Nagu te teate, siis 11 juuni toimub Lounge Butterfly’s elava muusikaga blogiauhindade gala, mida juhib härra Fokin isiklikult. Auhinnafond on suur ja magus, sponsoreid lisandub iga päev ja isegi ERR kirjutas meie väiksest üritusest paar lauset (SIIN). Minu meelest selles suhtes vahva üritus ainuüksi selle pärast, et kõik blogijad kokku saada. Jah, “blogijate üritusi” toimub pidevalt, aga sinna on oodatud keskmiselt 6 ilublogijat, kes testivad kõik samu asju, käivad samadel ilusatel üritustel, kannavad kõik samu riideid ja on loetud meie Eesti blogimaailma ELIIDIKS, kas kujutate ette? Ma ei ütle muidugi, et nad ISE ennast nii nimetavad, aga noh, nimetatakse.

Need ilublogijad on kõik omavahel suured sõbrad, teevad glamuurseid üritusi jne, aga kui sa juhuslikult pole ilublogija, siis sa võid rahus maha ka kärvata, sest siis sa pole järelikult mitte keegi! Sellest sain ma aru täna, kui Leenu rääkis mulle oma kirjavahetusest Siisoniga.

Nimelt pakkusime me paljudele firmadele võimalust meie üritust toetada ja kaasa lüüa. Seda on teinud juba pea 20 firmat, mis on minu meelest küll päris lahe ja kõva sõna. Näiteks ei puudu meie auhinnakotist mitmesajaeurosed outfit’id, hübriidkaamerad ja muud uhked asjad, mida on lausa rõõm auhinnaks saada, eks? Nii me siis Siisonilegi kirjutasime ja uurisime, et kas nad tahaksid midagi meile kingikottidesse anda (sest ega ainult võitjad auhinda saa, ka parimad nominendid peavad saama autasustatud!).

Esiti tundus Siison nõus olevat ja kirjutas, et soovib autasustada siis ilukategooriaid, kui äkki kirjutas:

Tere jälle Kahjuks pean teatama, et me siiski seekord üritusel kaasa ei löö. Saan aru, et suurimad blogid ei plaani auhindade jagamisest osa võtta. Aga edu teile korraldusega ja ehk järgmine kord.

Tervitades, Liis Teemusk

Kuna mina temaga ei kirjutanud, vaid Leenu, siis ma ei saanud enda imestust ise sellele Liisile väljendada. Kes on suurimad blogid, kes plaanivad mitte kaasa lüüa? Kas need samad põhi ilublogijat? Mis teeb neist suurimad blogid? See, et ainult nemad üritustel käivad? Hmmm…Teisi ju ei kutsutagi, aga kuidas see need teistest suuremaks või paremaks teeb? Ja kust on juba teada, et kes üritusele ei tule? Kas ehk nad võiks meile ka teada anda, siis ei paneks neid üldse nominantidekski, sest tobe oleks ju, et võidab keegi, kes kummalisel kombel tulla ei taha ja keegi teine, kes väga tahaks, ei saagi selle pärast kohale ilmuda?

Kas suurim blogi on see, kus on kõige rohkem sissekandeid? Hmm, ei saa olla, sest ilublogijad ei blogi iga päev, nagu paljud teised blogid, mida ma loen.

Kas suurim blogi on see, kus on kõige rohkem klikke päevas? Hmm, ei saa ka jälle olla, sest ma mäletan, et kuskil paar ilublogijat (need blogijumalad ikka) kirjutasid, kuidas neil on mingi 5000-6000 klikki päevas. Mul on näiteks 20 000-30 000, aga ometi ei ole ka mina järelikult suur blogija. Andke mulle siis ometi teada, kes on? Kellel veel rohkem on?

Kas suurim blogi on see, kus on kõige rohkem Facebooki fänne? Kiire otsing? AE- 4200, Grete Link – 3400, Miss Liina – 1600. Ainult Stella hakkab seal 10 000 piirini jõudma. Kas see teeb nad siis suurimaks blogiks? Ma ei tea, mul on üle 12 000, aga ikka pole piisav, et mind kuskile arvestataks. Aga kes need suurimad siis on? Kus?

Kas suurim blogi on see, kus räägitakse kõige rohkem huulepulkadest, lauvärvidest ja jumestuskreemist? Vist küll. Ma ei näe muud varianti, sest mis muu neid suuremaks teeb :)?

Ma ei ütle siinkohal midagi halvasti nende blogijate kohta, keda ma siin näiteks tõin, sest nagu rõhutatud, nemad ise ennast niimoodi ei liigita ja nad ei saa sinna ka midagi teha, et kõik firmad just mingit teatud kontingenti kuskile kutsuvad. See on minu meelest turundusinimeste enda suurim viga, mida nad teha saavad.

Võtame jälle selle ilublogijate eliidi. Ma julgen arvata, et neil on täpselt sama lugejaskond, kes õhkab nii ühe kui teise blogis sama huulepulga järele. Seega tekitab firma mõnes pigem trotsi, et miks ma pean IGALT POOLT sama asja lugema, sest olgem ausad, ilublogijatel on tihtipeale asjadest täpselt sama arvamus. Kõik on tore, hea, siidine, kaunis, blabla. Ma ei ütle, et kõik nii teevad, aga valdav enamus minu meelest.

Samas võiks toote turundaja mõelda, et oh, ma annan selle parfüümi proovida ühele ilublogijale, ühele beebiblogijale, ühele spordiblogijale, ühele fotoblogijale ja ühele videoblogijale. Arvata on, et heast tootest võib iga inimene kirjutada ja nõnda jõuaks reklaam palju rohkemate inimesteni.

Aga ei. Ilublogijad tutvustavad riideid ja meiki, beebiblogijad…mähkmeid(?), ja osad üldse mitte midagi, sest firmad ei taipa läbi nende reklaami teha. Ma ei räägi siin inimestest, kes ei tahagi oma blogis seda teha, vaid inimestest, keda loetakse üsna palju ja fännatakse, kuid üksi koht ei tule selle peale, et talle midagi promoda anda, sest ta ju ei ole ilublogija ja ei kuulu megaeliiti.

Ühesõnaga, selle sissekande point ei ole see, et ou, pliis lugege mind ka sinna seitsmendaks eliidiks ja asi mega ants, vaid see, et nii tobe on ju öelda, et suurimad blogijad ei löö kaasa, kui minu meelest juba löövad ju küll ;) Ma saan aru, et mingi firma võiks öelda, et ala meile ei meeldi Malluka stiil ja selle pärast me ei taha teiega kampa lüüa. Ok, fain enough, aga ära tule mulle mingit suure blogija juttu ajama, kui ma olengi suur blogija. Ainult ilma tiitlita :D

Te ei kujuta ettegi, kui palju firmasid ei taha minuga koostööd teha. Mõned ikka :D Teate miks? Harva seetõttu, et neile ei meeldi mu ütlemised või arvamused. Pigem selle pärast, et ma ei ole nõus ainult positiivselt kirjutama ja kaasa kaagutama. Osadele firmadele see ei sobi, kui sul midagi negatiivset öelda on, seega lõpetavad nad sinuga koostöö. Ja minu poolest on see ka ok, sest ma ei viitsi valetada ja asju ilustada.

Lisaks tahtsin ma veel kiirelt rääkida sellest, et inimesed halavad, et kuidas ikka nii saab, et mina ja Leen seda korraldame, et see on ju ebaaus, kui meie midagi võidame, et raudselt teeme sohki ja võtame auhinnad endale vms :D Esiteks sõbrakesed, ega meie ise ennast ju nomineerinud. Kui seda teevad meie lugejad, siis on ju tore. Mulle meeldib küll mõelda, et ma olen kellegi lemmik vähemalt.

Teiseks ei toimu auhindamine kindlasti nii, et kuulge, AUSALT mina võitsin kõik kategooriad, kraban hunniku auhindu ja jooksen minema. Pärast auhindade jagamist lähevad pollide tulemused täiesti avalikult Eesti Blogiauhindade lehele üles ja kõik saavad veenduda hääle pealt, mitu häält keegi sai. Aus, lihtne, selge.

Põhjus, miks meie seda teeme on lihtsalt see, et KEEGI TEINE EI TEE. Ma tahan ka glamuursele üritusele minna, ennast ilusaks teha ja veeta aega teiste blogijatega. Olgugi nad siis suuremad või väiksemad, meie üritusele on kõik oodatud ja teretulnud :)

Seega – kui sa pole oma lemmikuid veel nomineerinud, siis aega on täna südaööni, homsest saab juba oma lemmikutele hääli andma hakata, aga kui sa oma lemparit ära ei nomineeri, ei saa tema poolt ka hääletada niiet vutt vutt SIIA LINGILE!

EDIT: Mulle kirjutas just üks popp blogija, et tema ka seda üritust ei promo. Teate miks? Tsiteerin: “Mina ei häbene öelda, et blogi on ÄRI. Miks ma peaksin oma koostööpartreritele ja lugejatele tutvustama sadu teisi blogisid läbi ühe võistluse. Tahes tahtmata viin oma lugejad, kellele olen läbi aastate auhindu jaganud, kampaaniaid korraldanud, jne. lihtsalt kogu teise kambani?

Ma lugesin seda ja olin nagu WTF. Kas tõesti on mõned inimesed nii ebakindlad oma blogi edukuses, et äkki muidu sponsorid ja lugejad leiavad VEEL mõne hea koha. Või lausa PAREMA?! Oh jeesus küll, ma olen täitsa sõnatu, kui kadedad inimesed olla võivad :D Kohe hakkab kummitama laul: “Hoian kõik endaleee, hoiaaan kõik endaleee!”

Palun vastake ka mu arutlusele, mis teeb teie meelest ühe “suurima blogija”? 

Jaga: