0
LAPSED Lende Mari

oeh

28. november 2016

Käisime eile Ülemistes nagu lubatud. Loomulikult ei soovinud Mari esimese viie mintsaga enam koostööd teha, mistõttu pagendasime tema sinna üüratule mänguväljakule. Seal oli ta muidugi väga rahul. Paraku olin ma maha unustanud kandelina Lentsule, mistõttu otsustasin ma uue osta. Mõtlesin, et nagunii oleks tore, kui oleks üks heledam ka, mustale vahelduseks.

Astusin siis KidZone’i poodi, kus pidavat neid müügil olema.

“Tere, kas teil kandelinu ka on?” küsisin ma müüja käest.

-“Lapsele?” küsis tuima moega teenindaja.

Ei, tead, rebaseid soovin kandma hakata enda küljes… “No lapsele ikka jah,” kogelesin ma vastu. Huvitav, kellele nad veel kandelinu LASTEtarvete poes müüvad?

Seepeale näitas ta mulle ühte karpi riiulil. Enne kui ma lähemalt kaeda jõudsin, hakkas Lende juba häält tegema ja ma kiirustasin, et poest eluga välja saada. Küsisin vaid, et kas see on ikka trikoolina, mille peale mulle jaatavalt vastati. Tasusin kauba eest ja tormasin ema-lapse tuppa, et Lendele süüa anda ja ta enda külge siduda.

Kui ma pakendi juba katki rebinud olin, nägin ma, et a) see ei ole üldse selle mustri/värviga, mis pakendil, b) see EI ole trikoolina. Mis seal ikka, sidusin beebi ikka sellega enda külge, muud varianti mul nagunii polnud. Ise ma ju ei vaadanud enne pakendi sisse 😀 Annab seda lina ka kasutada, aga trikoolinad on ikka paaa-aaa-aaalju mugavamad siduda.

H&M’is unustati Lentsu uutele pükstele turvaelement külge, mis hakkas piiksuma igas poes, kuhu ma sisse astusin, väljaarvatud H&M’is endas. Seega, kui kellelgi on idee riidepoodi röövida, siis ma omalt poolt soovitaks just H&M’i. Seal vist need väravad ei funka. Muidugi ma ei tea, mida te teeksite hiljem asjadega, millel suured turvaelemendid küljes 😀 Mul on ainult hea meel, et ma seda enne koju jõudmist märkasin, muidu ma oleks küll päris pahaseks saanud.

Ja mänguväljakult sai Marjusha eile mingi tõve külge, nii et täna olen ma kodus palavikus Mariga ja veel-mitte-palavikus beebiga, keda ma elueest Marist eemale hoida proovin. Tõotab tulla üks huvitav päev.

Lende eile Ülemistes elu üle mõtlemas.

Lende eile Ülemistes elu üle mõtlemas.

Loe ka neid postitusi!

37 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta J. 29. november 2016 at 11:34

  Postituste arvu järgi paistab, et elasid päeva kenasti üle ? kuidas Mari täna ennast tunneb? Kas elad ka tänase üle?
  Lende on ikka nii tõsise näoga beebi ? ja mina oleksin poodi tagasi marsinud ja seda õiget lina nôudnud! ?

 • Avatar
  Vasta Kerttu 28. november 2016 at 21:30

  Töötan ise riidepoes ja pidevalt leiame proovikabiinidest elemente, kus riie vahel ehk see on lihtsalt välja lõigatud 😀 Vahel on otsustatud, et ei soovita siiski varastatada, siis oleme leidnud auguga asju kah.

 • Avatar
  Vasta E. 28. november 2016 at 14:26

  Ma saadan Marile häid mõtteid teele ja loodame, et tal hakkab ikka ruttu parem! Lents on ikka niii Kardosse.

  Ma kujutan ette, et rebane kandelinas ei oleks kohe eriti mugav… 😀

 • Avatar
  Vasta herz 28. november 2016 at 12:23

  Ma ükskord ostsin lapsele reisil olles riideid ja jäeti turvaelemendid külge. Avastasin alles kodus (autoga käisime). Mulle soovitati siis lihtsalt element kiviga puruks lüüa. Väga lihtsalt sain küljest ära siis. Et kui peaks teinekord veel juhtuma 😉

  • Avatar
   Vasta Liis 29. november 2016 at 15:06

   On olemas ka elemente, mis purustamiselt väljutavad mingit vedelikku, mis pesuski riietelt maha ei tule. Niiet Sinul siis vedas!

 • Avatar
  Vasta Kristel 28. november 2016 at 12:18

  Nii kurjaks ajab selline asi, et müüjad ei vaevu ennast liigutamagi ja veel vähem kuulama. Deem! Olen ise pikalt müügitööga tegelenud nii leti taga kui mujal, aga alati on mul olnud 1 reegel. Klient ei ole minu päeva pahupooltes süüdi! Ma tean kuidas päeva võib rikkuda vingus näoga jobud mõnest poest, sest sul on ka endal tihe ja väsitav päev samas ametis olnud ning oled ikka igale kliendile kõik head soovid rõõmu ka kaasa pakkinud, mida endal vb kübetki ei ole, aga siis järgmises poes ei suudeta sellega toime tulla.
  Ma olen kuulnud neid: aga vb tal suri lähedane ära või juhtus mõne lähedasega midagi!
  Vat, aga sellisel juhul võetakse toibumispäevad ja aetakse jalad alla, ka see on mul kahjuks ette tulnud ja kuigi arvasin, et töö ajab mõtted eemale ja aitab, siis kolmandale kliendile pisaratega naeratades pidin ma siiski tõdema, et tuleb koju minna. Seega ma ei leia, et vabandad välja ebaviisakuse! Töö me valime ju endale ise ja kui sa vihkad, mida teed, siis otsi parem.
  Ma ei kujuta ette ka, et nähvad beebiga emale. Jube! Tegelikult pole ju naeratada raske, aga paraku jätavad paljud TUBLID poed ka müüjate koolitamise vahele. Seega müüja teab just nii palju kui ise on ennast kurssi pidanud viima. Kurb on.
  Aga hea teada, et vähemalt ei suudetud meeleolu rikkuda. Jube, et laps jälle haigeks jäi! Kusjuures mina ka kiidan seda mängutuba muidu, sest seal TÕESTI on lastel mida teha. 🙂

 • Avatar
  Vasta Lilli 28. november 2016 at 11:32

  Lapsele? Hahhaa 😀 teenindajad om vahel geniaalsed. Igatahes, Johani nohu oli suht paari päevaga möödas, mingi jäänus veel on. Rinnapiim pidi parim ravi olema ja tuleb vist nõustuda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2016 at 12:02

   Meil õnneks nohus pole keegi, nohu on kõige rämedam, sest minul endal ka mõjub see jubedalt. Pea on paks ja rõve olla, seega jumalale tänu, et seda siin pole!

 • Avatar
  Vasta Merli 28. november 2016 at 11:16

  Tuuli, meil ka 2,5ne lòpetas just silmapõletikuga ja nüüd angiinis takkatraavi 🙁

  • Avatar
   Vasta tuuli 28. november 2016 at 11:46

   Oeh.. See silmapõletik nii nakkav. Ja pidigi olema seda meeletult palju. Aga angiin .. vaene väike. See nii jube, loodame´, et saab ruttu terveks.

 • Avatar
  Vasta Helina 28. november 2016 at 11:16

  Kusjuures mu elukaaslasel unustati Riia Zaras turvaelement külge, aga sellega on see jama, et neil on teistsugused kui Eestis ja siis läksime Järve keskuse Seppälässe, seal müüja küll pusis, aga andis omalt poolt hüva nõu, et vargad lasevad tulemasinaga need küljest ära. Ega meil endil ka muud üle ei jäänud kodus 😀

 • Avatar
  Vasta Käta 28. november 2016 at 11:15

  Meil suht sarnane seis.
  Hannah lasteaiast kodus, nohu on nii taopev, et pidin teda öösel korduvalt äratama. Köhib nagu vanamees. Pisikud levivad ka öhus ja ilmselt on varstu Grethe samas seisus 🙁

  • Avatar
   Vasta K 28. november 2016 at 11:39

   Kas teie lemmiktäht on H?

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 28. november 2016 at 12:02

    Mis imelik küsimus 😀

   • Avatar
    Vasta Kk 28. november 2016 at 18:49

    Phhahaaaaa 😀

  • Avatar
   Vasta Mari 28. november 2016 at 16:38

   Ülihea küsimus 😀 Need lapsed saavad nagunii Hanna ja Grete olema 😀

 • Avatar
  Vasta Tuuli 28. november 2016 at 10:11

  Peaks ka ikka proovima seda lina. Ma ka kodus oma haige 2,5a, silmapõletikus beebiga. Ise köhides nagu hobune ja neelata ka nii valus ?? tuleb hea päev tõesti

 • Avatar
  Vasta Kuki 28. november 2016 at 10:07

  Probleem on see et Mari ei saa lasteaeda ja sa PEAD kahe kapsega kodus olema? Vaeseke

  • Avatar
   Vasta Tuuli 28. november 2016 at 10:14

   Ma eeldan et probleem pole selles,et laps kodus aiast. Vaid selles,et ta on haige.

  • Avatar
   Vasta Katrin 28. november 2016 at 10:23

   ära trolli 😀 saad ju isegi aru, et kahe lapsega, kellest on üks beebi ja teine haige, ongi raske.

   • Avatar
    Vasta Kuki 28. november 2016 at 10:34

    Kusjuures ei trolli vaid mõtlen täiesti tõsiselt.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 28. november 2016 at 12:03

     mõtled tõsiselt…mida :D?

    • Avatar
     Vasta M 28. november 2016 at 12:13

     Mitte et kurjustada aga ma usun et probleem ongi natukene ka selles et mallu ei ole väga harjunud kahe lapsega päevad läbi kodus olema ja siis kui tuleb periood kus ei saa suuremat lasteaeda panna ongi kohe raskem sest pole harjuda jõudnud.

     • Mallukas
      Mallukas 28. november 2016 at 12:20

      Tegelikult hetkel väga raske pole, haige Mari istub vaid diivanil ja vaatab loiult telekat, seega saab vajadusel Lentsuga maadelda.

 • Avatar
  Vasta Katre 28. november 2016 at 10:00

  Kui Lende rinnapiimal, siis suure tõenäosusega tema haigeks ei jää. Neil rinnapiima beebidel on tänu rinnapiimale väga hea kaitse igasuguste tõvede vastu. Ma ise olin ka oma rinnapiima lapsega kord ikka väga haige. Olin temaga kogu aeg ninapidi koos, tissitasin ja kussutasin. Temale ei hakanud aga midagi külge.

 • Avatar
  Vasta Di 28. november 2016 at 09:34

  Oleme ka lapsega varem Ülemiste Lennumaa mängutoas. Esimesed 2x jäi ta kohe peale seda haigeks. Eilse külastuse ajal, pesin tal mitu korda käsi mängu ajal ja lahkumisel ka 😀 ptui-ptui, äkki seekord läheb mööda

 • Avatar
  Vasta Kärt 28. november 2016 at 09:34

  Kus ülemistes on ema lapse tuba vms? 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2016 at 09:39

   Minu meelest on seal neid kaks, mina käisin teisel korrusel 🙂

  • Avatar
   Vasta Kethelin 28. november 2016 at 10:15

   Me käisime esimesel korrusel. See on seal garderoobi kõrval kohe. Päris mõnus tuba. 🙂

 • Avatar
  Vasta Jane 28. november 2016 at 09:26

  Hommikune naerukas! 😀
  Meil on rõngaslina, mida mu laps lisaks vankrile vihkab. Iga natukese aja tagant proovin teda sinna sisse jälle. Eile oli rekord, tervelt viis minutit.

  Marile paid ja tervised!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2016 at 09:39

   ma rõngaslina ple proovinudki

   • Avatar
    Vasta emme.. 28. november 2016 at 22:06

    Osta minu oma ära :p mul bb sling, oranži -punasega. 20 eurot nt. Kirjuta posti kui huvitatud, elan ka nõmmel.

    Ps, seda kommenteeri ei pea avaldama 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 28. november 2016 at 22:35

     saada mulle meilile pilt 🙂

 • Avatar
  Vasta M 28. november 2016 at 09:02

  Mul on ühe lapsegagi nii raske, et poes ntks mu 9-kuune ei istu kuskil, vaid on süles peaaegu terve aja ja üsna halb ikka nii kassas maksta ja asju kotti panna jne.
  Aga sa oled tubli ja kiiret paranemist Marile 🙂

 • Avatar
  Vasta Merli 28. november 2016 at 09:00

  Jõudu! Mina istun samuti palavikus lapsega kodus 🙁

 • Avatar
  Vasta Ma 28. november 2016 at 08:58

  Kõik kiidavad seda kandelina-värki. Peaks ka ikka proovima siis. Umbes 6 nädala pärast saan ka hakata last (või rebast) enda külge kinnitama. Kuidas sa sidumise selgeks said? Mu sõbranna ütles, et ta vaatas Youtube’ist videot ja päris hästi mõikas.
  Loodetavasti saab Mari ruttu terveks ja keegi teine pisikut külge ei saa! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2016 at 09:20

   Mul käis kodus see imetamisnõustaja, kes ühtlasi õpetas lina sidma. Aga juutuubi abil saab ka lihtsasti. vaata, mul ka blogis üks video, kus lihtsalt näitan, kuidas saab külge 🙂