LAPSE ÜLES KASVATAMINE LAPSED LENDE MARI JOHANNA

lastega on hea, aga…

19. märts 2017

Käisime täna perega H2O veekeskuses ja võtsime minu väikevenna ka kaasa. Käsi südamel – ma teen hea meelega asju oma lastega koos. Tore ju vaadata, kuidas laps lõbutseb. Selles suhtes, et Lendel on muidugi jumala suva, kus ta parasjagu hulbib, otseselt ta ei protesteerinud. Maril on aga veekeskustes nii lahe. Jookseb seal ringi, ujub, laseb liumägedest. Lõbutseb täie raha eest (ja seda raha pidime maksma oma kamba peale VIIISKÜMMEND euri, jeesus, ma olen nagu vanamutt, aga see teeb 750 krooni :D). Küll on aga nende veekeskuste (ja üldse laste lõbutsemispaikade, nagu ka batuudikeskused ja mängutoad) miinuseks see, et mida lõbusam lapsel on, seda väsitavam on vanemal. Nagu tõesti – lapse rõõm on tore asi, aga ei ole minul, vanainimesel, seda energiat enam.

Ehk siis kui ma tahan, et Mari saaks igal pool ringi joosta ja uudistada, pean ma ise ju kaasa jooksma. Mängutoas poleks nii hullu, aga vee juures ei julgeks ma last minutikski üksinda jätta, mis siis, et seal on igal pool vetelpäästjad ja teised inimesed, ikkagi on kuidagi jube. Ja kui ma tahan, et ta saaks torust X korda alla lasta, peab keegi temaga X korda sinna koos minema. Ja no ega ma ka seest täitsa surnud pole, päris ok on paar korda torudest sõita ja laps seljas “piduuuu” kiljuda, samal ajal kui basseinivool meid edasi kannab. Aga päris ausalt eelistaksin ma siis ronida mullivanni ja seal lihtsalt liguneda ja koju ära minna. Sellegipoolest kannatan ja lõbutsen, ise vaikselt enekat haududes. Tõesõna suudab üks inimene vaid nii mitu korda laps selgas ringi ujuda ja entusiasmi teeselda.

Eriti kui kaks last on, siis üks hoiab ühte, teine jookseb teisel järgi. Õnneks oli meil täna Riki ka kaasas, kes mõned torust laskmised enda kaela võttis, aga ega kaua temagi viitsib. Igatahes mitte nii kaua nagu Mari. Lõpuks sain ma Mari ka nõusse mullikasse tulema ja nii me seal vedelesime soojas vees, päris hea oli. Kuni Mari tahtis jälle minema uitada ja keegi pidi teda pidevalt jälitama. Mul oli see au Lentsuga vanni jääda, kui nägin pealt naljakat olukorda. Nimelt vedelesid seal mingid mees ja naine, kelle laps nende juurde tuli ja kurtis: “Emmeeeeee, mina ei viitsi enam selle Kristi järgi joosta…”. See vaene laps oli mingi 6-7 aastane ja see, kelle järgi ta seal jooksis, oli umbes neljane, ma arvan. Vanem õde nägi välja nagu kurnatud üksikvanem, samal ajal kui vanemad mullikas lõõgastusid. “Mäletad, mis me kokku leppisime?” küsis ta isa. “Tahad ju viis euri teenida?”. Tüdruk noogutas ja loivas jalgu lohistades väikse õe juurde tagasi.

Ma ei jõua ära oodata, millal Mari ja Lents koos niimoodi mängida saaks, et ma saaksin ühe teise hoolde usaldada. Kuigi veekeskuses ma vist ei julgeks, aga no kasvõi kodus ütles, et ou Mari, mine vaata, mis see Lents teeb! Või, et klge minge õue mängima! Oooo… see tundub üks kaunis aeg tulevikus olevat. Aga no sinna aega veel on.

Photo on 19-03-17 at 10.26 #2

Peale ujumist käisime veel söömas, toppisime lapsed sööki täis ja viisime Mari ja Riki õikale mu ema juurde. Väsinud Mumm jäi taksos magama ja nõnda sain ma oma emale üle anda magava vääniku.

Koju naasedes oli elutuba saanud uue põranda, panime siin asju paika, koristasime natsa, sättisime, Kardo värvis lauda tahvlivärviga, et Mari sinna sodida saaks ja nüüd ma lihtsalt istun ja mõtlen, et oooh kui lihtne on see elu ainult ühe lapsega. Nii hea, et mu ema vahepeal teda hoida tahab, siis saame meie siin lihtsalt olla, ilma, et keegi aina joonistada, raamatut vaadata, multikaid, telefoni, saia (saiaks kutsub ta kõike head :D) ja tagaajamist mängida tahaks. Ainult titega on elu ikka lust ja lillepidu :D!

Oh appi, ma olen niii väss!

Aga üks lugeja saatis täna oma sõbranna chatist mulle väljavõtte:

17373198_10211585787257846_274655865_o

Huvitav, miks minu nunnudust eraldi välja toodud poldud? Ma ühel hetkel vaatasin ennast peeglist ja mul oli kenasti ripsmekas mööda molu lalaili, nii et terve silmnägu oli ühtlaselt hall ja pekid olid trikoosse nii nibin-nabin mahutatud, et tahtis teine selga rebeneda :D

Igatahes, mida teie viimati laste rõõmuks tegite ja kui palju teie ennast selle käigus mättasse lüüa tahtsite?

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

28 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply väga väga naine 20. märts 2017 at 11:25

  Ma nägin teid unes =) Nii hea unenägu – phmt oli mind vaja, et paar tundi Lendet vaadata, kui te teised kolmekesi mingit asja käisite tegemas. Aga esiteks jõudsite te peaaegu kohe tagasi, teiseks olid lapsed (Mari ka) anomaalselt paid, mõnusad, täiesti mittenutvad, ja siis te tulite tagasi ja phmt olite mõlemad Kardoga nagu seisukohal, et kui ma juba tulin, muidugi ma jään ööseks ka, siin saab magada, siit süüa, kas mulle kohvi või kakaod?

  Ainus jama oli see, et teil elasid majas (mitte kodulomadena, nagu kärbsed nt) mingid ligi kahe labakäe pikkused raagritsika moodi putukad ja ma neid nagu ei tahtnud Lende ligi lasta, äkki hammustavad – aga nad kadusid alati ära, kui neid maha lüüa tahtsin.

 • Reply marii 20. märts 2017 at 08:27

  Homme terve perega tartu kvartali uut spaad vaatama, vanaisa teeb perepileti :) 40euri ja kolm tundi. vanim tütar saab aprillis kolm ja noorem septembris kaks. Mullivannidest peavad, saunadest mitte eriti. Ja kui lapsed on nt. Isaga meestesaunas, siis on vaja hirmsasti emme juurde ja vastupidi.

 • Reply M 20. märts 2017 at 06:33

  Minul on sellised seelikuga bikiinid.Kasutan neid just avalikes ujulates , ülihea asi! Kui ma oma kahe lapsega seal uperdan siis kuskilt midagi ei paista ! Ja kui peakski tampooni nöör paistma siis selle seeliku alt ta ikka ei paistaks.

 • Reply Tereese Tammaru 19. märts 2017 at 22:45

  Kas H2O on lahe veekeskus? Parem kui Pärnu Tervise Paradiis või veel mõni muu?

  Tšekka ka minu blogi: http://sekundiga.blogspot.com.ee/

  • Reply Mallukas 19. märts 2017 at 22:53

   Ma käisin tervisepradiisis mingi 15 aastasena viimati, ei mäleta :D

  • Reply Lilith 20. märts 2017 at 00:57

   Minu meelest on need kaks keskust suht võrdsed, aga h2o-s on palju rohkem atraktsioone, eriti väiksematele.

 • Reply Annika 19. märts 2017 at 22:44

  Oh jah, olen mina ka 14 aastaselt terve SUVEvaheaja hoidnud oma 1,5 aastast õde, väikese kopika eest. See oli kohutav piin tegelikult, liiga suur koorem.

  • Reply Mallukas 19. märts 2017 at 22:54

   No see laps “hoidis” maksimum 15 min :)

 • Reply Virks 19. märts 2017 at 22:27

  Viimane kord kui Pärnus resortis käisin, siis mullivannis lamades märkasin, kuidas mingi naise tampooni nöör umbes 10 senti välja rippus. Kõndis veel ringi tütrega koos. Ma ei saa pihta, kuidas inimesed sellisel ajal ennast ei korrasta ja jälgi. Hea, et ise lastega ei käi ja ei pea seletama, et mis nöör seal tolkneb.

  • Reply grete 19. märts 2017 at 22:34

   Kas sa tõesti arvad, et ta meelega selle tolknema jättis? See mu enda põhiparakas ka alati, iial ei usu et kellelgi meelega selline asi juhtub. Sa oled vist väga õel inimene…

   • Reply Mallukas 19. märts 2017 at 22:54

    ma nõustun gretega, Virks on tont :D

    • Reply Virks 19. märts 2017 at 23:10

     Hahaa, mis mõttes õel. Tõesti ei usu, et meelega, aga ma olen liiga erinev inimene vist. Ise kohendan ja kontrollin iga natukese aja tagant. Ma ausalt ei kujuta ette, et algul sätid ilusti ja siis see lihtsalt vannis pikutades ja saunas käies jalasäärest välja tuleb. Aga mida sellises olukorras oleks pealtvaatajal õige teha? Patsutada õlale ja öelda, et “ou, sul miski nöör”. Ma oli suht kimbatuses ja piinlik oli kuidagi.

     • Virksi kuri kaksikõde 20. märts 2017 at 10:13

      Mis siin naljakat on, mu meelest on ka tampooninöör üks hirmsamaid asju. See võib hammustada, kui ei kohenda, ausalt. Aga lapsele võib seletada, et sealt nöörist tõmmates hakkab värvilisi paberikesi lendama, u nagu American Idol shows. Oma hirmudele silma vaadates saame neist üle.

  • Reply Kertu 20. märts 2017 at 07:18

   Siis peas pole, et teisele inimesele seda öelda? Selle asemel nuta natuke malluka blogis hoopis..

  • Reply Ma 20. märts 2017 at 12:11

   Mu arust pole tampooninöör nii pikki :)

  • Reply Lily 20. märts 2017 at 17:25

   Eriti haige on selle Virksi kommentaaris järjekordselt see, et “Hea, et ise lastega ei käi ja ei pea seletama, et mis nöör seal tolkneb”?! Nagu wtf, kas kõigil inimestel on tõesti nii suur hirm LASTELE asju seletada või? Käite kõik ringi ja hoate muudkui pöialt, et palunpalun jumal tee nii, et täna ei peaks lapse midagi SELETAMA? Dsiisas, kui tõtt ei taha rääkida, siis ütle midagi naljakat või suvalist, lastel muudki teha kui mingi suvalise nöörijupi peale pikemalt pead murda.

  • Reply Mannakas 20. märts 2017 at 21:48

   Kohendad vahepeal???
   Et siis keset veekeskust lööd jalad harki ja kohendad tampooni??

   • Reply allegra 21. märts 2017 at 18:18

    Kuskohas on mainitud, et kohendada tuleb keset veekeskust, jalas harkis?
    Kas on nii kohutavalt raske aru saada, et Virks pidas silmas seda, et päevade ajal on igati loomulik kontrollida, et peidetud kraam peidetud jääb.
    Nii sain mian tema kommentaarist aru. Aga eks arusaamisi on mitmesuguseid.

 • Reply S 19. märts 2017 at 22:01

  Kusjuures täna hommikul just mõtlesin, et läheks ka millalgi sinna veekeskusesse. Ja küsingi nüüd sinu käest, et kas mul mu 2-aastasega oleks seal midagi teha? Lastebasseinis ja mullivannis saaks olla küll aga need liutorud? Mul poiss 93cm pikk ja nii väikeseid sinna vist ei lasta? Või lastakse? ?

  • Reply Mallukas 19. märts 2017 at 22:12

   Tead, mulle tundub et kahesega saad sa olla lastebasseinis, aga seal sajab suva ajal selline sahmakas vett kaela, et Mari ei julgenud sinna minnagi. Mullikas saaks ka olla ja mullika kõrval on mingi külm bassu, kus nuppe näppida. Ükski toru lubatud pole. Ühesõnaga, kahesega ei läheks vist…

 • Reply Pille 19. märts 2017 at 21:39

  Käisin täna lapsega loomaaias ja kuna tal lõunauni vahele jäi, siis pika tiiru peale kiskus ta tuju üsna selliseks…kahtlaseks. Teekond elevantide maja juurest kaameliteni oli eriti pikk ning loomavaene ja nii sel lapsel lõplikult kopp ette tuligi. Paraku kaks-sammu-edasi-seitse-minutit-mossis-näoga-taevasse-vahtida tempo ei meeldinud mulle, nii et kusagil poole tee peal lihtsalt näitasin talle suvalist tühja puuri ja ütlesin, näe, kaamelid on hoopis talveunes, me ei saagi neid näha, lähme nüüd koju. Laps kaenlasse, kiiresti autosse ära ja ketsiga minema :D

  • Reply Mallukas 19. märts 2017 at 21:40

   vana hea lastele valetamine :D

 • Reply Kairin 19. märts 2017 at 21:27

  Minu jaoks on oma ühe lapsega kuskil veekeskustes käimine juba tülikas, aga seda mitte sellepärast, et ma ei viitsiks temaga sadu ja sadu kordi kuskilt liugu lasta, vaid hoopis vastupidi, poiss ise väga tahab veekeskustesse minna aga tema pigem tahakski ainult mullikas lebotada, lõpmatuseni, mina aga tahaks just seda, et ta täie raha eest julgeks ringi mütata. Ja kui ma siis üritan teda meelitada, nn kaasa tirida ja näidata kui fun see on saan vaid kisa vast “ma ei tahaaaa”.
  Ma olen üldse seda meelt, et hästi palju lapsega liikuda ja aktiivselt aega veeta – ma ei viitsi neid lauamänge ja autodega mängida, aga mu poja on täiesti meie vastand, ta ei viitsi üldse veel liikuda, saab suvel 5, ma ei jõua ära oodata millal temas selline huvi tekib, et meil kõigil koos tore oleks, nii tahaks juba koos toimetada. Viimati me käisimegi Viiking spas, noh nii palju kui me mullikas ja niisama seal jões kulgesime oli hästi, kui veits lolli mängida veega mis seal kuskilt voolab ja pritsib oli jama.
  Tänane aiatöö ja grill kogu perega oli lõbusam!

  • Reply Mallukas 19. märts 2017 at 21:28

   Oleneb lastest eksole! Mul Mari jah selline sahkerdaja, üldse ei püsi paigal. Me peaks koos minema veekeskusesse, sa jookse Mariga ringi, ma võin su poisiga mullikas tsillida :D

 • Reply Kribu 19. märts 2017 at 21:20

  Ma käisin paar aastat tagasi ujulas oma 2 aastasega. Sama möll eksole siia sinna jooksu ja võimlemist. Üks hetk tundsin et truss on kuidagi kahtlaselt aga otseselt ei hakanud seal kõigi ees ennast näppima. :-D Lõpuks tahtis poiss juua, läksime oma kappide juurde ja otsustasin alt poolt ka siis ära kohendada. Pool mokka paljas…ja nii ma seal olin pikka aega pool ilusa mokaga. Teinekord tasub ikka ennast kohendada :-D Lihtsalt meenus sinu jutuga minu väike intsident…

  • Reply Mallukas 19. märts 2017 at 21:27

   Hahahhahahaaahaha :D

  • Reply Ma 19. märts 2017 at 21:31

   Hahahahahahaaaaaa ???

  • Reply Tene 19. märts 2017 at 22:23

   Nii raske on sosinal naerda ?, aga ei saa pidama ka ju