REISIMINE

mida teha Amsterdamis?

4. mai 2014

Kõige esimest korda käisin ma Amsterdamis 2009. aastal koos oma hea sõbra Liisiga. Esiti pidime Amsterdami jääma terveks päevaks, aga kahjuks suitsetasime ennast esimeses coffee shopis jumala pilve, sattusime parakasse ja sõitsime kiiresti oma hosti juurde teise linna.

5895_111186169910_3094592_n-5761396

Pilves kass coffeeshopis. Lausa nii pilves, et ta hoiab peast kinni. Kuhu ta ennast küll nüüd suitsetanud on?

5895_111824024910_2407475_n-8262759

Teine kord pidin ma minema Amsterdami 2011. aastal. Mul oli lausa piletki ostetud, siis sain aga Delfisse tööle ja ei saanudki reisule minna. Nõnda läks endine peika koos meie sõpradega “meestereisule”.

Kuna kolm on kohtu seaduseks, siis nõnda plaanime me oma grandioosset Amsterdami reisi. Grandioosne on see mitmel põhjusel: Kardo sünnipäev, Kardo esimene lennukisõit, Kardo esimene Amsterdamikülastus, mis on nõnda kaua ta unistuseks olnud on.

Aga kuhu siis Amsterdamis minna? Ma näitan, kuhu meie igatahes minna plaanime.

Cannabis Hemp Museum – pilet 9€, asukoht Oudezijds Achterburgwal 148, Amsterdam. Seal saab siis näha kõikvõimalikke kanepisorte, erinevaid tooteid, mida on võimalik kanepist teha ja uurida erinevaid võimalusi, mismoodi kanepit kasutada saab – smuutidest plastikuni välja. Rohkem infot Hemp Museumi kodulehel ja nende Facebooki lehel

e90eb24c-38da-446c-b891-967664ff8695-7192901

Vondelpark on suur park, mis asub üsna Amsterdami kesklinnas. Pargis käib igal aastal umbes 10 miljonit inimest ja seetõttu on seal üsna suur valik tegevusi, mis sääl teha saab. Muidugi võid sa seal niisama piknikku pidada ja nautida Pablo Piccasso kalaskulptuuri, samas võid sa külastada mitmeid erinevaid restorane, baare ja kohvikuid, mis ka pargis asuvad. Kõige vahvam on vast vabaõhuteater, kus terve suvi läbi toimuvad erinevad kontserdid ja esinemised. Sisenemine parki on loomulikult tasuta.

1157216365-8100846

Otseloomulikult kavatseme me külastada seksimuuseumimille pilet on vaid 4€. Selles muuseumis näidatakse igasuguseid erinevaid erootilisi ja seksvidinaid läbi aegade, kusjuures kõik muuseumis olemasolevad asjad on omanike enda kollektsioonid ja uurimustööde tulemused. Võib öelda, et nad on ikka tõelised seksifännid.

Amsterdami kesklinnas asub nende imeilus Royal ZooLoomaaed on mõnus vaikne nurgake keset linnamöllu. Lisaks tuhandetele loomaliikidele kogu maailmast kujutab Artis endast ka skulptuuriaeda, kus võib jalutada ajalooliste monumentide ja kujundatud aedade keskel. Loomaaial on akvaarium, milles asub nii korallriff, mangroovitihnik kui ka Amsterdami kanal. Samuti võib külastada planetaariumi, geoloogiamuuseumi, zooloogiaalast väljapanekut ning konservatooriumi. Artis aitab ka kaasa ohustatud liikide ning loodusalade säilitamisele. Pilet maksab 14.50€ ja 3-9a lapsed saavad selle 11€ga. Nooremad täitsa tasuta.

zeedijk-3107342

Nieuwmarkti Hiinalinn. Nieuwmarkt Amsterdami vanalinnas on hiinlaste piirkond. Seal asub terve hord hiina restorane, suupistebaaridest idamaiste lossideni, üks restoran on koguni koopia Hong Kongi kuulsast ujuvast restoranist. Piirkond on täis hiina poekesi ja supermarketeid ning seal asub isegi hiina meditsiinikeskus. Nieuwmarkti keskel asuv Waagi hoone on vana linnavärav ning ehitati 1488. aastal, olles seega Amsterdami vanimaid ehitisi.

Punaste laternate piirkonda teab vist igaüks. Kuna ma oma esimesel käigul Amsterdami sinna ei jõudnud, siis seekord peab ikka üle kaema. Noh, nii moe pärast.

moeders2-5532983

Kindlasti on meil plaanis ära mekkida Hollandi rahvustoite, mida ma ka eelmine kord teha ei taibanud. Sõber Google soovitab selle jaoks kohta nimega Moeders, mis pidavat olema mõnus ja autentne koht. Asub ta Rozengracht 251, 1016 SX,  Amsterdam. Veel kiidetakse kohta nimega Hap-Hmm, kus pidid olema taskukohased hinnad.

Ah, eks tegelikult näha ole, kuhu me satume ja mida teeme. Kuna ööbime kenade eestlaste juures, siis eks oskavad nemad meile kindlasti soovitada, et kuhu minna ja kus oleks soodsam. Kui need salakohad teada saan, siis annan kindlasti ka teile, mu armsad lugejad, teada. Aga niikaua uuriks, et kas teist on keegi Amsterdamis käinud? Mis te seal tegite, kus käisite, mida nägite?

Loe ka neid postitusi!

51 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mayri 6. mai 2014 at 16:28

  Amsterdam on jah äge!
  Soovitan võtta mõni free tour amsterdam. Sellega saab palju head ja huvitavat infot linna ja selle ajaloo kohta ning võimaluse ka muidugi küsida, et kuhu minna jne.

  Kauaks lähete? 🙂

 • Avatar
  Vasta Glacier 5. mai 2014 at 12:13

  Ma soovitaks – otsi üles ja vaata ära Anthony Bourdain’i Layover – Amsterdam. Sealt saad väga lahedaid vihjeid nii meelelahutuse kui eelkõige söögikohtade kohta. See oli üks lahedamaid osasid Layover’i seeriast:)

 • Avatar
  Vasta Liisa 5. mai 2014 at 01:51

  Kindlasti sa juba tead neid kesklinna lihtsalt-peab-ära-nägema klassikalisi ja turistikamaid kohti. Niii et soovitaks ka Amsterdam Noordi, kuhu viib centraal stationi tagant tasuta praam (Amsterdam NDSM on sihtkoht ja iga 15-30 min tagant käib praam). Ma kutsun seda linnaosa Amsterdami Telliskiviks. Seal on üks hästi suur angaar, mille kunstnikud on oma stuudiotega täitnud ja kus alati midagi põnevat toimub (http://www.ndsm.nl/en/over-ndsm/). Nädalavahetusel viige kogu oma raha muidugi seal samas toimuvale kirbukale (http://www.ijhallen.nl/en/index.php). Ja kui süüa või juua ka tahate, siis tsekkige Noorderlicht Caféd (https://www.facebook.com/noorderlicht) või Plleki (https://www.facebook.com/pllek). Head reisi!

 • Avatar
  Vasta kairi 4. mai 2014 at 22:29

  aa, ja siis muidugi veel pargid: kesklinnas asuv ja kõige kuulsam vondelpark, kus on igal ajal lesijaid ja kitarritinistajaid, siis industriaalsem ja coolim westerpark (mille kõrval asub vana gaasivabrik westergasfabriek, kus on palju lahedaid butiike, väike kino, head kohvikud ja söögikohad) ja kõige multikultuursem oosterpark ida-amsterdamis.

  mina olen veel suur amsterdam noordi (põhja-amsterdami) fänn, mis on veel alles arenemas, aga seal on palju lahedaid galeriisid, söögikohti ja mis on väga local. sinna saab tasuta praamiga rongijaama tagant, need käivad kogu aeg edasi tagasi. teisel pool jõge (IJ´d) on veel amsi parima vaatega filmimuuseum (tulnukalik ufohoone, kohe näete), kus on hullult hea söök ja lahe arhitektuur… ja muidugi IJ Hallen turg!

  ja linna parim tasuta vaade kõrgelt on rongijaamast (centraal station) veidi paremal asuvas raamatukoguhoones, kus on kõik valge ja mac ja funk, ja nende ülemisel korrusel on päris pandav terrass. seal saab kooke süüa ka! siis võite tsekkida veel amsterdami kõige ilusamat kino Tuschinski, mis on selline art deco stiilis hull teatrilik kino, kus kardinad lähevad filmi alguses ekraani eest lahti), seal saab niisama ka ringi luusida, kui parasjagu filmi pole. ja vana filmimuuseumi vondelpargis, mis on ka tore ja kus terrassil on väga mõnus, kui juhtub ilus ilm olema.

  punastesse laternatesse tasub minna ainult õhtul, sest siis on kõige ilusamad preilid akendel . päeval tahab silmanägemise ära võtta. kohe laternate kõrval on hiinalinn, kus on palju häid restosid (Mida väiksem ja räpasem, seda parem toit) ja üks nendest kiidetud Bakkerswinkel lõunatamiskohtadest.
  Ja punaste laternate ja rembrandtpleini vahel on linna kõige ilusamad väiksed nummid kanalid, kust vanematele ontlikke pilte teha.

  kõige lihtsam on liikuda rattaga, neid saab iga nurga pealt rentida, lapse saate rattakorvi panna (tegelt ka, vaadake kuidas kohalikud teevad) 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. mai 2014 at 09:32

   Oh kui palju inffi, aga laps meie tripile kaasa ei tule 😀

   • Avatar
    Vasta kairi 5. mai 2014 at 13:14

    No siis on veel parem 🙂

 • Avatar
  Vasta kairi 4. mai 2014 at 22:17

  Noo… Amsterdamis saab igasugu häid asju teha! Seksi- ja kanepimuuseumisse ma Amsis elatud 6 aasta jooksul ei jõudnud, aga räägitakse, et tegu on väga turistikate ja mitte eriti heade asutustega. Aga linnas on päris lahe koti- ja kingamuuseum, nii et sinna tasub minna küll, kui mehe nõusse saad. Ja väga lahe fotomuuseum FOAM ja siis veel Van Gogh, isegi kui te pole kõige suuremad kunstifännid, maja ise on juba äge.

  Nii… shoppamiseks ja hängimiseks: Nine Streets (Negen Straten) Jordaani linnaosas – butiigid, väiksed nummid kohvikud ja baarid, linna parim pannkoogikoht, lihtsalt palju lahedaid inimesi ja hulle rattaid. Linna parimad turud on westermarkt (toit ja kirbukas), mis on ainult laupäeviti sealsamas Jordaanis, siis kirbukas Waterlooplein ja Amsterdam Noordis (mis on väga lahe uus hipsterite industriaal-linnaosa) nädalavahetusel toimuv IJ-Hall turg. Ja westermarktil on esmaspäeviti ka vintage riiete turg, kus leidub igasugu head paremat 🙂 Amsterdam noordis on veel lahedad hängimise kohad Pllek ja Noorderlicht, mis on vee ääres, seal saab süüa ja juua ja lõket vee ääres liiva peal ja pidu 🙂

  Moeder restorani ärge kindlasti minge 🙂 Aga häid kohti on väga palju, kohe raske on midagi kohe soovitada. Päevastest koogikohtadest Bakkerswinkel (jumalikud koogid, skoonid, võikud), baaridest De Balie Leidsepleinil, tuhandeid väikseid urkaid Jordaanis, restorane on ka väga palju häid, nt Pompstation, linna parim thai Bird jne jne jne. Hollandi kööki ärge proovige, sööge selle asemel parem kuskil indoneesia toitu, mis on ka väga holland 🙂 või hollandi õunakooki, mis KOOS vahukoorega on üle prahi (aga vahukoort tuleb ise juurde küsida):

  Huhh, kui midagi veel meelde tuleb, siis kirjutan veel. Võid mulle alati kellata ka 🙂
  Head amsterdamiseerumist!

 • Avatar
  Vasta konkreete 4. mai 2014 at 21:13

  Kõik soovitavad Punaste Laternate tänavat… seal mulle iga 3m tagant keegi müksu andiski ja kõrva “Charlie?” sosistas 😀 Aga ma mõtlesin, et see võib vabalt mu enda probleem ka olla, mulle lihtsalt käivad nii ajudele liiga rahvarohked kohad (eriti kui kõik vastu sind nühivad valimatult) ja kuna meil üks sõber konkreetselt punaste laternate tänaval elas ja tema aknast sai prostituute vahtida… siis ma ei tea, no jättis külmaks. Sattusimegi sinna pmst vastumeelselt ühe korra, kui külla läksime ja teisel korral sest sealt oli otsem minna kuhugi… Ainuke põnev hetk seoses selle tänavaga oli see, kui mu sõbranna arvas, et võiks proovida aknast pilti teha ühest… hea, et ära ei tapetud pärast kui majast välja läksime. Seal on see suur ei-ei! niiet ole ettevaatlik 🙂

 • Avatar
  Vasta kätlin 4. mai 2014 at 21:13

  Palju selline lõbu maksma kõik läheb muidu…paljuga ise arvestanud olete 😉 ja kas mari võtate kaasa või jätate hoiule kuskile 😉

 • Avatar
  Vasta Maris 4. mai 2014 at 18:44

  Kui saladus pole, siis paljuga te piletid saite ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 18:49

   400 euri edasi tagasi kahepeale 🙂

   • Avatar
    Vasta Kerttu 5. mai 2014 at 18:52

    Kust sellise hinnaga saada on? Mina alla 500 euri ei leidnud. Praegu on endal ka kirja pandud juba mainitud kohad: Anne Frank, Madame Tussauds, Van Gogh, loomaaed ja lisaks veel prostitutsiooni muuseum: http://www.redlightsecrets.com/
    Ja veel, et neid muffineid oleks võibolla tõesti parem süüa kuskil, kus ööbite ja saab rahulikult olla. Eelmine kord, kui Amsterdamis käisin, tekitas see muffin selliseid naeruhoogi, et söögikohtades istudes hakkas piinlik. Aga samas, eks kohalikud ole harjunud sellega. Muidu hullu polnud.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 5. mai 2014 at 19:08

     bookinghouse.net. airb balticuga, vahepeatus riias

 • Avatar
  Vasta Sandra 4. mai 2014 at 16:49

  Hästi vinge turg asub Waterloopleinil. Sealt võib igast jama leida, uusi ja kasutatud asju. Asub kesklinnas.
  Söögikohtadest soovitaks kusagil kesklinnas asuvat Burger Bar-i.
  Külastage ka Jordaani linnaosa, hipsterite linnaosa. Seal üldiselt turiste ei tolkne, saab kohalikke jälgida 🙂

 • Avatar
  Vasta Meelike 4. mai 2014 at 15:52

  Söögikohtadest ma ise tahaks minna sinna http://www.ctaste.nl/ , võib huvitav kogemus olla

 • Avatar
  Vasta Meelike 4. mai 2014 at 15:50

  Kanepi muuseum on jah väike ja oma piletihinda just väärt ei ole. Vahakujude muuseumi piletid on ka hirmkallid (võin soodukatel silma peal hoida, vahel saab nt rongipiletiga 2 ühe hinnaga jne), aga kui sellised muuseumid meeldivad, siis miks mitte.

 • Avatar
  Vasta Wilhermina 4. mai 2014 at 14:23

  Parim asi Amsterdamis käimise juures oli meil mõte, et rendime rattad. Saime raudteejaama lähedalt rendirattad päevaks (polnud kallis, u 10 eurot ehk) ja need olid ülimugavad punased kruiisikad. Rattad tulevad lukkudega ja nii mugav on neid lihtsalt jätta välja ükskõik kuhu poe taha kui tuju tuleb ja suurema jalavaevata linna erinevaid kohti näha. Mul endal kõrge jalavõlv ja pikad jalutuskäigud võtavad põlved tugevalt läbi. Eriti mõnus oli pargis sõita rattaga, istud kuskile maha ja teed pisikese pikniku.
  PS! Ei soovita kanepimuffineid. Need on üldjuhul liiga ülehinnatud (5€ per muffin) ja kui sissesuitsetava jointiga on sul mingigi kontroll oma pilve tõmbamise üle, siis mina suutsin end kord ühe muffiniga nii üle tõmmata (küll muidugi alles 2 tundi hiljem, kui asi seedimiseni normaalselt jõudis) ja edasine tripp oli mõistetamatult keeruline ja võimatu. Alguses ei saanudki nagu pihta, mis toimub (kuna muffini söömisest oli sitaks aega möödas), ja kui ma üritasin kusagil vetsu minna, kus pidi uksest sissesaamiseks nuppu vajutama, siis ma lihtsalt ei saanudki sellest aru ja ei osanud sisse minna. Vaatasin tuima näoga ja võttis oma 5 minutit aega, et ma üldse vetsu jõuaks. Vetsus ma mõtlesin välja, et pähe on hakanud ja sellele järgnes muidugi massiivne munches ning ma ostsin selle tankla tühjaks vist. Muffinid ise on maitsvad ja pehmed üldjuhul, aga see kontrollimatus.. ei tasu ära.

 • Avatar
  Vasta berit1984 4. mai 2014 at 14:07

  Käisin mõni kuu tagasi, veetsin seal küll vaid ühe päeva ja ülejäänud 2 nädalat mujal Hollandis aga sõite kanalil oli päris huvitav, punaste laternate tänav muidugi, kui juba minna siis külastada 😀 haiseb muidugi kanepi järgi julmalt a see käib asja juurde 😀 Ise tahtsin kuskile pimedasse kohvikusse sisse põrgata a kaaslasele see idee väga ei meeldinud 😀 Suurel turul käisin ja no seal oli ikka kõike, seks muuseumisse ka tahtsin a krt ei olnud aega 🙁 Peab uuesti külastama sest vaatamist seal on, imeilus koht ju 🙂

 • Avatar
  Vasta H. 4. mai 2014 at 13:50

  Söögikohtade otsingute osas soovitan vaadata kindlasti Anthony Bourdaini The Layover Amsterdami episoodi (http://www.travelchannel.com/tv-shows/the-layover/episodes/amsterdam siin mõned klipid sellest)
  Seal antakse muidugi peale linna parimate söögikohtade ka muid soovitusi.

 • Avatar
  Vasta Helen 4. mai 2014 at 13:09

  Olen käinud kanepimuuseumis (minu jaoks oli küll huvitav!), vahakujude muuseumis (ka huvitav), Anne Franki muuseumis (kindlasti võiks käia), punaste laternate tänaval (jällegi huvitav), kanalitel… ühesõnaga, kõike võiks teha, ku vähegi jaksu on. Mina soovitaks ka veidi laiemalt ringi vaadata: hollandalsed on hullud rongi- ja rattafännid, seega sõidaks Ams-st rongiga suvas suunas (no nati võib planeerida ka), võtaks rongijaamast rattad, sõidaks päevakese ringi, jätaks rattad taas jaama ja õhtul rongiga pealinna tagasi. Mina tegin nii väga palju. Kui palju aega pole, soovitan minna põhja poole, sõita võimsatel tammidel. Nt võtta sihiks Alkmaar, kus on äge juustuturg (guugelda!), käia selases muuseumis, turul muidugi, siis sõita tammide ja mere äärde – õudsalt äge!

 • Avatar
  Vasta grete 4. mai 2014 at 13:06

  Minge kindlalt Anne Franki muuseumisse! Tõesti väga huvitav, minu üks kõige eredamaid mälestusi Amsterdamist

 • Avatar
  Vasta Karin 4. mai 2014 at 13:04

  The floating busiga soovitan ka sõita, kui aega üle jääb muude tegevuste juures.

 • Avatar
  Vasta Merje 4. mai 2014 at 12:47

  Van Gogh´i muuseum oli minu jaoks kindel must go 🙂

 • Avatar
  Vasta T 4. mai 2014 at 11:52

  Coffeeshopide koha pealt Amsterdamis ütlen nii palju, et The Doors coffeeshopi ei tasu minna 😀 Sealt midagi head ei saa. Ja kui munches on peal, siis kindlasti ostke tänava pealt hot doge, mille vahele saab hunnikuga igasugu kraami vahele ise panna, parim asi pilves peaga.

 • Avatar
  Vasta Jessika 4. mai 2014 at 11:43

  Käisin Hollandis eelmine aasta, viibisin seal vahetusõpilasena nädala, aga Amsterdamis olime vaid ühe päeva 🙂 soovitan kõike eelmainitut ja kordan üle, et canal cruise on must-do.
  Kadestan teid! Tahaks ise ka tagasi 😉

 • Avatar
  Vasta Ruti 4. mai 2014 at 11:39

  Ma olin päris mitu päeva seal päevake olime vahakujusid vaatamas, päevake loomaias (oleks võinud lausa mitu päeva olla). Loomaias on tore see et on palju kohti kus oled loomadega koos, mulle tuli leemur õlapeale. Kolasime nii sama ringi. Dam väljaku lähedal on väga armas haldjateemaline pood soovitaks selle ülesse otsida. . viimasel päeval oli rendikas sõitseime ääre linna seal oli hoopis teine maailm. Mulle omale meeldis varahommikune linna ärkamine ja muutumine ka. Punaste laternate tänav ei huvitanud aga satusin kogemata fotokas kaelas, läks väga hästi kinni ei pandud aga pahanda sain küll.

 • Avatar
  Vasta Kaire 4. mai 2014 at 11:24

  Mina olen käinud kaks korda Amsterdamis. Esimesel korral käisime paadiga kanalil sõitmas, hästi mõnus oli, saab kiiruga päris palju ära näha. Sai muidugi ka punaste laternate tänavatel käidud. Käisime veel ka muuseumites, kohvikutes ja pudi-padi poodides. Teisel korral enam kuhugi väga minna ei viitsinud ja kuna võtsin ühest projektist osa, siis pidime Amsterdamis orienteerumise ülesandega hakkama saama. Kõik läks tuksi ”tänu” prantslastele. Aga teisel korral sai siiski veelkord punaste laternate tänaval käidud:D

 • Avatar
  Vasta Triin 4. mai 2014 at 11:10

  Omg mul tuli selline Amsterdami igatsus peale 😀 olen käinud kaks korda ja iga kell läheks veel 🙂 canal cruise tasub kindlasti ette võtta ja seksi muuseum oli kaa huvitav! Aga kõige lahedam on lihtsalt atmosfäär mis Amsterdamis on- coffee shopid ja magusa poed kust kuidagi eemale ei saa hoida 🙂
  Kena reisi teile 🙂

 • Avatar
  Vasta Diana 4. mai 2014 at 11:09

  Olen ühe korra Amsterdamis käinud, kahjuks seal ei ööbinud. Tolleaegne reis nägi ette seda, et Amsterdami sõitsime hommikul hoopis ühest teisest riigist ning õhtuks jõudsime Hollandis kuskile teise linna. See oli neli aastat tagasi.
  Käisime kanalite peal paadiga sõitmas. Midagi eufoorilist ei olnud, aga lahe siiski.
  Korra kõndisime ka Punaste Laternate tänavalt läbi, nägi välja nagu iga teine Amsterdami tänav, aga külastada võiks seda ikkagi, puhtalt juba maine ja huvi pärast 😀
  Külastasime ka Gassani teemantitehast. Räägiti, kuidas kaevandatakse, kuidas teemante töödeldakse jne. Saime ka erinevaid sõrmuseid proovida, mille hinda oli hea istudes näha 😀 Seal oli muidugi ka pood, kust sai reaalselt omale mõne teemantitega asja soetada.
  Viimane turistikas oli Madame Tussauds vahakujude muuseum, mis ka omamoodi lõbus oli, sai ikka kõvasti pilte tehtud erinevate “kuulsustega” 😀

 • Avatar
  Vasta Ninel 4. mai 2014 at 10:59

  Anne Franki maja (kui sa oled lugenud raamatut), Van Gogh muuseum, kanalituur ning kuna te tundute vabameelsed siis Casa rosso (naljakas ja meeldejääv ja üleüldse sürr) 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 11:09

   Oh, see Casa Rosso tundub mega huvitav 😀

  • Avatar
   Vasta Anu 4. mai 2014 at 21:26

   Jaa, Van Goghi muuseum ja Anne Franki maja on tõesti külastamist väärt!
   Lisaks on Amsterdamis igasugu lahedaid baare-klubisid, kus on ka maailmatasemel esinejaid teinekord võileiva hinna eest – aga selleks tasub kohapeal silmad lahti hoida.
   Ja SÜÜA tuleb ka – vahvleid loomulikult muud paremat!

 • Avatar
  Vasta Kessu 4. mai 2014 at 10:56

  Piinamuuseum! http://www.torturemuseum.nl/
  Kanalituuri soovitan ka 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 11:02

   Oh, väga lahe idee!

 • Avatar
  Vasta Keiu 4. mai 2014 at 10:56

  Ma läheks sinna:
  https://www.walibi.com/holland/nl-en

  ROLLER COASTERS!!!!!!

  Aga see on ca 50 km Amsterdamist, nii et kui pole fänn, siis vbl kauge?
  Aga mina läheks sinna raudpolt. In fact, kuna ma nüüd tean, et see eksisteerib, siis tuleb vist reisiplaane tegema hakata.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 11:00

   Ma kardan selliseid asju 😀

 • Avatar
  Vasta M 4. mai 2014 at 10:54

  Madame Tussauds muuseum näiteks. Seal china townis on üks üli hea joogi koht, nagu sellised plõksuvad mullid on joogi sees. hästi maitsev.

  • Avatar
   Vasta T 4. mai 2014 at 11:46

   Bubble tea’d mõtled ma pakun, seda peaks päris paljudes hiina putkades olema.

 • Avatar
  Vasta Madde 4. mai 2014 at 10:54

  Me käisime mehega Amsterdamis 2012.a. suvel. Kanepimuuseumit ei soovita, see oli väike, igav ja midagi seal vaadata ei olnud. Soovitan kindlasti Canal Cruise, eriti päikeseloojangu ajal romantika tegemiseks. Shoppamiseks on ideaalne “Nine streets”, seal on palju põnevaid poode. Punaste laternate tänav kae kindlasti ära, see on tõeline elamus.

 • Avatar
  Vasta Naiivne Naima 4. mai 2014 at 10:51

  Albertcuyp 🙂 Imeline turg!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 10:57

   Ahjaa, TURUD! Kuidas ma need unustada suutsin! Kuskandis see asub ja mida seal pakutakse?

   • Avatar
    Vasta Naiivne Naima 4. mai 2014 at 16:11

    Njah, täpset viisi, kuidas sinna saada ma enam ei mäletagi, kuid tean, et see oli ühe hästi ilusa pargi lähedal.

    Seal müüakse ausõna kõike – riideid, mobiilikorpuseid, feik LV kotte, juustu, šokolaadi, stroopwaffleid… Igasugust pudipadi! Kui tahad kellelegi näiteks suveniiriks suurt šokolaadipeenist tuua, siis on see just õige koht 😀

    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQmoJsDcyDbF_MeQzh4ZzE4dw5qch5EpKdqDz_bRLgB3CwONAyC

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 16:28

     Mis muud ma ikka perele tuua tahaks kui shokolaadipeeniseid 😀

     • Avatar
      Naiivne Naima 4. mai 2014 at 18:37

      My point, exactly! 😀 Igaljuhul mõnusat reisi teile, tõesti vahva koht, mida külastada.

 • Avatar
  Vasta Laura 4. mai 2014 at 10:49

  Kindlasti külastage Heinekeni muuseumi 🙂 See pole just päris tavaline muuseum. Üliäge kogemus! “Tuuri” lõpus saab iga nägu kaks klaasi õlli ka 😀 http://www.heineken.com/global/heineken-experience.aspx

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 10:51

   Jaa, ma vaatasin seda, aga ma mõtlesin, et kas me nii suured õllefännid oleme, et mingit vana tehast vaadata, Aga kui sa ütled, et see nii lahe, siis ehk peaks plaani võtma?

   • Avatar
    Vasta Laura 4. mai 2014 at 11:26

    Jaa, see kogu ekskursioon hästi lahedaks tehtud, ei ole lihtsalt tuim jalutuskäik ruumist ruumi 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 4. mai 2014 at 11:28

     No siis ehk peaks ära proovima?

     • Avatar
      T 4. mai 2014 at 11:45

      Käisin ka just eelmine nädal Heinekenis ja kindlasti soovitan. Pilet on kallis küll, aga minu arust on elamust täie raha eest. (kusjuures eelnevale paranduseks, kokku saab igaüks 3 väikest klaasi õlut juua). Kingiks saab sealt ka tasuta kaks heinekeni klaasikest koju kaasa.

     • Mallukas
      Mallukas 4. mai 2014 at 11:49

      Vaatasin, et netist ostes saab veidi soodsamalt 🙂

   • Avatar
    Vasta Marianne 4. mai 2014 at 14:32

    Heinekeni muuseum on täielik rip-off. Kallis ja Heineken pole ka mingi eriline saavutus õllemaailmas, mida kaemas käia. 🙂