Peale leiva, õppisin ma muuseas ka tegema oma lemmikmagustoitu, milleks on sefiirikorvid. Kahjuks, sest nüüd ma hakkan ilmselgelt ööd-päevad läbi endale sefiiri näost sisse ajama, aga noh, vähemalt arendan ma enda koduperenaiseoskusi. Kui keegi veel tahab teha, siis õpetan hää meelega.

DSC_1044

Sefiiri jaoks läheb vaja:

  • 300g suhkrut
  • 4 munavalget
  • 6 spl vett
  • 1 – 2 tl sidrunihapet
  • näpuotsatäis peensoola

Suhkrust ja veest keedetakse siirup – siin muud kunsti pole, kui paned oma suhkru ja vee potti ja hakkad madala kuumusega seda soojendama. Siirup on valmis siis kui lusikalt tilgutades jääb lusika ja tilga vahele peenike karamelliniit.

Siinkohal läheb keeruliseks, sest samal ajal, kui karamell valmib, pead sa hakkama oma mune vahustama. Vahusta munavalgeid näpuotsatäie soolaga. Visplid ja nõu peavad olema kuivad ja täiesti rasvavabad, muidu läheb üritus hukka ja munad ei vahustu. Alustad vahustamist õrnal kiirusel järk-järgult kiirust suurendades.

Kui on kõva vaht ja siirup valmis (see juhtub üldjuhul ühel ajal= ca 10 minutiga), siis niristad kuuma siirupi, otse tulelt, munavalge vahu hulka. Kergem oleks, kui keegi saaks sul aidata seda teha. Sest ise pead sa samal ajal pidevalt vahustama. Peale siirupit lisad, ikka veel vahustamise ajal, sidrunihappe.

DSC_1001

Vahustad nagu segane, et võimalikult palju õhku sefiiri sisse saaks ja sefiir tuleks ilus kohev. Ma ikka märatsesin usinalt selle miksriga seal. Sefiir on valmis siis kui sefiiriotsakesed jäävad kaunilt püsti! Palju õnne, sinu sefiir on valmis. Nüüd jääb üle vaid korvikesed teha.

Korvikeste jaoks läheb vaja:

  • 100g võid
  • 150 g nisujahu
  • 1 spl suhkrut
  • 3 spl vett

Sega tainas näppude vahel kogu kraamist kokku ja pane tunnikeseks külmkappi. Vooderda korvikesed ja pane veel tunnikeseks külmkappi. Küpseta 225 kraadi juures ca 10-15 minutit, helepruuniks. Lase jahtuda, sest muidu sulatab korvi soojus sefiiri üles.

DSC_1005Pane korvikestesse banaani või hapukat moosi või mis sulle maitseb. Minu meelest on moos rõve ja banaan imeline. Kui sul on pritsimiskott, kasuta seda. Kui pole, siis meisterda endale ise üks, kasutades saiakotti, teipi ja hõbepaberit. Töötab küll! Pritsi korvid ettevaatlikult täis ja naudi oma imelisi sefiirikorve!

DSC_1023

DSC_1025

Lõpetuseks lisasin neile natukene blingi ja nad olidki kenasti nosimiseks valmis. Ma ei hakka ütlema, mitu ma ära sõin…

DSC_1043

Jaga: