Ma olen iga jumala aasta selle restoranide nädala maha maganud, sel aastal juhtusin lambist kuidagi peale ja bronnisin endale kohe kahte restosse lauad ära. Kes veel ei tea, siis restode nädala raames saab osades restoranides soodsamalt söömas käia ja erinevate kohtadega tutvuda.  SIIT leiab kõikide restode nimekirja, menüüd ja peale klikkides näed ka mis päevaks ja ajaks vaba lauda on (kui on).

Ma koperdasin selle lehe peale umbes siis, kui see oli just avatud, seega valikut oli ja ma otsustasingi menüü põhjal, et tahaksin Tuljakut külastada. Enamikes kohtades maksis õhtusöök kolme käiguga 30€, Tuljakus oli lausa neli käiku, milledest ma teile natukene räägin.

Enne, kui meile esimene eelroog lauda toodi, üllatati meid koka tervitusega, milleks oli suitsumekiga suussulav sealihatükike. Täitsa tummine amps, ehk siis tore üllatus, mis maitses väga hästi.

IMG_9429

IMG_9430

ROHEKARP (muidu 6€)
parmesan/ tšillimajonees

See oli konkreetselt põhjus, miks ma Tuljakusse minna tahtsin. Ma armastan mereande, eriti igasuguseid karbilisi ja krevette ja muud säärast. Ma ei pidanud pettuma. Need rohekarbid olid superhea ja mega suured! Ainuüksi nende pärast läheksin ma Tuljakusse uuesti. Ma vist ei ole iial niimoodi paneerituna karpe söönud, aga otsustasin, et kindlasti proovin lähiajal ise ka nii teha. Kümme kümnest!

IMG_9441

MAHETOMAT & PÜHVLI MOZZARELLA (muidu 12€)
balsamico di modena/ umami/ pesto

See on selline asi, et ise menüüst ma sellist asja välja ei valiks, aga see oli super hea. See tomat oli nii huvitav ja mahlane, mozzarella ka väga maitsev. Suurepärane kombo! Ainukene miinus oli see, et eelroad olid nii suured, et kõht sai mega täis. Kui ma selle kombo lõpetasin, olin ma silmini sööki täis.

IMG_9445

PART (muidu 18€)
mustikad / oliiv / tüümian / miso / kõrvits

Nagu pildilt näha, siis meil hakkas seal juba hämaraks minema, sellest ka pildi kvaliteet, aga maitselt. Noh, ma oskan ise paremat parti teha, kui üdini aus olla. Mulle meeldib pardi juures krõbe nahk, see oli selline pehmevõitu. Siiski oli part perfektselt küpsetatud ja seest kergelt roosa, aga no ei olnud lihtsalt selline toit, et mõtleks, et ooo tahaks täiega veel. Kõrvitsapüree oli hästi siidine ja mustikad olid head, oliivikaste päris huvitav, aga no uuesti ei telliks seda.

IMG_9447

“POOLKUU” (muidu 6€) 
shokolaadikook / kirsisorbee

Minu jaoks täielik pettumus. See oli poole taldriku suurune latakas, mis meenutas maitselt lapsepõlvest tuttavat hapukoort kakaoga. Mingit KOOKI seal kuskil polnud. Sorbee oli täitsa ok.

Ühesõnaga menüü järgselt maksis see kõik kokku 42€, meie saime restoranide nädala raames 30€ eest. Ma pean ütlema, et ma tegelikult jäin külastusega väga rahule, tore oli kodust välja saada ja pokaalike punast võtta. Koht oli ise väga ilus, samal ajal oli ka loojang. Teenindajad mõnusad ja romantiliseks õhtusöögiks hästi hea koht – hämar, õdune ja mõnus. Naljakas tähelepanek – neil oli vetsus hambaorgid! Kui geniaalne :D!

Aga jah, poolte toitudega jäin väga rahule, üks oli ok ja üks ei meeldinud üldse. Aga sellegipoolest külastan kindlasti kunagi veel, kui mitte muu pärast, siis need rohekarbid…mmm!

IMG_9425

IMG_9419

Kas te lähete restoranide nädala raames kuskile sööma? Tuljakus on keegi käinud? Meeldis? Ma lähen neljapäeval Tai Boh’i ka, otsustasin, et viin Lilli deidile! Seal tundub ka päris huvitav menüü olevat.

Jaga: