Kõige esimest korda käisin ma Amsterdamis 2009. aastal koos oma hea sõbra Liisiga. Esiti pidime Amsterdami jääma terveks päevaks, aga kahjuks suitsetasime ennast esimeses coffee shopis jumala pilve, sattusime parakasse ja sõitsime kiiresti oma hosti juurde teise linna.

5895_111186169910_3094592_n

Pilves kass coffeeshopis. Lausa nii pilves, et ta hoiab peast kinni. Kuhu ta ennast küll nüüd suitsetanud on?

5895_111824024910_2407475_nTeine kord pidin ma minema Amsterdami 2011. aastal. Mul oli lausa piletki ostetud, siis sain aga Delfisse tööle ja ei saanudki reisule minna. Nõnda läks endine peika koos meie sõpradega “meestereisule”.

Kuna kolm on kohtu seaduseks, siis nõnda plaanime me oma grandioosset Amsterdami reisi. Grandioosne on see mitmel põhjusel: Kardo sünnipäev, Kardo esimene lennukisõit, Kardo esimene Amsterdamikülastus, mis on nõnda kaua ta unistuseks olnud on.

Aga kuhu siis Amsterdamis minna? Ma näitan, kuhu meie igatahes minna plaanime.

Cannabis Hemp Museum – pilet 9€, asukoht Oudezijds Achterburgwal 148,
Amsterdam. Seal saab siis näha kõikvõimalikke kanepisorte, erinevaid tooteid, mida on võimalik kanepist teha ja uurida erinevaid võimalusi, mismoodi kanepit kasutada saab – smuutidest plastikuni välja. Rohkem infot Hemp Museumi kodulehel ja nende Facebooki lehel

Vondelpark on suur park, mis asub üsna Amsterdami kesklinnas. Pargis käib igal aastal umbes 10 miljonit inimest ja seeõttu on seal üsna suur valik tegevusi, mis sääl teha saab. Muidugi võid sa seal niisama piknikku pidada ja nautida Pablo Piccasso kalaskulptuuri, samas võid sa külastada mitmeid erinevaid restorane, baare ja kohvikuid, mis ka pargis asuvad. Kõige vahvam on vast vabaõhuteater, kus terve suvi läbi toimuvad erinevad kontserdid ja esinemised. Sisenemine parki on loomulikult tasuta.

Otseloomulikult kavatseme me külastada seksimuuseumimille pilet on vaid 4€. Selles muuseumis näidatakse igasuguseid erinevaid erootilisi ja seksvidinaid läbi aegade, kusjuures kõik muuseumis olemasolevad asjad on omanike enda kollektsioonid ja uurimustööde tulemused. Võib öelda, et nad on ikka tõelised seksifännid.

Amsterdami kesklinnas asub nende imeilus Royal ZooLoomaaed on mõnus vaikne nurgake keset linnamöllu. Lisaks tuhandetele loomaliikidele kogu maailmast kujutab Artis endast ka skulptuuriaeda, kus võib jalutada ajalooliste monumentide ja kujundatud aedade keskel. Loomaaial on akvaarium, milles asub nii korallriff, mangroovitihnik kui ka Amsterdami kanal. Samuti võib külastada planetaariumi, geoloogiamuuseumi, zooloogiaalast väljapanekut ning konservatooriumi. Artis aitab ka kaasa ohustatud liikide ning loodusalade säilitamisele. Pilet maksab 14.50€ ja 3-9a lapsed saavad selle 11€ga. Nooremad täitsa tasuta.

Nieuwmarkti Hiinalinn. Nieuwmarkt Amsterdami vanalinnas on hiinlaste piirkond. Seal asub terve hord hiina restorane, suupistebaaridest idamaiste lossideni, üks restoran on koguni koopia Hong Kongi kuulsast ujuvast restoranist. Piirkond on täis hiina poekesi ja supermarketeid ning seal asub isegi hiina meditsiinikeskus. Nieuwmarkti keskel asuv Waagi hoone on vana linnavärav ning ehitati 1488. aastal, olles seega Amsterdami vanimaid ehitisi.

Punaste laternate piirkonda teab vist igaüks. Kuna ma oma esimesel käigul Amsterdami sinna ei jõundud, siis seekord peab ikka üle kaema. Noh, nii moe pärast.

Kindlasti on meil plaanis ära mekkida Hollandi rahvustoite, mida ma ka eelmine kord teha ei taibanud. Sõber Google soovitab selle jaoks kohta nimega Moeders, mis pidavat olema mõnus ja audentne koht. Asub ta Rozengracht 251, 1016 SX,  Amsterdam. Veel kiidetakse kohta nimega Hap-Hmm, kus pidid olema taskukohased hinnad.

Ah, eks tegelikult näha ole, kuhu me satume ja mida teeme. Kuna ööbime kenade eestlaste juures, siis eks oskavad nemad meile kindlasti soovitada, et kuhu minna ja kus oleks soodsam. Kui need salakohad teada saan, siis annan kindlasti ka teile, mu armsad lugejad, teada. Aga niikaua uuriks, et kas teist on keegi Amsterdamis käinud? Mis te seal tegite, kus käisite, mida nägite?

Jaga: