KARDO LAPSE ÜLES KASVATAMINE LAPSED MARI JOHANNA

Hambaarstihalvatus ja identiteedivargus

10. detsember 2013

Täna pidin jälle hambaarsti juurde minema. Kuigi tänane hirm ei olnud nii halvav kui eile, siis olin ikkagi üsna traumeeritud. Ma ei tea, miks ma hambaarsti nii väga kardan. Tegelikult haiget ei ole mulle kunagi seal eriti tehtud.

Ma vihkan hambaarsti juures esiteks seda rõvedat haisu. Hambaarstihais. Siis seda puurimise heli. Ja seda, kuidas suhu topitakse sada instrumenti. Ja seda, kuidas huuled ära kuivavad. Ja seda, kuidas teised hambad ära kuivavad. Ja kuidas mõrkjas rohi mööda kurku alla voolab. Kas ma pean veel põhjuseid nimetama, või piisab nendestki?

Õeh. Lihtsalt hirmus.

Keegi soovitas mulle, et ma paneks hambaarsti juures klapid kõrva ja kuulaks muusikat samal ajal, aga ma miskipärast seda ka ei julge. Ma kardan, et samal ajal, kuni mina rahumeeli seal vedelen ja mussi kuulan, silmad kinni, siis nad teevad midagi…jubedat. Ma muidugi ei tea mida ma täpselt kardan, aga siiski :D

Täna tehti mulle kokku kolm süsti, mille tulemusel näen ma välja, nagu mul oleks insult olnud. Pool nägu lihtsalt tolkneb niisama ja kui ma naeratan, siis ma näen välja nagu troll. Mari ei paistnud märkavatki, et ma teistsugune olen. Ju siis näen ma tema jaoks pidevalt välja nagu troll.

Mina niisama pärast insulti

Mina niisama pärast insulti

Vähemalt elasin tänase päeva üle ja järgmine kord tuleb minna alles 16dal! Saan ennast nüüd 6 päeva veel koguda ja mõelda, kuidas ma ei taha hambaarstile minna. Aga peab, sest issand jumal mu hambaid paraku korda ei tee. Ja kaltsiumi peab sööma!

Kahju ainult, et ma nii näru ema olen, et Marile isegi torti ei ostnud ta sünnipäevaks, Aga nagunii ta seda süüa ei saa, Kardole magusad asjad ei meeldi ja mina olen pooleldi halvatud näoga. Vähemalt tegime Marile sünnipäevakallisid.

Sünnipäevakallistused

Sünnipäevakallistused

Mari ise ei ole tegelikult eriti pühalikus meeleolus, vaid tahab hoopis nutta. Mina, aasta emana, andsin nutva lapse Kardole ja asusin ise usinalt blogima. Kardo avastas, kuidas saab kõrvulukustava lärmiga hoopis natukene nalja. Nutt tuleb muuta indiaanihüüdeks!

Mari on indiaanlane!

Ärge kartke. Praegu (5 minutit hiljem) magab ta Kardo süles õndsat und :) Ja naeratada oskab ta ka, kui ta just parasjagu ei röögi. Tõele au andes naeratab ta rohkem kui nutab, seega ei saa me temaga eriti indiaanlast mängida.

 

Mind ausalt ei piinata kodus!

Mind ausalt ei piinata kodus!

Ja lõpetuseks saadeti mulle link kellegi Rate kontole, kus ilutseb minu pilt! Seda saab leida SIIT! Nii tore, et tal on seal sõbrad ka, kes kiidavad, kui ilusa ta rasedana on. Ja muuseas oli keegi talle täna KÜMNE saatnud! Popp tüdruk, see minu aseaine. Ei teagi, mida nüüd sellise identiteedivarguse peale kosta. Kirjutada moderaatorile? Olla uhke, et keegi mu pilti röövida tahab? Huvitav, mida ta selle kontoga üldse teeb :D

Oh seda noorust ja elu.

 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

41 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Maire 11. detsember 2013 at 13:11

  oi te olete nunnud. kuid küsiks siiski, et mis on juhtunud tütrekese silmadega? vaat sellel pildil kus sa megatuimestusega on ja tütar süles…lapsel silmad keskelt valged…nats kõhe pilt :( … või on see punasilmsuse värk mis tekib pildistades?

  • Reply Mallukas 11. detsember 2013 at 13:21

   Jah, see välk tegi midagi ja ma üritasin seda kuidagi “parandada” ja tegin ainult asja hullemaks :D

   • Reply Maire 11. detsember 2013 at 19:12

    kaugelt nagu ei saa aeugi eriti, aga ma vaatasin et no on nunnukas ja vaataks kohe lähemalt. tegin pildi suuremaks ja oi oi oi… :D
    ehk annaks selle parandada kui photoshopoga tumedamaks teha?

 • Reply Edith. 11. detsember 2013 at 13:05

  Sulle täiega sobivad need prillid ja see tukk :D

 • Reply Liisu 11. detsember 2013 at 11:02

  Kuidas sa nii tihti hambaarstile ajad saad? Või mida seal tegemas käid?

  • Reply Mallukas 11. detsember 2013 at 11:36

   Ma ei tea, panin lihtsalt aja. Nüüd järgmine on 16dal.

 • Reply Siki 11. detsember 2013 at 10:13

  Olen ka seda indiaanlase värki teinud ja mees hakkab alati muigama kui seda kuuleb. Nüüd üritab tips seda isegi teha, sest nii huvitav heli on ju ;)

 • Reply Õnne 11. detsember 2013 at 08:50

  Hihi! Vaatasin ka seda rate kontot. Väga huvitav tegelane, eriti, et huvideks on veisaeroobika. Aga ju see ajugeenius üks paras lehm ole, mis aeroobikat ta siis ikka teha saabki, eks.

  Ja tundub, et mingi playa tsikk ka veel, kommenteerib siin pilte http://www.rate.ee/users/melx123 ja kirjutab ikka meelaid asju :D

  Aga jah, hambaarstid on kurjast. Ma olen ka halvatud näoga olnud… Kõige hullem oli veel asja juures see, et pidin linnas bussi ootama pärast seda. Imestasin, et miks kõik vahivad, lõpuks märkasin aknapeegeldusest, et ila niriseb mõnusa ojana mööda nägu alla. Jee!

 • Reply Marianne 11. detsember 2013 at 00:00

  Mul oli ka kogemust selle identiteedivargusega. Nimelt tegi seda minust nii 4-5 aastat noorem tütarlaps, kes ei lisanud vaid ühte pilti minust, vaid võttis neid feissbuukist mu profiili pealt järjest. Kuna mind väga häiris tema kõneviis ja üldse selline olek, mis jättis minust kui meela seksikiisu mulje kõigile, siis võtsin ühendust moderaatoritega ja lasin selle konto lihtsal kinni panna. Enne seda muidugi pidin ma ise ka reiti kasutaja tegema, mida mul pole kunagi olnud. Ja kirjutasin paar kurja sõna ka neiule. Pärast tuli välja, et see tütarlaps käis minuga samas kooliski.

 • Reply angela 10. detsember 2013 at 23:50

  Tubli,et tagasi oled ja rate laks on ikka eriti hea ülla :D

 • Reply Diana 10. detsember 2013 at 23:48

  Vahet ei ole kas Mari naerab või nutab, armas on ta ikka :)
  Ja hambaarsti külastama minnes mõtle sellele, et kui sa selle kadalipu läbi käid, siis on hambad korras, meel hea ja ükski hammas enam ei valuta, will be worth it! ;)

 • Reply Liina 10. detsember 2013 at 23:42

  Ten Points To : Mari Vanemad :D

  aga selle rate värgi peale , see inimene kes nii teeb on haige , kirjuta ja ütle ,et see on varikonto sinu andmetega . panevad blokki .

 • Reply aili 10. detsember 2013 at 23:38

  Kuna ma üritan õppimist vältida, siis klõpsasin neid teisi kommenteerijaid seal reidis ja oh üllatus – üle poolte nende kes seal õnne soovivad, on ise viimase kahe kuu jooksul alles saidil registreerunud. Seega väga ei imesta, et too sama kes sinu pildi rotti pani, pani ka nende teiste inimeste omad.

 • Reply Liina 10. detsember 2013 at 22:44

  Beebid teevad ikka pulle nägusid, see viimane pilt eriti hea. :D

 • Reply Liis 10. detsember 2013 at 22:04

  Hahaha, Mari teeb ikka maru vahvaid nägusid :D

 • Reply Marca 10. detsember 2013 at 21:50

  Selle idenditeedika asjus – mulle tehti ka kunagi sama asi (olin loll ja panin reisipildid avalikult netti, reis oli soojale maale ja ma osadel piltidel bikiinides :) ning samuti oli see sama varikonto tegija pildile raha eest kümneid jaganud, kusjuures tüüp oli kuskil 12-aastane väike poiss. Siiamaani ei saa aru, mis inimestel (ok, lastel) ikka kupli all toimub. Aga lahti sain nii, et pidin endale Rate-i konto tegema ja saatma sealt modedele endast pildi koos tänase ajalehega, et näha oleks, et ma ei valeta. Ilge jama mingi ohmu pärast. See oli muidugi suht ammu, tänapäeval olemas veebipolitseinik, äkki see oskab aidata.

 • Reply Annika J 10. detsember 2013 at 21:42

  Eks elukaaslased lähevadki lõpuks ühte nägu :D

 • Reply Lipsuke 10. detsember 2013 at 21:34

  See kõlab nüüd väga kahtlaselt aga sel keskmisel pildil naeratad sa väääga Kardo moodi. No nagu prillidega Kardo :D Näojooned on kuidagi sarnased v ma ei tea :D

 • Reply Silja 10. detsember 2013 at 21:30

  Mina soovitaksin selle identiteedivarguse asjaga üldse kohe menti pöörduda! See ei ole tegelikult naljaasi ja kui keegi arvab, et see ikkagi on jube naljakas, siis saab nüüd oma õppetunni. Nagu need targad, kes lennujaamale vms teevad pommiähvarduse – kuna see on ju nii naljakas…

 • Reply Kätu 10. detsember 2013 at 21:21

  Ma käisin ka kaks aastat tagasi hambaarsti juures. Minu hambaarstiks oli lokkides vene mees. Kui ta mul hammast kiskus välja, oli minu teine pool näost tema rõveda õllekõhu küljes kinni. Päris “meeldiv” oli. :/

 • Reply Kristiina 10. detsember 2013 at 21:07

  Te olete niiiiiiiiii armsad. Vaatan seda Marikest igakord ja lihtsalt sulan.
  Aga hambaarsti teema kohta ütlen, et mina kardan ka hambaarsti juures käia. Peale viimast korda, kui arstid kadedad olid ja isegi süsti ei teinud, käin hambaraviasutustest suuuuuuuure kaarega mööda.
  Aga te olge armsad edasi. :)

 • Reply Kätlin 10. detsember 2013 at 20:58

  Super lahedad olete!! :) Selle hambaarsti jutuga tuli meelde, et ma käisin hiljuti ka sellises kohas nagu hambaarst. Hambaarstil oli vist paha päev vms, igatahes lasi ta kogemata mulle selle vedeliku, mis tavaliselt igemesse süstitakse, otse suhu. Niiet ma olin pärast nagu rääkimisvõimetu neiu, kes pidi registratuuris selgeks tegema et ta maksta tahab. :D

 • Reply Katre 10. detsember 2013 at 20:33

  Ma ka Keiole viimasel minisünnal ütlesin, et kehvad vanemad oleme – teised muudkui ostavad oma beebidele iga kuu uhkeid torte ja meie laps peab ikka ainult rinnapiimaga leppima. :(((
  Aga noh, tegelt me pole lihtsalt kubmki väga tordilembelised inimesed. Krõpsu ja õltsiga ikka tähistatakse. :D

  • Reply Andra 10. detsember 2013 at 20:43

   Me oleme Keioga sama meelt. Ilmselt esimese sünna puhul tuleb tort, sest tuleb rahvas ka, kes selle ära jõuavad süüa. Ülejäänud minisünnipäevad aga… :D

 • Reply Sandra 10. detsember 2013 at 20:33

  Hahahaha. Nüüd me siis teame, mis su huvideks on: veisaeroobika? Äkki tahad veidi sellest täpsemalt rääkida, et nohhh, prooviks ise ka järgi :D

 • Reply Kairi 10. detsember 2013 at 20:32

  Kaunis ja tubli naine oled! :)

 • Reply Inga 10. detsember 2013 at 20:28

  Noh, kena pilt sul seal rate.ee kontol vähemalt. :D
  Aga soovitan küll modele teada anda identiteedivargusest.

  Ja megatore, et blogi jälle olemas on (Y)

 • Reply J. 10. detsember 2013 at 20:26

  Hahaha, selle rate kasutaja kohta…:D:D:D:D:D Imelik natuke, et mu kooliõde seda sama pilti kommenteerib “nii armas oled miisu” :D

 • Reply Pipi 10. detsember 2013 at 20:24

  Vähemalt sulle mõjusid need kolm tuimestavat süsti. Mina käisin eelmine kevad hambaarstil ja oli jäänud viimane hammas, mu kõige tundlikum hammas puurimiseks. Lootsin väga, et tuimestus mõikab aga arst tegi lõpuks kolm süsti. Mitte ükski ei mõiganud, eelnevalt veel arst rääkis ette, et nägu muutub tuimaks ja võib juhtuda, et sa ei tunne isegu seda kuidas su tatt võib suust välja voolata :D. Okei, see selleks, põhimõtteliselt ma lihtsalt piinlesin lõpuks seal tooli peal, sest midagi muud ei olnudki teha kui lihtsalt puurida, sest süste oli juba piisavalt tehtud. Õnneks arst oli toetav ja kiitis kui tubli ma olen ja kenasti vastu pean.

 • Reply mari 10. detsember 2013 at 20:23

  Käisin ka reedel hambaarstil. Mulle tehti 6 süsti. Seega oli mu olukord umbes sama mis sul. Käisin kohe peale arsti söömas ja veerand keelega tundsin, et jook oli külm ja teisega mitte. Väga veider tunne ikka. Üle läks ka alles 2-3 tunni möödudes. Ja muidugi iga kord kui uuesti minna vaja on jällegi surmahirm.
  Kas siis need postitused, mis edaspidi hakkavad olema parooliga, neid enam lugeda ei saa? Et enam parooli ei saa? :) Siis kui jah, loodan, et neid väga palju ei ole. Uudishimu tapaks vist muidu :D
  Palju paisid Marile sünnipäevaks :)

 • Reply Reet 10. detsember 2013 at 20:22

  Väga armas, et tal seal kirjas “Ärge olge pahased, ma ei saa ju pragu kirjadele vastata….” :D nojah, täna registreerunud pealekauba!

 • Reply Kea 10. detsember 2013 at 20:21

  MA olin juba unustanud selle saidi, igatahes, ma ka kardan hambaarste, kuigi mulle pole seal elus haiget tehtud :D
  Ja Mari on niiiiiiii armas :)

 • Reply C 10. detsember 2013 at 20:19

  Oooo, mulle meeldib su tukk. Okei, Mari meeldib ka :D

 • Reply Helina 10. detsember 2013 at 20:18

  Tundub ,et sul rates isegi bestikad:):) lugedes pildi all olevaid kirjutisi:D

 • Reply mari 10. detsember 2013 at 20:17

  Wtf? Kes tänapäeval veel rate.ee-d kasutab?! :D For real, ma arvasin, et seda pole enam olemaski :D

 • Reply Kaire 10. detsember 2013 at 20:17

  See identiteedivaras on ilmselt keegi sinu heiteritest. Loonud konto 10.12.13, ehk siis alles täna. Kindlasti vihane, et oma blogiga nõnda tegid :D

 • Reply Merka 10. detsember 2013 at 20:15

  Ma ei teadnudki, et su huviks veisaeroobika on :D

  • Reply Mallukas 10. detsember 2013 at 20:20

   Misasi on veisaeroobika :D

   • Reply konkreete 10. detsember 2013 at 20:32

    vaatasin ka jah, veisaeroobika :D ammuu-koppadikoppadi? geniaalne identiteediröövel

   • Reply Merka 10. detsember 2013 at 22:48

    peaks tegelt vist nagu vesiaeroobika olema ;D

 • Reply B 10. detsember 2013 at 20:15

  Oh sa püha jumal kui armsad te välja näete! :):)

  Ja indiaanihüüdu oleme meie mehega ka enda lõbustamiseks lapse peal praktiseerinud, nüüd oskab ta juba ise ka nii teha.