KURB ON OLLA

blogiauhinnad ja “suurimad blogid”

13. aprill 2015

Nagu te teate, siis 11 juuni toimub Lounge Butterfly’s elava muusikaga blogiauhindade gala, mida juhib härra Fokin isiklikult. Auhinnafond on suur ja magus, sponsoreid lisandub iga päev ja isegi ERR kirjutas meie väiksest üritusest paar lauset (SIIN). Minu meelest selles suhtes vahva üritus ainuüksi selle pärast, et kõik blogijad kokku saada. Jah, “blogijate üritusi” toimub pidevalt, aga sinna on oodatud keskmiselt 6 ilublogijat, kes testivad kõik samu asju, käivad samadel ilusatel üritustel, kannavad kõik samu riideid ja on loetud meie Eesti blogimaailma ELIIDIKS, kas kujutate ette? Ma ei ütle muidugi, et nad ISE ennast nii nimetavad, aga noh, nimetatakse.

Need ilublogijad on kõik omavahel suured sõbrad, teevad glamuurseid üritusi jne, aga kui sa juhuslikult pole ilublogija, siis sa võid rahus maha ka kärvata, sest siis sa pole järelikult mitte keegi! Sellest sain ma aru täna, kui Leenu rääkis mulle oma kirjavahetusest Siisoniga.

Nimelt pakkusime me paljudele firmadele võimalust meie üritust toetada ja kaasa lüüa. Seda on teinud juba pea 20 firmat, mis on minu meelest küll päris lahe ja kõva sõna. Näiteks ei puudu meie auhinnakotist mitmesajaeurosed outfit’id, hübriidkaamerad ja muud uhked asjad, mida on lausa rõõm auhinnaks saada, eks? Nii me siis Siisonilegi kirjutasime ja uurisime, et kas nad tahaksid midagi meile kingikottidesse anda (sest ega ainult võitjad auhinda saa, ka parimad nominendid peavad saama autasustatud!).

Esiti tundus Siison nõus olevat ja kirjutas, et soovib autasustada siis ilukategooriaid, kui äkki kirjutas:

Tere jälle Kahjuks pean teatama, et me siiski seekord üritusel kaasa ei löö. Saan aru, et suurimad blogid ei plaani auhindade jagamisest osa võtta. Aga edu teile korraldusega ja ehk järgmine kord.

Tervitades, Liis Teemusk

Kuna mina temaga ei kirjutanud, vaid Leenu, siis ma ei saanud enda imestust ise sellele Liisile väljendada. Kes on suurimad blogid, kes plaanivad mitte kaasa lüüa? Kas need samad põhi ilublogijat? Mis teeb neist suurimad blogid? See, et ainult nemad üritustel käivad? Hmmm…Teisi ju ei kutsutagi, aga kuidas see need teistest suuremaks või paremaks teeb? Ja kust on juba teada, et kes üritusele ei tule? Kas ehk nad võiks meile ka teada anda, siis ei paneks neid üldse nominantidekski, sest tobe oleks ju, et võidab keegi, kes kummalisel kombel tulla ei taha ja keegi teine, kes väga tahaks, ei saagi selle pärast kohale ilmuda?

Kas suurim blogi on see, kus on kõige rohkem sissekandeid? Hmm, ei saa olla, sest ilublogijad ei blogi iga päev, nagu paljud teised blogid, mida ma loen.

Kas suurim blogi on see, kus on kõige rohkem klikke päevas? Hmm, ei saa ka jälle olla, sest ma mäletan, et kuskil paar ilublogijat (need blogijumalad ikka) kirjutasid, kuidas neil on mingi 5000-6000 klikki päevas. Mul on näiteks 20 000-30 000, aga ometi ei ole ka mina järelikult suur blogija. Andke mulle siis ometi teada, kes on? Kellel veel rohkem on?

Kas suurim blogi on see, kus on kõige rohkem Facebooki fänne? Kiire otsing? AE- 4200, Grete Link – 3400, Miss Liina – 1600. Ainult Stella hakkab seal 10 000 piirini jõudma. Kas see teeb nad siis suurimaks blogiks? Ma ei tea, mul on üle 12 000, aga ikka pole piisav, et mind kuskile arvestataks. Aga kes need suurimad siis on? Kus?

Kas suurim blogi on see, kus räägitakse kõige rohkem huulepulkadest, lauvärvidest ja jumestuskreemist? Vist küll. Ma ei näe muud varianti, sest mis muu neid suuremaks teeb :)?

Ma ei ütle siinkohal midagi halvasti nende blogijate kohta, keda ma siin näiteks tõin, sest nagu rõhutatud, nemad ise ennast niimoodi ei liigita ja nad ei saa sinna ka midagi teha, et kõik firmad just mingit teatud kontingenti kuskile kutsuvad. See on minu meelest turundusinimeste enda suurim viga, mida nad teha saavad.

Võtame jälle selle ilublogijate eliidi. Ma julgen arvata, et neil on täpselt sama lugejaskond, kes õhkab nii ühe kui teise blogis sama huulepulga järele. Seega tekitab firma mõnes pigem trotsi, et miks ma pean IGALT POOLT sama asja lugema, sest olgem ausad, ilublogijatel on tihtipeale asjadest täpselt sama arvamus. Kõik on tore, hea, siidine, kaunis, blabla. Ma ei ütle, et kõik nii teevad, aga valdav enamus minu meelest.

Samas võiks toote turundaja mõelda, et oh, ma annan selle parfüümi proovida ühele ilublogijale, ühele beebiblogijale, ühele spordiblogijale, ühele fotoblogijale ja ühele videoblogijale. Arvata on, et heast tootest võib iga inimene kirjutada ja nõnda jõuaks reklaam palju rohkemate inimesteni.

Aga ei. Ilublogijad tutvustavad riideid ja meiki, beebiblogijad…mähkmeid(?), ja osad üldse mitte midagi, sest firmad ei taipa läbi nende reklaami teha. Ma ei räägi siin inimestest, kes ei tahagi oma blogis seda teha, vaid inimestest, keda loetakse üsna palju ja fännatakse, kuid üksi koht ei tule selle peale, et talle midagi promoda anda, sest ta ju ei ole ilublogija ja ei kuulu megaeliiti.

Ühesõnaga, selle sissekande point ei ole see, et ou, pliis lugege mind ka sinna seitsmendaks eliidiks ja asi mega ants, vaid see, et nii tobe on ju öelda, et suurimad blogijad ei löö kaasa, kui minu meelest juba löövad ju küll 😉 Ma saan aru, et mingi firma võiks öelda, et ala meile ei meeldi Malluka stiil ja selle pärast me ei taha teiega kampa lüüa. Ok, fain enough, aga ära tule mulle mingit suure blogija juttu ajama, kui ma olengi suur blogija. Ainult ilma tiitlita 😀

Te ei kujuta ettegi, kui palju firmasid ei taha minuga koostööd teha. Mõned ikka 😀 Teate miks? Harva seetõttu, et neile ei meeldi mu ütlemised või arvamused. Pigem selle pärast, et ma ei ole nõus ainult positiivselt kirjutama ja kaasa kaagutama. Osadele firmadele see ei sobi, kui sul midagi negatiivset öelda on, seega lõpetavad nad sinuga koostöö. Ja minu poolest on see ka ok, sest ma ei viitsi valetada ja asju ilustada.

tumblr_m41rbcjssq1qdm7rno1_500-8034729

Lisaks tahtsin ma veel kiirelt rääkida sellest, et inimesed halavad, et kuidas ikka nii saab, et mina ja Leen seda korraldame, et see on ju ebaaus, kui meie midagi võidame, et raudselt teeme sohki ja võtame auhinnad endale vms 😀 Esiteks sõbrakesed, ega meie ise ennast ju nomineerinud. Kui seda teevad meie lugejad, siis on ju tore. Mulle meeldib küll mõelda, et ma olen kellegi lemmik vähemalt.

Teiseks ei toimu auhindamine kindlasti nii, et kuulge, AUSALT mina võitsin kõik kategooriad, kraban hunniku auhindu ja jooksen minema. Pärast auhindade jagamist lähevad pollide tulemused täiesti avalikult Eesti Blogiauhindade lehele üles ja kõik saavad veenduda hääle pealt, mitu häält keegi sai. Aus, lihtne, selge.

Põhjus, miks meie seda teeme on lihtsalt see, et KEEGI TEINE EI TEE. Ma tahan ka glamuursele üritusele minna, ennast ilusaks teha ja veeta aega teiste blogijatega. Olgugi nad siis suuremad või väiksemad, meie üritusele on kõik oodatud ja teretulnud 🙂

Seega – kui sa pole oma lemmikuid veel nomineerinud, siis aega on täna südaööni, homsest saab juba oma lemmikutele hääli andma hakata, aga kui sa oma lemparit ära ei nomineeri, ei saa tema poolt ka hääletada niiet vutt vutt SIIA LINGILE!

EDIT: Mulle kirjutas just üks popp blogija, et tema ka seda üritust ei promo. Teate miks? Tsiteerin: “Mina ei häbene öelda, et blogi on ÄRI. Miks ma peaksin oma koostööpartreritele ja lugejatele tutvustama sadu teisi blogisid läbi ühe võistluse. Tahes tahtmata viin oma lugejad, kellele olen läbi aastate auhindu jaganud, kampaaniaid korraldanud, jne. lihtsalt kogu teise kambani?

Ma lugesin seda ja olin nagu WTF. Kas tõesti on mõned inimesed nii ebakindlad oma blogi edukuses, et äkki muidu sponsorid ja lugejad leiavad VEEL mõne hea koha. Või lausa PAREMA?! Oh jeesus küll, ma olen täitsa sõnatu, kui kadedad inimesed olla võivad 😀 Kohe hakkab kummitama laul: “Hoian kõik endaleee, hoiaaan kõik endaleee!”

Palun vastake ka mu arutlusele, mis teeb teie meelest ühe “suurima blogija”? 

Loe ka neid postitusi!

64 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Morgie 21. aprill 2015 at 10:50

  Te olete välja jätnud mitu olulist kategooriat ja palju
  häid blogijaid, rõhk on teil peamiselt tibiblogidel. Suht
  tüütu.

 • Avatar
  Vasta Kati 15. aprill 2015 at 00:32

  Olen ka enamiku jutuga nõus. Ma ei
  ole meelega enda blogi suureks puhuda
  püüdnud ja kade ka ei ole kellegi
  peale, sest olen ise valiku teinud,
  et ei küsi igasuguseid koostöid jne,
  aga minu meelest võiks ka kasvõi
  meigitooteid saata erineva valdkonna
  tegelastele. Mind väga huvitaks
  kuidas enamik kiidetavaid tooteid
  spordiblogijate peal toimiks? 🙂

  Ma näiteks olen endale mõned nn
  imetooted endale ise
  soetanud-lihtsalt prooviks ja minu
  arvamused küll nendest nii head polnud.

  Teine asi, nagi siin Laura vist
  mainis, et spordiriideid saadetakse
  ilublogijatele- jällegi, ise ma
  küsinud ei ole, nii et kadedus minus
  ei räägi- selliseid asju võiks ikka
  saata ju spordiga aktiivselt
  tegelevale blogijale, kes paneb need
  riided reaalselt ka proovile ja
  kasutab neid väga-väga tihti.

 • Avatar
  Vasta Katrin O 14. aprill 2015 at 22:03

  See võis olla kunagi eelmisel aastal,
  kui blogiauhindadest
  mõtlesin….kirjutasin. Enamus
  naeris mind välja. 😀
  Nüüd ma ei ole juba u 3 kuud bloginud
  ja ei plaani seda ka edaspidi teha.
  Lugesin seda postitust huviga.
  Tegelikult ma sinu blogi tihti ei
  loe. Täna sattusin Briti kaudu siia,
  sest ta mainis mingit eliiti. Ainus
  koht, kuhu ma oskasin selle peale
  tulla, oli sinu blogi. Ma ei
  arvanudki, et sina eliit oled, aga
  uskusin, et võid sellest kirjutada. :):)
  Aga tundub, et ajad igati õiget asja.

 • Avatar
  Vasta Nojahh 14. aprill 2015 at 11:53

  Ma olen sinuga täiesti nõus (üle pika
  aja 😀 ). Mina hakkasin ilublogisid
  lugema aastaid tagasi, beebi sündides
  hakkasin ka beebiblogisid jälgima.
  Algselt olid Eesti ilublogid täiesti
  toredad, teemad varieerusid jne. Nüüd
  on mul siiralt kõrini, kuidas kõik
  räägivad ainult Avoni, Orifleme’i
  toodetest ja no Maybelline’i
  ripsmetuššidest ka. Ja siis veel nii
  üleolevalt suhtutakse teiste
  blogidesse ja ettevõtmistesse- ma
  olen ausalt öeldes hämmingus. Sest
  olgem ausad, paljud täielikud
  amatöörblogid on nüüdseks oluliselt
  siiramad ja informatiivsemad 🙂 Aga
  noh, raha paneb rattad käima.

 • Avatar
  Vasta Triin 14. aprill 2015 at 11:26

  Kui blogi on äri, siis võiks ettevõtlusest ju ühteist teada. Näiteks ka seda, mida teeb KONKURENTS. Konkurentsil ettevõtluses on
  ka positiivne mõju!

 • Avatar
  Vasta J 13. aprill 2015 at 23:33

  Võiks siis olla ka mingi poll. ma ei viitsi eriti välja kirjutada ja mõelda mingeid blogijaid, võiks olla nimekirjad ja siis ticki iga
  kategooria juures lemmik..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2015 at 06:46

   Tänasest tulebki poll, aga et teada saada, KEDA sinna polli panna, tuligi inimesi nomineerida

 • Avatar
  Vasta j 13. aprill 2015 at 22:43

  Täiesti nõus sinu kirjutatuga – nii
  hea mõte oleks anda proovida
  (tsiteerin sinu lauset) mingi toode
  ühele ilublogijale, ühele
  beebiblogijale, ühele
  spordiblogijale, ühele fotoblogijale
  ja ühele videoblogijale. Üle hakkab
  viskama juba kogu aeg neid samu
  ‘review’sid lugeda 10 erinevalt
  ILUblogijalt kui super hea ikka üks
  ja teine toode on. Pluss, mind
  häirib täiega, et enamus nendel
  ‘poppidel’ Eesti blogijatel, kes
  /slash/ inglise keeles kirjutavad,
  tekst vigu paksult täis.
  Anyways selle blogiauhindade jagamise
  koha pealt ütleks nii palju, et väga
  vahvat asja korraldate ja soovin
  ürituse kordaminekut. Ega siis ilma
  asjata ei öelda, et üks eestlane sööb
  teist. Õelust sellest rahvusest juba
  välja ei juuri, see on aastatega
  tekkinud allasurutud viha, kadeduse
  ja negatiivsuse tulemus. Tuleb välja,
  et ka meie kõige ‘eliidimad’ blogijad
  on kõik ühe vitsaga löödud!

  • Avatar
   Vasta mari 14. aprill 2015 at 15:31

   ma ei saa jälle aru, mis teema sellega on, et mitmes (ilu)blogis pannakse pealkirjad inglise keeles, aga sellega siis kogu keeleoskus
   lõppebki ja ülejäänud sisu toodetakse ainult emakeeles.

 • Avatar
  Vasta Mina 13. aprill 2015 at 21:54

  Veel üks suurepärane tõestus selle kohta, kui lapsik
  ning õel võib üks täiskasvanud inimene nimega Anna
  Elisabeth Vaher olla. Puudulik kasvatus, mis muud… ta
  vanemad võivad uhked olla sellise “pärli” üle. Aga küll
  tuleb veel neid momente, mil ta oma sabas sörkijatele
  noa selga lööb. Liina tundis kunagi isegi vajadust, et
  nende tülist südantlõhestav postitus kirjutada…
  nüüdseks on ta vist unustanud, “kui palju” teda selles
  sõprussuhtes väärtustatakse.

  • Avatar
   Vasta Ah? 14. aprill 2015 at 13:20

   Kuidas AE siia järsku puutub?

 • Avatar
  Vasta Anita Hohlov 13. aprill 2015 at 19:05

  Jaa…Mallukas, kõik 100% tõsi, ma olen ka blogi maailmas n.ö tundmatu tegija veel, kuigi eks nii mõnelegi juba päris tuttav ja ma ei
  tee seda asja mingite ürituste või tasuta nänni pärast, kuid olgem realistlikud, kõik blogijad tahaksid üritustest osa saada ja vahel
  midagi tasuta proovimiseks ka. Seetõttu nõustun Sinuga, et see n.ö blogieliit on jabur teema, et ka firmad ainult neid pooldavad ja
  lasevad ainult neil end promoda. Eesti liiga väike selleks, et grupistuda, ideaalis võiksime kõik üks suur blogipere olla, aga tuhkagi.
  Kuigi ma ilmselt nomineeritud ei saa, siis sellel üritusel olen nagu aamen kirikus kohal, kasvõi juba sellepärast, et Sind ja Leenut
  näha!!! :))

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 19:21

   Muuseas ma piilusin su blogi ja ma olen sinna ikka paar korda sattunud küll, nii et ei ütleks kindlasti, et tundmatu 😀

   Aga muidugi oled üritusele oodatud ja siis on sul ju lausa aasta aega enda blogi aina usinamalt kirjutada, et järgmine aasta mõni auhind endale nabida 🙂

 • Avatar
  Vasta B 13. aprill 2015 at 17:03

  Aa ma tahaks niii väga teada, kes see blogija oli, kes nii kirjutas sulle? Nime esitäht? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 17:14

   Ei ütle, ega sellel ju vahet pole 😀 Ma räägin poindist

   • Avatar
    Vasta Kadi 13. aprill 2015 at 17:40

    Ma lugesin ka seda ja mõtlen wtf. WOW 😀

 • Avatar
  Vasta T. 13. aprill 2015 at 16:36

  Nii labane vastus Siisonilt. Meenus kohe su mingi tülin selle VS Cafega, kust ka inimene, kes peaks meelelahutuskohta väärikalt ja
  täiskasvanu kombel esindama, loopis täiesti mõtlematuid vastuseid ja läks isiklikuks. Tean puhtjuhuslikult mõnda noort
  turundajat/suhtekorraldajat, kes Eesti meelelahutusasutustes töötavad, alles õpivad, vanust-elukogemust pole, aga tutvuste
  kaudu tööots käes ja samamoodi nagu see Siisoni esindaja – lihtsalt ei oska inimlikult, viisakalt suhelda. Oleks võinud siis lihtsalt
  öelda, et “Kaalusime veel kord koostööpakkumise üle ning otsustasime seekord sündmust mitte toetada.” PUNKT. Rohkem
  polekski vaja olnud, aga nüüd kaevasid endale ise augu, andes teada, et kui eliit nende auhindu (promomiseks ikka!) ei saa, siis
  keegi teine neid ka ei vääri. Issanda loomaaed on ikka kirju 😀

 • Avatar
  Vasta B 13. aprill 2015 at 16:19

  Siisoni esindajal võiks nüüd küll natuke piinlik olla… Oleks saanud kudiagi diplomaatilisemalt kasvõi vastata või ma ei tea.
  Aga need ilublogid.. no Liina, AE, Iti, Grete, Mari-Liis jne on ju kõik täiesti ühesugused. Lindexi riided, Essence meik, Kiehl’s
  näohooldus, Lindexi üritused. Ja nüüd see Bloggersmarket?

  “FB leht on avatud. Sõpruskond 8st erinäolisest kodumaisest blogijast on koondunud, et tuua teieni sisu nii moest, ilust kui
  elust. Samanimelisest BM turust alguse saanud grupina korraldame ka tulevikus põnevaid üritusi, hoidke meil oma ilusad
  silmad peal! Oleme: http://www.annaelisabeth.nethttp://www.brittatalving.comhttp://www.behindthescenesprgirl.net
  http://www.suvimariliis.eehttp://www.kristjaana.comhttp://www.lucine-a.comhttp://www.missliina.comhttp://www.uustuus.ee •”

  Kes sealt erinäoline on või milles see erinäolisus seisneb? uustuus mulle meeldis mingi aeg ja Britta Talving ning Kristjaana ka,
  aga nüüd on tõesti kõik nii üheülbalised kui veel olla saab.

  Firmadel võiks tõesti olla nii palju tarkust, et oma reklaami mitte ainult ühte auku suunata ja blogijatel võiks olla nii palju
  uhkust ja mõistust, et mitte kõiki pakkumisi (viimasel ajal nt Essence) vastu võtta ja natuke omanäolisust säilitada. Lugesin ka
  neid blogisid siis kui nad oma kulu ja kirjadega soetatud toodetest rääkisid, aga nüüd enam kahjuks ammu mitte.

 • Avatar
  Vasta A 13. aprill 2015 at 15:56

  Kunagi lugesin neid nö ilublogisid,
  aga järsku tekkiski see punt ja samad
  postitused. Alati ainult kiitvad
  arvustused, kuna avalikult ei julge
  nad toodet halvustada muidu ei saa
  rohkem tasuta asju ( olen kuulnud, et
  tegelikult oli mingi näotoode naha
  nii ära rikkunud ühel blogijal, kuid
  arvustus tuli ikka et best thing ever
  no ) 😀 Paar aastat tagasi tulingi
  realistlike blogide juurde, kes ei
  aja häma ütlevad kuidas asjad on ja
  see on nüüd eriti totter, et ei
  ilmuta üritusele, kus nende fännid on
  neid tunnustada soovinud. Olgugi, et
  ilublogijatel on tegelikult kõik
  samad fännid ja olgem ausad kõik need
  jälgijad on tulnud kampaaniatest, kus
  on oluline punkt olla follower. Kuna
  neil blogidel pole ju üldse
  kommentaare postitusel ja kui tuleb
  lausa 3 kommentaari, siis kindlalt on
  üks “eliidikas” komminud, et tahtsin
  just sama kirjutada 😀

 • Avatar
  Vasta Meriliis 13. aprill 2015 at 15:51

  Ma kah sellest blogisüsteemist üldse aru ei saa. Sinu postituses nimetatud blogisid üldse ei loe just seetõttu et need on täiesti
  üks ühele ning mõnikord jääbki mul arusaamatuks, miks on mõned väga head blogijad paljudest asjadest kõrvale jäänud (nt
  Iluexpress, Genefic, kusjuures vaatasin, et neil on Facebookis isegi rohkem jälgijaid kui nt Miss Liinal). Sellest ma kah aru ei
  saa, et miks firmad ei poolda ausat reklaami, antireklaam on ju palju palju hullem. Kui toode on täielik jura, siis saab marki nii
  blogija kui ka see firma, sest pole tahetud/lubatud välja öelda ausat arvamust toote kohta ning see on ka põhjus miks ma need
  2 blogi välja tõin. Genefic küll pikki arvustusi teha ei armasta, kuid koondpostitused on tal head ja arvustused ausad.
  Iluexpressil aga pikad ja sisukad arvustused ning väga hea hindamissüsteem mis on mulle alati hea ülevaate toodete kohta
  andnud, kuigi tuleb tunnistada, et pildid võiksid selles blogis kvaliteedilt paremad olla…
  Minu arvates Sinu poolt aga igati väärt ettevõtmine ja Sa oled täiega tubli, et sellist asja korraldada viitsid.
  PS Jätka samas vaimus ja ole sama ausa väljaütlemisega edasi, Sinu postitused toovad just seetõttu alati naeratuse näole 🙂

 • Avatar
  Vasta Grete 13. aprill 2015 at 15:32

  Aamen Mallukas!

 • Avatar
  Vasta Mia 13. aprill 2015 at 15:13

  Väga ilus ei ole muidugi oma potentsiaalse sponsori vastus siia avalikult panna ja osadeks lahti võtta. Seda oleks võinud ka
  anonüümselt esitada. Kas isikunime võib üldse sedasi avalikult kasutada? Kas see polnud osa eravestlusest?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 15:19

   No eks näis, kas mind lohistatakse menti või mitte 🙂

   • Avatar
    Vasta Mia 13. aprill 2015 at 15:22

    Asi polegi selles, vaid selles, et kas te näiteks tahaksite, et Siison või ükskõik kes teine, mõnda teie üritust ka tulevikus
    toetaks. Kui mina oleks Siison, siis vist mitte. Mingi heatahtlik suhtumine sponsorisse võiks ju säilida.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 15:25

     Kuule, ta ju ei ole meie sponsor. Ta on totaalne bully, kes suhtleb “poppide tüdrukutega” ja kuhu nemad ei lähe, tema ei tule. Meil ei ole VAJA teda sponsoriks, meil on neid teisigi 🙂 Seda enam tahan ma näidata oma lugejatele, mis suhtumine seal poes on 🙂

     • Avatar
      Mia 13. aprill 2015 at 15:31

      Mõttetu vaidlus, lihtsalt täiskasvanute maailmas käivad asjad teisiti. Sa võid teda tulevikus VAJADA sponsoriks.
      Ok, et oma sõnadele rohkem kaalu anda, siis ma olen üks teine teie potentsiaalne sponsor, kellele küll selline
      suhtumine ei meeldi, et “kui sa mu sponsor ei ole”, siis sa oled bully ja mina sind ei VAJA ja ma panen su nimega
      oma blogisse üles teistele mõnitamiseks.

     • Mallukas
      Mallukas 13. aprill 2015 at 15:39

      Jah, ma saan sinust aru ja sul on täielik õigus mitte mind edaspidi sponosoreerida. Samas on mulle kirjutanud juba 2 firmat, et neil oleks küll piinlik Siisoni töötaja asemel ja soovivad üritust sponsoreerida 🙂

      Usu mind, ma ei VAJA kedagi, sest kõik siin ilmas on asendatavad (kui me mu lapse välja jätame võrrandist). Üks hilbupood ees taga minu plaane ja tulevikku ei muuda.

      Teistele mõnitamiseks ma seda siiski ei pannud, pigem sain ma sellest aru, et nad niimoodi “koolikiusavad” alles kommentaaridest. Üles panin ma selle, et uurida ja arutleda “suurimate” blogijate üle. Kedagi mõnitada ei taha ega kiida ka heaks.

     • Avatar
      virge 13. aprill 2015 at 18:39

      Minu arvates tegid õigesti, et siin Siisoni suhtumise välja tõid. Väga pinnapealne
      suhtumine minu arvates.

  • Avatar
   Vasta B 13. aprill 2015 at 16:22

   Miks Mallukal peaks just Siisonit VAJA olema? Ja milles seisnes mõnitamine? Kui keegi kedagi mõnitas, siis Siisoni esindaja
   Mallukat ja seda üritust umbes, et “Kui need, kes meile ei meeldi kohale ei tule, siis meie oma õlga alla ei pane ka”

 • Avatar
  Vasta Merje 13. aprill 2015 at 15:10

  Nõus! Nõus! Nõus!
  Aga see, et te kahekesi sellise ürituse korraldate on ju viis pluss! Kui teie ei teeks, kes siis teeks? Kõik blogijateüritused ongi
  mõeldud ainult teatud grupile ja niisama “nähtamatu” blogija sellistele ilmselt oodatud pole. Mina sa tea, keerab veel ürituse oma
  ebaglamuuriga nässu 😀

 • Avatar
  Vasta J. 13. aprill 2015 at 15:07

  “Kas ehk nad võiks meile ka teada
  anda, siis ei paneks neid üldse
  nominantidekski, sest tobe oleks ju,
  et võidab keegi, kes kummalisel
  kombel tulla ei taha ja keegi teine,
  kes väga tahaks, ei saagi selle
  pärast kohale ilmuda?”

  Ja just selliste lausete pärast
  arvataksegi, et teie korraldus ei ole
  aus! 😀

  Kui on nominent siis tuleb kutsuda!
  Ja seda vaatamata sellele, et sina ei
  saa eliidiga nö läbi (no seal ju üks
  su ekssõbranna, nüüd enam
  mittesõbranna ja tont teab mis suhe
  teil on aga 😀 ) või vaatamata
  sellele, et see eliit ignoreerib
  üritust või mis iganes aga kui on
  lugejad neid nimetanud siis tuleb
  kutsuda ja nende nimed ka hääletusele
  üles panna! 🙂
  Muidu siiralt loodan, et sellest
  tuleb lahe üritus! Pealegi kõik mu
  lemmikud on kindlasti juba ära
  nimetatud seal kommentaarides! 😛

 • Avatar
  Vasta Marina 13. aprill 2015 at 14:52

  Alati saab oma eliidi luua ja kui teie üritus saab hoo sisse siis küll need teised ka teie kintsu kraapima tulevad. Soomes on
  selleteemaline ettevõtmine ikka väga kõva sõna ehk üks aasta oodatuim punasevaiba üritus.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 15:06

   Mul ei ole tungivat soovi omale mingit eliiti ehitada 🙂 Tahaks lihtsalt superlaheda ürituse teha!

 • Avatar
  Vasta Tuuli 13. aprill 2015 at 14:50

  Olen isegi mitmel korral sellel samal teemal mõelnud, et miks üks osa blogijatest (see nn eliit) saab nii palju tähelepanu. Üldjuhul
  kui näen, et üks neist eliitidest on kuskil üritusel käinud või kui nad on miskit saanud, siis järgmisel hetkel on ülejäänutel sama
  sisuline postitus tehtud ning ma lihtsalt jätan need lugemata, kuna nad on kõik suhteliselt üks ühele kirjutatud. Pigem hakkan ma
  juba eelistama neid, kes saavad niiöelda harvem ürituste kutseid/asju, kuna nende kirjutis on palju usutavam ja põnevam 🙂

 • Avatar
  Vasta Katre 13. aprill 2015 at 14:44

  “Samas võiks toote turundaja mõelda, et oh, ma annan selle parfüümi proovida ühele ilublogijale, ühele beebiblogijale, ühele
  spordiblogijale, ühele fotoblogijale ja ühele videoblogijale. Arvata on, et heast tootest võib iga inimene kirjutada ja nõnda
  jõuaks reklaam palju rohkemate inimesteni.”

  See lause on rohkemgi kui tõsi, kui mõni ettemõte mõtleks ikka oma kasulikkusele. Esiteks on erinevate blogide lugejaskond
  nii erinev, et toode jõuaks palju kaugemale. Lisaks meeldibki osadele inimestele lugeda nn “tavainimese” arvamust, mitte
  ilublogija ülistust. Mis kellele usutavam on.

  Aga noh, jah. Eks ta nii on kujunenud ja kahju muidugi, et teisi blogijaid üldse ei tunnustata ja üritustele ei kutsuta. Karmilt
  lahterdatakse blogide sisu lihtsalt ära. Et kui sa blogid kogu aeg meigist, siis pead sa meiki ja vidinaid juurde saama, aga kui
  blogid näiteks oma elust ja lapsest, siis ei tule keegi selle peale, et üks mitte-ilublogija võiks ju ka hea välja näha. Või noh,
  oletatakse kohe, et ilmselt tunneb ta maailmas huvi siis ainult oma lapse vastu ja istub kodus räämas. 😀

  11.juuni on mulle endale natuke nadi kuupäev seetõttu, et tegu on neljapäevaga, aga kui vähegi võimalik, üritan kohal olla.
  Loodetavasti on minusugune tundmatu blogija ikka oodatud ja ukse peal jalaga ei saa. :DDD

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 15:07

   Kui me kahe kuuga mega ära ei tõuse ja oma eliiti ei korralda lambist, siis ikka oled 😀

  • Avatar
   Vasta Andra 13. aprill 2015 at 15:12

   Ma saan ilmselt kindlasti jalaga 😀

   • Avatar
    Vasta Eneli 13. aprill 2015 at 16:04

    Sama jama 😀

 • Avatar
  Vasta Karmen 13. aprill 2015 at 14:27

  Minu arvates ongi kõige loetumad
  blogid mallukas.com ja marimell.eu.
  Ilublogisi ei jälgi eriti, mõni üksik
  postitus on loetud, lihtsalt
  igavusest- no ma ei oska meiki teha
  lihtsalt 😀
  Olen isehakanud spordiblogija ja
  eelkõige pean endale motivatsiooniks,
  hea kui teised ka häid soovitusi ja
  nippe/eeskuju saavad.
  http://iseendamotivaator.blogspot.com/

  Vastus oli pubekalik ja oleks saanud
  palju normaalsemalt seda väljendada 🙂

 • Avatar
  Vasta mesiliis 13. aprill 2015 at 14:24

  Minu arust on ka naljakas, kuidas see nn. “eliit” on tekkinud. Okei, neil on palju jälgijaid, aga samas nad saavad kõik samu tooteid
  ja kirjutavad samamoodi. Üldse on huvitav, kuidas nad kutsutakse reklaami mõttes üritustele ja nad teevad kahe lause ja kolme
  (snäki)pildiga postituse… Kas nagu see ongi soovitud reklaam, kus kirjutatakse a’la “Käisin X poe avamisel. Nägin palju tuttavaid ja
  nii vinge oli”? 😀

  Siisoni vastus on muidugi klass omaette 😀

  • Avatar
   Vasta Jaanika 13. aprill 2015 at 14:36

   +1 😀

   • Avatar
    Vasta Kadi 13. aprill 2015 at 14:44

    + 1 !!!!!!!!! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 14:46

   Äkki on head snäkid ja polegi midagi muud rääkida 😀

  • Avatar
   Vasta B 13. aprill 2015 at 16:11

   +1!! Ma olen ka mõelnud, et Lindex näiteks, eks. Kutsuvad need 6-7 inimest kohale, kõigil on outfiti postitused blogides et “Kõik
   need riided on Lindexist” ja paar selfiet ja paar pilti joogipudelist/snäkist ja kõik.
   Nad vahepeal saatsid Katrele ka ju mingeid beebiriideid jne? Ja need postitused olid küll veidi sisukamad, miks neid enam ei ole?
   KATREE vasta! 😀

   • Avatar
    Vasta Katre 13. aprill 2015 at 17:02

    Jaa, mul oli Lindexiga ikka päris pikalt (mingi aasta) tore koostöö ja vahepeal käisin ka showroomis elu kaemas, aga noh… ma
    siin kolisin vahepeal Soome ja kuigi ma sain AElt kinnitust, et nende poolt jätkuks koostöö ikka sama rõõmsalt edasi, isegi kui
    ma Soomes elan, siis mul juhtus nii, et blogimisest tekkis selle kolimisega hoopis päris pikk paus sisse nii et ma ei tegelenud
    mitte ühegi koostööga ka ega midagi.. ja siis see asi vist jäi soiku. Täiesti minu süül. 😀
    Kahju on muidugi, aga samas tunnen, et mul oli seda pausi vaja ka. Eks näis, kuidas edasi. 🙂

 • Avatar
  Vasta M 13. aprill 2015 at 14:18

  ”Ma ei ütle siinkohal midagi
  halvasti nende blogijate kohta, keda
  ma siin näiteks tõin, sest nagu
  rõhutatud, nemad ise ennast niimoodi
  ei liigita ja nad ei saa sinna ka
  midagi teha, et kõik firmad just
  mingit teatud kontingenti kuskile
  kutsuvad” – veidi ikka nagu
  liigitavad, kui oma enda privaatse
  grupi tegid.. See asi tundub mulle
  selline.. eliidi hõnguline 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 14:40

   Ma ei tea, mis grupist sa räägid 😀

   • Avatar
    Vasta M 13. aprill 2015 at 14:42

    Bloggersmarket 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 14:45

     kas see lihtsalt nende mingi turu nimi pole 😀 Mis grupp paneb endale nimeks blogijate turg, kui neil kogu aeg turgu ei ole 😀

     • Avatar
      M 13. aprill 2015 at 14:50

      Oh ei, enne oli jah turg, nüüd on
      terve värk sellest tulnud 😀 Särgid,
      pildistamised jne jne.. Ma mõtlesin,
      et sa sellest veidi ajendatult selle
      postituse ka tegid, kuna see on
      täiesti otsene grupitamine ja
      eliiditamine neil 😀

     • Mallukas
      Mallukas 13. aprill 2015 at 15:06

      Sellest ma jah ei teadnudki 😀

    • Avatar
     Vasta Klaudi K. 14. aprill 2015 at 01:31

     Kui ma sain õigesti aru siis t-särgid ja
     photoshoot tehti selle tõttu, et on plaan
     korraldada uus Bloggers Market ning võib
     olla sellest ka midagi püsivamat arendada?!
     Enda kogemuste põhjal võin öelda, et see
     väga tavaline, et korraldajatel ongi ürituse
     t-särk või pusa, mis ei muuda neid kohe
     privaatseks grupiks, nii, et ei tasu sääsest
     elevanti teha ega mingit tagamõtet otsida,
     M.

     PS! Ei ole üks “eliidist”

 • Avatar
  Vasta Katri-Helena 13. aprill 2015 at 14:17

  Minuarust on see küll tore üritus. Ja
  loodan, et ei jää ka viimaseks. No
  siis ehk ka minu blogi paari aasta
  pärast nomineeriks mõnele kohale ja
  saaksin ka sellest punase vaiba
  üritusest osa võtta.

  AGA nendest ilublogijatest. Mulle
  tundub tõesti, et viimasel ajal on
  sama punt igal pool koos. Ise jälgin
  sealt kambast 2-3 blogijat ja kui
  näen, et mingi üritus on olnud siis
  piisab neist ühe lugemine, sest
  niikuinii jutt on kõigis sama (ja
  pildid suht sarnased). Kõik nad on
  omamoodi toredad ja kui nad nö oma
  peaga mõne postituse teevad siis neid
  isegi loen.

  Ja Siisoni vastus oli tõesti veider.
  Arvestades, et tegemist on päris
  suure üritusega (võrreldes kuskil
  pisikeses poes hommikukohvi joomine
  blogijaga). Tõenäoliselt kajastatakse
  seda ka kuskil meediakanalil. Seal on
  ju isegi Fokin ja no Mari-Leen on ju
  ka päris tuntud nägu. Aga nende
  kaotus 😉

 • Avatar
  Vasta Mõmmi 13. aprill 2015 at 14:16

  Ma olen üsna kogemata aja jooksul hakanud nö eliidi Instagrami ja blogijate jälgijaks ning nüüdseks olen nad aegamisi lihtsalt
  ära kustutanud. Igasugune isikupära on ära kadunud. Pärast üritusi, kuhu ühed ja samas näod on kokku kutsutud, uputavad
  nende kontod täpselt samadest piltidest ja mina lihtsalt ei viitsi oma seinal seda ühte jura vahtida. Minu meelest peaksid
  blogijad kogu selle reklaamijama sees hoidma alles seda joont, millega kunagi sai alustatud. Praegu ei ole vahet, kas ma jälgin
  Anna Elizabethi, Mari-Liisi, Gretet või Itit. Kõik on ühe puuga löödud ja tegelikult neil kõigil on ju ka üks ja sama lugejaskond.

  Turundusinimesena tundub mulle nende ettevõtete töö üsna mõttetu. Ilmselt tahetakse nende tüdrukute näol mingit teatud
  imagot hoida, kuid reaalsus on see, et HM riideid ostavad absoluutselt iga elatustasemega inimesed ning seetõttu tuleks ka
  reklaami kõigile suunata.

  Lühidalt öeldes on minul nende tüdrukute nägudest lihtsalt kõrini ja enamjaolt on süüdi selles nendega koostööd tegevad
  ettevõtted ja meedia. Tüdrukud võiksid enda ja oma blogi puhul mingit taset hoida ja mitte iga pakkumisega kaasa minna.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 14:40

   Jah, ma ei mõelnudki, et see on imago värk. Ilusad tüdrukud, kes teevad oma blogisse palju hästi valgeid pilte 😀

 • Avatar
  Vasta Laura 13. aprill 2015 at 14:16

  Mina olen sinuga ka täitsa nõus.

  Mu päevane klikkide arv blogis ei ole üüratu ja Facebooki fänne pole ka miljon, aga ometi on mul oma lugejaskond ja mul on selle
  üle ääretult hea meel. Kuna mul on üsna kitsateemaline blogi (trenniblogi), siis ongi enamus lugejaid just sellest teemast ju
  huvitatud. Mind pani viimati imestama, kuidas “moeblogijad” hakkasid koostööd tegema spordifirmaga. Tore muidugi küll, aga
  mina oleks sellise koostöö pakkumise pigem ju ikka mõnele spordi- või terviseblogijale andnud, just seetõttu, et sealsed lugejad
  ongi just sellistest asjadest huvitatud ja reklaam jõuaks nö õigete inimesteni. A no, mida mina ka tean. 😀 Ma pole ju ka suur
  blogija. 😀

  Teile aga edu ürituse korraldamisel. 🙂

  http://lauratartus.eu

 • Avatar
  Vasta Britt 13. aprill 2015 at 13:51

  Ma ühe osa sellest tekstist kirjutasin üsna sarnaselt juba nädal-kaks tagasi ka enda blogisse, nii et lühidalt öeldes : aamen

  Ma ütlen päris ausalt, et mul oli ka alguses ühe või teise asja osas natukene skeptiline vaade, aga praeguseks on need hajunud
  ja minu meelest on väga tore, et selline üritus tuleb.

  Ühtlasi ei leia ma, et keegi peaks asja boikoteerima ainult korraldajate pärast. Nomineerivad ju ikkagi lugejad ja
  materiaalsetest autasudest veelgi vahvam on minu arvates teadmine, et keegi kuskil hindab seda mida teed.

  Mina tuleks näiteks suurima heameelega kohale ja ka just seetõttu, et näha teisi blogijaid ja saada tuttavaks nendega, kellega
  mu teed muidu tõenäoliselt päriselus ei kohtuks, aga noh, mulle juba kuupäevaliselt see asi kohe mitte ei sobi 🙂

 • Avatar
  Vasta Helen 13. aprill 2015 at 13:45

  Ma küll eriti ei imesta, et te Siisonist sellise
  kirja saite.. Ilmselgelt on ilublogijad AE gängis
  ja sellepärast sinu üritusest ka osa ei võta.
  Tundub loogiline. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 14:00

   Umbes nii, et nemad käivad oma lahedate üritusel ja siis mina, vana luuser, võin neid enda omale ootama jäädagi? 😀

   Tegelikult naljakas, sest Blogiauhinnad pole ju “Malluka isiklik blogiauhindade jagamine”, see on KÕIGILE blogijatele ja seal on
   eraldi kategooria ka ilublogijatele. Vabalt võib ju keegi olla nt AE suur fänn, teda nomineerida ja siis see on pigem sellele fännile
   näkku sülitamine, et kuule ma ei lähe kohalegi, sest üks korraldajatest ei ole piisavalt lahe meie popigrupi jaoks 😀

  • Avatar
   Vasta LiaMia 13. aprill 2015 at 15:51

   Jep minu esimene mõte oli ka see. Ma ei imestaks kui AE kõiki neid ilublogijaid praegu moosik, et nad ei
   läheks. Ma kujutan ette, et Liina on ta juba ära moosinud, nüüd tema räägib omad sõbrad ära. Näiteks
   Svea, kuigi tema vist enam ei blogigi. Ja nii läheb see edasi ja edasi.

   Minu respekt kasvaks kõigi nende ilublogijate suhtes kõvasti, kui nad kohale tuleks. Just nagu Mallukas
   ütles siis tegelikult see näitab kui palju need blogijad oma fännidest hoolivad ja suudavad oma suhted,
   sõprused kõrvale panna.

   See, et blogi on äri on minu arust veits koomiline. Jah äri on sellest üks osa, aga peamine on ikka see, et
   blogija võtaks oma blogi kui hobi mitte kui tööd.

   • Avatar
    Vasta S vea 15. juuni 2015 at 13:37

    Hah, nägin oma nime alles nüüd siit.. mina ikka läksin kohale, mis siis, et ma enam avalikult ei blogi 🙂 Lahe oli näha teisi
    blogijaid:)

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. aprill 2015 at 13:43

  See eitav vastus on.. justkui põhikoolist, naerma ajas 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2015 at 13:44

   Issand, ma ei mõelnudki sellele nii, aga sul on õigus! “Me ei tule sinu peole, sest popid tüdrukud ütlesid, et nemad ka ei tule!” 😀

   • Avatar
    Vasta Karmen 13. aprill 2015 at 14:29

    Naljakas vastus tõesti, ei pissi
    liivakasti.