0
LAPSED

hääd essat adventi!

27. november 2016

Ma olen alati arvanud, et päkapikud hakkavad 1. dets liikuma, aga Kardo ema ütles, et ikka esimesest advendist on neid oodata. Isegi jõulukalendris on ju 24 ruudukest. Igatahes, esimest korda Mari elus otsustasime talle ka siis päkapikku mängida. Jõulunurgas ripub kaks sokki, ühe sisse peitsin siis kommi ja näitasin Marile, et näed, päkapikk on käinud kommi toomas. Mari sõi kommi ära ja tahtis veel. Ma seletasin, et päkapikk toob ikka ainult ühe kommi, mille peale läks Mari kööki, võttis tooli, aknalaualt kommikoti ja hakkas nosima. Päkapikk, my ass.

Tänase advendi puhul on meil suured plaanid Ülemistesse shoppama minna. Meil on üht-teist tarvis ja Mari tahab raudselt sinna suurele mänguväljakule minna, mis Lido kõrval on. Praegu kulistame kiirelt kohvi sisse, mina teen ennast inimeseks ja proovin Marist kuuse all mõne pildi saada. Ta, sindrinahk, ei taha seal üldse püsida. Kui muu ei aita, siis tuleb polaroid kasutusele võtta – kuna ta nii tahab, et ma sellega pildistaks, siis ta on nõus suht ükskõik mida tegema 😀

marike

Kulukaks läheb nii piltide tegemine, aga no mis ma teha saan, et Marile nii väga meeldib. Tegin just tellimuse ka uutele fotopaberitele polaroidi jaoks. Kõige soodsamalt saab neid Digizone’i kodukalt, täna on veel viimane päev lisaallahindluseks, seega kellel polaroid on, soovitan täna osta SIIT.

Aga ok, me Ülemistesse.

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

21 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Susanne 1. detsember 2016 at 09:30

  Meile tõi päka esimese detsembri puhul poisile Lego kalendri, plaanis on tuua piparkoogivorme, müts jm sellist vajalikku pudipadi, mandariine/piparkooke saab ka. Veidi vanem on, siis saab kommi kah, kahe-aastasele veel ei hakka seda harjumust sisse õpetama 🙂 Meil käivad samuti 1-24 dets.

  Mina ei vaata kurja pilguga, kui keegi lapsele kommi sussi sisse paneb. Jõulud on teada-tuntud aeg, kus süüakse magusat, aga eestlane on juba loomult selline, et piiri on raske jõulul ette panna 😀 Ise oli ju ka väikesena sussi seest hea kommi leida ja põske pista 🙂

  Eestis, juba ka üle terve maailma, on minu arust täiesti ebanormaalne, et oktoober kukub ja poed on jõulukaunistusi täis? Kuhu see jõulumeeleolu jääb, kui juba oktoobris hakatakse rahakoti sisusid nillima… okei osta varakult ära asjad, on detsembris rahulikum, aga jõulukaunistused poes jne?

 • Reply Pille 28. november 2016 at 11:46

  Kommid hommikusöögiks on tegelikult sellises vanuses lapse väga halb idee…

 • Reply siky 27. november 2016 at 20:34

  No ikka 1 dets kuni 24 dets läivad päkatsid (24 päeva on jõulukalendris). Peale jõuluvana käimist enam ei käi (ei peaks käima, aga olen kuulnud, et mõnel käib vast et jaanuariski. Meie majas ei käi, see 24 hommikutki raske mõelda, et mida panna sussi sisse. Oehh!

 • Reply Kristhel 27. november 2016 at 19:46

  Meie päkapikud käisid meie ajal ikka 1 detsembrist kuni jõululaupäevani 🙂

 • Reply Relika 27. november 2016 at 19:24

  Millist polaroid kaamerat kasutad?

 • Reply Salme-Marta 27. november 2016 at 18:32

  Me oleme kah mehega omal ajal seda päkapikuasja jubedalt kaasa mänginud. Nüüd, kui lapsed päris tited enam pole, on see jäänud harvemaks. Aga kui juba liiga suur lünk sisse tuleb, siis tuleb ka meie kõige suurem ja vanem laps ligi, manab kurva näo pähe ja räägiks nagu iseendaga:”…i’toodagi enammidagi”. See on hoiatus. Tõsine ja karm signaal. On viimane aeg sokutada oma kallile järglasele, kes sust siin maailmas veel järgi jääb, midagi toredat aknalauale. Ja seda mitte otseselt sellepärast, et neil oleks hull vajadus kommide või lihtsalt magusa järgi, vaid sellepärast, see t u n n e on oluline. Päkapikud käivad neil, kes on emaliku ja isaliku hoole ja armastuse all! See on midagi ülisooja ja turvalist. Oled hoitud, armastatud, märgatud, hinnatud. Ükskõik kui kõvad juba omastarust ollakse, tuleb see tunne ikkagi oma vääramatu jõuga peale ja vajub selga nagu lumm.
  Ma olin nii suur laps juba, käisin ehk isegi ülikoolis….kui ka ootasin pikisilmi, et mingi nõidus tekitaks mulle kuskile midagi. Minu isa jäi selle kuriteoga mitu korda ka vahele, aga me mõlemad mängisime osavalt ja hasartselt kaasa. Et muinasjutt kestaks.
  Praegu….praegu mängin mina ise oma isale päkapikku. Kui aega saan, poetan kalmistule küünla. Ma usun, et tal on kuradi hea meel.

 • Reply Maarja 27. november 2016 at 16:50

  Advendikalender ja päkapikud ju erinevad asjad. Advendikalender muidugi algab detsembrist, sest Advent ju iga aasta erineval ajal. Päkapikud meie peres aga alati käinud Esimesest Advendist Kolmekuningapäevani lausa (ehk 6.jaanuarini). Eks see igas peres erinev.

 • Reply Sandra 27. november 2016 at 14:59

  Minu teada ja ka minu lapsepõlves alustasid päkapikud oma tööd ikka 1.advendil. 🙂 Täna ka minu lapsel;)

 • Reply V 27. november 2016 at 14:26

  Minu arust hakkavad ka päkapikud esimesest advendist käima. Vähemalt kui mina väike olin, siis mul oli nii ja mu sõpradel samuti. Advendikalendrid on ilmselt sellepärast 1-24 dets, sest esimene advent pole alati ühel ja samal kuupäeval ja siis on lihtsam alustada esimesest detsembrist. 🙂

  • Reply aga 27. november 2016 at 15:06

   adventi tähistavad ikka kristlased. Advent – Adventus Domini – Issanda tulek
   advendikalender on täiesti arusaamatu moodustis, kahest asjas kokku ja välja tuleb kommerts. nagu alati.

 • Reply Merilin 27. november 2016 at 13:30

  Mina arvasin ka koguaeg, et päkapikud käivad 1-24 detsember. Täna jäi mu 2aastane kommist ilma aga õhtul paneme sussi aknale 🙂

 • Reply E.e. 27. november 2016 at 12:24

  Päkapikud käivad ikka detsembris, 24.detsembrini, mil tuleb jõuluvana.

 • Reply aga 27. november 2016 at 12:11

  mida advent sinu jaoks tähendab? kas see tähendab, et nüüd on jõuluootus algamas, võib hakata tasapisi jõuluteemale mõtlema? tead sa advendi kui sellise tähendust? või sümboliseerib see pigem advendikalendrit ja šoppamist?

 • Reply Maris 27. november 2016 at 11:47

  Päkapikud hakkavad ikka esimesest advendist käima. Jõulukalendrid ju teine teema, need võtad ikka 1.detsember kasutusse.

 • Reply Käta 27. november 2016 at 11:24

  Mari on niii nunnnuu!
  Mis tegid temaga 😀

 • Reply TK 27. november 2016 at 11:23

  Mina tean ka, et detsembrist kuni jôululaupäevani käivad päkapikud ja kasutan seda teadmist ka oma peres. On tihti ka jôulukalendris ju 24-s aken suurem vôi uhkem ehk siis jôululaupäeva aken ? Ma muidugi ei välista, et nad tegelikult esimesel advendil käima ei hakka aga kalendrid on küll kuupôhised ehk siis detsembriks…muidu jääb ju jôulu ja viimase akna vahele nii pikk vahe ja see pole loogiline. A noh arvestusega, et esimest jôululalendrit nägin müügis septembris, siis vôib neid kasvôi aasta läbi avada ?

 • Reply Hh 27. november 2016 at 11:19

  Päkad alates 1. detsembrist. Suuremal lapsel on taskutega riidest kuusk, millel 24 taskut, ehk siis 1-24 detsember. Kui täna alustaks, tuleks puudu ju? ? Advendikalendritega sama teema, 24 akent ja kui mõni aasta 1. advent veel varem, kui sellel aastal, siis võib pea nädalajagu aknaid puudu jääda ? Lapsepõlvest saati on mul olnud nii, et 24. dets hommikul viimane aknake kalendris/pisike kingitus taskus ja õhtul jõuluvana ?

 • Reply M 27. november 2016 at 11:12

  Ikka detsembris hakkavad päkatsid käima ja kuni jõululaupäevani, sellest ka avendikalendris 24 akent 😀

 • Reply Grete 27. november 2016 at 10:59

  Kui jaksu oodata või pabereid jagub, siis ebayst tellides veel odavam ?

  • Reply Mallukas 27. november 2016 at 11:01

   Krt, ma selle peale ei tulnudki 😀

   • Reply M 27. november 2016 at 11:21

    Aliexpressist ka 🙂