KASSID

mõistus pole oma teha

20. märts 2015

Eile nägin kuskil grupis sellist kuulutust:

kass 1

Kommentaaridest selgus põhjus, miks see kiisu toakassiks ei sobi – märgistavat igale poole ja olla rahutu. Kui inimesed pakkusid, et ole inimene ja kastreeri oma kass ära, et siis kaovad ka kõik säärased sümptomid, vastas see neiu, et loomaarst olevat talle öelnud, et kassi kastreerida ei maksa…Jeeeee rait, nagu öeldakse, jeeee rait. Lisaks olevat opp looma vigastamine ja “te ei tea, mis tunne on kassil sees pärast oppi”.

kass 2Kallid inimesed, palun võtke see kass endale. Mul on nii kahju, et ta sellise lolliga koos peab elama. Info saate kuulutusest, kuhu kirjutada, et kassi päästa.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

43 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Heleri 3. jaanuar 2017 at 09:48

  See on pmt nii: mida peab kass tundma, kui ta enda pere juurest ära antakse järsku kus ta on kaua olnud..pole sõnu.

 • Reply Henry 21. märts 2015 at 21:02

  Ma tean et te mallukas olete mõistlik inimene ja vabandate neiu ees nii võttes ühendust temaga kui ka oma blogis.

  • Reply Mallukas 21. märts 2015 at 21:46

   Siis sa vist ei tea mind väga, mille eest mul vabandada oleks?

 • Reply Henry 21. märts 2015 at 20:57

  See neiu palus lihtsalt abi. Teil kõigil peaks häbi olema ja eriti teil mannukas. Ma saaks aru kui ta oleks visanud kassi prügikasti kõrvale, aga see et ta palub abi ja saab sellise sõimu on katastroof. Mul on häbi olla Eesti kodanik. Ma loodan et sa mannukas said aru kui loll sa ise oled ja eemaldad selle postituse. Mina pöörduks selle neiu asemel politseisse.

  • Reply Mallukas 21. märts 2015 at 21:47

   Kuule mine natukene mõtle nurgas. Jah, inimene küsis abi – talle pakuti abi lahenduste näol, mida ta keeldus tegemast. Kui see ei ole loll inimene, siis kes on? Ta võib muidugi politseisse minna, aga seal naerdakse ta küll välja.

 • Reply Sandra 21. märts 2015 at 08:46

  No ma tahan näha loomaarsti, kes ütleb, et ärge kastreerige kassi… Kõik loomaarstid soovitavad igale kassiomanikule lõikust. Maal on meil veel see krdi keskaegne mentaliteet, et normaalne kass jooksebki ringi, on lõhki ja vigane ja muudkui uputame kassipoegi, sest see on normaalne. Iga vähegi oma loomast hooliv ja mõistusega inimene laseb oma loomad ära lõigata. On kassil parem, on teil parem. Millal me ometi jõuame sinnamaale, et enamus kasse on kastreeritud, mitte nagu praegu… Nagu kunagi üks loomaarst vastas inimese küsimusele, kas mul on õigus oma looma kastreerida- teil on see kohustus, mitte õigus.

 • Reply Kairit 20. märts 2015 at 20:52

  MARIA ELISABETH VOODER – jätame kõik nüüd selle lollaka nime meelde. Tore oleks kui tema nime sisse kirjutades annaks Google esimeseks vastuseks tulevikus selle lehe siin. Siis kõik näevad millise hoolimatu ja ja vastutustundetu inimesega tegemist on.

  Mariann, kui sellest kassi pärast tõesti muretsed, siis võta ta enda juurde praegu vähemasti. Sul on vähemalt eramaja aiaga, mitte mingi korter. Saab õnnetukese sellise lollaka “hoolitsuse” alt ära päästetud.

  • Reply Kail 20. märts 2015 at 21:25

   Ei ole nüüd nii fanaatiliseks ka vaja minna, ma pakun.

  • Reply kuugeldi 20. märts 2015 at 21:39

   Tegemist on 10. klassi tüdrukuga. Pole vist aus minna niimoodi koolilapse kallale, kes võimalik, et pole veel täisealine. Mallukas on jälle üleliia tõmmelnud.

  • Reply Mallukas 20. märts 2015 at 22:22

   Kurb oleks ju kassi solgutada, ehk ikka võtab keegi, kes kassile päriskodu pakuks

   • Reply Kairit 20. märts 2015 at 23:04

    Kui Mari käiks lasteaias ja tuleb välja et sealsed kasvatajad on mingid sama lollid ja ebaadekvaatsed laste kasvatamises nagu see MARIA ELISABETH VOODER kasside eest hoolitsemises ja sa tead et kahe-kolme kuu pärast saad Mari panna heasse lasteaeda kus selliseid probleeme ei ole ning lisaks on võimalus ajutiselt Mari panna ühte teise väga heasse ja sõbralikku lasteaeda, kus nähakse et Maril on praegu paha ja tullakse teile vastu, siis kumba teeksid – kas laseksid Maril need mõned kuud edasi kannatada seal vastikus lasteaias vabandusega, et ei taha Marit solgutada või kingiksid talle võimaluse kohe homme juba kogeda keskkonda kus ta ei peaks kannatama.

    See on ju lihtne inimlikkuse ja hoolivuse küsimus antud juhul. Sinul on maja ja aed ja hoolitsev keskkond olemas selle kiisu jaoks täna ja praegu – kas on lihtsam pilk kõrvale pöörata ja lasta loomakesel MARIA ELISABETH VOODERi juures edasi kannatada või pakkuda talle kohe kodusoojust ja hoolitsust mida ta kahtlemata väärib. Oleksin ise sinu võimalustega siis ei oleks mingit küsimust, et läheksin ja teeksin sellele kiisule juba homme tema elu suurima heateo.

    • Reply Mallukas 21. märts 2015 at 09:51

     Mis paarist kuust sa räägid? Tegelikult ei ole ma mingi neitsi Maarja, et saaksin kõiki päästa, mõtlesin lihtsalt levitada, et ehk keegi saab.

     • Kairit 21. märts 2015 at 20:00

      Sina saadki. Maja ja aed ja sobilik elukeskkond on olemas. Erinevalt paljudest su lugejatest, kes peale selle Facebooki teema lugemist viivitamatult antud kassi ära päästaksid sellise lolli käest, kuid elavad kahjuks linnakorteris.

     • Mallukas 21. märts 2015 at 21:47

      Ma ei ole siiski viimane inimene maailmas majaga.

    • Reply Kail 21. märts 2015 at 11:00

     Ja mis sul endal häda on siis, et ei või kassi KOHE selle tüdruku nimelistest põrgupiinadest päästa?

 • Reply Kai 20. märts 2015 at 20:45

  Mina näiteks ei kastreeri samuti oma kassi, sest mul on kogemus, et see mõjus eelmisele kassile väga hullusti, seda oli kohe ta iseloomust näha ja lõpuks kuna ta elul ilmselt mõte kadus, siis oli väga laisk ja tekkis omakorda veel kasvaja jne

  • Reply Eva 21. märts 2015 at 17:56

   Ma väga kahtlen, et see kasvaja kastreerimisest tekkis.

 • Reply Kail 20. märts 2015 at 20:30

  No ma ei tea, ma isegi saan natuke aru inimesest. Maal kassid ELAVADKI munadega, kujutage ette. Käivad pulmas, kaklevad ja paarituvad – no nagu päris loomad, mitte mingid sootud koduloomad. Minu jaoks ei tulnud ka kastreerimisotsus just kõige kergemalt ja siiani ei arva, et see väga, ma ei tea, humaanne tegu oleks. Minu meelest see on järjekordne näide sellest, kuidas inimene arvab, et võib kõike kontrollida, lihtsalt seepärast, et on inimene ja kõige targem loom maa peal. Kui maale tuleks meist intelligentsemad tulnukad ja arvaks, et me oleme jube nunnud ja hakkaks inimesi koduloomadena enda juures hoidma, kas siis oleks okei, kui nad meil mune ja emakaid ära lõikaks, sest meie seksihimu on neile tülikas?
  Ok, ma tean juba ette, et see ole kuigi populaarne vaatepunkt tänapäeva ühiskonnas, aga mina näen küll siinkohal teist poolt ka ja mul ei ole kerge leppida sellega, kui kergekäeliselt oma koduloomade kohta selliseid otsuseid tehakse. JAH, ma tean, et kastreerimisel on palju-palju eeliseid eelkõige meie vaatepunktist ja VÕIB_OLLA üks-kaks ka looma enda vaatepunktist, ei ole mulle vaja neid meelde tuletada, eks.
  Kokkuvõtvalt, ma saan aru inimesest, kes annab looma ära eesmärgil, ET TALLE PAREMAT ELU PAKKUDA, mitte umbes, et sry, väsisin ära, ei viitsi tegeleda enam.

  • Reply Sandra 21. märts 2015 at 08:52

   Ja seega oled ka Sina süüdi nendes kassipoegades, kelle Sinu kass küla peal valmis teeb ja kes hiljem prügikasti visatakse või ära uputatakse. Sina vastutad nende elude eest. Niikaua, kui me elame selles nõukaaegses maamentaliteedis, et maal kassid munadega ongi normaalsed, ei muutu meil midagi kahjuks. Annaks taevas, et sinusuguseid vähem oleks.

   • Reply Kail 21. märts 2015 at 10:50

    Ok, tänks, sõber!

   • Reply Kail 21. märts 2015 at 10:56

    Aga miks piirduda kassidega, äkki peaks kõik loomad valimatult ära kastreerima, et neid jumala eest enam juurde ei tuleks loomulikul teel? Oh, annaks jumal vaid sinusuguseid juurde! PS, mu kass on muide ka selle opi läbi teinud, aga see ei pane mind tundma, et see ainuõige otsus oli. PPS, MAAL on meil emane kass, kes saab mingeid tablette, et ta poegi ei saaks, põmst nagu pille sööb. Jällegi üks alternatiiv, kuidas faking emaka välja lõikamist vältida. PPS, ma saan su argumentidest väga hästi aru ja see on tänapäeva ühiskonnas norm, aga see ei tähenda, et selle jõhkra sekkumise asemel ei võiks mõelda, mis oleks alternatiivid. PPS, rahune maha ja istu maha korraks ja ära kaaguta nagu mingi Jumal siin.

    • Reply Sandra 21. märts 2015 at 14:17

     Tabletid on jah alternatiiv tõesti, aga väga halb alternatiiv, sest väga suur osa neist lõpetab mädaemaka või piimanäärmekasvajaga, eriti kes palju aastaid neid söövad. Õnneks enamasti loomaarstid seletavad inimesele, et tabletid on väga halb variant, aga inimesele mugav muidugi.aga hiljem on püometra opiarve ikkagi+ looma taastumine j aravi.

    • Reply Eva 21. märts 2015 at 17:59

     Rumal jutt suhu tagasi. Arvad, et memmekesed maal kõik oma kasse tablettidega söödavad või?

     Ja muidugi, äärmustesse langemine on teine tore viis oma poolt edendada. Kui sul ei ole midagi tarka öelda, siis ära ütle üldse midagi. Jätad intelligentsema mulje.

  • Reply Leevi 21. märts 2015 at 12:20

   Amen to that! See neiu sai küll alusetult risti löödud. Mallukas, sa võiks vahel enne kolm korda sisse-välja hingata ja asja üle mõelda kui inimesi niimoodi laimama hakkad. Selle postituse juures jätsid endast halva mulje, mitte tollest neiust.

   • Reply Mallukas 21. märts 2015 at 12:26

    Mis osa sellest laimamine oli? Ehk seletad oma vaadet?

 • Reply Hundu 20. märts 2015 at 15:58

  Siin rahvas räägib, et pärast kastreerimist sirtsutamine ei lõppe – meie esimese kassiga see jama oli, arst seletas, et asi selles, et kassi üks munand ei olnud kõhuõõnest alla vajunud. Jäi pärast oppi selline pool-isane. Aastat neli-viis kannatasime sirtsutamise ja haisu välja, siis lasime ikkagi korralikult opereerida (see on juba süvitsi opp, kõhuõõne lahtilõikamisega), muna võeti välja ja probleem oli kohe kadunud. Ei tea, kui levinud selline asi on, aga üks võimalik põhjus, kui kass pärast oppi edasi sirtsutab.

  tea kas neiu hipi võtab uuelt omanikult allkirja, et kassi ei tohi opereerida ja traumeerida? Või loodab leida kellegi sellise süüdimatu, kes kastreerimata kõutsi õue litutama laseb? Ümbruskonna kõutsidelt peaks siis kah allkirja võtma, et need uustulnukaga ei kakleks ja teda ei traumeeriks…

 • Reply meow 20. märts 2015 at 14:16

  Nii palju omast arust armastab ja hoolib sellest kassist, et mune ei raatsi ära võtta, aga ära andma on küll kohe kõva mutt. EBAREAALNE, ma ütlen. EBAREAALNE.

 • Reply Kiisu 20. märts 2015 at 12:59

  Minu emane kass küll peale steriliseerimist oma kusemise kombeid ei muutnud. Samuti ei teinud seda ka mu tädi kass. Minu kassist sai õuekass ja on seda edukalt olnud juba kaheksa aastat. Õnneks maal on kassil õues võimalik elada. Tädi aga elab siiani haisvate diivanite ja vaipadega. Nii et see jutt, et peale oppi muutub, ei pea paika. Mõnel aitab, mõnel mitte. Mu sõbrantsil täpselt sama jama, isane kass on kõik kohad täis lasknud ka peale kastreerimist.
  Muidugi see jutt seal pildi all ei ole normaalne:D Mul tekkis kohe küsimus, et kui kassi steriliseerimine on tabu ja välistatud, siis kuidas takistatakse sellel kassil järglaste saamist kui temast saab õuekass? Jagatakse väikeseid kassikondoome või? Kuna me nüüd peame arvestama kassi tunnetega, siis tõenäoliselt sellele kassile ei meeldi seks kondoomiga ja jälle on häda käes:)

 • Reply M 20. märts 2015 at 12:48

  Töötan sellel alal ja võin öelda, et kastreerimine ei pruugi alati aidata selle “sirtsutamisega” , kass võib sellest harjumusest lahti saada, aga see pole 100% kindel. Üldiselt jäävadki nad sirtsutama, tavaliselt teevad nad seda õues ja toakassid ei teegi seda. Aga sellist asja nüüd kuulen küll esmakordselt, et arst ütleb et ei soovita lõigata. Eks igal operatsioonil ja narkoosil võivad olla omad tagajärjed, me ei saa olla 100% kindel et kõik hästi läheb, muidugi on see väga harv juhus kui midagi viltu lähevad aga riskid on olemas.

 • Reply krk 20. märts 2015 at 12:31

  Aga ongi olemas täiesti selline seltskond inimesi, kes arvab, et looma kastreerimine/steriliseerimine on tema loomuvastane – jooksuajal peab saama karata, siis on nii nagu looduses oleks.
  Süda läheb pahaks juba seda kirjutades :S Loodan, et kiisu saab endale hooliva ja teadliku omaniku.

 • Reply B 20. märts 2015 at 12:15

  Ma usun, et kassile on suurem trauma see, kui ta nüüd järsku võõrastele inimestele antakse, eriti veel väitega, et sobib ÕUEkassiks, kui tegelikult terve elu toas elanud, nagu aru saan.

  • Reply B 20. märts 2015 at 12:18

   Muidugi nüüd, kui selle neiu profiili vaadata natuke, tundub, et ta ei ole ka just kõige erksam kriit karbis üleüldiselt…

 • Reply sandra 20. märts 2015 at 12:09

  Kui kass on ainult väljas käinud rihmaga ja kardab, siis sobib ta just toakassiks! Pealegi isane kastreerimata kass väli kassiks, oi neid kakluseid teiste kõutsidega. Peab ikka külm süda olema, et kass täielikult välistingimustesse elama anda. Minu kassil oli noorena sama asi, märgistas toas igale poole. Peale kastreerimist asi kadus. Kui aga ei kao, on ka igasuguseid sirtsutamis vastaseid tooteid müügil. Isastel kassidel pole kastreerimine ka just kõige hullem operatsioon, päev-kaks põeb, siis juba mängulust ja kõik tagasi. Mis omanik see on, kes sellise asja pärast kassi ära annab. :/

 • Reply kiku 20. märts 2015 at 12:02

  Aga mis tunne su kassi sees on kui sa ta võõrastele inimestele annad? MIS TUNNE TAL ON AH??

 • Reply Riina 20. märts 2015 at 11:45

  Ma kohe ei oska midagi sellise asja peale öelda.
  Meil varjupaigas on ka kass, kes on steriliseeritud, kuid sirtsutab ikka. See on stressist, kuna kasse on palju, kuid ta on ka erand teiste 30 seas.
  Mu oma kassile tehti kaks oppi korraga. Tal oli tagumise käpa lahtine luumurd. Lapiti kokku ja steriliseeriti ka kohe. Sirtsutamised kadusid.
  Huvitav, kas ta on kassilausuja? Huvitav, ka ta katsetab niikaua, kuni mingi kass osutub heaks kandidaadiks ja sobib tubaseks pidamiseks? Ja tahaks näha seda loomaarsti, kes ei poolda steriliseerimist ja ei maksaks teha.
  Loodan, et kassike saab uue kindla koha, saab steriliseeritud, mitte ei lenda tänavale

 • Reply Gerlyn 20. märts 2015 at 11:12

  Tegelikult ei pruugi kastreerimise järel märgistamine lõppeda. Mul oli isane pärslane. Vahel käis potil ilusti, vahel tegi ukse ette maha. Lõpuks tegi potile ainult junne ja ülejäänud kõik ukse ette. Oletan, et selles oli süüdi see, et tahtiski välja. Maal ju sai, kodus ei saanud. Lõpuks viisin maale vanaema juurde. Käib ilusti väljas ja tuppa teinud enam pole. Kassil elu hea ja ma pole oma nunnust ilma. Vanaema ka õnnelik, kuna jumaldab seda kassi.

  • Reply Gerlyn 20. märts 2015 at 11:13

   Mainin ära, et lasin kassi ära kastreerida ja jama ei lõppenud. Isegi hullemaks läks.

  • Reply Mallukas 20. märts 2015 at 11:21

   No enamasti siiski kastreerimine aitab. Mul ka sama jama, et kass märgistab tuppa – kastreeritud kass ja õue saab ka. Tal on tegemist stressiga. Mis ma siis tegema peaksin temaga, ära ka anda ei saa :D

   • Reply piret 20. märts 2015 at 12:30

    stressist tuleneva märgistamise puhul on mõnikord suur abi Feliway preparaatidest – kui sa neid veel katsetanud pole, uuri ja kaalu seda võimalust ka

    • Reply Mallukas 20. märts 2015 at 12:30

     Mul on see

   • Reply Gerlyn 23. märts 2015 at 18:11

    Kui miski ei aita, siis tõenäoliselt ei aitagi miski. Vaevalt kellegi teise juures kassil parem hakkab. Niisiis ma eeldan, et siis tuleb lihtsalt üle elada ja ära kannatada. Kass on siiski ju armas. :D

 • Reply Ade 20. märts 2015 at 11:11

  Issver, ma arvasin, et ainult koerainimeste grupis on selliseid pärle. Täitsa kohutav, kus mõned inimesed küll viibisid sel ajal kui ajusid jagati..

  • Reply Mallukas 20. märts 2015 at 11:21

   Sama küsimus mul