LAPSED Lasteasjad

iga ema must-have*

3. november 2016

Ma mõtlesin Triinule koostada nimekiri asjadest, mida ta endale enne lapse saamist varuma peaks, aga siis taipasin, et ma võin selle ju blogisse ka kirjutada. Selle jaoks pean ma aga mõndasid asju üles pildistama ja natukene rohkem mõtlema sellele, seega ma kohe praegu seda kirja ei pane. Küll aga ühte ma võin küll öelda, mille peale ma enne lapse sündi ei tulnud. Varuda tekke ja marlit. Kõvasti!

Mina ei mäleta, kas ja kui palju mul Mari ajal neid tekke oli, aga marlilappe oli mul juba siis omajagu. Keegi tark kinkis mulle Mari katsikuks suure hunniku ja osa nendest on mul siiani alles. Miks mõlemaid palju vaja on, on sama – piim. Nagu ma siin ükspäev halasin – seda on igal pool!

Pea iga kord, kui ma Lende kuskile teki peale/sisse panen, lõppeb see sellega, et hiljemalt poole päeva möödudes panen ma selle pesumasinasse. Vahet pole, kas ta ajab ise seda piima välja, või niriseb seda kuidagi söötmise ajal kahte lehte laiali, aga ma võin vanduda, et iga objekt siin majas on piimast läbi imbunud ja eriti suurt vatti saavadki just tekid ja marlilapid.

Marli on veel eriti otstarbekas, sest seda saab toppida rinnahoidja vahele imetamise ajaks ja loota, et ehk see säästab riideid/tekke (üldiselt mitte, sest piima on nii-iii-iii palju!) ja marlit panen ma enda alla voodisse, et öösel kogemata rinnad lekkides suurt kahju ei teeks. Üldiselt avastan ma ikka, et kõik on märg ja siis läheb käiku mõni tekk.

Ühesõnaga – tekid ja marlilapid. Emad, ärge unustage. Neid läheb päriselt vaja. Palju! Ma just täna vaatasin elutoas ringi ja silma hakkas viis tekki, kaks olid pesumasinas pildi tegemise ajal. Praeguseks on veel üks masinasse lisaks tõstetud.

DSC_1081

See pilt on ehe näide – marlilapp all, tekk peal. Topelt ei kärise! Valge pehme tekk ja roosa marlikene mõlemad Esimesedsammud.ee poest pärit. Üldse kui ma hakkasin vaatama, siis mul ongi enamik tekke sealt poest pärit, ühe tellisin ma juba suvel, teised mõni aeg tagasi, sest mul sai kopp ette sellest pidevast tekipuudusest. Seal on jube hea hinnaga tekikesed ka, ma kuskil just nägin sellist mummudega tekikest 50€ eest! Jessake, minu kõik tekid on mingi 10€ ringis olnud.

DSC_1085

DSC_1083

Kõige ülemine mummudega tekk ikka Esimesedsammud poest (siit), selle all olev õhem kootud tekike ka sealt (link siin), alumised kaks on aga käsitöö. Roosakas tekk on tehtud imearmsa blogilugeja poolt kingitusena ja alumine valge jäi kunagi mingil beebikogunemisel 3 aastat tagasi minu juurde ja on siiani minu juures. Keegi seda tagasi ei nõudnud ja mina ei teadnud, kellele pakkuda. Seega jah – kui keegi omaks tunnistab, võib tagasi võtta 😀

DSC_1087

Marlid tellisin ka samast poest, viimase kahe tekiga. Lihtsalt selle pärast, et olenemata sellest, et mul oli kodus vähemalt 15 marlilappi olemas, jäi neid ikka kogu aeg puudu. Viimati ostsin paki Mothercare’ist, aga seal olid nad tunduvalt kallimad. Minu omad maksid 6€ kolmene pakk (selline).

Ühesõnaga, tulevased emad, ma soovitan teil neid heaga kokku varuda. Või kui kellelegi katsikutele lähete, siis mingi ilus tekike ja marlihunnik kuluvad ausalt ära. Muuseas, kui inimene plaanib kasutada ka taaskasutatavaid mähkmeid, siis saab marlit seal sees ka sisuna kasutada. Ma Mariga kasutasin päris tihti.

*Enne kui keegi pröökama hakkab, et TEMAL küll ühtegi tekki ega marlijupikest ei kulunud, siis ma mainin ära, et ma räägin enda kogemuste põhjal. Eks iga laps on erinev ja ega kõik vist ei taha kõiki asju täis piimatada, aga näed, minu omad mõlemad on suured ketivennad olnud.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

62 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Nella 4. november 2016 at 23:22

  Tegid head reklaami, kõik tekid ja marlilapid vist laost otsas ??

  • Reply Mallukas 5. november 2016 at 11:03

   Kõik või :D?

   • Reply Nella 5. november 2016 at 14:36

    Ma proovisin kõiki linke mis sul siin ja ühte tekivarianti, mida siin pold ja vhmlt sinised ja valged(roosasid proovisin osadel aint, huvi pärast) küll laost otsas. 😀 eks peab siis ootama 😀 😀

 • Reply Kersti 4. november 2016 at 12:42

  Ööseks voodisse või mähkude vahetamise ajaks alla on hea kasutada aluslinasid – poes maksavad need paar tükki ikka päris palju. Õele olen toonud neid inva abi poest, nt tervise abist, tal 40×60 mõõduga mähkude vahetamise ajaks ideaalne ja kui esimene kord ostma läksin siis müüja soovitas sealt pestavat mitmekordset aluslina, parajalt suur,et laps selle peal rahulikult olla saaks, öösel alla panna ja hiljem kui laps hakkab mähku vabaks saama siis ka voodisse panna :D. Töökaaslane läks ka just dekreeti ja läks varus ka endale mitu pakki 😀 Pakis sealt mingi 30tk maksab 5 euri (selveris vaatasin 6tk 3 euri … )

 • Reply Rita 4. november 2016 at 09:24

  Mul oli esimese lapsega 1 tekk ja 4 marlilappi 😀 marlilappidest tundsin tegelikult puudust, aga ma ei raatsinud neid osta just selle tõttu, et need olid poodides nii mõttetult kallid. Lihtsalt hing ei lubanud osta sellist labast asja nagu marlilapp sellise hingehinna eest. Eilegi käisin Mothercareis vaatamas (teine laps tulekul) ja mõned lapid pakis ja juba mega hind. Seega aitäh jagamast esimesedsammud.ee linki 🙂

 • Reply kh emps 3. november 2016 at 17:09

  Ma kasutadin marlisid õhuvannide tegemiseks. Toitmise ajal panin lapse pea alla pissilinad, need ühekordsed. Sai muidugi rohkem kui korra üht kasutada. Marlit oli kokku vaid 3, rohkem polnud vaja. Piima tuli ainult vaikselt suu nurgast. Ja sedagi vaid umbes 2 esimest kuud.

 • Reply Kets 3. november 2016 at 16:18

  marlilappe ka ei kasutanud mitte ühte ainsamatki, ei osanud neid osta ja eo teadnud ka milleks neist osta ja tekke ka ei pesnud nii tihti, sest A) laps magas selles rahulikumalt kui tuttava ema piima lõhna sisse mässitud B) rinnapiima lõhn ongi tegelikkuses suures osas see imemõnus beebilõhn, mulle meeldis kui terve maja seda lõhna täis oli. 😀

  Lapsed on sul muidugi imelised ja olen tahtnud öelda et Sa oled ikka VÄGA, VÄGA hea ema. Eriti on see emadus sinus peale Lendekese sündi välja löönud kuidagi eriti imeliselt.

  • Reply Mallukas 3. november 2016 at 16:24

   Ega see piimalõhn tõesti rõve pole, aga kui asjad on läbimärjad ja hapupiimatükke täis, siis tuleb ikka pessu panna 😀

   Aitäh kah!

 • Reply Annika Pärtel 3. november 2016 at 15:16

  Marliga ei ole kogemusi ja pole kuulnud ka 🙂 aga tekke on küll igasuguseid, muidugi igale lapsele olen teinud isikliku teki ka sünni puhul. Iseenda külje alla voodisse rändasid saunalinad 😀

 • Reply Britta 3. november 2016 at 14:54

  Mina marlisid ei kasutanud. Mulle tundusid nad liiga kergelt märjaks minevat ja liiga robakad (olen Mothecare omasid sõbrannal kasutuses näinud ja katsunud) Muidugi oleneb suurusest. Meil olid kasutusel väikesed froteerätid, umbes 30×30 cm. Nendega oli hea piima ja ila likvideerida ja laps magas ka, rätik näo kõrval. Väga mugavad.
  Mul piimauputust ei olnud, nii et ilmselt suure ujumise korral jääksid need väikeseks. Aga siiski, frotee on minu arust mõnusam kui marli 🙂
  Aga see on tõsijutt, et lappe ja tekke peab olema palju 😀

 • Reply Carry 3. november 2016 at 14:14

  Oh, tnx linkide eest! Jälle kasulik info! Sa pead oma reklaamitellijatelt rohkem raha nõudma, ausalt 😀

 • Reply Eliana 3. november 2016 at 13:22

  Pooleks lõigatud Pamper rintsikusse ja asi muutub paremaks! 😉

 • Reply Kristel.K 3. november 2016 at 11:50

  Meil on hetkel kasutusel 4 baika tekki + üks ülipehme Makayla tekk ( mis kahjuks ei hinga ) ja tatirätte on 15 tk kindlasti 🙂 Teisiti ei kujutaks elu ette.. siis elaks vist ainult tati ja piimaloikudes :))

 • Reply kätlin 3. november 2016 at 11:22

  Täitsa tõsijutt Mallu! Esimesest lapsest ma ei mäleta, et ta oleks nii palju piima välja ajanud. Ma pesen päevas maeiteamitukorda pesu. Varsti võib minust pesunaine saada. Minul on voodis imetamise aluseks õmmeldud lapitekk? Ühesõnaga selline “tekike”, mis ongi öösel meil all, sest muidu upuksime sisse- ja väljasöödud piima sisse.
  Meie tekid ja padjad on vist samuti piimaplekke täis. Sest nii kui kuhugi korraks ta maha panen ilma alusrätita, siis törts piima on garanteeritud.

 • Reply Ell 3. november 2016 at 11:14

  Olen mõelnud, et sa võiks teha sjukse must have listi, nagu sünnitavale naisele-ja juba sünnitanud naisele, ehk siis olen ma aru saanud, et rasedal kulub palju renniet, sest kõrvetised on vist küll igal teisel rasedal. Ja peale sünnitust need alumisekorruse “pihustid?” 😀 mis sul oli ka kirjas kui must have, pidavat sind paljuski päästma. Siis need marlitekid ja igemekreemid ja gaasipadjad ja lebotekid/olemiskohad lapsele imetamispadjad ja ühesõnaga.. tee üks mingi megalist, ei viitsi? Ma olen nii algajarase..et ma tahaks ennast igaks asjaks ette valmisada ja varuda sellega, et ma üks öö ei avastaks imiku kõrval et oleks mul vaid SEE, või mis pihusti see oli mida sinna alla lasta, et selle valu vähegi ära võtaks..jaa nii edasi. Mis mul olemas peab olema? Sest mul on kodus hetkel..ee..täpselt null rasedale/beebile mõeldud asja..ja usutavasti need suuremad rasedahädad hakkavad alles tulema 😀 Ja siis mina ja äkki keegi veel saaks sellest listist screenshoti teha..ja nende kuudejooksul vaikselt varustama end hakata 🙂

  • Reply Ell 3. november 2016 at 11:16

   rinnapumbad rinnapadjad (nibupadjad?) rinnahoidjad..no kõik, kõik, tärn tärni järel, seletamata, et miks:D Leia see aeg pliis, ma saadan jõuludeks sulle siis kommi 😀

   • Reply Mallukas 3. november 2016 at 11:26

    fain, teen, aga et oleks siis kommi saadetud 😀

 • Reply Kristel 3. november 2016 at 11:01

  Vat.. jah, mul oli esimesega see, et ma ei teadnud marlitekikestest midagi. Ainult marlilapkestest mis on 5cm-10cm max. 😀
  Deeem.. mis me sinuta teeks! 😮
  Nüüd selle paganama järgmise kuu ära ootama kui see haiguslehe raha lõpuks tuleb ja ikka kokku varuma, sest ise alles blogis rääkisin, et kui tibu käes, siis viimane millele mõtled on poodlemine. Veel vähem viitsiks midagi kusagilt otsima minna. 😀

 • Reply Kata 3. november 2016 at 10:58

  Esimesega läks hullult lappe, viskas pikalt toitu ülesse, aga teise lapsega ei läinudki vaja neid. Nii et see sõltub lapsest 🙂 aga tekke läheb enivei vaja ja käsitööna tehakse neid ka imeilusaid.

 • Reply Elsa 3. november 2016 at 10:44

  Kas sa rinnapiimakogujat oled proovinud? Mõtlen kogu aeg selle soetamisele.

  • Reply Mallukas 3. november 2016 at 11:25

   olen, aga öösel ei saa ma neid kasutada 🙁

 • Reply meow 3. november 2016 at 10:34

  Mu laps oli ka oksekott,samas sõbranna poiss ei ajanud kordagi piima välja. Niiet marli varumine ei pruugi alati asja ette minna 😀

 • Reply Epp 3. november 2016 at 10:06

  Poeg on 2.5 aastat vana, ja esimesel aastal laks neid marlilappe hulgi.
  Meie panime esimestel kuudel ka kolmnurgaks keeratud suure marlilapi talle voodisse pea alla ka.
  Siis saastad veidi voodilina ka.
  neid marlilappe on lihtsam pesus visata kui kogu voodipesu vahetada.
  Praegu on need kasutusel aeg ajalt kui pudipolled (nt kui syyakse pulga jaatist voi jogurtit, siis on hea kui kogu sark ja pyksid sulajaatisega voi yksiku jogurti pleki parast kohe pessu ei randa.
  Ja need marlilapid on talle hetkel ka veidi kaisulooma eest ( mitte et tal manguasja puudust oleks voi nii).
  Aga hoius on marli lapike kaasas, aitab uinuda ja kui nutu tuju on siis lohutab ka.
  Et see investeering tasus en kyllaga ara.

 • Reply Miku 3. november 2016 at 09:47

  Abakhanist saab ka mõnusat ühevärvilist õhukest flanelli osta. Meeter on 8.10€. Neil ka vahel sooduspäevad. Värvidest seal peale valge heleroosa ja helesinine, kollane ja heleroheline. Abakhan.ee on ka e-pood.

 • Reply Maris 3. november 2016 at 09:40

  Minul pole ka kahe lapsega ühtegi vaja olnud. Niiet see ikka väga individuaalne. Ette ei maksa väga osta, kui vaja pärast ei lähegi.

 • Reply Elina 3. november 2016 at 08:40

  Oi mu neiuga kulus ka kõiki lappe. Tekikesi ei läinudki aga siis lappide asemel otsustasid pmllekeste kasuks natuke paremini aitas 🙂

 • Reply Marelle 3. november 2016 at 08:28

  Minul olid marlide asemel riidelapikesed. Tõesti .. omajagu kulub neid. Ja voodisse külje alla panin tavalise natukese suurema kuivatusrätiku/sunalina, sest samamoodi voooooolas ojadena.

  • Reply Mallukas 3. november 2016 at 09:37

   jah, saunalina on vist imavam, oleks täna öösel marjaks kulunud 😀

 • Reply Essu 3. november 2016 at 08:22

  Mul kolm last ja pole ühtegi marlilappi vaja olnud. Ma arvan, et pole küll mõtet neid enne last virnade viisi kokku osta. Seda saab teha siis, kui vajadus tekib. Praeguseks on mul beebi kahekuune ja pole tilkagi piima välja ajanud ja ise kasutan rinnapatju.

  • Reply Mallukas 3. november 2016 at 09:38

   Kust sellised lapsed saaadakse, kes välja ei aja 😀 Palun mulle ka üks!

 • Reply g. 3. november 2016 at 08:15

  Must have on kuivati! 🙂

  • Reply Mallukas 3. november 2016 at 09:38

   Mul on, aga kasutan kord… kuus 😀 Riided jäävad seal sees ju niiiii kortsu

   • Reply Leen 3. november 2016 at 10:02

    Siis on kuivatil viga midagi või programm valesti valitud.

    • Reply Maria 3. november 2016 at 10:33

     Ei liiga palju riideid korraga, siis jaabki kortsu

   • Reply Maris 3. november 2016 at 13:03

    Sul on jah, kas liiga täis topitud või jätad peale kuivatamist riided masinasse vedelema. Kui kohe peale kuivatust välja võtta ja kokku panna, siis ei pea triikima 😀

   • Reply Annika Pärtel 3. november 2016 at 15:32

    Vähem riideid korraga sisse ja kohe välja ning kokku lappida, kui lõpetab, siis jäävad okei. Triikimise sõber ma pole 🙂

  • Reply Annika Pärtel 3. november 2016 at 15:30

   Hah vot õige! Soetasime ka just laste tõttu, eile vahetasime veel 2 masinat 2in1 vastu (peseb ja kuivatab), no ülepäeviti on töös: enda riided, laste riidee, trenniriided, lademetes riideid. Aga neid riideid oleks veel mitu x rohkem vaja, kui kuskil nööril kuivataks…

 • Reply Kätlin 3. november 2016 at 08:07

  Meil läks rätikuid ka väga palju,sest enamjaolt otsustas Henri nendesse pissida ja kakada pepupesu ajal ja seda tuli teha tihti, nii et jah..väikesed rätikud pepu pesemiseks ka sellesse nimekirja 😛

  • Reply Mallukas 3. november 2016 at 09:40

   Ojaa, neid kulub ka 😀

 • Reply Mari 3. november 2016 at 08:06

  No minu piimatissid kestsid max kuu aega ainult , aga marlisid ei kasutanud, mul oli voodis nii lina all kui ka peal ühekordsed aluslinad või kuidas neid nimetataksegi. No needsamused, mida kasutatakse ka mähkimisalusel. Kui lapse voodisse tissitamisele võtsin, siis panin külje alla. Head asjad ja neid saab apteegis suurte pakkidena ja lahtiselt tükikaupa ka, erinevates suurustes, mina lasutasin nii 60×60 kui 60×80 suuruses.

 • Reply Kaie 3. november 2016 at 08:05

  Minul kulus lapikesi lapse piima tagasiheite tõttu nii palju, et vanaema jõudis neid kolm korda juurde õmmelda. Hiljem siis kulus neid juba ka hambatralli ajal, kui ila ja tatti jooksis meeletult.
  LoLol on flanellist, erinevate suuruste ja värvidega lapikesed ka täitsa soodsa hinnaga, 6 ja 9 eurot olenevalt pakist. https://www.facebook.com/LoLolooming/

 • Reply A 3. november 2016 at 07:47

  Marli ja teki vajalikus on maru jah aga selle asemel et nendega nüüd hulluks minna on olemas imetamislinad mis enda ja lapse alla imetamiseaeg panna ja rinnahoidja sisse ei pea panema marlit selleks on poes saadaval rinnapadjad 🙂

  • Reply Ma 3. november 2016 at 08:05

   Mallu on ju tuhat korda öelnud, et tal vettivad kõik rinnapadjad hetkega läbi.

   • Reply Mallukas 3. november 2016 at 09:40

    Just, öösel vahetan 2-3 korda vähmalt.

    • Reply Katrin 3. november 2016 at 10:34

     Siis tuleb tihedamalt vahetada 😉

     • Kerttu 3. november 2016 at 16:10

      Inimene tahab äkki magada ka 😀

     • Mallukas 3. november 2016 at 16:25

      Mõnikord harva tahaks nagu jah 😀

 • Reply Liisa 3. november 2016 at 06:58

  Marlid olid ka meil ülivajalikud. Mäletan, et meil oli neid kodus vist u 15tk ja kõik olid valged. Pärast lapse sündi alles taipasin, et oleks saanud ju igasuguseid eri värvi osta, aga tol hetkel enam ei raatsinud raha nendele kulutada. Millalgi, kui uut last ootama hakkame, siis kindlasti ostan..

 • Reply Carmen 3. november 2016 at 06:38

  Minul kulus ka marlilappe lapse 1.eluaastal palju. Ostsin need (Soomest) Name It poest ja sain ilusate mustritega (kiilid, lilled) ja ka erinevaid roosasid varjante oli tüdrukutele. Üldiselt olen pannud tähele, et soomlased kasutavad suuremaid marlilappe ka turvatoolidel- kui laps magab, siis lastakse nö. kardin alla, et teda valgus ei häiriks ja samuti pisikute hooajal kaitseks neid igasuguste haiguste eest vähekenegi.
  Üks must have asi oli meil tolmuimeja, sest tüdruk lihtsalt ei maganud kui toas oli vaikus. Lõpuks avastasin äpi nimega white noise ja öised ärkamised jäid ka vähemaks.

 • Reply Heh 3. november 2016 at 05:21

  See sinu lõik: “Ühesõnaga – tekid ja marlilapid. Emad, ärge unustage. Neid läheb päriselt vaja. Palju!” võttis pröökama küll 😀 Isegi see sinu alumine tärnike ei tasakaalusta ära praegu, sest su arvamus on nii kindlalt väljendatud.
  Mul pole kahe lapsega olnud ühtki marlilappi, kui oleks olnud, oleks äkki kasutanudki, aga ei ole osanud puudust tunda. Esimese lapse ajal ikka alguses voodi lainetas piimast, aga kasutasin köögikäterätte (riidest). See lainetus ei kestnud väga kaua, imetamispatju isegi ei ole eriti vaja olnud, vaid alguses paar kuud.
  Imetasin ma esimest pea kaks aastat ja teist kavatsen ka kaua imetada.
  Jah, mina olen selline, et isegi imetamisrinnahoidjat (või üldse rinnahoidjat :D) ei ole vaja 😛

  • Reply Mallukas 3. november 2016 at 09:47

   No VAJA ei ole peale lapse pmst midagi 😀 aga ma ei saaks ilma imetamisrinnakata, nii palju mugavam ju 🙂

 • Reply Krisssuuu 3. november 2016 at 01:36

  Meil oli ka päris mitu tekki + suuures koguses marlilappe. Laps lihtsalt koguaeg ajas piima välja. Täitsa tavaline oli ka see, kui sai lapsel umbes 5+ korda päevas riideid vahetada.

 • Reply Anu 3. november 2016 at 01:18

  Mulle meeldib sinu tekste lugeda.aga vahest see reklaam on nii häiriv.et siis mõtlengi et asi mida nii väga kiidad on üldse nii vajalik või on see taas mingi reklaam kellegile kellelt said tasuta asja et seda reklaamida. Sa võiksid rohkem rääkida ilma reklaamimata siis rohkem usutatav
  Lugesin teki ja marlide kohta.kuni tuli reklaam kust jälle ostsid jne. Siis ikkagi mõtlen et teed siis vist ainult reklaami et tegelt polegi nii väga neid tekke ja.marlisi vaja… Või kui tegu siiski hea soovitusega siis marli lappse ja tekke saab ju ka odavamalt . aga ära võta väga hinge vb see käibki sul asja juurde.avaldasin lihtsalt arvamust…minule see mõjub kui pesupulbri reklaamina hetkel. Ehk ei usu ..

  • Reply Vot 3. november 2016 at 02:00

   Ta lingib ja kirjutab neid kodulehekülgi siin ma usun et ainult sellepärast et nii palju on lugejaid kes pärast küsiksid “kust ostsid” “palju maksis” jnejne!!

   • Reply Jane 3. november 2016 at 05:38

    Just ja isegi kui ta lingib, küsitakse talt ikka, et kust ostid 😀

    • Reply Mallukas 3. november 2016 at 09:48

     No kui mul neid tekke ja marlisid vaja poleks, siis mul poleks neid koduski 😀 Keegi pole mulle tõesti maksnud, et ma selle posti teeks, niisama tahtsin soovitad, sest seal lehel tõesti on need odavamad, kui mujal silma jäänud on 🙂

  • Reply Aveli 3. november 2016 at 10:32

   Just, iga postituse all on lõpuks 10-20 inimest, kes küsivad, kust ostetud. Seda isegi siis kui ta on selle konkreetselt postituses ära maininud. Minul on ka beebikaupa esimesedsammud.ee lehelt tellitud, samuti ka tipatapa.ee – tegin ka reklaami nüüd!
   esimesedsammud.ee lehel tõesti osad tekid ja asjad odavamad kui mujal, miks siis mitte soovitada.
   tipatapa.ee lehte soovitaks aga seetõttu, et baikatekk oli seal 10 eurot, mujal oli kallim..Lisaks tõi mulle koju DPD, mitte ei pidanud mööda automaate taga ajama..

 • Reply Merilin 3. november 2016 at 00:48

  6 aastat tagasi varusin ma oma beebile kokku 6 marlilappi. Lõppkokkuvõttes vähemalt 4 neist oli koguaeg kapis “pestud-kustud-kammitud”, 1 kasutuses ja heal juhul 1 pesus. Nüüd praeguse beebiga ostsin ainult ühe kolmsese paki…ja oh god, mis okseprintsess mu beebs on?? Kogu meie pere köögi- ja käterätukud on ka nüükseks tema sahtlisse kogunenud ja kannavad nime “okselapp”. Kui keegi käiks meie kodust läbi sellise aparaadiga nagu krimisarjades ikka näha on…no see sinine valgus näitab kus on kehavedelikud…siis meie kodu küll helendaks üleni. Niiet been there, done that. Mõistan sind igati 😀
  Aga jah. Nagu näha lapsed on nii erinevad-essa lapsega oli see mõttetuim ost. Nüüd nobeli preemiat väärt leiutis see mei marlilapp.

 • Reply Nele 3. november 2016 at 00:30

  Meil kulus kaa neid tekke nagu saiu 🙂 Paar marlilappi oli kaa,aga enamjaolt olin lasnud kinkida või ostsin ise neid tekilinasi (valged ja ühes nurgas on satsi ja mingi kaunistus ka)-neid siis sai pandud tekikeste pahupoolele ja siis kenasti lapsele ümber-omggg kui nunnu meenutus 😉 Aga jah kuna lutipudeliga sai ka last söödetud,siis aegajalt ikka lekkis seda piima suunurgast või tuli krooks niisamagi ja said asjad piimaga kokku,siis oli hea jälle kui oli juba kokku pandud komplekt,kas lina+tekk,või marli+tekk ja läks uus käiku 🙂 Muidu toitmise või krooksutamiseks,lasin emal õmmelda ühest nunnust materjalist eri suurustega ila-ja krooksutamise lappe,et neid siis hoidsin kas siis söötmise ajal lõua all või kui krooksutasime siis üle õla 😉

 • Reply Katrin 3. november 2016 at 00:30

  Ma ei tea..ma ei tundnud marilist erilist puudust, kasutasin imetamispatjasid.Muidugi algul tegin selle vea,et ostsin odavamad ja siis jäid nibud sinna külge kinni.Aga kallimatega seda häda ei tekkinud.Kui pisike beebi on siis uskuge, ühed ime asjad on märjad salvrätikud ? need võtavad igast plekid üks kõik kust maha!
  Magades kasutasin paika tekki enda all ja kui see märjaks sai panin järgmise 🙂
  Marlit kasutasin ainult krooksutamisel aga noh selle oleks võinud ka asendada mõne teise rätiga.
  Mina ei poolda üldse sellist must have teooriat, vb esimese rasedusega kuhjasin ka koju igast mitte vajalikke asju kellegi teise nimekirja alusel.Aga lõppude lõpuks pole asi üldse nii hull,sest alati saad ju poodi minna ja osta 🙂 või lased kellegil tuua..

 • Reply Marta 3. november 2016 at 00:21

  Ma olen siis see ema kellel neid tekke vaja ei läinud ja lappe ka mitte…piimaga oli tãpselt nii et iga tilk arvel ja kuskilt yle ei jäänud. Aga tekkide kohapealt…täielik nõrkus mul…ostaks igasugu pehmeid ja nunnusid tekke kokku:p õnneks mu kallis tytreke hakkab nyyd tekkide olemasolule pihta saama ja mãnguloomadel peab teku peal olema koguaeg:p

 • Reply Lilli 3. november 2016 at 00:21

  Ma juba tahtsingi pröökama hakata, et mul ei läinud/lähe neid vaja, sest 2 korda on vist seda juhtunud, et piim kuskile mujale voolab, kuhu ei peaks. Aga tegelikult tahtsin öelda, et Lende seal marli sees on nii nunnu, ma tahan ka uut vastsündinut juba 😀

  Ja veel tahtsin öelda, et minul oli suvebeebi, mega palavus oli. Niisiis, Johani väga riietesse ei mässinud, vaid oli suht alasti, ainult flanelllina oli peal, sest olgu misiganes tekk – seda oli liiga palju. Neid linu mul kulus küll, sest kasutasin neid nii all kui peal ja vahel oli seal ilma mähkmeta, et õhutada ja muidugi, lasi nii mõnegi täis. Igatahes, ma ei mäleta, kas Triinul tuleb ka suvebeebi, aga flanellikaid ma soovitan ka osta/lasta teha.

  Ka märkus, enne kui pröökama hakatakse – see soovitus on minu kogemuse põhjal!