Kassid LOOMAD

kasside toortoitumine

6. juuni 2016

Moekas on kirjutada enda toitumisest, aga mina tahan teile täna rääkida hoopis Kurest ja tema toidulauast. Nimelt märkasin ma mõnda aega tagasi, et Kurg on kuidagi… räämas? Ma esiti arvasin, et ta on lihtsalt must, aga siis sain aru, et tegu on siiski millegi muuga. Ta muutus kõhetuks, karv läks jumala tuhmiks ja pulstus ära. Mitte kunagi ei olnud tal enne niimoodi olnud ja ma ei saanud aru, millest selline muutus tema välimuses. Iseloomult ja käitumiselt oli ta samasugune nagu muidu – nunnuke.

13147726_958704334245026_3320610909224177389_o-5503062

Ma ise arvasin, et äkki on asi stressis. Lotte käib ju Kurele ikka omajagu pinda. Arst aga arvas, et Kure stressikäitumine on pigem tuppa pissimine, nagu ta siis tegi, kui meil siin miljon kassi elas. Seda ta ei ole ta aga enam sellest ajast teinud, kui teised kassid minema kolisid. Seega talub ta Lotte kargamist ja Mari patsutamist lihtsalt tuimalt ära. Otseselt VIGA ei paistnudki tal midagi olevat, kuni tegime loomaarstiga juttu toitumisest. Mida Kurg siis sõi? Eks ikka krõbinaid ja konservi. Kui sattusin loomapoodi, siis ostsin krõbinad sealt. Kui ootamatult otsa said, siis tavapoest mingisugused muruga krõbuskid. Suur oli mu üllatus, kui arst mulle selgeks tegi, et TEGELIKULT ei ole vahet, kas sa ostad kalleid või odavaid krõbinaid, nad on sisuliselt siiski sama asi – kuivatatud süsivesikud.

dsc_2545-2345709

Sellises suuruses tükiga peab Kurg pikalt maadlema, nüüd lõikan selle umbes 5-6ks tükiks ja läheb ludinal sisse. Koos kontidega!

Need on välja töötatud nii nagu umbes rämpstoit inimesele. Hoiab elus, aga ei tee midagi head su organismile. Nõnda võib kass rahulikult aastaid krõbinate peal elada, kuid lõpuks võib organism ka järgi anda, sest ta ei saa sealt tegelikult neid aineid, mis tal on tarvis. Krõbinad ei hoia hambaid korras, sest need on nii tillukesed, et enamiku neelab kass tervelt alla ja oluliselt närimist ei toimu.

Mida sööb kass looduses? Hiiri ja väikseid närilisi. Koos saba ja sulgede ja kontidega. Nende järamisega hoiab ta oma hambakesed korras ja lisaks saab KÕIK vajaliku, mida ta organism vajab. Nõnda soovitas arst mul krõbinate andmine ära unustada ja asendada ta päeva 2 toidukorda värske ja toore lihaga.

Nüüd sööbki kurg kanatiibu, pardi ja kana südameid, silku…Poes on tegelikult päris suur valik, saab ka külmutatult kanakaelasid ja pugusid ja minu meelest ei ole neid tegelikult oluliselt keerulisem kassile anda kui tavalist toitu. Kanatiiva võtan külmikust välja ja lõikan natsakene väiksemateks tükkideks. Kui sügavkülmas asju hoida, siis tuleb õhtusöök hommikul välja võtta ja vastupidi. Ma siiani olen ikka külmikus hoidnud ja pole ka hullu. Ainult silku tasub väga väikse kogusena osta. Üldse kala soovitatakse kassidele nagu inimestelegi, kord nädalas, anda. Kalas pole lihtsalt kõike häid aineid, mida leiab näiteks kanas ja sealihas ja veises. Aga neile väga maitseb kala, seega las nosib.

Paljud kassid ei ole aga toore lihaga harjunud. Siis soovitatakse hakata kassi harjutama nii, et segad toore liha alguses konserviga, et ta selle konsistensiga harjuks. Mõne aja pärast aina vähendad konservi kodust ja siis ongi loom varsti toore lihaga kenasti harjunud. Minul seda muret ei olnud, sest Kurg on alati esimene, kes jaol on, kui ma liha lõikan. Lihtsalt nüüd saab ta seda tunduvalt rohkem kui enne. Vanasti sai ta heal juhul paar korda nädalas toorest liha ja seda ka mitte toidukorra jagu, vaid nagu niisama näksiks.

Ei teagi, kas ta oli enne sellega harjunud, et sai kogu aeg krõbinaid nosimas käia, või maitseb talle toores liha nii hästi, et Kurg tahab lihtsalt KOGU AEG süüa! Täitsa hullumeelne, aina käib ja nühib ja nurrub. Ja oiii kuidas ta lausa lõriseb, kui ta oma söögikorra kätte saab… Nojah, ikkagi ju väike kiskja.

dsc_2537-3872055

Ma olin muuseas enne ka sellest kasside toore toidu peale kasulikkusest kuulnud, aga see tundus kuidagi nii suur jebimine. Ja ma ise arvasin, et kui ma ikka kallist krõbinat annan, et ega see siis halb olla saa. Aga näed, võta näpust. Seega edaspidigi jääb Kurg meil tooreid palasid nautima, sest kuigi ta on mul olnud vaid 7 aastat, siis tahan ma teda oma ellu vähemalt sama kauaks ajaks veel!

Kas see on kallim, kui tavaline kassisöök? No kuidas võtta. Peotäis kala maksab alla euro. Selline pakk kanatiibu, mis Kurg pildil sööb on napilt üle euro. Südamed, pugud ja asjad on külmutatuna üsna odavad. Seega tuleb see hästi tiba kallim kui kõige odavamad krõbinad ja palju odavam, kui kallid krõbuskid, mida sa loomapoest osta saad. Sellel on ju põhjus, miks poetoidud on nii odavad – ebakvaliteetsed koostisosad. Miks sa peaksid seda oma kiisule andma, kui toortoitu on tegelikult jube lihtne anda :)?

Kui mõnda kassiomanikku hakkas see teema nüüd huvitama, siis panen teile ka paar linki:

Mida teha, kui minu kassile ei maitse toortoit?

Kas ma tohin kassile konti anda?

Kas toortoit sobib ka vanematele kassidele?

Mina kure välimuses veel väga olulisi muutuseid näinud pole, aga olgem ausad, toortoitu on ta saanud alles nädala. Eks paari kuu pärast annan teada, mismoodi Kurekene välja näeb ja kuidas ennast tunneb!

Mida teie oma kiisudele süüa annate? Kas olete mõelnud toortoidule üle minna?

Loe ka neid postitusi!

127 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Katrin 15. november 2016 at 23:43

  Juba annangi toortoitu 🙂 Ja kass rahul. Krõbinad on igaks juhuks ees, kuid ei vähene millegi pärast 😉

 • Avatar
  Vasta Jaanika 15. november 2016 at 13:37

  No nii, mõned kuud on möödas ja hakkas huvitama, et kas on olnud muutusi? ?

 • Avatar
  Vasta meow 7. juuni 2016 at 22:00

  Nüüd hellitad ära 😀 ses suhtes, et mu kassid lasevad
  puuksu krõbinate ja konservi peale. Ainult kala
  (meeldivad vaid haug ja räim), maks, neer ja vahel
  häsagi ka süda. Kana ja liha ka ei sobi. Kiisud
  muutuvad ruttu valivaks.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 08:16

   Tõepoolest,
   sobimatu toit põhjustab sageli gaaside teket…

   Kassid on jah, suured valijad. Neil on väga tundlik lõhna- ja maitsemeel.
   Liha peab olema nii värske kui võimalik ja soovitatavalt hiire kehatemperatuuriga!

 • Avatar
  Vasta Sannu 7. juuni 2016 at 18:55

  Mina toidan kiisut felixi konservi ja royal canini
  krõbuskitega, kallite krõbuskitega seepärast, et need
  aitavad karvapallide vastu ja neid ta sööb ainsana.
  Olen küll proovinud taktikat, et kui kõht tühi, küll siis
  sööb kõike, aga kahjuks piiga mega pirtsakas.
  Toortoidu mõtet pole olnud ja isegi ei kujutanud sellist
  asja ette, kuid miks mitte, peaasi et loom rahul on 🙂

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 08:23

   Jap,

   krõbuskid tuleb tunnistada siiski rämpstoiduks (ületöödeldud ja keeniliselt maitsestatud, liiga palju süsivesikuid ja vähe vett)
   Pikaajaline söömine mõjub tervisele halvasti…

   http://bit.ly/1Wo0zAX

  • Avatar
   Vasta hei 9. juuni 2016 at 11:39

   Royal Canini toidus on lisatud nii palju aineid mis
   maitset tugevndavad, et kass jääb sõltuvusse

 • Avatar
  Vasta Mirjam 7. juuni 2016 at 15:01

  Toortoitu andes peaks oma loomaarstilt kindlasti küsima ka toidulisandite kohta. Nt kassidele on väga oluline aminohape tauriin.
  Selle pidev ebapiisav tase võib välja viia südamepuudulikkuseni (südame laienemisest tingitud) ja pimeduseni (reetina kahjustus).
  Täpselt ei tea, kas toortoitu andes kass saab piisava koguse kätte, kuid külmutamine ja peenestamine vähendab tauriini sisaldust.

  • Avatar
   Vasta Vaike 7. juuni 2016 at 15:14

   Loomsed valgud tauriini just sisaldavadki.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 08:26

   Nii see on, tauriin on kassidele erakordselt oluline.
   Õnneks on seda piisavalt punases lihas (südames)
   Külmutamine seda eriti ei vähenda.

   http://bit.ly/22OnreJ

   • Avatar
    Vasta Sirli 10. juuni 2016 at 12:24

    Just, kui kana/pardi/kalkunisüdameid anda, siis saab tauriini ilusti kätte.

 • Avatar
  Vasta T 7. juuni 2016 at 12:26

  Minu kass toitub ainult krõbinatest. Mitte et mul oleks
  kade meel talle anda kõike muud, aga ta keeldub
  söömast. Kassikonservid, kassipasteedid, liha (ükskõik
  kui mahlane tükk) – ta isegi ei proovi neid. Nuusutab,
  krimpsutab nina, läheb minema. Nagu oleksin sitta
  serveerinud talle. Olen ostnud talle kalleid loomapoe
  konserve, odavaid whiskase jms, samal ajal isegi
  krõbinakausi tühjaks teinud, aga isegi näljaga ta mitte
  ei proovi ka. Kass on 3aastane, karv läigib ja tuju hea,
  krõbina peale jookseb kohe kohale, aga konservi pole
  suu sisse võtnud ka (ükskord proovisin talle seda suhu
  panna, mille peale ta keelt välja ajama hakkas).
  Koguaeg on selline tunne, et ta jääb ju mingitest
  ainetest ilma, aga mis teha. Lihakäntsakas/kana võib
  vabalt laua peal vedeleda, ta ei tee sellest välja. Ainus
  erand krõbinate kõrval on fileeritud valge kala (nt
  ahven), seda ta sööb meelsasti.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 08:31

   Ai-jah…

   ma kardan, et sinu kass on keemiliselt maitsestatud kuivtoidust sõltuvusse sattunud 🙁

   http://bit.ly/1rDZqdP

  • Avatar
   Vasta triin 15. november 2016 at 12:42

   mu kassiga oli samamoodi. ta üli üldse väga kehva isuga ja igasugusest muust toidust peale kõrbinate kõndis vastikustundega eemale.

   minu õnneks või raskuseks oli tal ka igasugu terviseprobleeme – oksendas sageli ja kratsis jne. kuna arstid põhjuseid ei leidnud, mõtlesin, et püüan teda siiski tervisliku toidu peal terveks ravida.

   algus oli raske ja kuna ta toidust keeldus, pidin prednisolooni juurde andma, et oksendamine läheks vähemaks, isu tekiks juurde ja ta oleks nõus vähemalt proovima toortoitu. sellega hakkas õnneks sööma.

   praeguseks hetkeks on ravimi pealt maas ja praktiliselt terve – ning tema käitumine toidu suhtes on kardinaalselt muutunud. ta jumaldab toortoitu ja isu on tal ka väga-väga hea! lisaks oli ta enne pidevalt kraanikausi juures ja tahtis vett juua (pidev janu krõbinate peal), nüüd on see ammu unustatud. ja no mis peamine – ta oksendas 1,5 aastat järjest praktiliselt iga päev. nüüd oksendab väga harva. karv on ka siidine ja paks – alguses oli ka paras rääbakas.

   ühesõnaga – kassi maitsemeel oleneb sellest, mis sa talle oled pakkunud. kui ta on sõltuvuses, siis sellest võõrutamine nõuab mõningast kannatlikkust ja teadmisi, kuidas seda teha.

 • Avatar
  Vasta E.e. 7. juuni 2016 at 09:52

  Minu praegune kass veetis oma kassipojaea emakassi
  tissi otsas ja pole oma 12 aasta jooksul ühtki krõbinat
  ega ampsugi kassikonservi söönud, emapiimalt läks
  kohe toortoitumisele üle. Krõbinad ja konservid olid
  valikus küll, aga ta pole neist kunagi hoolinud, nüüd,
  kui teist kassi enam pole, ei ole mitu aastat ostnudki.
  Sööb räime ja hakkliha põhiliselt, sealiha ja kana
  harvem. Rämpstoiduks on vorts vahel, aga see peab
  kindlasti viilutatud olema, muidu ei sobi 😀 Kurele
  tervist!

 • Avatar
  Vasta Leevi 7. juuni 2016 at 09:14

  Mul olid kaks hoiukassi pikalt ning nemad said enamuse
  osa ajast Applaws’i krõbinaid + juurde värsket
  kana/kala mõned korrad nädalas. Mõlemad olid väga
  hea tervise juures ja karv läikis.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 08:52

   Tore.
   Applaws on üsna hea toit…
   Paraku siiski ületöödeldud ja väikese veeisaldusega 🙁
   http://bit.ly/1PGAVqS

 • Avatar
  Vasta a 7. juuni 2016 at 08:58

  Ma mingi aeg juba mōtlesin, et kas sul enam
  hoiukasse ei olegi? Aga sain juba vastuse. Lihtsalt
  uudishimust. Miks sa enam ei vōtnud?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuni 2016 at 09:18

   Nagu öeldud, Kurg läks sellest nii stressi, et kuses kõik kohad täis. Tahaks aidata küll, aga mitte selle hinnaga, et mu terve maja haiseb.

   • Avatar
    Vasta Lily 7. juuni 2016 at 13:49

    …no oma kassi nii stressiminek oleks ka juba piisav põhjus minu jaoks.

   • Avatar
    Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 08:58

    Jap,
    http://bit.ly/1GlCy95

 • Avatar
  Vasta Merlin 7. juuni 2016 at 08:51

  Mina annan ka peamiselt toorest. Kuiv on ees
  üliharva, siis kui on vaja yksi koju jätta. Küll aga tuleb
  lisaks anda mingit yldvitamiini kuna lihast ei saa jh
  kõike vajalikku ja mina raputan lihale ka PlaqueOff
  pulbrit karbisoleva väikse kulbitäie. See on siis
  hambapasta eest ☺ Kondiga kana ms siiski ei
  annaks. Olen kanafileed andnud. Eelistab ta aga
  siga. Ilma pekita.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 16:14

   Tore,
   tegelikult ongi punane sealiha parem, kui valge kanafilee,
   sest seal on rohkem tauriini, mida kassi keha ise ei tooda.
   Luud võib asendada jahvatatud munakoortega

   http://bit.ly/1Nl67s8

 • Avatar
  Vasta Evelin 7. juuni 2016 at 08:40

  Mina andsin ka omale kassile igast
  erinevaid toitusid ning tal oli väga
  ilus ja läikiv karv. Koguaeg olid tal
  ühes kausis olemas krõbinad ja teises
  vesi. Mul kass oli väha pirtsakas ja
  kõike ta ei söönud konservidest sõi
  enamasti gourmet konsverve, kalast
  sõi enamasti mintai fileed (hõbeheiki
  jälestas), lisaks andsime talle
  teinekord reedeti ka krevette, neid
  ta armastas, samuti sai vahepeal mõne
  silgu. Piima mu kass ei joonud, aga
  siis andsime talle hapukoort ja see
  meeldis talle väga.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 17:49

   Jap,
   mida naturaalsem on toit, seda tervilikum see on.
   Kuivtoit on kunstlik toit.

   http://bit.ly/1thtoVJ

 • Avatar
  Vasta Hehe 7. juuni 2016 at 08:36

  Mu kass on ka niiöelda toortoidu peal- õues püüab hiiri ja linde (see lindude püüdmine on muidugi veidi kurb, kahju on neist 😀 ).
  Toas väga süüa ei tahagi, natuke krõmpsutab neid krõbinaid ja vahel paar ampsu konservi. Talvel sööb muidugi rohkem neid
  konserve ja asju.

  • Avatar
   Vasta Kadri 8. juuni 2016 at 12:45

   Aga hiirtest on savi. Mis see lind niiväga hiirest
   erineb, et just talle kaasa tundma peab?

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 17:52

   Nii see on,
   looduses on kaslased tippkirkjad

   http://bit.ly/1VMviZg

 • Avatar
  Vasta MM 7. juuni 2016 at 08:15

  Eks see ikka oleneb loomast natukene.
  Meie üks kass on neerupuudulikkusega,
  teise tervis on okei.
  Neerupuudulikkusega saab võib
  loomaarsti sõnul süüa ainult
  spetsiaalset kuivtoitu, kus on kõrge
  nii liha kui vee %, teine võib süüa
  sisuliselt kõike. Mõlemad kassid
  saime u. 3-kuustena ja kuigi neile
  on pakutud kogu aeg konserve, liha
  jne. – need põlgurid ei söö seda!
  Ennem läheb see konserv või liha
  nende kaussides hallitama, aga kassid
  ei võta suu sissegi. Ehket mina oma
  kasse nälga jäta – kui nad ainult
  kuivtoitu (vee- ja liharikast) süüa
  tahavad, siis seda saavadki.

  • Avatar
   Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 08:38

   Neerupuudulikkusega kassid vajavad ohtralt vett,
   kuivtoidus pole seda kunagi piisavalt…

   http://bit.ly/1YaYV6V

 • Avatar
  Vasta SinuLoomapere 7. juuni 2016 at 07:27

  Tegelt on krõbinal ja krõbinal ikka suuuur vahe. Ja
  mitte nimi ei loe vaid see, mida sisaldavad.
  Kvaliteetkrõbin sisaldab vähemalt 70% liha ja mitte
  üle 5% teravilja. Kõige parem nt 80/20 liha ja köögivili.
  (Supermarketi toitudes on liha ca 10% ja ülejäänud
  teravili ja igasugu jäägid).
  Ja toortoidul/ osalisel toortoidul loom peaks saama
  ussirohtu vähemalt 6x aastas (muidu soovitatakse
  korra kvartalis).

  • Avatar
   Vasta Mina S 8. juuni 2016 at 15:02

   Just . Ikka on küll vahe krõbinatel . Mis on muua kusagil tavalises söögipoes on tõesti pask . Loomulikult
   on ka lemmiklooma poes jama muugil kuid siis peab endale ise selgeks tegema mis on mis söök . Näiteks
   Orjen on 90 % liha ning ilma tuhata . Ehk siis väga sobiv . Meil sööb koer orjeni ja läigib kui pühade muna .
   Peaks ütlema et see arst ei olnud just kõige pädevam kommeteerima loomade kuivtoitu .

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 18:03

   Kui täiskasvanud kass on heas vormis, siis ussid ei talle kurja.
   Ta vabaneb neist oma immuunsuse abil.
   Kuivtoit tekitab pideval kasutamisel probleeme.

   http://bit.ly/1Zy9DmD

 • Avatar
  Vasta Annika 7. juuni 2016 at 06:54

  Kes toortoidust huvitatud soovitan pöörduda
  Rebeka Ilusalongi kristiines. Seal Kerli tegeleb
  väga aktiivselt mahe toortoidu müümisega ja
  jagab väga palju infot. Minul on 3 koera
  toortoitumise peal, enne sôid ka “kvaliteet”
  krôbuskeid aga peale toortoitumisega
  alustamist tervis korras, karv läigib ja kikud
  ilusad. Täiskasvanud koerad on juba ligi 3a
  toortoidu peal ja pere uusim liige 8kuune on
  peale ema piima saanud ainult toorest.

  • Avatar
   Vasta Annika 7. juuni 2016 at 07:10

   Parandan siis natuke, Rebeka
   loomapood&salong?.
   Link:
   http://www.rebekapood.ee/#avaleht.html

   Ja fb on olemas ka lk kust saab arutada/nõu
   küsida ja ka infot mis kaupa salongi tulemas
   jne.

   Grupi nimi :
   Teadliku omaniku terve ja õnnelik loom

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 18:04

   Suurepärane!
   http://bit.ly/1thwucn

 • Avatar
  Vasta Birgit 7. juuni 2016 at 06:00

  Minule tuleb juuli keskel uus tuhkrukutsikas ja
  seekord plaan ka täiesti toortoidule loom
  panna. Tuhkur samuti pisikiskja ja nende
  hambad lähevad krõbinaga ikka väga tuksi.

 • Avatar
  Vasta Maarja 7. juuni 2016 at 01:26

  Lotte ka toortoitub ?

 • Avatar
  Vasta tt 6. juuni 2016 at 23:45

  Tundub küll tore ja loomulik ja mida
  kõike veel, aga enne toortoidule
  üleminekut peaks asja põhjalikumalt
  uurima. Googelda ja loe, sellel ei
  ole ainult positiivseid külgi.
  Kaasneda võivad mitmed haigused ja
  on ka muid ohte, kui teadmised asjast
  puuduvad. Päris tõsiselt.

 • Avatar
  Vasta Kaili 6. juuni 2016 at 23:21

  Kui linnas elasime siis ikka poetoit enamjaolt. Kui sai
  liha (kana, siga, kala) tehtud siis oli kass kohe platsis.
  Sai ikka vähemalt korra kaks nädalas ka toorest.

  Kolisime maale. Võtsime koera. Koera endine omanik
  oli loomaarst ja ütles, anna palju toorest liha. Kasvav
  koer ja luud tahavad omi aineid saada. Õnneks koer ei
  tahagi väga neid poe krõbinaid.
  Aga kass: maal ikka hiiri, tema ainult mängis nendega.
  Nüüd see kevad hakkas siis ka neid krõmpsutama.
  Peaks mainima et “hiiretoidul” kass püsib vormis kui
  nii öelda. Linnas olles nägin, kui lapsed kassi söötsid
  salaja. Läks paksuks. Siin maal samuti. Kaal nagu
  kõikus selle poetoiduga. Aga hiired putukad jms
  loomad keda ta siin ikka päevas mitu kinni püüab, on
  silmnähtavalt kasulikumad. 🙂 ( oli päev kui tõi põllult
  lausa 4 hiirt lühikese aja jooksul ja kõik krõmpsutas
  kiirelt ära)

 • Avatar
  Vasta maria 6. juuni 2016 at 23:19

  Issand, ma ei voi, ausalt nagu kus printsessi palees
  koik kommenteerijad elavad? Kass on kass, ongi ju
  toore toidu sooja, kass on kiskja. Kass tahabki kala ja
  liha ja ikka toorest. Koik mis alati rohkem maksab pole
  parem, pannakse sama asi sinna kotti lihtsalt silt teine.
  Ausalt nagu varst juba soovad kassid noa ja kahvliga.
  Kevadeti tuleb loomadel karvavahetus aeg ka, siis ka
  pulstuvad ja karv lahti, 7 aastat on pikk iga ka kassile,
  ka vanus voib siin mangida.
  loodan, et laheb paremaks.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 18:21

   Ma usun,
   et Kurg elab toortoidu peal sama palju veel…

   http://bit.ly/1WF0mew

  • Avatar
   Vasta Inga 14. juuni 2016 at 17:51

   Mina arvasin ka kunagi,et kassid
   elavad 5 aastaseks ja üle selle juba
   imelised raugad.
   Kassi eluiga ikka 15 aastat keskmiselt.
   Hiir on kindlasti parim toit
   kassile,seal luud,sisikond,lihas,mis
   kõik sisaldavad erinevaid kasulikke
   aineid.
   Kass jätab hiirest järgi vaid sapi.
   Suurloomade hakkliha ja kanalihaga
   tekib siiski ainepuudus ja tuleks
   juurde anda toidulisandeid looduses
   kass ju lehma ei söö.
   Kala ka ei söö.
   Maakassid,kes hiirtest toituvad,on
   siiski tavaliselt usse täis,seega
   ussirohtu tuleb vähemalt iga 3 kuu
   järel anda.

 • Avatar
  Vasta K 6. juuni 2016 at 23:05

  Rääkides kontidest, siis kanakont killustub liialt, võib põhjustada soole vms rebendeid ja haavu. Koertele ka ei anta. Ja noh
  toortoidu puhul peaks ka tagatud olema, et värske ja kvaliteetne.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 23:10

   Toorest tohib anda, töödeldut mitte – nii olen mina kuulnud.

   • Avatar
    Vasta Reelika 7. juuni 2016 at 05:04

    Toore liha puhul on oluline kassi ka ussirohutada umbes
    iga 4-5 kuu tagant, kuna toores liha võib tuua kassile
    ussid. Minu kass eelistab pigem valmis keedetud kana jms,
    kindlasti ei tohi soola jms lisada – lihtsalt vesi ja kana
    keema ning korras! Teinekord võib ka veidi riisi juurde
    lisada.

    • Avatar
     Vasta Kadri 7. juuni 2016 at 11:33

     Kass ja koer võivad ussid saada ka õues
     nuuskides ja koerterikassid võivad samuti
     meie välisjalanõude küljest põhimõtteliselt
     need endale korjata. Seega pole toores
     midagi hullemat.

    • Avatar
     Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 18:33

     Kuumtöötlemine vähendab loomse valgu bioloogilist väärtust…
     Ka sügavkülmutamine hävitab võimalikud lihas olevad parasiidid.

     Tegelikult ei vaja kassid üldse süsivesikuid,
     need lähevad kiiret naha alla…

     http://bit.ly/1rdbGAU

 • Avatar
  Vasta Mann 6. juuni 2016 at 22:41

  Aga meie kass sattus kunagi meie vaesel ajal
  kogemata mingit odavat möksi sööma… Ja nüüd enam
  midagi muud ei tahagi. Kitekätti ja wiskarsit võin ma
  temameelest ise süüa. Tema tahab seda kõige
  odavamat. Tore muidugi, mul säästu kui palju.

  • Avatar
   Vasta Ebapärlikarp 7. juuni 2016 at 08:25

   Peale Kitekäti ja Whiskasi on veel midagi odavamat? 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 7. juuni 2016 at 09:19

    Ikka, mingid säästu erid 😀

    • Avatar
     Vasta Triinu 7. juuni 2016 at 13:04

     Kitkat ja whiskers ongi ju odav toit… ?

     • Avatar
      K. 7. juuni 2016 at 16:50

      Dear god, mis saasta loomad sööma peavad. Kelle jaoks Eestis kvaliteetsed krõbuskid (Applaws, Hils, RC jne) liiga
      kallid on, tellige neid zooplus.de. Sealt saab ikka ulme soodsa hinnaga. Toortoit on muidugi teine mõistlik variant,
      kuid need kitekätid ja muu kraam on ikka brutaalne. Sama hästi võiks pappi ja saepuru loomale anda.

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 18:50

   Karta on, et kõige odavamad kuivtoidud
   sisaldavad kõige enam keemilisi maitsetugevdajaid.

   http://bit.ly/1rDZqdP

 • Avatar
  Vasta Maarja-Liis 6. juuni 2016 at 22:35

  Meie kaheaastane toakass sööb loomapoest ostetud krõbinaid ja konserve. 17-aastane koer on ka eluaeg olnud krõbinate peal,
  kutsikana ja nüüd siis vanemana sööb kassikonserve ka, koerte omasid ei taha näiteks. Mõlemad ka alati norivad toidulaua juures
  meie toitu, eks vahel midagi saavad ka ikka 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaidi 6. juuni 2016 at 22:09

  Minul juba teine koer toortoitumisel. Pisike
  kutsikas ei võta ühtki krõbinat ja viinerit
  suusissegi. Samuti 2 tuhkrut toortoidul. Igati
  kasulik, seedimine on korras, karv pehme ja
  lägib, suu ei haise ja hambad puhtad!

  • Avatar
   Vasta Kenno 8. juuni 2016 at 21:25

   Paraku tekitavad kuivtoidus sisalduvad süsivesikud
   hambakattu, hambakivi ja hambaauke…

   http://bit.ly/1OdBwjc

 • Avatar
  Vasta novotsiis 6. juuni 2016 at 21:52

  Vot selle artikli peale Mallu, teen
  ma sulle ühe õige suure ja siira
  kalli! See on vist esimest korda,
  kui ma näen et sa oled pühendunud ja
  sind asi huvitab.
  Kurg näeb tõesti välja väga rääbakas
  kodutu kass, ja kirjutasin juba varem
  sellest sulle.
  Ma arvan et on oluline kas kass saab
  loomapoest kallist viljarikast
  kuivatoitu või veidi odavamat
  viljavaba kuivatoitu.
  Kuna neid toite on nii palju
  erinevaid ja osa on selgelt
  ülehinnatud hinnapoolest, siis lisaks
  sellele värskele lihale mida sa
  annad, soovitan siiralt jätkata ka
  kuivatoitu, kuna looduses kass sööb
  kuni 9 väikest toiduannust ööpäeva
  jooksul ja kvaliteetne viljavaba
  krõbusk on nagu oodeteks. Arvestades
  Kure räämas väljanägemist anna ikka
  viljavaba krõbuskit juurde, sest kass
  ei ole koer ja kassile vaid 2 korda
  päevasd anda toitu on liiga vähe, ma
  tean et seda on kassile liiga vähe
  kuna kassi seedimine käib teisiti kui
  koeral.

 • Avatar
  Vasta Kleo 6. juuni 2016 at 21:50

  Ma arvan, et päris nii ei saa ka asjadesse suhtuda, et
  nüüd üks arst soovitas midagi ja kõik muu on kohe
  vale.
  Leian, et loom peaks ikka saama kõike. Liha, kala ja
  krõbinaid ka.
  Hobustele tehakse ju aamuti erinevaid söötasid
  graanulitena ja neil on samuti erinevad kvaliteedid ja
  eesmärgid. Looduses sööksid nemad ka ainult muru
  ju, aga see ei tähenda, et meie poolt sisse
  söödetavaid graanuleid saaks siis friikatega võrrelda,
  kui need tegelikuses sisaldavad vajalike aineid nagu
  kaltsium, magneesium jne mis parandavad looma
  konditsiooni ja enesetunnet.
  Ma ei usu, et kõik loomaarstid siiamaani siis vales on
  elanud ja lolli peaga neid kallimaid kvaliteet krõbinaid
  meie kassidele soovitanud. See asi ei ole ikka ainult
  must ja valge 😉 Tasakaal peab olema.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 22:06

   Minu poolest võib iga inimene sööta oma loomadele, mida soovib ja usu mind, ma ei lähe neile ukse taha ütlema, et see on vale 😀

  • Avatar
   Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 08:48

   Jap,
   tavaliselt pole loomatohtrid just parimad toitmise asjatundjad 🙁

   http://bit.ly/1Xby7nT

 • Avatar
  Vasta Karina 6. juuni 2016 at 21:30

  Minu kass sööbki ainult kröbuskeid, olen korduvalt
  proovinud anda talle head ja parimat liha ja kala, aga
  vot no ei kannata tema köht neid, ka konserve 🙁 niiet
  kahjuks ei jää mul midagi yle kui seda kröbinat anda (
  needki mitte köik sobivad talle ) . Muidu isegi usun
  ytlust, oled see mida sa sööd 😉

  • Avatar
   Vasta Vaike 6. juuni 2016 at 23:07

   Minu kõht reageerib ka tugevalt igasugusele uuele toidule. Kui aga mõnda aega tarbida, harjub ära.
   Kassid on mul alati toortoidulised olnud ja kui see söök veel turult osta, siis tuleb raudselt odavam ka. Kala ja kõike muud, mida
   nad mul söövad, ostan korraga rohkem ning jagan portsudena sügavkülma nagu endagi toidu.

  • Avatar
   Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 08:53

   Ai-jah,
   ma kardan, et sinu kass on keemiliselt maitsestatud kuivtoitude sõltlane 🙁

   http://bit.ly/1rDZqdP

 • Avatar
  Vasta Kätriin 6. juuni 2016 at 21:12

  Kord oli juttu millest krõbinad koosnevad ja ausalt
  öeldes hirmus hakkas. Näiteks kasutatakse juba
  mitmendast ringist läbitöödeldud toiduõli, millest
  krõbinad läbi lastakse. Ja jutt on juures, et sisaldab
  mineraale, vitamiine. Muidugi pole seal sellistest
  ainetest enam haisugi. Liha võib tuleneda eutanaasia
  läbi hukatud loomadest. Kasutatakse ära kõik suled,
  sõrad, sarved. Lisatakse tuhka ja ma ei mäletagi, mis
  s***a sinna veel pannakse. Ma ei ütle, et kõik krõbinad
  on sedasi tehtud, aga ise pakun, et odavad ja enamus
  supermarketites müüdavatest on vähemalt osa nii
  tehtud.

  • Avatar
   Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 09:39

   Tõepoolest,
   kassid on kitsalt kohanenud sööma äsjapüütud saaki.
   Sellised kuivtoidud rikuvad otseselt nende tervist.

   http://bit.ly/22TGfJN

 • Avatar
  Vasta Kaisa 6. juuni 2016 at 21:01

  Meie kassid aegajalt saavad seaneeru. Neile väga
  maitseb! Mõnikord ei jõua külmkapistki välja võtta,
  kui üks kass kahmab terve neeru ja paneb teise
  toanurka jooksu. Järab terve selle ära.
  Ja muidugi konte koos lihaga, mis söögitegemise
  kõrvalt üle jääb, söövad ka. Ema teeb enamuse ajast
  vanakoolitoitu. Iga päev mingitviisi liha- või kalatoode
  sees. Kassid saavad sealt oma jao 🙂
  Eks nad hädapärast söövad poekonserve ka, aga need
  neile eriti ei maitse. Juba teatud firmade toodanguid
  ainult nuusutavad korra ja keeravad selja. Eks nad ise
  teavad, mis süüa kõlbab ja mis mitte 😉

 • Avatar
  Vasta Kadri 6. juuni 2016 at 20:59

  Tubli! Ära kuula neid siga ei tohi anda jne
  kommentaare. Usse jms parasiite võivad saada ka
  krõbinaid söövad toakassid. Kas Lotte ka toortoidule
  paned? Soovitan! Mina isiklikult ostan
  toortoituloomadele Tallinnast Rebeka
  Lemmikloomasalongist – kvaliteetne kraam ja
  normaalne hind ja super perenaine kes annab head
  nõu ja on muidu sümpaatne 🙂 . Facebookis grupp
  Teadliku omaniku terve ja õnnelik loom. Kala peab
  muidugi mujalt soetama. Koer juba kutsikast saadik
  toortoidul(kui on vaja anda kuiva nt matkal olles või
  külla minnes siis eelistan Fish4dogs, või Orijenit.
  Fish4cats ka olemas.

  • Avatar
   Vasta Kadri 6. juuni 2016 at 21:02

   P.s kus asub see äge loomaarst kes toortoitu pooldab?
   Neid nii raske leida kes sulle Royalit jms jama peale ei
   suru.

   • Avatar
    Vasta Reelika 7. juuni 2016 at 05:09

    Dr Kenno Ruul on väga aktiivne toortoidu propageerija,
    küll aga minuteada ta vist hetkel loomaarstina tööd ei tee.

   • Avatar
    Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 09:46

    Annan nõu Facebooki grupis Lemmikloomade tervisemured
    https://www.facebook.com/groups/379098595562050/
    🙂

 • Avatar
  Vasta K. 6. juuni 2016 at 20:58

  Me peaaegu 8aastane kuldne retriiver muutus ka
  aasta tagasi maru rääbakaks ja kõhnaks. Lasime arstil
  vereproovi teha ja selgus et on mingi kilpnäärme
  puudulikkus vms. Nüüd elu lõpuni tablettide peal, aga
  juba paari kuu pärast oli karv läikiv ja koer rõõmus.

 • Avatar
  Vasta :) 6. juuni 2016 at 20:49

  Katsu Sa facebookis Kassisõprade grupis mainida, et Sa annad oma kassile poetoitu ja loomapõe/-kliiniku toit on sama jama – kohe
  saad virtuaalselt lõuksi.

  Tõttöelda sööb minu 2,5 aastane kassipreili ka poetoitu, on kassipojast saadik seda söönud. Liha saab ikka, kui süüa teen. Ema on
  ka korduvalt öelnud, et ma ostaks kassile kala ja mingit muud toorest asja, aga pole kunagi poes meeles. Nüüd võtan
  südameasjaks, et pasteedi jms asemel söögu parem pugu või südant 🙂

 • Avatar
  Vasta Felicity 6. juuni 2016 at 20:45

  Kindlasti on väga suur vahe erinevatel krõbinatel.
  Meie peres söövad nii koer kui kass Orijenit, sest seal lihasisaldus väga suur ja pole teravilja, mis pole neile loomuomane. Kasside
  valik selline näiteks:
  http://kass24.ee/orijen-kassitoit
  Olen nõus, et paljud loomapoe söögid on suht p..k, aga kui valida tõesti kvaliteetne, siis tundub see mulle õigem valik kui toortoit.

 • Avatar
  Vasta Häly 6. juuni 2016 at 20:44

  Meie oma toas saab hommikuti ja õhtuti konservi ja päeval vahepeal tavalisi poe krõbinaid. Ja kui ise sööme, siis saab natuke meie
  toitu ka krõrvalt. Aga kuna ta on täitsa iseseisvalt pool ajast kuskil õues, siis sealt püüab ka hiiri ja no vahel linde ja jõe ääres käib
  kala ka ise püüdmas 😀 Igati täie tervise juures on selles osas. Kui välja arvat üks silm, millest ta pime on, aga selle sai ta
  väiksemana mänguhoos, kui teine kass tema silma küünistas.

  • Avatar
   Vasta Felicity 6. juuni 2016 at 20:48

   See hiirte püüdmine tegelikult väga paha, sest juba ühest hiirest on kass tõenäoliselt usse täis, aga ussirohtu ju nii tihti ei anna.

   • Avatar
    Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 11:07

    Kui täiskasvanud kass on heas vormis, siis ussid ei talle kurja.
    Ta vabaneb neist oma immuunsuse abil.
    Ussid on ohtlikud ainult kassipoegadele ja lastele.

    http://bit.ly/1UCHrLe

 • Avatar
  Vasta Triinnnn 6. juuni 2016 at 20:42

  Kindlasti mitte ei saa öelda, et odav selveri krõbusk
  on sama mis kallis kliiniku toit nt!! Jah krõbinas pole
  mitte midagi kasuliku ja teravilja pole kassile ûldse
  vaja aga siiski, kui annad siis kindlasti mitte kóige
  odavamat saasta ! Vahe on siiski sees !

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:43

   No vahe on sees, et kas annad niisama kasutut sodi, või natsa odavamat kasutut sodi 😀

   • Avatar
    Vasta Triinnnn 6. juuni 2016 at 20:49

    Mida odavam sodi seda kahjulikum siiski ju ? 😀
    rohkem sitta sees.

    • Avatar
     Vasta Triinnnn 6. juuni 2016 at 20:55

     Nt kallimad krõbinad sisaldavad u 20%
     kanaliha. Odavad 15 % kana tapajäätme
     jahu 😉

     • Mallukas
      Mallukas 6. juuni 2016 at 20:57

      Aga kana sisaldab 100% kana
      😀

     • Avatar
      c. 7. juuni 2016 at 08:30

      Kallimad krõbinad on siiski 80%+ liha, ning ülejäänud on siis köögiviljad ja muu vajalik,
      korralikus krõbinas kassidel nt teravilja ei tohi olla. Väga väga hea on nt Applaws.
      Poetoitu ei anna nagunii aga ka loomapoes peab ikka teadma, et millist toitu osta,
      hoolikalt sildid läbi lugeda ja ei ole midagi keerulist 🙂

     • Avatar
      Kenno 9. juuni 2016 at 11:16

      Kuivtoit pole kunagi kassile hea
      (ületöödeldud, liiga palju taimset, liiga vähe vett)

      http://bit.ly/25NrWeS

 • Avatar
  Vasta Triin 6. juuni 2016 at 20:38

  Loomakliinikutes müüdavad spets konservid
  ja krõbinad on vist ikkagi kvaliteetsem kui
  loomapoes premium toit?! Päris palju
  konserve tänapäeval ka peaaegu 100% lihaga
  ju, aga no jube kallis tuleb see toit muidugi nii.
  Ma olen keedetud kanaliha küll andnud, aga
  päris toorest mitte. Kas mingid ohud on ka
  toorest liha süües? Mingi pasanteeria? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:39

   Ei ole mingeid ohtusid, kui just mingit vana liha ei anna 😀

   • Avatar
    Vasta Ebapärlikarp 7. juuni 2016 at 08:23

    Ussirohtu peaks vist ikka tihedamalt andma toore toidu peal olevale kassile?!

  • Avatar
   Vasta Triinnnn 6. juuni 2016 at 20:43

   Sealiha on ohtlik nagu inimestelegi !

  • Avatar
   Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 11:19

   Toortoit PEAB olema tasakaalustatud!

   http://bit.ly/1rekcj6

 • Avatar
  Vasta Birx 6. juuni 2016 at 20:37

  Minu siiamid söövad poekrõbinaid, konserve pole elus
  suhu võtnud, emane kiisu järab kurki ja isane miisu
  laseb makrat.
  Mitte midagi muud nad nõus sööma pole ja kui krõbin
  on odav pas* siis neid ka ei söö.
  Aa kana on nad ka varastamas käinud pliidi pealt

  • Avatar
   Vasta Triinnnn 6. juuni 2016 at 20:50

   Ainult krõbinate peal ?? ??

  • Avatar
   Vasta Ann 6. juuni 2016 at 21:29

   Meie siiam on samasugune. Odavamat krõbinat sööb väga vastumeelselt ja koguaeg käib ning karjub. Selles suhtes on nad väga
   valivad. Varem ei söönud ka konserve absoluutselt, aga nüüd vanemast peast on see isegi muutunud.
   Tal on muidugi väga veider tõmme jahutoodete poole. Sööb küpsiseid ja näkileibu jne hea meelega. Jõuluajal piparkooke ikka
   ilusana lauale ei saa jätta. 😀
   Ja suur lemmik, mida vahel saab on toores maks.

   • Avatar
    Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 11:25

    Tõepoolest, see on väga veider!
    Kassid hakkavad ihaldama kraami, mis nende tervist kahjustab 🙁

    http://bit.ly/1rDZqdP

 • Avatar
  Vasta Mannu 6. juuni 2016 at 20:34

  Minul on toakassid. üks lühikarvaline puhas krants (kui
  nii ka kassi kohta öeldakse) ja teine pikakarvaline ja
  pooleldi scottish straight. Vanust neil umbes 2 aastat ja
  pisut peale. Väikesesest saati söönud ainult Purina
  tooteid. nii konservi ja krõbinat. vahel toidutegemise
  kõrvalt annan liha, kuid seda soovib vaid 1 kiisu. teine
  on pigem maias salatilehtede peale (kassidel ka muru
  olemas) ja ilusama karvaga kasse mina kellelgi kohanud
  pole. pole vajadust kammida neid sest karv ei pulstu ega
  miskit. Kassitoitudel kindlasti vahed sees. Ainult
  toortoiduga mina toita ei julgeks. kindlasti mul üks kass
  ei söökski seda. ☺️

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:36

   No Kurg oli ka 7-aastat krõbinate peal väga ilusa karvaga, lihtsalt ühel hetkel ei olnud. Kassitoitudel on nii palju vahe sees, et kas sa sööd hessi või mäkiburksi, tervislik pole kumbki 😀 Ma ise loodan, et ehk see loomaarst Kenno ise ka siin vastata viitsib 🙂 Nagu öeldud, osad kassid ei ole harjunud toore ja loomupärase söögiga, seega tuleks teda harjutada.

   • Avatar
    Vasta Mannu 6. juuni 2016 at 20:41

    Millegi pärast arvan et tervislik ei ole ka steriode
    ja muud jama sisse söönud poest ostetud
    kanad/sead/veised jne ? aga noh seda me sööme
    ise ju ka.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:43

     Noh, aga päris söögita ei saa ju looma jätta kah 😀

     • Avatar
      Mannu 6. juuni 2016 at 20:45

      Seda küll ? peaasi et kass ise rahul ja
      terve ☺️?

   • Avatar
    Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 11:40

    http://bit.ly/1XH7U19

  • Avatar
   Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 11:43

   Jap,
   mul on kassi kuivtoiduga oma isiklik ja valulik kogemus

   http://bit.ly/25Nt7uV

 • Avatar
  Vasta Kristhel 6. juuni 2016 at 20:29

  Kahele esimesele kassile hakkasin
  odavat poekrõbinat andma, pakkusin
  aegajalt ka värsket kana, hakkliha,
  juustu jms aga väga ei mekkinud. Nad
  olid eelmises kohas harjunud odava
  söögiga. Kui väike Findus tuli, sai
  üsna ruttu selgeks, et tavalised
  odavad krõbinad talle ei sobi.
  Puuksutas pidevalt. Läksime
  kvaliteetse Natures Protectioni peale
  üle. Hakkasid seda ka vanemad kassid
  sööma. Puuksud läksid ära ja kass
  hakkas kenasti kosuma. Nüüd läksin
  pisut odavama kraami peale üle ehk
  Gourmet peale. Kuid alates sellest
  ajast kui koerale ise süüa hakkasin
  tegema mõtlesin, et võiks kassidele
  ka ikka õiget sööki anda. Kuna nad
  aga õues ise hiiri (ja jäneseid, khm)
  püüavad, siis on krõbin praegu
  lihtsalt nö vahepala olnud.

  Aga selle kanakoiva proovin küll ära!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:30

   Jah, eriti oluline ongi toortoit just toas elavatele kassidele, sest õues käivad loomad söövad kindlasti ka midagi õues. Aga noh, krõbinate andmine on tegelt lõpuks sama, nagu ise krõpsu närimine, kui kõht tegelt tühi pole 😀

  • Avatar
   Vasta Kenno 9. juuni 2016 at 11:50

   Suurepärane!
   Võimaluse korral püüa ka tasakaalustada!

   http://bit.ly/1TXgceV

 • Avatar
  Vasta Anni 6. juuni 2016 at 20:28

  Olen elanud puu otsas vist aga kuhu põssa jäi?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:28

   Elab Ranna Rantšos 🙂

 • Avatar
  Vasta Eva 6. juuni 2016 at 20:27

  Minul on koer toortoidul . Lugeda miks, saab näiteks siit http://www.rebekapood.ee/#tekst2.html

 • Avatar
  Vasta pohl 6. juuni 2016 at 20:26

  Minu pikakarvaline kass muutus rääbakaks kassitoidu
  peal olles. Kui hakkas saama toorest liha, siis läks ilust
  ümaraks, karv on korras ja tervis parem.Kala mu kõuts
  ei söö. Lisaks nende krõbuskite närimisest on kass
  alumistest esihammastest ilma.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:27

   Eks maitseelistused on kassidel erinevad. Kure lemmikuks on pardisüdamed 😀

 • Avatar
  Vasta Kerli* 6. juuni 2016 at 20:23

  Kuidas su ülejäänud kassid elavad? 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:23

   Joss jooksis ju ammuilma ära, Barbra, Roosi ja Tups on ämmaga 😀

 • Avatar
  Vasta L 6. juuni 2016 at 20:22

  Kas sain õigesti aru, et annad ainult erinevat liha?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2016 at 20:23

   Noh, vett ka ikka 😀

  • Avatar
   Vasta Triinnnn 6. juuni 2016 at 20:38

   Toorest siga ei tohi anda !!

   • Avatar
    Vasta m 6. juuni 2016 at 20:43

    Kui kassile ussirohtu regulaarselt anda, siis miks ei tohi?

   • Avatar
    Vasta K. 6. juuni 2016 at 20:53

    Selle loogika järgi ei tohi toorest kala ka anda siis
    ju, seal ka võivad olla parasiidid.