Uncategorized

inimene õpib kuni elab

24. juuli 2014

Käisin mina eksole sellel geellakkimise koolitusel ja ees on veel lähiajal ka disainikoolitus, et ma ka kauneid maalinguid teha oskaksin. Eks see oskus on kõik väga tore ja kena, aga samas ei ole sellest mulle päriselus väga tolku, va juhud kui sõbrannad paluvad, et ma neid aitaks ja nende küüned korda teeks.

Sellepärast googeldasin ma veel igasuguseid koolitusi, mida ma tahaks läbida. Noh lihtsalt niisama, et õppida juurde miskit uut ja ennast vaikselt arendada. Miks ka mitte, eksole? Ma tunnen, et tahaks olla diip ja ennast ikka täiendada!

Esimesena on mu suureks sooviks õppida õmblema. Meil on majas kaks õmblusmasinat ja mina oskan heal juhul ainult sirget joont õmmelda, kui sedagi. Seega on vaja koolitust. Eriti mõnus oleks muidugi Männikul/Nõmmel, aga seda luksust ma ei leidnud. Leidsin sellised kolm varianti: Sõrmkübar on selline pikk (okt-mai) ja väga põhjalik koolitus, kus kindlasti õpid väga-väga palju uusi asju detailideni välja. Omajagu kallis on ka, aga eks iga väärt asi maksab midagi. Siis leidsin ma Kullo õmblustunnid, mis on 34 euri kuus, aga miskipärast on mul tunne, et seal käivad ainult lapsed (kuigi on kirjas, et on ka täiskasvanute grupp) ja sinna oleks kuidagi naljakas minna, või ei? Lõpetuseks Pelgulinna rahvamaja õmblusring, mida saab võtta nn kolmes osas, iga kord hakkad õppima aina raskemaid asju. Muuseas, ma käisin aastaid seal samas rahvamajas näiteringis, seega on see mulle armas ja südamelähedane koht!

Siis ma tahaks veel minna torditegemise koolitusele, et teha Marile terve elu võrratuid kooke. Ja ok ok, sõpsidele ikka ka! Või siis öösel istuda nuttes laua all ja süüa üksinda viiekilost martsipanikooki, sest nii hea on! Seikluskohvik pakub kahte erinevat koolitust – algajatele ja edasijõudnutele. Tahaks nagu mõlemale minna!

Siis ma tahaks veel ise seepe teha ja küünlaid meisterdada, aga see on selline väike tilulilu jälle.

On teil veel häid ideid, kuhu koolitusele minna võiks? Või olete kuulnud huvitavatest koolitustest? Olete ehk ise mõnel käinud? Ootan teie häid ideid!

Loe ka neid postitusi!

21 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mari-Helena 28. juuli 2014 at 15:22

  Käisin terve eelmise aasta Kullos õmblemas ja aasta lõpuks oli mul valmis mantel, 2 pluusi, kleit, 3 seelikut, karvamüts, krae ja muhv. Mul on oma blogis ka postitus Kullo ning enda tehtud tööde kohta: http://maribyhelena.wordpress.com/2014/04/17/a-little-bit-tailor/

  Kullo õmblusringis on kõik naised, keskmine vanus ehk 30. Piisab sellest, kui käed ei värise ja õmblustahe on olemas. Õpetaja on tohutult abivalmis ja osav. Kui vaja, on kogu rõivaeseme tegemise juures sinu kõrval ning juhendab. Üsna varsti kujuneb õmblustundidest tore naistekas, kuhu aeg-ajalt toob mõni liige huvitavaid uudiseid ja kooki.

  Tundide aegu on erinevaid ning igaüks peaks endale sobiva leidma. Lähen see aasta samuti 🙂

 • Avatar
  Vasta k 24. juuli 2014 at 18:22

  Mina käisin kunagi seal – väga soovitan: http://www.kuldnoel.ee/uued-kursused-aastal-2014/

 • Avatar
  Vasta Vaike 24. juuli 2014 at 17:20

  Mina käisin Pelgulinna rahvamajas õmbluskursustel, valmis neli kleiti ja üks pluus. Jäin rahule.

 • Avatar
  Vasta henry 24. juuli 2014 at 13:41

  Ma just mõtlesin sama asja, et tahaks minna õppima midagi, millest mulle reaalne kasu oleks. Sõelale jäid kokkamine ja graafiline disain või mingi kujunduse teema. Isegi kui tehtaks mingi asjalik photoshopi koolitus, sinnagi läheks. Kahjuks paljud koolitused on nii pealiskaudsed, et suurt midagi ei omanda. Käisin nii videotöötluse kui kitarrikoolitusel.. mõlemad olid korra nädalas ja kuu-paari jooksul. Ei oska ma ei kitarri mängida ega videosid profilt kokku lõigata…

 • Avatar
  Vasta Sume 24. juuli 2014 at 11:04

  Käisin mõned-mitmed aastad tagasi Kullos ja seal olid enamik ikka päris täiskasvanud. Ma jõudsin üsna kiiresti selleni, et tegin endale klassikalise villase talvemantli voodriga. Alustasin lihtsast pluusist ja pükstest, aga need said nii kiiresti valmis, et hakkasingi peale neid raskemaid lõikeid katsetama. Kõik asjad tulid superilusad, korralikud ja istusid ülima täpsusega minu seljas, sest õpetaja hoidis ikka päris kullipilku peal ja seletas kõik ära ka, et miks nii peab tegema ja kuidas igasuguseid kiskumisi jms ebamugavusi vältida. Käskis ikka üles harutada, kui miskit natukenegi kehvasti oli. Kõik tegid seal erinevaid asju, mulle jäi mulje, et paljud proovisidki selliseid raskemaid ja mitmete detailidega riideid teha ja küllap need siis õnnestusid ka. Igatahes mulle meeldis seal, sain teha, mida tahan ja õpetaja aitas alati, õnneks polnud sellist tunnet, et olen nüüd tubli laps korralikul koolitusel ja joon korralikult kohvipausi ajal kohvi, istun sirge seljaga ja õpin kõik korralikult pähe vms. No vähemalt mulle see korraliku koolilapse asi ei klapi eriti 😀 Kõik asjad sujusid ilusti töö käigus ja nüüd oskan õmmelda küll, edaspidi olen endale mitu mantlit õmmelnud, kleite ei hakka kokku lugemagi.

  Nüüd tahaks õppida investeerimist.

 • Avatar
  Vasta meow 24. juuli 2014 at 10:57

  Mina ei ole kunagi jõudnud sellistele praktilise väärtusega koolitusele. Noh, et käin ära ja pärast oskan midagi meisterdada vms. Töö pärast käin pidevalt erinevatel koolitustel, aga need on noh… teoreetilised, ennast arendavad (loodetavasti vähemalt). Häid koolitusi neist on olnud väga vähe. Ise tahaks ka meeletult õmblemise kursustele minna, sest ka mina oskan hädapärast ainult padjapüüri kokku lasta. Aga nii lahe oleks ju endale kleidikesi jm õmmelda!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 24. juuli 2014 at 11:01

   Vot seda just tahakski, et omandaks mingi toreda OSKUSE. Et kui tahan, siis õmblen endale mantli ja kui tahan, siis uued kardinad 😀

   • Avatar
    Vasta meow 24. juuli 2014 at 12:07

    Just 😀 aga selleks on vaja tohutult kannatust. Mina lähen suht ruttu närvi ja ma arvan, et sinna on pikk tee, kui suudaks löpuks ise mingi asjaliku asja valmis õmmelda 😀

 • Avatar
  Vasta Jane 24. juuli 2014 at 10:45

  Tore on näha, et keegi veel tahab hirmsasti kuskile koolitustele minna, ning sinu koolituste nimekirjast leidsin kohe mitu mida tahaks isegi aga kahjuks pean tõdema, et ma ei ela Eestis seega on raske sellistele koolitustele jõuda mis kestavad üldjuhul kauem kui nädal või kaks 🙂

 • Avatar
  Vasta Anu 24. juuli 2014 at 10:05

  Täna kell 6 on Solarise pärlipoes küünlakaunistamise kursus. Võid ka lillepotti vms kaunistada! Vaata fb lehelt Käsitööpood Pärl ja lõngad. Ja kui kunagi te kassihaigusest üle saate, siis võid sõbrannad kampa võtta ja ma võin tulla teile ka kursust korraldama. Ehetevalmistamine (erinevad ehted, stiilid) käsitöökarbid, vb ka kaardid selleks ajaks. Midagi ma kindlasti oskan veel 😀

 • Avatar
  Vasta kätu 24. juuli 2014 at 10:03

  tordikoolitusele küll ei tasu minna, eriti Maire Meldre omale. Netis on nii palju infot, vaata nt youtube´ist videosid.
  Kui ainult oma perele tegema hakkad, siis piisab iseõppimisest täiesti. Ainult et katsetada tuleb ohtralt 🙂

 • Avatar
  Vasta Nora 24. juuli 2014 at 09:57

  Mina sain Kullo õmblusringi kohta väga head tagasisidet ning kavatsen ise sinna õmblemist õppima minna.

 • Avatar
  Vasta Assu 24. juuli 2014 at 09:25

  Tordimaailma koolitustest soovitan https://www.facebook.com/maire.meldre?fref=ts tema koolitusi. Paljud kiidavad. Pm kui ajad Tallinnas 10-15 huvilist kokku ja leiate kambapeale koha, kus koolitus läbi viia siis ta sõidab ise kohale, mitte ei pea Teie kuskile pärapõrgusse koolitusele ronima.

 • Avatar
  Vasta Pips 24. juuli 2014 at 09:12

  Pakun mõned (hobiks sobivad) ideed, mis esimesena pähe tulid: massaažikoolitus, fotograafiakoolitus, tantsimine (peotants, salsa vm), enesekaitse, erinev kokandus, majandusalased koolitused (nt LHV investeerimiskool, kus peaks olema tasuta seminarid), aiandusega seotud koolitused, keelekursused, keraamika kursus, ehtekunst.

 • Avatar
  Vasta tiina 24. juuli 2014 at 09:11

  Ómblemise òppimine oleks lahe, Olen käpp!

 • Avatar
  Vasta K. 24. juuli 2014 at 09:09

  Mul on hea meel lugeda, et ma pole ainus naine, kes ei oska õmmelda 😀
  Elaks ma tallinnas ja oleks mul rohkem vaba raha, siis ma ühineks kohe mõne õmbluskursusega, et midagigi osata. Hetkel oskab mu mees ka paremini niiti ja nõela käsitleda, kui mina…

 • Avatar
  Vasta Karin 24. juuli 2014 at 08:40

  Kui tegus inimene lapsega koju jääb, tekib motoorne rahutus. Mul sama lugu, see õmblemuskursus tundub hetkel hirmus hea ideenna.

 • Avatar
  Vasta Maix 24. juuli 2014 at 08:34

  Mallukas, sind on vist mingi desperate housewive’i putukas purenud 😀 mul oli kaa see tuhin kunagi, siis küpsetasin leiba, õmblesin, tegin ise puhastusvahendeid ja õhuvärskendajaid jne.
  Käisin kunagi rahvaülikooli küünla koolitusel ja see oli paras mõttetus :/ youtube on asjalikum 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 24. juuli 2014 at 08:36

   Ma olen tegelt kogu elu õmmelda tahtnud osata 😀

 • Avatar
  Vasta Helen 24. juuli 2014 at 08:29

  Sõrmkübar ei ole kokkuvõttes kallis, sest tegelikult on hinnas sees kõik materjalid, konspektid, tee/kohvi ja kommid 🙂 Koolitus on väga põhjalik, õpetatakse lõikeid konstrueerima ka, mida suvalises õmblusringis ikka ei saa. Ma ise võtsin selle sügisel ja väga soovitan, mul jäi kaks moodulit oma põhitöö tõttu vahelt välja aga plaanin võtta need nüüd kevadel järgi.

 • Avatar
  Vasta muri 24. juuli 2014 at 08:28

  http://www.kultuur.ee seal ka õmbemine ja palju muud 🙂