Ma olen nii kaua sellega jamanud, et lõpuks tõstan käed ja loodan, et mu lugejate seas on inimesi, kes ehk meid aidata saavad. Ma lihtsalt ei suuda a) normaalse hinnaga pileteid leida, b) neid ära osta…

Alustame siis algusest – tahame minna sügisel Tenerifele. Alguses mõtlesime olla seal oktoobrist novembrini ja Adeje kandis. Meil  on Tenekal tuttavad ees ka, seesama Olavi, kes ajab Tenerife kompassi asju. Tema andis mulle esiti kontakti, kelle käest majutust uurida ja soovitas meil Adejest ka kaugemale vaadata, nimelt Los Gigantesesse. Olavi sõnul käib seal aina rohkem ja rohkem turiste, olla nn tõusev täht. Sel on ka soojem ja odavamad hinnad – nii majutuses kui ka söögi poolest (sest pole veel turistide seas nii popp). Just Los Giganteses oligi pakkuda üks lahe ookeaniäärne ruumikas korter koos basseini, kahe magamistoaga.

Sellega oli aga see värk, et see korter oli saadaval ainult novembrist kuni detsembrini. Seega võtsimegi ainsa pikaajalisema aja endale ja otsustatud saigi, et reis toimub hoopis 8 november kuni 20 detsember. Selle ajavahemiku hinnaks öeldi 1700€. Mitte muidugi kõige odavam, aga arvestades, kui pikalt me seal oleme, siis tegelikult päris okei. Lisaks plaanivad mõned sõbrad ka nädalaks-paariks tulla, siis saame neid majutuskulusid nats jagada ka.

Nii, koht bronnitud, siis on pileteid vaja. Nõudmised – kohale peab saama võimalikult väheste vahepeatustega ja võimalikult kiiresti, sest kahe lapsega ei ole lihtsalt väga meeldiv kuskil lennujaamades konutada ja muudkui maanduda ja õhku tõusta. Minul pole näiteks kunagi kõrvad valutanud, aga Kardol on paar korda väga valus olnud ja seega ma ei tahaks, et lastel ka nadi oleks.

Läksin mina siis Finnairi lehele ja toksisin kuupäevad sisse.  Hind 1255, mis on vist suht okei, arvestades, et tegu on nelja edasi-tagasi piletiga, aga lennuajad on nadid. Väljub Tallinnast pool 10 õhtul, jõuab Helsingisse 22.10 ja Tenerife lennuk väljub alles uuel hommikul kell kuus, seega tuleks nagunii Helsingis kuskil ööbida, sest me ei jää ju lastega lennujaama ööseks konutama. Samas kohale jõuab normaalsel ajal, kümne paiku hommikul.

Tagasipilet on ok: väljub tenekalt kell 11.30, jõuab Helsinkisse kell 19.50 ja juba kell 20.35 tuleb lennuk kodu poole, et ei pea kaua ootama.

Mõtlesin, et otsin siis nii pileteid, et soodsaim (ja kiireim) pakkumine helsingi-tenerife ja siis hiljem vaatan mingi normaalse tallinn-helsinki võimaluse juurde. Läksin siis sedapuhku momondo lehele ja see pakkus kõige soodsamaks variandiks piletid, mis läksid maksma kokku 663, mis on väga hea hind AGA jube pikk reis ja miljoni vahemaandumisega. Kahe lapsega ikka selgelt liig.

Hinnalt järgmine tundus sobiv olevat! Neli piletit kokku 860 eurot ja mõlemad lennud ilma mingite vahemaandumisteta, lihtsalt kuus ja pool tundi sõitu mõlemas suunas ja kohal me oleksimegi.

Ma mõtlesin, et okei, mul just on täpselt nii palju raha kontol, ostan siis need piletid ära, ei tea ju kas need hinnad lähevad veel soodsamaks või kallimaks või… ei oska ju nii ennustada, kas keegi teist muidu oskaks? No ja siis hakkas see jeblamine pihta, et Momondo suunas mind Bravofly lehele ja ma üritasin ja üritasin maksta, jõudsin iga kord nii kaugele, et ta palus isiku kinnitamiseks logida Swedbanka, tegin seda ja siis lõi errori ette ja ütles, et makse ei õnnestunud. Ma päriselt proovisin mingi MILJON korda, kuni juba päris närvi läksin. Mingit meili ka pole seal lehel, et kuhu selle jamaga pöörduda.

Siis tulin omast arust kavalale mõttele – lähen ostan need piletid siis otse Norweigan Airi lehelt ära, ehk seal makse õnnestub. No ja mida ma siis seal näen! See lend, mis Momondos oli, mis väljub Helsingist kell 17, sellist seal pole. Näitab ainult ühte, kell 5 hommikul väljuvat lendu. Kuidas saab olla, et seda õhtust lendu nende kodukal ei leidu?? Hind suht sama, okei 20 euri kallim, 884€. Aga ikkagi, miks nende kodukal seda lendu pole, mida meie tahame? Nii nadi on kell 5 hommikul lendu alustada, kui sellisel ajal ei tule Tallinnast sinna ühtegi lendu ja see teeks ainsaks variandiks selle, et me peame päev enne Helsingisse minema, kuskil ööbima ja hommikul kell 4 hiljemalt lennujaamas olema. Õuuudneee!

Nüüd ma olengi nii närvis, sest ma ei saa aru, miks seal esimeses kohas ei töööta midagi….

Küsimused ka teile: kust teie veel lennupileteid otsiksite? Kas hinnad võivad veel odavamaks minna või peaks ära ostma kiiresti?  Kuidas võimalikult soodsalt Tallinnast-Helsingisse saab? Kas need lennupiletid on alati sama hinnaga? Äkki keegi oskab paremini googeldada kui mina ja leiaks meile võimalikult normaalse reisi meie kuupäevadega? Palun, aidake vaest inimest, ma ei saa enam ise hakkama ja pean abi paluma :D

Ps! Pealkiri kõlab, nagu ma paluks rahalist abi :D Seda võib loomulikult ka anda, aga ma eelistaks rohkem infot. Kellel on?!  Pliis aidake mind, ma tahaks, et kõik plaanid oleks ilusti tehtud ja olemas, et saaks juba reisist unistama hakata ja päevade lugemist alustada.

Jaga: