AVALDAN ARVAMUST

hea ja halb klienditeenindus

21. jaanuar 2017

Ei mina mäleta enam, kus, aga kuskil blogis kirjutas klienditeenindusest. Ma siis räägin ka, sest mul on viimasel ajal kogemusi olnud nii väga hea teenindusega ja kliendisõbralikkusega, kui ka täitsa nõmedast olukorrast, mis firmast halva mulje jättis.

Alustame siis hea kogemusega ja selle sain ma Järve keskuse Apollost. Nimelt on seal käimas mingisugune suur soodusmüük (link) ja kuna ma tihti Järvel käin, siis astun sinna ikka teinekord sisse. Alesid oli tõesti palju ja nõnda tulin ma sealt välja mõne raamatuga endale ja mõne asjaga Marile. Soovitan ka teil sinna kiigata, seal on üli palju häid raamatuid ja mänge odavamalt!

DSC_6570

Pildil on siis üks lasteraamat, kus on pildid suurtest loomadest ja nende lastest. Siis on üks käsiraamat vanematele, kuidas lastega kõige rohkem väärtuslikke hetki tekitada, Mihkel Raua uus raamat ja siis Fitlapi tegijate raamat “Magusaga kaalust alla”. Lisaks veel üks laste mänguasjalaadne värk nimega Bubber, mis on nagu selline plastiline liivamoodi asi.

Pildil tegelikult kõiki raamatuid pole, sest meil käib siin ahjuehitus ja elutuba on nagu pommi poolt laastatud. Seega panin pildile need, mis kohe silma jäid. Lasteraamatuid oli veel, lisaks üks Tove Janssoni elulooraamat, mida mulle müüjad kiitsid ja maksis alla viie euri, nii et ostsin kohe rõõmuga. Lugeda ainult pole veel jõudnud.

Mihkel Raua raamat on NII HEA, et see väärib eraldi postitust, magusaga kaalust alla võtmist proovin kah ja annan siis teada, kuidas läks. See vanemdamise raamat on mul ka alles alustatud, küllap räägin sellest ka kunagi, kui vähegi asjalik on. Aga Mihkli raamat…Seda ma loen lihtsalt juba meelega aeglaselt, et lasta sellel setttida ja võimalikult kaua nautida saaks 😀

See Bubber on ka nagu see kinektiline/kineetiline/issandmuleijääseesõnakunagimeelde liiv. Aga ta on parem! Ta on nagu natsa tihkem ja ei valgu nii kiiresti laiali, annab voolida igatpidi. Ja totsik maksis vaid mingi 3€, seega poole võrra alla hinnatud. Soovitan!

DSC_6271

Pildil Mari lappamas oma emmede-titade loomaraamatut.

Mis veel pildile ei jõudnud, on ühed markerid. Nimelt märkasin ma Apollos esimest korda elus sellist firmat nagu OnyxAndGreen (link) ja mulle meeldisid väga nende asjad. Nõnda ma ostsin taaskasutatud ajalehtedest harilikud pliiatsid ja taaskasutatud plastpudelitest tehtud markerid Marile. Ta meil suur joonistamise fänn.

Andsin siis lapsele markerid kätte, võtsime paberi ette ja Mari proovis esimest marketit. Tühi. Teine – tühi. Kolmas veeeeidikene vist paar kriipsu lasi teha, aga siis ka tühi. Neljas ka tühi. Ok, ma ei mäleta, kas seal pakis oli neli või viis markerit, aga nad kõik olid tühjad ja joonistada nendega ei saanud.

Olin küll pettunud, aga mõtlesin, et noh, mis seal ikka, et need maksid mingi paar euri ainult, et pole ju nii suur kaotus ka. Aga siis kui vaene Mari meeleheitlikult nendega värvida üritas ja nuttis, sest need ei töötanud, siis ma sain ka pahaseks ja kirjutasin Apollole, et selline niru asi mul juhtunud oli.

Loomulikult vabandas pood kohemaid ja lubasid kauplusest teised pakid ka üle vaadata, et ehk on mingi üldisem praak laar saabunud või midagi sellist. Ega ma ei eeldanudki, et sellest rohkem midagi saab, olin õnnelik, et kirjale üldse vastati ja nii, kui nüüd täna puhkuselt koju tulles ütles ämm, et mulle olla pakk tulnud. Pakk oli Apollo ja OnyxAndGreen firma poolt koos vabandava kaardikesega, nii armas!

DSC_6595

Pildil asjad, mis mulle saadeti, kõik muidugi erinevat moodi taaskasutatud asjadest tehtud. Õlakott, geelkriidid, liimipulgad, värvipliiatsid ja KIVIST TEHTUD PABERIST kaustik!

DSC_6596

Ma ei suuda uskuda, et on olemas selline asi, nagu kivist tehtud paber, aga näete – on!

DSC_6597

Looduslikumad liimipulgad

DSC_6599

Õlakott, mis on osaliselt tehtud punutud taaskasutatud ajalehtedest.

DSC_6636

Bambusest geelpliiats

Täitsa ausalt poleks ma sellist asja absoluutselt oodanud. Ma oleks rahul olnud, kui ma oleks võinud poest uue paki markereid valida, aga no siis kohe selline helde kingikott. Mina olen igatahes väga rõõmus ja rahul, see firma on mul nüüd hästi meeles ja kindlasti tahan nende tooteid ka edaspidi soetada! Kodukal on neil hästi palju lahedaid taaskasutatud asju ja nüüd tean ma ka, et nad on väga kliendisõbralikud ja vastutulelikud, nagu ka Apollo kauplus.

Nüüd siis halva kogemuse juurde. Lugesin mina Lipsukese blogist, et ta ostis lapsele põrandapuzzle Pusled.com leheküljelt. Mina tahtsin ka kohe Marile põrandapuslet ja kui ämm ütles, et ta ei oska Marile jõulukinki osta, siis ütlesin ma, et näiteks see põrandapusle oleks lahe. Nii oligi, et vanaema andis “Marile raha” ja siis mina ostsin selle ära. Esimene viperus oli see, et tellisin pusle, aga sain kirja, et sorri, seda pole, vali miski muu. Okei, valisin.

Mõne aja pärast oli pusle kohal ja rõõm suur. Hakkame me siis seda kokku panema, aga vot näed kaks tükki puslest oli puudu. See ei saand ka kuskile kadunud olla, sest ma avasin selle kilest ja hakkasin kohe kokku panema. Kaks tükki lihtsalt olematud. Laps jälle nii pettunud, sest tal on komme, et kui pusle kokku saab, et siis me kõik hüüame JEEEE ja plaksutame, aga no kuidas sa JEEE karjud, kui kaks tükki puudu ja pusle kokku ei saa.

Kirjutasin firmale, et näete, selline lugu ja mis nüüd teha. See oli 31 detsember. Kolmandal jaanuaril kirjutasin uuesti, et kukuu, olete olemas veel või, et kas on ehk mingit lahendust pakkuda. Siis vastati:

Tere

Väga vabandame hilise vastuse pärast.
See on tegelikult väga väga harv juhus. Kas otse pakist panite kokku ja väga ei seigelnud enne puslega? 
Olete saanus üle vaadata, et ei ole kuskile äärte alla rändama läinud. Kui ikka kuskilt välja ei tule ja otse pakist ikka puudu – siis loomulikult ikka vahetame kauba välja uue vastu.

Kas saate meie juurest läbi tulla? Pärnu mnt 142, Tondi Ärimaja
Kui sobib, siis laseksin laost uue meile kontorisse tuua sel juhul enne.

 

Okei, mis siis, et nende jama, mina pean nüüd kuskile järele minema, aga fain, ehk ikka satun kunagi sinnakanti ja toon siis ära. Mingit aega, millal ma minema peaks, kokku ei leppinud. Kuus päeva hiljem sain kirja:

Tere!

Kas tükid on nummertatud? Võiksin uurida, kui on teada mis on puudu.

Kui aga mitte, siis andke teada ja vaatame edasi.

Tervitades,

Toomas

Mina vastasin siis, et ma ei tea, kas on nummerdatud, sest ma viskasin selle pusle ära, mis ma ikka last sellega närvi ajan. Selle peale tuli vastuseks:

Oeh, ma olin puhkusel ja ei teadnud sellest midagi…

Ma katsun teile siis uue eksemplari tellida…

Oeh, küll ma teen inimese elu raskeks. Ja noh, see uus eksemplar pidi mind ju ootama juba nende kontoris 😀 Igatahes, see oli 10. jaanuaril, 12dal oligi postiautomaadis uus pusle, mida ma siis jälle suure hurraga koju tassisin, hakkasime kokku panema ja… trummipõrin… Sedapuhku oli kaks juppi TOPELT ja vaid üks puudu 😀

Ma kirjutasin sellest ka neile, vastuse sain neli päeva hiljem, kui olin neile uuesti kirjutanud, et kas mulle üldse vastata ka kavatsetakse:

Tere!

Ikka kavatsesin…Ent ma olen pisut nõutu selle olukorra ees…Teeme äkki nii, et te saadate meile selle tagasi, meie võtame laost uue ning vaatame ennem üle, et kõik tükid oleksid olemas?

Kui see sobib, siis andke teada ja ma teen teile ise postikapi kaarti, mille alusel te saate meile tasuta praagi tagasi saata.

Vastust oodates,

Toomas

No kui te arvate, et ma selle teise pusle alles hoidsin, siis te eksite kah 😀 Ma olin selle ka juba ära visanud, sest mida ma teen mingi praagiga? Aga näete, oleks alles pidanud hoidma, sest nüüd arvab see firma vist, et mul on hädasti vaja kolme põrandapuslet ja ma selle nimel muudkui valetan neile, et juppe on puudu ja üle. Igatahes enam nad mulle sõnagi vastanud ei ole 😀 Maksis küll mingi 9 euri, aga ma tõesõna tahaks mingit puslet ka saada. Praegu mõtlen, et ma oleksin võinud ju pilti teha, aga no ega see ei tõesta, et puudu on, ma oleks võinud ju lihtsalt jupid pildilt välja jätta vms.

Igatahes kui ma oleks mõlemad alles jätnud, siis ma oleks kokku ühe terve saanud :D*

See postitus on nüüd nii pikale veninud, aga sellega seoses meenus mulle veel üks VÄGA HEA klienditeeninduse kogemus. Nimelt tellisin ma Scandikidsist Marile laua peale sellise.. eeem, plate moodi asja We Might Be Tiny firma poolt, siis ühed GoBabyGo sukad ja imetamiskee. Sukkade asjus kirjutati mulle, et sorri, seda värvi pole, valige uued. Valisin uued. Neid ka polnud. Valisin kolmandad. Sain siis paki kätte ja mul oli seal kaks asja rohkem sees. GoBabyGo põlvekaitsmed ja selline kohvimasin. Ma olin veits segaduses ja arvasin, et neil on seal mingi jama olnud, et on mulle vale paki teele pannud. Kirjutasin neile, et mul pakis kaks asja, mis mulle ei kuulu ja siis nad ütlesid, et ahjaa, see on kingitus ebameeldivuse eest. Nagu… whaa. Kui tihti sellised asjad juhtuvad :D? Ma olin kohe nii rahul selle teenindusega, et ma tellisin sealt ära ühe kiikmammuti, mida ma kaks nädalat passimas käinud olen, sest 150€ mingi mammuti eest maksta tundus üle mõistuse ebanormaalne. Aga siis see oli alla hinnatud ja nad olid nii toredad ja see on kindlasti lahe fotoprops ja nii seee läkski, et nüüd mul on see mammut kah. Hea töö poe poolt, muidu ma vist seda ostnud poleks 🙂

Igatahes saavad mudilased minu juures nüüd mammutiga sõita. Küll ta on üks armas ja pontsakas elukas!

kids20201620april20maj13267-4788971

Millised on teie viimase aja head klienditeeninduskogemused? Mind huvitavad head rohkem, siis tean ise ka, kuhu pöörduda, kui midagi kunagi vaja 🙂 Halbade kogemustega on see, et noh mõnikord ikka võib juhtuda igaühel, aga kahjuks see võib paremini meelde jääda kui hea :D!

*Jah, ok, ma ilmselt ei oleks pidanud neid kohe ära viskama 😀

Loe ka neid postitusi!

116 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Maria 24. jaanuar 2017 at 01:09

  Nähes siin paari postitust sushi plaza kohta siis ma lihtsalt pidin ka kommenteerima. Käisime õhtu enne minu sünnipäeva sealt sushit kaasa ostmas ning tellisime tavalist ja küpsetatud sushit. Veinitasime ja sushitasime siis mu sõbranna pool ning mõned tunnid hiljem läksin koju. Jube, kuidas hakkas kõhus keerama ja kallistasin terve öö wc potti ning ka mu tore sünnipäev, mille tähistamiseks spetsiaalselt välismaalt koju sõitsin ja töölt aasta ette puhkuse küsisin, sai nii “toredalt” veedetud. Uurisin siis sõbrannalt kuidas tema ennast tunneb ning tal täpselt sama lugu. Nii ma siis oma sünnipäeva wc vahet joostes mööda saatsin, perekond nukralt laua taga ootamas. Emal olid salatid ja kook vaaritatud aga ma ei talunud isegi toidu lõhna rääkimata millegi söömisest. Ehk siis sain sushi plazast meeletu toidumürgituse. Meretoidu mürgitus teatavasti avaldubki väga kiirelt ning on üks jubedamaid toidumürgitusi. Hakkasin siis mõtlema et kui sushile järgi läksime olid külm ja soe sushi kokku pakitud ja ilmselgelt toores kala ei säili just kuigi hästi millegi sooja kõrval. Kirjutasin sushi plazasse ja sealt sain vastuse, et uurivad asja ja sinna paika see ka jäi. Rohkem neilt vastust ei tulnud. Üldse ei saa ma aru sellest kuidas sushi plaza sushi inimestele nii nii väga maitseb. Sushi on veidralt suur, enamik koostisest on riis ja konkreetselt laguneb pulkade vahel. Õige sushi ikka selline välja ei näe. Igatahes tegi mul õde nalja, et ta loodab et mul tänu sellisele sünnipäevale järgmine aasta väga sitane ei tule?

 • Avatar
  Vasta Jessica 23. jaanuar 2017 at 18:21

  Halva teenindusega meenub mulle hetkel küll viimane käik Tartus, vspas. Esiteks ei olnud tuba üldse selline nagu piltidel. Hotelli lehel on toad punastes-mustades toonides ja hullult romantilised, meie tuba oli pruun ja pime. Samuti on pildid ainult tubadest, kus on vannile lisaks nii dušinurk kui ka kaks kraanikaussi – meil oli üks kraanikauss ja ainult vann. Kui infosse helistasime, ütles neiu, kes telefonile vastas, et “ega mina ei saa kõiki pilte üles panna ju”.
  Hiljem spas ujumas käisime, ostsime spa baarist kiipidele juurde saunamaailma. Alguses teenindaja kuulis mind valesti ning pani juurde hoopis soolamaailma. Ta muutis selle siis ära, aga küll ma ei saanud oma kiibiga saunamaailma ja pidime sellega tegelema ja hiljem check-out’is tuli välja, et raha nõutakse mõlema maailma eest. Õnneks rääkisime, mis juhtus, ning ei pidanud selle eest õnneks maksma – teenindaja küll tsekke ei kontrollinud ja kelleltki midagi üle ei uurinud, seega me oleks ükskõik mida võinud rääkida talle. 😀
  Lõpetuseks aga ütlen, et kuigi teenindus ja tuba andsid soovida, siis lähen spasse veel, aga tuba broneerides helistan üle, millist ma täpselt soovin, sest spa ise oli mega mõnus. 😀

 • Avatar
  Vasta Marta 22. jaanuar 2017 at 20:34

  Mulle tuli koju kiri, et hakatakse liinihooldustöid tegema, mis siis tähendab seda, et puud võetakse maha ja jäetakse sinna mädanema. Kirjutasin tollele firmale, et kas oleks võimalik ka puud ära viia. (Kirja lõpus oli meiliaadress küsimuste jaoks ) Vastus oli selline: “Millise kinnistu osas te hetkel meile vastuse saadate. Palun märkige kinnistu nimi ja asukoht. ” Kuigi ma ei kirjutanud neile mingit vastust vaid esitasin küsimuse. Kui esitasin küsimuse uuesti oli vastus selline: “Elektrilevi on meilt tellinud antud tööd ilma raiejäätmete koristamiseta. Loomulikult ei oska ka kahjuks öelda milliseid töid me peame teie kinnistul läbi viima seega on väga raske hinnata kui palju võsa või muud puitu või oksi tuleb.” Ehk siis küsimusele vastust ma ei saanudki ja kui esitasin küsimuse, et kelle poole ma siis pöörduma peaksin, ei saanudki enam vastust.. Väga viisakas suhtlemine..

 • Avatar
  Vasta Carry 22. jaanuar 2017 at 13:17

  Minu viimane väga ebameeldiv kogemus seoses teenindusega oli tele2-ga. Tellisin jõulude/uue aasta kingituseks mehele telefoni. Kõik sujus, vajalik mudel sai nende “uuenenust e-poest” välja valitud, leping allkirjastatud jne. Tellimuse tegin 4 päeva enne jõule, ega oodanudki, et ta enne ühe nädala möödumist saabu – olid ju pühad. Nädal oli möödunud, ikka midagi..otsustasin iseteeninduses saata teate, et ikka ootan oma pakki ja bla bla bla. Mille peale mulle vastati, et ah sorry, seda telefoni ei olegi enam. Ma kirjutasin väga viisakalt vastu, et olen ikka pettunud küll, kas varem teavitada ei saanud, on päris mitu tööpäeva möödunud ja tegemist oli kingitusega..aga noh, mis seal ikka, keda see kotib onju. Uut mudelit ma ühe päevaga aastavahetuspeoni välja valida ei jõudnud, ega ta kohale poleks nkn tulnud ja nõnda jäi siis telefon kinkimata. No ja selliseid e-poe tellimusi on mul viimasel ajal beebiasjade soetamisel ka juhtunud, et ostad ära, teed ülekande ja siis tuleb teade a la oi, sorry, see kaup tuleb lattu 2 nädala pärast, et kas on ok v?) Kuigi kodukad näitavad tellimuse vormistamisel ajal laoseisu, mis ei ole välja müüdud. Aga õnneks see mind väga ei eruta, kuna aega on veel. Aga ikkagi võiksid e-poed oma kodukaid nats tihedamini uuendada, kui kaup otsas ja nii.

 • Avatar
  Vasta Laura 22. jaanuar 2017 at 12:40

  Tellin juuksevärve arangur.ee’st. Alati postitavad paki kiiresti ja pakis on väike komm vms ja kirjutatud ka paar ilusat sõna. Kuigi on väike asi, siis on alati tore seda pakki avada.

 • Avatar
  Vasta Triinu P 22. jaanuar 2017 at 08:07

  Ma tellisin oma lapsele vanaema poolt kingituse DRAKO.EE lehelt. Veensin teda veel, et nii ju hea lihtne ja ei pea kuskile minema. Tellimuse hetkel oli 2 nädalat peoni jäänud, seega oleks pidanud ju jõudma. Aga seda pakki meile ei tulnudki. Saatsin oma 10 kirja ja proovisin helistada aga ei midagi. Kuna aga tegu oli ikkagi ema rahaga siis esitasin kaebuse tarbijakaitseametile ja 1.5kuud hiljem oli raha arvel tagasi. Aga Drako.ee poolt ei tulnud mitte mingit vabandust ka.

 • Avatar
  Vasta Evelin 22. jaanuar 2017 at 06:25

  Mul on rääkida positiivne kogemus seoses Asian Cafega.
  Oleme elukaaslasega suured aasia toidu fännid ja vahel tellime seda koju.
  Kui toit kohale jõudis ei taibanud mina kohe vaadatagi, kas kõik on olemas aga kahjuks tuli välja et üks pakk nuudleid on puudu.
  Elukaaslane helistas asian caffeesse, nende poolt vabandati ja öeldi et toit tuuakse meile koju. Saad aru… see teenindaja või kes iganes lausa jalutas sealt asian caffeest meie maja ette, mis ei ole just lühike vahemaa – alguses tellisime tellitoit.ee vahendusel. Restoran asub täpselt balti jaama vastas ja meie elame Pronksi tänaval. Tõesti, vau. Nii tore on, kui ettevõte näeb vaeva, et klient rahul oleks.
  Töötan ise hotellis administraatorina ja omalt poolt näen ka alati vaeva, et kliendil tore mulje jääks ja oleks igati rahul.
  Teine kogemus on seoses koduekstraga.
  Tellisin sealt kunagi kaks pakki rene kohvipatju omniva pakiautomaati. tellimuses oli krijas veel, et tooted saabuvad max kahe tööpäeva jooksul. Läks siis kaks tööpäeva mööda ja mida polnud saabunud, olid mu kohvipadjad. Helistasin omnivasse ja sealt öeldi, et nemad pole mu pakki saanudki.
  Kirjutasin seejärel koduekstrasse ning nemad vabandasid omalt poolt ja ma sain oma kohvi topelt ja tasuta kulleriga koju, ning pakis oli lisaks ka jõulukaartki.
  Muidugi natuke veider oli asja juures see, et see kes selle eest vastutatav oli, tahtis mulle isiklikult paki ära tuua aga lõpuks ta saatis selle siiski kulleriga.

  Eks negatiivseid kogemusi on samuti olnud, kuid nendest ma kinni ei hoia, sest need ei anna mulle midagi. 🙂

 • Avatar
  Vasta M 22. jaanuar 2017 at 03:48

  Paar aastat tagasi tellisin Caser.ee’st endale telefoniümbrise. Kui möödas oli juba 14 päeva aga pakki ei kusagil, võtsin firmaga ühendust ja uurisin milles asi. Selgus, et minu tellitud ümbrist ei ole saadaval ja valigu ma kas uus ümbris või saan raha tagasi. Otsustasin raha tagasi küsida. Mõne aja pärast sain vabandava kirja, mille sisuks a’la, et nendel probleemid uute tarnijatega jne. Ühesõnaga vahetasime veel meile ning alati lubati, et varsti ja kohe esimesel võimalusel tehakse tagasimakse, aga ei ole ma seda siiani saanud ning lõpuks enam meilidele ei vastatud ka 🙂 summa polnud teab mis suur (8 euri) aga ebameeldiv kogemus siiski ja enam sealt ei telliks midagi (kui see firma ve üldse eksisteerib..)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 22. jaanuar 2017 at 10:24

   Sellest firmast kirjutas ajalehes ka, et paljud said tüssata 🙁

 • Avatar
  Vasta Triinu 22. jaanuar 2017 at 01:47

  Mina soetan endale parfüümid taxfree.ee’st ja alati on šokolaad kingituseks ?

  • Avatar
   Vasta Gerts 23. jaanuar 2017 at 12:50

   Ma olen mitu korda sealt lõhnu tellinud, esimene kord olid kommid pakis ja teinekord väike armas kaart. No kutsub kohe uuesti tellima ja teeb tuju heaks. Ja hinnad on ka nii head 🙂

 • Avatar
  Vasta Lena 22. jaanuar 2017 at 00:30

  Imelik, et sa need praagid minema viskasid.. võis ju ikka vahetusse viia, nagu puuduliku kauba puhul ikka. See firma ju muidu ei saa vahetada, kui vana asja asemele ei saa.

  • Avatar
   Vasta E. 22. jaanuar 2017 at 12:30

   Ma ei saa ka aru, miks praak minema visata ja siis eeldada, et firma muudkui jääb uusi eksemplare saatma. Alati on nii olnud, et praagi annad vastu ja uue saad asemele. Hetkel tuli see firma minu meelest sulle rohkemgi vastu, kui oleks pidanud. Seega halba klienditeenindust siit küll läbi ei kuma. Samamoodi nagu sina eeldad, et saad uue asemele, oleks olnud viisakas neile saata “tõestuseks”, et sul tõepoolest on praak. Ja enamasti soovivad nad praake tagasi seetõttu, et firmal on ka võimalik mingit kompensatsiooni nõuda tehaselt.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 22. jaanuar 2017 at 12:49

    Jah, ma sain aru sellest juba 😀

    • Avatar
     Vasta Beeta 22. jaanuar 2017 at 13:17

     No see on küll täielik common sence, et praaki ei visata minema ju. Kes nii teeb nagu ausalt?? Annad selle tagasi ikka firmale. Nii võib ju igaüks siis teha, et kirjutatakse, et praak ja visatakse minema. Mu arvates ka tuldi sulle ikka liiga palju vastu.

     • Mallukas
      Mallukas 22. jaanuar 2017 at 13:31

      Ou mai gaad, jaaa, ma saan aru 😀 äkki ütlete veel ühe korra :D?

 • Avatar
  Vasta ml 21. jaanuar 2017 at 21:33

  Ahjaa, tahtsin veel Alist ka kirjutada. Et seal neid müüjaid ka ikka igasuguseid. Ükskord tellisime päikeseprillid, 2 paari. Saimegi 2 paari, aga valet värvi olid ühed. Küsisid fotot, peale mida nad vabandasid ja saatsid õiged veel lisaks. (Vahepeal oli nende prillide hind veel kallimaks ka läinud peaaegu poole võrra, niiet me saime poole odavamalt lausa 3 paari prille). Ükskord oli selline juhus, et tellisime ühe templi, tempel ise oli terve ja korras, aga see pilt seal peal lainetas täiega. Ega ei oodanudki midagi tegelikult, aga andsime teada ikka, tookord saime koheselt 100% raha tagasi. Ükskord kui üks asi katki oli, siis tehti selline diil, et kui teeme uue tellimuse tema poest, siis saame tellimuse katkise toote võrra soodsamalt. Seda ma ei mäleta, kas me tookord siis tegime uue tellimuse või mitte. Aga ükskord tellisime veel vahapitserid, mis nägid ikka väga rääbakad välja.. Tookord kemplesime selle müüjaga ikka pikalt edasi-tagasi ja tegelikult ei saanud me ei raha tagasi ega miskit.
  Olen sealt tellinud ikka hulgim asju ja tegelikult saamata jäänud on mõned üksikud asjad. Sealt tellides ongi kõige tähtsam lugemine, lugemine ja lugemine. Feedbackid jms. Ali äpis on isegi hästi paljud feedbackid lausa kliendi enda fotodega. Niiet äpist on isegi kasulikum asju tellida kui veebist.
  Ah, üks nali ka siia lõppu: avastasin Alist megaodavalt ovaalkõlarid autosse. 90% olid allahinnatud ja maksin midagi 3€ nende eest. Vaatasin, et mõõdud sobivad ja feedback oli ka okei.. ja kui kohale jõudsid, siis olid need kõlarid reaalselt tikutopsisuurused! Oi, ma olin vihane. Kui asja uurima läksin, siis muidugi nägin, kus ma puusse panin. Seal joonise peal oli pisikeselt nurgas kirjas, Unit: mm. Ma EELDASIN, et tegu on cm-ga. Ega midagi, kirjutasin asja “koolirahaks” ja edaspidi olen tähelepanelikum. Aga naerda saame nende kõlarite üle küll korralikult, need muuseas töötavad ka 😀

  • Avatar
   Vasta Merike 23. jaanuar 2017 at 20:35

   Mul tuleb sellega seoses meelde, kuidas ma lapsele Londoni pildiga diivani padja jõuluks tellisin. No kõik ju harjunud, et diivani ilupadjad u.40×40 cm, ja ega ma mõõte ei vaadanud ka! Ja tuligi siis kohale padjake 10×10 cm!

 • Avatar
  Vasta Maria 21. jaanuar 2017 at 21:25

  Kui Eesti joudsin ja lennujaamast Tallinna bussijaama joudsin, kaisin kiiresti R-kioskist labi, et midagi juua sebida ja koneaega osta.
  Seal on mingi naine muujaks, ta vist jalestab oma tood nii hirmsasti, sest ta loobib klientide asju ja on nii vihane, ma ei teagi Kas vihastada voi talle kaasa tunda.

  • Avatar
   Vasta Gerts 23. jaanuar 2017 at 12:55

   Meil oli lennujaama R-kioskis enam-vähem sama olukord aga meil teenindaja nähvas ja turtsus nagu oleks kõik kliendid tema hädades süüdi ?

 • Avatar
  Vasta ml 21. jaanuar 2017 at 21:22

  Minul üks nõmedamaid kogemusi oli Tallegg-iga kui ostsin ühe nende maitsestatud ahjukana. Kui selle valmis tegin, siis see oli suhteliselt vürtsikas. Ise sain süüa, aga lastele küll ei tahtnud anda seda. Algul arvasin, et olin ise hooletu ja ei vaadanud pakki korralikult, aga siis vaatasin üle ja ei leidnud kuskilt ühtegi märget selle kohta, et vürtsikas on. Kui Talleggi kirjutasin, siis sain suhteliselt nipsaka vastuse, millest võis välja lugeda, et ise olen rumal kui aru ei saa, et koti peal olev pilt, kus see kana on, et selle kana kõrval pildil olev üksik tsillikaunake märgibki seda, et toode on vürtsikam.
  Samuti oli mul hiljaaegu üks kogemus Rimiga. Kandideerisin ühte Rimisse laooperaatoriks. Helistati mulle sealt ja uuriti viisakalt, et kas olen juba töökoha leidnud. Saanud eitava vastuse, leppisime kokku vestluse aja. Kohale minnes selgus, et kuna mul ei olnud CV-s kirjas, et mul tõstukijuhi luba ei ole, siis ilmselt mul seda ei olegi (töökuulutuses ei olnud seda ka kirjas, et see olema peaks) ja kuna ma ilma selle loata siiski sinna vestlusele läksin, siis eeldati, et ma soovin kindlasti ikkagi tööd saada ja pakuti mulle tööd piimakappi. Kui ma selle peale üllatunud nägu tegin, siis see naine seal ütles, et aga ilma tõstukijuhiloata ei saa lao-operaatoriks. Mille peale ma olin veelgi rohkem üllatunud, sest esiteks seda ei olnud ju töökuulutuses kirjas ja teiseks miks siis telefoni teel ei kontrollitud üle, et kas mul on see luba või mitte. Tööle ma sinna igatahes ei läinud ja saatsin Rimi personaliosakonnale viisakas stiilis märgukirja. et nad oma töökuulutused üle vaataksid, säästmaks sellega nii töölesoovijate kui ka enda töötajate aega. Vastust ma sellele kirjale muidugi ei oodanud, aga sain vastu mõned päevad hiljem väga viisaka kirja, kus lubati töökuulutused üle vaadata, et selliseid vigu edaspidi vältida.
  Ja positiivse kogemusena võin välja tuua Läätsed.com lehe, kus tellimusega on alati kaasas kommike. Nii armas.
  Ja ükskord kui lapsega päeval kodus olin, nägin aknast, et mingi Telia tüüp tuleb maja poole. Kuna ma nägin välja nagu rääbakas kana, ei teinud ma ust lahti kui ta koputas. Aknast nägin, et läks edasi naabrite poole. Hiljem avastasin, et ukse külge oli riputatud šokolaad. Ümbrisel oli kirjas midagi, et Käisime, aga sind polnud kodus.. ja mingi teenuse tutvustus või asi. Nii armas. Teliaga on mul ka olnud roppumoodi negatiivset kogemust, viimane neist ilmutas end telefoniarvel 35€ suuruse lisana infotelefonile helistamise näol, aga see on juba pikk jutt ja ma olen niigi juba peaaegu terve postituse jagu siia kribanud. 😀

 • Avatar
  Vasta Nana 21. jaanuar 2017 at 20:59

  Mul Apolloga ebameeldiv seik, äppi glitchi tõttu tehti kaardilt topelt broneering, ikka juhtub, aga raha tagasi saamiseks kirjutatud kirjadele ei vastatud esimesed 2 näd ja siis nad ei leidnud seda ja saatsin neile veel väljavõtte ja ütlesid, et tuleb ise tagasi.. ei tulnud .. loodan et see viiekas teeb neid õnnelikuks

 • Avatar
  Vasta Iks 21. jaanuar 2017 at 17:47

  Mul kunagi õde tellis kuskilt epoest kaks sirgendajat,üks tuli ainult.Mötlesime, et okkk, kuidas sa tõestad, et ühe said?
  Aga peale kirja kohe vabandati ning pandi teine ka posti, lisaks oli pakis kingituseks kamm.Nii, et on ikka firmasi küll olemas, kes lihtsalt niisama kenasti käituvad ?

 • Avatar
  Vasta Nipitiri 21. jaanuar 2017 at 17:02

  Mina sain viimati oma lemmikpoes väga hea teeninduse- Rotermannis, Kalevi poes- uus kaup oli just tulnud ja veel aluste peal, kilede sees. Soovisin kindlat asja, mida riiulitelt ei leidnud ja küsisin teenindajalt, ega kuskil taga ruumis ei ole seda. Teenindaja ütles, et ei ole aga vb on uue kauba sees. Oligi! Teenindaja leidis kiirelt sealt aluselt, kaupade vahelt õige karbi ja sain oma asja, mida tahtsin.
  Üldiselt Eestis tavaliselt kingitusi/üllatusi kompensatsiooniks ei saa- ebay-st olen küll saanud.

 • Avatar
  Vasta Maris 21. jaanuar 2017 at 16:34

  Üle-eelmisel aastal ostsin poest Rannarootsi verivorsti ja avastasin tootest kivi. Kirjutasin firmale ja kompensatsiooniks sain kotitäie Rannarootsi tooteid.

 • Avatar
  Vasta K 21. jaanuar 2017 at 13:43

  Apollo kindlasti teadis, kellega tegu. Ükski nö tavainimene ei saa sellist “vabandus” pakki, kui ostetud markerid ei tööta. Vabanduse kindlasti saaks ning ka poodi uute markerite järgi minna aga muud vaevalt. Ainult see õlakott maksab 40eurot. Ehk siis vabanduspakike ise kuskil 50eur (kui mitte rohkem). See on puhas reklaampakk nende poolt 😉 Loomulikult on ju tõenäosus suur,et sa seda oma lugejatega jagad ja nii ka neile reklaami teed.

  • Avatar
   Vasta M. 21. jaanuar 2017 at 17:56

   Apollo on Malluka koostööpartner, seega loomulikult nad teadsid kellega tegu! 🙂 küll aga on Apollo ka tavainimeste vastu suhteliselt lahke! Ma ei ütle, et tavainimesed saavad nii uhke pakke aga nt kinkekaartide pikendamises on nad alati vastutulelikud!

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 20:18

    Ma ei suhelnud tegelikult otseselt mitte kellegagi nn tuttava nimega 🙂

 • Avatar
  Vasta Anne 21. jaanuar 2017 at 12:38

  pole midahi kompenaeeritud ega kingitud. Nii et olen nõus, et tuntus loeb.

  Olen ka meeldivate kogemuste otsa sattunud: Rademaris otsiti sobiva suurusega ese välja laost ja lubati kohale saata; Minu Väike Maailm saatis kauba peale kleepsud; Wiera pani küünlad teele jumala tasuta – maksin alles pärast paki kättesaamist kodus.

  • Avatar
   Vasta Preili A. 21. jaanuar 2017 at 18:29

   Ei ütleks et tuntus loeb. Ostsin mingi aeg balbiino mingeid jäätiseid 2 tk 1Liitrised ja mõlemas oli mingi jama sattunud. Mingi õli moodi asi vms. Kirjutasin neile ja saatsin ka pildid.
   Sain kiirelt vastuse ja vabanduseks saadeti koti täies jäätiseid koos külmakotiga. Sees oli näiteks veel nii uued jäätised, et müügil neid veel polnud kuskil.
   Teist korda oli jama maahärra hakkliha pizzaga. Mitu korda ostes polnud hakkliga ollagi. Mõni väga üksik tükk. Kirjutasin neile suvel vist mingi aeg ja vastust ei saanud.
   Nüüd nädala algul avastasin et olid mulle kirjutanud vabanduse hilise vastuse eest, sest neil oli mingi kodulehe muudatus ja meilid läksid valesse kohta jne. Vabanduseks lasti valida premia jäätistest lemmik ja saadavad terve kasti seda ebameeldiva kogemuse pärast.
   On veel juhtumeid olnud, mida hetkel ei mäleta.
   Aga ei ole ma keegi tuntud, tavaline eesti inimene 😉

 • Avatar
  Vasta Anne 21. jaanuar 2017 at 12:34

  Kümneid kordi olen tellinud midagi, mida pole hiljem laoski olnud. Ühtainust korda pole midagi kompenseeritud ega kingit

 • Avatar
  Vasta Sannu 21. jaanuar 2017 at 12:28

  Eks selle puslefirma suhtumine natuke annab soovida aga samas kliendina ei käitunud sa väga õigelt. Muidugi tuleb praaktoode alles hoida ning vajadusel see ostetud kohta tagasi viia, mitte eeldada, et nad sulle koju sellele järele tulevad või siis internetist tellimise puhul pakiautomaadiga tagastada. Uue toote saamise eelduseks ongi ju see, et sa pead ära näitama, mis tellitud tootel valesti oli. Igaüks võib suusõnaliselt väita, et tootel oli midagi viga. Lisaks aspekt, et vaevalt see pood ise puslesid toodab. Kui on praaktoode, siis pood saab selle tagastatada omakorda tootjale, kes hüvitab praagi, mis kompenseerib poe jaoks selle, et pood saab kliendile uue toote väljastada.

  • Avatar
   Vasta Muki 21. jaanuar 2017 at 18:05

   Absoluutselt. Kui kingad on praagid, siis viskab Mallukas need ka minema, ja siis hakkab kauplusega tagantjärele vaidlema, et need olid praagid, saatke uued. Või siiski ei hakka?
   Iga normaalse mõistusega inimene peaks aru saama, et praaktooteid vahetatakse ringi, mitte ei visata minema. Ei oleks Mallukat nii kohtlaseks pidanudki, arvasin, et tal on väheke rohkem taibukust.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 20:18

    Kle king ja pusle on ikka kaks eraldi asja, või ei :D? Muuseas, ma sain ükskord praagid kingad, viskasingi minema. Vaidlema muidugi ei viitsinud minna. Oleks see firma ka mulle öelnud kohe, et sorri, ise oled loll, et ära viskasid, küllap siis oleks ma lihtsalt leppinud sellega, et olingi loll 😀 Lihtsalt ignomine on nats imelik.

    • Avatar
     Vasta Juhan 26. jaanuar 2017 at 02:47

     Kuid kui firma oleks vabandanud, puuduva tüki leidnud ja selle järele saatnud?

     • Mallukas
      Mallukas 26. jaanuar 2017 at 10:50

      Neil polnud väga seda kuskilt leida ju 🙂

 • Avatar
  Vasta G 21. jaanuar 2017 at 12:15

  Mina mainiks positiivsetest kogemustest hoopis Aliexpressi. Oleme kolmel korral tellides saanud kas katkise eseme (postis läks beebikaamera katki nt) või toote,kus oli jupp puudu ,puhul uue toote tasuta ja kiire vastuse. Kirjutan sellest,kuna mina isiklikult arvasin varem,et kui kuskilt Hiinast tellida,siis saadad oma raha kuhugi musta auku ja ainus asi mis sa teha saad,on palvetada et mudagi kohale jõuaks. Aga müüja poole poole pöördudes oleme alati saanud lahenduse 🙂
  Negatiivsetest kogemustest meenub alati esimesena Maxima. Tere seal tavaliselt ei öelda,keegi ei tea kus miski poes asub ja see silmade pööritamine,kui sul sente ei ole… Oeh sentide puudumine on see kõige hullem 😀

 • Avatar
  Vasta Kadri 21. jaanuar 2017 at 12:10

  Siit loen välja hoopis kohutava kliendi käitumise.
  Aastavahetusel kirjutatud, kus firmad kõik kinni pikalt. Said ju viisaka vastuse, et vahetatakse loomulikult välja.
  Sina aga viskasid puudusega toote ära???
  See tähendab seda, et sellel firmal ei olnud maaletoojale või tootjale mingit praaki tagastada, seega nemad ona raha kuskilt tagasi ei saa. Omalt poolt nad siiski soovisid asja lahendada ja KINKISID sulle uue toote.
  Uus probleem võttiski ilmselt natuke sõnatuks, kuna nüüd oli juba kaks toodet prügikastis ja küsiti nendelt kolmandat. Sellest kahest oleksid äkki ühe korraliki saanud juba kokku.
  Kui ostad teleka ja see on katki ei viska sa ka ju seda ära ja ei nõua uut, miks sa arvad et teiste asjadega nii võiks teha? Jah läks ilmselt pikemalt aega neil et uued tellida (mis näitabki et nad ilmselt on edasimüüjad ja pidid veel kellegiga maid jagama enne) aga olgem ausad see ei ole ka tavapärane olukord, kus klient kukub lihtsalt kõike minema viskama ja muudkui nõuab uusi tühja koha pealt.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 12:17

   Mulle ei öeldud ju esimese kirja ajal, et tooge vana kaasa, vahetame välja. Isegi kui ma oleks sinna kontorisse läinud, poleks ma taibanud seda vana kaasa võtta, ära oleksin ma ta ju nii ehk naa visanud. Ja nagu öeldud, kahest olekskingi kokku saanud ühe, aga ma ei hoidnud esimest alles, sest see on ju sisuliselt prügi, mida ma kasutada ei saa. Kas sa hoiad prügi alles?

   Tühja koha pealt ma uut ei nõua, ega ma eeldagi neilt kolmandat enam saada – ei tahaks ka ausalt öeldes 😀

   • Avatar
    Vasta Kadri 21. jaanuar 2017 at 12:31

    Esimeses kirjas oli: “vahetame kauba välja uue vastu.”
    Vahetame – mitte anname uue.
    Igal pool peab ju ikka praagi tagasi viima.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 14:30

     Ma nüüd ise lugedes märkasin seda kah, tõsijutt. No ühesõnaga, ikkagi oleksi võinud nad siis öelda, et kle ise olid imbekas, et ära viskasid, nüüd meil pole midagi teha, mitte mind ignoda 😀

     • Avatar
      E. 22. jaanuar 2017 at 12:32

      Just nimelt, siinkohal tuldigi sulle lahkelt vastu. Antud olukorras vaadati sellest mööda ja sa said korduvalt toodet ilma igasuguse tagastamiseta.

 • Avatar
  Vasta Kadi 21. jaanuar 2017 at 12:03

  Praak kauo tuleks kindlasti alles hoida. Nemad ju ka vaid edasimüüjad mitte tootjad ja peaksid sellise info edastama tootjale võimalusel ka praagi kauba.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 12:10

   Nojah, nüüd ma siis tean 😀 Aga no VASTATA nad ju ikka võiks 😀

   • Avatar
    Vasta Liina 21. jaanuar 2017 at 13:24

    Sa oled suur kirjutaja, aga kas sa kunagi helistamise peale ka oled mõelnud? Või lihtsalt kirjutades teed suure linna?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 14:28

     Mulle lihtsalt absull ei meeldi helistada. Ma ei tea, mis suurt linna ma teinud olen 😀

 • Avatar
  Vasta L 21. jaanuar 2017 at 11:50

  Kingadkotid.ee tellisin talvesaapad, olin juba ära maksnud raha, tuli kiri et kahjuks neid saapaid pole enam. ( hind ca 20 euri) lubasid uued saapad valida, kuna sama hinnaga rohkem polnud mulle sobivaid saapaid ss valisin 25 eurosed , küsisin et kas pean nüüd juurde maksma, vastati et ei pea kuna see nendepoolne viga ja kui saapad lõpuks kätte sain ss oli ka väike šokolaad karbi sees 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 11:58

   See on ju küll vahva neist 🙂

  • Avatar
   Vasta Alina 21. jaanuar 2017 at 15:40

   Olen ka neilt ostnud ja kommikesed olid veel pakis üllatuseks. Väike asi aga maru meeldiv =)

 • Avatar
  Vasta Merli 21. jaanuar 2017 at 11:36

  Miski pärast kipun arvama, et kingituste saamise potentsiaal on sul suurem kui keskmisel eestlasel 😉

  Teine punkt on see, et mul on kohati kahju nendest inimestest, kes firmas peavad tegelema selliste tooteapsakatega. Nende tööülesanne ei näe nagunii ette kõiki tooteid põhjalikult kontrollida, samuti peab ju tõdema, et aastavahetuse perioodil võib tulla hiliseid vastuseid. Ikkagi võeti ühendust sinuga, minu meelest on see juba positiivne. Sinu vaatevinklist peab keegi süüdlane olema. Nende vaatevinklist olid sa tüütu klient, kes pani neid tegema asju, mida nende tööülesanded ei pruugi ette näha.

  Tegelikult tulevad tooted ju kuskilt tehasest, kus inimesed neid teevad, kas otseselt või kaudselt (masinate taga opereerivad). Fakt on see, et enamusi neist ei koti seal, kas sinna karpi satub vale jupp või mitu juppi sealt välja jääb. Nemad lihtsalt teenivad leivaraha, teevad töötunnid täis ja elavad seal rutiinses kohas, mis suure tõenäosusega neile nagunii vastumeelne on.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 11:59

   No loe siit teisi kommentaare, saavad ikka täitsa tavalised mitteblogijad ka ju 🙂

   Mul on ka kahju, aga no… ma lihtsalt tahtsin lapsele puslet ja ühtegi teist e-poodi, mis põrandapuslesid müüks, ma ei leidnud 🙁

   • Avatar
    Vasta Ellu 22. jaanuar 2017 at 03:06

    Toote praagi eest vastutab ostja ees ikka see, kes selle tarbijale ( praegu Mallule) müüs ning see on nende süü, et ei viitsi igat toodet (praegu puslet) üle vaadata, et see oleks korralik ja oleks selline nagu lubatud. Kui ei viitsi enne üle kontrollida, siis ongi nii, et lohakuse tõttu peab firma peale maksma. See, et toote teevad väiksed lapsed kuskil Hiinas, kes teenivad vaid leivaraha pole tarbija asi, sest see Hiina firma ei vastuta tarbija ees siin Eestis Eesti poe poolt müüdavate toodete osas. See on tootja ja maaletooja mure.
    Nad võiksid oma puslede juurde panna teksti, et puslel võib mõni tükk puudu olla või üle. 😀

 • Avatar
  Vasta Kerttu 21. jaanuar 2017 at 11:30

  Mina sain viimati ideaalse klienditeeninduse Kaubamaja ilumaailmas, käisime vanaemaga lõhnaõli ostmas ja kaks teenindajat tegelesid meiega ja olid niiii vahvad. Andsid mõlemale portsu testreid kaasa ja nad olid nii positiivsed ja toreded, et mõlemal oli suu kõrvuni kui lahkusime.

  Aga Sushi Plaza halba klienditeenidust ei truma vist miski üle 😀 Käisime ja ei jäänud absoluutselt rahule, kirjutasin neile Facebooki arvustuse, mille peale koha omanik minuga ühendust võtta, palus kõik ära rääkida. Rääkisin täpselt nii nagu oli, mis peale omanik kirjutas mulle, et ta ei tea kust ma oma story võtan aga umbes et nii ei olnud. Lõppes asi sellega, et ta kirjutas mulle “Mul on lihtsalt kurb seda lugeda ? tõestu kahju loodan et me ei näe teis enam meie juures ? andke andeks aga selliseid üleole aid tüdrukuid ei soovi enda restorani” Siiani ei suuda uskuda sellist käitumist OMANIKU poolt.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 12:00

   Misasja?? Tegelt ka :D? Täitsa absurd. Millega sa siis seal esimene kord rahule ei jäänud?

   • Avatar
    Vasta Kerttu 21. jaanuar 2017 at 13:33

    Ta ise alustas juttu nii, et ta on omanik, niiet eeldan, et siiski omanik. Esiteks oli seal MEGA külm, istusime kohe välisuste kõrval(joped seljas ja pleedid ümber), korra istusime edasi juba aga arutasime omavahel, et ikka on külm ja äkki peaks üles korrusele minema, mis peale teenindaja segas meie jutule vahele ja ütles, et üleval on kõik broneeritud. Sealt aga aina lahkus inimesi, kedagi juurde ei läinud ja vahetult enne lahkumist käisime üleval vetsus, seal istus kaks inimest 😀 Omanik ütles, et arutas meie teenindajaga seda ja ” ta tõesto ütles et ta ei mäleta et keegi oleks siiralt palunid või tahtnud väga taga ruumis istuda.” Loomulikult ei hakanud me siiralt paluma ja anuma taharuumi istumist, kui teenindaja ise vahele segas ja ütles, et sinna ei saa.
    Teiseks kohe meie kohal olid teenindajad, kes kõik omavahel valjult rääkisid jne(iga kord nii), üks tüdruk oli silmnähtavalt purjus. Esialgu arvasime, et äkki kellegi sõber vms, aga siis nägime teda leti taha minemas(omanik väidab, et kaamerast vaatas ja ta ei läinud ja pealegi olevat see tema sõbranna, niiet ju siis on normaalne selline käitumine). Siider toodi pudelis jne. Nagu oleks kuskile baari sattunud, mitte restorani 😀

    • Avatar
     Vasta Leen 21. jaanuar 2017 at 14:39

     Käisime sõbrannaga Sushi Plazas just hiljuti, istusime ka all, külm ei olnud, teenindus oli väga soe ja sõbralik, sushi oli üks parimaid, mis söönud olen. Kahju, et pole mu põhitrajektooril ja enamasti söön ja tellin sushit ikkagi mujalt, aga jah, väga hea kogemus, suhteliselt soodne pealekauba.

     • Avatar
      Kerttu 21. jaanuar 2017 at 15:38

      Nüüd pole muidugi külm, me käisime kaks nädalat tagasi, kui õues oli 20 kraadi külma. Sushi on tõesti üks parimaid.

  • Avatar
   Vasta Mari 21. jaanuar 2017 at 13:14

   Ma arvan, et see oli teenindusjuht, mitte omanik, kes nii vastas. Tunnen omanikku ja ta ei käitu oma klientidega kunagi nii.

 • Avatar
  Vasta Disaindipity 21. jaanuar 2017 at 11:18

  Ma olen täielik hea teeninduse maniakk 😀 nii õnnelik, kui kuskil seda kogen. Ja nii õnnetu, kui halb teenindus on. Ja see Mammut- omg kas see oleks totaalselt imelik, kui ma selle ostaks ilma ühtegi last omamata? :O see on niiii khuuul!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 11:20

   Mul on tunne, et ma vist nabisin viimase omale, sest kodukalt ma seda enam ei leia 🙁 Võid siia näppima tulla 😀

 • Avatar
  Vasta Kats 21. jaanuar 2017 at 11:02

  Turvatooli peatoe*

 • Avatar
  Vasta Kats 21. jaanuar 2017 at 11:01

  Halb: oma laiskusest pesin lapse turvatool peatoe (muud riidest osad olin juba kordi pesnud) alles pool kuud peale garantii aja lõppu. Ostsin beebimaailmast. Oma üllatuseks leidsin, et peatugi oli pooleks keskelt ja teibiga kinni tōmmatud. Kirjutasin e-maili koos fotodega, nädal hiljem facebooki, samuti koos fotodega. Nothing. Sain veel soovitusega väga suure ale, nüüd tean miks. Päris hea “turvatool”.
  Hea kogemus: brio rongi ostsin, lubasin järgi minna, kuidagi ajad ei klappinud sellega mil nad kontoris ja mul võimalus tulla. Lõpuks saatsid mulle selle tasuta pakiautomaati 🙂
  Häid kogemusi õnneks rohkem, aga beebimaailma oma jäi kõige rohkem meelde!

  • Avatar
   Vasta Lauren 21. jaanuar 2017 at 15:25

   Sellise asja puhul ei peaks garantii lõppemine midagi tähendama, sulle müüdi tahtlikult katkine toode ja mitte lihtsalt iga toode, vaid lapse turvavarustus – seda ei tohi seaduse järgi katkisena ka vabatahtlikult kasutada, müüja pettusest rääkimata. Mina pöörduks tarbijakaitsesse.

  • Avatar
   Vasta G. 25. jaanuar 2017 at 16:21

   Ega ei olnud Cybexi tooliga tegemist?
   Mul cybex tooliga nimelt selline kukalt kratsima ajav kogemus, et meie toolil oli peatugede penoplast mõlemalt poolt teibiga plastiku külge kinni tõmmatud. Ma oma naiivsusest arvasin, et kuna see teip on “Cybex” kirjadega siis peabki nii olema ja lihtsalt penoplasti plastiku külge fikseerimiseks see seal vms, mitte millegi varjamise eesmärgil. Teip ise on läbipaistmatu, aga kombates vähemalt ei tundu penoplast seal all katki olema (kui tõenäoline see üleüldse oleks, et penoplast mõlemalt poolt täpselt samast kohast puruneks…?) Meie tool muidugi polnud eestist soetatud. Teil oli suvakas läbipaistev teip ja pragu karjuvalt silmnähtav kohe?
   Ma alati hirmuga eemaldan kõikide turvatoolide katteriideid, sest see penoplast tundub nii õrn ja habras seal :S

 • Avatar
  Vasta Katrin 21. jaanuar 2017 at 10:58

  Minul on küll kogemus, et isegi mittetuntud inimestele tehakse “vigade parandamiseks” kingitusi 😀 Tellisin oma koerale http://www.koeratoit.ee e-poest toitu, aga saadeti vale pakk, olin üsna pahane, sest koeral oli toit otsas, aga vahetus organiseeriti ära ja uues pakis oli vabanduseks kaasas maius koerale ja mulle šokolaad. Nii et kokkuvõttes jäi meelde positiivne emotsioon, oluline on, et probleemidele reageeritakse ja hea teeninduse nimel ollakse valmis pingutama.

 • Avatar
  Vasta Me 21. jaanuar 2017 at 10:54

  No ei ole see klienditeenindus nii hull ka Eestis nagu kallid kaaskommenteerijad kurdavad. Iga aastaga aina paremas suunas.
  Nt Viru keskuse Promod – otsin kleidi, enda arvates vaatasin veel korralikult üle ka, et kõik terve oleks ja midagi kuskil ei ripendaks. Nii. Siis nädala pärast panin esimest korda selga ja mida ma avastan – auk kleidi allosas! Nagu oleks kääridega lõigatud. Otsisin siis tšeki ja läksin poodi tagasi. Teenindaja helistas eri poodidesse ja kaevas laost lõpuks välja viimase minu suuruses numbri, ise samal ajal ülimalt sõbralik olles. Pole ühtegi paha sõna.
  Teine väga hea kogemus Tallinna hambapolikliinikust. Hambaarsti ei seedi silmaotsaski ja tuimestust veel vähem. Sattusin tarkusehammast dr. Berdnikovi juurde välja tõmbama. Noormees tegi nalja, süsti tegi nii möödaminnes, et ei saanudki aru, oli koguaeg super muhe nii et visiidi lõppedes oli tuju kordades parem, kui uksetaga oodates. Lahkudes veel ütlesin, et oli väga meeldiv? Vot see on hambaarst?

  • Avatar
   Vasta Tarkushammas 24. jaanuar 2017 at 10:26

   Dr. Berdnikov on jah.. Super! Mul oli väga pikk hambanärv ja mingite närvide lähedal, mis alalõua liikumist ja funktsioone osaliselt kontrollivad ja suht ohtlik hamba väljavõtmine ehk siis kartsin korralikult. Eelmised arstid olid öelnud, et nemad ei julge välja lõigata ja et liiga paistes ja ohtlik… Noh, aga mul hakkasid juba hingamisteed vaikselt umbe minema, hahahaha.

   Sain siis Berdnikovi juurde ASAP korras, kes seletas, rahustas, suhtles koguaeg, oli kiire ja ajas naljadega tuju nii heaks ka..Oh! Tema võiks koju ju viia, nii äge tüüp oli!

 • Avatar
  Vasta Kersti 21. jaanuar 2017 at 10:11

  Jestas, sul oli ikka päris korralik kogemus halva teeninduse koha pealt. Inimesi võib ikka nii erinevaid olla :S Jääb vaid loota, et sellest enamikest on ikkagi hea teenindusoskusega ja need sinu kogetud on mõni protsent sajast 🙂

 • Avatar
  Vasta Triin 21. jaanuar 2017 at 10:08

  Ostsin kunagi pähklinäpu india pähkleid ja kui pähkli pooleks tegin olid seal sees ussid. Kirjutasin küll neile, kuid mingit vastust neilt ei saanudki.

 • Avatar
  Vasta Liis 21. jaanuar 2017 at 09:54

  Minul oli hea kogemus Apolloga, mis pöördus halvaks. Nimelt ostsin viltpliiatsid, mille sisse puhudes pihustub välja värv (googlis blow pen). Tegin õnneks kodus kohe paki lahti, mitte ei oodanud jõuludeni. Proovisin 3 vildikat ja kõik olid kuivanud ka tavalise paberile värvimisega, seega viisin poodi tagasi. Poes klienditeenindaja avastas, et mõned pakist töötasid ka ikka.
  Õnneks sain raha ikka tagasi (~8€). Mõni päev hiljem käisin jälle Apollos ja nad olid selle sama paki 3€ga allahindluste osasse müüki pannud.
  Olin väga pettunud ja nüüd olen targem ja ei osta allahinnatud asjade korvist tooteid.

 • Avatar
  Vasta Pille 21. jaanuar 2017 at 09:51

  Apollo reageeris sulle sedasi küll vaid seetõttu, et sa oled tuntud blogija. Mul nendega küll ja küll jamamist olnud. Küll ei teavitata korralikult, et mingi probleem on tellimusega jms. Ja kui pika jamamise peale oma paki kätte sain, oli seal IKKA mingi raamatukomplekt puudu ja asendatud mingi umbluuga. Märkmepaberile vaid kirjutatud, et vabandame paki viibimise pärast. Ei sõnagi sellest, mis on saanud puuduolevatest raamatutest või miks neid seal pole. Mingi kuu aega jändasin nendega, lõpuks oma ostetud toodet ei saanudki ja vist osutusin ise ebaviisakaks kliendiks, et mingi nende suvalise kaasa pandud raamatuga rahul ei olnud. Ma oleks selle asemel meelsasti midagi muud valinud, aga jah.. Ma ei viitsinud ka selle 4€ pärast nii palju kembelda ja tõmmelda. Lihtsalt edaspidi hea kui üldse tellin sealt midagi. Kui, siis lähen ostan koha pealt.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 10:06

   Ma arvan, et oleneb ehk suuresti sellest, kelle peale sa oma murega satud ka?

  • Avatar
   Vasta üks loomasõber 21. jaanuar 2017 at 19:18

   Minul ka Apollo netipoega olnud ebameeldivaid kogemusi, kus ei teavitada, et tooteid ei ole, neid lihtsalt ei saadeta ning raha ka ei tagastata. Kui ise helistad-kirjutad-uurid, et osa tooteid on puudu, siis öeldakse, et tulevad hiljem… Kui see hiljem kätte jõuab ja neid tooteid ikka ei ole, siis jälle vaikus nendepoolt. Kui ise uurid, saad jälle uue tähtaja, mis taas ei täitu jne.. Mingit vabanduskinki ega vabandust loomulikult mitte. 🙂

 • Avatar
  Vasta Jaanika 21. jaanuar 2017 at 09:46

  Minul on Brittoniga väga tore kogemus. Ma kasutan tüdrukul Brittoni mähkmeid. Ja ühe korra pakkist mähet välja võttes avastasin, et ühel mähkmel sisu puudu. Kirjutasin nende Facebooki postkasti. Saatsin ka pildi nagu nad palusid. Ja nad pakkusid, et saadavad mulle selle eest paki mähkmeid. Seda ma ausalt poleks oodanud. Ise mõtlesin, et annan neile lihtsalt teada.

 • Avatar
  Vasta T. 21. jaanuar 2017 at 09:42

  Mina ei oleks nende VÄGA HEADE teeninduste üle ülemäära õnnelik. St on tore jah, kui teenindus on hea, aga väga-väga suure tõenäosusega nad teadsid sind su blogi kaudu ja oskasid ette näha, et võivad blogis kajastust saada. Ehk ma arvan, et selline ebatavaliselt hea teenindus oli ikka su blogi, mitte sinu kui suvalise kliendi pärast. Mistõttu on ka loogiline, et Toomas su blogi ei teadnud, sest enamus lugejaid ju naised. Vähe banaalne võrdlus, aga samamoodi, kui ma oleks miljonär, siis ilmselt oleks ma paljude meeste poolt enda raha, mitte isiksuse pärast tahetud. Ehk ühesõnaga, mul on hea meel, et sul hästi läks, kuid see absoluutselt ei näita seda, et kuulsa blogita klientidele ka selliseid pakke hakatajse tegema 😀

  • Avatar
   Vasta Pille 21. jaanuar 2017 at 09:51

   Arvan sama.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 10:02

   No loe siit teisi kommentaare – ka täitsa tavalised mitteblogijad on saanud pakke 🙂

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 22. jaanuar 2017 at 08:47

    N-ö tavainimeste hea teeninduse kogemus piirdub sellega, et eksimuse korral saadaks šokolaad või kaup saadetakse tasuta pakiautomaati. Ei loe kuskilt välja, et ettevõte oleks oma eksimuse korrigeerinud ja “vabanduseks” teinud kingituse, mis ületaks ostusumma mitmekordse väärtuse. Sa tead ise väga hästi, miks sinuga need “head” teenindused juhtuvad. See puslejuhtum on täielik absurd ning selgelt sinu enda viga. Olen kvaliteediosakonnas töötanud ja praaktoodete puhul küsitakse ALATI toodet tagasi. Tootjale on vaja see vigane detail tagasi saata ning neid veast teavitada. (Võid kvaliteediküsimustes oma mehe venna poole pöörduda, kui ei usu.)

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 22. jaanuar 2017 at 10:19

     Tead, okei, see puslejuhtum on jah mu enda lollus, teeme nii. Aga postitus räägib MINU kogemustest. Ma ei saa aru, kelle teise kogemusi ma siin siis rääkima peaks? Kas need kogemused on selle pärast, et ma olen blogija või mitte, ma ei tea. Ja ausalt öeldes pole mul vahet ka. Aga näed, ei ole päris nii, et igal pool sama suhtumine ja samasugune vastutulelikus oleks, olgu ma siis see austet mallukas või mitte 😀

 • Avatar
  Vasta Sirli 21. jaanuar 2017 at 09:27

  Minul on kogemus Rannarootsiga, nimelt ostis mu abikaasa poest mingid õlle snäkid, mis olid “kergelt” halli limaga koos ja lõhn oli ” meeliülendav”. Kirjutasin firmasse ja sain mõnusa kotitäie head kraami. Väga kiire vastus ja kiire reageering ning väga viisakas suhtlemine 🙂
  Samamoodi on head kogemused Apolloga, kunagi kui avati Pärnus apollo kino siis meie esimesel külastusel hakkas tööle tuletõrje alarm, filmi me lõpuni ei näinud ja kirjutasin firmasse, saime tasuta uued piletid 🙂
  Olen täiesti tavaline inimene. Minuarust sõltub see inimesest, kes viitsib kirjutada ja firmast 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 21. jaanuar 2017 at 09:06

  Väga keskkonnasõbralik mõtlemine! Kaks juppi puudu, pohlad viskame uue pusle ikkagi minema. Pohlad noh, las nad kulutavad materjali ja energiat, et uusi toota, vähemalt on mul taaskasutatud materjalidest pliiatsid. Kohe vastik lugeda kui inimesed üritavad olla nn keskkonnasõbralikud aga teisel hetkel käituvad nii keskkonnavaenulikult 🙁

  • Avatar
   Vasta Laura 21. jaanuar 2017 at 09:31

   Mis ta nende puslejuppidega tegema oleks pidanud siis? 😀 Jätma igaksjuhuks alles, et ÄKKI kunagi läheb vaja? Kui see pusle poodi tagasi saata, siis suure tõenäosusega võtaksid nad mõnest teisest samasugusest puslest tükid asemele ja üks jääb lõpuks ikka ilma ja visatakse ära. Mis seal siis vahet on, kas selle viskab ära pood või Mallukas? Mina ei jätaks samamoodi “katkist” asja oma lapse silmade ette, sest laps tahab ju uue asjaga mängida ja on pettunud, et seda teha ei saa või süüdistab ennast, et ta ei saa puslet kokku. Suru oma kibestumus nüüd palun maha ja ole normaalne. 🙂

   • Avatar
    Vasta M 21. jaanuar 2017 at 10:00

    Esiteks ,kui sa ostad mingi eseme ja see on praak siis loogiline et sa hoiad alles juhuks kui on vaja “tõestada”. Kui oleks vastupidi siis me võiks ju kõik endale topelt asju tellida!
    Teine asi on see lapse “närvi ajamise” jutt .Laps peab atu saama sellest et poes juhtus apsakad ja võibolla nad saavad uue pusle ,võibolla mitte . Kui iga pisema probleemi ära lahendada nii et jumala eest lapsekene ei pettuks siis valmistage end ette selleks et laps röögib iga kord kui elus ei lähe nii nagu tema hetkel soovib. Ja tänage end . Ja kolmandaks elab mallukas kuuldavasti majas ,mitte 20 ruutmeetri suuruses korteris ja ma usun et kindlasti on seal kappe või muud sarnast katkine pusle ära peita .

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 10:04

     Ok, ju poleks pidanud siis puslet ära viskama, aga mu laps on KOLMENE ja ta ei oska nii hästi veel suhelda ja saada kõigest aru, et ma saaks seletada, et kle siit jupid puudu. Ega ta nüüd ööpäeva jutti ka ei märatsenud 😀

 • Avatar
  Vasta N 21. jaanuar 2017 at 08:20

  Sorry et party pooper olen aga need positiivsed kogemused olid küll AINULT tänu sellele et sa oled Mallukas ? Usu mind kui mina tühjade vildikatega Apollose lähen siis saan seal ilmselt ainult töötavad vildikad vastu ja keegi ei pistaks mulle suurt moonakotti halva kogemuse pärast kaasa ja nii ükskõik mis teises poes ka ?

  • Avatar
   Vasta Kelli 21. jaanuar 2017 at 08:54

   Täpselt samad mõtted 😀

   Mina ostsin Juku poest lapsele mingit plastiliini moodi asja. Kuna ostsin õues mängimiseks, siis võtsin kohe rohkem. Kodus pakke avades selgus, et tegemist ei ole kindlasti mingi plastiliiniga ega voolimismassiga (poes veel küsisin üle, mis see täpsemalt on), sest seal oli sees hunnik pulbrit, mis ei olnud seda nägugi, et temast voolida saaks. Kirjutasin sellest ka poodi. Kirja lugesid läbi aga vastanud ei ole siiani (suvel kirjutasin siis).

   Selveris oli selline juhus, et ostsin kahte erinevat sorti sushit ühte karpi. Ühte oli palju ja teist vähe. Müüja lasi läbi ainult ühe (selle, mida vähe oli). Autos hakkasin vaatama, et arve kuidagi väike ja leidsin vea ka üles. Läksin siis poodi tagasi, et juurde maksta. Poes oli kaks kassapidajat. See, kellele mina maksin, oli just kassast ära läinud. Läksin siis teise juurde rääkima oma “murest”. Sinna tuli ka see, kellele mina maksin. Ja selle asemel, et tänada ütles too sellele teisele kassapidajale, et noh võta talt siis raha ära. Väga ebameeldiv suhtumine. Õnneks see, kellel raha ära sain anda, oli hästi tore. Vabandas ja täna ja kiitis mind 🙂

   Väga hea teenindus on olnud alati Tallinnas Rataskaevu 16 kohvikus 🙂

   Mõned aastad tagasi Pärnus (elan muidu Tartus) oli MiniBeebi poega väga tore kogemus: Mini Beebi poodi külastades avastasin päris mõnusa valiku meriinovillaseid tooteid. Küll aga ei olnud seal sobivas suuruses tuukrimütsi. Vestlusest müüjaga selgus, et Tartus poed neid sisse ka ei osta ja üleüldse müüakse need väga kiirelt läbi. Müüja aga helistas tehasesse ja küsis, et ehk on riiet alles ja saavad õmmelda minu soovitud mütsi. Ja saidki ning mõned tunnid hiljem juba telefon helises, et müts ootab mind poes 🙂 Milline teenindus 🙂

   Ja suurepärane teenindus on alati olnud ka Tartus Jop kohvikus 🙂

 • Avatar
  Vasta Pisi 21. jaanuar 2017 at 08:03

  Järve apollot kiidan mina ka. Kuna pood oli pisike, lapsed virisevad ja rahvast palju, siis sai kohe kassast küsitud, et kas sellist raamatut neil on? Sai ka ostetud see magusaga kaalusta alla. Minu üllatuseks oli kohe teenindaja nõus selle raamatu mulle tooma ja kiirelt sai ost sooritatud. Igatahes soovitan. Vanalinnas suveniiri poodides aga sain ebaviisaka teninduse igas poes. Esitkes, ma leidsin ainult 2 poodi, kus keegi oskas eesti keelt. Ikka vene keelt kõnelevad. Mõtlesin siis, et kuidas nad turiste teenindavad, kuna ega kõik ei ole venelased seal. Imestasin, et nii palju on toidupoodides klienditeenindajaid, kes ei oska eesti keelt või ei taha teretada. Mõni vaatab veel imelikult ka, kui teretad. Ise olin klienditeenindaja enne, kui lastega koju jäin ja minu arust on õige klienditeenindaja kohus olla sõbralik ja viisakas. Mulle ei tulnud pähegi, et ma mossitan seal kassa taga, kui pikk päev selja taga. Palk oli väike ja tööpäevad pikad, lisaks sai ka koolis käidud ja olin ikka sõbralik. Isegi esimest last kandes, kui oli iiveldus kerge tekkima erinevate lõhnadega, siis suutsin ka naeratada ja teretada kliente.

  Aga ma ka apollos neid taaskasutavatest materjalidest tooteid vaadanud. See kott ja halirikud silma hakanud. Lisaks oli seal muud ka. Kas need liimid toimivad? Ma olen ostnud päris palju erinevaid liimipulkasid ja nii paljud olnud kuivanud. Nüüd olen ostnud kindla firma kallimaid liime, et lapsed ikka liimida saaks.

 • Avatar
  Vasta Jane 21. jaanuar 2017 at 07:54

  Tellisin ka ükspäev Scandikidsist mütsi ja kleidi, maksin ära, siis tuli vastus et kleiti polegi ja mütsi on 6 numbrit suuremat pakkuda 😀 Noh, ei saa kuidagi vist lapse pead nii suureks kasvama, et seda pakkumist vastu võtta. Soovisin raha tagasi. Umbes nädal hiljem oli muideks see kleit veel müügis e-poes, kirjutasin siis neile, et ikka need asjad ripuvad seal mida neil olemas ei ole. Ei vastatud aga viga parandati. No ja siis kui veel aega läks ja ülekannet mulle polnud tulnud pidi vähe kurjem kiri olema, siis vabandati ja sain raha tagasi.

 • Avatar
  Vasta M 21. jaanuar 2017 at 07:20

  Käisin alles hiljaaegu Tartus ühes juuksestuudios. Tahtsin üsna suurt juuksevärvi muutust ning seetõttu läks kaua aega. Juuksurid aga omavahel rääkisid, et olid eelmine päev klubis käinud (Y) Kui värv ei jäänud selline nagu algul rääkisime, siis tegid omavahel nägusid (peeglitest näeb nii mõndagi). Lõpuks palus juuksur mul nädal hiljem uuesti tulla värviparandustöödele. Seni olin kusekollase-rohekate juustega. Ok, ootasin oma aja kenasti ära. Kuna stuudio polnud minust just 100m, siis hakkasin aegsasti minema, lisaks organiseerisin pojale lapsehoidja. 15min enne minu aega helistati ja teatati, et juuksuril kõhugripp ning mind värvima ei oodata. Telefonis ei vabandatud ega pakutud uut aega – okei, küsisin ise. Sain paari päeva pärast. Päev enne uut aega kirjutasin neile ning palusin kinnitust, et juuksur on terve ja ootab mind. Kinnitati, et jah, kõik on tööl ja aeg on kirjas. Organiseerisin uuesti lapsehoidja ning olin arvestanud minekuga. Agaaaaaaa 😀 tund enne minu aega helistati ja öeldi, et neil olla märkmik kadnud ning sellega ühes ka minu aeg – kas saaksin uue aja valida 😀 Sain nii vihaseks, sest olin kusekollasega juba pea 2 nädalat käinud, lisaks ei austatud ei minu ega ka minu pere sh ka lapsehoidja aega. Ütlesin, et lähen mujale ning kirjutasin nende Facebooki lehele ka vastava tagasiside. Ja te ei usu iial, kuidas nad sellele reageerisid 😀 😀 😀 Nad väitsid, et nemad pole aega tühistanud ja, et valetan. Okei. Tegin Screenshoti kõnelogist, kust oli selgelt näha, et tund enne minu aega 2min nendega kõnelesin. Siis kirjutasid mulle chatti, et olen ikka paha inimene küll, et niimodi avalikult asja ajasin ja valelik kah veel, kuna neil olla kõik juuksurid väga hõivatud sel päeval olnud ja MITTE KEEGI olla saanud minu aega veel tühistadagi 😀 Ja ta raius seda veel raudpolt kindlalt. Nii et lõpuks olin veel ise süüdi ka ja kujutasin endale asju ette, rääkisin 2 minutit püha vaimuga, kes soovis minu aega näpata =)

  • Avatar
   Vasta kaisa 21. jaanuar 2017 at 08:45

   Kui neil märkmik koos Sinu ajaga oli kadunud, siis kust nad üldse su telefoninumbri võtsid? Ja kust nad teadsid, et Sul aeg sel päeval on, märkmikut ju polnud… Täielik müsteerium ikka 🙂

   • Avatar
    Vasta M 21. jaanuar 2017 at 11:24

    Vot, ei tea, FB lehel olid teisedki kirjutanud, et aegadega tihti segadus. Sh samal päeval kirjutas üks inimene, et juuksurid olid ennast ülebroneerinud ning ei saanud tööga hakkama. Samuti ei suutnud nad vastata küsimusele, kellega ma siis ikkagi 2min nende telefoninumbrilt tulnud kõnelt rääkisin 😀 Uurisin ka seda, et kas siis pandud ajal juuksur oli töövalmis ja ootas mind (kui väidavad, et nemad pole tühistanud) ning miks siis mulle keegi ei helistanud? Vastuseks mingid lollid vabandused. Selleasemel, et viga tunnistada, valetati täiega ning üritati süü minule veeretada. Panin nende FB lehele ka pildi kõnelogist. Tänaseks on mu kommentaar sealt kustutatud 😀 Ma arvan, et teod räägivad ise enda eest.

    • Avatar
     Vasta M. 21. jaanuar 2017 at 17:48

     Endal ka väga halb kogemus antud kohaga, esimene kord ei saanud ühtegi olaplex hoolitsust, millest sain aru alles teine kord kui sama salongi kasutasin ja lõpuks mulle hoolitsusi tehti, aga siiski ei saanud kahjuks seda nende poolt mida palusin. Blondi värvi asemel sain hoopis kanapasa kollase ja soovituse juuksurilt iga nädal paar korda hõbešampooniga pead pesta ja mis veelparem,soovituse, et seda mõned minutid peas ka veel hoida, mis peaks kollasust maha võtma, salongist lahkudes lohutsin ennast et asi pole nii halb aga kodus parema valguse käes oli tulemus tõeliselt rõve. Oleksin võinud küll salongis mainida rahulolematust aga sealsed juuksurid ei jätnud sellel päeval just viisakat muljet ja lohutasin ennast sellega et hõbešampoon äkki aitab. Enam sinna tagasi ei läheks..mis veel parem,juuksuril oli samaaegselt 3 klienti.

     • Avatar
      M 23. jaanuar 2017 at 09:48

      Tänaseks on minu ees isiklikult vabandanud, eksimust tunnistanud ja juhtum positiivse lahenduse saanud.

  • Avatar
   Vasta Kerli 21. jaanuar 2017 at 10:57

   Võiksid siia selle juuksestuudio nime ka panna, et teised teaksid ka hoiduda sellisest kohast!

   • Avatar
    Vasta M 21. jaanuar 2017 at 12:09

    Tegu oli Paula juuksestuudioga, kui aeg kallis, hoidke eemale 😀

 • Avatar
  Vasta Annika 21. jaanuar 2017 at 03:07

  Mina kiidan Santa Maria firmat ja Härmavilja. Ühel juhul suutsin osta hallitanud tortillad poest ning kirjutasid neile,et selline asi. Vabandasid ette ja taha ning säi ka pisikese kingipaki. Härmaviljal ostsin külmutatud juurikaid,millel üks kindel koostisosa puudus ja ka kirjutasin ja kontollisid seepeale oma toodangus selle partii üle. Ka jälle sain kingipaki,seekord jäätist.
  Julgustan teisigi probleemide korral kirjutama firmale,nad on tihtipeale tänulikud tagasiside eest. Eks paljugi oleneb ka “toonist”, kuidas kirjutada.

 • Avatar
  Vasta Eleeeeen 21. jaanuar 2017 at 01:46

  Midagi head klienditeenindusest pole küll kirjutada aga meelde tuli kohe kõige halvem kogemus ja kirjutan ikka ?

  Ma ei hakka nime mainima, sest seda kohta ei eksteeri enam aga..
  Oli üks väike “putka” Tartus, kus pakuti öösiti nö kiirtoitu.
  Tulime öösel sõbrannaga linna pealt ja mõtlesime ennem koju minekut midagi hamba alla võtta. Siinkohal mainin ära, et me polnud purjus.
  Valisin JUUSTUBURGERI.
  Sain oma toidu kätte jaa..see polnud juustuburger. Koputasin teenindajale akna peale ja vabandasin, et ma olen vale burgeri saanud. Ta ütles, et “maga kaineks” ja tõmbas vihaga luugi kinni. Mul mingi wtf, misasi see oli nüüd..Mismoodi üks klienditeenindaja niimoodi käitub? Seda enam, et ma polnud mingi purjus piduline..
  Koputasin aknale..Tegi lahti ja ennem kui ma midagi öelda jõudsin, ütles ta, et kutsus mulle politsei kuna ma laamendan (ehk koputasin tema tähelepanu saamiseks teenindusaknale). Panin oma “juustuburgeri” tema akna juurde ja jäin politseid ootama ?Nii totter kui see ka pole, varastasid varesed mu burksi ära ? Lõpuks kui politsei kohal oli, kutsusid autosse.
  Küsisid mis ma laamendan siin, rääkisin nii nagu asi oli. Et soovisin ainult teenindajaga rääkida ja koputasin aknale, mille peale sain sõimata. Härra politseinik vaatab otsa ja küsib ” kus see sinu juustuburks on siis?” .
  Kuidas sa suudad tõsiseks jääda ja öelda politseile, et VARESED viisid su burgeri ära? Ma itsitasin paar minutit ennem pihku vist kui suutsin selle välja öelda. Ütleme nii, et kõik said kõhutäie naerda.
  PS! Lõpuks ütles teenindaja, et see polegi juustuburger vaid juustusaia burger, mida iganes ?

  Oli oli inetu teenindaja poolt nii käituda, st niimoodi nähvata mitte millegipeale, selleasemel, et seletada mis toidud seal on. Ja ma ärritusin pigem teenindaja käitumise peale mitte sellepeale, et “juustuburksis” juustu vahel pole. Ma olen väga otsekohene inimene ja ma ütlen lohe näkku ka kui sa ikka käitud nõmedasti.
  Kahju on sellest, et Eesti Politsei peab selliste totrustega tegelema, wtf juustuburks?

  • Avatar
   Vasta Kaisa 21. jaanuar 2017 at 08:51

   See lugu oleks nagu kuskilt komöödiast, nii naljakas. ?

 • Avatar
  Vasta Mammu 21. jaanuar 2017 at 01:25

  Apollot sa juba kiitsid, aga ma kiidan ka! 🙂
  Mõni aasta tagasi saime mehega kingiks Apollo kinkekaardi 50 euro väärtuses.
  Millegipärast arvasime, et see kehtib aasta, aga tegelikult kehtib pool aastat. Avastasime selle muidugi siis, kui pool aastat juba läbi oli.
  Kirjutasin igaksjuhuks neile, sest väga kahju oli, et selline summa raisku läheb. Suhtlesin ühe toreda inimesega ning ta leidis lahenduse, kuidas siiski saame seda kinkekaarti kasutada 🙂
  Igati meeldiv kogemus!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 01:34

   Sellega meenus mulle, et mina avastasin kunagi 2p hiljem hemtexi kinkeka, kui se oli lõpetanud kehtivuse ja mulle öeldi kohe, et sorri, aga pole meie asi 😀

   • Avatar
    Vasta Kk 21. jaanuar 2017 at 04:48

    Kiidan ka Järve Apollot!

    Ostsin suvel oma kaasale kingituseks ühe kitarri teemalise raamatu ning teenindaja oli nii armas, et pani tasuta kaasa ühe paksu, välismaise muusika ajakirja, sest selle müügiaeg oli läbi. Minu arvates väga vahva ja armas liigutus teenindaja poolt!

 • Avatar
  Vasta hm 21. jaanuar 2017 at 01:23

  ma ei arva, et sa meelega juppe “ära kaotad”, aga kuna ma ka ise tegelen selliste pretendioonikirjadele vastamisega, siis veits jätab kahtlase mulje küll, et sa oled ära visanud toote mille probleemile sa alles lahendust ootad 😀 ma ei tea.. mina nii ei teeks 😀 palju see karbike sul kodus ikka ruumi võtab. praak toode vahetatakse tavaliselt ümber mitte ei anta niisama uut kaupa kohe välja. sul pole nüüd tagastada midagi ja ma ei titulleetiks nendepoolset reageeringut halvaks teeninduseks..

  • Avatar
   Vasta Merliine 21. jaanuar 2017 at 01:33

   Täiesti nõus. Tundub loogiline, et ei viska toodet enne ära kui pole lahendust saanud, sest justnimelt, katkine kaup ju vahetatakse ümber mitte ei anta lihtsalt uus. Ma arvan küll, et omalt poolt nad vähemalt püüdsid lahendada, aga no mis sa teed, kui pole enam vigast toodet alleski 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 01:36

    Mulle üldse ei meeldi, kui mul mingi tarbetu ja katkine jama kodus vedeleb 😀 Eks ma oleks võinud seda alles ka hoida, aga noh, jah, ei hoidnud. Ja no vastata võiks ju ikka, kasvoi seda, et oma asi, et ära viskasid siis 😀

  • Avatar
   Vasta andra 21. jaanuar 2017 at 01:55

   Jäin sama mõtlema..Kasvõi kui saapad on ostetud ja defektiga,siis sa ju ka ei viska prygikasti ja ei jää ootama uusi saapaid..Ikka viid kohale/saadad/hoiad alles ja juhul kui nad defektset toodet ei soovi tagasi,siis viskad minema…natuke m6tled yle. Osades poodides peab asja alles hoidma,et maha kanda..enne ei saagi uut asemele anda.

   Lisaks arvan,et nii positiivsed kogemused on tänu sellele,et oled blogija:) keegi ei taha halba reklaami endale. Apollo lihtsalt eeldaski,et võib samasugune postitus tulla,kui nad ilusat pakki vabandusega ei saada.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 01:57

    Saapad ma jah viiks ikka tagasi 😀 Ma ei mõelnudki sellele nii, vaid mõtlesin, et mis nad ikka selle juppudeta puslega teeksid edaspidi. Aga noh, elu õpetab 😀

    • Avatar
     Vasta E 21. jaanuar 2017 at 09:09

     Meil tuuakse isegi lahti tehtud veinid poodi tagasi, kui väidetakse, et on nö halb. Kui kysid, miks siis selleks, et me saaksime teha kindlaks milles viga oli, kas hoiustamises, korgi viga vms. Ning leiaksine partii ja saaksime seda kontrollida 🙂

  • Avatar
   Vasta MM 21. jaanuar 2017 at 09:12

   Jah, ka kommenteerijatega nõus. Selleks, et pretensiooni esitada, tuleb ikka mitterahuldav toode alles hoida, et saaks puudused välja tuua. Firma, kes on tõenäoliselt vaid maaletooja, peab hiljem omakorda tootjaga asju õiendama ja kui toodet pole, siis pole ka midagi nõuda. Et siis nagu Sa juba ütlesid, elu õpetab ja kui soovid mingit lahendust, siis ära torma asju ära viskama 🙂

  • Avatar
   Vasta MariiM 21. jaanuar 2017 at 10:23

   Olen ka nõus selle mõtteavaldusega.

   • Avatar
    Vasta Ingrid 21. jaanuar 2017 at 12:45

    Lisaks: ja kus vahendaja oma kulutuse tagasi saab, kui pole toodet ette näidata?

 • Avatar
  Vasta Printsess 21. jaanuar 2017 at 01:23

  Ei tea, kas see väga hea klienditeenindus võiks mingil määral olla seotud sellega, et kui neile kirjutab Mariann Treimann aka Mallukas, et mingi asi on valesti, et siis nad nimelt proovivad pärast oma vigu paremini parandada? No et kuna sa oled suhteliselt tuntud inimene siiski… Ei tea, kas nad tavainimese pärast nii palju jamada viitsiksid. Vbl viitsiksid, aga kes teab 🙂

  • Avatar
   Vasta hm 21. jaanuar 2017 at 01:26

   muidugi on special treat 😀 see postitus siin on ka hea reklaam neile.. eks sellise pisikese tagamõttega see ülepingutatud nännikott saadeti, sest tõenäosus, et sellest blogitakse on üsna suur.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 21. jaanuar 2017 at 01:56

    Nojah, ega ma kellegagi neist ei suhelnud mingisuguse Malluka nime alt, ma arvan, et mu päris nimi ei ole ehk nii tuttav? Aga ega ma jah, ei tea pead anda, et kas kõikidele oleks nii tehtud või mitte, ma ei saa seda ju teadagi, aga räägin lihtsalt omast kogemusest.

    • Avatar
     Vasta G 21. jaanuar 2017 at 09:16

     Teinekord kasuta mingit varjunime, kui epoodidega suhtled ja defektne kaup on 😀 Siis näed seda tavateenindust kah.

     • Avatar
      Ellu 22. jaanuar 2017 at 03:20

      Ma arva, et ikka teatakse sind päris nime järgi ka. Vb peaksid tõesti epoodides šoppamiseks mingi varjunime mõtlema. :D:D

     • Avatar
      kats 20. veebruar 2017 at 09:18

      väga hea mõte! 🙂