SPORDIJUTUD

kui eesmärgid saavad täidetud

11. jaanuar 2015

Ma olen selline inimene, et ma tihtipeale sean endale mõne eesmärgi ja siis sujuvalt unustan selle igaveseks. Seepärast on mul alati olnud kade meel nende üle, kes on sihikindlad ja täidavad oma eesmärke.

Nüüd ma võin natukene ennast ka selliseks inimeseks lugeda!

Esiteks – pärast töökohast kassimise postitusele tagasisideks rämedat sõimu saades, kuidas minusugune sitt ei peakski kuskile tööle saama (ma neid kommentaare enam ei avalda, ma tunnen, et kes mind ikka sundida saab 😀 Ühtlasi vähendan ma niimoodi kiusatust mingisugustele debiilikutele vastata ja nendega vaidlema hakata, sest mis sa seinaga ikka taidled), lubasin ma endale, et ma enam ei kahtle endas. Et ma ju NAGUNII saan töö, miks ma siis ennast vaevan selle mõttega, et millal ja kuidas ja kui palju ma palka hakkan saama jne. Nagunii tulevik mängib mulle need kaardid kätte ja niikaua on mõttekam rahulikult edasi kulgeda ja oma asja ajada, mitte kassida ja masetseda.

Tulemus? Sama päeva õhtuks oli mul pmst töö kotis!

Teiseks – seadsin enda trennipäevikus eesmärgiks käia edaspidi 4x nädalas trennis. Täna sai see neljas kord käidud ja no pagan, nii hea tunne on!

10922199_10204375177834477_1674875589_n-9542156

Mis siis, et ma pildil ebasündsalt jalgu hargitan ja näen välja nagu tormi poolt räsitud kuur – trenn sai tehtud! Ja hea saavutus oli ka see, et juba teise inimese suutsin endaga trenni kaasa meelitada ja jõusaali usku pöörata. Go Sannu!

Ühtlasi oli mul eesmärgiks saada kunagi ka endast mingi motiveeriv enne-pärast foto, mida vaadates ma aru saaksin, et trenn tõepoolest aitab ka. No praegu otsisin välja pildi, mis tehti minust esimesel Sparta külastusel oktoobris ja panin selle kokku paar päeva tagasi tehtud pildiga ja, no motiveerib ikka küll!

Oeh, mul on nii hea tuju 🙂

pekid-1269251

Ainus, mis ma tegin, oli alkost loobumine pärast mu “appi ma olen nii paks värdjas vaal” postitust, korralikult trennis käimine, saiast/kommidest loobulimine, korralikult värske kraami süüa üritamine, igapäevaselt rohelise tee ja sidrunivee joomine ja omg, ERINEVUST ON NÄHA!

Ma tean, et paljude jaoks ei ole see pärast pilt ka midagi uhkustamist väärt, aga mina olen nii õnnelik ja rahul ja ma teen ju kõike seda edasi, seega tulemus saab minna ainult paremaks. Soovitan kõikidel, kes hakkavad trenni tegema, teha endast see üks “enne” pilt, isegi kui väga ei tahaks oma volte välja laotada. Pärast on nii hea võrrelda, sest mina näiteks peale vaadates peeglist küll erinevust ei näe, aga pildilt on ju näha ja see motiveerib ikka sajaga!

PS! Pange tähele, kui palju vihasem ma paksemana olin 😀

Aitäh kõikidele trennijuttude grupist Facebookis, sest te motiveerite mind täiega ja annate mulle üli palju ideid, mida süüa ja mida snäkkida ja vahepeal on nii hea halada, et krt, kommipakki tahaks näost sisse ajada.

Aga teie kallid sõbrad, mis teie lubadused on, mida te hiljaaegu täitsite või mida täita hetkel püüate?

Loe ka neid postitusi!

30 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta T. 12. jaanuar 2015 at 20:59

  Väga taganttõukav postitus ja Facebooki grupi meeleolu on ka siiani väga mõnus ja vahva.
  Elades praegu ühes Euroopa suurlinnas, arvasin, et siin on see tavaline, et expatid (ja ka kohalik kirju seltskond) omavahel trennikaaslasteks saavad, sest no keda sul uues kohas võõrana ikka nii kohe võtta on. Peas käis mitu korda läbi mõte, et no Eestis see küll võimalik poleks, isegi Tallinnas või Tartus mitte, sest isegi suurlinnad on meil konnatiigid ja algajatel ilmselt alustaja-häbi nii suur, et kuidas ma lähen ja küsin kuskilt-kelleltki. Sinu grupp aga näedsa, way to go!

  Ainuke asi, millest ma aga aru ei saa, k u i d a s te jõuate oma igapäevaelu toimetuste kõrval (ütleme töö, kool ja trenn) veel kolm korda päevas tervislikult kokata. Okei, mingi salati kokku keeramine on minutite küsimus, aga juurvilju ikka ei jaksa hautama hakata kui õhtusöögi ajaks surmväsimus peal. Vahel ma mõtlen, et peaksin olema elukutseline tervisesportlane, et jaksaksin ilusti trenni teha, venitada, pesta, kokata, trennipäevikut pidada jne kogu triangli ära teha. Halp 🙁

  • Avatar
   Vasta Berta 13. jaanuar 2015 at 02:09

   Oled väga tubli!!! Tõesti, aplaus Sulle!:) Ja ühtlasi inspireerisid mindki, aitehh!!!:)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. jaanuar 2015 at 07:16

   Hehe, ma ei teagi, mis kokkamist teised teevad, aga mina klopsin tavaliselt midagi kiiresti kokku lihtsalt. Hommikuti söön puuvilju ja joon matcha teed. Kui Kardo putru teeb, siis seda ka. Mõnikord on eriti helge päev (täna ehk) teen poššeeritud muna, mis võtab umbes 10 min aega valmistada.

   Lõunaks mingi salat ja kanafileeke kõrvale praadida pole ka ju just eriti keeruline vaev ja õhtusöögiks meeldib mulle tavaliselt teha asju, mille viskad lihtsalt ahju ja võtad paari tunni pärast välja – ei mingit metsikut vaaritamist 🙂

 • Avatar
  Vasta hmm 12. jaanuar 2015 at 09:52

  Kusjuures minul vastupidine probleem. Vaja juurde võtta. Ja seda tahaks teha ikka lihasmassi arvelt. Et võtan juirde ja samas olen vormis. Teen trenni ja on näha ka erinevust. Teinud kuuaega. Probleem on aga selles et kaal ei tõuse ega lange. 49kg aga tahaks saada vähemalt 52-53kg peale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. jaanuar 2015 at 10:19

   Mina pean ka juurde võtma, mitte alla. Samamoodi lihasmassi arvelt.

 • Avatar
  Vasta Triinu 12. jaanuar 2015 at 07:33

  Super! Erinevust on tõesti näha. Ka mina andsin endale lubaduse. Selleks oli uuel aastal vormi saada ning olen suutnud seda pidada praeguseks 2 päeva. Enne seda otsisin vajalikku varustust endale, kuna ma ei ela ühelegi jõusaalile piisavalt lähedal. Praeguseni on mul tunne väga hea ning ma ei suuda oodata, millal saan jälle trenni teha. Ka sina motiveerid mind väga ja sinu trenni postitused annavad mulle väga palju jõudu. Edu sulle!!! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. jaanuar 2015 at 07:57

   Eks see trennitamine ongi kätte võtmise asi, aga ma soovitan siiralt trennipäevikut. Nii hea on kõik kirja panna ja täita seda 🙂

   Edu sullegi!

 • Avatar
  Vasta R 11. jaanuar 2015 at 23:42

  Mariann, ma pean ütlema, et sa oled väga püss. Uuel aastal parem kui varem 😉 Igatahes on sul minu jaoks kadetamisväärsed jalad.. ma ei saavuta selliseid ka stabiilselt 300 km kuus joostes. Trenn teeb sulle märgatavalt head ja teee edaspidi ka seda, mis teeb meele heaks ja pealekauba ka kehale pai 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. jaanuar 2015 at 07:58

   Aitäh! Mul on jälle see, et jalad on mul kogu aeg sellised olnud ja ma ei oska neid vist niiväga hinnata. Igatahes vahetasin ma need lameda kõhu vastu 😀

 • Avatar
  Vasta Tata 11. jaanuar 2015 at 23:40

  Jagan ka oma lubadust koos teiega.Andsin ise endale 3 kuud tagasi lubaduse et võtan üleliigse maha ja hakkan ka oma loomingulist dieeti pidama ja kodust trenni tegema.Minu pere ja abikaasa toetavad mind mis annab jõudu edasi minna igapäev.Hetkel olen saavutanud oma vormis -15kg 3 kuuga ja olen sellega väga rahul aga pingutan ka edasi kuna lubasin ise endale et uude aastasse lähen samamoodi nagu vanaaasta lõpetan.Kuna lubasin iseendale et eesmärk on 30 kg alla saada kuna 7kuud tagasi kui lapse sünnitasin kaalusin 87 kg aga et tervis oleks parem tahan lõpp tulemust 55 kg.
  Aga edu kõikidele teistele kes on ka sellel teel 😉

 • Avatar
  Vasta Kk 11. jaanuar 2015 at 22:29

  Vaga tubli! Keep up the good work!
  Ma ise pole praegu suuremat sorti trenniskaija, aga liigun palju jalgsi ringi. Suure trenniga kaasneb ka suur soogiisu, vahemalt minu puhul.
  Olen v6tnud kindlaks eesmargiks tervislikult 63 kilo pealt 58 peale saada, nii et eelk6ige toitumine laks “luubi” alla.

  Minu meelest on kyll sinul ka eelisi teiste too-otsijate ees. Naiteks kui oleksid kuskil klienditeenindaja, siis tuleksin sind sinna vaatama. Sind palgates oleks ka tasuta reklaam sellele kohale.
  Ok, varsti tuleb naistelehte lugeda 🙂

 • Avatar
  Vasta Tumeblondiin 11. jaanuar 2015 at 21:53

  Erinevust on märgata ning see on täitsa hea ju juba! 🙂 Tubli, et end kokku võtsid. Olen isegi märganud, et kui midagi VÄGA tahta, siis seda ka saab. Vahel varem, vahel hiljem.
  Minu selle aasta eesmärgiks on kogeda, inspireerida ja õppida. Muidugi selle alla kuuluvad mitmed erinevad tegemised (nt kultuuriasutuste külastamine, magistrisse astumine, järjepidev olemine jne).
  Sulle aga jõudu ja edu eemärkide täitmisel! 😉

 • Avatar
  Vasta - 11. jaanuar 2015 at 21:40

  Vahet on tõesti näha, jätka samas vaimus!

  Üks teemaväline küsimus ka: miks su blogil enam seda armsat kiisudega tausta ei ole? See tavaline valge on nii igav. Ja millal headeri ära vahetad, jõulud ammu läbi juba. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2015 at 21:49

   Mu blogi läheb kohe nagunii putitamisele, niiet ta saab veel paremaks kui eales varem 🙂

 • Avatar
  Vasta A. 11. jaanuar 2015 at 21:39

  Väga väga tubli, olen ise ka päris pikalt juba üritanud trenni teha ja toitumist jälgida. Siis mingi aeg kuidagi kaob see kõik ära, siis tuleb jälle uuesti tagasi, kui avastan, et kurat ikka paks 😀 Su pilte vaadates, siis teen ka endast täna pildid ära ja homme trenniaeg juba kirjas 😉 Aitäh 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2015 at 21:51

   hea meel motiveerida 🙂

  • Avatar
   Vasta Jennah 17. jaanuar 2015 at 13:22

   Got it! Thanks a lot again for heiplng me out!

  • Avatar
   Vasta online courses 21. aprill 2015 at 11:07

   Thanks Basil and Sage,She will read this in the morning. The bruise was from a fall (on cement steps). Staff stopped her.(She is proud of herself) She was right in front of Dawson and Dawson tried to go through her but Staff was holding onto the railing tightly and did a block.

  • Avatar
   Vasta life insurance 23. aprill 2015 at 03:31

   That insight’s perfect for what I need. Thanks!

  • Avatar
   Vasta cheap insurance 28. aprill 2015 at 16:09

   I’m out of league here. Too much brain power on display!

  • Avatar
   Vasta topiramate usa 29. aprill 2015 at 19:19

   TYVM you’ve solved all my problems

  • Avatar
   Vasta ciprofloxacin 30. aprill 2015 at 21:40

   This does look promising. I’ll keep coming back for more.

  • Avatar
   Vasta essays online 12. mai 2015 at 02:57

   Superb information here, ol’e chap; keep burning the midnight oil.

 • Avatar
  Vasta Hka 11. jaanuar 2015 at 20:41

  MõNed kuud tagasi muutsin kardinaalselt enda elu.. Ütlesin lahti mitte-rōōmu-toovast suhtest ning jätsin üsna kena sissetulekuga töö, et teha teoks enda mitme-aastane unistus ja reisida Aasias, minna Austraaliasse. Ja siin ma olen – mõne päeva pärast saab 2 kuud ja suurim lubadus, mis endale andsin – Lubasin, et naudin seda teekonda! Kõike positiivset ja ka negatiivset.. Siiani olen sellega hakkama saanud 🙂

  ** ja kui ma Eestis olin ikka 4-6x nädalas spordiklubi külastaja siis reisides avastad mitmeid vabaöhu kohti, kus trenni teha.. Pingid, trepid, lauad, rannad ja vöimalusi on meeletult! 🙂

 • Avatar
  Vasta Mannu 11. jaanuar 2015 at 19:46

  Näed, isegi näoilme on muutunud! 😀
  Mina kiidan, tublitublitubli oled, 4 korda nädalas on algaja kohta päris hardkoor!

  Mis tööotsa said? 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2015 at 19:50

   No kuhu mujale ma minna saaks, kui mitte Naistelehte tagasi! Mõtlesime välja, et isegi kui kohta mulle seal ei ole, siis selle tekkimiseni kirjutan neile nn vabakutselisena 🙂

 • Avatar
  Vasta Marii 11. jaanuar 2015 at 19:35

  Saada ennast sellisesse vormi et treener saadaks vöistlustele (et vöidaks ka) ja suitsemisest üritan lahti saada. Aga tubli oled Mallu, annad mullegi jöudu trenni minna! 🙂

  • Avatar
   Vasta Marii 11. jaanuar 2015 at 19:37

   Tähendab et minu eesmärk hetkel… 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2015 at 19:50

   No see on minu meelest ainult hea, kui inimesed teineteist motiveerivad 🙂