Ainult mõnel on natukene võrdsemad võimalused, kui teistel on. Eksole nii?

Ma olen nii mitu korda elus kuulnud hala, et küll see ja teine ei ole aus, sest ma olen blogija. Ei ole aus, et ma osalen konkurssidel, kus loeb häälte arv, sest ma olen ju blogija ja loomulikult ma enda fännidelt ka need hääled saan. Ebaaus! Teistel pole võimalustki! Ma ei tohiks osaleda!

Just sääraste isiklike kogemuste pärast ei olnud ma enne juttu teinud sellest, kas Padjaklubi Laura minu meelest neid auhindu saama sobis või mitte. Arvata on, et ta vast ise ennast sinna nagunii ei kandideerinud, pigem tegid seda väiksed 10-aastased fännid või saate turundajad või jumal teab, kes täpsemalt. Mis Gretel selle vastu ikka olla sai, vahet ju pole saada üks auhind ette või taha kuskil tema jaoks suvalisel võistlusel. Ürituse korraldajal oli ka vaid hea meel – tuntud osalejad=rohkem meediakajastust=rohkem sponsoreid üritusele.

Aga selline see elu ongi, et ta ei ole alati õiglane. Seda teab vast igaüks. Ka Grete Klein ise võiks seda ka teada, et kui tema osaleb mingisuguse väljamõeldud siutsuvate videodega, mille ainus eesmärk on teha promo suvalistele firmadele, millega TV3 parasjagu koostööd teeb, siis arvestades tema fännibaasi on teada, et ta võidab. Selle jaoks ei pea nõid Nastja olema.

Nüüd ma jõuan siis sinna, mida te enamik vist näinud olete, et Publik avaldas artikli, et pime blogija Kai avaldas nördimust, et Grete oma feik blogiga EBAl auhindu korjas. Ma olen päris kindel, et Kai ei käinud Publiku ukse taga kraapimas, et pliis kirjutage artikkel sellest, kuidas ma jube pettunud olen. Nördinud olid kümned ja kümned blogijad, aga kuna nad pimedad ei ole, siis ei ole nende arvamus väärt uudisekünnist ületama.

Ühesõnaga seda artiklit jagas siis ka Grete Klein isiklikult oma Facebookis, millele juurde pani ka omapoolse kommentaari, mis algas sõnadega: “Armas Kai, seda nimetatakse meelelahutuseks. :)  Usu mind, meil kõigil on võrdsed võimalused end teostada ja reklaamida. Ma armastan väga seda, mida teen ning panen alati igasse oma töösse hinge ja südame sisse! Seetõttu on ka iga tunnustus mulle topeltrõõm!”

Ma lihtsalt lugesin seda ja mõtlesin, et see peab mingi nali olema. Kuidas saab Grete väita, et MEIL KÕIGIL on võrdsed võimalused ennast reklaamida? Teostada ehk küll, aga reklaamida? Ma ei tea, kas Grete on natukene kukkunud, või ta pole kursis, et teles reklaamine on väga kallis. See, et tema oma sarja raamis saab oma videoblogikökatsit telekas reklaamida, ei tähenda, et igale blogijale seda võimalust pakutakse. Kus see võrdsus siis nii väga on? Meil kõigil siin ilmas ei ole päriselt võrdseid võimalusi, kurb, aga tõsi. Kui me isegi jätame välja Grete võimaluse oma “blogi” telekas reklaamida, siis jääb ka see, et erinevalt enamikest blogijatest ei ole kõigil samasuguseid võimalusi loosida igas “postituses” välja kalleid auhindu ja teha videosid koos teiste tuntud inimestega. Ma ei heida seda muidugi ette, sest kui võimalus on, tuleb seda ära kasutada. Aga need võimalused EI OLE samad, mis kõigil.

Kui nüüd see osa on selgeks tehtud, siis liigume Grete sõnaavaldustega edasi: “Mul on kahju, et Sinus on nii palju kadedust ja kibestumist ning ma siiralt loodan, et Sa leiad selle kõige kõrvalt aega märgata neid palju olulisemaid ja ilusamaid asju elus, kui seda on üks auhinnavõit.” Miks arvab Grete, et Kais on kadedust või kibestumist. Ma nõustun, et paljude õeluste taga on tihti kadedus, aga antud juhul räägime suvalisest arvamusest teise inimese suhtes kategoorias, kus Kai isegi mitte ei osalenud. Mille üle on tal kade olla? Ja noh, loodame siis, et Kai ikka märkab siin elus neid ilusamaid ja olulisemaid asju, kui Grete Kleini ihu-hinge-armastusega välja teenitud auhinnad…

Ja kuna Grete ei ole sugugi mitte õel neiu, lõpetab ta oma sõnavõtu antud lausetega. “Positiivne on muidugi see, et minu postitusega saad Sa ka endale ohtralt reklaami, seega loodan Sind järgmisel aastal kindlasti blogiauhindade jagamisel kohata!  Imelist suve Sulle! :)”

Kui ma seda lugesin, siis mulle meenus ameerika filmides see stseen, kus koolikiusajad valavad kellelegi piima pähe ja siis ütlevad teeseldud naeratuse ja sitahaisumuigega: “Ilusat päeva, tibuke!”. Muuseas, ma ei tea, kas pime on Grete või Kai, sest Kai oli ka see aasta EBAl kohal. Aga noh, järgmine aasta ta ehk saab mõne auhinnarisu ka endale, sest madaam Grete talle ju heldelt ja OHTRALT reklaami teeb! Ilmselt muidugi teebki, aga ei tea, kas on vaja seda nii kõrge hobuse otsast kirjutada, nagu väljamaal öeldakse…

Elu24 oli laheda kollaaži teinud :D

Elu24 oli laheda kollaaži teinud :D

 

Muidugi olen ma praguseks saanud kümneid ja kümneid kirju Grete (või Laura?) ustavatelt väikestelt fännidelt, kes mulle karjuvad, et ma olen ise kade, et ma nii ilus pole, kui Grete ja et ma neid auhindu ei saanud, mis Grete sai ja üldse olen ma kade, sest ma pole nii tuus kui Grete on.

Ma ei saa aru, mis ajast kellelegi mulje jäi, et meil siin tegu mingi iludusvõistlusega on, aga ausalt, käsi südamel, ma ei väidagi, et ma nii ilus oleks, kui Grete. Inimene, kes enda näo (ja ihu) nii hoolega üles pimpinud ja süstinud ja lõikunud on, peabki ilusam olema, kui teised*. Muidu oleks see ju hea opi maha viskamine! Seega tõstan käed ja ütlen, et jah, Grete on tõesti väga ilus inimene. Aga see ei tee ta tänast sõnavõttu vähem debiilsemaks ega ajulagedamaks.

Enne nagu arvasin, et Grete on täitsa normaalne inimene, aga tänane võttis küll selles väikse kahtluse sisse. Igaüks meist ütleb ja teeb teinekord lolle asju, loodame siis, et Gretel oli täna üks nendest kordadest ja ta mõistab Kai ees vabandada. Vabandada on meil kõigil võrdsed võimalused, seda ma tean küll! :D

Ps! Antud teemal on toredad postitused teinud ka Triin (LINK) ja Liivi (LINK)!

*Ma ei halvusta siin üldse iluoppe. Ma hea meelega teeks oma rippuvad kulmud natsa kõrgamale ja eemaldaks loti ja…ja… noh, laseks igast kraami teha. Jutt on sellest, et praegu seda igatahes tehtud pole :D

Jaga: