0
KURB ON OLLA

kadedusest, kehadest ja enesekindlusest

6. juuli 2015

Eile saatis Triinukene mulle ühe video lingi, mille hiljem pani ka enda blogisse üles (LINK). Soovitan teil seda vaadata, sest mina tundsin ennast lausa nii ära, et väike pisar tuli silma. Ma mõtlesin, et ma jagan seda osa endast ka teiega, aga ütlen kohe ära, et ma ei oska neid mõtteid enda peaski paika panna, rääkimata kirja panemisest, aga eks ma üritan.

Kas te teate, kui pisikesed asjad võivad sind muuta? Minu eneshinnang langes kolinal, kui ma olin ühe tuttavaga Naistejuttudest veinitamas ja nagu naistel ikka, tuli jutuks kehakaal. Mina kukkusin muidugi kohe kurtma, et kogu pekk minu kehal läheb enamasti kõhtu ja lotti, tema ikka vastu (nagu need jutud ikka käivad), et misasja, ei ole sul seal midagi, jumala peenike tundud ja siis me muudkui jõime veini edasi ja tema hakkas mulle rääkima, et tal sama jama, et kui juurde võtab, siis on kõht kohe punnis ees. Sõnast PUNNIS sain ma aru, et no ilmselgelt tal tegelikult siiski SAMA jama pole mis mul, sest minu kõht ei ole PUNNIS, vaid lihtsalt… eeem.. voldiline kui ma kummardun või…elan. Tema oli/on selline vitspeene naine, kellele meeldib öelda, et issand, mis kõht mul ees on, mul ikka totaalne toidubeebi ja muud asjad, mida megapeenikesed inimesed ütlevad, kui nad ennast hetkeks nii peenikesena ei tunne. Ühesõnaga lõppes see nii, et kui me vetsu läksime, tõstsin ma pluusi üles ja ta nägu ütles küll rohkem kui sada sõna. See shokk, mis ta näost peegeldus oli küll enam kui hirmunud. “Issand, TÕESTI on rõve,” ütles ta mulle venitades.

Järgmised kaks nädalat vihkasin ma enda keha nii palju, et ma ei tahtnud Triinugagi kokku saada. Kuradi Triinu ja tema XXXXS suuruses keha! Mitte, et see Triinu süü oleks olnud, et tema on selline ja mina mitte. Igatahes hoidsin ma eemale kõikidest oma sõbrannadest ja isegi Kardo käe lükkasin ära kui ta mind kallistama tuli, sest mul oli siiras hirm, et ta jääb käsipidi kuskile mu voldi vahele kinni ja lämbub ära.

Ja kõige imelikumad mõtted toimusid mu peas:

 • Aah, ma olen nii rõve! Miks ma ei võiks olla peenikene nagu Triinu? Või see tüdruk, kelle pildid mulle kogu aeg Facebookis ette kargavad?
 • Samas ma ei tohiks vinguda. Loogiline on, et ma ei ole ju mingi 150 kilone, kellel tõesti mingi rasvumiseprobleem oleks. Ma olen lihtsalt mõne koha pealt suurem, kui ma olin EELMINE AASTA. Mitte suurem kui pooled maailma inimesed. Lihtsalt suurem, kui enne. Kui see mind häirib, siis võiksin ma midagi teha, mitte viriseda.
 • Aga ma ei suuda leida seda aega trenni tegemiseks!
 • Valetan iseendale, tegelikult suudan ju! Milline haige inimene valetab iseendale?
 • Aga kui ma lähen tööle, sealt umbes kella viieks trenni, siis jõuan ma koju umbes kella 8 ajal. See tähendab, et ma olen terve pika päeva Marist eemal ja järelikult olen ma sitt ema, kui ma valin trenni minemise selle asemel, et koju lapsega aega veetma tulla.
 • Aga ma olen niiiiiiii rõveeeeee ja mitte keegi teine pole nii rõveeee…Varsti ma raudselt kaalun 3993 kilo!

11111

1111111-3109230

11111111

111111111

 

Teate, mis on nendel piltidel ühist? Kõikide nende tegemisel ma vaatasin neid ja mõtlesin, et appi, ma olen niiii paks!

Samas kui me Kardoga Küprosel olime, siis ma parasjagu kohmerdasin toas ringi ja otsisin enda bikiinide ülemist osa, ise olin just dušši alt tulnud ja noh…paljas. Naljakal kombel ei ole mul Kardo ees kunagi imelik paljas olla, või no üldse inimeste ees ala bikiinides ringi lasta, kui on mingi randa minek vms. Fake it ‘till you make it! Sama taktikat kasutan ka mina. Et no ma võin vaadata teisi, kes on oma ideaalse lameda kõhuga mu kõrval, aga ma ei tee sellest numbrit ja TEESKLEN, et mul on pohui, hinges tegelikult palvetan, et ma kiiremas korras toidumürgituse või rasvaimu raha saaksin.

Ühesõnaga tuiasin seal toas ringi ja äkki Kardo ütles mulle: “Mallu, sa oled niiiiiiii ilus!” ja ma pidin õnnest oksendama hakkama, sest see oli täpselt sellises olukorras, kus ma tundsin ennast alateadlikult siiski kuidagi…haavatavana ja mitte nii ilusana. Ja see üks lause tegi mul terve reisi nii ilusaks ja ma tundsin ennast imeliselt. Ma ei mõelnud teisi vaadates, et appi, tal on nii ilus figuur ja miks mina selline lehm olen. Ma käisin Kardoga ujumas ja päevitamas ja kokteile joomas ja lõbutsesin nii palju kui seda lõbu seal üldse võtta oli. Ja ma ei mõelnud oma kehale enam nii halvasti. Või no tegelikult ei mõelnud ma ta peale enam üldse halvasti.

Selliste heade momentide mõtted on:

 • Ah, kõik inimesed ei saagi ühtmoodi ideaalse kehaga olla, minus on ju palju muud head ja ilusat, see tasakaalustab asju!
 • Ma olen kunagi olnud täiega peenike, näiteks peale sünnitust, kus ma aina alla ja alla võtsin. Siis küsisid kõik, et issand jumal, kas sa üldse sööd? Miks sa nagu kaks konti ja kusehais oled? Ja muud sellised nõmedad väljendid, ma ei tundnud ennast ka siis hästi.
 • Mul on ilusad pikad ja peenikesed jalad, vähemalt ma saan oma probleemseid alasid kenasti peita ja nõnda keegi ei teakski, et ma paks olen (kui ma elus sellest rääkimise lõpetaks :D).
 • Mu keha ei peagi olema samasugune nagu enne lapse sündi, sest halloo, mu keha sees kasvas imeilus inimene valmis!
 • Ma kaalun 60 kilo! Kui ebanormaalne on öelda 60 kilo kohta paks! See on ju igati normaalne kaalunumber.
 • Mul on vist ilmselgelt kõik asjad olemas ja hästi, kui ma leian aega nokkida iseenda kallal sellise väikse asja üle. Kui on liiga palju aega, siis kasuta seda targemini, kui iseenda vihkamine.

Ja need head momendid on head. Ma lausa tunnen, kuidas ma hakkan rohkem ringi liikuma, vähem veini libistama, tervislikumalt toituma. Ja siis on natukene aega täitsa hea. Ma olen endaga rahul ja õnnelik, aga ega seda nalja pikalt tavaliselt pole, sest siis ma jälle näen, kuidas näiteks perekoolis on teema minu paksuse üle. (see konkreetne teema on küll enne küprost tehtud, aga ma leidsin selle näite, kui ma hetkel googeldasin “mallukas paks” :D).

 • Kuidas küll piitspeenikesest neiust nii töntsakas naine saanud on?
 • Järjekordne emalaev on Eestis maabununud.

 • Jalad on peened aga näost on täitsa pontsakas ja keskkoht ka lodevam.
 • Ei huvita see blogija mind, tõmmaku tagasi jah ja tegelegu oma kilodega.
 • Muidugi ta pole paks, aga kui samas stiilis jätkab (vein, pitsa, vein, lasanje, vein, vein, shokolaad, jäätis, vein, vein), siis tuleb arvatavasti veel 15 kg juurde niikui nätaki.

Ja ma ei oska midagi enam teha. Ma mõtlen, et näed, mu need esimesed mõtted, kus ma leiangi, et ma olen kole ja rõve, need ei ole ju ainult minu peas välja mõeldud. Kõik märkavad seda. Kõik arvavad, et ma olen rõve! Ja siis hakkab otsast peale. Mine trenni! Miks sa nii mõttetu oled? Miks sa ei suuda? Mis ema sa oled, kui sa ei suuda sellist lihtsat asja, nagu oma keha vormis hoidmine?

Õudne, kuidas ma suudan ise ennast maha taguda ja siis veel lamajanagi lüüa.

Ja sellised mõtted keeravad kõik tagurpidi. Tööd ei taha teha, sest ma nagunii ei oska ja olen rõve ja mõttetu. Sõpradega kokku saada ei taha, sest ma olen nii rõve ja mõttetu. Annan kõik oma ilusad riided Triinule, sest tema saab neid vähemalt kanda, minusugune paks värdjas nendesse nagunii ei mahu. Isegi söömiseda läheb täiesti mööda, sest ma justkui kinnitan endale, et pohui, sa juba oled paks. Söö siis see pakk komme. Söö see päts saia. Joo see coca – sa ju juba oled paks! Mis vahet seal on?!

Ma isegi ei tea, millal ma neid mõtteid esimene kord elus mõtlema hakkasin. Äkki umbes 14-15 aastaselt? Mäletan, et kuulsin kunagi kaht klassiõde pärast ujumistundi rääkimas, et issand, sellist keha küll ei tahaks, nagu Mariannil. Eeh, mis seal ka tahta oli. Rinnatu, lumivalge, kondine nagu skeleton. Ometi olin ma aastaid surmkindel, et nad mõtlesid oma lausega seda, et ma olen PAKS. Miks, seda ma ei tea…

Aga ma ei ole kunagi ennast näljutanud, oksendanud (st oksendanud olen, aga mingi viiruse või…eee…alkoholist, aga mitte meelega) tegelenud ületreenimisega. Ja mõnikord, nendel halbadel päevadel, ma mõtlen, et krt oleks mul nii palju tahtejõudu, et siis vähemalt MITTE SÜÜA. Aga mul ei ole sellist tahtejõudu, sest süüa on ju nii hea ja noh see suur ka, et ma juba olen ju paks, las ma siis söön ja olen rõve. Ja las mu sõbrannad räägivad tagaselga, et küll see Mallu on RÄME ja las see perekool räägib, et küll see mõttetu blogija on tüse. Söö-söö seda saia. Söö söö!

Ja ma vihkan ennast. Vihkan, et ma ISEENNAST vihkan ja vihkan, et ma olen juba üle kändude ja mägede nii kaua vihanud, et see muutub juba naeruväärseks. Ma ei ole ju halb ega kuri inimene, et ma ennast vihkama peaks. Ja on suur lollus ennast vihata selle pärast, et ma pole ideaalne. Ja veel suurem lollus on seda oma blogisse kirjutada, et issand, jube kui paks ma olen, sest näiteks iga kord, kui Triinu teeb mõne vihje, et ta ei ole oma kehaga rahul, hakkan ma juurdlema, et issand, kui tema oma IDEAALSE kehaga ei ole ka veel rahul, siis kas ta mind nähes nutab kodus patja? Või oksendab tund aega maomahlu? Et kui ideaalsed ka arvavad, et nad pole ideaalsed, siis kuhu metsa alla mina ennast tassima peaks kui mahakantud kraam. EI ja veelkord EI. Ma ei tee enam nii mitte ühelegi oma lugejale ja andke andeks, kui minu “appi ma olen niii paks!” jutt on kedagi elus pannud halvasti tundma. Andke andeks, see on lihtsalt olnud mu väga-väga-väga suur probleem ja tühimik mu enesekindluses, is nendel hetkedel rääkinud on ja ma lihtsalt mõnikord murdun.

Terve elu olid mul ka viltused esihambad, mida ma JÄLESTASIN. Ma tundsin üle päeva, et ma olen jube kole ja paks. Vähemalt kui hambad said korda, siis ma koledana enam ei tunne, aga kuna pekki on vaid juurde tulnud, siis paksuse kohta sama öelda ei saa.

Umbes nagu praegu, et ma ütlen teile ausalt, et kui te tahate mulle haiget teha, siis öelge, et ma olen sitt ema ja öelge, et ma olen paks. Ma saan väga haiget ja ma võib-olla isegi natukene nutan ja olen nädal aega halvem inimene. Ma eelistaks, et te seda ei teeks, sest palju toredam on heas tujus olla ja hinnata seda, mis mul JUBA OLEMAS ON!

PULM3

Ma ei vaja oma parima sõbranna keha, et valmis meisterdada lapsi, et käia rannas, kanda ilusaid riideid, võtta kasse sülle, ajada oma last taga, kallistada oma meest, hüpata batuudil, minna sügisel seenele, sõita rattaga poodi, kanda ebamugavalt kõrgeid kingi ja ilusa ilmaga oma perekonnaga jalutada. Mu vana hea (ja natukene voldilisem keha) saab sellega ideaalselt hakkama. Ma ei pea ennast võrdlema teistega, sest see minu elu paremaks ei muuda, ma pean olema rahul sellega, mis mul on ja seda hindama. Mitte oma aega raiskama vihkamise, võrlemise ja vingumisega.

Ma olen mina ise. Mariann Kaasik. Mallu. Emme. Mallukas. Mannu, Mari. Kuidas kellelegi. Ja olenemata sellest, kas ma olen 5 kilo paksem või peenikesem, olen ma ikka see sõbranna, kes läheb oma semule veiniga külla, kui tal on kehv tuju ja ma olen see, kes ootab nurga taga, et saaks Kardot ehmatada ja ma olen see, kes teeb oma lapsele elutuppa kausi sisse vanni, et ta saaks rahus spaatada ja näiteks vannist multikaid vaadata, sest mulle tuli meelde, et ma tahtsin seda kunagi väiksena ka teha, aga vanaema ei lubanud, sest äkki ma ajan terve toa vett täis.

PULM2

Te vaadake näiteks neid kahte pulmapilti, mis imekaunis Laura Strandberg tegi. Kas te teate, et kui ma neid esimene kord vaatasin, siis mu esimene mõte oli APPI, issand mis voldid ja pekk igalt poolt välja punnitab. Ja praegu ma vaatan neid pilte ja mõtlen, et issand kui ilus päev see oli ja ma olin nii imekaunis ja Kardo oli nii nägus ja meil oli imeline pulmapidu ja suurepärased sõbrad meiega koos seda tähistamas. Kas see volt või pekike mid seda tegemast takistas? Oh ei!

Ja ausalt ma üritan endale edaspidi sisestada ainult positiivset ja head. Aga ma lihtsalt tahtsin seletada, et mis minu sees on. Et ma ei ole alati üks “valju ja ropu suuga pohuist” vaid ma vahepeal olen kuidagi seest nii katki ja ma ei oska seda parandada ja see tuleb aina tagasi ja tagasi ja tagasi. Ja ma olen mõelnud küll, et peaks mingi arsti juurde minema, sest see pole ju väga normaalne. Käia ringi täitsa hariliku inimesena ja muudkui mõelda, et sa oled paks. Nagu mingi loll! Aga ma alati olen mõelnud, et mul pole ju mingit.. sellist probleemi, et oksendaks või näljutaks. Et mis ma seal arstil ütlen. Et tere, ma arvan, et ma olen rõve ja paks? Siis ta vast ütleks, et jah, 99% naistest kannatavad sama probleemi käes :))

Igatahes ma proovin edaspidi normaalsem inimene olla ja mitte neid tobedaid mõtteid pähe lasts! Sest mul on igasuguseid asju, mille nimel parem inimene olla. Parem, mitte peenikesem!

Loe ka neid postitusi!

137 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K 23. juuli 2015 at 14:31

  tahan kohe öelda, et ma kommenteerin
  sinu blogi esimest korda elus. Ma
  pole suurt midagi sinust arvanud,
  kuid selle postituse kaudu avasid end
  ning ma mõistan sind nüüd hulga
  paremini! 😀

  mäletan ka, kuidas paar aastat tagasi
  kevadel tegin oma riietekapi lahti
  ning mitte ükski püksipaar ega kleit
  mulle selga enam ei mahtnud (kogu
  talve käisin hoopis teiste riietega,
  nö talveriietega). Ja ma hakkasin
  lihtsalt lahinal nutma 😀 sest kuni
  26 eluaastani olin ma samas kaalus
  nagu gümnaasiumi ajal. Ja see, et ma
  nüüd järsku peale ühte talve ei olnud
  enam XS mõõdus, vaid S-M mõõdus, oli
  minu jaoks täiesti jahmatav!
  kusjuures, ma ei olnud see aasta
  beebiootel, ma ei söönud kõike, ma
  TEGIN trenni. Just seda viimast
  (trenni), ma süüdistangi, sest see
  pani mu lihsed justkui vohama. Ma ei
  olnud lihastes nagu bodybilder, vaid
  sellise rasvakihigiga lihastes
  (loodan, et saad aru). Ja ikkagi, ma
  olin nii pettunud ja tundsin ennast
  koleda ja paksuna! Õnneks mu kallis
  mees ütles need rahustavad sõnad, mis
  mul siiani meeles on: “tüdrukust on
  saanud naine ja sa ei saagi kanda
  enam samas suuruses asju, mis
  kooliajal. Sinust on saanud naine” 😀
  natuke naljakas, mis? aga tead, see
  rahustas mu maha. Sest tõesti, me ei
  saa ju olla kogu elu samasugused 🙂
  ja sina oled ka juba naine 🙂 sa oled
  ema 🙂 sa oled siia ilma toonud
  imelise inimese ning on igati
  loogiline, et su keha on muutunud! Ja
  Kardo on sul mõistlik mees ning ta
  armastab sind just sellisena nagu sa
  oled! Sest sa oled ikkagi ju ilus 🙂
  ja ära seda kunagi unusta, korruta
  seda endale iga hommik peegli ees ;D

  meil kõigil on omad vead, aga usu
  mind – neid näeme ainult meie 🙂 ja
  ära neid perekooli teemasid üldse
  tähele pane. Ma loen ka perekooli
  foormuti, aga selliseid teemasid, kus
  kritiseeritakse kedagi tema välimuse
  või mis iganes asjade pärast, ma
  lihtsalt ei loe. Sellistesse
  teemadesse on lihtsalt koondunud
  kompleksites inimesed, kes saavad end
  paremini tunda, kui kellegi kohta
  halvasti ütlevad. Lihtsalt hale, on
  ju? 😀

  Kõike head sulle!

 • Avatar
  Vasta Triin 21. juuli 2015 at 22:10

  Ma tahaksin sulle ainult kolme asja
  öelda.
  1. Sa oled imeilus.
  2. Sa oled suurepärane ema.
  3. Sa oled super naine.

 • Avatar
  Vasta Laura 10. juuli 2015 at 11:51

  http://lauranuka.blogspot.com/2015/07/sudantliigutav-video.html
  See on samuti üks video kus mõni võib ennast ära tunda. Äkki vaatad ja jagad?

 • Avatar
  Vasta Liisu 8. juuli 2015 at 03:12

  Minul on olnud samasuguseid mõtteid, aga seda nooremana (u gümnaasiumieas). Olin üsna trullakas, aknega ja väga lühikeste
  jalgadega. Kuigi koolikiusamist ma taluma ei pidanud, siiski sain enda suunas ka ebameeldivaid kriitikanooli, mis kohutavalt
  enesehinnangut materdasid. Nt. kuulsin, et mul on nii jubedad jalad, et perse lohiseb ka vastu maad 🙂 ja minu keha on alati
  olnud nn “pirn”- rasv kõik puusadesse ja tagumikku. uskumatu, aga tollel ajal suutsin ma seda niimoodi hinge võtta, et vältisin
  kõndimist ja olemist kohtades, kus olid inimesed. Tobe onju? Mingil ajaperioodil leidsin endale toreda noormehe ja
  ümbritsesin ennast inimestega, kes kohe mõjusidki hästi. Ma pole ammu enam oma puudustele mõelnud, lihtsalt olengi sellega
  leppinud. Olen normaalkaalus (jah, reied ja tuharad siiski pirnile sarnased) aga ju siis nii ongi. Minu puhul aitas kaalust alla
  võtta vaid pisike nipp- lõpetasin ära alkoholi (siidrite, õlle) joomise. Veini joon siiamaani. Samuti ei joo ühtegi karastusjooki,
  kannan kaasas veepudelit, kuhu olen surunud kurki ja sidrunit. Söön regulaarselt, kõik eined kindlal kellaajal. Ei piitsuta
  ennast, kui tahan midagi, siis söön kohe eriti naudinguga. Elu ju ongi nauding?!
  Sulle Mallu- oled ilus naine, ema, abikaasa, Kuna sa oled põhimõtteliselt “avaliku elu tegelane” siis sa saadki rohkem kriitikat ja
  kurjade inimeste kibestumist tunda. Kui mina oma pildid netti paneks, siis OPPADII ma ei tahaks kommentaare lugedagi. Püüa
  sellest üle olla 🙂 Edu!

 • Avatar
  Vasta Deivi 7. juuli 2015 at 19:08

  Ma arvan, et kõik inimesed peaksid
  liikuma. Ja on inimesi, kes 120
  kilosena alles saavad aru, et nad oma
  keha halvasti kohelnud ja siis
  hakatakse alles trenni minema. Miks
  üldse lastakse nii kaugele minna
  ebatrevislikkusel? Ja kuna kõik
  teavad sind ennem lapsi sündi
  peenikesena, siis inimesed ootavad
  seda siiamaani ja näevad sind
  sellisena nagu sinu tuntus tuli.

 • Avatar
  Vasta K 7. juuli 2015 at 17:04

  Tean hästi seda tunnet, millest sa kirjutad. Ka mul endal “õnnestus” hiljuti 5 lisakilo koguda ja need mõjuvad enesehinnangule
  ikka kohutavalt. Ja halenaljakas selle juures on, et enne neid 5 lisakilo (kaalusin siis umbes 56 kg), ma arvasin ka, et olen paks, aga
  nüüd mõtlen, et saaks vaid selle kaalu tagasi. Tegelen ka väikest viisi enda vormi parandamisega ja loodan, et kui ma need 5 kilo
  olen maha saanud, siis ma tunnen ennast oma kehas kogu aeg hästi. Soovin, et suudaksid säilitada positiivset suhtumist endasse
  ja oma kehasse, ja proovin ka ise samas suunas liikuda. Päikest!

 • Avatar
  Vasta Liina 7. juuli 2015 at 13:54

  See ongi hämmastav, et pealtnäha enesekindlad ja täitsa vinks-vonks naised kõik leiavad endas midagi, mille üle meeletult
  põdeda. Ja seda ma tunnen ka tihti, et kui juba mingi minumeelest täiesti norm välimusega naine halab, siis mida veel mina
  peaks tegema, ma ei jõua oma iluvigu kõike üles loetledagi. Paar ülearust kilo on veel väikseimad neist. Samas mõni
  100kg+ mõtleb, et mis ma üldse virisen. Tegelikult enam eriti ei virisegi, sain eelmine aasta 30 ja see oli nagu murdepunkt.
  Ma ei võrdle enam ennast teistega ja mul on tegelikult ka ükskõik, kas suvalised inimesed peavad mind koeldaks või mitte
  (mul oli ka üks seik, kus purjus meesterahvas väga ausalt ja pool kogemata ütles, et ma ei ole üldse nii ilus kui üks teine ja
  tegelikult tal oli muidugi õigus ka, aga see oligi lihtsalt nii aus ja valus, et teised ka näevad, et see ei ole minu peas välja
  mõeldud asi, viisakad inimesed lihtsalt ei ütle. Rääkimata sellest, et see mees ise oli paras koll ja töötu, et on nüüd tema asi
  mind hinnata, kui isegi mina oleks kaugelt tema liigast väljas). Ühesõnaga, ma olen nüüd meelekindel ja teen asju enda pärast
  (trenn, meik jms, et ennast hästi tunda). Ja oma tütre pärast, et temast kasvaks päriselt ka enesekindel naine. Ta on
  kehatüübilt ja söögiisult täiesti emasse, eks kaaluprobleem on arvatavasti temagi tulevik, aga ta võiks sellesse elutervemalt
  suhtuda. Et tervislik eluviis oleks juba maast madalast harjumus.

 • Avatar
  Vasta Liisa 7. juuli 2015 at 12:29

  Ma hakkasin iseend armastama pärast mitut aastat enesevihkamist alles siis, kui lugesin Merilini lugu ja vaatasin ta blogist Paljas
  Porgand tema videot kehatajust ja enesearmastusest, kus jagab oma kogemusi söömishäiretega ja nendest ülesaamisest. Samal
  teemal ja väga õpetlik ning liigutav:

  http://www.paljasporgand.ee/minu-lugu-soomishairetest-ja-enesearmastusest/

 • Avatar
  Vasta annimumm 7. juuli 2015 at 11:52

  Tere Mallukas,

  Hakkasin Sinu blogi lugema alles kusagil 1,5
  kuud tagasi. Kui nüüd päris aus olla siis ma
  hakkasin huvi tundma rohkem Nipiraamatus
  ilmunud lugu lugedes. Ja kui nüüd päris aus olla
  siis ma ei teadnudki, et selline inimene nagu
  Mallukas üldse olemas on? Loodan, et Sa ei
  solvu nüüd.
  Olen sellest ajast siis põhiliselt Sinu eluoluga
  kursis olnud ja Sinu häid ideid ja õpetusi
  jälginud.Tead Sa kirjutad nii hästi ja nii
  mahlaselt kohati, et ma pole veel leidnud oma
  hinges kohta, et Sint halvasti siunata. Ja Sa
  teed seda ise ka jube hästi, et ei lase neid kurje
  ja kadedaid inimesi endale ligi. Ma pigem
  naeran kõht kõveras Sinu teksti ja lugu. Aga
  see “ilus peenike keha” andis julgust, et siia
  kirjutada midagi mis tõesti 99,99% naisi kipub
  probleemiks nimetama vaatamata peeglisse, et
  rahul olla endaga ja usaldada enda keha, et
  mitte kuulata tõesti teiste arvamusi ja mitte
  jälgida ka teiste arvamust. Ega ma ise ka mingi
  “modellimõõtu” kondikubu ole aga nagu Sa
  ütlesid ole õnnelik selle üle mis Sulle elu on
  andnud ja mida ise saavutanud oled. Mina ei
  ole sünnitanud lapsi, kuigi peaksin juba….aga
  omal ajal sai edasi lükatud ja öeldud…”oh aega
  on” aga nüüd on aeg nii kaugel, et proovin ja
  proovin aga ei midagi. Ja kui see päev peaks
  kunagi koitma ja minu keha paisuma nii
  suureks, et ma pean ühistranspordis bussiga
  sõites kogu pingi hõivama siis üks pisike
  ilmakodanik kes minu sees kasvab kaalub selle
  ikka üles palju kordi kui sõbranna piitspeenike
  keha. Jah minule on ka üteldud võiksin trenni
  teha. Aga mis see teiste asi on, MINA olen
  õnnelik sellise kehaga mille loodus on mulle
  loonud. Oma 173 cm ja 68 kg ( talve perioodil
  vahest tsipa rohkem, aga siis ongi ju põhjamaa
  inimesele “rasva pekki” selga vaja, soojem ju)
  juuresigati rahul. Ja mees on ka rahul ja olen
  samas olukorras olnud nagu Sina Mallukas, et
  ei ole julgenud tema ees oma ” pekikõhtu”
  paljastada ja kui ta ütles mulle ja vaatas oma
  ilusate siirate silmadega mulle otsa ja ütles: ”
  Kallis Sa oled nii ilus, et ma olen omale ikka nii
  ilusa naise leidnud” siis tõesti ma olengi ju
  ainult enda mehele selline ja läbi tema silmade
  näedki ennast ja tunned ennast kõige paremini.
  Aga Sina võid ennast lohutada ka oma laheda ja
  ARMSA perega kelle olete koos abikaasaga
  loonud.
  Jõudu Teie perele ?

 • Avatar
  Vasta Mirjam2 7. juuli 2015 at 10:13

  Ma vaatan siit blogist su pulmapilte
  ja siiralt imestan, et milliste
  prillidega sa end vaatad, et näed
  seal paksu naist, sest mina näen
  kaunist ja kindlasti mitte paksu pruuti.

  Ilmselt on nii, nagu sa ise ka arvad,
  et asi on enda peas kinni. Kõik
  algab meie enda mõtlemisest ja kui
  me tahame, siis võime end väga
  paksuks ja koledaks mõelda, aga kui
  soovime, siis kõhnaks ja ilusaks.
  Kuigi peeglist vaatab alati vastu
  sama naine.

  Trennitegemisest niipalju, et ilmselt
  pole sa leidnud endale seda trenni,
  mis sinus tõelist vaimustust
  tekitaks. Võib-olla on olemas selline
  spordiala, kuhu minek sind pigem
  vaimustab ja kuhu minekuks ei pea
  ennast sundima. Äkki on mõni
  tantsuala selline, mis sulle sobib
  vms, eks sa ise tunned end paremini
  ja tead, mis sulle sobib. Kui ei tea,
  siis proovi erinevaid alasid ja äkki
  leiad endale selle õige. Minule
  näiteks ei sobi üldse niisama
  jooksmine, aga mulle väga meeldib
  sulgpall ja sinna lähen kohe väga hea
  meelega ja ei otsi endale üldse
  vabandusi. Samamoodi on
  salsatrenniga, ükskõik kui väsinud ma
  parasjagu ei ole, siis sinna tahan
  ikka minna.

  Mis puudutab mingeid muid kohti,
  näiteks perekool, siis minu jaoks on
  äärmiselt kummaline, et keegi üldse
  viitsib kellegi kehakaalu seal
  kommenteerida. Ilmselt hakkab neil
  sellest kergem ja tunne rõõmu, et
  sinu kirumine säästab neid
  enneaegsest südameinfarktist. Samas
  ära võta seda südamesse ja kui
  võimalik, siis ära üldse loe, sest
  see on sisuliselt samaväärne
  peldikuseinaga.

 • Avatar
  Vasta Hka 7. juuli 2015 at 09:35

  Millal kord saab olema nii, et igasugustes foorumites ja mujal saab kommenteerida vaid juhul kui oled
  sisse loginud ID-lugeja/panga vms kaudu, mis tõestab inimese identiteeti. Et jääks ära igasugused
  anonüümsed postitused, mis sisaldavad vaid kurja, viha ja kibestumust! Kui palju rohkem oleks naeratusi
  ja heaolutunnet ning vähem õelust! Kindlasti leiduks ka neid, kes on tõepoolest loomult negatiivsed kuid
  vähemalt on nad ausalt enda nime ja näoga seda.

  Sinule aga Mariann ainult häid ja positiivseid mõtteid!

 • Avatar
  Vasta Dinosemu 7. juuli 2015 at 08:50

  Olin parimate sõbrannadega spaas, jutt läks rindade peale. Meil kõigil on lapsed ja rinnad ära imetud ja arme täis, kellel
  vähem, kellel rohkem. Veinitasime ja veits purjutades hakkasin kurtma, et mul on kõige koledamad rinnad, nahk välja veininud
  ja kottis ja midagi pole enam originaalidest alles. Teised vastu, et pole sul midagi nii hull, et neil on sama asi, kui mitte hullem.
  Tüüpiline veits vintis sõbrannade pläma. Jõime edasi ja lõpuks lõime need rinnad letti. Tõdesime, et mul olidki koledaimad
  rinnad 😀 And so what? Mille peale solvuda?! Kui nad oleks hakanud mulle lohutuslaulu laulma ja haletsema, et oi ninnu-
  nännu, pole midagi, jumala ilusad, ma oleks küsinud, et mis teil juhtus naised, pimedad olete või 😀 Samas, võibolla sulle oli just
  sellist toetust vaja ja ootasid midagi sellist. Tea, kes sa oled ja leia oma sisemine rahu ja harmoonia üles ja tihti ei algagi see
  millestki välisest ju. Ole tore 🙂

 • Avatar
  Vasta merit 7. juuli 2015 at 07:38

  Ma soovian Sul lugeda raamatut
  “Metshaldja päevik”, ise olin sama
  probleemiga, et põdesin koguaeg enda
  peki üle, aga see raamat aitas natuke
  mõtlemist muuta, soovitan sulle sama.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 07:57

   Proovin meeles pidada, kui teinekord raamatupoodi satun. Tänud!

 • Avatar
  Vasta Inga 7. juuli 2015 at 07:11

  Mallu, sa oled ilus! Sa oled nii hea ja armas!
  Natuke kreisi ja hullumeelne aga nii ilus ja nii
  hea 🙂
  Mina loen su blogi, sest sa meeldid mulle ja
  mulle meeldib see sisus millega sa ennast
  väljendad ning ma olen alati sind su piltidel
  natuke kadestanud, sest sa oled nii ilus! Isegi
  nende miniatuursete pekikeste ja vahel
  pandasilmade ning kesteabkuikaua
  kammimata juustega! Sest just see näitabki, et
  sa oled päris inimene, mitte mingi ajakirja
  reklaamfoto 🙂
  Ja sa oled nii hea!
  Ja ma loodan, et sa enam mitte kunagi
  sellepärast nutma ei pea, et sulle midagi sinu
  juures ei meeldi või et keegi sulle midagi su
  välimuse kohta halvasti ütlend on.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:01

   Kallis Inga. Aitäh sulle ilusate ja armsate sõnade eest. Naljakas on see, et ma olen ka mõnikord endast pilte vaadanud ja mõelnud,
   et oo, ma nii ilus! Ja siis järgmine hetk vaatan mingit teist pilti ja mõtlen, et ei ei, ole ole siin midagi ilusat! Ah tead, mul endale
   tundub ka seda juttu tobe kirjutada, ma nagu ei oskaks oma mõtteid seletada. Aaga aitäh ikkagi veelkord 🙂

 • Avatar
  Vasta SadPanda. :( 7. juuli 2015 at 06:15

  Mina jällegi annaks ükskõik mida, et
  näha välja Sinusugune. Tõsiselt.
  Igatsen aegu, mil kaalusin 85kg. Nüüd
  kaalun 120kg. Ma praktiliselt ei
  söögi midagi ja liigun kas jalgsi või
  rattaga. Pikemad maad bussiga. Ja
  selleasemel, et kilod liikumise ja
  nälgimise tagajärjel kaoks NAD HOOPIS
  TULEVAD JUURDE. Olen juba igasmõttes
  allaandnud. 🙁

  • Avatar
   Vasta SadPanda. :( 7. juuli 2015 at 06:15

   Muide.
   “Ma olen mina ise. Mariann Kaasik. ”
   Sa ju pole enam Kaasik 😛

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 06:42

    Jaa, tänud 377373dat korda seda mainimast 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:01

   Muuseas, Triinu ütles mulle ka seda, et kui sa mingi teema üle VÄGA obsessid, siis sa võid isegi kõike õigesti teha ja IKKA aina
   juurde võtta, sest sa ainult sellest mõtledki.

  • Avatar
   Vasta Deivi 7. juuli 2015 at 16:35

   Tuleb õigeid asju süüa, mitte vähe
   süüa. Selle tõttu keha hakkab rasva
   talletama, kuna keha saab aru, et
   süüa pole piisavalt ja kogub seda
   tagavaraks. Alusta sellest, et ära
   söö saia vaid leiva(rukkijahust), söö
   palju salatit ja liha sinna kõrvale.
   Natuke makarone ja riisi kõrvale on
   ka okei süüa. Õhtuti söö õuna enne
   magamaminekut, kui kõht on tühi. Ja
   süüa tuleks iga 4-5 tunni tagant

 • Avatar
  Vasta Tiia 6. juuli 2015 at 21:51

  Armas Mariann ja teised naised, kes te enda sisemise mina vastu nii karmid olete!

  Ühest küljest on kurb, teisest küljest lohutav lugeda, et selliseid naisi on veel, kes enda sisemise mina
  vastu karmid on. Mõnda aega tagasi olin mina ka. Siis hakkasin lugema erinevat kirjandust ning sattusin
  ühe huvitava teooria peale.

  Mitte keegi, peale meie endi, ei ole meie kõige suuremad vaenlased. Me alatasa nüpeldame, alandame,
  solvame iseennast. Kui me käituks niimoodi oma sõpradega või kohtleks neid nii nagu me iseennast
  kohtleme, siis kui palju sõpru meil üldse oleks? Minul ei oleks mitte ühtegi! Lisaks on meie sisemine mina
  nagu väike laps, kes vajab hellust, positiivseid sõnu ja toetust. Paari aastasele lapsele me ei üleks ju, et
  issand kui loll, rõve ja paks sa oled?! Miks me nii siis teeme oma sisemise väikese minaga? Meie ise
  olemegi need, kes seda väikest mina poputama peavad. Nii et järgmine kord, kui enda vastu karmid olete
  peeglisse vaadates, kujutage ette, et teile vaatab vastu paariaastane teie ise. Kas tahate veel midagi
  pahasti öelda? Pigem julgustage ja innustage seda väikest inimest, kes teie sees peidus on. Kui te mõtlete
  nüüd kõikidele halbadele sõnadele, mis te sellele väiksekesele öelnud olete.. Kas te kujutate ette, kui
  hirmunud ja õnnetu ta olla võib? Minge peegli ette, vaadake endale sügavalt silma ning paluge siiralt
  selle väikese käest vabandust. Edaspidi pingutage selle nimel, et sellest väikesest hirmunud ja
  ebakindlast lapsest saaks taas julge, enesekindel ja särav laps.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:03

   Issand kui mõistlik jutt! Olen isegi mõelnud, et selline kahtlane on-off minapildi loomine ei saa näiteks kindlasti olla heaks
   eeskujuks minu Marikesele. Aga no seda, et ma ise ka ennemuiste üks väike Marike olin, seda ma küll mõelnud pole. Nii et
   edaspidi proovin sinu sõnu meenutada endale!

  • Avatar
   Vasta Lily 7. juuli 2015 at 18:11

   🙂 tore mõte jaa

  • Avatar
   Vasta L. 22. juuli 2015 at 16:03

   Miks sa kodus ei tee? Võta kasvoi iga õhtu kui Mari
   magab 15minutit ja tee kükke, kõhulihaseid ja
   kätekõverdusi. Kui muidu aega pole, siis telekat
   passides või reklaami ajal. Selle 15 minutiga harjutad
   end alguses rutiini sisse ning enne kui märkad, teed
   juba rohkem ning näed ka pisikesi tulemusi 🙂 ise pole
   jõusaalis käinud ja teengi ainult kodus ning peale 2
   kuud nägid vahet juba ka kõik mu tuttavad. Peale
   kõige selle saad parema enesetunde ja seda tasuta
   ning pere juurest eemal olemata!:-)

 • Avatar
  Vasta Mustriks 6. juuli 2015 at 21:30

  Lugesin ja vaatasin pilte,ei saa aru sinu volditest.Mul endalgi vahel tundub,et olen pisut voldiline.Mul on 3 last .Vaatan oma 3 last –
  ähhh tühja see volt siia sinna .Mul on 3 imet,kes Minu sees kasvanud .Lapsed muutavad naise naiselikumaks ja kaunimaks,sest me
  oleme toonud siia maailma Lapse. Olgugi vahel tuleb ette halbu päevi.Kurb olla vaata oma IMET ja unusta nukrus.Vaata oma
  lemmik filmi vōi kuula lemmik musa.Sära silma ,naer suule ja päikest sulle!!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:07

   Nu ega ma neid just ei demonstreeri :))

   Aga sul on õigus, et lapsed paratamatult keha muudavad. Muidugi ei saa ma oma vähest trennitegemist ja valesid toitumishäireid
   selle kaela lükata..

 • Avatar
  Vasta Siil 6. juuli 2015 at 20:01

  Ah see kaaluteema on pigem pseudoprobleem.
  Muidugi tore on, kui niipalju sellele tähelepanu
  pöörata, et päris greate girls osakonda riidepoes
  edaspidi ei peax pöörduma sest see on juba tervisele
  väga väga raske koorem kanda. Elus on sul kõik hästi.
  Ja see on põhiline. Vastasel juhul olex appi ma olen nii
  paks teema ilmselt viimane millest mõelda. …Ja kui on
  hästi, siis ongi kõik tegelikult ju korras. Ole muhe!?

 • Avatar
  Vasta anneli 6. juuli 2015 at 19:49

  Ma ei jõua kõiki kommentaare läbi lugeda, aga keegi vblo soovitanud ka… ma soovitaks lapse
  kärusse kükata ja jalutama või jooksma minna.. või paned ratta taha see värgi, kus lapsed saavad
  mõnusalt aega veeta 🙂 alati ei pea jõusaali minema… väljas saad kahekesi ka lapsega palju liikuda
  🙂 praegu ilusad ilmad ka ja kutsub õue!

 • Avatar
  Vasta M. 6. juuli 2015 at 19:39

  Ma nüüd tahaks küll sõna sekka öelda. Lihtsalt
  hämmastav, kui õel mõni on.
  Minu isiklik arvamus on, et need
  kommenteerijad ja pereklubi tsäägatajad on
  ilmselt ise kadedad ja kompleksidega. Kuna sa
  oled oma kaalu suhtes ebakindlust välja
  näidanud, siis kasutatakse seda ära sinu
  enesehinnangu nõrgestamiseks, kuna teatakse,
  et see mõjub.
  Ära lase seda jama endale hinge. Sa oled ilus ja
  kindlasti mitte paks.

 • Avatar
  Vasta o 6. juuli 2015 at 19:32

  Mul on nii, et kui tunnen ennast iseendana hästi, siis tekib automaatselt soov enda eest rohkem hoolitseda.Toituda
  tervislikumalt,teha trenni,maskitada,šopata jne.Ja sellistel perioodidel see pole üldse suurt tahtejõudu nõudev tegevus,
  vähekene pingutama muidugi peab, aga ei midagi hullu.Aga kui ma tunnen ennast enda nahas halvasti, siis tekib see
  käegalöömine, et kui ma nagunii selline kole lehm olen, siis misasja ma siin üldse pingutan. Ja kui siis proovin tegutseda, on see
  vääga endasundimine, mida kaua teha lihtsalt ei jaksa. Nagu endaga rahul olles mõtleks umbes, et kui teen trenni/söön
  tervislikult on tore, aga kui ei tee pole ka maailma lõpp käes. Et selline tšill olemine. Aga koledana tundes ripub see trenn ja
  söömise jälgimine nagu kirves pea kohal ja on hirmus stressitekitav. Stressi on aga hea söömisega maandada 😀

  Seepärast on minu jaoks võõrastavad ka need kommentaarid, et võta siis endaga midagi ette, kui rahul pole!!! Minu jaoks see
  asi lihtsalt ei toimi niipidi.Paljud inimesed justkui arvavad, et kui inimene on endaga rahul, siis ta lööb käega ja rahulolematus
  ajab tegutsema. Kindlasti ongi palju inimesi, kellel see asi niiviisi töötab, aga mina näiteks pole selline ja mulle tundub, et sa ka
  mitte. Nii et ära tunne ennast halvasti, et trenni ei tee, see ajab veel rohkem sööma, tean omast käest.Eks tulebki leida endas
  see jõud ennast armastada täpselt sellisena, nagu parasjagu oled ja küll siis see trenniisu ka tuleb 🙂

  • Avatar
   Vasta Kk 6. juuli 2015 at 20:41

   Sama siin.

  • Avatar
   Vasta Marili 6. juuli 2015 at 21:55

   Minuga täpselt samamoodi

 • Avatar
  Vasta Liisa 6. juuli 2015 at 18:26

  Jah, sa oled paks. palju õnne!!! Cry me a river nüüd.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 06:41

   su viharavi vist üldse ei mõju eks?

   • Avatar
    Vasta Liisa 7. juuli 2015 at 23:24

    Viharavi? Millest jutt käib? See on mingi metafoor v? 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 8. juuli 2015 at 07:56

     😉

 • Avatar
  Vasta Kairit 6. juuli 2015 at 18:19

  Ära põe selle kaalu pärast. Esiteks (nagu mitu korda öelnud olen varemgi) – SA EI OLE PAKS. Teiseks sa ei tee ju niikuinii trenni, nii
  et järelikult kusagil alateadvuses oled sa enda kehaga ikkagi rahul. Kui tõesti tahaksid need mõned lisakilod kaotada, siis sa oled
  minu arust piisavalt ettevõtlik, et niikuinii teeksid sporti ja põletaksid neid lisanduvad kaloreid (eriti praegu, kus suvi käes on ja
  väljas sportimine lihtne).

 • Avatar
  Vasta karmen 6. juuli 2015 at 17:42

  head naist peabki palju olema!

 • Avatar
  Vasta L 6. juuli 2015 at 17:37

  Oh jah. See on ikka nii kreisi kuidas inimesed ennast salamisi vihkavad ja kõige hullem on see, et teistele tegelikult tavaliselt
  ei paista, et oleksid kole või paks vms.
  Ma ise olen umbes täpselt pool oma elust enda kohta sama mõelnud. Ilmselt algas see algklassides ja kestab vahelduva
  eduga siiani, sõltuvalt tujust, päevast. Vahel tundun endale püss, vahel tahaks appi karjuda ja maa alla vajuda ja ennast
  näljutada ja iluoperatsioonile minna. Tundub idiootne, aga eesti ühiskond on suutnud jõhkra peenikeste beibede
  mentaliteediga kõik mitte ideaalse kehaga inimesed tundm panna, et nemad justkui polekski midagi väärt.
  Lisaks kõigele muule on mul arenenud tõsine pildistamise foobia, mis kujutab endast siis seda, et ma ei taha eriti lasta
  kellelgi endast fotosid teha, unless, ma saan need kohe ise ära kustutada. Lihtsalt nii palju nutma ajavaid pilte on läbi
  aegade, kus arenev lõualott elab oma elu:D
  Ja see pole tegelikult isegi naljakas, vaid lihtsalt räigelt kurb ja mõttetu, et me oleme sunnitud nii endast üldse mõtlema.

 • Avatar
  Vasta noor vanaema 6. juuli 2015 at 17:31

  Appiii!Kas need peavad olema noored inimesed,kes värisevad oma kere pärast,ei julge eriti midagi suhu pista ja vuhivad
  igavaid trenne teha?
  Minu noorusajal möödusid mitmed õhtud-ööd nädalas diskol,vahepeal ka baarides shampusekokteile rüübates.Vahepeal olid
  armunud,söömisel ei olnud erilist tähtsust.
  Siis,üsna äkki võis tulla pööre,pühendumine perekonnaelule.20-ndate eluaastate algul võis paljudest diskotüdrukutest
  ontlikud pereemad saada.Eks oldi möllutamisest juba tüdinudki.
  Nojah,olme oli sel ajal teadagi raske,pereelu nõudis täit pühendumist.Mõned läksid tüsedamaks,mõned mitte.Sellest ei
  tehtud probleemi. ei olnud sellist aegagi,polnud kodus kaalegi.Polnud olemaski selliseid,hihii.Kaal oli saunas ja arsti juures.
  Nüüd tundub tagantjärgi väga ilus aeg olema.

  Soovin teile,noored naised ,elage rohkem kirega,siis ei käi mõtted kogu aeg oma naba ümber.

  Mallukas,sina rokid muidugi täiega.

 • Avatar
  Vasta k 6. juuli 2015 at 17:25

  Nii..alles kommenteerisin juuste teema all kuidas ma
  täpselt sama tundsin ja juba jälle sama asi! Mina
  kahjuks oma kilokesi lapsega välja ei saa vabandada 😀
  aga mul tääpselt sama, peenikesed jalad, suur kõht. Ja
  ma oskan riietega seda väga hästi varjata seega keegi
  mind kunagi ei usu kui südant puistan, sest ma olen
  alati olnud seltskonnas üks peenemaid. Ja kui näitasin
  sõbrannale kõhtu tuli täpselt sama reaktsioon nagu su
  sõbrannaltki. Nüüd olen küll ennast osalt käsile
  võtnud, teen trenni ja toitun tervislikult ja vaikselt
  nagu läheks kõht paremaks, aga enesetunne ei parane
  no üldse 🙁 hetkel saan vähemalt lohutada ennast
  sellega, et kusagil on keegi kes teab täpselt mida
  tunnen ja kusagil on keegi kes on veel hullemas seisus.

 • Avatar
  Vasta Vera 6. juuli 2015 at 17:13

  Nii õudne, kui enesehinnang on teiste tõttu maas,
  kannatasin selle all kogu oma mäletatava elu, kuni 4
  aastat tagasi miski minu mõtlemises muutus ja ma
  pean end ilusaks ja ei vaeva oma pead teiste
  arvamusega.
  Aga kuulama pidin samuti ainult seda, kui peenike ma
  olen, kaks konti ja kusehais, luukere, tuul viib su ära,
  katki lähed jpm. Ja seda pea iga päev.
  Miskipärast ülekaalulistele igapäevaselt seda üldjuhul
  meelde ei tuletata, kuid alakaaluline, talle ainult
  tulistaks.

  Väga õudne, vastikud inimesed.

 • Avatar
  Vasta Annika 6. juuli 2015 at 17:00

  Lugesin ja sellise ussava sõbranna saadaks
  kuu peale.Mul 3head sõbrannat.Üks imepisike
  ,teine minuga samat masti ja kolmas
  korpulentsem.Neil kõigil on lapsed ja isegi
  mitu nii,et kui neist keegi meie veinikatel on
  kaalu üle ka kurtnud siis,et keegi meist-issand
  on jah rõve vms.pole kunagi öelnud.Ja kaalu
  nende aastatega on ikka kõigil meil kord alla ja
  mingil põhjusel ka üles kõikunud.Isendid kes
  sõprussuhtes üritavad ennast koguaeg sinust
  paremaks,ilusamaks,peenemaks või mida
  kõike veel tõsta.Kui sul isegi on sitt
  olukord,tööl ei lähe nii hästi,ei lähe vana kleit
  selga,siinkohal võiks loetelu lõputu olla.Kõik
  ei ole naguinii terve elu sada prossa
  super.Kaota sellised oma elust nagu tegin ka
  mina.Jäi 3parimat keda tunnen
  aastaid.Mingeid mimme kes kaalust ja
  Guessist jahuvad pole vaja.Lihtsalt jäi
  tunne,et kuidas saab keegi nii sõbrannale
  öelda.Puhas õelus:(

  • Avatar
   Vasta Annika 6. juuli 2015 at 17:15

   Lisaks,et puhasta oma elu sellistest ‘saasta
   sõbrannadest’ ja oma lingid võivad endale
   tead sinna kus päike ei paista pista.Poleks ma
   teisel pool maakera kutsuks sind ise
   veinikale.Päikest:)

   • Avatar
    Vasta Kk 6. juuli 2015 at 20:46

    Vähemalt oli sobranna aus.

    • Avatar
     Vasta Laura 7. juuli 2015 at 00:23

     No ma nüüd ei tea… Ma ei ütleks eluski ühele inimesele, et ta on “rõve”. Mul oleks lihtsalt enda pärast piinlik. See pole
     ausus, vaid ebaviisakus. Mul on üks sõbranna, kes kannatab toitumishäirete käes. Tema haigus sai alguse ühest
     taolisest kommentaarist, kus inimene ei hoidnud ennast kohe üldse tagasi. Muidugi ei olnud sõbranna mingi kohutavalt
     ülekaaluline paks, lihtsalt see isik ei osanud olla taktitundeline.
     Ütlen ausalt, kui Mallukas oleks mulle oma kõhtu demonstreerinud ning olukord oleks tõesti niiiiivõrd “rõve”, oleks ma
     öelnud, et jah, sulle koguneb rasv tõesti just kõhupiirkonda. Riiete alt pole ju üldse näha (tõde)! See on siis vale?

 • Avatar
  Vasta Kats 6. juuli 2015 at 16:47

  Eks ikka nii kui inimest ei salli siis häirib iga pisemgi asi ja üritad siis vigu leida nendes. Sealt need perekooli teemadki 😀 Kellele Sa
  meeldid ja kes Sind armastavad, nemad ei märka neid asju mis Sind enda juures häirivad 🙂
  Krdi toit on kahjuks nii maitsev ja süüa on hea, lisaks ainuke töö mis toidab!

  • Avatar
   Vasta Kats 6. juuli 2015 at 19:37

   P. S. siider ja vein maitsevad ka kahjuks liiga hästi 🙁

 • Avatar
  Vasta Kahtlane kommenteerija 6. juuli 2015 at 15:59

  Ma olen sulle siia m6ned korrad
  kriitilisi ja negatiivseid
  kommentaare kirjutanud, sest olegem
  ausad, sa oled mitmel puhul end siin
  blogis halvimast küljest näidanud,
  lahminud teisi halvustada, laimanud
  jne. Juba siis kahtlustasin, et
  selliseid tekste tootval inimesel
  iseendaga küll eriti head läbisaamist
  pole. Ja see postitus annab ainult
  kinnitust.
  Sinu olukord on tingitud ilmselt su
  ekstraverdi loomusest, sellised
  inimesed vajavad pidevalt välist
  kinnitust ja teistelt korrutamist, et
  nad on head, ilusad ja väärtuslikud,
  sest endal sisemist enesekindlust
  pole ollagi. Sa oled täiesti
  6pikunäide ebastabiilse sisemaailmaga
  ekstraverdist – üks s6branna ütleb –
  r6ve, järgneb täielik maailmal6pp.
  Kardo ütleb – ilus, kogu maailm
  muutub imeliseks lillepeenraks.
  Teiste inimeste jutu taha aga ununeb
  täiesti ära, et nende vastandlike
  lausete vahelt vaatab sulle peeglist
  vastu ikka täpselt üks ja sama
  inimene, sama näo ja keha ja
  kehakaaluga. Ei tee kellegi jutt sind
  r6vedamaks ega ilusamaks kui eile
  olid v6i homme oled.
  Eriti kehv on see, et nüüd vastavad
  sulle siin massiliselt inimesed, kes
  püüavad küll su enesehinnangut
  komplimentidega upitada, aga
  tegelikkuses süvendavad probleemi
  veelgi. Aru ei saada, et probleem
  pole ju mitte kehakaalus vaid sinu
  enesehinnangus. Ole nüüd kange Eesti
  naine ja v6ta kätte ning jäta
  tähelepanuta k6ik kommentaarid, mis
  jahuvad järgmist:
  1) ei, Mallukas, sa ei ole paks, sa
  oled nii ilusa kehaga, issand, ma
  tahaks ka sellist keha, sa oled nii
  sale ja peenike (sellised
  kommentaarid hoiavad sind kinni
  teiste inimeste jutust s6ltumise
  l6ksus. Korraks on hea lugeda jah, et
  oh, k6ik arvavad, et ma olen ilus,
  aga tuleb üks ja kirjutab, et oled,
  kurat, sa oled sama paks nagu su siga
  ja oled jälle nätsti oma mustas augus
  tagasi.)
  2) oi, Mallukas, sa oled nii peenike,
  mina olen 173 pikk ja kaalun 75, vott
  SEE on r6ve; jeerum, ma olen sust 20
  kilo raskem, oh, mul on ikka r6ve
  olla, tahaks ka peenike olla nagu
  sina. (need kommentaarid on
  inimestelt, kellel on täpselt sama
  niru enesehinnang kui sinul ja
  sisendavad sulle m6tet, et teatud
  juhtudel on ikkagi 6igustatud
  iseenese vastikuks ja r6vedaks
  pidamine ainult kehakaalu ja välimuse
  t6ttu. Ja panevad su m6tlema, et vbl
  siis minu puhul ikka ka. Üldse tasuks
  suhtuda väga skeptiliselt
  komplimentidesse, mis p6hinevad
  ütleja enesehalvustamisel, see ei ole
  tegelikult t6eline kompliment sinu
  ilu ega toreduse aadressil vaid
  lihtsalt ütleja madala enesehinnangu
  peegeldus).
  3) noh, Mallukas, hakka trenni
  tegema, vaata youtube´ist, 15 min, 40
  min, päevas, mine jooksma, mine
  jalutama, ära söö suhkrut, tee trenni
  koos Mariga, mina leian aega, leiad
  sina ka! (need kommentaarid
  kinnitavad sulle, et sellisena nagu
  sa oled, ei k6lba sa ikkagi
  tegelikult kuskile, tuleks ikka
  peenikesemaks muutuda, peaks ikka
  paremas vormis olema, st tegelikult
  jah, sa oled paks ja r6ve ikka küll.
  Niisuguseid asju kirjutavad naised,
  kes vaevlevad nagu sinagi tänapäeva
  kehakulutuse p6hjustatud ajupesu käes
  ja arvavad t6esti, et k6hupeki ja
  l6ualoti peaks ikka minema treenima,
  sest nendega oled sa inetu. Üldse,
  KOGU AEG peaks ikka proovima veel
  saledam, trimmim ja mimmum olla,
  keegi ei ole kunagi piisavalt hea).
  Sai kokku vist enamus siia lisatud
  kommentaare?
  Tegelikult on sinu tekstist ju näha,
  et üle sa paks v6i peenike v6i
  vahepealne, sa ei ole kunagi oma
  kehaga rahul. Korraks aitab, kui
  keegi midagi head ütleb, aga see
  rahulolu ei tule sinust enesest, see
  ei ole sinu sisemine rahu vaid ainult
  öeldu peegeldus. M6tle järele, otsi
  välja, mida sa iseenda kohta
  tegelikult ise arvad. Perekool,
  perekond, s6brad ja blogilugejad jms
  jäta k6rvale. Kas sul üldse on
  iseenda sisemine teadmine enda kohta,
  mis ei s6ltu sellest, mida teised
  räägivad v6i ütlevad? Kui need
  ülalmainitud k6ik ära v6tta, mis siis
  sinust alles jääb ja kes sulle siis
  peeglist vastu vaatab?
  Ma julgen küll pakkuda, et sa ei saa
  sellest probleemist üksi jagu. Mine
  ja pea psühholoogiga n6u.
  Aga üldiselt on see blogiteema koos
  kommentaaridega üsna silmiavav ja
  ehmatav — noorte naistega ja nende
  arusaamadega iseendast ja maailmast
  on ikka asjad halvasti… 🙁

  • Avatar
   Vasta Mia 6. juuli 2015 at 16:25

   “Sinu olukord on tingitud ilmselt su ekstraverdi loomusest, sellised inimesed vajavad pidevalt välist kinnitust ja teistelt
   korrutamist, et nad on head, ilusad ja väärtuslikud, sest endal sisemist enesekindlust pole ollagi. Sa oled täiesti 6pikunäide
   ebastabiilse sisemaailmaga ekstraverdist.”

   See sõnastus siin on küll natuke veider. Ma olen introvert ja mul on täpselt sama. Ma ei usu, et siin mingi temperament rolli
   mängib. Samuti on mulle vastukarva see lause kuidas Mallukas on mingi õpikunäide ebastabiilse sisemaailmaga. Sellisel juhul
   olen mina ka ebastabiilse sisemaailmaga õpikunäide, kõik naised keda ma tean, on sellisel juhul ebastabiilse sisemaailmaga
   õpikunäited 😀 Kommentaari point on sul hea, mind lihtsalt need paar asja häirisid.

   Naised on terve elu saanud ajupesu selle kohta kuidas nende välimus ja keha on kõige tähtsam asi nende juures, nii et pole ime
   et sellega halvasti on meil.

  • Avatar
   Vasta Nepp 6. juuli 2015 at 20:38

   Mul tekkis lihtsalt küsimus, et millal siis inimene trenni tegema võib hakata? Kui keha on vormist väljas (üldiselt voldiline keha
   ja lõualott tähendavad seda), siis mis ajast alates võib naisterahvas hakata oma keha ja tervise (sa ikka tead, et liigutama peab
   end ka selleks, et süda terve oleks?) eest hoolitsema, ilma et teda mingiks ajupestud pifiks peetaks? Kõik inimesed, voltidega
   või ilma, väikesed või suured, peaksid end kas või paar korda nädalas kuidagi liigutama, sest see teeb TERVISELE HEAD. Ma
   olen ka pekise kõhuga ja lõualotiga (ma ei liialda ega otsi kaastunnet, ma võtsin päriselt poole aastaga seitse kilo juurde ja teps
   mitte lihaste arvelt), aga mind motiveerib trennitegemisel mitte see, et “oo, saan nüüd bikiinipilte teha ja kõik ütlevad mulle, et
   ma olen trimmis kehaga ilus” – EI, minu eesmärk on see, et ma jaksan rohkem, ma ei lõõtsuta trepist kolmandale korrusele
   minnes end näost siniseks, mu süda on terve ja seda ei ohusta rasvumisoht. Enesega rahul olemine on muidugi ääretult oluline
   ja psühholoogi juures käimine tuleks ka kindlasti kasuks, aga ka nemad soovitavad kindlasti mõtete klaarimiseks ja
   emotsionaalse tasakaalu saavutamiseks end veidi liigutada. Ma usun, et laias laastus soovitavad Mariannile trennitegemist
   inimesed, kes näevad seda lihtsa lahendusena. Trenn+hea toitumine aitab end hästi tunda, teeb tervemaks ja boonusena
   annab vormis ja tugevama keha.

  • Avatar
   Vasta Mari-Ann 7. juuli 2015 at 10:54

   !!!!!!!!!! ?

  • Avatar
   Vasta Lily 7. juuli 2015 at 18:06

   väga asjalik kommentaar.

 • Avatar
  Vasta Kerstin 6. juuli 2015 at 15:56

  Tead, ma alles paar päeva tagasi ostsin (pool)naljaga hularõnga. Poes suutsin häbelikult kaks ringi keerutada ja mõtlesin, et ju
  kodus tuleb paremini välja. Kojujõudes uurisin veidi selle hulahuupimise kohta ja avastasin, et nii saab väga edukalt kõhtu
  lamedamaks keerutada ja puusade “sangakestest” lahti saada. Lisaks parandavat see vereringet ja koordinatsiooni ja
  tasakaalu jne.
  Videoõpetused algasid sellega, mille järgi ja kuidas endale hularõngast valida, lõpetades mingite eriti hullude trikkide ja
  hööritamistega, mis pole üldse nii lihtsad, kui algul tundub. Muidugi tuli kohe välja, et olin endale vale suurusega rõnga ostnud
  (kusjuures suuremaid seal poes polnud) ning sellepärast mul see hulahuupimine väga hästi välja ei tulnud. Neli-viis, vahest
  isegi kuus ringi sain tehtud ja siis kukkus see maha tagasi*. Läbimööt oli sellel veidi üle 70 cm, aga algajatele soovitatakse ~100
  cm (mida suurem, seda parem). See muidugi sõltub inimese pikkusest… Ühesõnaga – kui rõnga enda ette maha paned
  (püstiselt), siis peab see vähemalt nabani ulatuma. Nii on kindel, et saad õige suuruse. Olles täiesti vaimustuses sellest
  hulahuupimisest, tellisin odavaima 15 euro eest väikeste kumerustega rõnga, mis pidavat igasugu punktikesi kehal
  masseerima ja trennile kaasa aitama. Võrdluseks võin tuua mingi 127-eurose rõnga, mille peale mees arvas, et ju see keerutab
  end ise inimese ümber, kui sellist hingehinda küsitakse. 😀
  Olen paar päeva selle (liiga) väikse huubiga keerutanud ja täna annab see end juba tunda. Lihased on veidi tundlikumad kui
  muidu (mis võib olla muidugi hullumeelsest rahmimisest ja püüdlusest seda rõngast ülal hoida). Igatahes julgen ma seda sulle
  soovitada, sest a) saad kodus Mariga koos trenni teha (talle kindlasti meeldiks temasuuruse rõngaga ringi tatsata); b) see
  reaalselt aitab rasva põletada ja on üldse tervisele hea; c) see on lõbus ja haarav… Kui esimese korraga rõngakeerutamine välja
  ei tule, on suur tahtmine üha uuesti ja uuesti seda proovida.

  *See oli ainult kasuks, sest pidev kükitamine ja kummardamine ja kätega hularõngale hoo andmine aitas trennile ainult kaasa
  😀

  AA ja see ka veel, et paks sa küll pole. Ma 166 cm ja häbiväärsed 76 kilo ja isegi seee ei ole veel “paks”. Kuigi meest ei häiri see
  pehme kiht kõhul ja tagumikul (tema sõnul “mida suurem naine seda suurem armastus”), on mul endal ebamugav olla. Kuna
  kuskil jõusaalis või aeroobikas käimiseks erilist aega ei leidu, tuli miskit muud nipitada. Minu õnneks vedeles mehel keldris
  miski LegMagic trenažöör, millega on hea reied ja tagumik trimmi saada ning lisaks siis veel hulahuupimine, millega saab ka
  päris palju huumorit. Nagu öeldakse, kes tahab, leiab võimaluse, kes ei taha, leiab põhjuse 😉

 • Avatar
  Vasta Mia 6. juuli 2015 at 15:44

  Meie põlvkonnal ongi sellega natuke sitasti läinud. Info levib nüüd ülihelikiirusel ja pmst kõik on läbi neti kättesaadav, aga koos
  sellega levib ka see kuidas meedia kohtleb naisi ja kuidas naisekeha on põhimõtteliselt objekt. Igalpool filmides/reklaamides
  jne näidatakse seda ’ideaali’ mille poole me kõik peaksime püüdlema. Ning kui keegi meist on sellest ideaalist paksem/peenem
  (eriti retsitakse minu arust ikkagi neid kellel kaal keskmisest suurem), siis pmst võiksimegi lohistada ennast metsa alla surema.
  Ja kõige hullem on see ajupesu, eriti see jutt mida naised räägivad üksteise kehade/välimuste kohta. Isegi kui nad ei mõtle seda
  halvasti nt tööl naistega tegime kohvipausi ja ühe töökaaslase teismeline tütar tuli korra ema vaatama, väga armas tüdruk oli.
  Ning naised hakkasid seal kildu rebima ja üks kiitis ka seda teismelist et “oh näe sul on normaalselt pepsi ja tissi, sul ei peaks
  küll probleemi olema, et kunagi mees leida.” Ja keegi ei vaadanud selle lause peale imelikult. Alles tolle päeva õhtul ma
  mõtlesin küll et oota mida hekki nagu, ma nt ei kujutaks ette olukorda kus ma vaataks mingit teismelist poissi ja paneks talle a
  la “oi näe sul tundub küll normaalne riist olevat, sul ei peaks küll probleemi olema, et kunagi omale naine leida”. Täiesti segane
  ju.
  Mina küll tunnen et tänu kogu sellele ajupesule ma olen megakriitiline enda keha kohta. Nagu sinnani välja kus ma ei taha
  kuskile minna või kedagi näha kuna ma näen nii rõve ja jube välja. Ma olen terve elu olnud alakaalus ja pmst vahepeal on isegi
  tunne et see keha mis mul on ei ole üldse see mis mul peaks olema. Nagu minu päris keha ‘saabub’, siis kui mul õnnestub ennast
  normaalkaalu süüa. Ja siis ma mõtlengi kui raske on veel inimestel, kellel on lisakilosid, sest juba kõrvalt nähes on meedia ning
  inimesed täiesti halastamatud nende suhtes. Naistel ongi keha/välimus A ja O, see on esimene asi mida meie puhul vaadatakse
  ja mida kritiseeritakse. Meid kantakse põhimõtteliselt kohe maha kui me ei vasta välimuselt teatud standarditele, me kanname
  ennast ISE maha kui me nendele ei vasta. Ainult, et need standardid on täiesti kättesaamatud ning tegelikult on kurb kuidas
  me meeleheitlikult nende poole püüdleme ise ennast samal ajal vihates.
  Oe see tuli nüüd pikk ja segane kommentaar, aga ma viimasel ajal väga palju sellel teemal mõelnud, just selle ajupesu peale,
  mida me oleme aastaid ja aastaid saanud ning kuidas see sunnib meid pmst õnnetud olema ning üksteist halastamatult
  kritiseerima.

 • Avatar
  Vasta Eneli 6. juuli 2015 at 15:34

  Loen su blogi juba ammu, kuid seda postitust
  lugedes tundub mulle nagu teaksin sind
  päriselt. Nii siiras ja südamest tulnud jutt, mida
  enamus julgeks ainult parimale sõbrannale
  rääkida. Sa oled vapper ja tubli naine ning ema.
  Selliseid madalseise tuleb kõigil ette. Oled elus
  palju saavutanud oma imetoreda perekonna
  näol, keda absoluutselt ei koti kas sul kuskil cm
  üle või puudu 🙂
  Pea püsti ja julgelt edasi!

 • Avatar
  Vasta jeps 6. juuli 2015 at 15:21

  Üks viga, kas sa mitte Mariann Treimann pole
  nüüdsest? Aga super kirjutatud ja nii õige. Põen ise ka
  enda keha üle, aga see jutt andis motivatsiooni seda
  mitte teha.

 • Avatar
  Vasta Evelin 6. juuli 2015 at 14:56

  Mariann sa oled väga ilus naine ja ma
  usun, et seda kuuled sa enda kohta
  rohkem ja mõtled ka ise rohkem nii :).
  Ma muidugi loodan, et sa oled ikka
  Mariann Treimann:)

  Ma loodan, et saa saad sellest
  ebakindlusest üle, kuigi see on
  raske. Minuga on täpselt samamoodi,
  olen ebakindel ja arvan, et ma olen
  paks. Ma olen vist koguaeg arvanud,
  et ma olen paks, kuigi tegelikult
  teiste arvates ei ole. Samuti pole
  mulle keegi kunagi ka öelnud, et ma
  paks olen, teinekord just vastupidi,
  aga ise ma seda ei usu, sest ma vist
  ei tunne, et ma oleksin peenikene.
  Olen 163 pikk ja kaalun nii 54-55
  vahel. Aga mul läheb ka alati kogu
  pekk kõhtu, seepärast ma tunnengi
  ennast paksuna. Teinekord ka vihkan
  oma keha sellepärast ja ennast ja
  seda et ma ikkagi 100% õigesti ei
  toitu ja 100% trenni ei tee, vaid
  laisklen ka.

 • Avatar
  Vasta Keidy 6. juuli 2015 at 14:53

  Arvan, et kaalust peaks alla võtma
  või juurde võtma eelkõige tervislikel
  põhjustel. Kui on tahtmist, siis ka
  enesetunde parandamiseks. Aga kui
  pole aega, motivatsiooni vms, siis ei
  tasu oma voldikeste pärast halvasti
  ennast tunda 🙂 Endal ka neid
  haletsushetki, kuid pean aru saama,
  et elus on palju tähtsamaid asju,
  mille pärast peaks muretsema.
  Pean mainima, et väga tore on siia
  blogisse ennast vahest unustada 🙂

 • Avatar
  Vasta Julia 6. juuli 2015 at 14:27

  Tsiteerin: “iga kord, kui Triinu teeb mõne vihje, et ta ei ole oma kehaga rahul, hakkan ma juurdlema, et
  issand, kui tema oma IDEAALSE kehaga ei ole ka veel rahul, siis kas ta mind nähes nutab kodus patja?
  Või oksendab tund aega maomahlu? Et kui ideaalsed ka arvavad, et nad pole ideaalsed, siis kuhu metsa
  alla mina ennast tassima peaks kui mahakantud kraam.”

  Aga kas sa oled mõelnud, et v-o vaatab keegi sind ja mõtleb: “Issand, küll Mariann on ika nii ilusa
  kehaga. Et kui tema pole endaga rahul, siis mul pole üldse mõttet kodunt välgai minna, inimesed
  jooksevad mind nähes kahte lehte laiali. ”

  Ma olen kõhna ja ikkagi pole rahul. Samas vaatan kõiki teisi ja mõtlen, et mis neil viga, nii ilusad
  inimesed kõik ümber (kui sa just tõesti 120 kg krõpse sööv vaalake pole) 😀

  Ja üleüldse, mõnele meeldivad ka väga suured neiud, pole minu asi kobiseda.

  Armastust ja kõike vahvat!

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 6. juuli 2015 at 14:10

  Tee kodus trenni, siis ei lähe kvaliteetaeg raisku 🙂
  Ning paks sa kohe kindlasti ei ole, nt mina olen 1,70 pikk ja kaalun 61-62 kg..ja see täiesti normaalne. Ning
  teen ka kodus ise trenni, 4x nädalas, korraga 15.min. Minusuguse kassi jaoks täitsa sobiv 😛

 • Avatar
  Vasta S 6. juuli 2015 at 13:51

  Issand Mallukas.. Ma lugesin seda
  postitust ja terve aja olid mul
  pisarad silmas, kuna loeksin nagu
  midagi, mille olen ise valmis
  kirjutanud. Võtsin just hiljuti 10
  kilo juurde ja ei saa kuidagi nendest
  lisakilodest lahti. Enne paisumist
  olin tegelikult niinii peenike ja
  praegu vaatan neid vanu pilte endast
  ja ei suuda ära uskuda, kui ilus ma
  olin. Aga siis ei olnud ma muidugi
  kohe üldse mitte kuidagi oma kehaga
  rahul. Olen ka nüüd hakanud tasapisi
  oma mõtlemist muutma ja see käib nii
  lainetena. 3 päeva olen nii õnnelik
  ja endaga peaaegu et rahul ja siis
  kukuksin nagu mingisse auku, söön
  hunniku komme ja nutan patja. Õudne
  on nii elada. Eriti suvel, kui ei
  taha väljagi minna, kuna kõik näevad,
  kui suur ma olen. Samuti eemaldusin
  oma sõpradest. Aga nüüd sinu
  postitust lugedes mõistsin, et ma
  pole ainuke sellise murega ja ma
  arvan, et ka mu sõbrannad, kes on
  kõik ilusad ja kõhnad, ei salli
  midagi omaenda välimuse juures.
  Luban, et olen tänasest tublim! Aitäh
  sulle!

 • Avatar
  Vasta triinu 6. juuli 2015 at 13:48

  Ahh 😀 vot seda postitust tahan mina ka
  kommenteerida.

  Tead, mina olen kuskil 165 ja kaalusin aastaid 50 kg ja
  vahest läks kaal isegi 47 peale, ma ei jälginud mida
  söön. Sõin kõike, mis meeldis.ja igapäevaselt jalutasin
  väga palju ringi. Aga siis 18 aastaselt hakkasin koos
  olema oma tänase elukaaslasega – lebotasime koguaeg
  kodus ja sõime õhtuti krõpsu ja soksi. 19 aastaselt
  kaalusin 59 kg -vot seda kaalu oli jube vaadata. 10 kg
  oli kolinaga juurde tulnud. Mitte et 59 kg palju oleks,
  aga palju oli seda ladestunud pekki minu 50kg kehal.
  Olen mõndasi pilte Endast tol ajal vaadanud, ega väga
  ei taha rohkem neid näha. 59kg pole palju, kui inimese
  kehal on lihased mitte kommidest suur nahast kott
  kõhu peal 🙂 ja lõpuks olin nii väsinud endast, et ükski
  riie mulle ei sobi ja võtsin ennast käsile, muutsin oma
  toitumist (peamiselt näonaha pärast) ja hakkasin
  kodus trenni tegema kuni kaal näitas 50. Hetkel
  kaalun 51kg nats siia sinna. Mul on ikka foodbaby ees
  aga tunnen ennast kergemalt kui 19-na. Ma ei taha
  öelda, et sa oled paks ja kole, ei ma ei arva nii, aga mina
  tundsin ennast tõesti väga koledasti ja see tõuke
  minujaoks andiski. Tol ajal ei öelnud keegi mulle et oi
  sa oled paksuks läinud, elukaaslase jaoks olin ikka ilus
  aga küll pärast tuli igast nurgast -oi sa oled alla võtnud,
  näed kohe kenam välja 😀 toitumise kohapealt ma
  pole joonud vähemalt 2 aastat gaasilisi magusaid
  jooke, harva tuleb ette, et joon maitsevett. Puhas vesi
  kõige parem jook 🙂 ja kui ennast käsile tahad võtta
  insanity on väga hea treeningprogramm koduseks
  trenniks. Lõpetuseks tahan veel öelda, et pisikeste
  inimeste peale paistab 10kg palju paremini välja kui
  180cm-te pealt ja pean tõdema, et nüüd on viitsimist
  ka rohkem.. Rääkisin oma loo, kuna see postitus nagu
  kõnetas mind. 🙂 ps- pliis ärge nüüd mind heitima
  hakake :'(

 • Avatar
  Vasta Birx 6. juuli 2015 at 13:46

  Aga mõtle, on naisi kes näevad meeletult vaeva oma kaaluga, võtavad küll
  10-20 jne kg kaalust alla, kuid ei saa mitte kinagi selliseks nagu sina. St. Nii
  saledaks. Neile võib su jutt olla sama effektiga, nagu sulle perekool.

 • Avatar
  Vasta Egle 6. juuli 2015 at 13:33

  Wooow sa näed kõikidel piltide suppper kena välja! Lugesin su postitust, ning kui jõudsin kohani, kus ütlesid, et esimese asjana
  märkasid piltidel oma pekivolte, siis kerisin kähku üles tagasi, et vaadata uuesti pilte, aga ma ei näind ühtegi väljarippuvat
  pekki.. Kõik nii perfektne!! 🙂 Ilusam ei saakski olla!

  Aga tegelikult on mul sinuga täpselt sama probleem! Ma olen paks ja kole ja pekine ja igalpool pekk lõdiseb.. 🙁 Netis minust küll
  ilmselt ei räägita, kui paks ja rõve ma olen, aga seljataga kindlasti. Viimaselajal on kõik sõbrad ja elukaaslase sõbrad ming
  eirama hakanud. Elukaaslast kutsuvad koguaeg külla, saunatama, õllet jooma.. Aga mind pole juba mitu kuud keegi kuskile
  kaasa kutsund, ega minuga suhelnud.. Ilmselt ma liiga paks ja mõtetu kõigi jaoks. 🙁 🙁 No ja ilmselt asi selles ka, et mul ju väike
  laps kaa.. Aga isegi last ei tule keegi vaatama ega küsi minult, kuidas läheb vms.. 🙁 See teeb tohutult haiget tegelikult.. Ja
  tegelikult mul pole hetkel ühtegi sellist sõbrannat, kes külas käiks juttu rääkimas, kellele muresid rääkida vms. 🙁 1 sõbranna oli,
  olen teda korduvalt külla kutsunud, aga ta pidevalt leiab mingi vabanduse.. Nüüd olen küllakutsumisest juba loobunud, sest
  olen pool aastat teda kutsunud, aga alati on vabandus, et tal pohmell, või ta kuskil peol, või mida iganes…
  Aitäh, et sain siia veits oma tundeid kirja panna, sest kellegile neid rääkida mul nagunii pole!
  Aaa, unustasin mainida, et enne lapse sündi kaalusin umbes 47-49kg, rasedusega võtsin juurde mingi 22-23kg :D, nüüd hetkel
  kaalun samuti 60kg, ning vahest on küll selline tunne, et ma ei taha isegi kodus välja minna, sest ma olen niiii paks ja pekk ripub
  igalpool.. 🙁

  • Avatar
   Vasta Dinryan 23. juuli 2015 at 14:07

   Mine titega kuhugi ringi, ajapikku
   saad mõne teise ringis käiva emaga
   tuttavaks ja tekib sõbranna, kellel
   koos lapsega külas käia. Mul tuli
   lapsega kaasa 2 uut sõbrannat ja
   hästi tore on, sest lapsed on sama
   vanad, nüüd juba aastased.

 • Avatar
  Vasta kaaryke 6. juuli 2015 at 13:22

  Nii tuttav jutt.
  Ma ei hakka siin heietama kui masenduses ma enda keha pärast olnud olen.
  Hetkel tundub küll, et päike on üle pika aja pilve tagant välja tulnud.
  Ei ma ei ole oma soovitud kaalus ja kehaga kuid vaikselt tüürin sinna poole.
  Nimelt liitusin Erik Orgu lehega ja olen viie nädalaga 8 kilo alla võtnud ja seda kõike tervislikult toitudes.
  Soovitan soojalt proovida. Kui on tahtmist on ka jõudu kõigele kiusatustele ja raskustele vastu panna.

 • Avatar
  Vasta Agnes 6. juuli 2015 at 13:19

  Mul on täpselt samamoodi. Kui oma esimese lapse
  sünnitasin kaalusin 52 kg. Kui jäin ootama oma teist
  last kaalusin ma 65 kg. Kokku kogu rasedusega võtsin
  juurde 5 kg. Kaalusin 70 kg. Kui olin tütre ära
  sünnitanud oli mu lõpp kaal 55 kg Olen 160 cm pikk.
  Hetkel kaalun ma 58-59 kg. Ja ma ütlen ausalt ma olen
  ennast näljutanud, kuna arvasin et ma olen PAKS
  VAAL. Ma üritasin süüa väga vähe ja nii tervislikult
  kui vähegi oskasin. Ja sellest ei olnud kasu mu kaal ei
  langenud, tahtsin taas kaaluda 55 kg. Mees ütles
  koguaeg et lõpetagu ma enda näljutamine, jätku ma
  järele see jama. Ta ütles mulle koguaeg, et ma olen
  IDEAAALNE ! Kõige ilusam naine ja et ta jumaldab mu
  keha. Aga mina, mina vihkasin seda. Jälestasin oma
  kõhupekki, oma perset, oma jalgu, oma nägu.
  Jälestasin kõikke, sest ennem MA OLIN JU PEENIKE
  NÜÜD OLEN TÜNN. Ma liigutasin ennast palju, ka
  sellest polnud kasu. Ikka mitte midagi ei langenud. Aga
  nüüd, Ma olen rahul sellega mis mul on. Mul on 2
  imearmast last, Ma olen abielus super mehega. Mida
  veel tahta ? Ma ei saa olla keegi kes ma tegelikult pole.
  Tänu oma näljutamisele on mul mao haavad, mu magu
  teeb põrguvalu kui ma hommikuti söön. Ja mille
  tulemus see on, selle et ma tahtsin olla PEENIKE.
  Nüüdseks olen ma rahul sellega mis mulle on antud, ka
  selle kõhupekiga. Kõige olulisem on see et mu mees
  mind jumaldab.
  Ja tead mis Mariann, Sa oled imeline naine. Ma tõesti
  jumaldan su ausust ja Sind ennast ka ! Sa oled imeilus
  naine ja super äge ema. Sul on imeilus väike tütar ja üli
  lahe mees. Sa oled minu silmis täiuslik. Ole endaga
  rahul, hinda seda mis Sul on. Ja neid perekooli idioote
  pole mõttet kuulata, nad on ühed kibestunud eitede
  kari !
  Armasta ennast Mariann !
  Päikest ☺

 • Avatar
  Vasta L 6. juuli 2015 at 13:16

  Tead, mina hakkasin seda postitust
  lugedes päris tõsiselt nutma, sest ma
  tean täpselt mida sa tunned ja kui
  valus ja sitt ja nõme see tunne on.
  Mina olen pm. terve elu arvanud ja
  tundnud et ma olen paks. Osaliselt
  aitas sellele ka kaasa mu ‘toetav’
  pere, kellest mõni inimene ikka
  suutis kommenteerida et ma ei tõstaks
  endale nii palju süüa jne. Kuigi siis
  ma olin kasvav laps ja ma polnud
  kuskilt paks! Kompleksid aga jäid
  külge siiamaani. Ma olen ennast
  näljutanud, üritanud oksendada,
  lihtsalt igasugu imedieete proovinud,
  ennast üle treeninud jne. Praegu ma
  tõesti olen keskkohast ümaraks
  läinud, aga ma lihtsalt ei suuda
  midagi ette võtta sest ma olen kindel
  et ma raiskan ainult enda aega ja ei
  hakkagi ennast kunagi nii ilusana
  nägema nagu ma tahaksin.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:12

   See on ausalt õudne, kui oma pere lapsele sellised kompleksid külge poogib :((

   Ma loodan, et me lõpuks ikka hakkame ennast tundma nii, nagu peaks!

   • Avatar
    Vasta L 7. juuli 2015 at 17:49

    Hoian meile pöialt!

 • Avatar
  Vasta kerli 6. juuli 2015 at 13:14

  Ei viitsi kommentaare lugeda, raudselt seda juba sada
  korda öeldud, et sa näed väga hea välja ja su uus soeng
  on nii ilus lihtsalt. F you, kes vastupidist väidavad!
  Ja ise olen samasugune, et kõik nii ilusad saledad ja
  mina paks siga, aga midagi ette ka ei viitsi võtta 😀

 • Avatar
  Vasta Kylli 6. juuli 2015 at 13:06

  Aga miks Sa loed seda perekooli? Kas
  seal ei ole kibestunud kadedate
  inimeste kokkutulek, kellel on kõigi
  ja kõige kohta halba öelda? Nemad ise
  on seal pool kõik täiuslikud? Ole
  nüüd. Sa peaks parem olema või mis?
  Trenni ei viitsi minna? Mine siis
  Mariga jalutama. Või jäta suhkur
  menüüst välja. Pisikesed sammud
  viivad sihile. Ole tubli.

  • Avatar
   Vasta Kerttu 6. juuli 2015 at 13:16

   Kui minu kohta kirjutataks perekoolis (või ükskõik kus), siis ma küll arvan, et ma ei suudaks seda ignoreerida. Ikka saaks
   uudishimu võitu. Ja kui vahel üritakski mitte lugeda, siis ilmselt kogemustest kujutaks halvematel momentidel ise ette, mida nad
   seal kokku kirjutada võivad jne.
   Praegu ma nt tõesti ei loe perekooli, sest mind ei huvita, mida seal Mallukast (või ükskõik millest) kirjutatakse.
   Aga kui seal MINUST kirjutatakse, no fakk, muidugi ma loeksin.

 • Avatar
  Vasta Miia 6. juuli 2015 at 13:02

  See on lausa õudne kui hävitav
  selline mõtlemine olla võib. Kahjuks
  on teistel inimestel selles ka väga
  palju süüd. Mulle öeldi kunagi
  kehakaalu teemal väga halvasti, kuigi
  ma ei ole kunagi ülekaaluline olnud,
  lihtsalt natukene (5kg) vormist
  väljas. Ma üritasin sellesse
  rahulikult ja naljaga suhtuda, AGA
  hinge jäi ikka kriipima. Hakkasin
  meeletult trenni tegema, sest
  enesehinnang oli ikka korraliku
  põntsu saanud. Asi lõppes sellega, et
  trennis käisin ka poolhaigena ja
  ilmselgelt liialdasin ning tulemuseks
  oli südamelihaste põletik. Ise selle
  kõige sees olles ei saanud ma aru kui
  tõsine asi oli. Samas enda
  nõrkus…ei osanud üle olla teiste
  inimeste sõnadest. Nüüdseks mind
  enam absoluutselt paar lisakilo ei
  morjenda. Ma ei tea, kuidas ma
  käituks või suhtuks siis asja kui
  oleksin 100kg, aga mõistuse piirides
  võib see kaal minu arust kõikuda,
  ilma et peaks ennast kehvasti tundma.
  Mulle näiteks ei meeldi selliste
  inimeste seltskond, kes seletavad
  pidevalt trennist ja kuda nad seda ja
  toda ei söö (kuigi ma kunagi üsna
  sarnane olin). Elus on nii palju muid
  asju, mille pärast muretseda ja mille
  üle rõõmu tunda. Minu arvates on ka
  need inimesed ebakindalad, kes
  meeletult oma kaalu langusest
  seletavad/pildistavad jne. Kui asi
  ainult tervises ja enda füüsilises
  olekus oleks, siis ei pea ju
  pasundama tervele maailmale:”kui
  peenike ma nüüd olen”. Ma näiteks ei
  seleta, et mu nohu läks ära, äkki
  motiveerib ka teisi, kellel nohu :D.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:11

   Mina ei ole kunagi leidnud, et need väga vormis naiste pildid mind motiveeriks. Pigem tunnen ma ennast just halvemini, et mina
   selline ei ole 🙁

 • Avatar
  Vasta Brita 6. juuli 2015 at 12:50

  aa tantsimine aitab ka! Osta endale just dance! kuna saa kirjutasid ühes postituses et teil xbox olemas oleks vaja ainult plaati!
  saaksite kogu perega tantsida! Supe moodus kaalust alla võtta!
  P.S sa ei ole paks. igatahes mina ei saa küll aru 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:10

   Ma ei oska nagu absull tantsida 😀

 • Avatar
  Vasta aka 6. juuli 2015 at 12:49

  Väga ilus oled nende pulmapiltide peal… Ei
  paista sealt ühtki rämedat volti 🙂 ja kui sul
  sellline mees ka kõrval, kes sulle niii armsasti
  ütleb, kui end halvasti tunned…no mis sa elult
  veel tahad 😉 pealegi olen kindel, et marikesele
  meeldib küll, kui emmel nati liha ka luude peal
  on.. Muidu ronib sülle ja tunneb nagu istuks
  redelil 😀
  Igatahes las haterid hate’vad :p ju nad ise niii
  madala enesehinnanguga, et peavad kedagi
  mutta trampima et parem hakkaks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:10

   Haha “istuks nagu redelil” 😀

   Aitäh sulle!

 • Avatar
  Vasta Triin 6. juuli 2015 at 12:49

  Ära võrdle ennast Triinuga. Esiteks ei ole tallegi see keha ju niisama antud, vaid on kõvasti toitumist ja trenniharjumusi
  muutnud, teiseks aga ei ole tema siia maailma ühte kaunist inimest toonud.
  Su keha on badass, sa oled naine, kes on elu loonud! Sinu keha on naiselik ning ilus, kindlasti pole sa ülekaalus või paks.
  Perekoolis on inimesed, kellel ei tule grupi peale kokku ka normaalselt IQ numbrit.
  Tee endaga rahu, kõige tähtsam on see, et ise ennast ilusana tunneksid, siis näevad ka kõik teised enesekindlat ilusat naist.
  Nina püsti ja naera nendele perekooli debiilikute kommentaaride peale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:09

   No ma tean näiteks, et Triinu ka praegu trennis ei käi ja kuna me nii palju aega koos viidame, siis ma ju tean, et me sööme ju umbes
   samu asju (ma vb 8648734 korda rohkem), et siis tekib küll, et krt, ma ka trennis ei käi ja söön mida tahan, aga ikka ma pole
   SELLINE!

 • Avatar
  Vasta Marii 6. juuli 2015 at 12:43

  Just selle postitusega sa tõestasid, kui ilus
  inimene sa oled! Ja rohkem polegi ju vaja 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:09

   Mh, ma tunnen, et sa kiidad mind täitsa asjatult :))

 • Avatar
  Vasta Merx 6. juuli 2015 at 12:42

  Minu arvamus Sinusse just muutus, positiivses mõttes.
  Oled alati tundunud selline nagu kirjutasid endast..
  ükskõikne/ pohhuist, kuid millegi pärast olen alati
  arvanud, et selle maski taga peitub üks kergesti
  haavatav ja õrn tüdruk. Armas lugeda kui keegi
  kirjutab siiralt oma tunnetest ja emotsioonidest. Ja
  jällegi on hea tõdeda, et ma pole siin Maailmas üksi
  selle sama probleemiga.
  Oled ilus inimene nii seest kui väljast !

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuli 2015 at 08:09

   Hmm. No tihti öeldakse, et need kõige “enesekindlamad” on tegelikult kõige suuremad pussyd, ehk siis nõnda ka mina 😀

 • Avatar
  Vasta Brita 6. juuli 2015 at 12:41

  Hei mallu! Kuidas saada kergemaks? hakka näiteks käima kepi kõndi tegemas-saad mari vankriga kaasa võtta või vali endale üks
  päev kus sa oled iseendaga noh tegeled iseendaga nt.käid trennis, lähed spaasse jne ja kardo hoiab marikest.
  Kuidas saada peenikeseks?: tugevad kõhulihased hoiavad pekki kinni nii te see ei ripu sul kõhu peal 🙂

 • Avatar
  Vasta Tegeltolenilus 6. juuli 2015 at 12:35

  TERVE selle postituse lugemise aja ma mõtlesin kaasa “Jah! Just! Täpselt! Ma tunnen TÄPSELT samamoodi!”
  Aga enne isegi, kui ma Triinu blogisse videot vaatama läksin, pidin ikkagi guugeldama “Malluka pikkus” (sest kõrvus tagus, et
  “60 kg on ju minu ideaalkaal”)
  Nagu ma poleks JUST seda postitust lugenud ja kõigega nõustnud. Sitapea :(:(:(
  Õnneks esimesed guugli tulemused ei tundunud mulle vastust andvat ja ma suutsin end sundida seda tegevust lõpetama.
  Ära.faking.võrdle.ennast.pidevalt.teistega.

  Teinekord, kui mul on vaja (uute) inimestega kokku saada ja ma end rõvedalt tunnen, siis sisendan endale, et vähemalt ma
  saan sellega ju teiste tuju heaks teha, et keegi on neist rõvedam 🙂 Ja siis ma meeldin kõigile 😀

  Igatahes, sulle 100x rohkem jõudu normaalselt mõelda, sest ma ei kujuta isegi ette, mis tunne võiks veel siis oma
  ebakindlustega võidelda olla, kui mingi osa Eesti rahvast lihtsalt avalik-anonüümselt tümitab ja mõnitab. Aga vaata, kui
  paljudele inimestele sa siis ikka nii väga korda lähed, lahe 😀

 • Avatar
  Vasta hmm 6. juuli 2015 at 12:33

  Ma olin ka noorena suht peenike, aga niikui 25 sain hakkas vaikselt kaalu juurde tulema. Yks p2ev
  n2gin end proovikabiinis halva valguse juures ja mqtlesin kohe, et WTF kuidas ma lasin endal niimoodi
  muutuda. Ma olen suht pikk – 180cm, seega 5 kilo siia-sinna suurt vahet ei tee aga eks see kqik lqpuks
  add up.

  Mina otsustasin, et lihtsalt pean paari asju s88mide 2ra lqpetama. Kqik teavad, et suhkur on paha,
  seega sealt alustasingi. Tee ja kohvi sisse suhkurt ei pane, kokat ei joo. Mahlad on ka muidu t2is
  suhkrut, parem s88 puuvilju. Sellised v2iksed asjad teevad suurt vahet. Kooki ja shokolaadi ikka s88n
  vahel ja isegi kypsiseid. Pyya mitte syya asju mida sa ei PEA s88ma, gaseeritud suhkrujookidest
  loobumine oli minu esimene samm. Ma ei osta koju leiba ka, vahel v2ljas ainult s88n. Ja yldse
  valmistoite ja valmiskasteid ei s88 – sinna pannakse salaja suhkurt. 2ra mitte mingil valeta endale.
  N2iteks agaavsiirup on ikka sama suhkur lqppkokkuvqttes. Sinu aju ja keha reageerib sellele sama
  moddi.

  Ma soovitaks, et kuula oma keha. Tema teab, mida tal on vaja. Aga nagu tqesti kuula. Sellest mqttes, et
  kas sa tunned end h2sti (mitte emotsionaalselt vaid fyysiliselt) p2rast mqne ‘halva’ asja s88mist. Kas
  ikka on hea olla p2rast hullu qgimist?

  Edu sulle ja ma loodan, et leiad ikka endale sobiva lahenduse.

 • Avatar
  Vasta tirts 6. juuli 2015 at 12:32

  Olen ise 165 pikk ja 83kg. Olin veel 3 aastat
  tagasi 63, ühesõnaga 3 aastaga olen 20kg
  juurde võtnud ja maha ei saa kuidagi. Nädal
  tervislikku toitumist, aga edasi ei jaksa.
  Sportida vapsee ei jõua. Aga ma olen hakanud
  viimaselajal mõtlema enda minevikule ja
  samas vaatan pealt teisi tüdrukuid. Väga
  vähesed on endaga rahul. Ikka mõni 50kg
  kaaluv neiu vingub et on paks ja jne jne. Ma
  olin ise samasugune kui 60kg kaalusin.
  Mõtlesin et rõve paks, teised sõbrannad nii
  ilusad kõrval, ükski kutt mind ei taha(kuigi
  tahtsid, ja kusjuures on mul austajaid ka
  praegu. nii imelik kui see ka pole). Ma tunnen
  et minu puhul mängib rolli nägu ja iseloom.
  Nende üle ma tõesti ei virise. Nüüd ma vaatan
  oma 3a taguseid pilte, kus koos sõbrannadega
  olen ja mõtlen: no krt ma olen siin pildil ju üks
  ilusamaid! 😀 tegelt ka, tollel hetkel mõtlesin
  et iuu see pilt tuleb kohe kustutada,
  kadestasin sõbrannasid seal pildil. Aga nüüd
  ma tunnen, et olen tõesti ilus seal pildil. See
  motiveeribki mind kõige rohkem tegutsema.
  Aga ilkagi, 1 nädal ja rohkem ma ei suuda,
  jätan katki ja mõtlen, ah mis see 1 coca või 1
  mäkk ikka on, ja nii ma jälle jätkan. Ja niikuinii
  kui ma saaks jälle selleks “ilusaks minaks” mis
  ma 3 a tagasi olen, vaataksin ma ikkagi end? et
  iu kui rõve ma olen. Ma usun et ma ei saagi
  endaga kunagi täiesti rahul olla. Ja see
  panebki mind tervislikust toitumisest
  loobuma, sest pshh vahet pole olen selline
  nagu ma olen praegu. Mis seal ikka, peaasi et
  veel suuremaks ei lähe. Tõesti nõus et enese
  idealiseerimisega liiale mindud, hullud
  toidukavad spordikavad värgid sàrgid, muust
  enam ei mõelda, ja muust teistega ei räägita.
  Oleme sellised nagu oleme. Püüame enesega
  rahul olla. Või vähemalt mitte mõelda selle
  peale. Elu on liiga lühike, et kulutada seda
  inimestele kes sinust ei hooli ja kes sind
  koledaks peavad. Inimesed kes sind
  armastavad, peavad sind ilusaks niikuinii. Ja
  tõsi, sellistel hetkedel on maailma parim
  tunne, kui oma mees lihtsalt vaatab sind ja
  ütleb ” kallis, sa oled nii ilus”. Vot see on hea
  mees ja väärt armastamist. Rohkem häid
  inimesi ja armastust enda ümber ja halvad
  mõtted jäävad aina harvemaks 🙂

 • Avatar
  Vasta meow 6. juuli 2015 at 12:29

  SA OLED KAUNIS! See, et perekoolis on teemad su kaalu üle, on puhtalt seetõttu, et 1. seal on debiilikud 2. sa oled võtnud
  NATUKENE juurde. Kui sa oleks olnud kogu aeg selline, nagu praegu, ei ütleks never-ever keegi, et Mallu on kosunud, paks jne. Ja
  üldse – who the fuck ütleb, et sa oled PAKS? Inimesed pole vist paksusid tõesti näinud.

  https://www.youtube.com/watch?v=LXXQLa-5n5w

 • Avatar
  Vasta Hellika 6. juuli 2015 at 12:20

  Mina näiteks olen pisut alakaalus. Mul on lame kõht, aga sellega see asi ka vist piirdub. Terve oma elu jooksul olen
  kuulnud lauseid, mida pursatakse süüdimatult näkku: “Issand jumal, kas sa sööd ka üldse?!” “On sul anoreksia või
  buliimia?” “Sinusugune küll kunagi lapsi saada ei tohiks, kuna sa ei saaks hakkama” Ja siis laused nagu: “Kellele ikka
  meeldiks need piits-peenikesed, ikka vormi peab olema!” “Naisel peab ikka olema millestki kinni ka võtta, mitte ainult
  kondid” jne jne…

  Ja siis ma istun siin, olles ühe korra elus näinud oma kaalul numbrit 50 ja see oli ikka aastaid tagasi. Ja ükskõik mida ma ka
  teen, ma ei võta juurde. Olengi alakaalus, olengi pisike. Olen võimeline imeliselt kaotama kaalu, kuid selle hoidmine on
  kohati päris raske, juurde võtmisest ma ei räägi. Aga see kõik ei ole tegelikult minu süü.

  Mis ma öelda tahan on see, et me kõik oleme erinevad. On lihtne sildistada, et issand, sa oled peenike sul on vedanud või
  issand, sul on kurvid, küll su mees on õnnelik. Tegelikult aga on meil kõigil oma probleemid ja mured nii peenikestel,
  normaalsel figuuril, kui tüsedatel. Püüame lihtsalt olla natuke sallivamad ja teineteisega arvestatavamad. Internetis
  öeldud koledad sõnad teevad ka haiget, otse välja öeldust ma ei räägigi.

 • Avatar
  Vasta Tiina 6. juuli 2015 at 12:17

  Täpselt! Oledki äge 😉 piitsuta vähem ja armasta rohkem ning Sul pole vaja ennast mitte kellegagi võrrelda,
  sest sellist nagu Sina pole rohkem! Ei saa võrrelda näppu nokuga või kaelkirjakut krokodilliga – need on
  täiesti erinevad. Samamoodi on inimestega – igaüks on teisest erinev… Soovin Sulle tervet
  enesearmastust ja tee endale üks pikk pai, sest Sa väärid seda!

 • Avatar
  Vasta Inga 6. juuli 2015 at 12:17

  Kui sa Mallukas vaid teaksid, kui tihti olen ma sinu pilte vaadates mõelnud ja kadestanud, kui kaunis figuur sul on ja samas
  mõtlema hakanud, mida minu enda juures tuleks kiiremas korras “välja vahetada” :). On inimene üldse kunagi päris rahul sellega,
  mis tal on? Korrutan oma lastele päris tihti, et ärge nutke taga seda, mida teil pole vaid püüdke nähe seda, mida teil on! Ise selle
  järgi talitada on ikka päris keeruline…. Oma masenduse hetkedel lohutan ma ennast sellega, et oma mehe ja laste jaoks olen ma
  see kõige ilusam ja targem ja parem ja see ju ongi kõige tähtsam. Kõigile nagunii meeldida ei saa, veel enam perekooli
  anonüümsetele “kõiketeadjatele”. Mallukas, sa oled VÄGA kaunis naine ja kindlasti ka PARIM ema oma lapsele! 🙂

 • Avatar
  Vasta B 6. juuli 2015 at 12:15

  Tead, ma ausalt usun, et normaalsed inimesed ei vaata, et “Issand kui paks see naine on!” Ilus inimene on niikuinii ilus. Mul on
  mitmeid tuttavaid, kelle keha ei ole piitspeenike ja vormis jne. aga nad on siiski imeilusad ja olen ikka nende peale heas mõttes
  kade-kellel on ilusad juuksed, ilus jume, nuku nägu, väga hea maitse riiete osas jne. Inimene on tervik ja kui tervik on ilus, siis ei
  pane keegi paari puudust tähele või ei tee neist suurt numbrit.
  Mul oli endal ka oma kehaga love-hate suhe väga, VÄGA pikka aega. Teisme-ea algusest kuni lapse aastaseks saamiseni
  umbes. Olen kannatanud ka buliimia käes natuke aega. Lihtsalt oligi koguaeg mõte, et sõbrannad on kõik peenikesed ja
  sportlikud ja xxxx on küll veidi vormikama kehaga, AGA on ikka nii palju ilusam kui mina jne. jne. Ma ei vihanud konstantselt
  oma keha, aga ikka oli pidevalt mõte, et kui ma saan nt kaalule ette nr 50, siis on mu elu täiuslik ja pilte tehes samamoodi
  vaatasin, et issand kui paks ma olen siin. Samas aasta hiljem sama pilti vaadates mõtlesin, et oleks ma praegu vaid nii sale, kui
  siin fotol.Peale lapse sündi tuli mul keisrilõikest selline rippuv alakõhuke ja kohutavalt palju venitusarme ja olin üldse vormist
  väljas. Terve eelmise suve kandsin pikki riideid, sest ei olnud oma kehaga rahul. Aga siis tuli kuidagi mingi mõistmine, et mis
  siis. Mis need venitusarmid halvemaks teevad, kui need on ainult märgid mu lapseootusest. Mis see rippuv kõhuke halba teeb,
  kui ma saan teha ilusa meigi ja panna selag ilusad riided ja ikkagi särada jne. Hakkasin trenni tegema, toitumist jälgima natuke
  rohkem ja olengi oma kehaga rahul. Ma tean, et ma elan täisväärtuslikku ja tervislikku elu ja see, kui ma võtan 5-10 kilo alla ei
  muuda mu elukvaliteeti oluliselt. Ühesõnaga olen endaga ja sellega, mida oma keha juures muuta tahaks rahu teinud. Naljakas
  on see, et terve selle aja, kui mõtlesin, et olen rõve, siis trenni ma ikka ei teinud ja pidevalt oli mingi “Ah, söön selle pizza
  (jäätise, saiakese, rasvase pasta…) ära ja siis homme ei söö mitte midagi (sealt sai alguse ka buliimia-ei tundnud söömisest
  naudingut, vaid süümekaid) Aga nüüd, kui mu mina-pilt terve on, siis hakkasin lõpuks ka trenni nautima ja ei söö enam sõna
  otseses mõttes rämpsu, vaid kvaliteetset toitu ja seda naudinguga.

 • Avatar
  Vasta katja 6. juuli 2015 at 12:12

  Minu mõtted täpselt samad. Aga mina
  pingutan ikkagi, ei lepi millegagi,
  mis paneb mind nii halvasti tundma.
  Ma ei söö valget
  jahu-suhkrut-kartulit. Need pole ju
  kuidagi kehale nagunii kuidagi
  kasulikud ja paksuks teevad väga-väga
  kergesti.
  Proovin olla järjepidev, kusjuures
  kaal pole paar kuud muutunud, aga
  keha on ilusamaks läinud. Ja selle
  üle on nii-nii hea meel!
  Tegelikult ei pea leppima,
  järjepidevust tuleks endas leida.
  Tervislik toit on kõige alus!
  Räägitakse, et trenn mõjutab vaid 30
  % ülejäänud 70 % oleneb kõik
  toidust/joogist. Mina sõidan rattaga
  – üle päeva umbes 10 km. Ja sellest
  võib sõltuvusse sattuda, ausalt ka!
  Aga kui ma lugesin Nipiraamatust, et
  milline häda sul selle rattasõiduga
  oli, siis sellise suhtumisega ei
  saagi teistmoodi kui järjest
  paksemaks minna. Leia keegi
  kamraadiks ja sõida koos temaga
  rattaga pikki tiire! Millal seda veel
  teha, kui nüüd suvel. Ja olgu see
  Marek Kalmus, mis ta muidu on, aga
  tema toitumiskava aitab tegelikult
  ka. Proovi paar nädalat raudse
  järjekindlusega, sa näed, kuidas paar
  kilo kolinal läheb ja keha ilusamaks
  muutub. Siis tahad ehk jätkata ka.
  Minu meelest pole asi ainult
  väljanägemises, vaid tervises
  üleüldse. See, mis paneb kaalu
  tõusma, ei saa olla kuidagi tervislik
  (v.a rasedus :)) ja on kehale
  koormav. Edu ja loodan, et leiad
  endas ikka järjepidevust! On võimalik
  endine kaal saavutada ja endas
  rahulolu leida. Aga ilma enesega tööd
  tegemata ei saa kuidagi. Ma tean,
  mina pidevalt tegelen endaga. 🙂

 • Avatar
  Vasta olen Mina 6. juuli 2015 at 12:04

  Mul on kaks last. Enne esimese lapse sündi
  kaalusin 54 kilo. Kui läksin sünnitama olin 90
  kilo. Peale sünnitust kaal küll langes aga paks
  lodentav kõht sai. Olin enam vähem rahul
  endaga.
  5 aastat hiljem sündis meile veel üks laps.
  Raseduse ajal söin seda mida tahtsin 🙂 .
  Kaalusin raseduse ajal 94 kilo. Olen küll 14kilo
  alla võtnud aga tunnen ikkagi ennast paksu ja
  rõveda kõhuga ebanormaalselt. Olen laisk.
  Kindlasti leiaks aega et kasvõi 15 minutit
  trenni teha kodus aga lihtsalt olen väsinud.
  Laps ka alles 2kuune.
  Siis aga mõtlen et olen abielus maailma
  tordedama mehega. Meil on 2 maailma
  toredaimad lapsed. Maailmas on palju
  hullemaid problerme/muresid / õnnetusi kui
  minu paksus.
  Mallukas -sinu blogi on huvitav. Sa pole paks
  ega rõveda kõhuga. Need kes sinust räägivad
  sittasti vaadaku kõige pealt ise ennast peeglist.
  Ära üldse tee välja nendest mõttetudest
  inimestest. Mallukas on tore inimene 🙂 😉 😀

 • Avatar
  Vasta Jaana 6. juuli 2015 at 12:00

  See oli kuidagi nii motiveeriv tekst 🙂 pani mind
  mõtlema,et oleks aeg liigutama hakata. Mul
  on nagu ÜLISUUR kõht!!! Nagu seal oleks
  1000000 beebit välja tulemas, see eest jalad
  jne on peenikesed. Ja ma ei oska midagi teha
  sellega ja ma vahest ikka tahan mäkki ja
  kommi ja nutellat ja energiajooki jne. Ma
  lihtsalt ei suuda. Sina pole üldse paks! Mina
  olen 165 pikk ja kaalun 80kg,tahaks hullult
  sellest 15-20 lisakilost lahti saada. Samas pole
  mul probleemi,sest mul on armastavad ja
  toetavad inimesed ümber, aga no tahaks
  mõnikord mingi kleidi selga panna nii, et ma
  näen norm välja, ei saa… Mul ka suht
  masendus sellest. Ja ma saan sinust täiega
  aru, ma nutan ka vahest, et küll ma olen ikka
  haige vaal ja siis lähen ja pugin mingit nänni
  sisse. Mina ennast distsiplineerida ei oska…

  • Avatar
   Vasta peki 6. juuli 2015 at 12:26

   No mul on täääpselt sama jama.. Olen umbes sama
   pikk ja kaalun umbes sama palju. Ainult et mul pole
   peenikesi jalgu 😀 Need on ka róvedad paksud..
   Õudsalt oleks trenni vaja teha aga ûksi ei jóua ma
   kuidagi end liigutama :/ Ja siis tahaks midagi nämmat
   sûúa ja..

   Muide ma koguaeg môtlen, et kui mu úlipeened
   sóbrannad koguaeg vinguvad, kui paksud nad on –
   MIDA nad siis minust veel mõtlevad?????

   Tahaks ka ilusaid kleite ja kingi kanda.. Ja tahaks
   rannas päevitada 🙁

 • Avatar
  Vasta jt 6. juuli 2015 at 11:57

  Mina tunnen ka ennast selles tekstis
  väga ära. Praeguseks olen ma jõudnud
  sellesse punkti, et olen oma kehaga
  110% rahul ja õnnelik. Söön mida
  tahan, trenni hetkel teha ei viitsi
  ja ei sunni ka. Mu päevad veniks ka
  liiga pikaks ja kasutan seda vähest
  aega parem abikaasaga mõnulemiseks.
  Mina arvan, et pidev trenni,toidu ja
  keha peale mõtlemine, kalkuleerimine
  ja enese piitsutamine ei ole
  normaalne. See on toitumishäire,
  millest paraku üldse ei räägita.
  Inimene ei peaks ennast defineerima
  oma keha kaudu. See ideaalsuse poole
  püüdlemine on mu hinnangul ületanud
  igasugused piirid ja naised on peast
  juba täitsa sassis. Ise olin ka. Ma
  sain õnneks õigel ajal jaole ja olen
  praegu oma mitte ideaalse kehaga,
  süües kõike, mille järgi isutab,
  vägagi õnnelik. Nii et rõõmus
  olemiseks pole vaja sellist keha nagu
  sõbrannal, vaid hoopis nendest
  dieedi- ja trennimõtetest lahti
  saada. See annab sellise vabaduse, et
  ise ka ei usu. Mina sain abi sellest
  raamatust:
  http://www.amazon.com/gp/product/1250004047/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=evelyntrcom-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=1250004047
  Aga kindlasti on samal teemal ka
  teisi raamatuid ja infot. Edu! 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 6. juuli 2015 at 11:55

  Kas see peaks nüüd Marianni tuju paremaks tegema, et sa tema sõbranna välimuse kohta halvasti ütled? Kas peab teistes vigu
  otsima, et end paremini tunda? Ja mis need mehed asjasse puutuvad?

  • Avatar
   Vasta Mari 6. juuli 2015 at 12:01

   Ok, see komm läks vastuseks millelegi, mida siin enam pole 🙂

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 6. juuli 2015 at 12:04

    ma kustutasin ära selle, sest see oli tõesti inetu ja ma ei tahtnud, et mu sõbranna seda nägema peaks, sest see ei vasta tõele 🙂

    • Avatar
     Vasta Triinu L 6. juuli 2015 at 12:11

     Ma juba nägin.. Mind lihtsalt
     hämmastab, et see kommentaar on
     postituse all kus just on juttu
     sellest, et mõni pisike kommentaar
     võib teinekord nii suuri haavu
     tekitada.

     Alati teie,
     Kirvenäoga jupats, kes kunagi mehi
     ei saa

     • Mallukas
      Mallukas 6. juuli 2015 at 12:12

      Ma ammu arvasin, et see Kristo on sul mingi kinni makstud näitleja. Olen teda vist ka linnateatris näinud?

     • Avatar
      Triinu L 6. juuli 2015 at 12:26

      BUSTED 🙁

      Aga kui nüüd tõsisemal toonil jätkata, siis on ikka hirmus mõelda, et keegi võiks nii inetute sõnadega solvata
      midagi sellist mis inimese enda mõjutada ei ole. Pikkus on alati olnud mu suurimaks ebakindluseks ja noh.. Eks see
      alati ka kellegile ette jääb. Ma olen sellega leppinud ja õppinud seda omadust ka armastama. Inimestele meeldib
      seda lihtsalt raskemaks muuta.

     • Mallukas
      Mallukas 6. juuli 2015 at 12:32

      Naljakas, ma poleks iial selle peale tulla, et lühikene olla oleks halb, minu meelest just lühikesed naised on väga armsad ja ilusad 😀

     • Avatar
      Triinu L 6. juuli 2015 at 12:43

      Buduaaris tehti kunagi isegi teema, et lühikesed naised on nii inetud.. Siis arutleti 25 lehekülge selle üle :

      http://buduaar.ee/Foorum/topic/269297

      Väljavõte :
      Väga paljud meessoost isikutele minu tutvusringkonnast ei meeldi lühikesed naised. Ka mulle mingid puusatud
      junnid tegelikult ei meeldi.
      Mis on teie arvamus?

      😀

     • Mallukas
      Mallukas 6. juuli 2015 at 12:44

      mu arvamus on see, et nad on megapikad, kelle mees kunagi lühikese naisega neid üle lasi 😀

     • Avatar
      Triinu L 6. juuli 2015 at 13:02

      Kõik on ilusad! Need pikad
      ka.. Ma olen alati kadestanud
      neid pikki jalgu ;))

     • Mallukas
      Mallukas 6. juuli 2015 at 13:18

      Ma ka arvan, et pikkus ei mängi mitte mingit rolli ilusaks olemisel!

 • Avatar
  Vasta Ma 6. juuli 2015 at 11:53

  Kas Sa mitte Treimann pole? 😀

 • Avatar
  Vasta M 6. juuli 2015 at 11:49

  Sa oled imeilus Mallukas! Mulle meeldib sellistel madalamatel, ebakindatel hetkedel vaadata Plus size neiusid rääkimas, kuidas
  nemad negatiivsest mõtetest ja teiste arvamustest üle on. (Nt: https://www.youtube.com/watch?v=d4peZaaAC7w jpt)
  Ning kujuta nüüd ette kui Sul oleks Triinu keha, kui Sa oleksid selline nagu Triinu – kus siis oleksid selles kompotis Sina? See naine,
  keda Kardo armastab, keda Mari oma emaks peab, keda tohutusuur lugejaskond fännab? Ma olen isiklikult tohutu kaalukaotuse
  läbi teinud ja olen nüüd nii-öelda tervislikus, ilusas kaalus ja arvasin kogu aeg ülekaalulisena, et normaalkaalus olen megaõnnelik
  ja et elu on nagu lill. Võib-olla alguses on nii, aga lõpuks avastad ikkagi, et oih, enesearmastusest on natuke puudu ja mindfuck
  algab.
  Ilusaid mõtteid Sulle!

 • Avatar
  Vasta Sigrid 6. juuli 2015 at 11:42

  Ma pean 100% sinu jutuga nõustuma, mul on olukord täpseeeeelt samasugune.
  Mul on see kaalulangetamine nii peas kinni (et peaks langetama), aga ma ometi ei tee seda millegi pärast (ilmselt sellepärast, et
  ma ei viitsi end kuidagi liigutada ja trenni teha, kuigi ma aja leiaks ja kuna süüa on meeletult hea, siis ma ei viitsi/taha seda
  muuta 😀 ) ja kuna see on mul igapäevaselt kinnisideeks, et nüüd hakkan langetama, siis ma võtan hoopis juurde. Räägin oma
  elukaaslasele, et vaata seda pekki, rõve juuuu.. no ta on vahest ausalt öelnud, et olen vbla natsa juurde võtnud, aga pole midagi
  hullu (see ausus kusjuures meeldib mulle, et ta ütle, et issand, mis sa ajad), aga võiksin nt natsa trenni teha või end liigutada, siis
  mul endal ka parem enesetunne ja ei tunne end “pekina”. Ma tegelt ei ole ka PAKS, aga tunnen end nii, sest mul ka koguneb
  kõik kõhtu ja on samamoodi need voldid 😀
  Ma arvan, et küll see ilus aeg tuleb, kus me viitsime end käsile võtta ja langetada need kilod ja siis tunda end paremini, aga
  sundides ei õnnestu see kohe mitte.. pigem ajab see mõtlemine stressama ja rohkem sööma 🙂

  • Avatar
   Vasta Sigrid 6. juuli 2015 at 12:00

   Unustasin lisada, et sa pole jah tegelt paks ja oled ilus! 🙂

 • Avatar
  Vasta Triinu 6. juuli 2015 at 11:41

  Müts maha su ees, et julgesid sellel teemal kirjutada ja ennast haavatavamast poolest näidata. Kindel võid olla, et Sa ei ole
  üksi. Minul on ka probleeme. Ma ei kaalu 50 kilogi – on neid, kes ütlevad, et oh, tahaks ka sellist kehaja et küll mul ikka veab,
  et ei pea muretsema… Aga on neid, kes elu hinna eest üritavad mulle selgeks teha, et näen RÕVE välja. Mingi hetk hakati
  rääkima ja endaarvates nalja tegema: “Kui rohkem sööd, lähed paksuks” Ega see ausalt öeldes alguses mind ei huvitanud.
  “Las ilguvad, kui tahavad. Mina ju ometi paksuks ei lähe!”
  Veidi aega tagasi pidin operatsiooni tõttu loobuma treeningutest. Kaal LANGES, sest lihasmass kadus. Rasvaprotsent, aga,
  hakkas tõusma. Selle üle ei kurtnud ma üldse, et rinnad suuremaks läksid. Kuigi need on mul alati oma keha kohta päris
  suured olnud. Aga mida mul ei ole kunagi olnud, on “kõhupekk”. Oh, õudust, kui avastasin, et saan oma kõhupekist KINNI
  VÕTTA! Hakkasin jälgima, mida söön, millal söön, kuni ühel õhtul hakkas mul pärast õhtusööki halb. No ikka väga halb. Nii
  ma siis läksingi vetsu ja lükkasin näpud kurku. Kaks nädalat hiljem avastasin, et olin seda, kui mitte iga õhtu, siis üle õhtu
  teinud. Rääkisin sellest kohe oma peigmehele. Täna on sellest möödas umbes nädalake, kuni sain aru, et mul on probleem.
  Kõige hullem selle asja juures on, et ma kaalun vähe, ag ahirm paksuks mineku ees on suur, sest kuulen seda niiiiiiiiiiiiiii palju.
  Bikiinides ma ringi käia ei taha, sest üks kahest, mu kõhupekk lotendab või ma “lähen kohe pooleks”. Lühikesi seelikuid ma
  kanda ei saa, sest mu jalad on “liiga peenikesed”. Lühikeste varukatega pluusesid ma kanda ei julge, sest “küünarnukid
  näevad ebaloomulikud välja”… Seda nimekirja võiksin jätkata lõpmatuseni….
  Õnneks on mul väga toetav noorhärra. kes julgustab mind kandma riideid, mida ma ise väga kanda ei julge. Aga probleemi
  tuum ei kao.
  Vahet pole, kas inimene on paks või peenike, kritiseerijaid on alati. Keegi suudab ikka selle hella koha leida ja halva
  enesetunde tekitada.

  • Avatar
   Vasta Mirjam 6. juuli 2015 at 15:11

   Sellised probleemid kipuvad ühel hetkel Su elu täiesti üle võtma. Kuna Sinu probleem on alles alguse
   saanud (niipalju, kui jutust välja loen), siis soovitan ikkagi proffesionaalset abi otsida – mida varem asjaga
   tegeleda, seda paremini see laheneb.

   Psühholoogi juures käimine ei peaks olema häbiasi ja kui Sina (või Su sõbrad) märkavad, et midagi on
   valesti, tasuks kindlasti abi otsida enne, kui asjad täielikult kontrolli alt väljuvad.

 • Avatar
  Vasta h 6. juuli 2015 at 11:36

  pole ka kunagi olnud ülekaalus aga olen kuni 10kg juurde võtnud. ja hetkel 4 kg, tihti tunnen et paks kole jne. et mõned asjad ei
  lähe puusast, kintsust enam jalga, selga ja kõht veidi suurem. samas teise nurga alt väga kena ja siis jälle naiselikum. mehele
  meeldib rohkem, ise tahaks paar kilo alla saada. aga ei ole veel seda langenud. palavad ilmad, jahedad ilmad, joosta ei jõua. tuju
  pole.
  ning kuulsin et ka tuttaval kilod alla ei lähe. võibolla halb aasta või algus selline.
  eks endaga peab rahul olema, aga tihti raske see.
  kuid vahel võib end väga ilusana ja hästi tunda. vastavalt tujule, söömisele jms.

 • Avatar
  Vasta birks 6. juuli 2015 at 11:27

  Nagu ise oleksin selle jutu kirjutanud! Olin tiinekana peenike ja tegin trenni aga siis vajus asi ära, votsin kaalus juurde ja oma
  173cm olin 75 kg, jube! Hakkasin siin alla votma, kuna ma olen (paks:D) ja laisk ka, siis trenni ma teha vaga ei viitsinud, sain kaalu
  62kg ja ikka tunnen end nii… Kintsud on suured ja kasivarred on lodevad ja tagumik on suur. Elukaaslane ytleb kyll et ma olen segi
  (heas mottes) aga mis sa teed, tahaks ka selle trossi peas maha lüüa aga noh.
  Jutu m6te siis selles, et sa pole kaugeltki üksi selle probleemiga, ja need inimesed, kes sulle tunduvad perfektsetena, ka neil on
  miski, millega nad rahul pole!
  Cheers ja v6tab ühe klaasikese veini selle jutu peale 😀

 • Avatar
  Vasta Mina 6. juuli 2015 at 11:25

  Aamen! Täpselt sama on mul. Ühel hetkel vaatad peeglisse – oh, täitsa normaalne keha ju, kõht nii lame jne. Ja teisel hetkel
  näed peeglis elevanti! Vahel kui pilti tehakse vms, siis on seal pildi peal ka minu asemel hoopis keegi sajakilone.

  Olin ka üks periood eriti peenike, kuna kõndisin iga päev jala. Aga siis ma ei saanud ka aru sellest, et ma peenike olen. Ikka
  nägin peeglis sedasama elevanti. Nüüd hiljem pilte vaadates saan alles aru, et issand kui peenike ma olin.

  Ei teagi, millal tuleb see leppimine? Öeldakse, et aastatega läheb naine enesekindlamaks ja mingi hetk lihtsalt enam ei kotigi,
  mida teised arvavad. Ma ei jõua ära oodata seda aega.

  Sulle Mallu, soovin ma järjepidevust just selles osas, et sa ennast ikka armastaksid, sest no vaata milline imeline tütreke sul on.
  Ma ei suuda ära imestada Mari pilte vaadates, et issand, kus on ikka armas, ilus, nunnu ja niii aruka näoga laps. Ise hakkan alles
  aasta pärast peret planeerima 🙂

 • Avatar
  Vasta Maarja 6. juuli 2015 at 11:24

  Mariann, Sa oled imekena ja tore inimene. 🙂

 • Avatar
  Vasta lihtsalt keegi 6. juuli 2015 at 11:24

  Hahaha, “Mina Olen Mariann Kaasik”…ei ole
  enam!
  Aga selle jutukese oleks kirjutanud nagu ma ise,
  kes ma rohtudega 18 kg juurde vōtsin (ja ainult
  8 alla sain?). Kehvematel päevadel tunnen ma
  end nii koleda ja túlgastavana.

 • Avatar
  Vasta Ketu 6. juuli 2015 at 11:21

  Kui ma olin mingi suht peenike, kusjuures
  tundsin sama, vihkasin ennast, et miks ma nii
  paks olen jne jne.. Aga nüüd, kui ma olen veidi
  ümaram, olen oma kehaga rohkem rahul kui
  kunagi varem, aga ma ei tea miks ? vahepeal
  mõtlen(näiteks kui ei saa kleiti osta sest mu
  rinnad ei mahu sisse??) et ma ikka kuradi
  paks lehm, aga siis kuidagi kaob see ära ja
  enesekindlus on tagasi, ei tea kuskohast ma
  selle üles korjasin…
  Aga Sulle, Mariann, ütlen kohe ausalt, et Sul
  on imeilus keha, paljudel naistel, kes on lapse
  sünnitanud, pole sellist keha. Sul on imearmas
  perekond, Sul on ülivinged koduloomad. Sul
  on elus kõik vajalik olemas, õpi ennast
  armastama, mine kasvõi peegli ette ja ütle
  iseendale, et Sa oled ilus, sest Sa oled!!

  Päikest! ??

 • Avatar
  Vasta miina 6. juuli 2015 at 11:17

  Issssand kui sarnane mõtlemine ja tunded minuga.
  Päevast-päeva ma mõtlen sellest, üritan midagi ette
  võtta aga tulutult. Samas ühel hetkel ma vaatan
  ennast ja mõtlen, et tegelikult ei ole ma üldse kole ja
  keskmine on ka tore olla, aga siis tuleb keegi, kes ütleb
  sitasti mu keha kohta, enamasti on see mu oma
  perekond.
  Igatahes sina oled väga väga kena naine ja ma ei
  mõista kuidas sa saad arvata et oled paks. Väga vägev
  oled! 🙂

 • Avatar
  Vasta Udusulg 6. juuli 2015 at 11:17

  Trenn ei tohi takistuseks olla! Hangi endale paar hantleid, matt ja näiteks Kayla Itsinesi juhend või tee Insanityt või vehi lihtsalt
  Youtube’i videote järgi (Fitness Blender). Valik on väga suur ja 40 minutist 5 korda nädalas piisab, et kehakaalu kontrolli all hoida.
  Järjepidevust peab olema ainult.

  Võib ju ka niisama metsas kiiremas tempos jalutada või sörkida.

  Pulsikell kalorimõõturiga on väga motiveeriv näiteks.

  • Avatar
   Vasta k. 6. juuli 2015 at 12:22

   Mina jällegi olen pigem lodev ja veedan selle 40
   minutit oma lapsega. Siinkohal ei väida ega tahagi
   väita, et Mallu paks v lodev oleks.
   Ise olin veel aasta peale lapse sündi nn tönsakas. Kilod
   lihtsalt ei läinud alla. Käisin uhe toreda massoori
   juures, kes teatas, et keha on mul vett täis. . Eriti kõht
   ja reied. Masseris ja kuputas mind nädalas korra. Aga
   see selleks.
   Ma lihtsalt ei suutnud end trenni vedada, tahtsin olla
   lapsega! Väikesed on nad nii lühikest aega ja kui
   iseseisvamaks saab on mul aega maa ning ilm trenni
   teha.

 • Avatar
  Vasta Piret 6. juuli 2015 at 11:14

  See vist iga naise probleem, et ei olda kunagi oma kehaga rahul aga põhjus, miks ma tglt seda kommentaari kirjutama tulin oli see,
  et sa oled oma viimastel piltidel nii kaunis ! Mingis viimases postituses lisasid vanema pildi kus vaatasin just et appi nagu vaevatud
  hing 😀 ehk siis mis ma sellega mõtlen on see, et sa olid seal peenem aga ei paistnud üldse elurõõmus ega nagu sina ise 😛 Igatahes
  sa oled prgu palju palju ilusam! Keda huvitavad need paar lisakilo ?! Ainult neid kibestunuid netikommentaatoreid- fck them!
  Head up high and take a bite of that yummi pizza 😀

 • Avatar
  Vasta Kkk 6. juuli 2015 at 11:10

  Ma arvan, et sa ei pea ennast küll mitte kuidagi
  halvasti tundma. Sa oled hea ema, ajakirjanik, blogija.
  Tegelikult päris austatud inimene kui vaadata kui
  paljud su blogi loevad ja sellele kõigele kaasa elavad ja
  paar head sõna poetavad. Paks pole sa mitte kuidagi ja
  täitsa kondised pole ka ilusad. Sa oled täiesti
  tasakaalus ja ilus naine.
  Need kes su kohta sappi pritsivad nt.Perekoolis –
  saada nad kukele(ja, et see kukk neid kõvasti pureks!)
  Sulle peaks koige tahtsam olema pisikese Mari ja oma
  husband Kardo arvamus.
  Ilusat ja positiivset päeva Sulle 🙂

 • Avatar
  Vasta Mia 6. juuli 2015 at 11:08

  Mul on täpselt samasugused mõtted pidevalt, sa oleks justkui minu mõtetest kirjutanud. Mul on täpselt samamoodi, et kõht
  on lodev(mitte punnis) ja ma ei pane söömisele piiri ette, sest ma juba olen ju selline. Samas, miks peaks loobuma millestki,
  elame ju vaid korra. Ma tean, et kõhupekist saab toitumist muutes lahti, aga ma ei suuda ega taha seda muuta. Õnneks mul
  on ka jalad suht peenikesed ja keegi ei usukski, mis seal pluusi all nii jubedat on. Aga ise pole rahul ja motivatsioon kaob ära
  kui nädalaga kõht trimmis pole:D Mul pole last ka, kelle sünnitamist vabanduseks tuua, ei tea mis veel peale lapse sündi
  toimuma hakkaks mu kehaga:) Aga vahet pole, praegu on suvi ja naudime seda. Iga kord kui ma näen ratastoolis inimest,
  põlenud näoga, ilma jalata vms, siis ma mõtlen, et issand kui tobe on oma kõhu pärast põdeda. Aga no mis sa teed…naised ja
  nende mõistus!:)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2015 at 11:10

   Ma ise kartsin ka, et mis pärast sünnitust saab, aga näed, hoopis olin nii peenike, nagu aastaid olnud polnd. Eks see oleneb organismist vms.

   Aga see on jah tõsi, et kui ma eile lugesin, et lapsed said kuskil batuudil surma, no siis mõtlesin küll, et appi, vot SEE on probleem. SEE on mure. Mitte minu volt siin või seal.

 • Avatar
  Vasta kätlin 6. juuli 2015 at 11:03

  Inimene,sa ei ole paks 🙂 mina oma 155cm kasvuga ja
  96 kiloga olen paks….ma oleks megahappy kui mul
  oleks sinu keha aga vott-laisk olen!
  Ära põe selliste asjade pärast,elu on elamiseks,kui sul
  on kallid inimesed,kes armastavad sind sellisena nagu
  oled-KÕIK ON JU HÄSTI 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2015 at 11:04

   Jaaa, ma tean seda! Ma ei vaidle sulle üldse vastu ja ma enamasti proovingi tegeleda muude asjadega ja mõtted mujale viia, aga peas elaks nagu mingi tross, kes aina korrutab, et sa pole veel piisavalt hea! Ma üritan temast lahti saada :))

   Mina olen ka laisk, ei suuuuuda ennast kokku võtta, et jälle trenni minna. Absurd!

 • Avatar
  Vasta sille 6. juuli 2015 at 11:01

  Sa oled ikka Mariann Treimann nüüd, mitte Kaasik. ☺
  Nimi on muutunud alustanüüd ka uut elu. Ilma põdemiseta keha pärast.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2015 at 11:02

   Haha, saad aru, ma kogu aeg unustan selle ära ja tööd tehes ka teinekord puterdan pikalt, et tere, mina olen mariann kaa..aaaa…eeee….treimann :))

 • Avatar
  Vasta Heleri 6. juuli 2015 at 11:00

  Ma oleks nagu ise selle teksti
  kirjutanud… Tunnen ennast väga
  tihti samamoodi, aga tegelikult ma
  tean ka, et ma ei ole mingi rasvunud
  ja paarisaja kilone, aga ikkagi on
  mul hetki ja päevi kui ma nutan ja
  vaatan kui rõve ja paks ma olen … oehh

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuli 2015 at 11:01

   Ega muud pole teha, asi on täiesti ju enda peas kinni, onju 🙂