Riided TESTIN JA ARVUSTAN

see kuramuse Sheinside

16. mai 2014

Mina ei saa aru, mis suur vimm kõigil selle vastu tekkinud on viimasel ajal. Jah, ma saan aru, et pooled blogijad saavad sealt asju ja peavad neid blogis näitama, et see võib siis hakata pinda käima või nii. Tegelikult pole ju hullu miskit nii väga.

Eveliis just kirjutas, kuidas tundub, et blogijad neid asju tegelikult ei kannagi, teevad ainult korraks näitamiseks pildid ära ja asi ants. Teate, mina olen ka nii teinud, et teen korraga need pildid järjest ära. Sest kui ma hakkaks ootama reaalset korda, kus ma panen selle kleidi selga, teen näo pähe jne jne jne, siis võtaks mul nelja kleidi ülespildistamine 65 aastat. Päris ausalt kah. Seega kui ma ühe korra viitsin endale näo pähe teha, siis ma parem teen korraga need pildid ka siis ära.

Seda, et need kleidid ei istu, ei saaks ma ka nagu öelda. Ikka on nii, et mõnega olen rohkem rahul ja mõnega vähem, aga praegu on näiteks mu VAIELDAMATUKS lemmikuks see triibuline kleit, mis on kogunud nõnda palju ilusaid komplimente, et ma ei suuda neid kokkugi lugeda. Ma ausalt kannan seda üsna tihti. Noh, nii tihti kui ma kodus trussikute väel ringilippamise asemel riideid kannan.

img_1779-4934672Ideaalne materjal, ideaalne pikkus, ideaalne suurus. No MULLE küll ei tundu, et kuskilt kisuks või tõmbaks midagi ja tegelikult on oluline ju vaid see, mida arvab kleidi kandja.

Niiet jah, mina võtan sealt asju edasi, kuni antakse. Esiteks mulle nii väga meeldivad kleidid ja ma olen juba aru saanud, et millised nende asjadest kobedamad tunduvad olevat. Need, mis kohe üldse ei istu (neid on siiani kaks olnud, selle musta lindudega andsin ma Naabrinaise tütrele ja üks must kleit oli lihtsalt katki) annan ma lihtsalt ära. Aga kui ma iga kord saan 4-5 asja, millest vähemalt kahte ma armastan, siis ma küll ei kurda.

Ma ju saan endale walk-in garderoobi kah, kus ma hakkan galantselt oma kleite üles riputama ja vahtimas käima. Sest noh, kodus tuleb ikka trussikute väel ringi kalpsata, mitte kleidikeses, onju.

sheinsideeee-7483048

Näiteks ma valisin praegu suhteliselt esimeselt kleidilehelt välja sellised kleidid, mida ma hea meelega kannaks. Võtame selle kassikleidi – see meeldib mulle, sest see on kassidega, samas ma saan juba pildilt aru, et see on raudselt selline õhuke ja ludu materjal. Samas mis siis? Näiteks aeda kalpsamiseks või randa minekuks oleks see ju ok. Mis mõttega ma läheks endale sellist Eveliisi soovitatud New Yorkerist ostma, kui ma võiksin selle saada tasuta. Tasuta asjad on ju da best!

Sinise, valgete mummudega kleidi ma tegelikult tellisin ära. Kahjuks ei tule kleidiga kaasa rindu, niiet noh, eks näis, kui mina samasuguse pildi teha üritan paari nädala pärast. Teine sinine, varrukatega kleit tundub niisama mõnna olevat. Üldse on mul viimasel ajal mingisugune sinisehullus. Lilla kleidi puhul meeldib mulle lõige, aga juba pildilt on näha, et see on selline läikiv ja mitteniiilus. Eksole ju? Must pitskleit on klassikaline, kuigi mul mingi triljon musta kleiti, siis otseselt SELLIST ei ole ometi. Karikakrad on ühed mu lemmiklilled ja miks ei võiks ma siis näiteks tellida endale sellist kleiti. Ah, mis tellida. Tasuta saada, tahtsin ma öelda. Ja kaelkirjakukleit…Noh, kas ma pean üldse midagi ütlema? Nunnu on.

Ütlen ausalt, et muud vidinad ja jakid jne üldiselt mind seal lehel ei paelu, aga kleidid? Ojaaa. Andke aga heaga. Mul jumala suva, kas see mõndadele pinda käib, või mitte.

Loe ka neid postitusi!

43 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Pisi 16. mai 2014 at 16:39

  Mulle meeldib see karikakardega kleit.

  Mind need postitused ei hàiri, kuna ma ei loe seda, mis mulle ei meeldi. Lisaks ma ise kannan vàhe hiina kaupa, kuna enamus kàivad ringi hm ja hiina kräpiga. Ma aga tahan teistest erineda ja see tõttu vaatan erinevaid kaubandusvõrke ja kui saab kuskilt alega midagi, siis ostan. Hm-s ma kàin ja sealt palju riideid párit. Eriti lastele. Aga ma kombineerin neid teiste firma riietega.

 • Avatar
  Vasta K 16. mai 2014 at 15:52

  Vanavanaema käekott ja ema omal ajal kappi seisma jäänud saapad on mulgi kasutuses – vanaema juures pööningul tuulamine on hulgaliselt põnevaid leide toonud. (:

  Kusjuures, Lindex on ka minu peamine patustamiskoht. Samas lohutan end sellega, et nad vähemalt üritavad – sustainabilityle on lausa terve eraldi sait pühendatud: http://www.lindex.com/csr/en/ – muide, seal on juttu ka riietes leiduvate kemikaalide osakaalu vähendamisest, mida enne mainida unustasin. See, et riided võivad olla mürgised, ei tule inimestel tihti pähegi. Muidugi ma teadvustan endale, et ega ka Lindex selles osas ilmselt päris pühakfirma ei ole. Samas, muud aluspesu üldse enam ei kannagi, kui nende seda roheliste sildikestega märgistatud ökopuuvillast tehtud kraami. Igasugu sünteetikast tingitud nn naistemured on sellega igatahes ära kadunud.

 • Avatar
  Vasta Eveliis 16. mai 2014 at 15:15

  Ma olen ka K ja Krisiga ühte meelt, et tarbimine võiks olla läbimõeldum. Mitte et ma ise ei patustaks, Lindexist on päris palju mu riideid pärit, aga ma vähemalt üritan teadlikumalt tarbida. Nagu kirjutasin on mul üks vanaemalt saadud mantel, pärit kusagil 1960test, ise kannan seda juba umbes kümme aastat, aga ikka näeb välja nagu uus.
  Ja ma ei pea end ka pesemata peaga hipiks;)

 • Avatar
  Vasta Kris 16. mai 2014 at 14:10

  Just tahtsin sama teema üles võtta, mille K minu suureks rõõmuks ära tegi. Kurvaks teeb see hiina kräpi promo ja rõõmustamine tasuta hilbuhunnikute üle. Peaks rohkem mõtlema sellele, mis sellise saasttoote taga on ja kuhu see viib. Ma ei oota seda mõtlemisvõimet igasugu tasuta nasvärgi promomisele üles ehitatud blogidest, aga Mallukal võiks ju olla veidi oskust näha ka asju ka suuremas plaanis. Kui inimesel on võime ehitada üles üks Eesti loetavamaid blogisid, siis võiks seda kasutada veidi teadlikumalt ja parematel eesmärkidel, mitte lihtsalt tasuta ebakvaliteetsete asjade saamiseks. Okei, ma saan aru, et see tasuta kraam on nö blogija palk, aga blogija võiks ennast niipalju hinnata, et mitte leppida nö näruste sandikopikatega, mida see Sheinside jt endast kujutavad.

 • Avatar
  Vasta K 16. mai 2014 at 13:51

  Mind kurvastab selline Sheinside’i (ja kõigi teiste taoliste netipoodide) trendi levik Eestisse hoopis veidi teisel põhjusel. Kui seni on Eestis rõivad võrreldes sissetulekuga enamusele pigem kallis kaup olnud, siis tundub, et see on muutumas.

  Mulle on tundunud, et eestlaste ostlemiskultuur on seni olnud (kahjuks küll tänu kõrgele hinnale ja mitte teadlikkusele) pigem eetiline ja ökoloogiline – riideid ostetakse pikaks ajaks, kaalutakse-otsustatakse enne ostu tegemist pikalt, oma riideid väärtustatakse, palju külastatakse second-hand kaupluseid jne (versus näiteks Prantsusmaal nähtud vaatepilt, kus inimesed H&M’is riideid kuhjade viisi korvi topivad ja need ilma proovimata ära ostavad, sest proovida saab ju ka kodus ja kui ei meeldi, siis suva – ühe särgi või kleidi hind odavamas suurketi poes on nende elatustaset arvestades üpris tühine summa).

  Lisaks üleüldisele ökoloogilisele raiskamisele (materjalikulu, Hiinast Eestisse saatmisel tekkiv õhusaaste jne), tasuks mõelda ka sellele, kus ja KES neid riideid valmistab. Olen 99% kindel, et suurem osa sellisest too-good-to-be-true odavast riidekaubast valmib kohutavate tingimustega vabrikutes, kus töötavad tohutult pikki töötunde tegevad ja absoluutset miinimumpalka saavad inimesed (kui mitte lapsed). Soovitan kõigil selle kohta pisut rohkem uurida.

  Siin on üks hea artikkel, mis räägib küll Bangladeshist, ent rõivatööstuse õudused Hiinas ei erine artiklis kirjutatust just palju:
  http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/eestlased-paljastavad-bangladeshi-roivatoostuse-oudusi.d?id=64370575

  Ja selle kõige juures märgin igaks juhuks ära, et ma ei ole pesemata pea ja kolm aastat vanade kaltsukariietega hipi, vaid lihtsalt inimene, kes üritab pürgida teadlikuma tarbimise poole. Soetan ka ise suurkettidest vahel riideid (käsi kuidagi ei tõuse kaltsukast näiteks aluspesu ostma), aga võimaluse korral tutvun enne poe taustaga ning kaalun kõik oma ostud hoolega läbi.

  Rohkem teadlikkust! (:

  • Avatar
   Vasta Piret 16. mai 2014 at 17:31

   Ma ei ole kunagi lugenud kommentaari, mis nii täpselt mu enda tundeid edasi annaks. Mind ka tõeliselt häirib selline mõtlematu asjade kokku ahnitsemine. Absoluutselt ei ole tunnet enam, et keegi üldse mõtleks enne ostmist, et kas tal üldse on seda vaja. Ma ei saa aru, kus kohas on kogu teadlik tarbimine, ostetakse umbes üheks hooajaks, üldse ei mõelda kui palju ressursse on raisatud, et see t-särk, mida sina ühe korra kannad, valmis teha (http://www.triplepundit.com/2013/02/water-make-shirts-impact-environment/).
   Ja see olukord läheb aina hullemaks. Mul käivad külmavärinad üle igakord kui keegi teatab mulle, et oh, aeg on osta selle hooaja kevad/sügis/talvegarderoob endale, jumala eest, osta asju kauemaks kui üheks hooajaks, see, et sul on raha, et endale muudkui asju osta ei tähenda, et sa peaksid seda tegema niimoodi mõtlematult ja hoolimatult. Aga no heaoluühiskond, eks ole.
   Ühesõnaga, mida ma öelda tahan on, et see, et sinule on see asi tasuta, ei tähenda, et me tegelikult kõik selle eest ei maksa, kõike ei saa rahas mõõta. Teadlikumat tarbimist.

 • Avatar
  Vasta Riina 16. mai 2014 at 13:23

  Ma hiljuti läksin natuke hulluks ja tellisin Sheinside’ist 12 kleiti ja 2 pusa :$. Aga tõsi see on, et kvaliteet kõigub kõvasti. Mõni kleit on suht lootusetu ja mõni jällegi väga meeldib ja seljas on ka väga ilus. Ma ei ütleks, et kaup New Yorkerile, Terranovale või Lindexile väga alla jääks. Pealegi Eestis keevitatakse poodides ju riiete hinnad nii kõrgeks, et ei kutsu eriti ostma. Valik on ka niru üldiselt, minu jaoks vähemalt. Sheinside’ist aga leidsin palju enda maitsele vastavaid kleite ja nii ma hulluks läksingi.. Oma blogist aga hoian ma Sheinside’i eemal, sest ei haaku teemaga :).

 • Avatar
  Vasta Edith 16. mai 2014 at 13:07

  see kaelkirjakukleit on tõesti nunnu 😀

 • Avatar
  Vasta Eveliis 16. mai 2014 at 12:04

  Otseloomulikult olen ma kade. Midagi muud ei oleks ju absoluutselt mõeldav. Ikka kui midagi ei meeldi, siis põhjus on kadedus. Mulle ei meeldi Savisaar ja Rõivas ka. Loomulikult kadedusest.
  Kusjuures Marina Safonovi kleidi peale olen küll kade. Heas mõttes.

  Aga… Muidu ma jumala eest ei soovita new yorkerist ega muust kiirmoepoest osta. Ma ütlesin, et sama raha eest ja odavamalt saab new yorkerist, et miks tellida raha eest seda hiina jama. Kõik ju ei pea blogi ja ei saa asju tasuta.

  Aga mida ma ka tean. Ma olen lihtsalt kade.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 12:16

   Kallis Eveliis, MINA ju ei arvanudki, et sa kade oled 😀 Minu arvamus, mis erines sinu omast, oli see, et ma ei arva, et nad kõik halvasti istuks vms

   • Avatar
    Vasta Eveliis 16. mai 2014 at 12:28

    See oligi mõeldud neile toredatele mind tundvatele kommentaatoritele:) aga mu arvamus jääb ikka samaks. Igaühele oma.

  • Avatar
   Vasta Kati 16. mai 2014 at 12:24

   Vat, selle Marina kleidi peale olen mina ka kade. Aga samamoodi heas mõttes :).

 • Avatar
  Vasta lala 16. mai 2014 at 11:52

  Miks end õigustad?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 11:56

   Kes keelab?

 • Avatar
  Vasta Ma 16. mai 2014 at 11:25

  Hei! Ütle parem, mis number Sul see megasigakigailus triipudega kleit on ja kas vastab ka numbrile? MUST HAVE IT!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 11:28

   See on mul S suurus ja mulle kül tundub, et on 😀

   • Avatar
    Vasta Ma 16. mai 2014 at 11:40

    Jeeeee!

 • Avatar
  Vasta Kissu 16. mai 2014 at 10:56

  Heh, ma olen siin hetkel sarikommentaator, aga Mallukas, kas miskit sellega saab ette võtta, et kui mallukas.com aadressile tulla siis esimene ikkagi viskaks eesti keelsele variandile? See üks klõps lipule tundub nii maru tüütu (umbes sama kui kellelgi viskab kohe suure pop up’ina FB likemise ette) 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 10:58

   Ma proovin seda eemaldada

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 10:59

   Kas nüüd on ok?

   • Avatar
    Vasta Kissu 16. mai 2014 at 11:03

    Jah korras! Nüüd on hea kohe lehele tulles näha kui uus postitus on, muidu näe vaeva ja pettu kui miskit uut pole 😉 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 11:04

     halleluuja! 😀

  • Avatar
   Vasta Mannu 16. mai 2014 at 13:26

   Mul oli sama mure, aga nüüd korras, jee 😀

 • Avatar
  Vasta Katre 16. mai 2014 at 10:48

  Mind mõndade blogide puhul ka häirib see Sheinside asi, kuigi ma ju ise saan ka sealt tasuta staffi. Häirib see sellisel juhul, kui tehakse lambikas outfiti postitus ja ei kirjeldata eset lähemalt vms. Siis jääb tõesti mulje, et tõmmati korraks selga, aga jumal teab, tegelikult on sitasti õmmeldud ja auke täis vms. Ei ole mitte ühtki arvamust inimese poolt selle asja kohta nagu.
  Ise ma üritan alati rääkida, mis materjalist toode on ja kui pikk ta reaalselt on või kuidas ta ka reaalselt selga istub – kas on mugav jne. Mis seal ikka salata. Kahjuks on aga tõsiasi mul ka see, et siiani ei olegi ühtegi sellist asja saanud, milles megalt pettunud oleks. Kaks asja on olnud, mis pole minu stiili või mulle sobivas suuruses, aga need olen ka tuttavatele ära andnud jne. Asjad, mis mulle meeldivad, jätan ikka endale ja kannan meeleldi igapäevaselt. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 11:01

   Mind huvitavad teiste sheinside’i postid sellepärast, et ma tahan näha, mida nemad endale välja valinud on 😀

  • Avatar
   Vasta Svea 16. mai 2014 at 23:33

   Ausalt, ma küll ei viitsiks lugeda kellegi Sheinside postitust sel teemal, kuidas õmblused olid ja mis materjal oli 😀

 • Avatar
  Vasta K 16. mai 2014 at 10:25

  Mind ei häiri see sheinside teema, mis aga tundub naljakas, on see, et enamustest blogidest ei saa ausaid arvustusi enam toodete kohta lugeda, mis mulle üldiselt kõige rohkem meeldivad, sponsorkaupa kiidetakse taevani 😀 Pean ka ise blogi ja need paar tükki, kes on pakkunud midagi, neile olen esimese asjana ära öelnud, et minu poolt põhjendamatut kiidulaulu oodata ei maksa, ise teavad siis kas tahavad veel saata või ei, sest vajalikud ja huvitavad asjad ostan nagunii omale ise 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 10:33

   Ma ei olegi ausalt saanud väga selliseid asju, mis kohe üldse ei meeldiks. Ahjaa, Sheinsideist kunagi sain jope, mille varrukad olid naeruväärselt väiksed. Siis näitasin neid ka ja ütlesin ausalt, mis värk on. Ilujubinatest olen ka saanud pmst puudreid ja shampoone, kui mööda need ikka olla saaks 😀

 • Avatar
  Vasta LL 16. mai 2014 at 10:24

  Minu meelest on tobedad need tasuta asjade postitused, kui need on nagu sunniviisiliselt tehtud stiilis kui-ma-ei-kiida-siis-äkki-enam-mulle-tauta-ei-saadeta.

  Aga eks Eestis on see blogindus veel lapsekingades ja turg on väike. Mujal maailmas edukad blogijad, kes teenivad sellega elatist, väga valivad, kellega nad üldse koostööd on nõus tegema. Naljakas on vaadata, kui Eestis järsku kõik blogijad samal ajal teevad samade toodete ülevaateid (oleks siis mingid ägedad asjad, aga enamasti saadetakse neile ju mingeid paarieuroseid “imetooteid”, millele oodatakse tasuta reklaami) 😀

  Selline on minu vaatepunkt 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 10:35

   Nii ta on jah. Ja kui see Sheinside tahab, et ma näitaksin nende kaupa, siis on ju aus näidata ka. See on juba lugeja enda otsustada, kas talle meeldib v mitte 😀

 • Avatar
  Vasta Stella 16. mai 2014 at 10:23

  Wat, mulle küll meeldib vaadata.
  See kaelkirjakukleit on mu lemmik neist. : )

 • Avatar
  Vasta Birgit 16. mai 2014 at 10:23

  See kadeduse jutt hakkab juba ära tüütama. Ega inimesed iga asja peale kadedad pole, mis pinda käib! Nõus, et võib postituse lugemata jätta, aga kui kõik Eesti popimad blogijad kirjutavad samadel teemadel, siis see muutub tüütuks.

  • Avatar
   Vasta Kati 16. mai 2014 at 10:47

   Nõus! Mille pealale siin kade saab olla? Põhimõtteliselt saab iga blogija, kes vähegi küsib endale sealt tasuta kraami ju… Kui Eveliis kade oleks, teeks ta ise sinna pakkumise vast.
   Talle lihtsalt ei meeldi need riided, ei meeldi nende kvaliteet ja alati on seal asjad ehku peale minek. Kõik. Ei mingit kadedust.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 16. mai 2014 at 10:49

    Ma ei arvagi, et Eveliis kade oleks ja tõepoolest, kõik saavad ju nendega diili teha, kellel huvi. Kellel ei ole, siis ärgu tehku ja lugegu. Easy 😀

    • Avatar
     Vasta Kati 16. mai 2014 at 12:22

     Mind need postitused ei häiri. Kui on, lähen üle ja kõik 😀 Just like that :D.

     See polnudki Sinule mõeldud, et Eveliis peaks kade olema :D. Lihtsalt on juba väga väsitavaks muutunud tõepoolest, kui keegi kuskil kellelegi miskit ütleb või oma arvamust avaldab, siis on kohe kade :D.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 16. mai 2014 at 10:19

  Mariann-see on lihtsalt eestlaste kadedus,et SINA saad TASUTA asju aga teised mitte 😀 Ära lase ennast heidutada vaid lase samas tempos edasi! Vaata et sul aasta lõpuks oleks 365 kleiti-iga päeva jaoks üks kleit milles ringi kalpsata kui tuju on 😀 ja las need kõik teised jorisevad-see on täiesti nende mure! mina küll huviga vaatan kleite mis saanud oled,ma küll ise ei jaksa sealt osta aga vaadata on tore 🙂

  • Avatar
   Vasta Kissu 16. mai 2014 at 10:37

   Enamus Sheinside kleite on ebays, allegro.pl või aliexpressis nii 10-17USD müügis, seal neil korralik juurdehindlus.

 • Avatar
  Vasta Miuh 16. mai 2014 at 10:18

  Kuulge eelmised kommenteerijad, kes siin praegu vingub ah? 🙂
  Tüütuks muutub selline kaasa kaagutamine 🙂

  • Avatar
   Vasta Kissu 16. mai 2014 at 10:42

   Ei kaaguta üldse mallukaga kaasa. Mulle näiteks ilublogid meeletult meeldivad, erinevalt mallukast, kes neid ei mõista. Muidugi on tüütu kui kõik järsku Lumene, Lirene vms asjadest korraga kirjutavad või siis samas kui mõni uus asi välja tuleb ja kõik kohe neid testima asuvad, aga mis teha. Tahan jätan lihtsalt kahe silma vahele, ma isegi ei mõtle, et appi, ole originaalsem – pole minu öelda ju seda kellelegi. Pigem ma ei saa aru, et kui nähakse, et pealkirjas on ala sheinside sees siis ikka loetakse lõpuni, tullakse tagasi ja loetakse ja siis kurdetakse – nagu keegi sunniks. Ning samuti ma ei pea mõtlema, mida teised blogijad kirjutavad, et nad ometi juhuslikult sama asja ei kirjuta ja proovi mida mina.

 • Avatar
  Vasta Kissu 16. mai 2014 at 10:12

  Ma ei saa tegelt üldse aru, miks hakkab keegi kusagil on blogis vinguma selle üle, mida teised OMA blogis postitavad. Tahavad postitavad kasvõi oma koera tagumiku pilte, tahavad tellivad kasvõi kartulikoti ja kannavad seda. Või siis nutetakse, et appi, ta positab peaaegu ainult reklaami, miks enam pole asjad nii nagu vanasti jne – mingi suvaline lugeja arvab, et nüüd on tema arvamus ainuõige ja blogiomanik peaks oma blogis postitama neid teemasid, mis ühele lugejale meelepärased on 😀

 • Avatar
  Vasta nonoh 16. mai 2014 at 10:02

  Ma nagu ei mõista seda hala nende postituste pärast. Kui ei meeldi, jäta vahele ja ongi vsjooo! Või on hoopis asi väikeses kadeduseussikeses…? 😀

  • Avatar
   Vasta Sigrid 16. mai 2014 at 10:13

   Ma kahtlustaks ka pigem kadeduseussi 😀