KARDO

Spapuhkus vol 2

30. märts 2014

Eks te vast mäletate meie ebaõnnestunud romantilist puhkust, mis minu sünnal aset leidis, eksole. Kuna see nõnda kehvasti välja kukkus, pakkus Grand Rose Spa, et võiksime nende spad uuesti külastada. Kuna aga Saaremaale me minna ei tahtnud, saime väisata hoopis Viimsi Spad, kuna neil on vist sama omanik vms.

Nõnda me seda aina plaanisime ja edasi lükkasime, sest kord oli mul vaja raamatut kirjutada, siis olin ma haige, siis oli Mari haige ja nüüd lõpuks eile tegime selle nalja siiski ära. Juba eilne ilm lubas ilusat puhkust ja seda see tõesti oli.  Mari viisime vanaema juurde, sest tal veel veidi nohu ja basseini poleks temaga nagunii minna saanud. Ehk siis teine kord.

Esmamulje oli juba väga hea, sest registratuuris töötas üks väga muhe vana onu, kes kohe pulli tegi ja oli nii hirmus sõbralik, nagu me oleks vähemalt 15 aastat parimad sõbrad olnud.

1888490_544305712351559_1383244122_n-2783308

Tuba oli väga ilus. Kuidagi modernsem ja tunduvalt puhtam, kui Saaremaal. Grand Roses oli vannituba kuidagi ligadi-logadi, viimsis väga ilus. Ainuke asi, mis silma riivas, oli midagi… jobiplekilaadset meie päevatekil 😀

10171651_544454725669991_1742141970_n-6508185

See oli seal ausalt juba enne, kui meie toa endale saime, niiet ärge arvake siin midagi riivatusi 😀

Aga noh, jobiplekk pole häbiplekk ja suuremat asja me sellest ei teinud, võtsime ainult selle voodi pealt maha, muidu oleks päris rõve seal tsillida olnud. Tuppa oli meile pandud ka beebivoodi, sest nemad arvasid ju, et me tuleme lapsega. Tüng missugune.

Kõigepealt avastas Kardo, et ta on ujumispüksid kaasa võtmata jätnud, seega läksime lähedalasuvatesse kauplustesse neid ostma, kuid ei leidnud neid mitte kuskilt. Saime teada, et spa müüb ka pükse, seega rahunesime maha ja läksime hoopis Crokodrillosse sööma.

Kujutage nüüd ette – mina oma kaunis kleidis ja mantlikeses, nähes välja erakordselt lummav ja kaunis. Ja siis Kardo, kes oli värviline kui juudi jõulupuu ja meenutas umbes 12-aastast poisikest, keda mingi vanem daam pilastab. Mina tellisin sinimerekarbid, Kardo….lasteprae! Ta tegelikult tahtis lõunapakkumisest burgerit, aga ettekandja ütles, et lasteburks on pmst sama asi. Nojah siis 😀

Kardo muidugi veiderdas ka. Tellis õlle ja siis sosistas, et loodab, et mendid ei tule ja soigus midagi sellest, et kas ma teda ikka ajaloo kodutööga ka hiljem aitan.

Spas tagasi olles tahtsin ma massaaži minna, aga kuna sain aja alles järgmiseks hommikuks, ostsime Kardole need lühkarid ära ja läksime vette. Ega ma seal eriti olla tihanud, sest mul on ju värske tätoveering, kallid sõbrad, aga natukene hulpisin seal.

Ma vana loll ei pannud kodus läätsesid, seega tuiasin seal pimeduses. Ühel hetkel tahtis Kardo saunatada, mina mõtlesin, et panen üleval riidesse ja tulen libistan seal all baaris mõne kokteili, kuni härra ennast kuumendab. Kobasin siis pimesi sealt välja, kuni avastasin, et toa kaart oli ju Kardo käes. Koperdasin siis tagasi saunaalasse ja hakkasin oma pead igasse erinevasse sauna sisse torkama.

“Eeee…Kardo?”

Viienda ukse taga ta oligi! Ega ma ise teda muidugi ei näinud, aga tema õnneks pole pime ja vaatas, et mida see Mariann seal pimedana ringi soiub.

Sain siis toakaardi ja panin prillid ette. Kohe inimese tunne tuli sisse!

Kõige suurem karauul oli meil loomulikult õhtusöögiga. Sest ega kõik ainult kaunis ka olla saa. Ei viitsinud enam seal Viimsi peal ringi seigelda, seega läksime õhtust sööma hotelli restorani. Seal laulis üks onuke soome laule ja sommid vihtusid seal tantsida, kõik oli tore.

Tahtsime meie siis süüa. Kardo siga, mina seenesuppi.  Kõigepealt ootasime miljon aastat ja mina tahtsin Kardost blogisse ilusat pilti teha. Siin nad on 🙂

normaalneju-8794706

Lõpuks saime oma söögid kätte ja noh, pettunud on vähe öeldud selle kohta, mis ma olin. Supi juures oli kaks head asja: lõhn ja siis see sai, mis mu kaussi kattis.

20140329_220141-4177497

Põhimõtteliselt oli mu supp harilik puljongivesi, milles sibulat, porgandit ja…shampinjonid. Teate küll, need maitsetud poejurakad. Võtsin reaalselt 2 ampsu sellest ja kutsusin ettekandja, kellele ma siis ütlesin, et see supp ei lähe kohe mitte ja ma võtaks selle asemel hoopis Cesari salati. Kui puusse sellega ikka panna saab, eks?

Pärast paari minutit tuli ettekandja, kes vabandas ette ja taha, et ta enne unustas küsida, et kas soovin kana või lõhega. Tahtsin kana.

Paari minuti pärast tuli vaene mees jälle: “Meil kana pole, kas lõhe sobib?”.

-“No eks ta ikka sobib jah.”

Veel paar minutit.

“Vabandage, aga kell on tegelikult juba 10, köök on suletud ja kokk keeldub teile salatit tegemast.”

-“Nojah, olgu…Eks ma siis…Ei söö või nii.”

Siis pakuti mulle välja, et neil ees baaris on juba valmis tehtud feta salatit, et seda ikka saab. No võtsin siis, polnud teine suurem asi. Paar ampsu sõin, aga taaskord, mis ei lähe, see ei lähe.

Arvel olid need kõik asjad kenasti muidugi kirjas.

Minu jaoks on see naljakas, sest olles käinud restoranides ja olnud ka ise ettekandja, ei ole ma iial näinud sellist asja, et söömata toidu eest maksta tuleb. Sest noh, probleem ei olnud ju minus.

Kuna mul oli aga natuke veini sees, siis ma taielda ei viitsinud ja maksime kõik ära. Nüüd ma veini ei joo, seega blogisse tulen ikka kaebama 😀

Ma tegelikult väga kurb ei olnud, sest toas oli mul kommi ja küpsiseid. Päris nälga ei pidanud jääma. Ja nõnda me seal toas passisime ja tsillisime ja kudrutasime, kuni oli käes hommik. Käisime söömas ära ja siis oli minu massaaži tund tulnud.

Mul on siiralt kahju, et ma ei taibanud küsida massööri nime, sest see naine oli kui jeesuse enda puudutus mu naha vastas. MAAILMA PARIM MASSAAŽ! Tegelikult kah! Mul oli alguses 40 minutiline võetud, aga poole peal hälisesin, et teeme ikka tunnise. Ja kui see tund läbi sai, oli mul tunne, nagu mu ELU oleks läbi. Ma ei tahtnud lihtsalt püsti tõusta, vaid hoopis seda, et see võlukätega naine mind terve elu mudiks. Kahjuks ta seda teha ei soovinud ja me pidime koju tulema.

The end.

Loe ka neid postitusi!

32 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta v 31. märts 2014 at 15:58

  No see köögi jutt oli küll täielik feil. Kust ta siis info sai, et kana pole? Sel hetkel oli köök avatud? Kokal lihtsalt halb päev ega viitsinud õhtul enam võimlema hakata.

  • Avatar
   Vasta kuku 2. aprill 2014 at 08:22

   no kui see kokk pidevalt saiast sitta teeb seal, ongi tal iga päev kehv päev. ja enne kui õpib korralikult toitu valmistama midagi paremaks minna ei tõotagi. Mina ei saa sellisest asjast aru, et restoranis on köök suletud. ok, kui sa tuled 15 minutit enne sulgemisaega, et enam ei tehta. aga restoran peakski ju olema koht, kus pakutakse toitu, mis tähendab, et köök suletakse siis kui restoran suletakse. see kui seal tomuvad misngid esinemised või muu tingel-tangel, peaks justkui olema teisejärguline.

 • Avatar
  Vasta Mannu 31. märts 2014 at 12:41

  mul on au olnud Kardoga mõnel korral kunagi ammuammu ühte seltskonda sattuda, seega kujutan nii hästi ette, kuidas ta Sul seal restos debiilikut mängis 😀 hahaha, ja see Sinu kirjeldus elegantsest daamist ja 12-aastasest lasteprae sööjast on ka üle prahi! aitäh nii elavate kirjelduste eest xD

 • Avatar
  Vasta Liis V 31. märts 2014 at 10:47

  Ootan huviga mis kompensatsiooni sulle seekord pakutakse 🙂 2 korda ämbrisse astuda, erikohas eriasjaga aga siiski. Tomivat hotelli järelikult see omanik pakkuda ei suuda või teevad juhid halba tööd.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. märts 2014 at 14:37

   Mitte midagi ei pakkunud, ütlesid, et tore, et meeldis 😀

 • Avatar
  Vasta Maris 31. märts 2014 at 09:28

  Kui sa Tartusse peaksid ära eksima, siis ma soovitan soojalt sellist toidukohta nagu CREPP.
  Seal pakutavad salatid ja pannkoogid on JUMALIKUD. Isegi mu noormees, kes salatitest lugu ei pea, ütles, et nii head salatit pole ammu saanud. 😀

 • Avatar
  Vasta Katu 31. märts 2014 at 08:59

  Mina ise ei ole seal käinud aga vanemad on spa fännd ning ka Viimsis käinud. Nende hinnang on sinuomale sarnane .Spa osa (eriti saunad) on täitsa okeid AGA restorani pool on kohutav. Minu ema blogisid ei loe kuid selle postituse lugesin küll ette. Ta oli väga kurb et sa hommikusööki ei maininud, sest temameelest oli see veel jubedam. Pakuti vaid putru, muna, moosi, leiba ja saia. Tavaliselt on rootsi laudades meeletu võilieva peale paneku materjel- sink, juust, kurk, tomat jne. Ja veel igasuguseid asju. Viimsis oli ainult kaerahelbepuder ja seda ta saab niikuinii kodus iga päev. Siis ta sõigi Spas hommikusöögiks moosisaia!!! Lisaks olid igal pool soomekeelsed, venekeelsed ja inglisekeelsed kirjad. Eesti keeles ei olnud mainitudki mis pudruga tegemist on.

  Igatahes antireklaami said nüüd mõlemad SPAd. Nüüd nad veits kahetsevad ka, et uue pakkumise tegid. Aga sa ei ole tõesti esimene ja viimane, kes nende restorani maha teeb. Oleks ju aeg midagi muuta. Leian siiski, et kuna klient ei saa ju maitsta toitu enne tellimist tuleb ikka kokkadel anda endast parim, et klient saab selle, mida ta lootnud on. Üldiselt mina olen pirtsakas (kahjuks) toidu suhtes ning kui mu ees on kõrbenud saiakäntsakad siis no palun ei. Sama on salatitega. Sa kirjutasid, et “kui mööda saab ikka panna caesari salatga” OIII KUIDAS SAAB. Üle ühe kohtades saan mingid närtsinud salatilehed, kõrbenud saiakuubikute, kuiva kana ja odava pharmesani juustuga. Ei mingit kastet või mahlast tomatit. Jube. Feta salatit ma ei julge üldse kuskilt tellida, sest need ujutatakse õliga üle, pannakse fetakuubikud (kuivad) ja jubedad oliivid peale ja ongi feta salat ju. Kodus aga on see mu vaieldamatu lemmik.

  • Avatar
   Vasta Liisa 31. märts 2014 at 12:35

   Juust on parmesan.
   Caesari salatis ei käi tomatid, ei kuivad ega mahlased.
   Soovitan lugeda seda postitust, väga suurepärane ja paikapidav lugemismaterjal: http://thredahlia.blogspot.com/2010/05/caesari-salatist-nii-ja-naa.html .

   • Avatar
    Vasta Katu 31. märts 2014 at 19:04

    Jah, tänapäeval on caesari salati retsepti väga palju muudetud ja enamikes kohtades käib sisse ka tomat. Samas nii originaalretseptis kui ka enamikes teistes analoogides on salatis siiski ka kaste. Seega et muuta salatit mahlasemaks oleks ju võinud kas või tomat olla 😉 Ei tasu olla nii ninatark.

  • Avatar
   Vasta Pupsik 31. märts 2014 at 20:59

   Hmm, aga ma olen ka seal Viimsi spa hommikusöögil käinud, kui meenutada, siis isegi kolm korda, ja kõik singid-juustud olid olemas, mis tavalistel hommikusöökidelgi alati olemas. Väga imelik, et tol korral siis midagi ei olnud, tundub lausa uskumatu! Valik oli küll piisavalt lai, iseasi jah et mis kvaliteediga need asjad olid.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 1. aprill 2014 at 07:55

    Singid-juustud olid täitsa olemas. Aga ega see hommikusöök kuigi hea polnud, jah.

 • Avatar
  Vasta B 31. märts 2014 at 08:55

  No toidu eest sa ju maksid siiski seega ma nagu probleemi ei näe. Ise ma restoranides väga ei käi, külastan pigem kohvikuid aga ka sealt (rääkimata siis restost) ootaks siiski maitseelamust mitte kahte šampinjoni puljongivees.
  See, et “sa ju ütlesid, et tpiduga ei pirtsuta” on küll veidi imelik kommentaar antud kontekstis.

 • Avatar
  Vasta -H 31. märts 2014 at 08:53

  Järelikult oli kokal väga sitt päev olnud. Ja pahatujuga ei tulegi hea toit välja siis ei koti teda mitte miski ka mitte see, et hetkel söömas võib olla keegi kõrgema poolne kes jälgiks toidu maitset ja kvaliteeti.
  Aga mis paketi või millise massaži sa seal oma alguses 40 minutilise massaži jaoks valisid?

 • Avatar
  Vasta mari 31. märts 2014 at 08:43

  Ma ise käisin seal mehega samuti paar kuud tagasi ja resto toit ol ikka kehavke küll. Ootasime oma 20min,et menüüd toodaks ja lõpuks küsisime baariletist need. Ja toidu hinna ja kvaliteedisuhe, jube! Kallis cräpp

 • Avatar
  Vasta Angeelika 31. märts 2014 at 08:19

  Sain jälle korralikult naerda 😀 Sul ikka ei vea nende Spapuhkustega, aga vähemalt massaaž läks asja ette.

 • Avatar
  Vasta i 31. märts 2014 at 08:04

  kui söögikohad ei küsiks nn. söömata-maitstud toitude eest raha, poleks meil ka söögikohti. kui igaüks võtab kaks ampsu ja kukub pirtsutama, no mõelge nüüd ka 🙂
  maitsed on erinevad, on halb maitse ja minu (koka) maitse.
  tahan ka inglikätega massoori nime teada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. märts 2014 at 08:21

   Helistasin sinna ja saatuse kombel on ta nimi MALL.

   Toidu teemal – maitsed ongi erinevad, aga selle toiduga polnud mitte mingit vaeva nähtud, ainult üks maitsetu lörr. Ma olen elus päris mitmes restos käinud, aga sellist kvaliteeti kohanud ainult koolisööklas.

 • Avatar
  Vasta Jana 30. märts 2014 at 23:42

  “Jeesuse enda puudutus mu naha vastas” 😀 Oh sa issand kuidas ma naersin selle üle. Kui suvel Eestisse tuleme siis täitsa võimalik et proovime ka ise tolle koha ära. Toidu võtame jutu järgi ilmselt ise kaasa 😀 Aga võin öelda et seal Grand Rose’s on tõesti halb teenindus, liiga üleolevad seal.

 • Avatar
  Vasta Pupsik 30. märts 2014 at 22:31

  Kahju jah, et sa sellest restost enne kuulnud polnud, et see kuigi hea pole :(. Ma ise niisama spa-de kohta kommentaare lugenud siin-seal, ka Hotelliveebis jm, kahjuks selle resto kohta ei ütle eriti keegi midagi head, kuigi spa ise on täitsa okei, nii okei kui selline tiheda külastatavusega linnaspa olla saab. Coccodrillo meeldis?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. märts 2014 at 08:17

   Jaa, see lõunatamise koht oli hea. Ma olen seal kunagi ennegi käinud ja ka siis rahule jäänud.

 • Avatar
  Vasta Anna 30. märts 2014 at 20:19

  Caesari salatiga peaks ju ikka tegemist olema? Vahepealsetest variantidest pole ma küll kuulnud 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. märts 2014 at 20:22

   anna andeks mulle kirjapilti, mai viitsind muuta 😀

 • Avatar
  Vasta konkreete 30. märts 2014 at 20:01

  oota, sa maksid supi, ceasari salati JA fetasalati eest ka?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. märts 2014 at 20:03

   ei cesari eest mitte, seda ma ju ei saanudki 😀

   • Avatar
    Vasta konkreete 30. märts 2014 at 20:14

    mõtlesingi, et vabsee ülbed 😀
    aga jah, kui köök ei toimi siis ei toimi. ja nagu siin üks eelmine mainis… nahui on vaja siis seakoot menüüsse panna, kui seda alla 2h valmistada pole võimalik ja kui ongi selline asi, mis võtab väga kaua aega, siis teavitatakse sellest tavaliselt enne, kui seda üldse tegema hakatakse. ja üsna naljakas, et “juhatus” menüü välja mõtleb, mitte peakokk ise.

 • Avatar
  Vasta Pille 30. märts 2014 at 19:55

  Okei, hämmelduma paneb praegu see, et teenindaja ebapädevuse pärast pidid sa oma salatit põhimõtteliselt kolm korda tellima ja kokkuvõttes said vastuseks, et sorri, köök on kinni – WTFFFFFFF!? “Kokk ei ole nõus tegema” on lause, mis köögist kaugemale ei tohiks jõuda ja kui jõuab, siis on tegu ikka VÄGA perses restoraniga. Jumal… Lisaks, viisakas oleks klientidele kerge 15 minutit vähemalt ette teatada, enne kui kokk põlle nurka viskab. Ühesõnaga igaüks, kes on kunagi teeninduses töötanud, teab kui vigane terve see asi sul seal oli. Väga piinlik.

 • Avatar
  Vasta G 30. märts 2014 at 19:23

  Ma arvan,et möödas on need ajad,kus alandlikult ja vaikides kehv toit endal kõrist alla aetakse.Konkurents on söögikohtade vahel tihe ja restoranid peavad kliente hoidma.Kui väljas söömas käia,siis ikka on kõrgemad ootused,kui kodus pelmeene nosides.Ja kui jutt ei ole just €1 ,siis mina ka ei maksaks toidu eest,mis on kräpp.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. märts 2014 at 19:35

   justament.

 • Avatar
  Vasta Gerda 30. märts 2014 at 18:53

  Kurat ma siiani olen sinu poolt olnud suht kõikides teemades. Aga supi ja salati koha pealt olid küll veits pirts. Alles tegid postituse kuidas sa kõikkke sööd ja ei saa aru inimestest kes selle koha pealt pirtsutavad ja nüüd suudad mõlemast võtta paar ampsu, sest nii kohutav on? 😀 Ja no loogika, et selle toidu eest maksma ei pea millest oled ainult paar ampsu võtnud.. No mis imeasja sa sellest varem valmis tehtud feta salatist siis lootsid?? 😀 cmon Mallu!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. märts 2014 at 19:06

   No asi polegi selles, et ma ei oleks SUUTNUD seda süüa. Aga ma eeldan, et kui ma lähen restorani, siis ma saan ikka head sööki, mitte sööklalurri. On ju adekvaatne nõudmine?

  • Avatar
   Vasta merilin 31. märts 2014 at 08:23

   Sellele kommentaarile paneks laigi 😀

 • Avatar
  Vasta Hanna 30. märts 2014 at 17:43

  See Viimsi spa resto on jah tase. Ise ootasime lastega 2 tundi ja lõpus ettekandja teatas, et see pole koka süü vaid juhtimise. Kui söök valmis sai, siis ettekandja teavitas, et see teie tellitud seakoot koka rivist välja lõigi. Ta ei soovitanud seda mehel tellida ka, sest ta polnud näinud, et keegi seda varem tellinud oleks:D. Peale meie oli seal veel 2 lauda täis ja nad olevat napilt enne meid tellinud veel lisaks:D