SPORDIJUTUD

Mallukas Spartas

13. oktoober 2014

Lugu on nüüd siis selline, et minu blogi hakkas koostööd tegema Sparta spordiklubiga. Mina sain endale lausa oma treeneri, kelle nimi on Janika ja tema võtab selle raske taaga endale koormaks, et minust ükskord ilus inimene saaks.

Kuna Sparta spordiklubi teeb tihedat koostööd Adidasega, siis just sealt on pärit minu uhiuued trenniriided. Valisin endale roosa särgi ja dressika, tumehallid püksid ja helesinised sisespordijalatsid. Adi andis mulle ka veel jooksujalanõud kah, Supernova Glide Boostid, kui need kellelegi midagi ütlevad. Ainukesed vead, mis ma trenniriiete valimisega tegin olid need, et ma võtsin ainult ühe paari pükse.

Täna on olukord selline, et mu trennipüksid on eelmisest korrast mustad (mul pole ju pesumasinat, see nädal peaks saama!) ja ainukene alternatiiv on kanda musti retuuse, milles on tagumiku juures väike auk. Ilmselgelt pean, silmad häbi täis, taharitta ronima ja lootma, et keegi mu kanni ei näe. Teiseks veaks võtsin ma hallid püksid. Oleks ma vaid teadnud, kuidas inimese tagument higistada võib ja kui palju seda tumehallidelt pükstelt näha on, oleks ma kohemaid mustad püksid võtnud, mitte raisanud seal sada aastat valimisele.

Kolmandaks ei mõelnud ma sellisele asjale nagu trennikott. Ma vist täna olen salakaval ja röövin Kardo trennikoti, sest muidu pean ma lihtsalt Maxima kilekott näpus trenni minema ja see ei ole kuigi glamuurne, või mis.

papud-6797184

Muuseas, huvitav fakt mulle oli see, et trennijalanõud tuleb alati suuremad võtta, eriti jooksukad. Seega, kui mulle alguses 38,5 suuruses jalanõud ulatati, olin ma kindel, et need on mulle suured ja ebamugavad, aga tegelikult on nad lihtsalt täpselt ideaalsed. Seega soovitus kõikidele, kes lähevad trennijalanõusid ostma – number suuremad! Treeningu ajal jalad ju higistavad ja lähevad paiste, seega et säilitada mugavust tulebki võtta number suuremad.

Tagasi siis esimese Spartakülastuse juurde – Janika tegi mulle kohe igasuguseid teste. Näiteks vaatas ta, kui palju kätekõverdusi, kükke ja istessetõuse ma 30 sekundi jooksul teha suudan. Seda kõike selleks, et kuu aja pärast samad testid teha ja vaadata, kuidas on olukord muutunud. 9.10 suutsin ma teha 20 kõhulihast, 17 kükki ja 12 kätekõverdust. Nii mõnelegi kindlasti naeruväärne, aga ma olin hämmingus, et ma üldse midagi üle viie teha suutsin!

Siis viidi mind ühe uhke masina juurde, mis mu kehast põhimõtteliselt kogu infi kätte sai. Tulemusi näitan loomulikult ka teile:

sparta-1649857

Seal on siis pmst kirjas, et mu kehas on 13kg rasva, aga see olevat normaalne. Üldse rasva ei olegi mul üleliia, ainult lihaseid on puudu. Seega on mul puudu ka kaalust. Mina siin muretsesin, et olen juurde võtnud, tegelikult näeb plaan ette, et pean 4.9 kg veel võtma. Seda küll lihasmassi, mitte rasva arvelt.

Mis veel. Mõlemad pooled on mul täpselt ühetugevused, mis on üsna naljakas. Tavaliselt on inimestel ikka parem pool tugevam. Ma olen ühtlaselt nõrk…Mu päevaseks kaloraažiks soovitatakse 2627 kcal, mis olevat väga palju. Seega ei ole hullu, kui ma patustan, aga lihtsalt tuleb usinalt trennis käia.

Seetõttu mul enam aega lobiseda ei olegi, sest mul hakkab kell 13.00 trenn ja ma pean ruttu oma asjad kokku panema ja trenni lippama.

Sellest, kuidas mul esimene treening läks ja fotod, neid jagan ma kõike teiega õhtul, sest nagu iga õhtu, on meil ka täna võtted ja tegelikult ma tahaks üldse Mari sünnast kirjutada, aga mul pole veel pilte ja…Ah, mis ma siin ikka soiun.

Mul on naljaks seda öelda, aga tahaks juba trennis olla 🙂 Siis on palju süümevabam hommikusöögiks pakk Skittelseid nahka pista…

Loe ka neid postitusi!

13 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kadi 13. oktoober 2014 at 18:44

  Oiii, kadestan, et lausa personaaltreeneri said:D Hetkel Spartas ei käi, üldse mitte kuskil, sest kuukaardid on lihtsalt niii kallid, ulmeeee, raha läheb mujale. Aga olen Spartas käinud üsna pikalt ja mulle meeldis väga. Tahtsin Sulle soovitada üht trenni FunctionalBody. Aga seda just treeneri Katrin Pärt trennina, aga vaatan hetkel Sparta rühmatreeningute tunniplaani ja ma ei näegi, et ta enam seda annaks 🙁 Äkki lihtsalt see nädal ei anna? Hoia silma peal. No nii kahju, kui enam ei tõesti ei anna, see oli mu lemmik treeneriga trenn. Pani niimoodi pingutama ja kui tema seda trenni andis, siis see oli niiiii hea. Üliraske oli, aga ta on nii hea iseloomuga naine, et Sa kohe tahtsid pingutada! Kui tahad tõeliselt surra, siis külasta BlastFXi (Riina Suhotskaja peaks seda andma) 😀 üldse nende trennidega on nii, et treenerid annavad samu trenne nii erinevalt, et sellep ma ütlengi, et kelle trenne ma soovitan. ja PumpFX on suhteliselt raske trenn, ikka reaalselt pingutad seal tunnis. Zumbat ei soovita:D Mul oli pärast seda tunne, et ma ei teinudki mingit trenni. Mingi mõttetu tilulilu oli.

 • Avatar
  Vasta Helen 13. oktoober 2014 at 14:25

  Väga lahe. Janika on väga tore ja julgustav treener! Tema trennid meeldivad väga.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. oktoober 2014 at 15:12

   Mulle ka!

 • Avatar
  Vasta Sandra 13. oktoober 2014 at 14:00

  Tugevat motivatsiooni jätku Sulle! (Y)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. oktoober 2014 at 15:12

   Aitäh!

 • Avatar
  Vasta J. 13. oktoober 2014 at 13:13

  Sportlikke postitusi ootan huviga! Ja Mari sünnipäeva postitust ootan kaaa ja ikka veel ootan turvatooli postitust (miks tahtsid uut, millega mööda panid jne)… 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. oktoober 2014 at 15:11

   Kõike saab 🙂

 • Avatar
  Vasta Kati J. 13. oktoober 2014 at 12:07

  Adidase jooksupapud on sul ülihead! Kepslen ise ka sellistega ringi, lausa lust ja rõõm!! Vaata, et õigesti hooldad, selliselt on nad su parimad sõbrad väga pikaks ajaks. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. oktoober 2014 at 15:11

   Kuidas neid õigesti hooldada :)?

   • Avatar
    Vasta Kati J 13. oktoober 2014 at 17:16

    1) Ära viska lambist pesumasinasse. Kasuta juba algusest peale jalatsispreid, et ebameeldivat haisu ennetada.
    2) Need ei ole kummikud. Väikese vihmasabina nad kannatavad ära, kuid ei maksa loota, et nad ilusad ja head püsivad, kui neile pidevalt vett (ja vilet) anda. Samamoodi ei taha jalats ka külma. Talvistes tingimustes jooksmiseks/liikumiseks on eraldi jalatsid.
    3) Pese pehme harja/lapi ja puhta veega.
    4) Kuivatamisel ära anna jalatsile lisakuumust (ei päikest, radiaatorit, põrandakütet vms). Et kuivamist kiirendada võid panna jalatsi sisse majapidamispaberi või tavalise ajalehe, mis tõmbab niiskust endasse.
    5) Jalats tahab ka puhata. Iga päev jalatsit kanda ei ole hea.
    6) Kasuta kingalusikat või seo paelad korralikult lahti, mitte ära suru jalga vägisi sisse (no tead küll, kannatagune vägistamisest kortsus)

    Ja see tegelikult kehtib iga jalatsi kohta 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. oktoober 2014 at 17:18

     Tänud! Luban hoida ja austada 😀

 • Avatar
  Vasta Jaanika 13. oktoober 2014 at 11:39

  (Y) väga tubli! Et tahtejõudu ja viitsimist ikka jaguks siis! Tee endast bikiinides pilte ka perioodiliselt, et esimene täna, siis paari kuu pärast jne, lõpuks aasta pärast ja näita blogis ka “enne” ja “pärast” muutust.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. oktoober 2014 at 15:11

   esimene on juba neljapäeval tehtud, eks kunagi näitan, kui on mida näidata 😀