sünnitust läks ema lapsega sauna ja oli seal senikaua kuni lapsega kohaneti…
  Ja nõuksiaja lõpus ei sünnitanud ikkagi mitte ükski täie mõistusega naine kõblates vaid ronis haiglasse ja oli seal nädal aega või kuni nabavööt ära tuli. Last kusjuures nägi ainult siis, kui söögiaeg oli, sest emal oli vaja puhata 🙂
  Nii et, säh vanastit… Naised läksid hoopis peale sünnitust puhkama.
  Nüüd umbes 15 aastat on saanud naised haiglast 2-3 päeva pärast koju ja oma last kantseldavad ka ikka ise. Seega on praegu just tublid ja tragid naised 😛

 • Avatar
  Vasta Egle Keskrand 30. september 2013 at 23:03

  Tundub, et mõni ongi põlluveerel sündinud – õkva peaga vasta suurt kivi välja pursatud!

 • Avatar
  Vasta siku 30. september 2013 at 20:52

  Heh , jälle üks hea lugu pärast pikka tööpäeva . Delfi kommentaatorid ajavad igast pa*ka suust välja ikka enamjaolt 😀 Mallu ruttu ruttu põllale , et Mari kiiremini välja tuleks 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Kass Ai-Ai 30. september 2013 at 16:29

  Mallu, siit sulle nipp, kuidas Mari välja saada. Kartulipõld on kõige võti!
  Igaks petteks võid ju koogu ka kaasa võtta.
  Mul ka oli kauges minevikus põld mängus.. Läksin kartuleid võtma ja tunni pärast olin juba haiglas. Seal mind poputati nädal aega ja saadeti siis koju tagasi. Poolteist kuud oli ju aega veel. 1:0 põllu kahjuks, see titt vagude vahel ei sündinud!

 • Avatar
  Vasta Mumm 30. september 2013 at 15:53

  Need delfi kommentaatorid endiselt suht napalad ikka 😀

 • Avatar
  Vasta Karmen 30. september 2013 at 15:06

  Kusjuures mu ema on mulle rääkinud seda, et kui ta mind ootas, siis hommikul oli ta pannud kartulid maha ja peale seda läks mind sünnitama, mitte küll kartulivagudevahele, kuid siiski põld oli mängus. 🙂

 • Avatar
  Vasta etu 30. september 2013 at 12:48

  Lugesin ka hommikul neid kommentaare sealt 😀 ja no mõnele ei oskakski mitte midagi muud soovitada, kui et olgu vait ja arenegu. Aga noh, igati targad inimesed ju kõik… teavad hästi kuidas kõik käib ja kuidas rääkida/kurjutada ja kuidas rase olla ja kuidas sünnitada ja milliseid emotsioone tohib omada ja milliseid mitte. 😀

 • Avatar
  Vasta Triin 30. september 2013 at 11:18

  Põllul sünnitamine oli vanasti ikka pigem õnnetusjuhtum. Mu vanaema räägib ka kõigile, kes kuulata viitsivad kuidas ta oleks juhuse läbi peaaegu kinos sünnitanud, kas me võime sellest järeldada, et vanasti oli kõik parem ja 1950. aastatel sünnitasid kanged naised oma lapsed kinos ja siis vaatasid filmi edasi?

 • Avatar
  Vasta Mirjam Kaun 30. september 2013 at 10:37

  http://www.naine24.ee/1357106/25-piinlikku-ulestunnistust-mida-moistavad-vaid-lapsevanemad

  Mis kõike vahvat veel tulevikus juhtuma hakkab. Kas ei kõla mitte ahvatlevalt?

  • Avatar
   Vasta elex86 30. september 2013 at 12:20

   Päris ausalt, suurem osa läheb küll täppi 🙂

 • Avatar
  Vasta Merli 30. september 2013 at 10:35

  LEidub ikka naljakaid inimesi foorumites. 😀 IRL nad ei julgeks pooltki seda, mida ekraanitaga jutustavad. 🙂

 • Avatar
  Vasta Pets 30. september 2013 at 10:13

  Ma ei saa aru, kuidas saab ennast “heaks naiseks” pidada, kui mehe hommikusöök on alles laual, aga mitte ilusti, koos hommikuse ajalehe ja õllega, voodisse viidud?!?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. september 2013 at 10:22

   Pidi tööle minema, muidu oleks õlle ka viinud

 • Avatar
  Vasta Tiina 30. september 2013 at 10:13

  Vanasti oli rohi rohelisem, taevas sinisem ja üldse kogu elu parem 😀 😀 Keda huvitab, praegu on praegu ja elu on ilus 🙂
  Sünnitamise kohta, milleks siis on mõeldud günekoloogid, ämmaemandad, sünnitoetajad ja haiglad? Jumala eest, ärge ometi minge haiglasse sünnitama, parem ikka kartulivagude vahele või siis vagude puudumisel kas või niisama murulapile.

 • Avatar
  Vasta Triin 30. september 2013 at 10:12

  Oled sa kindel, et see kommenteerija seal ikka täie mõistuse juures oli? 😀 Aga tegelikult…enamus teemades, mida on üleüldse võimalik kommenteerida, ujub alati mingi selline tüüp välja, kes hakkab rääkima, kuidas ikka vanasti, kas siis keskajal, või veelgi parem, kiviajal, asjad käisid ja kuidas siis ikka kõik palju parem oli!
  Üldse- ma ei usu, et kui see kommija ise kasvõi natukenegi rahulolematu misiganes põhjuse on, siis laksab ta endale kannaga vastu rinda, ja käratab kõval häälel: ” No mis sa jaurad, et nett on aeglane ja ei saa Delfis põllusünnituse eelistest loengut pidada! Enne pronksiaega ei olnudki veel netti ega arvuteidki, ja vaata, kus ikka inimkond õitses!” ( Ja noh…kui ta nii teebki, ja toob endale näiteid kaugest minevikust, siis…jah, pole vist see peaehitus väga kiita. )
  Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis see põllulsünnitaja seal peaks üldse oma moka maas hoidma. Sest mis ta seal siis ise teeb? Täiesti vingub ju! 😀 Ja ainuüksi sellepärast vingub, et talle ei meeldinud see artikkel. Vot siis, kui lihtne on mõnda vinguma panna! 🙂

 • Avatar
  Vasta Eva 30. september 2013 at 10:07

  Laps peab kohe sündides ka kõplama hakkama, mis lebotamine see olgu!

 • Avatar
  Vasta MariaM 30. september 2013 at 10:07

  Hahaha 😀 Mul kusjuures oli kerge rasedus, mingeid kaebusi ei olnud. Siiski lasin mehel end terve raseduse aja poputada (alates söögitegemisest kuni saabaste jalga aitamisega) 🙂 No nii nautisin sellist hoolitsust. Ka sünnituse ajal (mis lõppes erakorralise keisriga) oli mees 110% toeks.Praeguseks on poeg juba 3,6 a ja nüüd mees nunnutab teda muidugi rohkem 😀 Nautige naised 😀 Ja ärge inisege nende kallal kes naudivad, milleks mängida mingit “õige Eesti naine jne jne jne” We live in the twenty first century.

 • Avatar
  Vasta Aili 30. september 2013 at 09:59

  Ja nüüd ma tean, mis ma raseduse ajal valesti teen ! Selge pilt. Lähen teen põllal kardulaid ja poetan pärast tite teeveerel. Keegi oskab aidata nabanööri osas? Jätan selle alles, et last karastada ning ta minu järel lohiseks või kuidas ?
  No mida …

 • Avatar
  Vasta Helen 30. september 2013 at 09:52

  Hehee, riietumise teema kohal tulid silme ette tädid hõlmikkleitidega vms, ju vanasti olid sellised nipid.

 • Avatar
  Vasta Kerli Rs 30. september 2013 at 09:47

  Ma jumaldan neid vanu tublisid naisi, neil on igaks olukorraks oma lapsepõlve tarkus taskust võtta… kui mina veel noor olin, siis olid inimesed paremad, elu ilusam, naised tublimad, lapsed paremini kasvatatud jne…

 • Avatar
  Vasta kribisti 30. september 2013 at 09:38

  koomas naine=kolmas naine 😀
  koigma=koitma

  Ja seda küll, et sünnitajate suremus suur oli, aga minu teada mitte sellepärast, et koheselt peale sünnitust tööle pandi, vaid sellepärast, et sünnitusel midagi valesti läks või sünnitusega seoses mingid põletikud tekkisid. Ma kunagi tegin selle kohta mingi uurimuse, sealt ka selline info.

 • Avatar
  Vasta kribisti 30. september 2013 at 09:34

  Muuseas, see kommentaator, kes põllusünnitust promos, vist ei tea, et vanasti oli naistel nö “nurgavoodi aeg”. Ei mingit põldu ega kõplamist. Ega siis ka lollid oldud ja teati, et kui värskelt sünnitanud naine rügama panna, siis võib temast põllule ainult suur vereloik alles jääda. Kui ka muudmoodi ei teatud, siis peale seda kui mehel juba koomas naine redisepeenras saba andis, siis hakkas ikka koigma, et ehk vajab natuke puhkust 🙂

 • Avatar
  Vasta Revenga 30. september 2013 at 09:31

  Daamidele ema-lapse kohutavalt suur suremus põlluveerel ja laudanurgas sünnitajate puhul enam ei meenu? Ah jaa, ise nad ju nii sünnitama ei pidanud:)

 • Avatar
  Vasta G 30. september 2013 at 09:30

  inimesed on vastikud, sa ei peaks neid küll kuulama.. 🙂 !

 • Avatar
  Vasta Andra 30. september 2013 at 09:25

  Võid lapse kapsalehe alla ka peitu panna, sinna toonekured vanasti parkisidki ju.