Lapse üles kasvatamine LAPSED Lasteasjad Mari

nohune väike beebi

29. oktoober 2013

Juba täna arstil käes ma mõtlesin, et päris imelik on see, et ma pean oma vastsündinud titega käima läbi ooteruumi, kus haiged inimesed oma perearsti juurde saamist ootavad. Tulemus on käes – Maril on nohu.

Päev läbi tegi ta magades kahtlast vilisevat häält ja õhtu lõpuks oli ta juba hirmus viril ja aina nuttis ja puhises ja ägises. Ja kui ta ühel hetkel aevastas, siis ninast purskus lihtsalt tatti ja nõnda me aru saimegi, et tegemist on nohuga.

Googeldamine muidugi eriti lilleline ei ole, sest iga artikkel räägib, kui megaohtlik on vastsündinule nohu. Oeh. Läbi häda sain ta kuidagi magama, panime talle hälli väikse padjakese, et ta päris pikali ei peaks olema, purustatud küüslauku panime ka marli sisse.

Süda lihtsalt murdub, kui ma vaatan, kuidas ta mureliku moega seal voodis puhiseb ja viliseb 🙁 Ja mul on küll Humerit, aga mul ei ole ninapumpa, seega peame ootama, kuni Kardo hommikul enne tööd selle apteegist toob.

Vähemalt NII hull tal asi polnud, sest enne sai ta süüa küll ja nüüd magada ka, aga ega see talle kerge pole ja ta on niigi tubli, et ta muudkui aina meile näkku ei röögi. Oh sa vaene, vaene lapsukene 🙁

get-well-soon-dog-4025279

Update: Mari magas kella kaheteistkümnest kaheksani ilma kordagi söömata. Käisin ja sügasin ja kiigutasin teda, et ta ärkaks – ei miskit. Üritasin 578464 korda süüa anda, ei tahtnud. Hommikuks olid rinnad külge plahvatamas, aga õnneks preili halastas ja otsustas ikka süüa.

Kuigi rinnapiima ei olevat soovitatav ninna panna (kleepub kokku ja teeb nina veel kinnisemaks), siis Mari otsustas ise ennast ravida ja oksendas piima läbi nina välja.

Kardo tõi hommikul apteegist Rhinomeri nohupumba vms ja kohe kui Mari kargu alla ajab, siis ma üritan Humeri ja selle abil ta olemist paremaks teha. Ma ei saa aru, see on väga kummaline nohu, mis tal on. Vahepeal nagu luriseb, aga kui näiteks sööb või lutti imeb, siis on vaikus ja saab rahus teha mõlemat. Noh, hea seegi, I guess.

Marikene

Nööbikene magab ja on imearmas

Loe ka neid postitusi!

56 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Marju 30. oktoober 2013 at 01:08

  Nii väikest tasub ikka soojalt riides hoida. Ei saanud märkamata jätta, et katsikupeol paistsid jalad paljad, ainult sokid tundusid jalas olevat.
  Soovitatakse ka 40 päeva aega anda enne kui beebi rahvarohkesse kohta viia või rahvas koju tuua.

 • Avatar
  Vasta V 29. oktoober 2013 at 15:28

  Mnjaa, öeldakse küll jah, et esimestel kuudel nad haigeks ei jää ja blablalaa. Minu põnn jäi samamoodi 11 päevaselt nohusse ja vaatamata sellele, et ma ei lubanud nii varakult katsikulistel tulla ja väljas oli +27 kraadi. Mina toppisin ka küüslauku ümber tema voodi, madratsi alla toppisin padja, et pead ülespoole tõsta. Nina puhastasin selle masinavärgiga, mis talle kohe üldse ei meeldinud. Hanerasva panin rinnale ja talla alla. Ega suurt muud teha polegi. Kui sul seda aurumasinat kodus pole, siis tegelikult aitab väga hästi kui vannituppa temaga minna, kuum vesi jooksma panna ja uks kinni, tekib selline aurusauna efekt, tõmbab kõik lõõrid kenasti lahti 🙂

 • Avatar
  Vasta Anna 29. oktoober 2013 at 13:09

  Ja siis tahtsin veel seda öelda, et ära absoluutselt põe, et sul nüüd ainult tite, okse, tissi ja kaka teemad, nii palju on noori ja tulevasi emasid, kelle elu pärisosaks see kõik samuti ja kes sulle täiega kaasa elavad ja mõtlevad. Mina saan küll alateadlikult hingepidet Sinu blogi lugedes, nagu paljud emmed, kes titaga kahekesi kui isa ära tööl. Aga ütle, mida see blogi countdown tähendab, et üle miljoni silmapaari, et siis juba mingi 600 000 inimest on su blogi vaadanud? Või registreerib ta igakord külastuse, ka siis kui see on korduv sama inimese poolt? Palju Sul nö püsilugejaid on, mis sa arvad? Igatahes on Mari vist küll eesti tuntuim beebi praegu.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 13:15

   See blogi paremal servas olev number tähendab klikke lehel. Ma isegi ei tea, kui palju inimesi täpselt seda blogi loeb…Päevas on tavaliselt 10-30 000 klikki.

 • Avatar
  Vasta Anna 29. oktoober 2013 at 12:49

  Wow, see on ju võimas kui ta kahe ja poole nädalasena juba 400 grammi rohkem sünnikaalust, nii võtab esimese kuuga küll kilo juurde. Tubli oled ja Mari on tubli imeja ka :o)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 12:54

   Mul pidavat selline keiss olema, et piima on palju ja tuleb väga kergelt välja. Siis ta sööb kõhu täis, aga imemisvajadus on edasi – seega sööb ennast TÄIEGA üle ja sellest ka pidev oksendamine. Ja mina veel muretsesin, et kas üldse sisse midagi jääb. 😀

 • Avatar
  Vasta Anna 29. oktoober 2013 at 12:41

  Hei! Teie Nööbike hakkab üha rohkem päris inimlapse vormi võtma, st pole enam armas konnake. Palju väike printsess kaalub, sul ju piima nii, et võiks kolmikuid toita, nagu aru saanud olen. Jõudu-jaksu nohuga võtiluses, selles suhtes on suvel sündinud lastel eelis,et saavad soojas ja viirustevabas õhkkonnas kosuda ega pea kohe külma ja sombuse ilmaga tutvust tegema.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 12:42

   Eile kaalus ta 3560g :))

 • Avatar
  Vasta Helena 29. oktoober 2013 at 11:49

  Mitte, et siit juba kõik nõuanded poleks läbi käinud, aga meil soovitas just arst rinnapiimaga loputada. Rinnapiimal on teatavasti päris korralik antibakteriaalne toime. See ei tähenda, et sa seda piima sinna pidevalt surad. Mina olen pannud ca 3 korda päevas ja ülejäändud kordadel loputanud füsioloogilise lahusega. Hummerit (pakendi infolehelt lugesin) ei soovitata enne beebi kahe kuuseks saamist. Pole mingeid korpasid ega midagi tähendanud, kuna vahepeal loputan ka füsioloogilise lahusega. igatahes tütrel polnud kordagi nohu beebina ja ka nüüd on nohud haruharvad ja lühikesed. Mõlemal poisil nohu nohu otsa. Päris 1 kuusel polnud, kuigi kõrises ka kõvasti siis. Aga 2 kuuselt alates kord kuus kindel külaline.

 • Avatar
  Vasta E 29. oktoober 2013 at 11:30

  Kunagi isegi arvasin, et laps sai eelneval päeval arsti külastades ooteruumis nohu. Kuid mulle tehti selgeks, et nohu ei teki/löö välja 1 päevaga, et see pidi varajasemalt olema kui viiruslik või siis külma saanud.
  Põhjus ei pruugi aga alati olla külmetamises, vaid hoopis selles, et kodus võib olla liiga kuiv õhk. Nohu või köha võib saada just pikalt soojas toas konutades.
  Proovi lõigatud küüslauku padjale panna, aitab väga kiiresti ja hanerasv või rohelised täpid talla alla. Meie peres on neist kasu olnud.

 • Avatar
  Vasta Maiki 29. oktoober 2013 at 10:53

  Minu preilil oli näiteks kuu vanuselt juba üsna tugev nohu, ei aidanud ei küüslauk ega ei suutnud ma nende pumpade ja värkidega hingamist paremaks teha. Lisaks soovitati igasuguseid lepatriinu sokke teha või midagi taolist aga vanemad inimesed ütlesid et ei tohiks teha. Seega olin üks hetk üsna nõutu, kui üks hetk keegi soovitas Hustagil Balsam’it – super, kahe päevaga nohu läinud. Kui tõesti asi väga nutuseks läheb ja Mari ei saa süüa ega magada nagu minu pisikesega oli, siis soovitan soojalt. See sobib vastsündinust täiskasvanuni. Apteegis maksab see mingi 8 € .
  Aga hoian pöialt et Mari kähku terveks saaks ja et asi hullemaks ei läheks :-). .

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 10:53

   see on siis mingi suukaudne vedelik?

   • Avatar
    Vasta Kadi 29. oktoober 2013 at 11:03

    Ei, seda määrid rinnale, seljale ja talla alla. Aitab tõesti väga hästi! Ja hanerasva ka kiidetakse.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 11:07

     Lasen Kardol pärast tööd tuua 🙂

   • Avatar
    Vasta t 29. oktoober 2013 at 11:14

    Hanerasva võid julgelt koju varuda. Suurepärane toode. Niisutab nahka ka veel lisaks kõigele muule kasulikule. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 29. oktoober 2013 at 10:08

  Ma ei tea, kas nii pisikesel beebile tohib inhalaatoriga auru teha, aga see aitab väga hästi. Minu lapsel oli umbes kolme kuuselt jääl ära ja perearst soovitas osta. Kõige parem ost. Võtab nohu ka kiiresti ära, kui näen, et juba nohiseb, siis hakkan auru tegema 🙂

  • Avatar
   Vasta Lastearst 29. oktoober 2013 at 17:42

   Väikesele imikule tohib küll inhalatsioone NaCl 0,9% lahuse või veega teha. Inhalaator on igati vajalik aparaat nii nohu kui köha puhul.Veeldab hästi sekreete ja on kahjutu.

 • Avatar
  Vasta Ellin 29. oktoober 2013 at 10:08

  Selge, ma pole su blogi veel nii põhjalikult jõudnud läbi sirvida, aga siis otsin need kohad üles:) Kiiret leevendust Mari murele!

 • Avatar
  Vasta Ellin 29. oktoober 2013 at 09:51

  Minu teada on lapse immuunsüsteem esimestel kuudel (eriti veel esimese elukuu jooksul) just väga tugev ja isegi kunagi haiglast kaasa antud infolehtedel oli kirjas, et sel perioodil tavapärased haigused, sh nohu, lapsele külge ei hakka (mis muidugi ei välista, et on erandeid). Seega äkki on ikkagi tegemist lima eritumisega ninast, mille käigus hingamisteed puhastuvad ja mis on vastsündinutel tavapärane. Sellisel juhul poleks tõesti kohe ninapumpa tarvis, vaid piisab, kui loputada sõõrmeid ampullis oleva füsioloogilise lahusega ja keerata laps nt käe peale või enda järelvalve all teki peale kõhuli, et siis vedelamaks muutunud ollus lihtsalt välja voolaks. Ninapump võib nii väikesele lapsele tõesti viga teha, aga tulevikuks soovitan ka kindlasti Rhinomeri ninaaspiraatorit, mitte siis kummist pumpa. Kindlasti on tulevikus nohu puhul abi inhalaatorist ja miks mitte ka nüüd, sest kui sinna samuti füsioloogilist lahust sisse panna, siis aitab see samamoodi lima vedeldada. Küüslauku pooldan samuti isiklikult, ei usu, et selle tugev lõhn võiks kuidagi last kahjustada, sest eeterlikud õlid ju lapsele peale ei satu. Rinnapiima ninna tilgutamise osas on täiesti kaks leeri, ühed, kes on tugevad vastased ja teised, kes väga kiidavad. Ise olen oma lastele proovinud ka seda ninna panna ja pean tunnistama, et kuigi olen selle ninna tilgutamise osas pigem skeptiline ja saan mõistusega aru, see võib tekitada kleepumist, koorikuid ja bakterite vohamist, siis sellele vaatamata olen näinud paranemise märke. Kahtlustan, et osaliselt on tegu ka minu kujutlusvõimega, mis lihtsalt nii väga tahab, et laps saaks tervemaks, et kujutlebki, et mu rindadest tuleb imeravim, seega olen püüdnud enamiku ajast hoida mõistuse hääle tugevamana ja piirduda siiski füsioloogilise lahuse ja loputamisega:) Aga eks igaüks võib ju ise teha nii, nagu talle kõige õigem ja loogilisem tundub, sest lõppude lõpuks on iga asja kohta väga palju erinevaid arvamusi.

  Muide, teema, mida sa minu meelest puudutanud pole – kas sa lased/oled lasknud enda last vaktsineerida? Selle osas on samuti väga tuliseid arutelusid olnud ja kaks täiesti äärmuslikku leeri.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 10:02

   Mul see pump on olemas, aga ma enne proovin jah seda, et ehk voolab ise välja. Küüslaauk ka ikka vedeleb toas meil.

   Ja vaktsineerimisest ma olen rääkinud küll – enne kui Mari suurem pole, siis mina teda surkida ei lase.

 • Avatar
  Vasta Andra 29. oktoober 2013 at 09:32

  Oh jumal, räägi hundist – hunt tuleb 🙁

 • Avatar
  Vasta Rella 29. oktoober 2013 at 09:16

  Aga lihtsalt füsioloogilist lahust ninna tilgutada ja siis laps kõhuli keerata või sülle püsti võtta? Meile õpetati lapse hooldamise loengus, et vähemalt korra päevas võiks niimoodi lapse nina puhastada. Neist spreidest tuleb seda vedelikku vist ka hirmsa hooga ja ma kasutan ise hoopis ampullis lahust (Corine de Farme).

  • Avatar
   Vasta Eliise 29. oktoober 2013 at 20:48

   Humerit vist väga ei soovitata niiväikestele, nii et meie kasutame oma 9 kuusel ka Corine de farmet.

 • Avatar
  Vasta Gertu Saareli 29. oktoober 2013 at 08:58

  Ära muretse. Meie kaheksa kuusel on juba kolm korda nohu olnud. Kui ta veel täitsa tilluke oli siis mina panin voodi pea poolste jalgade alla raamatud, see vähe ohutum ja parem kui padi. Mina purustasin ka natuke küüslauku ja panin voodi kohale rippuma. Nohu võib väikse palaviku ka lüüa, et ära siis kohe ära ehmata. Kui tuleb palavik kisu riided seljas või pane võimalikult vähe riideid selga lapsele ja tekki ei tohi peale panna.
  KirsikaH kui su kass oksendab siis võta talt toit eest ära ja proovi päev läbi mitte süüa anda, kui hakkab kahju siis kannata vähemalt pool päeva. Aga vesi peab ees olema.

 • Avatar
  Vasta KirsikaH 29. oktoober 2013 at 08:39

  Vaene Mari, kiiret paranemist!
  Mul jäi öösel aga kassipoeg nohusse ja oksendab, google ka ei aita eriti. Teab keegi mis kassi nohuga teha või viin ta kohe loomaarstile? :/

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 09:42

   mu kassidel on nohu olnud paar korda – kaks korda ise mööda läinud, aga ühe korra kirjutas arst mingit asja, mida neile ninna lasta. olgem ausad, ma ei saand seda neile eriti ninna, seega läks jälle ise ära 😀

   • Avatar
    Vasta KirsikaH 29. oktoober 2013 at 12:04

    Tänud, eks ma siis vaatan ja ootan. Nii hale on aga teda vaadata, magab ja vedeleb suu lahti, süüa ei taha. Aevastab siis tatt ripub maani, ise ta ehmatab selle peale veel nii ära ega saa aru mis toimub… 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 12:05

     kui nii hull on, siis mine parem arstile 🙁 minu omad olid ikka reipad ja nälgas, ainult tatti voolas ja aevastasid 😀

  • Avatar
   Vasta Ruth Maria 29. oktoober 2013 at 12:53

   Nohu ehk tõesti võib kassil ise ära paraneda, aga oksendamine on kassipojale eluohtlik! Väike karvapalli väljutamine muidugi mitte, aga reaalselt korduv ja muude haigusnähtudega kaasnev oksendamine vajab kiiret reageerimist. Kassipojal tekib väga kiiresti vedelikupuudus (oksendamise ja/või kõhulahtisuse tagajärjel) ning sellisel juhul on talle füsioloogilist lahust turjanaha alla vaja süstida. Oksendamise põhjuseid võib ka väga palju erinevaid olla parasiitidest katkuni, aga reageerida tuleks kindlasti. Kassipoja tervis on äärmiselt õrn!

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 12:56

    Proovi nii, et võta turjast kinni – kui see nahk jääb üles, siis on kass nn kuivanud ja tuleb kindlasti kohe arstile viia. kunagi joosep ka aina oksendas ja arstil selgus, et oli kõva vedelikupuudus juba 🙁

   • Avatar
    Vasta KirsikaH 29. oktoober 2013 at 19:49

    No ma käisin temaga siiski arstil ära kuna väiksekesel tõusis palavik üle 40 🙁 kiusati teda seal erinevate süstide ja röntgenitega ning tehti rahakott tühjaks, kuid antibiootikumid sain peale talle ja nüüd ta vähe kõbusam. Eks ta kõrgest palavikust loid oligi, praegu juba veidi sööb,joob ning liigub ringi!
    Tänan teid nõuannete eest! (:

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 19:57

     Oh juudas, loodame siis, et kiisu paraneb!

 • Avatar
  Vasta Lii Kl 29. oktoober 2013 at 08:17

  Väikelastele (neile, kes ringi jooksevad) soovitatakse küüslauguküüs kaela riputada nohu korral…..me ei suuda uskuda, et lihtsalt ringi tatsavale lapsele mõjub küüslauk siis, kui ta kuskil toas on….laps ei seisa küüslaugu lähedal, kui juba liigub….oma lastele tegin küüslauguküünest kaelaehte 😉 olid päris rõõmsad (oli ju see midagi põnevat taas) ja ükski pole haistmismeeleta.

 • Avatar
  Vasta Lii Kl 29. oktoober 2013 at 08:13

  Küüslauk on küll tugev,nohuvastane ravim (nohubaktereile peletav) kuid olen täiesti seda meelt, et nii hirmus ta nüüd küll pole, et Mari lähedusse seda panna ei võiks. Ei tilguta ju mahla beebile ninna ja pidevalt ka seda voodis pole…..ei nüüd just selle nohuse aja jooksul see haistmismeel välja kujune. Ja ei usu ka,et küüslauk last kahjustaks nii, et isegi samasse tuppa kahjulik panna…..ei nüüd tasu nii paranoiliseks ka minna. Olen oma lapsed kasvatanud täiskasvanuks ja lapselapsedki saanud abi neist n.ö. vanadest nippidest. Kõik tublid ja terved. Küll olen märganud ülehoitud laste probleeme, kus üks ja teine asi teeb haigeks….kahjuks 🙁 Marile kiiret paranemist!

 • Avatar
  Vasta Targutaja 29. oktoober 2013 at 07:38

  Tõsi ta on, et 2 esimest elukuud on lapse immuunsüsteem null, vaatamata rinnapiima söömisele. Oleks veel suvi ja vähe viiruseid.Mida rohkem katsikulisi, seda kindlamalt jääb vastsübdinu haigeks. Tulemus on kahjuks käes.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 09:42

   Eks need omad vitsad peksavad

 • Avatar
  Vasta Merilin 29. oktoober 2013 at 06:13

  Ei usu et see nohu arstil käigust tuli . Sul oli ju lähipäevil katsiku pidu ka ,eks seal keegi aevastas . Küüslauku voodisse panna ei soovitata . Kuna see nii tugeva lõhnaga siis ei lase see lapse haistmismeelel ilusti välja kujuneda ! Küüslauk tuleb panna samasse tuppa kuskil paar meetrit voodist eemale . Nii väikesele nagu Mari ,ei julgeks mina üldse küüslauku tuppa panna . Kuna tõesti see on väga vänge . Rinnapiima võib siis ninna panna kui nohu pole viiruslik või kui vaja tal lihtsalt nina loputada ( kuiv õhk paneb nina kinni ) . Mina soovitan sul Kardo homme poodi inhalaatorit ostma saata !! 🙂

  • Avatar
   Vasta Eliise 29. oktoober 2013 at 18:45

   Kui paar kuud tagasi sõbranna 1 kuusega emos käisime, siis ei lubatud nii väikesele auru teha. Samas enda 4 kuusele tegin küll haiglas auru, võta nüüd kinni mis võib mis mitte 🙂

   • Avatar
    Vasta Lastearst 29. oktoober 2013 at 18:55

    Ravimitega ei tohi nii väikesele auru teha. Veeaur on kindlalt lubatud

 • Avatar
  Vasta Liis Aaslaid 29. oktoober 2013 at 01:41

  Ma soovitaks seda rhinomeri ninapumpa-aspiraatorit. Ma näiteks selle tavalise ninapumbaga ei saanud midagi lapse ninast kätte. Rhinomeriga saab lapsel nina ilusti puhtaks imeda, eelnevalt natuke seda õrna NaCl lahust (9% oli vist) ninna tilgutada, mida vedelam on tatt, seda lihtsamini ja lapsesõbralikumalt see ninast välja tuleb 🙂
  Ja hästi kiiret paranemist Marile ja teile palju kannatlikkust!

  • Avatar
   Vasta Eliise 29. oktoober 2013 at 18:43

   Veidi tähelepanu, rhinomerist on ju kirjutatud : Kardo tõi hommikul apteegist Rhinomeri nohupumba vms ja kohe kui Mari kargu alla ajab, siis ma üritan Humeri ja selle abil ta olemist paremaks teha.

   • Avatar
    Vasta Liis Aaslaid 1. november 2013 at 15:10

    Minu kommentaar on kirjutatud enne Malluka postituse update´i 🙂 Niiet tõesti, veidi tähelepanu 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin Kaasik 29. oktoober 2013 at 01:39

  Vat ei tea. Esimest korda kuulen.Usun, et koorik tuleks ja siis kui seda meeletult sinna toppida. Ma mingi kord päevas paar päeva tilgutasin 1-2 tilka mõlemisse sõõrmesse ja väga kiiresti sai ninakinnisusest lahti. Peale seda hakkas lurisema ja aevastas ise välja korralikult rõvedat ollust 😀 Paljudelt seda kuulnud, et rinnapiim väga hästi aidanud ilma mingisuguste probleemideta, aga eks iga laps on ka erinev selle koha pealt mis mismoodi mõjub.

 • Avatar
  Vasta G. 29. oktoober 2013 at 01:38

  Jah, rinnapiima ninna tilgutamine jääb vanade nõuannete juurde.
  Uute arusaamade järgi on rinnapiim liiga kleepuv, tagajärjeks koorikud ninas ja ka pisike nina võib liialt kinni kleepuda ja teeb nii väikesel imikul hingamise võimatuks.
  Aga nohu ei pruugi see tõesti olla, rinnapiima saav laps on üsna immuunne haiguste vastu.
  Kui nüüd õigesti mäletan siis esimesed paar kuud see nn nohu on lastel normaalne, see nohu on tegelikult lapse hingamisteede puhastumine.

 • Avatar
  Vasta Gerda Nõlvak 29. oktoober 2013 at 01:33

  Kui ostate rhinomeri ninapumba siis kindlasti tuleb üks ninapool kinni vajutada enne kui imete, sest muidu on lapsel meeletult valus. Mina seda ei teadnud ja pärast olid meeletud süümekad lapse ees, sest tõesti mu laps pole kunagi nii nutnud kui siis. Kuna mul pakendit pole siis ei mäleta kas see on seal öeldud, aga tean, et paljud pole kursis sellega kahjuks. Kiiret paranemist!

  • Avatar
   Vasta mida 29. oktoober 2013 at 07:52

   Gerda kas sina mitte ei kirjutanud oma timeline-l näoraamatus et Malluka blogi on kõige labasem mida sa näinud oled ja et sul on kahju et ta lapse saab?

   Aga rinnapiima ei soovita jah seda ütles minu lapse arst ja minu ema ka. pigem tõesti küüslauk voodi juurde ja inhalaator ka muretseda kuna haigeks jõuab ta veel teil kahjuks küll ja küll jääda ja inhalaator on igati kasulik asi. Marile kiiret paranemist!

   • Avatar
    Vasta Gerda Nõlvak 29. oktoober 2013 at 12:43

    Kirjutasin ning söön oma sõnu – see oli esmamulje inimesest tema postituse “emmed vs hitlerid” põhjal 😉 Lugesin läbi kogu tema blogi – kirjutasin ka FB pildi alla, et eksisin 😉 Teha arvamus ühest postitusest oli tõesti nõme, aga olen õnnelik, et lugesin läbi terve blogi ja saanud natukene rohkem aimu inimese iseloomust ja käitumisest ning võtan tagasi kõik sõnad 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 12:54

     No väga tore siis, kui pärast säärast esmamuljet ülejäänud blogi üldse lugema hakkasid 😀

   • Avatar
    Vasta Gerda Nõlvak 29. oktoober 2013 at 12:44

    Ja muide mitte timelinel vaid tema pildi all millel oli viide sellele postitusele 🙂

   • Avatar
    Vasta Oimakas 29. oktoober 2013 at 18:05

    to mida – kusjuures see ei ole reegel, et jääb haigeks 😀 Mina ei olnud üldse haige laps, ei beebina ei suurena ja kooliajalgi olin kade, et kõik on haiged ja saavad puududa ja täiskasvanuna olen samamoodi 5 aasta jooksul korra kahepäevases palavikus, mis ei ületa enamasti 38 kraadi. Ja kusjuures ma sain rinnapimma vaid 2 nädalat oma elust, sest tänu keisrile ei hakanud mu ema organism normaalselt tööle. Seega ei ole loogiline, et polnud haige kuna emapiimast immuunsuse sain. Aga täitsa võimalik, et ma olen lihtsalt harukordselt tugeva immuunsussüsteemiga. Omamoodi hälve äkki 😀 Kui üldse tervisega probleeme on, siis pigem vaimse tervisega mis omakorda vahel füüsilisele tervisele kannaga näkku hakkab peksma.

 • Avatar
  Vasta Kätlin Kaasik 29. oktoober 2013 at 01:29

  See ei pruugi nohu olla. Võib olla ka see nö sünnilima mis beebidel aegamööda välja tuleb. Väga hästi aitab pipetiga rinnapiima ninna tilgutada, natuke kallutada pead taha poole ja hoida mõni sekund. Pole vaja pumbaga mässata, see võib talle liiga teha aitamise asemel selles vanuses. Nosu veresooned väga õrnad ja võid kogemata nina verele tõmmata hoopis.
  Mul igatahes aitas väga, 6 kuud kohe kohe täis ja nüüd hakkab see lurisemine alles vaiksemaks jääma. (sünnilima siis mitte nohu)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 01:30

   rinnapiim pidi ninasse koorikuid tekitama ja bakterite kasvulavaks olema, nagu kõikvõimas internett mulle ütles?

   • Avatar
    Vasta M 30. oktoober 2013 at 14:34

    Rinnapiima ninna ja silma panemise kohta on nii, et rinnapiima suhkur (laktoos) ei lagune enne kui peensooles ja seega ta bakteritele mingit toitu ei tohiks pakkuda. Pole toitu, pole paljunemist.

 • Avatar
  Vasta Gätlin 29. oktoober 2013 at 01:23

  No meil on lisaks nohule ka punane silm ja külastasime eile kiirabi :/
  linveebis.wordpress.com

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. oktoober 2013 at 01:25

   issand, küünelakk silmas pole vist meeldiv 🙁

   • Avatar
    Vasta Gätlin 29. oktoober 2013 at 03:04

    Õnneks täitsa silma ei läinud, sain enne nii palju puhtaks tehtud. Õnnelik õnnetus.