AVALDAN ARVAMUST

POLE AEGA PEALKIRJA MÕELDA!

9. jaanuar 2017

Mirjam kirjutas just oma päevast postituse ja kirjeldas, kuidas ta naudib rutiini. Mina ei tea, kas ma seda naudin või mitte, sest mu elus lõppes rutiin siis, kui mu vanaema sussid püsti viskas. Nimelt seondub mul temaga ainukene mingisugune rutiinilaadnetoode mu elus. Nimelt sundis vanaema mind alati peale AK’d magama minema. Või oli see enne AKd? Midagi Aktuaalse Kaameraga see seotud oli.

Igatahes on mul tunne, et rutiin oleks imeline. Aga kuidas seda tekitada, seda ma ei oska ega tea, sest mul on kogu aeg nii palju random erinevaid ülesandeid, et ma mõtlesin EILE õhtul kell seitse, et võiks endale pokaalikese punast lubada ja ma avastasin ennast nüüd mõttelt, et ma pole ikka leidnud aega, et seda võtma minna. Te peaks nägema, kuidas ma praegu trükin – nagu tuli oleks takus! Eriti naeruväärseks teeb selle asja see, et ma oskan ainult kahe näpuga toksida, nagu pensionär, seega näeb see päris raevukas välja.

Blogima tahtsin ka juba eile tulla, aga ei jõudnud. Kui ma üdini aus olen, siis ma tundsin täna Lendega beebiujumises käies, et mul on pissihäda ja pissile jõudsin ma siis, kui esimene klient oli ära käinud ja ma ta pildid ära töödelnud. Ujumas käisime kell 10.30, pissile sain kell 2. No mis teha, kui enne aega polnud. Kui eriti ei liiguta, siis ei tunne häda ka. Elu õpetas!

Kiire, kiire, kiire. Eile ütles Kardo mulle, et ma ei tohi enam nii palju pildistada. Okei, ei tohi ta just ei öelnud. Ütles, et ma ei TOHIKS. Sest ma olla kogu aeg arvutis. Tõsi ta on, et kui ma üritan oma asjad selleks ajaks kõrvale panna, kui Mari koju jõuab aiast, siis kohe kui Kardo ta magama viib, võtan ma jälle läpaka kätte. Karbiasju on vaja ajada, pilte vaja töödelda, firmadega suhelda, meilidele vastata, ise meile saata. Miljon asja vaja siin arvutis teha. Ja kui lapsed saavad osakese minust, et noh värvime ja mängime ja vaatame raamatuid jne, siis see, kes seda osa ei saa, on Kardo.

Tema, vaeseke, on sootuks unarusse jäetud.

Me eile arutasime, et mida ma siis teha saaks, et olukorda muuta. Karbiasja ma tahan ajada, aga see nõuab aega. Proovige ise leida firmasid, kes oma kraami mu boksidesse anda tahaks. Ega neid kõiki ei ole nii kerge ka nüüd leida :) Aga lahe on. Ma ei jõua ära oodata, millal ma esimesest komplekteeritud karbist pilti teha saan!

Blogida tahan – no see ei vaja seletustki, sest Mallu ilma blogita on nagu Kati ilma karuta.

Pilte tahan teha. Nii väga tahan! Stuudiot tahan ehitada! Pilte tahan töödelda ka. Kõike tahan-tahan-tahan. Isegi fotoblogi tegin (SIIN). Aga mida siis ära jätta?

Kardo pakkus, et pean pildistamise hinna kõrgemaks panema, et siis oleks vähem pildistamist. Aga siis äkki keegi ei tulekski ja siis ei oleks mitte vähem pildistamist, vaid üldse mitte pildistamisi ja see imeks täiega. Seega suudan ma pakkuda välja ainult selle, et edaspidi on nädalas näiteks ainult 5 pildistamist, sealhulgas nädalavahetusteti ei oleks üldse mitte ühtegi pildistamist.

Eile Kardo küsis, et millal ma viimati filmi vaatasin või niisama olin, ilma, et kohustused, mõtted ja ideed kuklas ei tiksuks. Ma ei mäletanud. Mul on Raua raamat, mida ma lugeda tahtnud olen, aga aega pole. Ostsin uue Pere ja Kodu, et avastada, et eelmise kuu oma on lugemata vannitoas, sest aega pole olnud. Kümned postituseideed, mis blogisse jõudnud pole, sest reaalselt IGA ÕHTU avastan üllatusega, et oh shit, kell on 1-2-3 öösel ja mul pole ikka kõik asjad tehtud. Üks hetk jääb alati päevast puudu. Või viis või kuus hetke.

Igatahes ma proovin edaspidi parem naine olla ja teha vähem tööd. Ma ei tea küll, KUIDAS see olema saab. Mõnikord ma unistan sellest, et ma jääks auto alla ja saaks nädalakese koomas puhata :D Aga see vist ei ole eriti realistlik unelm, mistõttu ma pean konkreetsemaid plaane kasutama.

Ehk siis: nädalavahetusteti ei pildista. Kui Kardo on Mari magama saanud, siis arvuti käest ära. Ja eeee… ah, piisab praegu nendestki, eksole!

Mul on lihtsalt natukene nagu tunne, et ma pean kõiki oma ideid kohe rakendama, enne kui on liiga hilja. Ma ei tea, mis see liiiga hilja on, aga lihtsalt selline parakas on.

Igatahes, ma peaks vist natukene ennast tagasi hoidma ja mitte nii tõmblema. Ehk oleks aeg see hirm maha matta, et kui ma paar päeva midagi ei tee ja blogimaailma jaoks olemas ei ole, et siis mind ära unustatakse. Enne kui  mu oma mees mu näo ära unustab :D

Me hakkame Kardoga nüüd sensuaalselt suitsukala sööma. Peace out!

DSC_0886

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

61 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Tiina 11. jaanuar 2017 at 22:59

  Keegi kommenteeris siin Su fotograafia oskusi, ta peaks seda pilti nägema
  https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12227029_851969054902385_5006918651135197121_n.jpg?oh=e766ff88fc68003e96ec6995e6f8d2e3&oe=58DCB0B2

  Iga inimene elab elu oma tunnetuse järgi ja kui on praegu liiga kreisi, siis kindlasti tuleb võtta tempot nats maha. Pere on kindlasti oluline. Siiski usun ma, et suurim kink, mida lastele üks vanem saab teha, on see, kui ta näitab eeskuju oma unistuste poole püüdlemisele ning järgimisele.
  See annab lastele edasi usu, et ükskõik, mida nad unistavad või soovivad, nad on võimelised samamoodi seda saavutama.

 • Reply T. 10. jaanuar 2017 at 22:22

  Minu meelest sul väga head pildid! :)

 • Reply Hanna 10. jaanuar 2017 at 18:22

  Hei jõudu ja jaksu Mallu!! Sooviks teada, et kas see elutoa põrand on teil jäänuk vene ajast ja korda tehtud või olete ise lasknud uue panna. Ja noh totter küsimus alles tuleb- kas sellest pinde ei saa(vaatasin, et paljajalu) :D

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 18:50

   see on lihvitud ja lakitud vana puitpõrand – ei, ei saa pinde :D

 • Reply Mia 10. jaanuar 2017 at 15:57

  Jäta see pildistamine ära vaikselt. Kõigil on see pildistamise periood elus, see ei tähenda, et selle peaks karjääriks tegema. Pildistamisoskust sul ju pole (kompataju, tehniline taip, fookusest väljas), pilditöötlus on ka halb (kontraste pole/hallid pildid, värvid paigast ära, valgetasakaal vale jne.) Sa oled blogimises/kirjutamises väga hea, keskendu sellele.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 16:10

   Ei jäta, fotokooli lähen hoopis jaanuari lõpus. Kõik mis on halb, saab ju paremaks muutuda.

 • Reply Blondiini Päevaraamat 10. jaanuar 2017 at 15:17

  Tänane postitus kõnetas mind! Väga hästi kirjutatud. Oled Sa kindel, et Sulle rutiin meeldiks? Nt ärkas iga päev 6.00, liigud 0.8.00 kontorisse, kell 12.00 lõuna töökaaslastega, tuled õhtul koju – teed süüa, pesed pesu, lähed trenni ja magama? See pole ilmselt üldse Sinu moodi.
  Kuid mingil määral on ka blogi kirjutame rutiin.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 15:26

   Ma ei tea, kas meeldiks :D

   • Reply Sandra 10. jaanuar 2017 at 16:23

    Täiesti nö tava tööinimese rutiin tüütaks Sind ilmselt jah üsna kiirelt ära, Sa ei ole seda tüüpi inimene mulle tundub (haa, Su blogi põhjal arvan, mis inimene oled), aga point on selles, et puhkama ja perele(Kardole keskenduma pead küll rohkem. Muidu lõpuks on tõesti läbipõlemine ja suhe kannatab jne.

    • Reply Blondiini Päevaraamat 10. jaanuar 2017 at 17:07

     Sandraga igati nõus! Igapäevane rutiin sobib ilmselt neile, kes ei ole loovinimesed. Kindlasti leidub neid, kes tahavad olla nn rutiiniinimesed, aga Malluka blogi lugedes tundub, et Mallukale see ei sobi.

     Aga miks mitte teha proovinädal – olen rutiiniinimene. Kas Malluka igapäevased postitused oleksid siis a la stiilis: “Ärkasin, praadisin muna ja peekonit, tegin Kardole ja lastele õhtusöögi, läksin magama!”

    • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 17:17

     Me lähme uuel nädalal perepuhkusele lustima :)

 • Reply Katrin 10. jaanuar 2017 at 14:14

  Ma ei usu, et kooma aitaks :D selles mõttes, et Kardo sinuga kvaliteetaega nagunii veeta ei saaks ja peale ärkamist rabeleksid sa topelt, sest terve nädal “logelesid” :D nali naljaks, aga tõsiselt: pead lihtsalt vabamalt võtma, kõiki maailma tegemisi ei saa ära teha! Perega (kõik koos ja igaühega eraldi) veedetud kvaliteediaeg peab olema esikohal. Prioriteedid, you know ;)

 • Reply Väikerähn 10. jaanuar 2017 at 13:58

  Varsti avastad, et lapsed suured, aga suhteid pole ollagi. Kogu pere peadpidi virtuaalis.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 14:14

   Tänud ennustamas, proua oraakel :D

   • Reply maurus 10. jaanuar 2017 at 14:43

    Aga miks sa nii kurjalt torkad, tal ju jumala õigus. Tee natu rehkendust ja arvuta üks suvaline päev kokku, mitu tundi sa lastega tegeled ja mitu tundi sa ekraani ees veedad. Siis näed isegi, et suhe pole küll laste kasuks ja kommenteerijatega kurjustamiseks pole põhjust! On ju nii?

    • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 15:13

     Miks sa arvad, et ma kurjalt torkan? Esiteks, palun arvestame siia sisse, et mu laps käib lasteaias 9-5ni, kas ma siis tohin ekraani ees olla? Aga siis kui ta magab :)? Just siis ma seda ju olengi.

    • Reply M 11. jaanuar 2017 at 13:15

     Aga miks ta 8-5 käib iga nädalapäev lasteaias ? Sa oled ju emapuhkusel ? Meil rootsis on lastel subatud nädalas kokku 15 tundi lasteaeda kui nende vanem on lapsepuhkusel.Seda seetõttu et emal on võimalus tegeleda lapsega ja ei ole otsest vajadust lasteaia jaoks .Saan aru et lasteaed on lapsele arendav aga 8-17 on sama pikk kui täiskohaga tööaeg täiskasvanule. .Täiesti arusaamatu miks peaks laps sellise koormuse all elama just sel eluperioodil mil tal on võimalus olla rohkem kodus oma Emaga. Ma eeldan et ta làheb magama kusagil 19-20 kandis (kui ta 8 juba hopsti lasteaias peab olema) .See tähendab seda et sul on 2 tundi iga päev oma lapse jaoks ja selle kahe tunni sees siis veel õhtusöök ja õhtupala vms . Ei tea ,minu jaoks mõistmatu.Usu mind ,laste elu on niigi koormav kui vanemad on tööl ,siis on neil niikuinii pikad päevad ja siis hakkab juba kool ja sealtmaalt ei saa enam vanem ise otsustada millal laps kodus,koolis peab ju käima . Ma usun et sa lihtsalt veel nii väikeste laste ema et sa ei tea mis tähendab see kui kasvataja tunneb su last paremini ja saab su lapsega paremini läbi.Ma kardan lihtsalt et sul jääb oma lapsega suhe veidi kaugeks selle täiskohaga lasteaias käimisega .Oleks ta suurem aga ta on alles kolm või neli ju ? Ja ma vannun sulle et ma ei räägi seda juttu sellepärast et ma tahaks sulke negatiivsust sutsata või et sa mulle ei meeldi.Ma lihtsalt olen emana üht teist näinud teiste laste/perede ja ka omade laste pealt ja ma tunnen et sa teed omale karuteene selle enesearendamisega mis kohutavalt aega su perelt röövib .lõpetuseks veel – Mallukas sa oled nii noor! Usu mind sinu oskused elus igasugust huvitavat ette võtta ei kao kuhugi! Olen täiesti kindel et sinust kuuleme veel kaua nii et pakun ära kiirusta ! Loomulikul on edukas olla hea ja inimesele kasulik ja vahel peab ka midagi edukuse nimel ohverdama aga su pere on nii väike ja värske ,aega on ja kuidas veel on !

     • Mallukas 11. jaanuar 2017 at 13:57

      Ma ei ole emapuhkusel. Ja kui sulle ei meeldi, siis ei meeldi, mis teha. Meie pere valikuid teeme siiski meie ise :)

 • Reply Jaanika 10. jaanuar 2017 at 13:49

  Olen alati arvanud- kui rabeled, siis järelikult meeldib :D Mul enda vanaema on pensionär (65a), käib endiselt täiskohaga tööl, sest meeldib, lisaks sellele annab vabatahtlikult loenguid ja koolitusi erinevates Eesti otsades, hooldab suurt maja, hoolitseb mehe ja loomade eest, hoiab lapselapsi ja nende lapsi, käib 4x nädalas trennis ja teatris/muuseumis/kinos/reisimas, võtab tööga seoses koguaeg põhjendamatult palju lisakohustusi ja osaleb erinevates projektides… sellega käib muidugi igapäevaselt kaasas sama jutt hommikust õhtuni: aega ei ole, mina ei jaksa jne jne. Põhjus- inimene ei oska öelda EI ning peab ennast asendamatuks. Olin ise veel paar aastat tagasi samasugune, kes ainult rahmeldas ja muidugi põhiline võhm läks kurtmisele :D Õnneks kohtasin oma elukaaslast, kes näitas, et maailm ei jää seisma kui ma ühe päeva lihtsalt voodis vedelen… ja nii ongi! Nüüd ma teen täpselt nii palju kui vaja ja et igav ei hakkaks aga on ka piisavalt puhkeaega. Ja selline läbi elu kegelt kulgemine on palju mõnusam, kui hambad ristis rassimine. Ma magasin vist viimati lapsena öösiti 8h, nüüd on see saanud igapäevaseks ja teinekord veel lõunauinakud lisaks ja maailm pole veel seisma jäänud :D mina rahul ja kõik teised ka rahul.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 14:39

   Selles asi ongi, et ma ei tee MIDAGI hambad ristis, kõike meeldib teha :D! Va hambaarsti juures käia.

   • Reply Jaanika 10. jaanuar 2017 at 15:40

    Ei ma ei mõelnudki, et vastu tahtmist pigem hambad ristis ajaga võidu… Näiteks sinu tegevustest, jah kõlab halvasti:D, on võimalik midagi ka teiste kohtustuseks lükata (stuudio ehitamine, boksidega tegelemine jne). Jah eks see tähendaks vb lisaväljaminekut assistendi näol, mida siin ka varasemalt pakuti aga pere peaks olema nr 1!!! Ja endale on niisamuti aega tarvis.

    • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 16:11

     Mul on boksiga tegelemiseks inimene :D!

 • Reply Sanna 10. jaanuar 2017 at 11:28

  Ma soovitaks sul selle asemel et nädalavahetustel ei pildista võtta mingid muud kaks päeva nädalas kus ei pildista a’la pühapäev ja esmaspäev või reede ja laupäev, sest kindlasti on nii paljud pered, kes saavadki ainult nvl tulla, sest kumbki vanem töötab ja kui sul peiks kodune siis teil ju pole vahet kas tegemist on reede või pühapäeva õhtuga. Kahjuks jah mõne erialaga käib kaasas see nädalavahetustel töötamine.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 11:32

   Kardo vastas: Kui ei saa, siis ei saa, siis tuleb mujale minna :D

   • Reply Sanna 10. jaanuar 2017 at 12:24

    Mehed ? Aga eks ta tõsi ole, ega kõigile ei saagi meele järele olla.

 • Reply Maria 10. jaanuar 2017 at 08:14

  No mis seal muud kui..
  kooma või abielulahutus tulebki.
  Päriselt.

  Raha ei ole maailmas kõige tähtsam ja on ka palju muid väärtusi.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 11:02

   Jep, jep. Selle pärast tulebki teha korrigeerimisi :)

 • Reply Sandra 10. jaanuar 2017 at 06:57

  Jummel, Mallu, aeg maha! :O See on kõige hirmsam, kui oma pere jaoks aega ei jää. Mina ei suudaks niimoodi tõmmelda, ma lähen hulluks. Mul on ikka väga rutiinne elu, kool, lõunast koju, söök, ootan meest koju, siis vaatame mingit seriaali või filmi arvutist, trenn, koju, natuke veel diivanil/arvutis, magama. 1 päev nädalas, kui trenni ei ole ja kui nädalavahetusel kodus oleme, siis lebotame niisama, tukume teineteise kaisus, vaatame filme, kui miskit vaadata on jne. Sihuke mõnus puhkus. Sinu kirjelduse järgi terendab Sul küll läbipõlemine, kui Sa samas vaimus jätkad. Õpi puhkama ka! ;)

  • Reply Leelo 10. jaanuar 2017 at 10:39

   Minu meelest ei ole sul blogi autoriga võrreldav elu. Musta ei saa valgega võrrelda. Üks on must ja teine on valge. Mul on meeles kuskilt et see on sinna demagoogiakapsaaeda

   • Reply Sandra 10. jaanuar 2017 at 12:33

    Ei ma ei üritagi oma elu kellegagi võrrelda, milleks. Küll aga on kõikidele inimestele (ok, ei üldista, et kõikidele, aga no enamusele siiski) oluline ka puhkamine ja perega kvaliteetaja veetmine. Ma ei aja siin mingit demagoogiat, aga no iga inimene peab vahepeal aja maha võtma ja puhkama tööst ja muudest kohustustest. Või oled Sa võimeline 24/7 ilma puhkamata töötama?

    • Reply Leelo 10. jaanuar 2017 at 20:51

     Vabalt. Puhkan ka tikud silmade all igaks juhuks äkki vaja mehe tekikest kohendada…

 • Reply Diana 10. jaanuar 2017 at 06:03

  See on vist kalade tähemärgi üks osa, koguaeg peab jõudma kõike teha ja kui ei jõua siis tunned end halvasti. Ma ise samasugune. Mees ühekorra sõimas,et kuule, mitu päeva nädalas sa kodus olnud oled? (Mul on öötöö pluss catering) mõtlema hakkasin selle peale siis reaalselt olingi ainult 2 ööd kodus maganud, ülejäänud tööl koguaja põhimõtteliselt. Samas mulle meeldib nii,ma ei taha niisama istuda ,kui on võimalust siis käia ja teha niikaua kui jõuab. Kuid , samas laps ,mees ja kodu tahavad ka hoolt nii,et kuskilt tuleb aegajalt tagasi tõmmata ja lubada omale aega tegeleda ka nendega.
  Ära oma pildistamis hinda küll tõsta. Sa oled algusest peale raakinud, et hinnad nii kõrged ja ,et paljud ei saakski pildistamas käia ja sadasi eurosi välja laduda.
  See oleks sinu lugejate suhtes väga ebaaus! Muidugi, pildistamine ja kõik võtab suure osa ajast sinu päevas, kuid proovi seda teha nii, et võtagi nädalasse ala 5 pildistamist. Milleks tõsta hinda ja ajada seda lõhki?

  • Reply Beeta 10. jaanuar 2017 at 06:23

   Saa üle oma totakatest tähtkujudest :D

   • Reply A. 10. jaanuar 2017 at 11:34

    No ei ole midagi nii totakas see asi. Mul ka kalade tähtkujust sõbranna kes samamoodi muudkui leegib ringi ja ta justkui ei oskagi puhata, nii mulle vahel tundub. Ja pluss veel üks kaladest tuttav kes ka asjatab pidevalt. Ju see siiski on natuke tähtkujus ka kinni aga eks üldiselt oleneb inimesest endast.

   • Reply Diana 10. jaanuar 2017 at 11:43

    Oota nuud ma alles alustasin :D. Aga tänan soovitamast!
    Kui miskit ei istu siis keri veits kommentaarist alla poole , ära loe. Usu sul hakkab kergem ;).

    • Reply Beeta 10. jaanuar 2017 at 16:46

     No ma olen ka kalad. Selleks ütlesingi selle tãhtkujude kohta jama, et vahel ajavad need inimesed suht siibrisse kes oma tähtkujudega igal pool kõike seletavad. Ei inimesed ei jagune 12 gruppi :D ja ei ma kaladena ei hõlju pilvedes pidevalt, ei ole mul mingeid ebareaalseid unistusi ja ei ole ma mingi eriti kõrgelt arenenud tajuga inimene. Mul on kaks sõbrannat kes on sündinud ûksteise järel, sama tähtkuju ja väga lähestikku sûndinud ka, aga inimestena nagu öö ja päev, täiesti vastandid teineteisele. Mingeid väga väga õrnasid üldistusi võib teha, aga siiski mitte.

 • Reply K 10. jaanuar 2017 at 05:53

  Aga miks mitte assistent palgata? Keegi, kes suhtleks ise firmadega, saadaks klientidele töödetud pildid ära, paneks pildistamisajad kirja, viiks Mari lasteaedagi kui vaja, paneks su beebiboksid kokku jne jne.. Sul kuluks keegi selline ära küll ja ilmselt saaksid teda lubada ka. Ma hakkaks kasvõi ise selleks, kahjuks järgneva paari kuu jooksul ei mängi välja ainult. :)

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 11:03

   Mul on tegelikult kujunemas küll assistent :)

 • Reply M 10. jaanuar 2017 at 04:46

  Puhka jah!
  Ma oleks sinuasemel hullaris vist juba ?
  Aga tubli naine oled, et nii palju jõuad tehtud ;)

 • Reply Marju 10. jaanuar 2017 at 04:17

  Mallu rahune maha. Võta aega pere jaoks ning ega sa meie jaoks ära ei kao kui pere jaoks aega leiad. Pigem oled vast isegi natuke eeskujuks, et ega see ei tapa kui läpaka või muu nutiseadme kõrvale paned ja perega koos midagi vahvat teed.

 • Reply Liia 10. jaanuar 2017 at 01:39

  Kas pokaal veini ei jõua rinnapiima?

  • Reply Leelo 10. jaanuar 2017 at 10:41

   jeesusmaria…

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 11:04

   Mina ei tea, kas jõuab või mitte, aga nüüd ma näen kenasti, et kui Lents ööunne jääb 22-23 paiku, siis enne kolme ta ei ärka, kui sedagi.

   • Reply Marju 10. jaanuar 2017 at 13:19

    Aga miks sa üldse seda veini jooma pead. Sul tundub olevat juba kerge sõltuvus, kui isegi imetamise ajal ei saa ilma hakkama. See ei ole ju enam a’la pool klaasi shampust 1.jaanuaril. Tõmba pidurit enne kui hilja. Naistel tekib sõltuvus kiiremini kui meestel.

    • Reply M. 10. jaanuar 2017 at 13:49

     Wtf ma just lugesin :D
     ma lubasin ka endale imetamise ajal peale lapse ööunne minekut aeg-ajalt pokaali veini, kohutav, eks ?

     • Marju 10. jaanuar 2017 at 14:23

      Aga miks peaks imetav ema õhtul jooma? Miks vesi, mahl, tee vms ei aita kui janu on? Või mille pärast joote, et lõõgastuda? See viitab juba kergele häirele, kui muud moodi ei saa. Ma ei ole mingi karsklane, aga suutsin täiesti edukalt need 9 kuud rasedust ja 12 kuud imetamist vastu pidada. Kusjuures üksi tipsutaja pole ma kunagi olnud. Kuidas te võite kindel olla, et see last ei mõjuta, et alkohol on organismist juba kadunud jms. Tegid veretesti iga kord enne või?

     • Mallukas 10. jaanuar 2017 at 15:14

      Kui sina ei tahtnud, väga kena. Mina tahan ja joon, kui tahtmine on selle klaasikese. Kui ma ütlen, et ma ühel õhtul seda tegin/teha tahtsin, siis kust sa loed välja, et mul iga õhtu selline soov on? On raske leppida sellega või, et kõik inimesed ei ole ühesugused, ei käitu ühtmoodi ja tee samu valikuid :D? Kui on häire, siis on. Ole õnnelik, et sa ise siis säärase häirega elama ei pea :D

 • Reply Andra 10. jaanuar 2017 at 00:37

  Mis tähtkujust Sa oled?

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 01:16

   Kalad

 • Reply rilla 10. jaanuar 2017 at 00:08

  jeebus, päris hull tempo sul ikka. ma oma ühe ja siiani ainukese lapse beebiajal olin esimese aasta ikka täiega kustunud, laps ei maganud korralikult ja ise ka mitte seega, magamatus tekitas ärevust, ärevus ei lasknud magada ja nii ma suutsingi ainult beebiga õues jalutada, tissitada ja hädavajalikud majapidamistööd ja süüa teha.

  ära jäta oma meest hooletusse, sebimine ja asjatamine pole seda kindlasti väärt!! :) ja ära ennast ka ribadeks tõmba.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 01:17

   No mul õnneks magamisega probleemi pole, beebile ka meelib magada :D

 • Reply NatAsha 9. jaanuar 2017 at 23:57

  Mitte midagi halvustavat..lihtsalt uudishimust. Kas sa pumpad Lende jaoks piima välja, enne kui veinitamiseks läheb või kuidas see asi Sul sätitud on?

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 00:18

   pokaalike veini ei ole just veinitamine mu silmis, siis ei pumpa. aga kui nt restosse lähen siis ikka jah. Kui on oht juua rohkem kui pokaal :D

 • Reply väga väga naine 9. jaanuar 2017 at 23:55

  Jaa, aja maha võtmine vähemalt veidi on nii hea mõte – aga arvesta, et kui oled teisiti harjunud, on see esialgu raske.
  Aga tähtis.
  Aga raske.
  Aga tähtis.
  Kui ei võta, tuleb läbipõlemine ja see on brrrrrr.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 01:16

   Jah, aga proovima peab :))

 • Reply Annika 9. jaanuar 2017 at 23:48

  mis suitsukala s66te? kas kylmsuitsu l6he maitseb? mu issi teeb imemaisvat!!!! vahvat 6htut teile :)

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2017 at 01:15

   Kuumsuitsulõhe paugutasime :D

 • Reply Kelly 9. jaanuar 2017 at 23:27

  Pane nüüd läpakas käest ja tegele Kardoga! :D ei vasta siin kommentaaridele :D

  • Reply Mallukas 9. jaanuar 2017 at 23:28

   haha, ma tulin tegelt koduabilisele kirjutama, et ta palun koristama tuleks, sest mul on siin jube segadus ja noh, aega pole… ja siis ekslesin ikka blogisse ka :D ta peseb praegu kalaseid käsi, kasutan juhust :D

 • Reply Grete 9. jaanuar 2017 at 23:23

  Revalis käite ujumas? :)

  • Reply Mallukas 9. jaanuar 2017 at 23:25

   jep :)