0
AVALDAN ARVAMUST

mida ma tohin ja mida mitte?

9. juuni 2016

Ma tahtsin sellest teemast tegelikult teha videopostitust ja olingi juba püsti tõusmas, et kaamera haarata, kui äkki meenus, et mul oli täna kell 15 juuksur. Kell oli siis 15:05, seega tellisin ma eluga takso ja tormasin nagu tuulispask Sarita juurde. Nüüd olen ma muidugi tunduvalt ilusam, aga ma ei saa jälle oma autofookusega hakkama ja Kardo istutab õues kurke ja maasikaid. Seega peame täna kõik kirjapildiga leppima.

Ühesõnaga hakkasin ma mõtlema selle teema üle, et kas mul on õigust osa võtta loosimistel ja konkurssidel? Selles suhtes, et REEGLITE vastane see ei ole, sest ma ei ole kuskil näinud reeglit, et ala, kui sul on rohkem kui 500 sõpra/fänni, siis on osalemine keelatud. Eks selliste võistluste, kus esimese koha saab kõige rohkem hääli saanud inimene, võidab nagunii keegi, kes näeb selleks kuidagi vaeva. Küsitaks enda sõpradelt, kirjutatakse isegi kõikidele postkasti, et pliis hääleta minu poolt, olen isegi näinud, et linke jagatakse suvalistes gruppides, mis üldse asja ei puutu, et ou, palun andke hääl.

Nagu ikka, mõnele käib siis pinda, et miks ta neid hääli nurub, teine paneb bloki peale, kolmas sõimab läbi, neljas annab hääle, viies ei tee väljagi ja ei pööra sellele küsimusele tähelepanu. Sellegipoolest tavaliselt sellised tegusad, kes viitsivad asja ajada, võidavadki ma arvan. Ma ARVAN, sest ma ei hoia tavaliselt igal konkursil näppu pulsil, aga tundub ju loogiline.

Seetõttu ei tunne ka mina ennast kuidagi nirult, et mina aeg-ajalt kuskil osalen. Igaüks võib oma hääli küsida kust iganes ta soovib. Mõni küsib ostu-müügi grupis, mina oma blogilehel. Mu blogi ei ole mingi leht, mille ma kuskilt maast leidsin või endale ostsin. See on minu…asi, mida ma olen kirjutanud 11-aastat, ma olen teda üles ehitanud, ma näen temaga vaeva. See on minu armas blogi ja kõik selle lugejad on mul samuti tekkinud ajaga. Ausalt välja teenitud. Miks siis mina võin neilt vähem teenet küsida, kui suvaline inimene, kes viitsib kuskil gruppides taielda ja hääli paluda? On see siis minu süü, et mul on neid lihtsalt…lihtsam saada?

Alles hiljaaegu võitis Lauri Pedaja kuskile reisi…midagi jalkaga seotud oli. Ta jagas ka seda oma fännilehtedel ja loomulikult tema ka selle võistluse võitis. Ebaaus? No ma ei tea, mis siin ebaausat on? Et inimene edukas on ja fänne omab, et ta palvele vastu tulid? Ma tõesti ei saa aru, et mis siin ebaausat on. Kui teie saate, siis palun valgustage mind ka.

Leenu rääkis, et kui ta eelmine aasta Kallose auhinnaks reisi võtis, et siis samamoodi inimesed virisesid, et jube ebaaus ja jube nõme ikka, et blogija võitis. Mindi isegi firmale kaebama. Firmal oli muidugi suva, sest neid ei huvitanud, mismoodi keegi oma hääli kogub. Igaüks, kes palju hääletajaid leidis, leidis ju ühtlasi inimesi, kes nende lehe avas, seega kahepoolne võit.

Minu meelest oli eriti naljakas see väide, et ma muidu ju aitan inimesi, aga praegu, et ma tahan võita kallist disainersegist, see tähendab, et olen hale ja küüned enda poole…No kammoon, siis on kõik osalejad ju haledad, küüned enda poole inimesed. Nad ju KÕIK tahavad tasuta segistit. Kuidas nad julgevad? Ja see, et ma muidu inimesi aitan…Kas te ikka mõistate, et tegu on konkursiga, mille auhinnaks on see segisti. Mul ei ole plaanis kuskile orbudekodusse sisse murda ja nende ainukene pesemisvõimalus piistu panna või miskit.

Imelikud olid ka väited, et kuna ma olen blogija, siis ma võiks ju niisama selle konkursiväliselt endale küsida, miks ma pean osalema. Samas, kui küsin, siis on jälle probleem, et kuradi blogijad, kogu aeg küsivad midagi! Teine hea idee oli see, et mul ju raha on, ma võiksin endale selle komplekti vabalt ise osta. Ma küll ei tea, kuidas inimestel mu kontole ligipääs on, aga käsi südamel vannun, et mul ei jää ükski kuu sellist vaba raha, et ma saaks osta üle viiesajaeurise kompleti vannituppa, mida mul tegelikult otselselt VAJA pole. See disainervärk on ju rohkem selline õndsuseasi.

Veel heideti ette, et konkursil on teisi vannitubasid, mis vajavad seda segistit rohkem, sest vannitoad on remontimata. Mai tea. Minu meeles oli selle pildikonkursi pealkiri “kõige igavam vannituba”, mitte “otsime kõige rohkem remonti vajavat vannituba”. Ma tõesti saaks aru pahameelest, kui ma osaleksin konkursis, kus loositakse välja tutikas vannituba, et siis jah, minu oma on jumala korralik ja kellelgi on raudselt rohkem vaja seda. Aga me räägime siin ju SEGISTIST ja muust säärasest. Ka kui ma need tõesti võidan, siis ma võin vabalt oma praegused anda kellelegi, kes tunneb, et neid vajab. Nad on jumala korralikud.

Ma olen tõesti ka enne tänu lugejatele konkursse võitnud. Ühel aastal võitsin ratta, aga selle ma andsin Kätu emale. Mul ei olnud seda remondi ajal kuskil hoida ja siis mul polnud veel kuuri kah. Mis ma veel võitsin…Aaa.. Avoni konkursi võitsin, aga no siinkohal soovis ju firma ise, et ma osaleks ja nii ma ka tegin. Lausa palvekirjas oli, et tee video ja jaga blogis. Nii ma ka tegin. Kas ma olen süüdi, et mul on rohkem lugejaid kui teistel, seda ma ei tea. Ma niigi andsin suurema osa auhinnast ju ära – 15o€ väärtuses Avoni asju sai üks lugeja omale, polnud mul neid tarvis ja ei hakanud ma neid ka endale hoima. Mai teagi, mis ma olen veel võitnud? Ei tule hetkel nagu meelde.

Aga ühesõnaga, minu meelest selline huvitav teema, et kas siis teie meelest on mingisuguseid piiranguid, et kes EI tohi võistlustel osaleda? Ehk peaks iga konkursi reeglites kohe ära olema, et sõpru tohib sul olla nii ja naa palju ja hääli küsida võid x arv kordi ja täpselt kell 14.02. Ah, nali naljaks. Ma ise leian ka, et tegelikult on kõige adekvaatsemad need konkursid, kus on mingi žürii, aga no kuna ma ei korralda ise neid konkursse ja päris ausalt nagu kõigist ka osa ei võta, siis mina nende olemasolu keelata ja takistada ei saa.

Igatahes ootan teie arvamust – kas blogijad tohivad konkurssidel osaleda? Ma nüüd hirmuga mõtlen, et ma just siin ootasin head ilma, et saaks ühe väikse osa mängumajast ära värvida, et….*trummipõrin* saata see Kodukirja mänguväljakute konkursile. Ma sain aru, et seal võidavad 2 inimest – ühe valib publik ja teise žürii. Kas ma siis ei tohi selles osaleda? Või tohin, aga blogis ei tohi mainida? Kas enda wallil tohin jagada? Siis ei tohiks ju keegi osalejatest kuskil mainida, et ta osaleb 😀 Ma olen segaduses! 200€ kinkekaarti tahan ma võita küll, ma luban, et see läheb vaesetele – otse Kardole! Ta tahab õue oma peenarde ümber aeda ehitada, et Lotte ta herneid ja maasikaid üles ei kaevaks.

Mis teie arvamus sellest asjast on?

f6b6cb555a523ef731bad7d13ce9121f9020d228fd8fef5370c4d22add524ab4

EDIT: Mulle meenus veel selline asi, et päris irooniline on, et kui mina midagi tahan, et siis on mu lugejate abi kuidagi ebaeetiline küsida, aga kui lugejatel endal abi vaja on (palutakse tihti, et jaga kuulutust, ka konkursi pilti, mingit küsitlust jne) siis ei ole nagu probleemi, eks 🙂 Ma ju pea igapäevaselt annan blogis asju ära, enda omi ja loosin firmadega koostöös. Kas te teate, et ma ei PEA seda tegema? Firmadel on suva, kas ma teile ka midagi loosin või mitte, mulle endale tundub see nagu tore, et teie ka proovida saate ja proovin loosid teha ka võimalikult lihtsad. Aga ikka on vaja joriseda, et miks Mallukas saab ja kuidas ta ikka julgeb.

Loe ka neid postitusi!

87 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Ketu 10. juuni 2016 at 22:48

  Appi Mallu, kas sa võtad palderjani enne neile
  totakatele kommentaaridele vastamist, et nii
  rahulikuks suudad jääda? Lugesin neid ja no
  johhaidii, lõpuks läksin päris kettasse ja ei
  tahtnudki enam lugeda. Igaljuhul tekkis mul
  küsimus, kas inimesed on tõesti kuu pealt
  kukkunud või nii kadedad. Esiteks on see
  võistluse korraldaja asi, mis formaati ta
  kasutab mitte sinu teha ehk siis kas valib žürii
  või hääletatakse võitja. Teiseks tekib küsimus,
  et kas siis inimesed kellel on palju sõpru ei tohi
  samuti osaleda? Kes siis tohib üldse. Pealegi
  jh, oma austajad oled sa ju ise töö ja vaevaga
  välja teeninud. Krt see on juba hale naljakas,
  aga inimesed süüdistavad sind ikka väga
  imelikes asjades… tundub et oled kõikides
  maailmahädades süüdi 😀 Igaljuhul mina
  arvan, et sul on 100% samasugune õigus
  osaleda kõikidel konkursidel, ka sellel mida sul
  nö vaja ei ole (nt vannitoa remont). Igaühel on
  samasugune võimalus teha oma blogi ja saada
  kuulsaks ja siis neid hääli koguda, palun väga.
  Ja kui ma varem lihtsalt ei viitsinud sinna
  hääletama minna, siis nüüd selle poleemika
  tõttu läksin ja hääletasin sinu poolt, loodan et
  võidad!! 🙂

 • Avatar
  Vasta Madli 10. juuni 2016 at 20:26

  Mind see absoluutselt ei huvita ,et küsitakse niiviisi hääli,ikka tore kui võidad midagi.Ise olen ka korra seda teinud. Aga mind
  tohutult häirib,et osalevad inimesed kellel reaalselt seda asja vaja ei ole.

  • Avatar
   Vasta Tyy 10. juuni 2016 at 20:29

   sellest ma nüüd küll aru ei saanud, kuidas sina tead kellel mida vaja on?

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 10. juuni 2016 at 20:31

    mul tekkis sama küsimus 😀

 • Avatar
  Vasta Tyy 10. juuni 2016 at 20:10

  Hm, seda asja peaks nüüd mitme kandipealt vaatama.
  Kõigepealt loosi pakkuva firma eesmärk- võimalikult palju vaatajaid ehk laialdane reklaam.
  Miks ta peaks siis oma tingimustes seda piirama ? See pole kindlasti nende huvides.
  Samas minusugusel “sõbra vaesel” üritajal pole sellistel tingimustel , kus suurim laikide arv määrab võitja , mõtetki proovida.
  Seega tark “loosija” seab 2 või enam võitu, millest üks on näiteks enim laigitu ja teine võit -zürii otsus või siis tõeline loos nagu
  lotos ikka. Aga nende andmete kogumine VIST ei ole lihtne. See tähendab on ajamahukas ja seetõttu pole eriti kasutuses.
  Seega mina veeretan “süü” korraldajale. Tema peaks sellistele asjaoludele mõtlema oma hea renomee pärast.
  Teised kes kasutavad ära oma soodsamat positsiooni pole ju ka kindlapeale võitjad, vaid omaette kategooria omasuguste seas.
  Seega sinu loobumine pole tavainimesele mingi lahendus /lähemale pääse võidule.

 • Avatar
  Vasta Carmen 10. juuni 2016 at 16:49

  Ja nagu siin juba mainiti, siis tõepoolest, ettevõttel, kes neid segisteid loosib, on jummala hea, kui veits tuntum inimene nad endale
  saab. Reklaam missugune!)))

 • Avatar
  Vasta Carmen 10. juuni 2016 at 16:44

  MIna leian küll, et pole siin midagi ebaeetilist ega ebaausat! Osale kindlasti edasi juhul, kui auhind sind paelub. Miks mitte??? Sinu
  lugejad juba saavad ise otsustada, kas nad annavad sulle häähe või mitte. Loodan, et sa võidad need segistid! Ja no olgem ausad,
  need vannitoad, mis seal esindatud olid..milleks nendele sellised segistid??? Ikka kap.remont enne, siis ..
  Nii et jah, igati normaalne, et osaled loosimistes!

 • Avatar
  Vasta G. 10. juuni 2016 at 13:40

  Sorri, aga vaadates enamik neid pilte mis seal seal hääletusel välja oli toodud siis… ma ei näe, et see uhke disainersegisti neid
  vannitubasid nende “õnnetust igavusest” välja tooks. Panevad 500 eurise fancy segisti kusagile lagunevate plaatide vahele
  rippuma ja vaatavad et oh, see oligi õnnestu puudu? 😀
  Üldiselt oli mul kurb näha, kui palju oli tõlgendatud “igava” tähenduse all katkiseid, räämas ja õnnetuid vannitubasid. Selles
  osas sobitud sa minu arvates selle konkursi raamidesse väga hästi ja mu hääl oleks läinud tõenäoliselt su pildile ka ilma
  teadmiseta, et see on just Malluka vannituba (see oli üks vähestest vannitubadest, kuhu antud võidusegisti ka actually
  passiks).
  PS. Mis puudutab “tuntud inimese osalemist hääletamisel” siis see on kahe otsaga asi. Oleneb konkurssist, oleneb auhinnast
  jne. Praegusel juhul ma ei arva, et sa midagi valesti tegid. Teistel piltidel on vaid mõned hääled, tõenäoliselt saanuks sa vajalik
  arv hääli kokku seda infot ka lihtsalt seda sõpradekeskis jagades. Ja üleüldse – sa tegid seda oma isiklikul blogilehel. Miks sa ei
  võiks eeldada, et seda loevadki ainult heatahtlikud inimesed, kellele läheb korda sinu käekäik? 😀
  PS2. Ma usun, et see võib jõle keeruline olla, aga las need koerad hauguvad 😉 Sa kõnni saba püsti ja vaata parem neid rahulikke
  penisid kes rõõmsalt saba liputavad, nad on palju toredamad kui need klähvijad :)))

 • Avatar
  Vasta Kädi 10. juuni 2016 at 11:08

  Poleks arvanud, et üks segisti võib mõned inimesed nii
  kadedaks ajada :-). Minul pole midagi selle vastu, et
  Mallukas seal konkursil osaleb. Ta ju ka kõigest
  tavaline inimene, kes soovib vahest võita midagi,
  millele niisama raisata ei raatsi. Mõni kirjutab, et
  Mallukas võiks raha koguda ja ise osta selle, aga
  samamoodi võivad ju kõik teised ka koguda raha ja
  selle segisti ise osta :-). Edu võistlusel! Loodan, et
  võidad, lähen ka hääletama sinu poolt!

 • Avatar
  Vasta Sol 10. juuni 2016 at 10:32

  Miks ei oleks sa võinud rääkida konkursist üldiselt ja nii poole sõnaga maininud, et osaled ka? Ilma piltideta, ilma palveta
  hääletada. Kindlasti oleks saanud igaüks teha objektiivse otsuse, millisesse vannituppa need segistid ära oleks kulunud. Ei ole
  kade olnud ja olen alati hääletanud oma südame järgi, mitte kellegi palve peale – nii tegin ka seekord. Saan aru, et kasutasid
  reklaamiks endale võimalikke vahendeid, aga maik on asjal juures. Mina leian, et sellisel viisil konkursi võitmine on ebaaus ja
  mõtlen, et antaku sulle kasvõi eriauhind (veelkord – ei ole kade), aga õige auhind võiks välja loosida nende vahel, kes pole ära
  kasutanud oma feimi 🙂

  • Avatar
   Vasta Jaaniuss 10. juuni 2016 at 10:46

   Kas keegi sundis sind hääletama?EI!Kes tahab see
   hääletab ja ei pea end nii puudutatuna tundma;)

   • Avatar
    Vasta Sol 10. juuni 2016 at 14:27

    Hetkel vastasin püstitatud küsimusele, mitte ei kommenteerinud seetõttu, et oleks tundnud ennast niivõrd puudutatuna…
    ja hääl seekord ei läinud Mallukale, vaid ühele teisele konkursil osalejale 🙂

 • Avatar
  Vasta Kjkj 10. juuni 2016 at 10:03

  Kadedus on asja nimi!Nii lihtne see on ja selle päeast
  lähen hääletan meelega sinu poolt;)

 • Avatar
  Vasta Katrin 10. juuni 2016 at 07:18

  Arvan, et mängus on inimeste kadedus.
  Mõned siin kommentaariumis väidavad,
  et ei ole kadedus. Aga kui ei ole
  kadedus, mis see siis on? Teil ju on
  kade meel, sest teate, et
  tõenäoliselt Mallu selle võistluse
  kinni paneb ja saab need tüliõunaks
  olevad segistid endale. Aga ärge siis
  hääletage Mallu poolt (sorry, Mallu,
  see ei ole üleskutse :D), kui teie
  meelest väärivad teised osalejad teie
  häält. Teil ju on ometigi enda pea
  ja arvamus olemas? Või siis Mallu
  palve on teie jaoks nagu aamen
  kirikus? 😀

  Johhaidii, ma ei mõista seda
  probleemi üldse. Mallu palus
  hääletada enda poolt. Sina ei taha
  hääletada, ära siis hääleta. Pole
  probleemi 😀

  mul küll endale FB-d ei ole, aga mehe
  FB sein on alati täis palveid jaga,
  jaga, jaga! Mis selles siis nii
  imelikku on?

  ja kui Mallu mõne loosimise teeb,
  siis on 90% blogilugejatest kohe käed
  välja sirutatult platsis. Mõtle vaid,
  üks õnnelik saab endale midagi
  tasuta! Kriminaalne ju!

  • Avatar
   Vasta Kelly 10. juuni 2016 at 11:05

   +1!! 🙂 Hästi öeldud!

 • Avatar
  Vasta Agnes 10. juuni 2016 at 06:01

  See on natukene nagu poliitikas on peibutuspartidega,
  sest firmade nagu Avon jms jaoks oled sina
  peibutuspart nagu näiteks Hannes Võrno või Erki
  Nool olid valimistel erakondadele. Ja see ongi ebaaus,
  et üks populaarne isik osaleb valimistel/konkurssidel,
  sest siililegi on selge, et ta kogub palju hääli. Vaevalt
  Erki Nool oma hääled esimestel valimistel tänu oma
  eeskujulikele ühiskondlikele teadmistele kogus. Kogus
  ta neid ikka tänu sellele, et oli rahval meeles kui tore
  spordipoiss, kes medaleid korjas. Sinu poolt
  hääletavad need, kes su blogi loevad ja üleskutsega
  kaasa lähevad. Aga keegi polegi kunagi väitnud, et
  maailm ja elu on õiglased, miks seda üldse eeldada?

  P.S. Miks sa tunned, et pead enda valikuid koguaeg
  õigustama?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuni 2016 at 08:33

   No jumala arusaadav ju, seda ma seletada üritangi, et noh… maailm on ebaõiglane.

   Ma ei õigusta, ma arutlen üleskerkinud teema üle.

   • Avatar
    Vasta Agnes 10. juuni 2016 at 08:46

    Natuke nagu õigustasid ka. Ja ma tegelt ei öelnud pahapärast, ma tahtsin öelda, et ära lase end kõigutada, sellest mida teised
    kobisevad. Isegi kui nad pole kadedad, siis pole see tegelikult nende asi. 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 10. juuni 2016 at 09:04

     No kui minu arvamuse osaks on SELETAMINE seda teistele, siis see pole väga õigustamine 😀

 • Avatar
  Vasta RL 10. juuni 2016 at 04:14

  Anna minna! Mina oma hääle andsin küll Sulle ?

 • Avatar
  Vasta Mirjam 10. juuni 2016 at 00:00

  Kas ei võiks korraks kahelda väites, et kommenteerijad on alati kadedad? See on nagu mingi stampväljend iga mittenõustuva
  arvamuse vastuseks. Selle asemel, et järgi anda liigsele ahnusele, oleksid võinud valida teise tee ja olla suuremeelne teiste
  osalejate vastu. Inimesel on õigus ka räämas vannituppa disainersegistid installida ja nendega rahul olla, isegi kui näeb koomiline
  välja.

  • Avatar
   Vasta Mirjam 10. juuni 2016 at 00:14

   Ja kahjuks on nii, et sulle ongi vähem lubatud kui tavainimestele, sest sa oled avaliku elu tegelane.

  • Avatar
   Vasta M. 10. juuni 2016 at 02:01

   Siinkohal nõustun ka Mirjami mõttega selle kadeduse poole pealt. Mind ajavad lihtsalt nii närvi sellised inimesed, kes sõna
   otseses mõttes kaagutavad alati mingisugusest kadedusest. Kas inimestel ei tohigi olla erinevat arvamust? Kas kõik, kes ei
   nõustu mingi asjaga on hoopis kadedad teise peale? Mis arusaam see on?
   Mina tunnistan ausalt, et kui ma lugesin esimest korda selle konkursi kohta ja häälte küsimise peale, siis huviga vaatasin ka
   teiste pildid läbi ja leidsin seekord ka ise, et tõesti on veidi ülekohtune teiste suhtes. Ja ma ei mõtle ainult Mallukat, vaid pean
   silmas kõiki, kes nuruvad kuskil oma hääli. Ja ma saan täiesti sellest aru, et see on paratamatus, võidab see, kellel ongi rohkem
   sõpru või fänne, nii kurb kui see ka pole. Selliste asjade vältimiseks olekski õige ainult zürii hääletused, kuid eks iga firma ise
   otsustab, kuidas oma konkurseid korraldavad.
   Ahjaa, ja ma pean mainima, et ma ei ole sugugi kade. Mul pole põhjustki, sest mul on äsja tehtud remont ja minu vannituba ei
   haakugi selliste disainelementidega. Miks ma peaks kade olema seepärast? Lihtsalt ma ei kannata ülekohut, aga ka siinkohal ei
   ole selles süüdi Mallukas, vaid kõik need nn korraldajad, kes on tulnud sellistele ideedele konkursite läbiviimiseks (need nn
   rahva lemmiku hääletused, mis tegelikult võrdub “võidab see, kellel rohkem sõpru” hääletusega).

   • Avatar
    Vasta A 10. juuni 2016 at 08:49

    Kas te ikka sellest saate aru, et firmad ei
    korralda neid konkursse sellepärast, et
    neid huvitaks rahva arvamus või õiglane
    tulemus? Neid ei huvita, milline on
    inimeste arvates kõige igavam
    vannituba. See on TURUNDUS. Nad
    tahavad klikke, laikke ja tähelepanu.
    Nende huvides on, et osalejsid inimesed,
    kellel on suur tutvusringkond ja kes
    tahavad vaeva näha. See on äri ja ma ei
    näe, et siinkohal oleks põhjust üldse
    arutleda ebaõigluse üle. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuni 2016 at 08:35

   Mirjam, miks siis teised osalejad ei pea suuremeelsed olema ja teistele jätma selle :D? Jeesus olen sinu meelest või?

   • Avatar
    Vasta Jerts 14. juuni 2016 at 11:50

    No just täpselt! Ma leian et seljuhul võiks iga osaleja olla suuremeelne. Täiesti mõttetu teema, Mallukas küsi julgelt hääli
    edasi, mina hääletan sinu poolt!

 • Avatar
  Vasta Anette 9. juuni 2016 at 23:38

  you go mallukas! ma sinu poolt 😀
  need teised tahaksid ka hirmsasti seda punast segistit saada lihtsalt, ma ka tahaks ausalt 😀 täitsa lahe tundus 😀

 • Avatar
  Vasta A4 9. juuni 2016 at 23:34

  Mina ei nàe siin midagi ebaausat niiet anna aga
  minna. Kellele ei meeldi siis àrgu hààletagu. Ma
  muidu siin mõtlesin et Bauhofil on ka mingi
  konkurs kàimas et nàita enda meistriteost vm
  sellist ja siia tuli Mari màngumajake meelde kui
  vàrviaid seda-saada pilt konkursile 😉 auhind oli
  vist mingi tööriistade vàrk aga no majas
  kuluvad alati tööriistad ju àra niiet vaja ikka kui
  peaks võitma 😉 edu tegemistes ja andsin hààle
  ja ootan veel raseduse ja mari postitusi( kahju
  et ma neid lugeda ei saa. Niiet natu võiks
  kõigile kirjutada 😉 ) kallid teile ja olge tublid ja
  tegusad 😉

 • Avatar
  Vasta Kaia 9. juuni 2016 at 22:41

  Sina oled ka ainult inimene, kadedaid leidub niisamuti
  kõigile. Räägivad, kaebavad, virisevad. Eks kõigile on
  elus oma, proovi neis mööda minna. Ebaõiglust on
  maailmas mujal rohkem, kui segistites, see ei tee
  Sinust halba inimest, vaid endale mõtlevat. Mitte
  halvas mõttes, kes siis veel saab (või peaks)Sinu
  vannitoale mõelda, ikka ise. Alati on neid kellele ei
  meeldi aga Sina, Sinu laps(ed) ja mees saavad vannitoa,
  mis meeldib. Virisejad leiavad uue objekti, millel suul
  lasta käia. Sinul on ka õigus unistada ja oma unistuste
  täitumiseks miskit ette võtta.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 22:48

   Sul on jumala õigus ja tore vaatenurk :))

 • Avatar
  Vasta Inimene 9. juuni 2016 at 22:40

  Mina arvan, et see ei ole aus, et sa osaled seal segistikonkurssil, sest seal oli pilte, kus oli selgesti näha, et vannituba on väga halvas
  seisus, aga sinu vannitoal pole häda midagi ja minu arust on väga õel võtta ära see segisti endale, kui sul tegelikult otseselt ei lähe
  seda vaja ja kui läheks, siis küll sa koguksid ja leiaksid selleks raha, aga mõnedel vaesematel peredel tõesti pole raha oma vannitoa
  remontimiseks ja oleks igati aus ja õiglane et see segisti on neile!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 22:44

   Kas sa postitust üldse lugesid ka või? Kopin sulle lõigukese, aga enne mainin ära, et konkursi eesmärk ei olnud ka leida “eesti kõige vaesemat inimest, kellel pole raha oma vannitoa remontimiseks”.

   “Veel heideti ette, et konkursil on teisi vannitubasid, mis vajavad seda segistit rohkem, sest vannitoad on remontimata. Mai tea. Minu meeles oli selle pildikonkursi pealkiri “kõige igavam vannituba”, mitte “otsime kõige rohkem remonti vajavat vannituba”. Ma tõesti saaks aru pahameelest, kui ma osaleksin konkursis, kus loositakse välja tutikas vannituba, et siis jah, minu oma on jumala korralik ja kellelgi on raudselt rohkem vaja seda. Aga me räägime siin ju SEGISTIST ja muust säärasest. Ka kui ma need tõesti võidan, siis ma võin vabalt oma praegused anda kellelegi, kes tunneb, et neid vajab. Nad on jumala korralikud.”

 • Avatar
  Vasta meow 9. juuni 2016 at 22:40

  Mina kade ei ole. Osale aga! Olen nõus, et ükski
  laikide ja häälte kogumise kampaania ei olegi nagunii
  adekvaatne, vaid võidabki just see, kellel rohkem
  tuttavaid, viitsimist jne. Ja kellel sõpru pole, siis sitt
  lugu või ma ei tea. Ära põe. Minu arvates ei ole su
  osalemine sellistel konkurssidel ebaaus. Ps:
  orbusekodusse sissemurdmine ajas naerma

 • Avatar
  Vasta Maris 9. juuni 2016 at 22:34

  Mõni isegi julgeb 🙂 teles endale
  hääli küsida, sina oma enda blogis
  nagu ei või. Kes tahab, see annab ja
  kes ei taha, see ei anna ja asi ants.

 • Avatar
  Vasta Merli 9. juuni 2016 at 22:11

  Võidab nagunii see, kes saab enim hääli kogutud tänu
  enda pildi reklaamimisele, nii et sama hästi võid see
  sina ka olla. Samas võiks konkursil teine nimi olla, sest
  kõige igavamat vannituba see küll välja ei selgita :D.

 • Avatar
  Vasta Katrin 9. juuni 2016 at 22:11

  Tead..mul savi 😀 ma ei viitsi isegi häält
  sulle anda 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 22:19

   No nagu ma kirjutasin, osadel ongi savi, mul on ka mõnikord savi 😀

 • Avatar
  Vasta Mann 9. juuni 2016 at 21:41

  “200€ kinkekaarti tahan ma võita küll, ma luban, et
  see läheb vaesetele – otse Kardole!”
  Mine muhvi, kus ma naersin praegu. ??
  Sa ikka oskad.
  Aga teemast, osad lähevad oma häälte küsimisega
  lausa uudisteni välja. Miks sa ei või nüüd siis oma lehel
  hääli küsida? Ei kohusta ju kedagi. Kadedate
  klähvimine lihsalt, ära pane tähele.

 • Avatar
  Vasta Kerttu 9. juuni 2016 at 21:40

  Ma arvan, et ära põe

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:40

   ok 😀

  • Avatar
   Vasta Kerttu 9. juuni 2016 at 21:50

   +1

 • Avatar
  Vasta Carmen 9. juuni 2016 at 21:34

  No… kui nägin, et jagasid seda loosimist siis jah käis ka
  mul peast läbi mõte, et see ju ebaaus ja nkn jälle sa
  võidad jne.. Õnneks olen aus ja karm ka enda mõtete
  ja käitumise suhtes ja kui lugesin su postituse läbi
  nüüd, siis pean tunnistama, et eks see kadedus või
  miski muu kurja juur mu sees rääkis(ilmselt siis ka
  teistel on nii, kes räägivad et see ebaaus jne). Kui nii
  võtta siis jah, kas tohivad reklaamida kõik või mitte
  keegi. Nkn kõik reklaamivad ja see, et sul palju fänne
  on ei ole mitte su süü vaid hea “töö” tulemus.
  Kui enne ei viitsinud linkigi avada (sest ei viitsi kunagi
  hääli jagada), siis nüüd vähemalt lähen vaatan, juba
  huvi pärast kasvõi 😀
  Kas nüüd hääl sulle läheb või ei, seda ei tea. Aga suur
  võimalus on ka, et annan hääle sulle 😉
  Imekallist segistit lagunevasse vannituppa tõesti ei
  paneks ja sinna see ei sobiks. Ma usun (või loodan
  vähemalt), et kui keegi laguneva vannitoaga selle
  võidab siis müüb selle vähemalt maha ja ehk teeb raha
  eest midagi muud nipet-näpet korda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:43

   No vaat kui kenasti sa enda mõtteid analüüsida oskad, see on hea omadus! Ma muuseas ise mõtlesin ka seda, et ma ei ütle, et teised võitu väärt ei oleks vms, aga ma arvan, et konkurs ongi selle pärast kõige IGAVAM, mitte kõige KOLEDAM vannituba, sest igavast saaksid ka nemad ehk mingeid toredaid enne-pärast pilte, mida kuskil kasutada (ma ei tea, kas nad tahavad seda või mitte, aga noh, lihtsalt veeretan mõttelõnga).

   Maha müümine on jah üks võimalus, ma selle peale ei tulnud 😀

 • Avatar
  Vasta Päike 9. juuni 2016 at 21:27

  Minu arvamus on, et see on inimeste
  kadedus. Et nad ise ei suuda blogi
  pidada, mis oleks KOHE edukas ja
  oleks palju lugejaid. Ega Sinulgi
  polnud nädalaga seda lugejaskonda,
  kes Sul on täna. Uskumatu kui … ei
  leiagi seda õiget sõna, millised
  inimesed on. Minul on küll hea meel,
  et Sa võidad. Sest olgem ausad, Su
  blogi on huvitav, siit saab alati
  uusi nippe ja muid häid nõuandeid ja
  jumala eest, mul ei ole kahju seda
  ühte klikki teha, et Sinu poolt
  hääletada, kui mulle meeldib Su blogi
  igapäev vaadata ja lugeda. Ma nagu
  päriselt ootan seda iga päev, et
  saaks miskit uut ja põnevat lugeda.
  Kahju, väga kahju, et sellised
  kadedad inimesed meie ümber on. Sulle
  aga head loosi/konkursi õnne :).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:43

   Aitäh sulle, nii armas kommentaar! :))

 • Avatar
  Vasta Keidy-Liisa 9. juuni 2016 at 21:21

  Appi kui naeruväärne, kle sul nii palju fänne
  sul liiga suur võimalus võita pliis ära osale ?.
  Lasteaed.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:43

   😀

 • Avatar
  Vasta Triin 9. juuni 2016 at 21:20

  Ausalt öeldes, ega väga vahet ei ole mida sa teed vôi
  tegemata jätad, alati on neid, kellele see ei meeldi ja
  oma virisemise kraanid lahti keeravad. Nii et osale
  täpselt nii paljudel konkursitel, kui ise tahad ja
  vajalikuks pead. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:43

   Seda küll jah 😀

 • Avatar
  Vasta G. 9. juuni 2016 at 21:13

  Mina kirjutasin Pere ja Kodu blogis mullu sellest, kuidas minu meelest on ebanormaalne, et konkursil, mille auhinnaks on aastane
  varu tasuta mähkmeid, pani üks emme häälte eest rahalise preemia välja. Hea, et ma peksa ei saanud selle arvamusavalduse eest!
  Vihakirju tuli tollelt emmelt ja tema tuttavatelt küll kõvasti.
  Igatahes arvan ma siiani, et häälte ostmine on nõme. Nende küsimine seevastu on igaühe pealehakkamise asi. Küsija suu pihta ju
  ei lööda ja no kuidas saakski midagi saada, kui seda ei küsi… Sul on oma auditoorium, aga see pole tulnud niisama. Nagu sa ütled,
  oled oma lugejate nimel tööd teinud. Miks ei võikski sa nüüd natukene loorberitel puhata ja aeg-ajalt paluda, et ehk viitsime sulle
  ühe like’i panna?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:44

   No kui mõelda, et ma ikka iga päev vihun edasi kirjutada, siis päris niisama ei vedele loorberitel 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 9. juuni 2016 at 21:06

  Igal konkursil on alati keegi, kes kogub täiega hääli ja võidab alati mitte just kõige parem osaleja, vaid see kes hääli endale rohkem
  sõprade näol sebis v kes pakkus raha loosimisse, et hääletataks 😀 Kui zürii ise valiks, nii oleks aus. A muidu on ju suva, kes osa
  võtab, sest igayx sebib oma hääled ise nö ebaausal teel, seega ei ole sinu osalemine ja häälte küsimine mitte kuidagi teistsugune.
  Ja samas mõelda, et kui mõni vannituba oli mega vanaaegne, kas sinna see uus segisti sis oleks parem kui sulle? 😀 Okei, vb
  tehakse kohe remont aga ikkagi, alati on see häälte küsimise teema, seega ei ole siin midagi imelikku, et sina oma hääli samuti
  küsisid. Arvan, et oled selle igati ära teeninud, kuna aitad ka ise inimesi alati, ei saa ju keegi sinupeale ka nüüd kade olla kui
  võidad? 😀 Kõik sellised konkursid on naqnii ebaausad 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:23

   Kui seda raha pakuti häälte pealt, siis mismoodi see käis? 😀 Et kandis IGALE hääle andjale raha? Mis see auhind siis oli nii head, et lausa raha väärt 😀

 • Avatar
  Vasta geiu 9. juuni 2016 at 20:59

  Sina osa võtta ei või aga kohe tuleb meelde see kui
  mingil Libero konkursil pandi häälte eest loosi
  raha?!?!?! Et siis nagu osta hääli on ok aga meedias
  tuntud inimene osaleda ei tohiks.

 • Avatar
  Vasta S 9. juuni 2016 at 20:56

  Eks ta võtab tavainimestelt võistlusmomendi
  ära kui mingi kuulsus osaleb. Aga samas on
  need inimesed ise oma kuulsuse välja
  teeninud ja poleks aus kui nad sellest kasu ei
  saaks. Sinu vannituppa need segistid sobiksid
  ka, kuna selline kraam on selleks, et muuta
  korralikku vannituba huvitavamaks,
  disainersegisti halvas seisus vannitoas oleks
  sama kui võidaks purskkaevu kuhugi
  haljastuseta aeda.. 🙂

 • Avatar
  Vasta kerlin 9. juuni 2016 at 20:44

  Minu meelest on lihtsalt kummalised need konkursid
  nt. see sama igavam vannituba kui tegelikkuses ei
  võida mitte parim v siis n.ö igavam vaid see kellel
  rohkem sõpru on.
  Seega midagi halvasti ei mõelnud ja tõesti kuna nkn ei
  võida see kes peaks / parim siis pole tegelt vahet kes
  kuidas punkte kogub. ( Samas jah firmale kes
  konkursit teeb on selline promomane isegi parem.
  Lisaks ega keegi keelata, lubada ei saa seega see iga
  inimese enda asi.
  Minu isiklik arvamus on lihtsalt see, et igasugused like
  palumised võiks olemata olla. Võistlus võiks aus olla.
  Sellepärast abipalvetele likede kogumisel ka ei
  reageeri.

 • Avatar
  Vasta Täps 9. juuni 2016 at 20:39

  Isiklikult arvan, et sa ei peaks osalema. Absoluutselt mitte paha pärast ja kade ka pole. Kuid sul on nii suur fännibaas, et
  põhimõtteliselt nn. tavainimesel polegi võimalik võita. Kuigi üleüldiselt on see nii väike probleem millele tähelepanu pöörata ning
  arvan, et sa ei peaks teiste kommentaaridest ja mõtetest välja tegema 😉

 • Avatar
  Vasta K 9. juuni 2016 at 20:29

  Mina ei saa küll aru, kuidas see inimesi
  kadedaks teeb, et nad sellist osalemisviisi
  õigeks ei pea. Mina ka ei pea, aga ma ei osale
  ka kunagi ühelgi konkursil.
  Muidugi pole osalemine keelatud, aga minu
  meelest võiks olla hea tava, et blogijad
  sellistel võistlustel ei osaleks. No näiteks see
  su rattavõit, ma mäletan, et sa tookord
  kirjutasid, kuidas sa niiiiii väga vajad ja tahad
  seda ilusat ratast, aga nagu välja tuleb, siis
  polnud otstarvet ja andsid ikka ära. Aga äkki
  keegi kehva majandusliku seisuga inimene
  oleks tõesti selle ratta üle õnnelik olnud?
  Samuti see Marimelli võit – tore, osales, võitis,
  käis aga samas on inimene näinud juba
  Austraaliat, Taid, no pole just kõige odavamad
  kohad ja eks nad oleks sinna ise ka minna
  saanud. Aga kui palju on inimesi, kes pole isegi
  Eestist või Baltimaadest välja saanud? Palju!
  Kahju, et sellised üritused vähem jõukamatele
  inimestele kättesaamatud on. Sa oled ise ka
  öelnud, et sul on asjadest suhteliselt suva, aga
  eks ongi ju, kui sa kõik ihaldatatava kergelt
  kätte saad, nt viskad lingi lihtsalt kõigile
  hääletamiseks. Tavainimene hindaks neid asju
  vb palju rohkem :).
  Ja ma ei ole kade, ei osale ega hääleta taolistel
  võistlustel. Lihtsalt natuke kurvaks teeb jah.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:25

   Aga äkki ma annnangi oma asjad kehvema majandusliku järjega inimestele ära, kes on nn tavainimesed, siis ka on kurb või :D?

   • Avatar
    Vasta A. 9. juuni 2016 at 23:32

    Et… Sa osaled loosides, et kõik võidud ( mida sul tõesti VAJA pole ) ära anda kehvemal majanduslikult järjel inimestele ?
    Ütlesid, et su olemasolev segisti on väga korralik, kellele sa selle võidu siis plaanid ära anda ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 10. juuni 2016 at 08:36

     Ei, ma osalen loosimistes, sest ma TAHAN järelikult neid asju. Kui ma neid enam ei taha, siis annan ära. Kerge ju.

     Võidu korral plaanin ma vana segisti ämmale anda, sest tema oma saunas on jube niru, vot nii 🙂

  • Avatar
   Vasta Ketu 10. juuni 2016 at 22:56

   Tekkis küsimus, et miks sa tööl käies teenitud
   palga endale jätad, väga isekas, seda oleks ehk
   vaesematel inimestel rohkem vaja. 😀

 • Avatar
  Vasta K 9. juuni 2016 at 20:27

  Minule isiklikult üleüldse ei meeldi need igasugused häälte nurumise võistlused, sest need ongi ebaausad
  ja võidabki see kellel on rohkem nö tuttavaid/jälgijaid/sõpru. Seetõttu ma ise ei näe mõtet neil osaledagi.
  Vahel kn kahju küll kui võidab keegi kes pole eriti vaeva näinud ja samas keegi kes on tohutult pildi nimel
  pingutanud jääb kehvemale kohale, sest tal lihtsalt pole nii palju jälgijaid (nt justnimelt see epiima
  võistlus). Aga noh, see on juba korraldajate asi millisel kujul pildivõistluse võitja väljaselgitamine käib ja
  mind ei häiri kui sina siin vannitoale hääli küsid vms. Eks ikka kasutatakse ju võimalusi kui neid on ?
  Lihtsalt mõnusamad on võistlused kus on zürii ?

 • Avatar
  Vasta Asi 9. juuni 2016 at 20:23

  Muidugi osale kus tahad 😀
  Veits kahju on nendest, kes seal osalevad ja kellel 7 punkti,
  sul juba 800 😀 seega suht igav võistlus 😀 vaevalt, et keegi
  viitsib seal veel osaleda 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 21:25

   Ma ei tea, millal see konkurss üldse pihta hakkas, aga ega seal nagunii eriti osalejaid ei olnud, alla 20ne.

 • Avatar
  Vasta Jaana 9. juuni 2016 at 20:17

  Eh☺ ma kirjutasin ka sellise kahemõttelise kommentaari.
  Kõigil kellel vannituba on lasku minna.
  See mänguväljaku värk,seda ju teed juba Mari pärast,nii et osale.
  Inimestes ehk jääb kahtlus,et keegi tuntud inimene võidab,kas
  ikka ausalt. Siin jah häälte arvuga ja kõigil näha.

  • Avatar
   Vasta Jaana 9. juuni 2016 at 20:21

   Midagi läks mul valesti?

 • Avatar
  Vasta Margit 9. juuni 2016 at 20:16

  Fänni teemast nii palju, et ausat öeldes vahepeal ma ei
  viitsinud su blogi lugeda, oli selline igav v ma ei tea ju siis
  ei sümpatiseerinud selleaegsed teemad, aga nüüd olen
  taas huviga lugema hakanud ? Keep going!

 • Avatar
  Vasta Kristin 9. juuni 2016 at 20:10

  Muidugi pane mänguväljak konkursile!!! Ja ma mäletan su kutset- kõik naabrid mängima 😀 Kas vanusepiirang ka on ehk kas
  vanaemad võivad ka tulla lapselapsega või vaid noored emmed?

 • Avatar
  Vasta Andra 9. juuni 2016 at 20:04

  Muidugi osale konkursidel edasi ? inimeste
  kadedus on ikka piiritu ? mina selles
  probleemi küll ei näe ja vaadates teisi osalejaid
  oma lagunenud vannitubadega…no need
  segistid teeks veel maitsetumaks asja ?

 • Avatar
  Vasta Tiina 9. juuni 2016 at 20:02

  Ei ole Malluka tulihingeline fänn. Samas pean
  ütlema,et viimasel ajal olen hakanud rohkem seda
  blogi lugema. Tunnen,et tegu on nö minu masti
  inimesega. Otsekohene ja asju ilustama ei hakka. 🙂
  Aga siis see konkursi teema. Njah. Mina olen siinkohal
  nõus sellega,et viriseda pole siin tõesti millegi üle.
  Halvustajate seas on ilmselt lihtsalt kadedad
  inimesed. Kommentaarides käis läbi teema,et on
  vannitubasid,mis on hullemas seisus. Nii et hullus
  seisus räämas remontivajava vannitoa teeb
  pesemiskõlblikuks kobe segistikomplekt? Kahtlen. Kui
  on tarvis ikka kapitaalremonti,ei päästa üks fancy
  segistikomplekt seda kuidagi. Vastupidi. Mõjuks
  kummaliselt pigem. Lisan ka siinkohal ära,et olen väga
  viletsates tingimustes oma elu jooksul pidanud elama
  ja ei ole mingi toetav/õigustav rikkurineiu. Vastupidi.
  Täitsa tavaline iseseisev ja töötav üksikema.
  Hääletasin Malluka poolt konkursil,sest mina ei leia
  selles küll mitte midagi halba,et ta osaleb ja seda ka
  oma blogis reklaamib. Igaüks teeks sedasama tema
  asemel. Iseasi,paljud seda tunnistaks. 🙂

 • Avatar
  Vasta R* 9. juuni 2016 at 20:02

  See, et sul on võimalus lootaa mõnel võistlusel
  paljudele oma blogi lugejatele, on puhas tõestus, et sa
  oled vaeva ja aega oma blogisse panustanud. See on
  puhas kadedus. Kadekopside kiusuks andsin
  panemata hääle sulle. 😀 🙂

 • Avatar
  Vasta Dagmar 9. juuni 2016 at 19:59

  No ma arvan, et probleem tekkis inimestel pigem
  sellest, et kui sa mõnel konkursil osaled ja seda blogis
  reklaamid, siis ongi sul kindel võit käes. Ehk reaalselt
  mingit võistlusmomenti ei jää. Su blogi on ju päris suur
  reklaamipind, kui nii võtta, laia lugejaskonnaga. On ju
  suur vahe, kas hääli küsitakse 500lt või 10 000lt
  inimeselt. 🙂 Lihtsalt arutlen, ei mõelnud midagi
  pahasti.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 20:06

   Aga see pole ju minu süü 😀 Muuseas, kunagi ma osalesin kuskil konkursil, kus tuli teha pilt avalikult imetades ja ma ei võitnud 🙁

   • Avatar
    Vasta Dagmar 9. juuni 2016 at 22:52

    No pole sinu süü jaa. Aga samas inimesi ajabki
    ehk när

    • Avatar
     Vasta Dagmar 9. juuni 2016 at 22:56

     No pole sinu süü jaa. Aga samas inimesi
     ajabki ehk närvi see, et noh, sul on lihtsam
     võita.

 • Avatar
  Vasta H 9. juuni 2016 at 19:58

  Mina lisasin ka selle kommetaari et selline asi kurvaks teeb. Ma ei mõelnud selle kommentaariga just sind, vaid selliseid võistlusi
  üldiselt. Pidevalt nurutakse hääli ja seetõttu ise kunagi ei osale- ega ka hääleta. Isegi kui annan oma hääle inimesele, kes minu
  arvates võitu väärib, siis võidab ikka see kes kuskil enda pilti promomas käib. Tegelikult on jama konkurside ülesehituses- see
  süsteem on jama. Hiljuti oli mingi epiima võistlus kus tuli võililledega pilte teha. Seal oli üks tüdruk, kes oli endale võililledest
  KLEIDI selga teinud. Imeline pilt ja näha oli et vaeva oli nähtud. Aga võitis mingi kutt kellel kimbuke hambus oli lihtsalt. Oli vist ka
  mingi blogija olnud. Tüdruk lilledest kleidiga tegi ka kõvasti reklaami oma fotole aga jäi ikkagi teiseks. Sellist häältenurumist ei
  oleks üldse vaja kui võitja otsustaks žürii. Aga loomulikult on see iga ettevõtja enda teha kuidas ta selliseid kampaaniaid läbi viib.
  Mulle lihtsalt selline süsteem ei istu ja seetõttu boikoteerin neid.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 20:05

   No ma saan aru ja see ongi igati sinu õigus. Muuseas, isegi ma andsin hääle sellele võilillekleidiga neiule 😀

  • Avatar
   Vasta Dagmar 9. juuni 2016 at 22:57

   Nõustun kõigega.

 • Avatar
  Vasta L 9. juuni 2016 at 19:58

  Just see teema, et seal osalevad vannitoad kellel on
  seda rohkem vaja etcetc… Ma hakkasin mõtlema seda
  ka, et kuidas sobiksid need üübeerfääänsid segistid ja
  jutud üldse mingi räämas vannitoaga? Seega võiks nagu
  need asjad saada need (kasvõi sina), kelle vannitoale see
  midagi ka reaalselt juurde annaks, mitte et on pooled
  plaadid umbes seinast kukkunud ja siis miljon euri
  maksev kraanikauss 😀

 • Avatar
  Vasta Birx 9. juuni 2016 at 19:57

  Mul on küll sügavat ükskõik kui sa selle võidad 😀
  Annan siis hääle kah juba 😀

  Inimesed on lihtsalt niiiiii kadedad

 • Avatar
  Vasta Kelly 9. juuni 2016 at 19:51

  Mina ei saa ka aru miks on inimesed nii õelad.
  Sa teed oma blogis ka nii palju loosimisi ja
  annad inimestele asju ära – a la et kes tahab
  endale kotitäis S suuruses riideid, tulgu järgi (
  mingis postituses sul oli see riiete teema).
  Rohkem sallivust kulla inimesed! Pealegi olen
  ma kindel, et absoluutselt igaaaüks kasutaks
  oma blogi kuulsust ära, kui tal see oleks!! 🙂

 • Avatar
  Vasta Irma 9. juuni 2016 at 19:49

  Ma arvan, et sa ei pea luba küsima ja ennast ōigustama.
  Tegelikult ma ei tulnud isegi sellele mōttele, et ei vōiks
  osaleda. 🙂 edu

 • Avatar
  Vasta Triin 9. juuni 2016 at 19:48

  Osale muidugi! Ma kuulun nende hulka, keda kas ei huvita, kui keegi mulle lingi saadab või siis kui tõesti on huvitav
  ettevõtmine/konkurss, siis vaatan ja hääletan (ja mitte ilmtingimata sõbra-tuttava poolt). Kõik ju paluvad hääli, ma ei saa aru,
  milles probleem.. See, et sul on blogisõpru palju – no kes keelab teistel nt blogima hakata. Kadeduseuss ainult ajab vinguma.

 • Avatar
  Vasta Mia 9. juuni 2016 at 19:47

  Haha täitsa absurd kui kadedad inimesed on:D Minu poolest osale seal, kus hing ihkab. See et ma ise
  osaleda ei viitsi, pole ju sinu süü:)

  Ja kusjuures Lauri Pedaja nägi päris palju vaeva, et sinna jalka võistlusele saada. Tegi igast ägedaid
  videosid sõpradega, isegi emal lasi ühes videos rääkida. Ema siis mainis, et tema suurim emadepäeva kink
  oleks kui Lauri saaks sinna minna.

  Ega see kuulsatel inimestel ka niisama ei tule. Vaeva peab nägema igaüks.

  • Avatar
   Vasta Mia 9. juuni 2016 at 19:48

   Ja ega sa noaähvardusel kellelgi ei käse hääletada ju. Kui talle tundub, et keegi vääriks rohkem seda võitu,
   siis andku talle see hääl.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. juuni 2016 at 19:52

   jajah, ma tean, et Lauri ka täiega jagas ja tegi igasuguseid asju, aga ma lihtsalt mainin, et kui ta oleks suva Jaan, siis ta vb poleks võitnud, aga see ei tähenda, et ta oma auhinda ära ei teeninud 🙂