Uncategorized

seiklused politsei ja vanamuttidega – seekord mitte minu seiklused

29. mai 2014

Minu ühel sõbral juhtus nädalake tagasi täiesti absurdne seik, mida ma lausa pean teiega jagama. Nimelt sõitis ta rahulikult ühe paneelmaja ette, et oodata oma sõpra. Ei olnud ta veel õige trepikoja ettegi jõudnud, kui äkki kargas teele vanamutt, kes vehkis kätega ja röökis midagi.

Kuna sõber vene keelt ei habla, palus ta naisel rääkida eesti keeles. “Što eesti kjeel!” käratas mutt ja viskus lahtisest aknast sõbrale käsipidi kallale, ise korrutades, et too vene keeles suhtleks. Esimese refleksina tõmbus sõber istmel tahapoole ja…vajutas gaasi. Ma usun, et ma oleks sama teinud, kui mingi puhtahull mind keset tänavat ründaks.

Mutikene rullus mööda teed, sõber vaatas, et ta ikkagi koperdas püsti ja sõitis minema. Inimene oli shokis, et talle niimoodi kätega kallale tullakse ja veel täiesti niisama.

Poole tunni pärast hakkas teda närima tugev süütunne ja ta helistas ise politseisse, et antud juhtumist neile rääkida. Selgus, et naine oli juba politsei ja kiirabi kutsunud (luud, kondid olid terved) aga naine mäletas vale auto numbrimärki JA värvi, seega ei oleks sõber kuidagi “vahele jäänud” kui poleks ise politseisse helistanud.

Täna selgus, et sõber saab heal juhul trahvi ja halvimal juhul võetakse ta load ära.

45822-jon-stewart-mind-blown-gif-df98-1017206

Mina olen hämmingus. Talle tungitakse päise päeva ajal mingi vene baaba poolt kallale, sest ta julges rääkida eesti keeles (mis ta seal esialgu vehkis pole ikka veel teada) ja nüüd tehakse TALLE trahvi.

Maailm on ikka üks kummaline kohake. Või mis teie säärasest olukorrast arvate?

kevin-butler-mind-blown-2605367

Loe ka neid postitusi!

48 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Daisy 30. mai 2014 at 14:48

  Rumal on inimene, kes kukub mingeid idiootseid järeldusi tegema, kui pole sündmust näinudki. Kui asi oleks tõesti nii kriitiline ja hull, nagu teie siin üritate vaimusilmas ette näha, poleks see tädikene enne tuppa minekut teiste tädukestega lobisema jäänud. Aa mis ma siin ikka vaidlen, alati on ju targemad sündmust kirjeldama need, keda kohal polnud. 🙂
  Ma olen piisavalt tark ema, et mu, nüüdseks 4-aastane, tütar ei peaks väljas noaga mängima, et selliseid vigastusi juhtuks. Ja kui õnnetus peaks kodus juhtuma, siis ma tõesti ei jookse ikkagi mänguväljakule. 😉

 • Avatar
  Vasta Kriss 30. mai 2014 at 14:11

  Kuna pole teada, mis vanamutti vaevas (äkki oli tõesti mingi kohutav õnnetus, inimene oli šokis vms), siis on lugu täitsa poolik. Soovitan keeli õppida, siis on maailm kohe laiem. Vene keel ja venelased ise pole sugugi mingid by default II klassi inimesed, et nendesse võiks nii suhtuda. Kas sa ei võiks näiteks mõelda, et kui inimesel juhtuski mingi totaaljama, siis viimane asi, mille peale ta mõtleb, on võõrkeeles suhtlemine.
  Ja ega see nüüd küll ikka ilus pole, et sõidetakse keegi pikali ning siis gaas põhja ja minema. See on ikka äärmine lollus ja vastutustundetus. See, et inimene ennast püsti ajas, pole nüüd küll mingi näitaja. Ma ei kujuta ette, et keegi mõne minu lähedasega niimoodi teeks. Loomulikult oleksin äärmiselt kuri ja kaebaksin politseisse.

 • Avatar
  Vasta Daisy 30. mai 2014 at 10:53

  Hva, jah, minu laps, sinuöeldud tiburullike, sai sellest shoki. Millest sa siin aru ei saanud? Kirjutasin küll väga selges eesti keeles. Tegemist oli 3-aastase “tiburulliga”.
  Kui sul puudub elavfantaasia, siis kirjeldan sulle seda täpsemalt. Tuleb mingi mutt, käes on verine nuga ja pihk on verd täis. Arvan, et mõnigi vanem laps oleks seda nähes ära ehmunud. Nahh, see mutt seda nuga aiamaale ei saanud jätta ja oma kätt/näppu seelikusabasse peita. Ei, ta peab laste mänguväljaku kaudu koju minema.
  Teine seik, noaga seotud. Üks väike poiss, 6-aastane, oli hoovis tüdrukuid noaga ähvardanud ja lubanud nad ära tappa. Piigad jooksid nuttes ja hirmus tuppa. Ka minu elavfantaasia on siin mängus?

  • Avatar
   Vasta Aleksandra 30. mai 2014 at 13:17

   Appi, kui rumal inimene sa oled. Mõtle ise peaga nüüd, kui sul terariistaga õnnetus juhtub, nii et sul lausa PIHK VERD TÄIS, siis esimene asi oleks oma kätt pesema ja tohterdama minna. Miks see naine oleks pidanud noa peenramaale ripakile jätma? Ja miks ta oma kätt kuhugi seelikusse peitma oleks pidanud? Mind siiralt huvitab, kui su 3-aastane laps näiteks endale noaga julmalt kätte lõikaks, nii et verd purskab, kas sa hakkaksid esmalt sündmuspaigal kohta otsima, kuhu nuga panna, et keegi seda ometi ei näeks, ja siis hakkaksid lapse kätt kuskile seelikusabasse peitma, et seda õudust ka keegi jumala eest ei peaks nägema?? Pigem sind sel hetkel ei huvita mitte miski muu, kui et kiiresti koju jõuda kõige otsemat teed pidi, isegi kui see tee viib üle laste mänguvâljaku.

 • Avatar
  Vasta Ellukas 30. mai 2014 at 08:38

  Eestis on tõesti raske aru saada, kelle poolel politseinik on. Mu mehe ema töötas sellises kandis, kus asub kodutute varjupaik ja tänu sellele liigub palju kahtlast rahvast. Talvel käisime õhtuti ämmal tööl järel, et ta turvaliselt koju saaks. Ühel õhtul ämm hakkas poe ust sulgema, kui nägime et tänaval oli mingi hull, kes vehkis relvaga. Tundus, et oli narkomaan. Ämm jooksis ruttu autosse ja lukustasime uksed. Mees tuli meie auto juurde ja pani relva vastu autoklaasi nii, et see oli suunatud mu elukaaslase peale. Mina ja ämm üritasime lapsi kaitsta ja karjusime mu mehele, et ta pea alla paneks. Mees vajutas samuti gaasi ja libedaga viskas autol tagumiku ette ja relvakangelane sai õrna löögi ja kukkus. Kui olime kõrvaltänavasse jõudnud helistasime politseisse ja rääkisime loo ära. Järgmisel päeval tuttavalt politseinikult uurides saime teada, et narkaril oli lastud ennast kaineks magada ja siis oli ta vabaks lastud. Relv oli ka veel tagasi antud (siiani ei tea, kas oli päris või mängu).

 • Avatar
  Vasta kadri 30. mai 2014 at 08:30

  Nonii mind üritati kunagi tee pealt teise autoga välja rammida – sain trahvi selle eest, et kokkupõrke/puute hetkel seisma ei jäänud , vaid sõitsin kilomeeter maad edasi, f*ck me right?
  Sorri, kui ma ei tahtnud selle vihase isendiga mitte mingeid kokkupuuteid ja velje peal ma mööda maanteed edasi veeresin 😀
  Kindlustuse jaoks oli see sündmuskohalt lahkumine (y)

 • Avatar
  Vasta Pirru 30. mai 2014 at 07:02

  Ajuvaba lugu ikka.. Ma oleks ka minema sõitnud, mine hulle tea.
  Kui mind ähvardaks hetkel trahv vrs lubade võtmine, siis mina teeks selle proua vastu nüüd ise kaebuse, et ründas jne.

 • Avatar
  Vasta Daisy 30. mai 2014 at 00:08

  Põhimõtteliselt, et kui sulle kallale tullakse ja sa ennast kaitsed, tehes vastase kahjutuks, nö, pikali väänad, ja ise sündmuskohalt minema jookses, et ründaja sulle enam liiga ei saaks teha, siis saad ise trahvi kaela? Päris huvitav teooria meie riigis.
  Et sellises olukorras välja tulla puhtalt, oleks pidanud su sõber laskma ennast mingil mutil nüpeldada ja tegema veel head nägu? Idiootsusetipp!

  Mu lastel pole austust vanainimeste vastu. Ja seda mitte sellepärast, et mina oleks neile sellist asja õpetanud. Elan põhimõtteliselt vanamuttide ühiselamus. Lapsed saavad pidevalt sõimata, kui õuest tuppa julgevad tulla. Nad pidavat nende rahu segama. Lapsed mingu hommikul välja ja ärgu oma nägu tuppa enne õhtut näidaku, siis nad ei sega kedagi.
  Vanemal piigal oli sõbranna oma väikese õega meil külas, kui vanemad järgi tulid lastele, saatsin ma tütrega külalised ilusti maja ette. Me polnud välisuksest väljagi jõudnud, kui üks mutt lõugama tuli, et miks võõrad lapsed meie trepikojas on. Saatsin muti pikalt ja lubasin laste ahistamise kohta politseisse avalduse teha.
  Mingi mutt oli eelmisel suvel aiamaal näppu lõiganud. Tuli koju, nuga käes ja käed verd täis. Mul lapsed õues mängisid, väiksem piiga sai sellest sihukese shoki, et nädal ei julgend õues käia, arvas, et mutt tahab teda noaga ära tappa.
  Loogish, et mind hiljem rünnati, et ma julgesin kedagi ähvardada politseiga. Õnneks saan varsti siit penskarite ühiselamust minema. Lapsedki ootavad seda. Siiber saanud, et mingid jobud teavad täpselt kuidas ma elan ja kes mul külas käivad.
  Lõpetuseks 😀 mul on 4 venda, aga majarahvas teab, et mul käivad siin pidevalt erinevad mehed külas. :3

  • Avatar
   Vasta aile 30. mai 2014 at 07:15

   kl minu majas elad või ,täpselt nagu mina oleks seda kirjutand 😉

  • Avatar
   Vasta Hva 30. mai 2014 at 08:55

   No, anna andeks, aga see noa teema oli küll veits “over the top”. Muti lõikab omale noaga näppu ja su tiburullike sai sellise närvivapustuse, et vähe pole? Väga elav fantaasia, muidugi, et teine õnnetuse käigus end vigastas ja see tähendab kohe, et sinu nunnupunnukest tullakse tapma. Midaiganes, ausalt.

   Ma muidu ei kiida neid vinguvaid vanamutte (eriti neid, kes laste kallal vinguvad) heaks, kuid tibuemmed võiksid ka natuke tagasi tõmmata.

  • Avatar
   Vasta Pirru 1. juuni 2014 at 22:20

   Väiksed lapsed ei vali austades, kas on tegemist nö täiskasvanute või pensionäridega, nende jaoks koik “suured”, seega ei austa nad siis vast kedagi. Ühismajades ongi ju kord, Sa ei ela üksi. Lastel on ju teadagi rumal komme uksi prõmmida ja joosta toa- õue vahet, mind ka häirib siuke asi (mul omal ka lapsed). See et vanainimesed vaatavad, ei tähenda et kohe räägivad. Loogish kui nad seal 20a elanud, siis nad arutavadki kõike.. Pealegi, tasub jälgida oma, ka nemad ise räägivad ja mitte vähe..

   • Avatar
    Vasta Pirru 1. juuni 2014 at 22:21

    *oma lapsi

 • Avatar
  Vasta virx 29. mai 2014 at 23:06

  Politsei peab TÕENDAMA, et asjad nii olid nagu vanamutt räägib.
  Kui ei tõenda, ei saa ka trahvi teha.
  Kui ikkagi tehakse, siis tuleb sellele loomulikult vastulause teha ja vaidlustada.
  Kohus tühistab selle ära.

 • Avatar
  Vasta meow 29. mai 2014 at 22:48

  Kas see ei võinud olla selline keiss, nagu Venemaal popp on, et viskutakse auto ette/alla (isegi kui auto neid reaalseltei riiva), teeseldakse kannatanut ja siis nõutakse tohutut valuraha 😀 Äkki ongi sellised “toredad” vene kombed ka meie venksideni jõudnud?

 • Avatar
  Vasta merka 29. mai 2014 at 22:18

  a miks tal üldse aken lahti oli? ma oleks 1cm pilu vahelt mutiga suhelnud. enne sõidan safaris aknad lahti kui kuskil venelaste keskel akna lahti teen 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2014 at 06:20

   Ta tegi akna lahti, et uurida, mis see mutt vehib ja röögib seal 😀

 • Avatar
  Vasta SV 29. mai 2014 at 22:10

  Noh ega siin tegelikult midagi valesti politsei ei teinud. Kui vanamutt neile avalduse tegi, siis nemad peavad toimetama sellega. Vanamutt küll võis minna kätega kallale ja sõimelda, aga sõber ei oleks tohtinud kasutada “kõvemat relva” (ehk antud juhul auto) tema suhtes.
  Samamoodi, kui keegi tuleb sulle näiteks noaga kallale, ütleme, et pussitab kõhtu ja siis sul õnnestub omal põuetaskus olev relv välja võtta ja talle kuskile rindkeresse vms kihutada, siis seda ka enam enesekaitsena ei käsitleta, vaid on tegemist juba tahtliku vigastamisega/tapmisega vms, mis siis, et sulle tuldi enne kallale. Eks võib olla ka selliseid “hallis tsoonis” olukordi ja siis oleneb kõik eelkõige advokaadist, et kui hästi ta oskab asja esitleda, aga jah, must-valgelt võetuna, siis antud olukorras tekitas su sõber mutile kehavigastusi (mingi sinika ikka kuskilt leiab) autoga ja lahkus sündmuskohalt. Ei tohi kõiki “alla ajada”, kes sind sõimavad… 🙁 😀

  • Avatar
   Vasta IRW 29. mai 2014 at 22:23

   Ah ära aja lolli juttu, kui soovid ma võin sulle hädakaitsest pool päeva rääkida 🙂

  • Avatar
   Vasta jmk 31. mai 2014 at 10:35

   Kui keegi pussitab sind noaga kõhtu, siis tekitab ta eluohtliku vigastuse, ning sul on end õigus kaitsta ükskõik millise käepärase vahendiga. Kui ainuke vahend on raudkang või tulirelv ja enesekaitse tähendab enesekaitseks tapmist, siis läheb see igal juhul hädakaitse alla. Inimene, kes sõna otseses mõttes oma elu eest võitleb, ei saa valida.

   Aga sõimamise ja isegi rinnust kinni haaramise eest inimesele autoga otsa sõita on selgelt hädakaitse piiride ületamine ja selle eest tulebki süüdistus, hea kui ainult lubade äravõtmine ja mitte krimasi.

   • Avatar
    Vasta P.K 31. mai 2014 at 11:36

    A ta ei sõitnud ju jalakäijale otsa, jalakäija KUKKUS. Lugegem enne kommenteerimist ikka ka.

 • Avatar
  Vasta L. 29. mai 2014 at 22:04

  Eesti politsei on tore üksus.. Õnneks pole vene muttidega jamamist olnud aga selline kogemus olnud,et türannist kasuisa peksis kunagi ema ja see ei olnud esimene kord.. Ning kui ment ennast 40 minta hiljem kohale venitas ja ema avaldust tehes lähenemis keeldu tahtis öeldi talle et enne kui ta pole 3 KORDA eluohtlikus seisus haiglas olnud seda ei saa. :O . (kahjuks pole ema sellest hullust siiamaani vabanenud)

  • Avatar
   Vasta Krissu 29. mai 2014 at 22:56

   Ise peksaks mehel öösel metalltoruga käed jalad segi , politse õnneks ei tee midagi, sest on veel elus. siis viskaks jätise tänavale mädanema. suht kerge, eks.

 • Avatar
  Vasta tiina 29. mai 2014 at 21:58

  Nagu mul detsembris lasnamäe maximas üks vene vanamutt jooksis mu õelapse vankrisse sisse toidukäruga, sest tal oli hirmus tahtmine meist mööda saada. Siis hakkasin õiendama ja tema julges veel karjuda mu peale. Nagu mismõttes? Oleks võind oodata kuni ma oma õelapsega tulen vahekäigust välja ja siis tulla oma toidukäruga. Või siis vabandada

  • Avatar
   Vasta Ssdea 30. mai 2014 at 08:28

   Tõesti loodad venelastelt mingeid vabandusi? Enne tõuseb päike solgiämbrist…

   • Avatar
    Vasta Laura 30. mai 2014 at 15:00

    Ma nii nüüd ka ei ütleks, eestlaste seas on samasuguseid matse, kes ei sa sõnagi välja pigistatud, kui sulle kuskil sisse rammivad.

 • Avatar
  Vasta Käxu 29. mai 2014 at 21:40

  No see seaduste väänamine käib ju eestis täie rauaga…isegi siis, kui autoga sõita läbi löökaugu, mis lõhub ära auto, võib saada trahvi, sest august on juba läbi sõidetud (ehk siis sündmuskohast (milleks on auk) põgenetud)

 • Avatar
  Vasta Eliise 29. mai 2014 at 21:24

  Võib-olla tõesti peaks sõber ise avalduse tegema. Ja no kurat, puhta aususe pärast et ise üles tunnistad pead nüüd jala käima hakkama, käigu perse 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 29. mai 2014 at 21:23

  Ega see Raplas ei toimunud?:D

 • Avatar
  Vasta Mary-Liis 29. mai 2014 at 21:21

  Teate , miks politsei Su sõbrale nii teevad , sest ta sõitis vanainimesest nii mööda , et too oli käpuli ning ei läinud teda aitama ega abi ei kutsunud . See on ju asukohalt minema minemine – pagemine . Ja vanainimene ikka paneb veel pool juttu otsa ning too jutt ka juurde .
  Teine kord olgu kaamera või telo käes et filmida juhtunut . :S

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2014 at 21:24

   kui vanainimene poleks käsipidi ja poolt ülakeha pidi võõras autos olnud ja samal ajal juht rünnanud, siis ei oleks ju see minema sõitmine teda ümber kukkuma pannud…

  • Avatar
   Vasta Triinu 30. mai 2014 at 18:01

   Kellel tuleb pähe veel samal ajal kui teda rünnatakse seda olukorda filmida?? Ma arvan, et ma ka üritaks sealt võimalikult kiiresti nahui tõmmata. Some people…

 • Avatar
  Vasta Minni 29. mai 2014 at 21:21

  No see ei ole veel midagi. Mina sain bussis sõimu osaliseks, kus üks suur vanamutt tuli ja sõimas mind katseklaasilapseks. Seejärel sain järsku abordijäänuseks ning sülitas mulle salli peale. Huvitav mis põhjusel??? Sain selle kõige osaliseks vaid sel põhjusel,et julgesin korra bussis taha vaadata…… Vanadus lööb pähe mis teha….

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 29. mai 2014 at 21:17

  Väga imelik juhtum. Mille alusel talle trahv tehakse?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2014 at 21:19

   Selle alusel, et ta “kuriteopaigast” minema sõitis..

   • Avatar
    Vasta Mari-Liis 29. mai 2014 at 21:25

    Kas ta siis võttis süü omaks ? Kui talle kallale tuldi, siis ilmselgelt on targem minema minna ju.
    Kui ta selle trahvi kätte saab, siis ta saab esitada 15 päeva jooksul vastuväite, et pole nõus sellise asjaga . Kindlasti lisada uuesti see, et teda rünnati jms. 😉

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. mai 2014 at 21:27

     Ta ju rääkis seda kõike politseis kah, aga ikkagi olevat määrav see, et ta minema sõitis. Vahet pole, et talle kallale tuldi 😀

     • Avatar
      Mari-Liis 29. mai 2014 at 21:34

      No ikka ebanormaalne suhtumine. Kui ta oleks põgeneda tahtnud, siis ilmselgelt poleks ta politseid ise kutsunud. Aga igal juhul katsugu vaidlustada see trahv. Uskumatu õigusriik meil ikka !!! 😀

     • Avatar
      Sigrid 29. mai 2014 at 21:35

      Minema sõit võrdub purjus juhtimisega vms. Mulle ja lapsevankrile sõitis üks jobu otsa ja siis lahkus sündmuskohalt. Sai politseisse avaldus tehtud ja politsei siis selgitas.

     • Mallukas
      Mallukas 29. mai 2014 at 21:37

      No kui keegi vanamutt mulle kallale tuleks, siis ma sõidaks ka minema. Või peaks jääma mutikesega sinna maadlema :D?

     • Avatar
      lala 29. mai 2014 at 21:52

      Ehk on asis elles, et autoga sõitma hakkas ja mutt seal kukkus? Et noh, autojuht on suurema ohu allika juht, ehk siis kui näiteks jalakäijale otsa sõidetakse, siis igaljuhul jääb autojuht süüdi.

     • Avatar
      konkreete 30. mai 2014 at 15:17

      lala, halloo? IGAL JUHUL jääb süüdi? igal juhul päris kindlalt ikka ei jää… kui sa kiirteele astud lambist, siis ei ole selles autojuht süüdi.

     • Avatar
      lala 30. mai 2014 at 21:27

      Tegelikult ikka jääb küll, vähemalt Eestis. Sellega on nii, et kui näiteks ongi olukord, kus üks debiilik meelega astub tee peale ette, või kui näiteks süü on 50/50, siis autojuht jääb süüdi.
      Peaks natuke paremini seletama minu mõttekäiku:
      http://www.vastused.ee/loe/oigus/liiklusoigus/9539/kes-suudi-jalakaijale-otsasoidu.html

     • Avatar
      konkreete 31. mai 2014 at 22:22

      no see antud juhtub on natuke keerulisem ja lõpus ka kirjas, et jalakäia süüd tuleb lihtsalt tõestada. Sest sisuliselt sõitis auto seisvale autole, mis ei olnud keset teed, lihtsalt otsa.

 • Avatar
  Vasta Riina :) 29. mai 2014 at 21:15

  Vene baabaga seostub mulle oma seik, kui Pärnus Konsumis töötasin.
  Tahtis tädike mingit vinkut. Muidugi ütles vene keeles. Ma ei saanud mitte midagi aru ja hakkasin siis näitama, et mida ta soovib. Siis purssis segases eesti keeles, et mina teenindajana pean vene keelt oskama. Nii kange tahtmine oli talle öelda, et ma ei pea midagi oskama. Baaba on ise Eestis elanud päris kaua ja ei oska nüüd öelda paari sõna eesti keeles?
  Aga no sellest ma nüüd küll aru ei saa, miks load seepärast minema peavad? Pigem peaks siis ise sõber avalduse tegema, et talle mingi hull kõrri kargas :/

 • Avatar
  Vasta Pisi 29. mai 2014 at 21:13

  See on eesti politsei. Kaitstakse tegelikke kurikaelasid.

 • Avatar
  Vasta Laura 29. mai 2014 at 21:11

  Muidu olen ma üldiselt rahulik inimene aga kurat, VENELASED 😀 üks teema, mis ajab mind alati tulivihaseks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2014 at 21:19

   Noh, see mutike oleks võinud olla ka eestlane, aga point jääb samaks 😀

  • Avatar
   Vasta Ninel 30. mai 2014 at 07:18

   mis need venelased asjasse puutuvad, hullumeelsus rahvust ei küsi.. veidi temperamentsem rahvus küll, aga me peame õppima koos elama ja lihtsalt mingi rahvuse vihkamine on sama ebanormaalne!