0
KODU

kodujutte – kust, mis saadud on?

16. oktoober 2015

Ma lugesin siin Eveliisi postitust (LINK) erinevatest maitsetest kodusisustamisel. Naljakas, et mis on mõnele väga ilus, on teisele hoopiski kole. No näiteks see skandinaavia stiil on minu meelest küll hästi ilus ja kui nüüd üdini aus olla, siis kunagi ihaldasin endale ka. Mul aga silma kodukujunduses ei ole. Kohe üldse mitte. Seega kui remont hakkas, aitas Miiu mind nõu ja jõuga. Mõtles, kuhu mida paigutada, aitas mööblit otsida jne. Mina muidugi usaldasin teda, sest tema kodu on ju väga ilus ja mina tahtsin loomulikult endale ka nii ilusat ja stiilset kodu.

Mida aeg edasi, näen ma ikka, et minus ei ole seda “kõik on puhas ja less is more” tüüpi inimest. Tee või tina, ma tahan värve ja sigri-migri ja pilte ja maale ja Mari tehtud sirgeldusi ja muud säärast. Kardo õnneks on samasugune, seega meil mingisugust kemplemist kodusisustuse üle ei tule. Enamasti selle pärast, et kõik otsused teen mina ja tema pärast lööb käsi kokku, et küll on ilus. Olen selline segasummasuvila tüüpi 🙂

Meie elutuba sai muuseas kodutunnet kõvasti juurde – kas kujutate ette, kui palju võib üks vaibakene juurde anda? Kuigi narr on vist öelda vaibakene 4×2.5 meetrise juraka kohta. Aga see on pehme ja soe ja jala all on mõnus, kui diivanil istuda. Ja terve tuba näeb hubasem välja. Ma olen lausa oma vaiba järele nii arust ära, et teen tema kohta peale reisi lausa eraldi postituse, aga selle võin ära mainida, et pärit on ta Alfalend.ee leheküljelt, mida üks lugeja mulle soovitas. Hinnad on head ja kui ma paari päeva järel tohin kvaliteeti hinnata, siis mina olen väga-väga rahul!

Paar asja on veel puudu, mis jõuavad minuni sellest paljukirutud IKEAst. Mina ei tea, mis häda IKEAl on? Minu meelest küll nii lahe pood! Ma olen seal küll vaid kord elus käinud, aga noh best shopping of my life. Ometi oleks nagu häbiasi sealt asju osta? Ei tea, mulle meeldib ja minuni jõuavad varsti sealt telekalaud ja põrandalamp, mis mu ema mulle sealt ostis. Põrandalampi on hädasti vaja, sest mind õhtuti laetuled täitsa häirivad ja küünlad ning Halensi valguspallid (LINK)ei aja alati asja ära (näiteks süüa niimoodi ei näe). Ja olgu ma siis see maitsetu vend või mitte, aga no mina neid selle pärast halvemaks ei pea, et nad nüüd just sealt poest on.

Üks asi on veel minu poole teel – uus diivanilaud Roigas.ee käest tellitud ja inspiratsiooniks andsin osavale Margele selle lingi (SIIN). Kuna nobenäpp vahepeal beebi sai, siis pean oma lauda natukene ootama, aga kaua tehtud, kaunikene!

DSC_0049

Siin on natukene näha mu imelist pruuni vaipa. Muuseas, ma alguses tahtsin täiega valget vaipa, aga õnneks veendi mind ümber. Ma ei kujuta ette, kaua see puhas oleks püsinud… Diivanil on ka uus kraam, mis on muidu tegelikult mõeldud Mari tuppa maha, aga noh, kuna voodipesu pole veel kohal ja tema tuba päris valmis ei ole, panin ma need ajutiselt elutoa diivanile ja mulle nii meeldivad need siin! Kohe mõnus on siin istuda, nagu pesas oleks.

Nahad on vist muidu ülikallid, aga need pruunid nahad olid 33€ tk ja tellisin ma need Facebookis ühest grupist. No kõige soodsamad lambanahad, mida ma müügil näinud olen. Need isegi ei haise, nagu üks nahk, mille ma kunagi ostsin. Okei, NATUKENE on lambalõhna tunda, aga see annab vähemalt aimu, et need on päris kraam!

Kes endale ka soovib tellida, siis usun, et võite kirjutada Andi Grigorjevile (LINK) sest tema neid tellib ja hea hinnaga edasi müüb. Muuseas, väike trikk teile ka. Kui lambanahk hakkab “sassi” minema, siis saab teda edukalt uuesti siledaks ja pehmeks just kassi- või koeraharjaga. Minu nahad on veel väga ilusad ja siledad, aga muidu see väga lihtne nipp neile elu sisse ajamiseks, kui nad juba mõnda aega kasutuses olnud on.
DSC_0052

See punane kummut on mul oma kätega värvitud omal ajal (LINK) aga tema tegelikult sinna teleka alla ei jää. Nagu öeldud, ema toob mulle uue telekalaua. See kummut läheb aga üles Mari garderoobi, sest sellel mudilasel on nii palju riideid, et ei mahu teised kuskile ära.

PicMonkey Collageerw

Karu on Kardo sünnipäevakingitus ja käes on tal rahasüst. Seal süstlas olid lotopiletid. Minu meelest hullult lahe DIY kingiidee!

DSC_0051

Veel on meie elutoa tähtis osa Eestietno kotttool, mille ma Kardole sünnaks kinkisin. Selles ta siis tavaliselt istub ja paugutab oma telekamämge mängida. See on maailma mugavaim asi, nii et teinekord istun mina ka selles ja naudin elu. Ükskord isegi üks sõber magas selles, sest see on niiiii suur! Muuseas, seoses EestiEtnoga meenus mulle see, et neil on nüüd uut mustrit müügil ja see on niiiiii ilus! Just täna Etno.ee FBi lehel nägin. Kui mul juba seda kollast poleks, siis see musta-punase-sinisega sobiks mu elutuppa nii hästi! Kes soovib, siis nende kodukal on hinnad ja erinevad tooted üleval (LINK).

Nüüd jõuame siis tagasi selle maalini, mis mul paljudel piltidel figureerib. Ikka veel on see tehtud ämma sõbranna poolt ja kujutab endast koera, kes istub roosipõõsa kõrval. Legend ütleb, et keset suve hakkas lund sadama ja kui see üle roosipõõsa laotunud oli ja valge koer selle kõrvale istus, ei suutnud kunstnik ennast tagasi hoida ja haaras ühe vana maali, ning tegi selle eelmise peale.

Pildi kõrval on aga karikatuur meie perekesest, mille Naistejuttude seltskond mulle tüdrukute õhtuks kinkis. Kas pole mitte lahe? Ma pean tunnistama, et ma alguses olin jumala pettunud, et ma seal selline kurb ja räämas välja näen, aga noh, siis sain aru, et ju siis ma olengi selline ja riputasin ta ikkagi seinale.

Unenäopüüdjaid oli ka tegelikuks kaks, aga ühe rebis Mari tükkideks. Tegi need Kriti, kelle FBi lehelt saab kindlasti tellimusi ilusatele unenäopüüdjatele sisse anda (LINK).

DSC_0060

Laudlina: mega soodukaga Hemtexist (oli vist kuus euri!)

DSC_0062

Mul on selline värk, et mul peavad alati kodus liiliad olema. Need on mu lemmiklilled ja lõhnavad nii hästi ja ma lihtsalt armastan liiliaid. Teine asi, mida ma armastan on MAGUS KRAAM! Selle pärast on mul laual need mõnusad Maiasmoka mandlid, mis nad mulle proovimiseks saatsid.

Mekkisime ämmaga neid täna ja peame tunnistama, et meile mõlemale meeldisid. “Tummised!” ütles ämm. Mari nosis neid ka hoolega. Küsiks ka Kardo arvamust, aga ta pole veel töölt koju jõudnud, sest ta läks meile homseks reisiks raha vahetama. Aga ma hiljem kindlasti küsin.
DSC_0064

Mul tuli ükspäev selline mõte, et ma tahaks natukene kirjumat seina. Seega kraapisin välja oma Tigerist ostetud vuntsiteibi ja tegin piltidele “raamid” ümber. Tugitoolid on ka vanast uueks tehtud sadulsepa poolt (LINK), peale on visatud Andi käest tellitud valged lambanahad, millest üks on mõeldud tegelikult talveks Mari vankrisse, aga praegu tundub mulle, et nad sobivad jube kenasti ka siia toolidele.

Kiikhobusest olen ma enne juttu teinud (SIIN) ja see on ühe osama meesterahva käsitöö!  Seintel on aga Wallmark’i (LINK) heade mõtete tahvlid, minu Papa pilt, paar naljapilti ja Kätu tehtud kingitus. Seinal veel ruumi on, nii et see kogu seal aeg-ajalt ikka täieneb 🙂

DSC_0068

DSC_0072

Selline on see toakene siis diivani poolt vaadatuna. Ahjaa, mul on ju kolm armast vaibakest ka, mille kohta saab lähemalt lugeda SIIT. Aga selline mu elutuba on. Armsakene teine, olen ma ju ometi nii kaua seda kõike siin näppinud ja nokitsenud ja plaaninud. Mõelda vaid, eelmine aasta, 19. oktoober oli see tuba selline:

unnamed1-8413228

Mul on ausalt teisi tube veel, aga elutuba on nagu kodu süda ja see mulle meeldib ikkagi kõige rohkem. Kõige soojem on siin kah!

Muuseas, kuna Maiasmokk tõi mulle neid mandleid kaks kasti, siis teise kasti loosin välja kõikide vahel, kes siin kommentaariumis oma kodu kohta sõna sekka ütlevad 🙂 Kust teie oma kodusisustust ostate? Kust inspiratsiooni ammutate? Mis stiilis teie kodu on?

Loe ka neid postitusi!

110 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Sigrid 23. oktoober 2015 at 21:52

  Ausalt öeldes ostan kõike sealt, kust juhtub. Asi peab eelkõige meeldima. Pooldan ka taaskasutust. Hetkel on köögilaud ja toolid
  ning diivanid näiteks mu vanemate omad, kes ise välismaale kolisid. Telekaaluse koos kappide-riiulitega saime elukaaslase isa
  kaudu täiesti tasuta ja näeb välja nagu uus. Magamistoa komplekti saime samamoodi teiselt ringilt aga see oli põhimõtteliselt
  lihtsalt seisnud.

  Kui aga tulevikus päris oma kodu sisustama hakata, siis küllap ma juba ruumide suurust ja kuju arvestades ise klapitama hakkan,
  kuidas ja mis ja kuhu. Mulle hirmsasti meeldiks koguaeg ümber teha, kujundada ja remontida. Ma olen rahutu hing, iga natukese
  aja tagant tõstan ikka elamist ringi, et vaheldust saada 😀

 • Avatar
  Vasta K2 21. oktoober 2015 at 09:04

  Ma elan veel viimased kaks nädalat Soomes ja siis
  kolin tagasi sinna, kus on süda -Eestisse.
  Need kaks aastat, mis siin elasin, olen ma kõik oma
  sööginõud, köögitarbed ja köögi toolid, laua ja elutoa
  laua ostnud just Ikeast- tõesti maailma parim pood ja
  nii loodan, et kord saabub see imeline päev, kus ka
  Eestis see pood avatakse.
  Kuid nüüd Eestisse kolides müüsin oma mööbli kõik
  maha, et oleks lihtsam kolida ja saan põnevusega jälle
  oma uut kodu kujundada niiiii mõnus 🙂

 • Avatar
  Vasta H 20. oktoober 2015 at 00:07

  Taaskasutus on ikka peamine. Kas vana ja kulunud või siis uus ja lakooniline on märgusõnad. Inspratsiooni saan peamiselt
  Pinterestist. Kindlat stiili ma kodu puhul ei jälgi, oluline on, et see oleks hubane ning asjad kokku moodustaksid tervikliku pildi.

 • Avatar
  Vasta Helen 19. oktoober 2015 at 13:31

  Pinterestist otsin ideid. Meeldib (praegu) nn skandinaavia modernne stiil (Hemtexist jmt kauplustest leian üsna tihti vidinaid,
  aga olen ägedaid asju skoorinud ka Maximast, sekkkarist, kangapoest, realiseerimiskeskusest jne). Elasime varem pisikeses
  korteris ja seal tundus valgust vähe ja kõike muus liiga palju. Seepärast sai uuele kodule palju aknaid ja palju valget värvi.

 • Avatar
  Vasta Leelo 19. oktoober 2015 at 12:52

  Ma ei olegi kunagi väga kodu sisustanud, ostsime juba möbleeritud korteri ja ei ole siia eriti midagi juurde ostnud 🙂 Siiani
  oleme ainult piltidega kodu kaunistanud, seintel on pulmapildid ja mees tegi meie fotodest kollaaži ning tegi need lahedaks
  lambikupliks 🙂

  Maiasmoka mandlid on mu lemmikud!!!

 • Avatar
  Vasta Katre 18. oktoober 2015 at 21:11

  Ma armastan punast ja suurte mustritega tapeete. Tudengina ei saa ma kahjuks oma üürikorterit päris selliseks teha, ent
  tuleviku-kodu on kindlasti punakates toonides.

 • Avatar
  Vasta Marii 18. oktoober 2015 at 19:01

  Minu kodu on põhjamaine, eelistan valgeid värve ja minimalismi. Samas on seintel näiteks õe ja sõbranna maalitud kaunid, minu
  lemmikvärvides (türkiissinine ja beež) pildid, mis lisavad kodule värvi ja särtsu. Toale uut ilmet meeldib anda pisidetailidega nt
  küünlajalad, lilled, maiustused laual (nt muffinid, koogike, küpsised vms). Kodusisustust ostan, kust aga juhtub. Tavaliselt ootan
  soodukaid ning ostan midagi vaid siis, kui väga-väga meeldib.

 • Avatar
  Vasta Siret 18. oktoober 2015 at 13:50

  Meil on skandinaavia stiilis korter. Seinad
  helesinise-hõbedase mustriga, liistud, uksed,
  mööbel valge. Köök ka valge, tööpinnad
  pruunid. Plaanin oma k

 • Avatar
  Vasta Heli 18. oktoober 2015 at 13:16

  Minu kodul mingit kindlat stiili
  kahjuks ei ole. Kuna korter sai
  ostetud nii, et siin polnud isegi
  kipsplaati seinas ja kolimisega läks
  väga kiireks, sai tehtud käepäraste
  vahenditega see esialgu selliseks, et
  oleks võimalik elada. Nüüd 5 aastat
  hiljem on soov muuta korter kavõi
  mõningas osas mingit stiili.
  Magamistoa jaoks on mul plaan juba
  olemas, vaja on lihtsalt enne raha
  koguda. Ise pean muidugi arvestama
  sellega, et mul on kodus suur koer ja
  seetõttu jäävad mõned võib olla väga
  ilusad ja huvitavad mõtted
  praktilistel kaalutlustel teostamata.
  Peamiseks inspiratsiooniallikaks
  minul on Pinterest. Lisaks veedan oma
  vaba aega sirvides korterite
  müügikuulutusi, ka sealt saab
  mõnikord häid ideid.
  Kindlat kohta kaupade ostmiseks ei
  ole, on ostetud asju erinevatest
  poodidest, nagu Home4You või Ikea.
  Samuti internetikuulutuste kaudu
  eraisikutelt.

 • Avatar
  Vasta Liisi R 17. oktoober 2015 at 20:16

  See aasta esimene võimalus täiesti nullist täiesti enda magamistuba kujundada ning olles kunstikooli õpilane, siis mulle meeldib
  väga katsetada erinevate materjalide/tekstuuride/vastandvärvidega. Tõotab tulla põnev.. 🙂

 • Avatar
  Vasta Marii 17. oktoober 2015 at 19:11

  Kust teie oma kodusisustust ostate? Kust inspiratsiooni ammutate? Mis stiilis teie kodu on?

  Reeglina ostan vanavara laatadelt ja kirbuturgude taolistest kohtadest, leiab põnevat kraami.
  Inspiratsiooni leian vaadates pilte vanadest talumajadest. Minu enda kodu on samuti renoveeritud talumaja, ehk siis kõik on
  sellises vanas, nö eelmise sajandi stiilis 😉

 • Avatar
  Vasta Anneli 17. oktoober 2015 at 18:10

  Minul on skandinaaviastiilis kodu. Ei saa öelda, et oleksin näpuga järge ajanud, aga mulle lihtsalt meeldis
  valge mööbel, valged ja hallid seinad ning tühjad pinnad. Alles hiljem sain aru, et selle kõik saabki panna
  ühise nimetaja alla “skandinaavia stiil”. Kui ma enda korteri (alles aasta tagasi) sain, siis oli see täiesti
  õudsas seisukorras – täielik nõukaaegne värk. Kergeks ei teinud asja ka see, et olin üksik naisterahvas –
  proovi üksi remonti teha! Fotodega rikastatud postitust minu kolgata teest saab lugeda siin:
  http://anneliisublogi.blogspot.com.ee/2015/06/home-sweet-home.html

 • Avatar
  Vasta Liis 17. oktoober 2015 at 16:12

  Minu kodu on funkstiilis, aga mitte
  ainult selline mustvalge, vaid oleme
  toonud värvide ja naturaalsete
  materjalidega (puit, looduslik kivi)
  ka hubasust.
  Praegu sinu kodu pilte vaadates
  tekkis tunne, et tahaks midagi veel
  hubasemat, mingi mõnus lugemisnurk on
  näiteks hetkel puudu ja olen tüdinud
  sellest voodis lugemisest.
  Mingi hetk täiega lootsin, et saaks
  see kodu lõpuks juba valmis, aga
  päris valmis ei ole ta kunagi 😀 Ikka
  kogu aeg vaja midagi muuta ja
  täiendada ja juurde osta.

 • Avatar
  Vasta Helen 17. oktoober 2015 at 14:40

  Inspiratsiooni ma väga ei ammutagi kusagilt, kõik peab
  oma vahel harmoneeruma ja kui vaja tuleb aeg-ajalt ka
  mõni värvilaik tuppa panna. Kuigi valdavalt mulle väga
  meeldib selline puhas ja kindlalt piiritletud elamine,
  siis kahjuks tundub, et mul pole see väga võimalik.
  Võibolla kunagi tulevikus, kui meil isiklik suur kodu on.
  Seni maani üritan leppida selle tekkiva segaduse ja
  ruumipuudusega. 😀

 • Avatar
  Vasta Krista 17. oktoober 2015 at 12:14

  mina tunnistan ausalt, et olen
  kodupede 🙂 õnneks on meil piisavalt
  tubasid ja kolm tüdrukut, kes
  naudivad seda, kui neil jälle uus
  tuba on ja õnneks meest annab ka
  ümber veenda.
  meie valge ninnu-nännu muutub
  vaikselt mehelikumaks…esimesed
  sammud selles suunas on juba tehtud 🙂

 • Avatar
  Vasta kerli 17. oktoober 2015 at 12:14

  Mul on 1toaline üürikas ja midagi uhket seal ei ole.
  Kuna see pole päris minu oma, siis raha ei raatsi nagu
  raisata. 3a tagasi sai valitud ajutised odav laud ja
  kummut. Alles nüüd valisin uued kardinad ja laudlina
  jyskist- väga palju annab toale juurde 🙂

  Küsiks hoopis, et mis diivani juures olevast täispuidust
  lauast on saanud? Kust sa said üldse sellise laua?
  Koheselt meeldis mulle 🙂

 • Avatar
  Vasta Marrja 17. oktoober 2015 at 10:19

  Mallu, Sinul on väga maitsekas suur tuba, eriti meeldib see, et on see suur uks või aken, kust saab siis õue?!
  Aga enda kodust rääkides, siis kuna on üürikorter, siis väga mingit remonti ei tee. Aga mulle meeldib nt kui on küünlad, põletan
  neid ka suvel ja üldse kogu aasta. Annab erilise tunde kohe , siukse koduse. Lisaks meeldib mulle kui ka kodus on liiliad, tavaliselt
  panen need vannituppa suure vaasiga, siis pole õhuvärskendajat vajagi 🙂
  Erilist kätt mul sisustamises ei ole, seega kõik on tavaline. Diivan, laud, paar kappi ja sektsioon. Keegi pole küll kunagi ahhetanud
  ega ohhetanud, et oii kui kena kodu. Lihtsalt korras alati ja kõik.
  Ahjaa üks asi on küll. Mulle meeldib kui on soolalamp magamistoas ja punane voodipesu, siis see kooslus näeb päris lahe välja.
  Soolalamp pidi ise olema tervislik hingamisteedele ja annab mõnusat hubast tunnet.

  • Avatar
   Vasta noor vanaema 17. oktoober 2015 at 17:57

   Marja,kadestan.Ma mitmeidkordi kolinud.Kujunduses olen käsi.Eks neid rahalisi võimalusi on ka elu jooksul erinevaid olnud.
   Kõige ägedam oli ikka mittemillestki midagi teha.Mingid oma kunstitööd on mul ka alati.Aga ,jah,see igapäevane korrashoid on
   tüütu.Vbl.peaks jälle kolima,juba 10 aastat kohapeal.Oleks jälle huvi koduga tegelda.Malluka vuntsidest pildiraamid on super!

 • Avatar
  Vasta Maarja 17. oktoober 2015 at 10:02

  Üks hea nipp in lambanahkadega veel see et need
  talvel õue tuua külm tapab nii õelda bakterid ja lamba
  vill läbeb nii mõnusalt kohevile ?

 • Avatar
  Vasta Kaie, www.uuskogemus.com 17. oktoober 2015 at 09:01

  Kodusisustamine on üks mu lemmiktegevusi. Inspiratsiooni saan suuremate projektide jaoks
  houzzist ja pinterestist, väiksemate jaoks erinevatest Facebooki gruppidest ja lihtsalt hüppavad
  pähe.
  Kindlat stiili ei jälgi. Teen sisetunde ja meeldivuse järgi. Pigem meeldivad soojad toonid ja enda
  tuunitud asjad.
  Minu viimane ettevõtmine http://uuskogemus.com/2015/10/17/kulmkapile-uus-kuub-selga/

 • Avatar
  Vasta Jane 17. oktoober 2015 at 08:59

  Kodusisustus tuleb igaltpoolt. Üldiselt on olemas mõte ja kujutlus, et mis see olema peaks ja selle järgi tuhlamegi läbi
  kõikvõimalikud poed. Pigem meeldib siiski less is more ja puhas kodu. Aga Sinu segasummasuvila näeb nii vinge ja armas välja,
  kuid mina ei ole kunagi selline siiruviiruliste asjade sobitaja olnud ja olen päris koba selles. Seega on esindatud mingid teatud
  värvid 🙂

 • Avatar
  Vasta Kertu 17. oktoober 2015 at 07:38

  Kodu asju on ostetud absoluutselt igalt poolt kust mida silma on jäänud, inspiratsiooniks on saanud nii pinterest, kus tihtipeale
  häid ideid ammutan ning samuti ühtede sisekujundajate koduleht. Ise ka ei pea ennast väga heaks sisustajaks nii et pigem tihti
  peale ideed vahetuvad ja tahaks koguaeg midagi huvitavamat kodus teha, kuna aga sisustus on piisavalt minimalistlik, siis annab
  erinevate värvidega ja aksessuaaridega väga palju juurde tuua :).

 • Avatar
  Vasta Katri-Helena 17. oktoober 2015 at 07:13

  Mis jutt, et IKEA on jama? Mööbel on seal
  suhteliselt kallis, aga sellised nõud ja muud
  vidinad imeodavad. Ja kvaliteet? No kui kukub
  ikea taldrik ja villeroy ja bochi taldrik, siis
  ausõna- mõlemad lähevad kildudeks.

  Kuna ma siin alles kujundasin oma kodu siis
  inspiratsiooni sain.. Ma ei tea kust. Üks asi viis
  teiseni. Pintrestis on ainult selline retro
  skandinaavia stiil, mida mu kodus pole. Värvid
  on küll – hall, puit ja valge.

  Aga maiasmoka komme tahaks küll. Ma nüüd
  pârast neid suuri diivaneid ja laudu nii vaene 🙁

  • Avatar
   Vasta Krista 17. oktoober 2015 at 11:53

   aga nii kaua kui need taldrikud maha
   ei kuku, siis pärast paari aastast
   kasutamist on Ikea taldiku põhi ära
   kriibitud ja näeb välja nagu
   ämblikuvõrk, samas Villeroy oma on
   nagu uus

   • Avatar
    Vasta G 18. oktoober 2015 at 00:37

    See on küll tõsijutt.

 • Avatar
  Vasta Reilika 17. oktoober 2015 at 06:49

  Mulle meeldib kui maalähedus on kombineeritud uuega 🙂 Puit on materjal, mis väga meeldib 🙂

 • Avatar
  Vasta Eliisa 17. oktoober 2015 at 05:10

  Sisustuse ja mööbli kohta kommentaare pole aga
  jagan samal teemal head uudist. Nimelt kolisin alles
  Inglismaale ja just ka oma uude kodusse. Juhhu ja
  nûûd kuluks see kast ära kûll 😛

 • Avatar
  Vasta Nel 17. oktoober 2015 at 04:53

  Liiliad on kassidele väga mürgised 🙁
  Imeilusad lilled, aga kasside tõttu pole enam koju toonud neid.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. oktoober 2015 at 07:52

   Mul on ju õuekassid, ei neid huvita, mida ma toas vaasis hoian, kodus lilli ei näpi 🙂

 • Avatar
  Vasta Silvia 17. oktoober 2015 at 01:47

  Ilmselt ostaksin pooled asjad ikeast, kui võimalus
  oleks. Minu arust igati kvaliteetsed asjad ja hea
  hinnaga. Oma toa kujundasin täiesti ise, beezikates
  toonides ning olen nüüd mitu aastat hiljemgi väga
  rahul:)

 • Avatar
  Vasta Maiku 17. oktoober 2015 at 00:23

  Pisike korter, kus sai enne kuti sündi kiire remont
  tehtud. Toonid on läbivalt kollased-rohelised (ma olen
  rohelise haige, peaaegu oleks terve korter nii tulnud
  ?).
  Siiani nokitseme, nt pole akendel ees miskit.. Veel!
  Tulevad rulood, kardinatele tehtaks üks null!
  Minimalistlik oleks vist parim sõna, mida vähem kola,
  seda parem. Samas iga vidin on oluline.
  Tumepruun mööbel, mis vajab oma massiivsuse
  pärast välja vahetamist. Ruumi juurde, kassile
  jooksmiseks ?
  Muide seinad on valdavalt värvitud, sest kass
  parkuuritaks tapeedi lihtsalt seinast maha. Suures
  toas tahaks sarnaselt seina kaunistada piltidega nagu
  Sul. Muidu on kuidagi tühi ja kõle. Ja kui köögile saaks
  mööbel ka väljavalitu.. Oh, ma oleks õnnelik!

 • Avatar
  Vasta Siiri 16. oktoober 2015 at 23:47

  Appi kui väga ma neid mandleid armastan ja kui väga tahaks ma ka osaleda loosimises, aga mul pole hetkel oma kodu, mida
  sisustada :(. Elan veel vanematega ja pole võimalust seda kodu sisustada. Mul on VÄGA palju ideid, mida ma tahaks…ma unistan
  punasest diivanist, valgetest seintest, täispuit põrandast, lambanahkadest (ma olen neid teismeeast saadik tahtnud). Vaatan
  teiste kodude pilte ja salvestan need, et kui ühel päeval mul on kodu, siis saad sealt ideid ammutada 🙂

 • Avatar
  Vasta meow 16. oktoober 2015 at 23:45

  Mul on kodus nn modernne stiil – ühevärviline, kõrgläige
  jne. Samas fännan ka maalähedast ja romantilist stiili, aga
  ei osanud seda nii uude majja sobitada. Vidinaid
  sisekujundusse leiann Jyskist Kaubamaja
  Kodumaailmani, lisaks on palju toredaid netipoode.

 • Avatar
  Vasta G 16. oktoober 2015 at 23:40

  Mina kuulun ikeapõlgurite hulka sel
  lihtsal põhjusel, et ma tahan, et mu
  ümber oleksid ainulaadsed asjad ja
  mind torkab ainuüksi idee sellest, et
  mul on kodus diivanipadjad, riiul või
  pilt seinal samasugune nagu massidel.
  Ja mind ärritab see mu kiiks, sest
  Ikeas ON ilusad asjad – ei ütlegi, et
  oleks inetud. Tihti on nõnda, et
  mingi sisustamisesse liituv element
  hakkab hirmsasti meeldima ja kui siis
  juba kasvõi sisustusblogide kaudu
  näha, et kõikidel see olemas on, siis
  tekib tõrge. Näiteks ikea Stockholm
  diivanipadjad või mitte ikeast pärit
  pallivalgustused. Teine kiiks on
  vastumeelsus igasuguste tekstide
  suhtes – kalligraafilised aforismid
  seintel, Home Sweet Home sildid,
  leivakast, kuhu on suurelt Bread
  trükitud jne. Ma vädin hoolega
  selliseid asju – ei meeldi kohe mitte
  üks põrm. Oma kodust rääkides – valge
  ja tumehalli vahel on sillaks beez.
  Olen teadlikult valinud heledat
  mööblit, sest sellelt ei paista tolm
  välja. Palju raamatuid, palju kunsti
  (Edgar Valter
  peamiselt)…diivanipatjadele olen
  teinud ise katted, olen raaminud
  visuaalselt kütkestavat tapeeti ja
  mis kõige tähtsam – olen ära visanud
  absoluutselt kõik katkised asjad,
  kola ja pudi-padi. Meie kodus on kõik
  asjad meie lemmikud – midagi
  üleliigset ei ole, aga iga eseme
  nägemine toob naeratuse suule ja nii
  peakski oma kodus olema. Elutoas on
  vanaaegne nukumaja, käsitööna
  valmistatud malelaud ja malenupud,
  palju kunstitarbeid ja akendel
  kardinaid ei ole, sest siis on rohkem
  avarust. (kahe akna vahel on
  ribikad). Meie kodus ei ole
  potililli, seinakellasid ja peegleid
  seintel. Kodu sisustamine on suur
  rõõm, sest see annab võimaluse olla
  loov ja teha üha uuesti midagi
  unikaalset. Ideid on palju – oleks
  ainult aega. Armastan oma kodu.

 • Avatar
  Vasta Janne 16. oktoober 2015 at 23:30

  Mulle meeldivad kodusisustuses väga erinevad
  stiilid, nii skandinaaviapäraselt lihtne kui ka
  lõunamaiselt kirev ja elemendirikas. Endal
  pigem selline segasummasuvila tõesti 😀
  Aga vingeid sisustuselemente võib palju leida
  internetist.

 • Avatar
  Vasta Merkel 16. oktoober 2015 at 22:47

  Väga mõnus kodu sul! 🙂 Mina leian, et kodu tuleb
  sisustada täpselt nii, kuidas endal mugav ja
  meelepärane. Olgu siis kasvõi segasummasuvila stiilis
  🙂 peamine, et endale meeldiks. Enda kodu hetkel pole
  mulle üldse meelepärane 😀 Korter sai tehtud täpselt
  enda järgi, kuid siis avastasin, et korteri elu pole ikka
  minu jaoks ja nüüd majas see kõik veel ees ja kui
  finantsi rohkem oleks, siis ideedest puudu ei tuleks! 🙂

 • Avatar
  Vasta Meryt 16. oktoober 2015 at 22:23

  Hetkel elan kahjuks üürikorteris, kus oma maitse järgi suurt midagi kujundada ei saagi. Kuid ideid on tohutult, kui ükskord oma
  kodu saame. Pinteresti kaust täieneb pidevalt 😀 Aga mulle tohutult meeldivad vanad talumajad, nii et eks stiil tuleb
  loodetavasti selline veidi vanaaegne. Aga eks näeb, kuidas see päris oma kodu välja kukub, kui selle ükskord saame 🙂

 • Avatar
  Vasta EL 16. oktoober 2015 at 22:17

  Hetkel eriti ei ostagi sisustuskraami, sest elame
  ajutiselt üürikas, aga kui oma korter veel alles
  oli, saime näiteks vanakraamipoest päris
  ägedaid möölitükke, aga samas käisime ka
  tavalistes mööblipoodides ja kolasime ikka
  palju ringi, et leida just neid asju, mis kohe niiii
  väga meeldiks. Tahtsime tumepruuni mööblit
  ja vanaaegset hõngu. Õnnestus ja sai hubane 🙂

 • Avatar
  Vasta Gätriin 16. oktoober 2015 at 22:08

  Heh, hakkasin just alla kerima, et kommentaari kirjutada, aga siis mõtlesin, et mis ma ikka kirjutan 😀 Aga siis ikkagi otsustasin, et
  tahaks neid mandleid saada 😀 Ma ei tea, kas nad on samad, aga mulle meenusid Maias Munk-ga kaneelimandlid…

  Kodusisustusest nii palju, et meil on toad hästi värvilised, esik on selline sinine, elutuba erkroheline(läheb hästi kokku 300 l
  akvaariumiga) ja magamistoad on siis lilla ja triibuline. Vannituba on sinine. Mulle meeldib ja täitsa mõnus.

 • Avatar
  Vasta Eva 16. oktoober 2015 at 22:03

  Meie ostame ikeast, hemtexist kardinad ja
  muud tekstiilid, elame Soomes ja hiljuti leidsin
  ühe väga ägeda sisustusnänni müüva poe
  jumbos/flamingos nime aga kahjuks ei mäleta,
  väga armsad asjad ja hea hinnaga pealekauba

 • Avatar
  Vasta kersti 16. oktoober 2015 at 21:56

  Minu elutuba on ka maja kõige mõnusam tuba.
  Kuna olen ise käsitööhull,siis kaltsuvaibad on
  mul endal kodukootud ning lambanahadki
  naaberkülast ühe vanema härra käest ostetud.
  Laps küll vahepeal küsib,et:”Emme,aga meie
  vaibad on ju samasugused,nagu onu Jaanuse
  lammaste vill, kas me kõnnime surnud
  lammaste peal?” Aga sellest hoolimata,on meil
  siin igati mõnus ning sügiaeti saavad isegi
  hiired sellest aru,et siin on mõnus. Ühel öösel
  elutuppa astudes leidsin eest suure
  rotipoisi,kes oli ennast mõnusasti lambanaha
  sisse telekaette sättinud ning ei teinud minu
  ringi tuiamisest väljagi. Vahest olen mõelnud
  küll,et peaks elutuppa panema puupakud
  ümber laua,et mõnigi õhtu koos kalli kaasaga
  magama saaks minna ja ta ei vajuks sinna
  pehme diivani sisse magama oma sõjafilme
  vaadates,aga kui on mõnus,siis ju tulebki uni
  peale. 😉

 • Avatar
  Vasta Kersti 16. oktoober 2015 at 20:54

  Armastan nii jubedalt värve, et endalgi hakkab jube… 🙂
  erksavärvilise mustriga tapeedid on minu nõrkuseks,
  aga need, millest mina unistan maksavad kōigest 34 +
  eurot rull… Kunagi ma saan endale seda lubada.. nojah,
  saaks ka praegu: iga kuu ostan rulli. 😀
  7 aastase printsessi tuppa oli mul kinnisideeks saada
  põrandale lambanahad. Otsisin ja uurisin hindasid
  ning lõpuks Hansalaadalt sain megasuured ja mõnusad
  muflonid. Preili soovis valget, mina pruuni. Igatahes
  üliägedad ja soojad ning pehmed sisustuselemendid!!
  Siis armastan ma veel kaltsuvaipasid, need annavad
  kodule nii palju soojust ning hubasust. Kaltsuvaipasid
  on minu isikliku emme kootud. Ehk lisaks kõigele
  muule on neil minu jaoks ka suur hingeline väärtus.
  Mina isiklikult ei häbene kasutatud asju osta: vahva
  kardin või ilus linik või hoopistükis kummut on
  teinekord väärt leid ja teevad meele rõõmsaks. Mulle
  meeldivad “oma loo” ja ajalooga asjad. Värvid toovad
  elamisse rõõmu! Ahjaaa.. Küünlad!!!

  Less is more… Ehk siis elamises võiks olla võimalikult
  vähe kappe. Piisab ühest hiiglaslikust sisseehitatud
  kapist ja terve pere kehakatted ning muu riidekraam
  on muretult paigutatud. Kunagi ehk kui ma lotoga
  võidan, siis lasen endale ehitada garderoobi, aga
  praegu olen rahul ka olemasoleva varjandiga. Ehk jutu
  mõte oli see, et mulle meeldib vaba sein. See annab
  võimaluse mängida tapeedid ja värvidega, ruumi
  fotodele ja piltidele. Hindan avarust ja vabadust. Ja
  muidugi, kuidas võisin unustada suure rõdu!?!? Nii
  lahe on sügisel istutada talve ootuses kanarbikku ning
  unistada valgetest jõuludest või lihtsalt nautida sooja
  suvepäikest ja rõdulilli…

  See maal Sinu Kodu seinal on võrratu!! Usun, et selles
  elab Sinu kodu hing!

 • Avatar
  Vasta P6rgukiz 16. oktoober 2015 at 20:54

  Meie koduks on 105a vana maja Soomes
  ja kõik mööbel ning enamus
  sisustuskraami pärit
  taaskasutuskeskusest ja kirbukatelt.
  2 riietekappi on ostetud 5 aastat
  tagasi Jyskist, aga on täis saast.
  Kunagi vahetan paremate
  (taaskasutatud) kappide vastu välja 😉
  Mööbel enamasti valge. Mõni teist
  värvi asi on ka, ootab mõnda suve, et
  keegi viitsiks nühkida ja valgeks
  värvida 😛
  Meile meeldib see kuidas me elame 🙂
  Ma ei kavatsegi poest osta
  ülehinnatud hindadega mööblit, nii
  vihane ma ka oma raha peale pole.
  Mul see eelis, et töötan ise
  taaskasutuskeskuses ja saan uute
  asjade tulekul kiiremini nö jaole.
  Ikea on hea koht, palju mõnusaid asju
  hea hinnaga 😉

 • Avatar
  Vasta Soel 16. oktoober 2015 at 20:49

  Remont on küll pooleli, aga siiani oleme eelistanud
  maalähedast stiili. Enamus mööblit on mehe tehtud,
  söögilaud majaga koos saadud ja ise korda tehtud,
  toolid ostast. Ainuke asi mida kahetsen on diivani
  valik, aga leppsisime kokku, et kui kõik muu valmis ja
  olemas, siis leiame parema variandi, mis mahutas
  rohkem inimesi ja oleks parema kattega – praegune
  kate aastaga topiline. Kusjuures uhkustan ka, et kui
  alguses rääkisin, et mees teeb köögimööbli ise, siis
  sõbranna oli väga kahtlev. Lõpus aga ei uskunud oma
  silmi ja kiitusi oleme kõigilt saanud, et mul nii osav
  mees 🙂

 • Avatar
  Vasta HM 16. oktoober 2015 at 20:46

  Täitsa pekkis, ma konkreetselt armusin ära Sinu iseloomu kui seda postitust lugesin. Mul sees hakkas
  midagi kilkama selle peale, kui rääkisid segasummasuvilast ja kõik need nii kodused, soojad pildid….
  aaaaahh! Nii mõnus ja hubane ja soe. Te olete nii armas pere!

 • Avatar
  Vasta Marlen 16. oktoober 2015 at 20:43

  Plaan varsti IKEAst kraami tooma
  minna, just kappe. Köögimööbel ja
  meie voodi abikaada tehtud, diivan
  Ermatiko oma, aga väga halb valik –
  katteriie läks kuu ajaga topiliseks
  ja koledaks, aga enne uut ei osta,
  kui lastel mõistus peas.

  • Avatar
   Vasta MK 16. oktoober 2015 at 22:27

   Meie kodus on kõik diivanid Ermatiko omad, ja mitte ükski pole aastatega mingeid kulumismärke näidanud. 🙂 Te vist lihtsalt ei
   oska diivanit õigesti hooldada. Ja kui kuuga tõesti riie otsad andis, oleks võinud ju ühendust võtta nendega, oleks ilmselt mingi diili
   saanud. 😀

 • Avatar
  Vasta K 16. oktoober 2015 at 20:39

  Minule meeldib Skandinaavia stiil ja seda
  järgides olen meie uue kodu ka seadnud.
  Enamus mööblit on ostetud teise ringi
  poodidest, päris palju on pärit Haapsalu
  antiigilaost. Ja ikea mööblit leia ka mu kodust.
  Praegune lemmik värv on sinine, nii et elutoas
  diivanikate ja kardinad on sinised,
  lastetubades palju sinist (poiste toad) ja ka
  magamistoa tapeet on sinine.

 • Avatar
  Vasta Laura 16. oktoober 2015 at 20:29

  Minul on uues kodus, kuhu peagi sisse kolin just enamus mööblit ikeast, ei teadnud et see selline häbiasi on 😀 Suuremad asjad on
  küll veel kokku panemata, aga kõik on valget värvi ja minu arust küll väga ilus mööbel. Kõige odavamad asjad on seal tõesti
  kehvad, nt ise ostsin ühe odava jalanõukapi, mis on paras nikerdis.

 • Avatar
  Vasta tr 16. oktoober 2015 at 20:17

  Meie ostsime endale hiljuti uue suurema kodu ja oleme ametis selle remontimise ja sisustamisega. Mulle ka tohutult meeldib
  selline hele Skandinaavia stiil. Aga samas ei ole see minulik. Mul on ikka mingit särtsu vaja elamisse! Ilmselt üldpildi teen rahuliku
  aga vaipade jms kodutekstiilidega teen asja ilmekamaks.
  Kui jõuluvaja mu soovi kuulda võtaks siis ma tahaks endale sellist kodu nagu Krista Kõiv`ul ( JUMALIK) aga kui seda ei juhtu siis
  mandlid oleks ka nummi:)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. oktoober 2015 at 21:16

   Ojaa, tal on see väga ilus, aga meiesugustele rokanokkadele liiga valge 😀

  • Avatar
   Vasta Krista 17. oktoober 2015 at 12:05

   oi kui armas :)….aitähhh

 • Avatar
  Vasta totulotupiilu 16. oktoober 2015 at 20:08

  Ma olen vist mingisugune veidrik, sest minu kodu on täitsa modernstiilis. Mööbel on peaaegu kõik valge, väljaarvatud beež diivan
  ja musta-punasega nahkvoodi. Diivanit tahtsin muidu tumedat, aga kuna Apuneks´is oli beež diivan 45 euriga siis ostsin kohe ära.
  Põrand on meil tume puit, niiet väga tumedat mööblit ega seinu ei saagi endale lubada, teeks väikese korteri veel väiksemaks.
  Vannituba on valge-musta-punasega, sama on magamistuba. Elutoaga on protsess pooleli. Vaipa, küünlaaluseid, laudlina,
  söögilauda ja toole jne jne on veel vaja.

 • Avatar
  Vasta mustriks 16. oktoober 2015 at 20:04

  Ideed on olemas ja teame,milline tuleb.Nagu ikka jääb
  finantside taha kuna hetkel kodune.Tasa sõuab
  kaugele jõuab.Mööbli teeb mees oma kuldsete kätega.
  Stiil on ,mida vähem seda parem.Kasutada ruumi
  võimalikult nutikalt.

 • Avatar
  Vasta aile 16. oktoober 2015 at 19:46

  Olen vaene rott ja ostlen Jyskis. Oleks Eestis IKEA siis
  ilmselt seal.

 • Avatar
  Vasta Piret 16. oktoober 2015 at 19:45

  Meie elame üürikorteris, kus omanike mööbel sees, seega väga sisustamise võimalust ei ole.
  Küll aga olen ma pidev tubade ringitõstja, mis teeb olemist natukenegi hubasemaks ja mõnusamaks.
  Lisaks kõikvõimalikud diivanikatted (abhakanist lihsalt miski lahe kangas) ja padjad, mis aitavad natuke
  isikupärasemaks elamist muuta..
  Enda mööblist on ainult kummut, vaip ja telekas 🙂

  Kuigi vahel on küll tunne, et viskaks siinsed diivanid ja sektsioonid välja ja tiriks tapeedi ka seinalt, aga
  samas oma raha eest ju väga ei raatsi remontida, kui varsti äkki peaks välja kolima…

  Seega tuleb veel oodata seda oma, mida sisustada saaks 🙂

  Ja üliäge vaip!

 • Avatar
  Vasta :)Heihei 16. oktoober 2015 at 19:42

  Tere! Kas sa palun saaksid anda enda vaiba linki? Olen nii kaua just sellist otsinud. Kodulehel vaatasin ringi küll aga aru ma ei
  saanud milline see nendest täpselt selline on nagu sinul 😀

 • Avatar
  Vasta Noomi 16. oktoober 2015 at 19:41

  See paar vaba meetrit mis mööblist ja mänguasjadest
  üle on sisutatud batuudiga ? ma arvan, et 2 toalised
  korterid on välja mõeldud inimeste piinamiseks ?
  saad selle kuidagiiiii imeväel pangalaenuga ja oled
  happy ja siis saad lapse ja järsku tundub dussinurk
  kõige avaram koht korteris ?

 • Avatar
  Vasta Karmen 16. oktoober 2015 at 19:39

  Kuna meil on vana talu maja siis igasmeie toas on
  natukene puhtaks tehtud palki. Samuti püüame leida
  antiikseid mööbliesemeid ja sobitada need
  tänapäevase mööbliga. Garaazis ootabki minu
  järgnine peojekt – riidekirst kirda teha. Ühesõnaga
  meie kodu on maalähedane 🙂

 • Avatar
  Vasta Helena 16. oktoober 2015 at 19:32

  Mina olen totaalselt skandinaavia ja less is more stiili
  austaja. Minu praeguse kodu seinad on läbivalt
  pruunid-beežid. Piimašokolaadi ja tumeda šokolaadi
  ning latte-kohvi karva 🙂 Maaler pidi ilmselgelt perseli
  kukkuma kui oma visiooni selgitasin. 😀 Küsis, et kes
  see loll tahaks pruune seinu? Noooo…. Mina? 😀
  Ühtki tapeediriba seintel pole, küll aga on neil ülihästi
  sobivad mitmeosalised seinamaalid, mis kuld-kollastes
  toonides. Mööbel on kandiline ja valdavalt tume või
  lumivalge. Olen ka täielik nahahull. Suur osa mööblit
  on nahast, ka lambanahka leiab igast toast ning
  elutoas on põrandal suur väikestest
  veisenahatükkidest kokku õmmeldud vaip, mis pärit
  justnimelt Ikeast. Ülirahul olen oma pisikese ja
  minunäolise kodukesega.
  Ei saa mainimata jätta, et ka Sinu kodu paneb südame
  kiiremini käima. See on minu jaoks lihtsalt nii
  teistmoodi 🙂

  • Avatar
   Vasta Leen 16. oktoober 2015 at 20:32

   Su kodu kõlab väga kaunina kirjelduse põhjal, aga pean siiski juhtima tähelepanu, et skandinaavialikule stiilile see ei vasta kuidagi.
   Täiesti suva kiire guugeldamisega näide skandinaaviapärasest sisekujundusest: http://rilane.com/wp-
   content/uploads/2014/08/Cool-Scandinavian-Living-Room.jpg .

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 16. oktoober 2015 at 21:16

    Ei, ega mul ei peagi olema, ega arva ka, et on 🙂

   • Avatar
    Vasta Helena 18. oktoober 2015 at 14:29

    Eeldan, et vastate minu kommentaarile? 🙂 Kui
    jah, siis tõepoolest on minu praegune kodu
    skandinaavia stiilist valgusaasta kaugusel. Ja ega
    ma ju väitnudki, et mu kodu seda on. Mainisin
    vaid, et see stiil mulle väga meeldib 🙂 Minu
    tulevane kodu, mis hetkel ehitusjärgus, saab aga
    küll selles skandinaavia stiilis olema.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. oktoober 2015 at 21:22

   Aitäh! Muuseas, kui ma ütlesin maalerile, et ma tahan pooli magamistoaseinu erksiniseks ja teise poole seinu tibukollaseks, siis ta oli ka nagu… wtf 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 16. oktoober 2015 at 19:30

  Mulle ka nii meeldib skandinaavia stiil aga
  kuna me pole erilised sisustajad, siis ma eitea
  kuidas välja tuleb.. Aga eks kui detsembris
  kolime ära, siis paistab mis saama hakkab. Ja
  Ikea pole minuarvates üldse mingi häbi asi, me
  ise plaanime ka Ikeasse shoppama minna uue
  kodu jaoks 🙂 ja ma ise uurin alati kasutatud
  mööblit ka, sest vahel võib leida ilusaid asju ,
  palju odavamalt 🙂
  Ja ohh kuidas ma tahaks neid mandleid nüüd..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. oktoober 2015 at 21:22

   Tule külla, ma annan sulle mandleid! 😀

 • Avatar
  Vasta epp 16. oktoober 2015 at 19:27

  Meil polegi kodul oma mingit stiili.
  Kuidagi on elutoas sattunud asjad
  must/valged, elutoa sektsioon on
  eelmisest elanikust jäänud beež ja
  selle kavatsen ka lähiajal musta või
  valge vastu välja vahetada. Muidugi
  musta värvi diivan väikeste lastega
  on puhas lollus aga noh nüüd see ongi
  selline must/valge 😀 Ideid otseselt
  kuskilt ei ammuta, vaid kui midagi
  meeldib ja tundub, et sobib siis see
  koju ostetud saab.

  • Avatar
   Vasta Leen 16. oktoober 2015 at 20:37

   Miks puhas lollus? Ma ostsin enne laste sündi täiesti teadlikult musta diivani ja pole seda veel kordagi kahetsenud. Väga hästi
   varjab igasuguseid plekke. Samas ega ma päris diivanil süüa ja jogurtit juua ei lase, siis oleks teised lood ilmselt. Aga ise ka ei söö
   diivanil.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. oktoober 2015 at 21:24

   Miks sa sektsiooni lihtsalt üle ei värvi :D?

 • Avatar
  Vasta Kats 16. oktoober 2015 at 19:24

  Minu kodu on täitsa mu enda stiilis. Pigem selline hubane ja vintage, isetehtud ja harmooniline, omamoodi
  ja isikupärane, aga mitte ülepingutatud. Ostan uuskasutusest, netipoodidest, Tallinnas vaatan ikka ka,
  mida poodides pakutakse. Inspiratsiooni pakuvad erinevad internetisaidid (nt Pinterest, DIY leiud) ja
  Facebookis viskab ka lahedaid asju uudistevoogu.

 • Avatar
  Vasta Egle 16. oktoober 2015 at 19:19

  Piinlikkusega tunnistan, et polegi ise koju midagi suuremat osta saanud. Enne kui üürikasse kolisime (mis on omanike poolt
  täismöbleeritud), elasime mehe vanemate majas, kus oli ka kõik juba olemas. Minul õnnestus vaid mõned käterätid, küünlad,
  korvikesed, pildiraamid jm pisidetailid osta, mille leidsin Jyskist, Koduekstrast või Magaziini poest. Muide, kui Sa veel Magaziini
  jõudnud pole, siis soovitan minna. Sealt leiab absoluutselt kõike – nööpnõelast kodukeemiani välja. 😀
  Ootan juba seda aega, kui päris oma kodu sisustama saan hakata. Pinterest on juba mind oma lõputute ideedega võlunud.

 • Avatar
  Vasta lilllll 16. oktoober 2015 at 19:19

  Minu “kodu” on juba mõna aega toakene ühikas. Kuna tegemist on üsna uue, seega sellise isikupäratus hostelistiilis ehitatud
  ühikaga, on olnud paras katsumus seda vähegi koduseks muuta. Enamvähem olen nüüdseks sellega hakkama saanud, abiks olid
  paar lambanahka ja kodust potitaime, muidugi ka pildid seinale ja voodikatted.

 • Avatar
  Vasta Lis 16. oktoober 2015 at 19:18

  Oi need mandlid on nii head 🙂 Aga kodu sisustamise
  teemal rääkida, siis enamus asjad on ostetud kuskilt
  erinevatest mööblipoodidest, kus parasjagu soodukad
  olnud on. Elutoa stiil on värvidega paika pandud.
  Beez- sinine ja tume puit. Ostsin just Sotkast uue
  diivani ka ja nüüd on nii ilus 🙂 Eriti meeldivad mulle mu
  uued papagoidega diivani dekoratiivpadjad. Ja maas
  on mul sarnane vaip nagu sul- karvane ja tumepruun.
  Inspiratsiooni leian pinterestist, aga mul kodu
  sisustamisele silma on, seega suudan peas ka pildi
  kokku luua ilusast toast.

 • Avatar
  Vasta Sigrit 16. oktoober 2015 at 19:18

  Meie korteri märksõnad on looduslikkus ja
  taaskasutus. Näiteks köögi tasapind on vanadest
  ustest tehtud. Laed tehtud servamata laudadest ja
  seintel kasutatud savikrohvi. Ehk mida odavamalt
  seda parem.

 • Avatar
  Vasta Karolin 16. oktoober 2015 at 19:11

  Meie korter oli ostmise hetkel viimistletud looduslike
  vahenditega – seinad savikrohviga, põrandad täispuidust ja lagi
  hööveldamata koorega! Saelaudadest. Baarilettgi on oaksusy
  lauajupist ja keset suurt tuba on kaks suurt oksa maast laeni.
  Kõik see andis meile stiili ette nii mööbli kui näiteks liistude
  näol. Liistuks on meil jäme köis. Puidust elamises on ekstra soe,
  sest puit salvestab soojust ja oleme oma koduga ylimalt rahul
  hoolimata sellest, et esmapilgul myygikuulutusel pilte vaadates
  ytles mees, et sinna toigastega uberikku (elutoas hargnevad
  postid) me kyll ei koli.

  • Avatar
   Vasta Karolin 16. oktoober 2015 at 19:12

   Paksust lauajupist* samuti paksu säilitatud koorega

  • Avatar
   Vasta Karolin 16. oktoober 2015 at 19:13

   Ahjaa.. Inspiratsiooniks loomulikult Pinteresti lõputud avarused

 • Avatar
  Vasta Boffin 16. oktoober 2015 at 19:08

  Just ostsime uue kodu vanasse kalamaja palkmajja.
  Järgmine nädal algavad renoveerimistööd. Kodu
  sisustamisel peame silmas pidama, et lisaks sellele, et
  see meeldiks meile, oleks see sobilik ka lapsele ja
  katvapallist kassile. Sellepärast oleme juba eos
  sellised asjad nagu põrandaküte ja kassironilad sisse
  planeerinud. Mõlemad mehega fänname retrostiili
  ning seega oleme restaureerimas vana nõuka mööblit.
  Sisustus “nipsasjakesi” plaanime ostma minna
  IKEAsse. Hea valik, soodne – why not? Me ei suple
  rahas, et saaks…
  ..kallist kraami endale lubada ja pealegi IKEA lihtne
  stiil meeldib meile.

  Ps! Olen maiasmokk ^^

 • Avatar
  Vasta Andra 16. oktoober 2015 at 18:57

  Inspiratsiooni ammutan ikka internetist. Eriti pinterestist, kus mul kaustad pilte täis on juba. Veel Norrast, sest seal on palju
  selliseid poode ja sisustuskraami. Alati tulen ma sealt ära nii, et kohvris on mõni küünlajalg, kandik jms. Ka ema käib ikeast igakord
  läbi, kui sõidab Eestisse. Oma kodu ehitame juba väga kaua ja lõpp juba paistab! Stiili ma ei oskagi nimetada ehk ikka midagi
  skandinaavia stiilist ehk lemmik toonideks valge ning hall. Õnneks on meil emaga sama maitse ja ´´suurte kringlitega tapeetid´´ ja
  liistudeks köied ei meeldi. Seega oskab ta alati Norrast midagi mulle koju osta. Tartus on neid poode niigi vähe ja kui näen
  hindasid sisustussalongis siis pööritan silmi. Ma ootan ka ise juba ikeasse sõitu, sest tahaks mööblist pudipadini ise valida aga seda
  vaba nädalavahetust pole. 🙁 Sissekolimiseks oli meil kunagi tähaeg jõulud. 😀 Järgmine nädalavahetus tuleb parkett ja köök alates
  1.detsembrist ehk veel jõuame? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. oktoober 2015 at 19:01

   Haha, mul on trepil liistudeks köis 😀

   • Avatar
    Vasta Andra 16. oktoober 2015 at 19:18

    Kui endale meeldib siis miks mitte. Tegelikult
    mees tahab ka köisi aga ma ei luba ? Ma nägin
    kuskil vannitoas neid ja siis olid küll täitsa out.
    Samas palkmajja on vaja liiste miljon ja need on
    kallid ehk võib olla ei tule neid veel mitu aastat.
    ?

 • Avatar
  Vasta Anneli 16. oktoober 2015 at 18:51

  Meie maja on tõeline talustiilis maja. Kogu mööbel on
  tammepuidust ning kohati on ka igasugu vanadest
  majadest pärit. Lisaks puidule meie majas on ka pits
  väga esindatud. Lisaks eelnimetule on hea
  sisekujundusallikaks igasugu jahitrofeed ja vanaaegsed
  relvad.

 • Avatar
  Vasta Triin 16. oktoober 2015 at 18:48

  Meie kodu on industriaalstiilis – kõrged laed,
  paekivisein. Palju valgust. Pigem hoiame
  lihtsat stiili – ostame vähe, aga kvaliteetset
  mööblit. Lemmik on Softrend pood – pooled
  asjad on sealt ?

 • Avatar
  Vasta birx 16. oktoober 2015 at 18:45

  Oi ma võiks kirjutada sulle umbes sama suure
  postituse piltidega enne ja pärast remonti,
  renoveerimist. Näiteks alles eelmine nädal vaatasin
  oma kurba ja räämas diivanilt ja unistasin uuest, aga
  kuna uus maksab nii palju siis peab veel koguma aga
  vana räämaka ma siis tuunisin üles, panin uue katte
  peale klambritega, sellise hõbeda musta ja oi kuidas
  ma koguaeg midagi muudab, kodu vist ei saa kunagi
  valmis nagu ka tallinn 😀 tapeeti olen see aasta 2x juba
  vahetanud 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 16. oktoober 2015 at 18:44

  Meie kodu on samuti skandinaavia stiilis. Valmis sai ta alles
  veidi aega tagasi ja insipratsiooni kogusin instagramist 🙂
  Esimese korruse põrandad on kaetud tumeda kiviplaadiga
  kuna seda on lihtsalt kõige kergem puhastada ja mõnus soe on
  varba all tänu põrandasoendusele. Seinas valged ja kaetud
  piltidega. Enamus mööblist olen kokku ostnud
  vanakraamipoodidest või ise meisterdanud. Kõik on tehtud nii,
  et oleks endal silmaga ilus vaadata ja mis peamine, et tekiks see
  ” oma pesa” tunne. Hea on tulla kohta mille oled nö nullist ise
  valmis teinud.

 • Avatar
  Vasta Karin 16. oktoober 2015 at 18:42

  jeeesus ma olen nii kaua otsinud seda “Home without a cat is just a house” ja pole kuskilt leidnud.. Kust sa selle said? 🙂

  Oma kodu inspiratsiooni otsin ikka pinterestist, eelistan heledaid tube ja mööblit ning miskit värvilist sisustuselementi, mis
  annaks toale värvi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. oktoober 2015 at 19:03

   Tead mul neid lausa mitu ja ma lihtsalt ei mäleta 😀

 • Avatar
  Vasta A 16. oktoober 2015 at 18:35

  Meie kodu on väga sarnane teie pesakesega.
  Me nt leidsime kiiktooki prügimäelt (!), mille
  üle värvisime, katte peale panime ja
  lambanahk kinnitustega peale. Suures toas on
  merevaigukollased seinad ja nurgas asetseb
  indiahõnguline põrandalamp, millel on
  kõrkjate moodi moodustised. Diivan on
  samuti oldschool stiilis ja uue mustrilise
  kattega.
  Köögis on meil ülevärvitud ja lihvitud kapp,
  mille tegi mu vanavanaema vanaisa omal ajal.
  Nupud on sahtlidel ära vahetatud, ka
  retrohõngulised. Veel on meil sauna
  eesruumis kamin ja talviti saab ka ahju alla
  tule teha, nagu päris vanal ajal lausa 😀 Esikus
  on meil vana klaver, millel isegi kõla enam
  pole, kuigi sai spetsialisti poolt kõlastiku
  vahetatud. Veel on ka esikus vaip, mis on
  samuti indiastiilis. Külalistetoas on terve suur
  sein pilte ehk maale täis. Ja kûlalisvoodiks on
  kunagine raudvoodi, mis on hõbedaks
  värvitud ja vana värv maha võetud. Isegi see
  vedrustus on all vana, seega magades vajud
  nagu kookonisse, nii mõnus!
  Veel on vanast ajast see rikkurite
  õmblusmasin, mis kuulus
  aadliperekondadesse. Tuulekojas on
  jahimeestelt saadud ilvese pealuu, mis on
  nagide ülevale riputatud.
  Vot sellised renoveerimisfännid oleme. Kõik
  kes on külas käinud, on imestanud, et küll on
  kihvt elamine 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaari Kuusmann 16. oktoober 2015 at 18:35

  Kui mõnus teema ehk siis selline, kus saan unistada ja
  seda nii kaua, kuni lausa vihaseks lähen. Selles mõttes
  siis, et meil pole oma pesa veel, aga vaimusilmas olen
  loonud juba kodu valmis. Tõenäoliselt koosneb mu
  sisustus nii taaskasutusest pärit asjadest, kui
  isetehtust. Ja oi mulle värvid meeldivad väga:). Ja
  osad nimetavad mind tobedaks, aga mulle teinekord
  meeldivad ka nö odavfirmad ehk kus pole dizainitud
  azju vaid ongi masstoodangust pärinevad. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kertu 16. oktoober 2015 at 18:34

  Arvan, et vōin oma kodu iseloomustada
  sōnadga: ilus, soe, puhas, mōnus, hubane.
  Kuna ema on mul kuldsete kätega siis meeldib
  talle väga vanadest asjadest midagi uut ja
  ilusat teha. Mu kodu on iseenest nii lihtne,
  kuid kōigetähtsam on kodusoojus ja et sōbrad
  tahavad alati siia tulla ja tunnevad end
  koduselt:)

 • Avatar
  Vasta Kristel 16. oktoober 2015 at 18:31

  Mina elan oma noormehega üüri korteris. Väga siin
  sisustada ei saa kuna korteri omanik kõigele vastu. Me
  unistame oma majast mida saaks ise sisustada.
  Inspiratsiooni ammutame me internetist. Tahaks hästi
  palju kasutada looduslähedasi asju või lausa selline
  nurgake teha. Kus erinevad looduslähedased asjad.
  Nüüd jääb vaid ükskord unistus täita ja teha endale
  selline hubane pesake. 🙂
  Ps! Sul väga kena elutuba 🙂 🙂

 • Avatar
  Vasta Gerli 16. oktoober 2015 at 18:27

  Ega ma olen ka samasugune kes ei tea maitsest
  mitte midagi.Ei ole mul seda ilusilma , et oma
  kodu ilusaks teha.Aga õnneks mul on õde kes
  alati appi tuleb.Minu uus kodu seisis pea 2a nii
  sama ennem kui käed külge panime.Lõpuks tuli
  õde ja siis alles läks tapeedi pannekus.Aga
  mulle meeldib lihtsus.Tahan et minu kodu oleks
  lihtne ja tavaline.

 • Avatar
  Vasta Stella 16. oktoober 2015 at 18:27

  Mulle nii meeldib hele tuba valge mööbliga , aga kardan, et
  pole kuigi praktiline. :c

 • Avatar
  Vasta annika 16. oktoober 2015 at 18:27

  Meil on enamuses heledad krovitud seinad, väga ilus on 🙂 Mööblit on vähe, just nii palju kui vaja. Kuid kodusisustus asju oleme
  ostnud ka IKEAst 🙂 Ja muidugi taaskasutus. Suure tammepuidust köögilaua ja 6 nahast tooli oleme ostnud kasutatalt.

 • Avatar
  Vasta hannak 16. oktoober 2015 at 18:25

  Mulle küll Ikea meeldib, ilus ja hea hinnaga. Praegugi mõni asi bookmarksides, mida plaanin sealt osta, kui
  sinna satun. Ja inspiratsiooniks on põhjatu ja imeline Pinterest 😉

 • Avatar
  Vasta Kadi 16. oktoober 2015 at 18:25

  Mulle meeldib maakodu stiil 🙂 Et oleks soe ja hubane ja mõnus olla. Olen ka igasugu nipsasjakeste fänn.

 • Avatar
  Vasta Sandra 16. oktoober 2015 at 18:24

  Kodu on praegu veel pigem teiste nägu. Sai ta koos sisustusega soetatud juunis. Vaikselt püüame alles oma nägu luua. 🙂

 • Avatar
  Vasta G 16. oktoober 2015 at 18:20

  Kui oleks ükskord raha, et korralikult sisustada .. Siis
  ei otsiks kuskilt inspiratsiooni! 😉 nii palju mõtteid
  peas, kuidas ma tahaksin just valget värvi seinu ja
  musta-punase tooniga mööblit ja karvaseid vaipu,
  pakse kardinaid .. Kui vaid raha kasvaks puu otsas! 😉

 • Avatar
  Vasta Getter 16. oktoober 2015 at 18:20

  IKEA on ka minu suur-suur lemmik. Sealt saab
  reaalselt kõike ja palju asju on ka sealt ostetud. Hind
  on hea ja ka kvaliteet mu meelest väga okei. Samuti
  hoian silma pwal erinevatel netipoodidel ja foorumitel
  ;). Suureks inspiratsiooniallikaks on Pinterest.com,
  sealt leiab nii palju häid mõtteid ja viise kuidas kodu
  disainida ja muuta lihtsalt ja odavalt. Kui midagi kodus
  muutma hakkame, siis kõigepealt otsingi sealt
  mõtteid, et milline kodus võiks välja näha ja siis ütlen
  mehele, et nüüd teeme nii. Kodu on koduses stiilis, on
  antiiki, on modernset külge.

 • Avatar
  Vasta Liis 16. oktoober 2015 at 18:19

  Oma kodu veel pole 🙁 aga mul on hullemat moodi
  vaimustus restaureerimisest, yhesonaga mul on
  unistus osta kokku teiste vana kraami ja see ilusaks
  teha. Meeldib puhas korras minimalistlik stiil, et oleks
  vahem kohti kuhu tolm saaks koguneda 🙂

 • Avatar
  Vasta Tessy 16. oktoober 2015 at 18:18

  meie oleme ka Ikea fännid, osa asju on taaskasutusest, palju puitu ja tekstiili. Kindlat stiili hakkame aretama siis, kui uue kodu
  soetame 🙂

 • Avatar
  Vasta jaana 16. oktoober 2015 at 18:17

  enamik sisustusest on juba 9 aastat vana. aga
  mul on ka mõned ikea asjad, paar vanaaegset
  väikest kirstu jne. selline suht tavaline stiil.ma
  arvan. väikese kiiksuga.

 • Avatar
  Vasta Tessy 16. oktoober 2015 at 18:16

  väga armas kodu, ühtib minu maitsega. Mulle meeldivad kardinad ja vaibad, paljud neid oma koju üldse enam ei tahagi

 • Avatar
  Vasta carla 16. oktoober 2015 at 18:15

  Meil on skandinaavia stiil. Kuna raamatuid on
  palju, kasutame elutoas skano mööblit. Lisaks
  on lai diivan, mille peal lesida ja põrandalamp
  🙂
  Magamistoas on suur voodi ja kaks öökappi.

 • Avatar
  Vasta kaidy 16. oktoober 2015 at 18:12

  Minu kodu on tavaline, aga meie jaoks piisavalt hubane. Köök sai eelmisel aastal elustatud, oranziks. Ning sel aastal plaanis elutoa
  remont, et saaks värve juurde :)nKahjuks eriti suuri muudatusi teha ei saa, kuna tegemist üürikorteriga ning äärmiselt kitsad toad
  :S

 • Avatar
  Vasta Pisi 16. oktoober 2015 at 18:11

  Mul ka kodus ikea mööblit. Mulle meeldib samuti lihtsus ja värvid. Ei meeldi mulle antiik ja tume mööbel. Ja kuna meil üürikas, siis
  seinad on valged ja neid värvida ei saa. Nii ongi meil seinale vaikselt pilte kogunenud ja olen mõlenud, et need wallmarki tahvlid
  oleksid ka head. Plaan neid osta, kui saan otsusele, et milliseid. Ja plaan minna ikeasse, et osta seal põrandalamp. Seal lihtsaid ja
  nunnusid, mis ei maksa üüratut hinda.
  No ja magusa jaoks on meil hetkel kapp, kuna laual need oleksid laste poolt hävitatud ja muud nad ei söökski.

 • Avatar
  Vasta Riina 16. oktoober 2015 at 18:10

  Minu praegusel kodul erilist stiili ei olegi, lihtsalt selline
  hubane ja pisike korter on. Ideid tulevase kodu
  sisustamiseks saan tavaliselt internetist, vahel harva ka
  ajakirjadest jms.
  Kodusisustust ostan tavaliselt sealt, kus hinna ja kvaliteedi
  suhe tundub paigas olevat. Kindlaid lemmikpoode ei ole.

 • Avatar
  Vasta Annuline 16. oktoober 2015 at 18:08

  Minul pole ka absoluutselt mingit silma kujunduse
  peale. Enda arust, sest külalised käivad ja kiidavad. 🙂
  Mina oma tavaari ajan kokku odavatest ja suvalistest
  kohtadest. Kas kaltsukatest, kellegi hea inimese käest
  või taaskasutuskeskustest. Kui miski igav tundub,
  saab kodus selle ümber tuunida. Netis tohtutult
  lihtsaid ja asjalikke videosid, mille järgi kätt harjutada.
  🙂
  Nii palju kui mina olen Sinu kodu blogi kaudu jälginud,
  on see kadestamisväärselt ilus ja hubane. 🙂
  Eks teiste asjad ja elamised on tegelikult üldjuhul
  ahvatlevamad kui enda omad. 🙂
  Aga usalda enda vaistu ja tee nii nagu Sulle endale
  meeldib, sest eelkõige elad ju Sina selles
  segasummasuvilas. 🙂

  Päikest ! 🙂

 • Avatar
  Vasta Liina Kaldma 16. oktoober 2015 at 18:05

  Inspiratsiooni leiab ikka internetiavarustest kõige mugavamalt. Sel aastal oli meil käsil vannitoaehitus, küll oli keeruline plaate
  klapitada aga lõpptulemus sai üliilus ja kõik kuidagi jooksis omavahel ilusti kokku peale põrandaplaatide valikut. Seintel on suisa 3
  erinevat seinaplaati aga kõik harmoneerub ilusti 🙂