Uncategorized @et

kohvihooliku ülestunnistus…

25. aprill 2017

Kunagi olin ma 100% teefänn, jõin päevas mitu tassi teed ja kohvi jõin nii harva, kui keegi kuskil pakkus, ise teha ei viitsinud iialgi. Okei, ehk siis, kui keegi külas oli, siis ikka tegin, aga nagu niisama iseendale mitte. Asjalood muutusid, kui me Kardoga kokku kolisime. Kardole meeldib kohvi juua ja kuna tema seda kogu aeg lahkelt tegi, siis jõin seda ka mina. Alguses tegimegi kohvi hariliku presskannuga ja kui ma nägin, et seal tassikene on, siis kulistasin selle rohke piima ja suhkruga alla.

Eelmisel aastal rentisime Saku Lättest Jura kohvimasina ja no siis alles kohvijoomine pihta hakkas. Nii lihtne on ju nupule vajutada ja tass kohvi voolab välja. Ühel hetkel avastasin ma, et 3-4-5 tassi kohvi päevas on nagu väga tavaline nähtus. Kuigi ma joon üli lahjat kohvi, siis ikkagi… Tundub nagu juba kuidagi palju. Sellegipoolest ei taha ma sellest loobuda ka, aga ega see kohviga liialdamine vist hea olla ei saa?

Kohviteemadel googeldades jõudsin ma mingile lehele, kus oli päris palju lahedaid fakte kohvi kohta:

 • Kohvi ei maksa juua kohe peale ärkamist, sest tunnike peale silmade avamist toodab su keha kortisooli, mis sind nagunii erksamaks teeks. Seega oleks kaval juua kohvi tund-kaks peale ärkamist, mil keha väsima hakkab.
 • Legendi kohaselt avastati kohvi ergutav omadus vääääga palju aega tagasi, mil vanas Etioopias märgati, et kitsed lähevad kohvimarju süües “hulluks”.  Jah, enne kui kohvist saab kohviuba, on ta täitsa punane mari, mis puu otsas kasvab.
 • Kohvi sisaldab kasulikke aineid, nagu B5 vitamiinid, B2 vitamiine, magneesiumi ja muid kasulikke asju, mida ma isegi tõlkida ei oska:D
 • Kohvisõpradel pidi vähem esinema Parkinsoni tõbe, diabeeti ja südamehaigusi.
 • Kohvi joomine pidavat metabolismi kiirendama 3-11% võrra. Ehk siis kohvi joomine peaks saledamaks tegema! Muidugi siis ei tohiks vist sinna sisse sada lusikat suhkrut panna.
 • Kõik kohad maailmas, kus kohvi kasvab, on ümber maakera niiöelda ringis. Seega kutsutakse seda “kohvivööks”.
 • Maailma kõige kalllim kohvi on tehtud elevandikakast!

Okei, ma ei tea isegi, miks ma selle taaga ette võtsin, et neid fakte teile ka edastada, aga no aeg-ajalt võin ju oma armsaid lugejaid harida kah :D Kui aga keegi teie seast teab, kui palju on okei päevas kohvi juua, siis ma oleks üks suur kõrv ja ootaks hea meelega vastuharimist.

Muuseas, sellel nädalal toimub Kultuurikatlas Tallinn Coffee Festival, kas keegi plaanib sinna minna? Ma sain teile kinkimiseks 10 piletit, ehk siis saan anda viiele inimesele võimaluse kahekesti festivalile minna. Mul endal on ka plaanis minna ja lapsed võtan ka kaasa. Näiteks laupäeval teeb Kahvliahvi kokakool koos Merle Liivakuga lastele tegevusi kell 12-15 – sinna me vist Mari viimegi. Lisaks pange tähele, et üritust võivad külastada ka need, kes kohvi ei joo, kuna seal on ka teed, kakaod, ägedad pop-up kohvikud ja toidukohad jms, et asi ei keerle ainult kohvi ümber. Toimuvad ka kihvtid võistlused – nt cupping ja latte art, ehk siis piimaga kohvile nn. joonistamine. Ma kunagi oskasin isegi lehte teha! Või oli see süda… Kes seda enam mäletab :D

Kui tahad ka festivalile tulla, siis kirjuta mulle kommentaaridesse, et kui tihti sina kohvi jood ja mismoodi sa oma kohvi eelistad? Piimaga? Mustalt? Suhkruga? Üks mu külaline jõi isegi meega! :D 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

120 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Jana Reinumäe 3. november 2017 at 00:22

  Mallu, kui saladus pole, palju Saku Lättest espressomasina rent maksab? Olen ka aastast-aastasse üha suurem kohvifänn. Omaksin ka suurima hea meelega espressoautomaati oma köögis!

  • Reply Mallukas 3. november 2017 at 08:11

   Migi 30-40 (oleneb masinast)

 • Reply C. 2. mai 2017 at 13:10

  Vana postitus juba ja festivalile ei jõudnud aga hakkas huvitama ei teadnudki, et saku läte masinaid rendib nii kodukasutajale, aga ehk sa oskad umbkaudset hinda öelda? Meie pere armastab väga kohvi ja unistan ammu juba heast masinast mis on nii kuramuse kallid :D

  • Reply Mallukas 2. mai 2017 at 19:49

   mmm… minu meelest on mingi 30 euri kuus

 • Reply Merka 29. aprill 2017 at 08:59

  Kuskilt kunagi on meelde jäänud, et 2 tassi päevas on okei kogus. Ise tarbin kohvi hommikuti piimaga enamasti 2-3 tassi päevas.

  See maailma kalleim kohv peaks olema hoopiski mangustikaka kohv :) Kunagi ämm Balilt tõi ja sai proovitud, kuid ma pole vist piisavalt suur kohvigurmaan.. Oli küll hea kohv, kuid mitte nii hea, et oleksin valmis igapäevaseks tarbimiseks nii suuri väljaminekuid tegema.

  Ja veel fun fact- piim aeglustab kofeiini imendumist, seega peaks piimaga tarbitud kohvi mõju olema pikaajalisem ja vähem tuntav kui piimata. Kuid ma olen vist oma organismi kohviga nii ära harjutanud, et erilist efekti enam küll ei tunne. Pigem on kohvi joomine minu jaoks harjumus ja maitseasi, kui ergutamiseks.

 • Reply Sannu 28. aprill 2017 at 19:40

  Mina olen ka see imelik, kes kohvi meega joob. Selles kombes saab süüdistada mu vanemaid. Mäletan, et esimest korda, kui proovisin, siis mõtlesin samamoodi, et väga imelik maitse, miks keegi peaks tahtma nii enda kohvi juua :D Aga mõtlesin, et mesi kasulikum kui suhkur ning harjusin ära.

 • Reply Ellu 28. aprill 2017 at 01:02

  Umbes korra nädalas, kui olen unine ja piimaga ning ilma suhkruta.

 • Reply Janek L. 27. aprill 2017 at 22:45

  Mina joon ka tavaliselt 4-5 tassi päevas. Tavaliselt teleka ees. Ma ei usu, et see palju on. Oleneb muidugi inimesest, kuidas kellegi tervis kannatab. Mulle maitseb kohv ja miks mitte siis seda juua.

 • Reply Eliisa 27. aprill 2017 at 17:37

  Kohvi joon tavaliselt hommikuti ning piimaga, kui aga päev ülikoolis on väsitav ja pikk siis mõnel päeval tuleb teinegi tass hommikusele juurde, aga kindlasti on see must have asi hommikuti..või noh..vähemalt on saanud sellest iga hommikune harjumus ??

 • Reply karka 27. aprill 2017 at 12:00

  Joon kas musta kohvi või latte kohvi. Suhkrut ei lisa, kuid vahel, kui on magusa isu, siis lisan kookose/šokolaadi vms maitsesiirupit. Sellest ajast, kui koju sai ostetud nn. käpaga kohvimasin, olen hakanud vahet tegema kohvil ja “kohvil” – see maitsete maailm on ikka tohuuutuuu… ja see kohviaroom..mmm. Tahaks juba niii väga sinna festarile minna!

 • Reply MK 27. aprill 2017 at 09:19

  Mina olen täielik kohvihoolik :D
  ainult kohvi omale sisse jookski , söögi alla- söögi peale :D Kunagi pole kohvi minu jaoks liiga palju ;)
  Eelistan juua kohvi piimaga ja vähese suhkruga.
  Väga-väga tahaks festivalile minna ja uusi lahedaid asju proovida ja näha seoses kohviga :)

 • Reply Laura 27. aprill 2017 at 08:57

  Ma kohvi küll ei joo, aga festivalile läheks sellegi poolest! :)

 • Reply Mari-Liis 26. aprill 2017 at 22:02

  Kui ma imelikult värisema ei hakkaks, siis ma jooks ilmselt 16 tassi päevas. Vist ei oleks kuigi tervislik? No ma proovin normaalne olla ja mingi kolmega hakkama saada. Kohvi võib tegelt juua nii palju kuni tervisele mõjuma ei hakka, nii et liti palju jaksad.
  Soovitan musta suhkruta kohvi proovida, alles siis saab aru et erinevatest maitsetest ja et kohvil ja kohvil on vahe. Ja noh, ei pea vähemalt kohvi pärast paks olema. Hommikukohvi meeldib mulle kodust termosega tööle kaasa võtta ja seda alles 10 paiku limpsida. Pärastlõunal on ikaldus üldiselt, sest minu majast liiga head kohvi ei saa, aga samas kui veits šokolaadi kõrvale saab, siis on täitsa okei. Kui ilmad ilusaks lähevad siis viitsin ehk veidi rohkem kõrvalmajas käia. Minu lemmik peale-tööd-maiustamise-kohv on üsna lahja ja väikse sirtsaka maitsekohviga.

 • Reply Proua 26. aprill 2017 at 20:54

  Ma joon 2-3 tassi päevas. Neid klassikalisi kohvitasse, mitte pooleliitriseid kruusitäisi.

  Kohvijoomine käib mul muidu periooditi – aeg-ajalt on nii, et kohv lihtsalt ei maitse. Siis võin vabalt paariks nädalaks kohvijoomise maha jätta, sest no mis ma tast ikka larbin, kui maitse vastu hakkab.
  Ma ei teagi, millest see tuleb. Hormoonitasemest vb või midagi.

  Joon mustalt. Kui külas olles kehva kohvi pakutakse ja viisakusest ära jooma pean, siis panen piima või suhkrut ka. Ja väljas kohvi juues võtan ikka mingi late või cappuccino vmt. Piduvärk ikkagi ju :P
  Suhkrut ka ei pane – kui kunagi kaalunälgijates käima hakkasin, siis harjutasin ära.

  Veel üks fun fact kohvi kohta: kohvi sisse tuleks panna pisut soola, see pidada mõru maitse ära võtma.

  Kas see kehtib ka, ma ei tea, pole proovinud. Tundub ikka kuidagi eriti veider soola panna kohvi sisse. Aga noh, samas soolane karamell kõlab ka kahtlaselt, aga on siiski megahea.

  • Reply Proua 26. aprill 2017 at 20:58

   Aa, ja ma ses osas väga peps pole, kuidas kohv valmistatud on. Kodus on mul espressomasin ja itaallaste caffetiere, tööl kapslimasin (ma seda koju ei tahaks, vastutustundetult palju prügi tekitab), ämma ja äia juures pannakse filtrihoidja termose peale ja sinna siis kohvipuru ja vesi sisse ja võin ka täitsa pätikohvi juua, kui muud ei anta.

   Lahustuvat kohvi joon ka vahel, nostalgiast vist. Aga seda 2-in-1 lahustuvat piima-suhkrujooki, mida ülikooli ajal joodud sai, enam küll ei taha. See nii magus, et hambad kukuvad välja.

   • Reply Proua 26. aprill 2017 at 21:00

    2-in-1 peaks siis ikka 3-in-1 olema.
    Kuigi, noh, seal põhiliselt piim ja suhkur :P

 • Reply Kaisa 26. aprill 2017 at 17:19

  Ma armastan kohvi ning seega joon päevas minimaalselt 3 tassi kohvi vähese piimaga. Vahel kui piim üle viskab siis joon ka kohvi- või vahukoorega :) Mustalt joon kohvi ühe kindla kohvioasordi puhul aga kunagi ei tule meelde küsida mis sort see täpsemalt on – sellise pähklise mekiga kohv.

 • Reply Laura 26. aprill 2017 at 15:55

  Uhhh.. kohv. Minu kohvisõltuvus tekkis samuti siis, kui tööl masinakohvi rüüpama hakkasin. Hommikused kohvid on küll vist pea alati mingil määral mu elus olnud, aga masinakohv ikka teine tera.. no nii hea.
  Mina joon kohvi suhkruta ja piimaga. Kusjuures hiljuti avastasin et soja-/mandipiim sobib samuti hästi!
  Kunagi kallutasin ka kohvitassi ikka mitu lusikat suhkrut, kuid võõrandasin end sellest harjumusest ja ausalt.. naudin nüüd tavalist kohvi palju rohkem kui nt cafe latte’sid ja cappucinosid.Lihtsalt sellepärast, et kohvi enda maitse tuleb magustamata palju paremini esile.

 • Reply Marju 26. aprill 2017 at 14:50

  Minu kohvisõltuvus on arenenud tasahilju.. ühest väiksest tassist hommikupoolikul on nüüd saanud kolm tassi kanget kohvi päeva jooksul. Mis teha, ma lihtsalt ARRRRMASTAN kohvi ja kohvilõhna! See tekitab minus õndsa heaolutunde.

 • Reply Liis 26. aprill 2017 at 14:41

  Mina joon väga harva, sest tööl masin teeb nii kanget, et isegi pooleks piimaga ei suuda ma seda juua. Kodus joon lahustatavat, sest ei näe pointi osta mainat, et 2 korda nädalas kohvi juua. Paar korda kuus ostan coffein-st kuujoogi, mulle need meeldivad :). Ja kodus joon kohvi piima ja meega :)

 • Reply M 26. aprill 2017 at 14:40

  Mitte kohvi, vaid kohv!! ?

 • Reply S. 26. aprill 2017 at 13:37

  Mina joon ainult lattet või vahustatud piimaga kohvi. Kuna mul on madal vererõhk, siis mul pea valutab väga tihti meeletult, beebiootel ka veel, siis on ainus asi kohv, mis võtab valu ära. Sel juhul olen nõus jooma isegi tavalist piimaga kohvi.

 • Reply Murjaaa 26. aprill 2017 at 12:49

  Joon kohvi max kaks korda päevas. Armastan piimarohket lattet. Kuna hindan väga kvaliteetse piimakohvi maitset, siis lisaks suhkrut ei lisa.
  Lugesin ka teiste kommentaare ja on huvitav näha, kuidas inimeste kohviharjumused ajaga arenevad – nii ka minul! Alustasin kohvi joomist umbes 20-aastasena ja ei teadnud kohvimaailmast siis veel midagi, ka 2in1 oli täitsa joodav! Täna ma sellist magusat sula enam ei jooks.
  Kuna joon kohvi tema maitse, mitte saadava energia pärast, siis on mulle kohvi kvaliteet ja valmistamise viis olulised. Eriti oluline on see hetk, mis ma kohvi joomisele pühendan – jõuan enne teisi kontorisse, teen ühe kohvi ja lihtsalt istun, naudin. Naudin lõhna, vahtu, maitset…

 • Reply Kristi 26. aprill 2017 at 11:34

  Mina ei ole enam mitu aastat kohvi joonud, aga enne mahajätmist jõin musta kanget pätikohvi. Mees joob suhkru või meega.

 • Reply Janet 26. aprill 2017 at 11:09

  1 tassi kohvi joon päevas kindlasti, mõnikord ka rohkem. Kohvi joon piima ja siirupiga

 • Reply Liisa 26. aprill 2017 at 10:58

  Tavaliselt joon 1 tassi kohvi, vahel harva ka 2 tassi, kui on väga suur tahtmine. Kohvi joon piimaga, suhkurt ei lisa kunagi.

 • Reply Liisbett blogib 26. aprill 2017 at 10:38

  Mul oli samamoodi. Mina ei joonud üldse kohvi enne Kentiga kokku kolimist. Alguses hakkasin ma 3in1 kohvi jooma ning üsna pea läksin tavalisele kohvile üle. Nüüd Hispaanias enamuse aastast on kohv elu lahutamatu osa..kuni suveni. 40 kraadise kuumusega ei suuda ühtegi lonksu sooja jooki juua :D

 • Reply Mai 26. aprill 2017 at 09:53

  Päevas korra tuleb tassike musta kohvi ära küll, aga mulle meenub veel aeg kui töötasin nooremana kohvikus, kus esimene meesklient küsis, et kas ma saaksin talle lusikaga võid latte sisse panna. Vot see ajas küll maksa kurku korraks. :D

 • Reply tupsulotu 26. aprill 2017 at 09:51

  Tassis kohvis on u 50-90 mg kofeiini. Oleneb sordist ja joogist (latte, tavaline, ekspresso). Päevas on ohutult lubatud tarbida 200 mg kofeiini. Ehk 2 keskmise kangusega kohvit vüi 3-4 ülilahjat kohvi. Kella 14-16 paiku pärastlõunast ei soovitata enam juua, pidavat und häirima

 • Reply Isabel 26. aprill 2017 at 09:36

  Mina joon kohvi harva ja teen sellest suht lastekohvi :D Pool tassi piima, veerand tassi suhkrut ja siis natuke kohvi peale. Mees on mul aga mega kohvihoolik ja oleks üritusest ka ilmselt täiega sillas. Tööpäevadel kulistab ta vähemalt 5 tassi kohvi.

 • Reply Liina 26. aprill 2017 at 09:25

  Kohvi joon ikka iga päev, mõnikord harva on päevi, kui piirdun ühe tassiga, üldiselt 3-5 tassi päevas. Alati panen ka piima ja suhkurt, lemmik on latte. :)

 • Reply Pauliine 26. aprill 2017 at 09:18

  mina armastan kohvi nautides juua :D Kuumana, piimaga ja kui suur magusa isu on siis panen kas tilga mett või kondenspiima kohvi sisse, vahel ka jäätist(mis muidugi teeb kohvi jahedamaks) :D Üle 2tassi päevas kohvi ei joo, aga need 1-2tassi olgu head ja kvaliteetsed :D

 • Reply Mari 26. aprill 2017 at 09:15

  Peale ärkamist kohe tassike ja siis tunni pärast teine. Imetava emana rohke sooja piima ja suhkruaisaldusega kohvi leiab minu tassist. Usun, et oskan nautida ja ära tunda head kohvi ja plaanin ka üritusele minna!

 • Reply Karmen 26. aprill 2017 at 09:01

  Olen hakanud ka jälle liiga palju kohvi jooma.. 4-5 tassi päevas kindlasti, suhkru ja piimaga :)

 • Reply Helen 26. aprill 2017 at 08:44

  Kodus hommikul 1 tass ja kui jääb väheks, siis tööl ka veel üks tass. Teinekord kui kolmas tass päeva jooksul on juhtunud, siis olen südari äärel juba olnud, no ei kannata nii palju. :D

  Peale valan soja- või kaerapiima, kui on fancym tuju, siis vahustan piima ära ka.

 • Reply Karmen 26. aprill 2017 at 07:44

  1 presskannu kohv päevas. Tööl olles, kus on super kohviaparaat, teen umbes 2 lattet päevas :)

 • Reply Kristi K 26. aprill 2017 at 07:24

  Ma olen 20aastane ja olen kohvi joonud juba väga palju aastaid, vanemate eeskujust oli ka vaja ju mul juba varakult n-ö alustada. Küll aga nende aastatega on muutunud kohv, mida joon. Alustuseks olid kõik need jubedad 3in1 pulbripakid, siis lâks üle lahustuvale kohvile koos suhkru ja piimaga, kuid nüüd juba 3 aastat joon ainult musta päti kohvi ja mõtlen õuduga, kuidas suutsin neid solke varem juua! ?
  Küll aga armastan proovida uusi kohvisid näiteks väljas käies; ûks lemmikum karamelli macchiato!

  • Reply Kristi K 26. aprill 2017 at 07:27

   PS! Vâhemalt 4 tassi päevas!

 • Reply Eliis 26. aprill 2017 at 06:15

  Ma joon vähemalt 3 tassi kohvi päevas, millest esimese koorega ja ülejäänud mustalt. Mustalt hakkasin jooma, sest soovin veidi kaalu langetada, aga kui nii palju koorega kohvi päevas juua, siis see ei õnnestu kohe üldse.
  Kusjuures mustal kohvil pole häda midagi, täitsa hea on :). Mu maitsemeeled on ajaga muutunud, sest aasta tagasi ma ei suutnud üldse musta kohvi juua.

 • Reply Lilith 26. aprill 2017 at 04:07

  Ei ole kunagi isegi proovinud mitte, ei tundu eriti hea kraam olevat :D

 • Reply Gerda 25. aprill 2017 at 22:55

  Tavaliselt 4-5 topelt lattet, või 5-6 Cappuccinot ??

  Totaalne kohvihoolik.

 • Reply mrjm 25. aprill 2017 at 22:52

  iiiaaaa, mina kavatsen oma sünnipäeva küll kohvi lürpides festivalil veeta :P

 • Reply Geily 25. aprill 2017 at 22:30

  Ma joon alati kohvi puhtalt või siis meega- minimaalne törts :D Kunagi olin barista, siis sai see meega joomine tavaliseks. Tarbin ebaregulaarselt- vahel rohkem, vahel vähem. Kui hommikul tunnen, et surm kohe tuleb ja viib silmad minema, siis joon. Õhtuti ainult siis, kui tean, et magama ei saa niipea :D
  Sõltlaseks ei pea, aga ära ka ei ütle.

 • Reply Lumi 25. aprill 2017 at 22:08

  Lihtsalt mainin, et ainsuse nimetav on kohv. Nt mulle maitseb kohv, jõin ennem kohvi.
  Aga teemasse, 2 tassi päevas, piima ja 1 tl suhkruga.

  • Reply Anni 25. aprill 2017 at 23:03

   Lihtsalt mainin lisaks, et ennem = pigem.

 • Reply Leena 25. aprill 2017 at 22:07

  Tööl on kohvimasin, niiet 2-3 tassi päevas joon. Piima ja steviat panen sisse ka. Kodus on espresso kann, iga päev ei viitsigi teha sellega.. Samas muud varianti pole ja kui pole tööpäev j a kohvi tahaks, siis peab tegema :D

 • Reply Kati 25. aprill 2017 at 21:58

  Üldiselt joon kohvi 3-7 tassi päevas, täiesti sõltub (eks see 7 on juba ekstreemsem juhtum). :D Hommikul teen esimese tassi autosse kaasa, kuskil neljandik tassist piim + max 1tl suhkrut. Edasine on juba nii ja naa, kontoris lasen tassi korraga kaks kolmest: cappuccino, espressokakao, mochaccino. Mul on hea suur tass. :) Üleüldine reegel on see, et mida rohkem ma kontoris olen (mul üsna liikuv töö), seda rohkem kohvi ka joon, sest no tõesti on mugav nupule vajutada ja ongi kohe olemas.
  Statoilis (ma ei tunnista seda uut nime) käin mitu korda nädalas ja seal läheb alati XL cappuccino + 1 pruun suhkur + 1 pumbatäis soolakaramellisiirupit + peale nats šokolaadipulbrit.
  Kusjuures ma olevat väiksena, ca 4sena, käinud salaja kohvitasside põhjasid ära joomas. Sündinud kohvihoolik, mis teha. :D Coffee Festival on ilmselgelt mulle mõeldud üritus! :D

 • Reply Liisu 25. aprill 2017 at 21:56

  Kohvi joon väga-väga harva, kuna musta kohvi maitse ei meeldi üldse. Kui joon, siis lahustuvaid kohve, kus hea maitse suhkrust tuleneb…:D Samas olen suur teejooja, eriti meeldivad igasugused taimeteed, nende maitse on hea ilma suhkruta ka :)

 • Reply Gerda K 25. aprill 2017 at 21:42

  Ma joon vist liiga palju- kasvuspurdis laps öösel väga hästi ei maga :( Kohvi joon sooja piimaga.

 • Reply Mia 25. aprill 2017 at 21:40

  Ma kunagi jõin meeletult kohvi ja ei kujutanud oma elu ilma selleta ette. Esimese asjana hommikul panin kohvi tõmbama ja päevas jõin minimaalselt 5 tassi. Nii jube kui praegu mõtlen :s
  Siis mingi hetk tekkisid paanikahood ja ärevus ja pmst see meeletu kohvi kaanimine oli üks põhjustest miks need mul tekkisid, nii et vaadake igaks juhuks kohviga ette.
  Nüüd pole peaaegu aasta kohvi joonud ja niiii hea tunne on. Juba mingi nädal peale kohvi joomise lõpetamist tundsin, et magan hoopis paremini ja igapäevane väsimus/uimasus kadus ära.

  • Reply Kaja 25. aprill 2017 at 21:56

   Sama siin. Jõin varem 3-4 tassi päevas. Ikka oli hea kontori kööginurgas ennast kohvitass käes sirutada. Ja siis tekkisid paanikahood ja ärevushäire. Niigi puperdav süda hakkas veel kiiremini tööle ja enesetunne oli ikka üli halb. Loobusin kohvist. Nüüd ei ole enam 3,5 aastat kohvi joonud. Uni on parem ja magu ei ole ülihappeline.

 • Reply Kerly 25. aprill 2017 at 21:38

  Asendasin paar kuud tagasi oma kohvi kofeiinivaba kohvi vastu :)

  • Reply Kerly 26. aprill 2017 at 09:19

   A sry, festivalile minna ei soovi :D

 • Reply M. 25. aprill 2017 at 21:37

  Piimaga ja 2 lusika suhkruga. Või siis lattet ja sel juhul kolmveerandi lusika suhkruga :)

 • Reply Laura 25. aprill 2017 at 21:29

  Minule maitseb kohv väga. Üldiselt joon kohvi 1-2 tassi päevas, kuid kui on hea kohvi, siis läheb 3-4 tassi koos tilga piimaga. On ka muidugi juhuseid kus olen samuti joonud 6 tassi kohvi ning olnud teel 7ndat haarama, kui mõistus on alles koju jõudnud? Vanasti võisin juua mis tahes kohvi: Kannu-, presskannu-, päti- ja ka lahustuvat kohvi. Nüüd on, aga järjest kõik välja langenud minu valikutest, isegi presskannu kohv, mida ma nii kohutavalt armastasin. Olengi parajasti uute kohvi valmistamis meetodite ning uute maitsete otsingul ning Tallinn Coffe Festivalilt leiaksin ehk midagi uut enda igapäeva!

 • Reply Maris 25. aprill 2017 at 21:15

  Muideks, piimaga nn “lahja” kohv püsib organismis piimas leiduva kaltsiumi tõttu palju kauem kui must kohv, mida muidu kangemaks peetakse. Seega ka näiteks õhtul tasub enne juua musta kohvi kui piimaga (kui on probleem, et hiljem ei saa uinuda), sest see väljub organismist kiiremini. Arvatakse aga teisiti, kuna piim ju “lahjendab” kohvi. See tähendab siis seda, et need 3-4 tassi “lahjat” kohvi hoiab su kehas terve päeva suht ühtlase kofeiini taseme- oled sõltuvuses ?☺

 • Reply Kristina 25. aprill 2017 at 21:02

  Uuh, 3-4 tassi päevas. Hommikukohvi vahustatud piimaga ja väikse meega, ülejäänud kohvid tööl, mugavast masinast. Kuid alati palju piima, magusaibet mitte tingimata.

 • Reply Madli 25. aprill 2017 at 20:47

  Joon rohke piimaga:) tahaks väga sinna festivalile minna. Pöidlad pihus :)

 • Reply Anastasia 25. aprill 2017 at 20:46

  Mina joon kohvi täiesti mustalt, kui juhul kiire ei ole. Siis võin piima ka sisse panna, et kohv kiiremini jahtuks. Suhkruga ei suuda absoluutselt juua, hakkab lausa halb sellisest kohvist. Ja varem võisin päevas kuni 10 tassi ära juua, kuid õnneks on praegu see kogus 1-2 peale läinud.

 • Reply Ylle BööDi 25. aprill 2017 at 20:32

  Mis mõttes joob kohvi “isegi meega”?? Väga okei on meega juua. Mõnikord panen sidrunilõigu ka sisse. Kohvifriik vist olen.
  Väljaspool kodu on lemmik kakaokohv – seda saab Subway’st ja Statoilidest (pardon, Circle K-dest. Jeerum, kui perversselt see kõlab :-/). Piparmündisiirupiga on ka hea, kui käepärast juhtub olemas.
  No läheb ka ikka mitu-mitu tassi päevas.

 • Reply Kristi 25. aprill 2017 at 20:19

  Joon päevas vähemalt 2 tassi kohvi piimaga, täielik lemmik jook. Ei kujutaks elu ilma kohvita ettegi.

 • Reply Liis 25. aprill 2017 at 20:14

  Ma joon ikka suht tihti ja seda juba teismeliseajast saadik, ükski päev pole selline, kui ühtegi tassi ei jooks. Gümnaasiumi ajal võtsin iga päev hommikuti kohvi termostassiga kaasa ja aeg-ajalt tegin koolis veel kohvi sinna :D

  Aastaid jõin ma väga magusat kohvi, 4-5 lusikatäie suhkruga. Nüüd ainult piimaga ning vahel sobib isegi mustalt.

 • Reply Maarja 25. aprill 2017 at 20:12

  Mina joon päris palju. Homikul kui silmad kell 7 lahti teen, kell 10 tööl, kell 12 lõunal lattet, kell 3 tööl ja siis õhtul ka ühe kui koju jõuan :D (vist päris palju) Kohvi joon koorega, hommikul ka 1tl täis uhkrut. päevasest suhkrust olen loobunud. kaalule on see mõjunud -5 kg ;)

 • Reply Liis 25. aprill 2017 at 20:08

  Joon kohvi umbes kaks korda päevas. Hommikul teen kohvi masinasse valmis ja sealt umbes tunni jooksul joon kaks tassi. Kuskil pealelõunal teen värske kohvi tassi nö “pätikohvi”. Kohvile lisan rohkelt piima, varem tarvitasin ka suhkrut, kuid enam mitte.

 • Reply Elis 25. aprill 2017 at 20:04

  Mina ka täielik kohvisõltlane. Ma ei teagi millest see sõltub aga on päevi kus joongi sinult 1 tassi kohvi. Aga enamasti jääb ikka 3-4 tassi ringi. Kohvi joon piima ja suhkruga. Latte on vaieldamatu lemmik :)

 • Reply Piret 25. aprill 2017 at 20:00

  Proovi Bulletproof kohvi koos või ja kookosõliga, Internetist leiad infot. :)

 • Reply Elis 25. aprill 2017 at 19:55

  Joon väga tihti :D päevas umbes 4 tassi. Ja just kanget musta ilma suhkruta

 • Reply Kati 25. aprill 2017 at 19:53

  Oioi, kohv on minu üks suur armastus siin elus, sestap ootan seda festivali põnevusega. Joon keskeltläbi 5 suuremapoolset tassi päevas. Noh, jah, võiks ju vähem, aga… kohvile lisan vaid piima, magus kohv ei istu.

 • Reply Karin 25. aprill 2017 at 19:48

  Kohvi olen minimeerinud kahele tassile päevas:) kohvi on mu lemmikjook, millele naljalt “ei” ei ütle ja iga õhtu unistan juba hommikukohvist :))))

 • Reply Aive 25. aprill 2017 at 19:41

  Kohvi joon vähemalt 2 tassi päevas. Vahel rohkem, aga vähem mitte. Kohvi joon piimaga, tavaliselt suhkurt ei lisa, kui võimalik siis karamelli siirupiga.Mmmm…kohvi….

 • Reply Külli 25. aprill 2017 at 19:40

  Olen meeletu kohvijoodik :D enne rasedust oli tavaline 4-5 tassi päevas, nüüd väikese beebiga üritan mitte üle 3 juua :D no ma joon latet, ehk siis pigem piima kohviga :D

 • Reply Käthlin 25. aprill 2017 at 19:35

  Hetkel püüan juua tassi päevas aga kui ennast ära unustan võun juua ka kaks, kolm, neli, viis….. tassi?

 • Reply annika 25. aprill 2017 at 19:31

  Hommikul esimese asjana haaran tassi kohvi. Aga kohvi joon mustalt ja 4-5 tassi kindlasti.

 • Reply Merily 25. aprill 2017 at 19:28

  Hommik ilma tassitäie kohvita on kehv hommik! Hea kohv on minul igapäevane kaaslane 3-4 tassitäiega. Hunnik piimavahtu on kohustuslik ja ei teragi suhkrut, mis minuarust totaalne kohvi rikkumine on. :) Kiidan ja soovitan Puro õiglase kaubanduse kohviube. Loosis osaleks ka, võtaks samasuguse kohvihoolikust sõbranna kaasa, et saaks lapse kõrvalt ennast natuke väljas tuulutada.

 • Reply A 25. aprill 2017 at 19:27

  Kindlasti on plaanis sinna nädalavahetusel minna! Kohvi joon mina.. palju. Ühel päeval mõtlesin, et vähendan oma kohvitarbimist, kuid järgmisel hommikul läks käsi kohe iseenesest kohvimasina poole.
  Ära ei ütle mustast kohvist, kuid tilgake piima ja 1,5 lusikatäit suhkrut oleks ideaalne! :)

 • Reply H-L 25. aprill 2017 at 19:18

  Joon igapäevaselt, vahel lausa mitu korda päevas. Suhkruta kohv sortsu vahukoorega all the way!!

 • Reply Marina 25. aprill 2017 at 19:09

  joon hommikuti kuigi tean et tegelikult kohviaeag on 2h. peale ärkamist =).

 • Reply LJ 25. aprill 2017 at 18:56

  Kohvifestivalile tulla ei saaks, aga mina joon ka mee ja piimaga :)

 • Reply Liina 25. aprill 2017 at 18:52

  Latte vähese suhkruga. Keskmiselt 1-2 tassi päevas. ?

 • Reply Carmen 25. aprill 2017 at 18:46

  Väga tihti kohvi ei joo, kuna kodus puudub hea masin selle tegemise jaoks ja läbi filterkannu või nö “pätikohvi” ei meeldi. Joon kohvikutes jms kui käin. Siis kas cappucino või latte.
  Musta kohvi ma ei armasta aga tunnistan, et maailma parim tass kohvi jõin siis kui käisin Hispaanias palverännakul. Seal 1.päeval jäime pimeda peale kui öömaja otsisime ja lisaks oli terve päev külma vihma ja tuult mägedes talunud.. kui kohale jõudsin olin kogu oma sisikonna juba välja ropsinud (kõrguste vahe mäest alla tulles) ja kõht oli nii tühi ja täiesti läbi külmunud ja surmväsinud..
  Vot siis jõudsime pimedas öömajja ja jõime sooja saamiseks filterkannu kohvi koos väga vähese suhkruga ja ilma piimata(polnud rohkem suhkurt kui alt kohvikust paar pakikest näpistasin kaasa sisse registreerides) ja mustalt. Igatahes ausalt ma pole parimat kohvi elus saanud! Niiet tühi kõht/külm kere on parim kokk vastab tõele. Pole ma elus varem ega hiljem maitsvamat kohvi saanud!
  Kohvifestivalile läheks ka!
  Niiet osalen loosis!

 • Reply Kadri T 25. aprill 2017 at 18:42

  Hea meelega osaleksin loosimises. Joon ise ca 2 tassi päevas, pigemat magusat/lahjat kohvi. Mees võiks vabalt 10 tassi kohvi päevas juua. Tal on see nädalavahetus sünnipäev ka, äkki skooriks ürituselt talle mingit vahvat kohvi. :)

 • Reply Gertu 25. aprill 2017 at 18:35

  Tavaliselt 2x päevas – hommikul ja lõunal. Hommikul pean jooma, lõuna tassikese võin joomata jätta. Joon piimaga, ilma suhkruta.

 • Reply Marii 25. aprill 2017 at 18:35

  Proovin kohvi juua korra päevas hommikul, lihtsalt on harjumus tekkinud. Tavaliselt presskannu kohv mandlipiimaga. Kuid vahel luban endale ka cafè latte või cappuccino :)

 • Reply Marite 25. aprill 2017 at 18:31

  Kohvi joon kodus rohke piima ja kaks teelusikat suhkrut läheb ka sisse. Väljas tellin kas suure latte või piparmündi mocha.. Nende sisse suhkrut ei pane..
  Kui kuskil väljas ei käi, siis kodus joon Ca 3 0.5l tassi päevas. Väljas pole probleemi jutu kõrvale veel sama palju võtta.
  Ma ei teagi nüüd, mul vist probleem?

 • Reply Kristi 25. aprill 2017 at 18:27

  Mina joon tavaliselt 2-3 tassi kohvi päevas. Piima ja kui valida saab, siis meega. Valget suhkrut üritan teadlikult vältida ja seda panen ainult siis, kui muud magusat tõesti pole aga kui magusat üldse pole, jääb kohv joomata :/ Praegu aga ootan beebit ja proovin hoida päevakoguse 1 tassi peal :)

 • Reply Mirri 25. aprill 2017 at 18:24

  Polnud kohvijooja hetkeni kui läksin ministeeriumisse tööle ja sealsed igahommikused kohvimaratonid sellised kohviaroomid üles lõi ja ma lõpuks murdusin ja hakkasin ka töö tegemise asemel kohvi hoopis jooma :D
  Aga tegelikult olengi ainult hommikuti joonud. Mingi uskumus on minus, et see mind üles ajab. kuigi ma ei tea kas väike tass lattet kedagi üles üldse ajab aga miskipärast on mul küll tunne, et kui mul vahel kohvi joomine vahele jääb, siis olen pärast terve päev jube unine. Ilmselt on see kõik kahe kõrva vahel kinni lihtsalt :)

 • Reply ShL 25. aprill 2017 at 18:20

  Joon kohvi igapäev ja armastan siiani seda juua rohke piimaga ja lisaks teelusikas kookossuhkurt :)

  • Reply ShL 25. aprill 2017 at 18:21

   oih väike apsakas – iga päev*

 • Reply Mari 25. aprill 2017 at 18:20

  Joon kuskil paar, kolm tassi päevas. Vähese piimaga, ilma suhkruta.

 • Reply M 25. aprill 2017 at 18:18

  Kui juba kõik harivad, siis harin ka – kohv, mitte kohvi. “Minu lemmikjook on kohv,” mitte kohvi. Vabandust, jäi silma :)

 • Reply Kärol 25. aprill 2017 at 18:15

  Mina tavalist kohvi ei salli üldse. Aga minu vaieldamatu lemmik on cappuccino, ja kusjuures vaid kolme statoili oma. Mujal on minu jaoks kas vesine või liiga kange või mis iganes muud sada häda mida ma leida suudaks. Kindlasti on sellest paremaid ka väga paljudes kohtades, aga siiani pole olnud väga aega rahulikult maha istuda ja juua seda, ikka koguaeg mehega kaasas käies autos kiire stati ring. Tuleks vist nüüd minna ja paremaid variante kah proovida. Mees nagunii joob päevas 4-5 tassi kohvi. :)

 • Reply Alla 25. aprill 2017 at 18:12

  Joon iga päev kohvi, hästi kanget musta jahvatatud araabikast. Vastavalt meeleolule lisan pool teelusika täit suhkurt. Tavaliselt üks tass päevas ja ainult hommikul. Kuid vahest tuleb ka päeval isu kohvi järgi.
  Olen erinevaid kohve jponud, aga see variant on siiani kõige parim: maitsev, kange ja ergutav. :)

 • Reply K 25. aprill 2017 at 18:11

  Kohvi mulle väga maitseb ja ise kodus hakkasin väga palju tegema peale sapipõie operatsiooni (kusjuures kohvi tarbimine aitab ennetada sapikivide tekkimist, aga ma sain seda liiga hilja teada :D), enne jõin peamiselt vaid külas käies. Joon kohvi piima/koore ja suhkruga, kuid ei juhtu ka midagi, kui neid tõesti pole. Samas meeldib ka kondenspiimaga juua – njämmm! Lemmikuks kohvijoogiks väljas käies on Latte või Cappuccino. :)

 • Reply Anneli Urb 25. aprill 2017 at 18:11

  Tervist,

  Väga Põnev teema.
  Tuleb välja, et me olime sinuga kunagi sarnased kohvijoojad, kuid samuti on see muutunud, küll aga mitte nii trastiliselt kui sul, viite tassi ma ikka kinni ei paneks:D
  Tööpäeviti joon ma ära kaks suurt tassi kohvi ja kodus olles Ühe suure tassi. Joon ma seda pigem maitseelamuse pärast kui väsimuse pärast, sest minul see ergutina vist üldse ei toimi, vabalt võiks und panna peale seda:D
  Kohvi armastan ma siiski juua rohke piima ja paari lusika suhkruga, magusat väga ei taha, aga mõrudat ka mitte.
  Kuna mul on töö juures selline vahva Pauligi Capsulo kohvimasin, siis sellega ma saan niiii palju toredaid ja huvitavaid kohvisid proovida, seal hulgas sarja kuuluvad kakaod.
  See Festival oleks küll mulle ju kohvi armastajale mehele üks super elamus – leiaks uusi maitseid ja saaks uusi elamusi.

  Ja pean ütlema, et õige oleks päevas tegelikult tarbida kaks väikest tassi kohvi, nii nagu ka sinu näide postituses, ehk päevas 200mg koffeiini oleks okei.

 • Reply Epp 25. aprill 2017 at 18:10

  Ma armastan kohvi!! Ma olen kindlalt 10 aastat igat oma hommikut alustanud kohviga :D aga üldiselt 2x päevas joon ja ega rohkem ei taha ka. Enamasti tahan kohvi nautida, kuid kiire elutempo juures ei jõua ja siis nii jääbki see pigem hommikusse :)

  • Reply Epp 25. aprill 2017 at 18:11

   Ja üldiselt joon ikka piimaga, kuid tuleb ette ka tavalise musta joomist

 • Reply Laura 25. aprill 2017 at 18:06

  Minul läheb päevas 3-4 tassi kohvi kuna kodus mul 4 kuune beebi :D joon piima ja 2 suhkruga vahest isegi ilma piimata :) vanasti ei joonud üldse aga raseduse ajal oli meeletud isud ning nüüd ei saa ilma… :D

 • Reply Kristiina Vijard 25. aprill 2017 at 18:05

  Hei! Mina joon kohvi siis, kui ma enam jalul ei püsi, ehk väga harva- mõni kord kuus. Jaa vahel lihtsalt tuleb kohvi isu, ja kohvi topsi avamisel kaifin seda lõhna- nina topsis. Pileteid ma endale ei tahaks, aga oleks tore, kui saaksin need oma sõbrannale, kes elab/ õpib Tallinnas oma kutiga. Neil päris vähe aega koosolemiseks, kuna üks objektidel tööl x aegadel ja teine koolis x aegadel. Usun, et neile väga meeldiks, sest nad mõlemad joovad kohvi, lisaks nad saavad ka nuppu vajutades kohvi :D

 • Reply Päevalilleke 25. aprill 2017 at 18:04

  Oii minul oli sama asi, et varem ma kohvisõber ei olnud ja jõin vaid siis, kui keegi pakkus. Aga peale Kallimaga kokkukolimist, siis vähemalt hommikukohvi pean saama. Aga meil läksid presskannud koguaeg katki, seega nüüd joomegi seda pätikohvi koguaeg. Ja ma ei näe mõtet uut kannu osta, kuna isegi kui see meil olemas oli, siis Kallim lihtsalt tegi endale pätikohvi :D Varem jõin 3-5 tassi päevas aga olen reguleerinud 1-2 tassile, kuna ma ei saa muidu üldse magada öösel. Ja joome ikka suhkru ja piimaga.

  Fakte olen ka lugenud ja uurinud, kuid no mina ei suuda kannatada see paar tundi, kuna olen kogu see vahepealne aeg jumalast uimane ja cranky muidu. Ja kusjuures dr. Oz väidab, et kui kohvi sisse lusikatäis võid lisada, siis selle ergutv mõju kestab mõned tunnid kauem.

  Ja heameelega läheks sinna Coffe Festivalile, kuna esiteks ma just täna vingusin Kallimale, et miks me kunagi kuskil ei käi ja teiseks on sellel Pühapäeval mu Kallima sünnipäev, viiks ta sünna puhul sinna ;)

 • Reply riina 25. aprill 2017 at 18:04

  Peale seda, kui suitsetamise maha jätsin, läks ka kohvi. Nädala sees hommikuti ei joo (pole ka aega, vahest mehe tassis teen rüüpe), nvl joon. Kui sõbrants külla tuleb, siis teen kohvi. Mees seevastu joob mitu tasdi päevas. Tal peab kann koguaeg kuumas olema (kohvijoomine pigem suurenes, kui suitsust loobus) Jõin muidu piima ja suhkruga (3 tl täit lausa)

 • Reply Gerli 25. aprill 2017 at 18:04

  Mina ei ole oma 34a jooksul kordagi kohvi suhu võtnud.ega vist ei tee ka seda..

 • Reply Karoliin 25. aprill 2017 at 18:04

  1-2 tassi päevas. Kunagi jõin 4-5 musta kohvi päevas. Nüüd joon piimaga ja justnimelt MEEGA! Pauligi kapslimasin on ka olemas- aga ma ei viitsi seda puhastada väga ja siis eriti tihti ei kasuta (kuigi on väga suur ja maitsev valik).

 • Reply Kaisa 25. aprill 2017 at 18:02

  Mina olen täielik kohvihoolik. Joon presskannu oma. 5-6 tassi on tavaline päevas. Ma küll joon suhteliselt lahjat piimalurri koos vähese pruuni suhkruga. Olen proovinud igasuguseid fääntsisi kohve ka, kuid hea presskannu värske kohv ikka parim aga samas kes tead kui piletid võidaksin siis võibolla avastaksin enda jaoks midagi paremat kui vana hea klassikaline presskannu kombo

 • Reply Omerta 25. aprill 2017 at 18:01

  Kuskil 5-6 tassi Pole mingi probleem päevas ära juua? Vahest joon kondenspiimaga vöi siis tavalise piiimaga ?

 • Reply Kadi 25. aprill 2017 at 18:01

  Joon kohvi 1-2 tassi päevas. Vahel ei joo ühtegi tassi :) Aga muidu joon piima ja samuti meega. Meega kohvi joon kuskil 2 aastat juba, alguses paar tassi olid imeliku maitsega ja nüüd juba nii harjunud, et ei kujutaks ette, et panen valget või ka pruuni suhkrut kohvi sisse. PS elukaaslase harjutasin ka ümber meega jooma :)

 • Reply Merily 25. aprill 2017 at 18:00

  Mina joon rohke piimaga, ehk siis.. piima kohviga põhimõtteliselt! :) ja korra, äärmisel juhul kaks päevas. Pigem joon õhtupoolikul teed.
  Kohvifestivali külastaks isaga, kes on lausa kohvigurmaan! Joob mitu tassi päevas, vaid oma masinast, valitud kohviubadest, mida saab meile kõige lähemalt Soomest osta, mitte tilkagi muud sinna sisse ei pane ja muudkui naudib ;)

 • Reply marii 25. aprill 2017 at 17:58

  Ma olen viimasel ajal avastanud enda jaoks lahustuva viljakohvi siguriga. Öko, sisaldab kiudaineid ega pane südant kloppima. Joon päevas umbes viis väikest tassi piimaga, ilma suhkruta. Kuigi kodus on espressomasin, tavalised kohvimasinad, presskann jne, tundub see eesti oma viljakohvi kõige parem :d

 • Reply Liina 25. aprill 2017 at 16:51

  Joon kohvi u 1 kord päevas, pärast lõunat. Kõige rohkem meeldib latte, aga kuna koduse kohvimasina piimavahustaja on praegu katki, siis soojendan piima enne niisama ära, käsitsi vahustada e viitsi. Veidi suhkrut ka! Kuskile linnast välja sõites teeme Statoili (või noh Circle K) peatuse ka ikka.

 • Reply Alli Kass 25. aprill 2017 at 16:48

  Veel fun facte:
  -kohvi eelistavad juua ohtra suhkru ja piimaga üldjuhul tundlikuma maitsemeelega inimesed (degustaatorite koolitusel kuuldud tarkus);
  -kohvis sisalduvad ained toimivad looduslike putukamürkidega.

  Mina joon ka kohvi mee ja vahustatud piimaga.
  Parima kohvi saab väga õrnalt meresoolaga maitsestatud veest.

 • Reply Sandra 25. aprill 2017 at 16:45

  Mina ka kohvihoolik. Päevas läheb 4-6 tassi ja mitte mingit kannupesuvett. Teen tavalise filterkohvimasinaga, unistus on ka täisautomaatne espressomasin, Kui kunagi raha on… Joon piimaga ja ilma suhkruta.

 • Reply Maria 25. aprill 2017 at 15:57

  http://otseomadelt.ee/uudis/60/selline-naeb-valja-maailma-kalleim-1000-eurone-kohv/

  Kui juba harimiseks läks….võtsin esimese lingi. Elevandi tähtsusest kalleima kohvi saamisel pole veel kuulnu.

  • Reply Triinu 25. aprill 2017 at 22:21

   Võin öelda, et mitte midagi erilist ei ole. Tavaline must kange kohv ?

 • Reply Mirjam 25. aprill 2017 at 15:41

  Väga hea, et harid meid. Huvitavad faktid. Mina joon juba ammu kohvi. Kunagi jõin piima ja suhkruga, siis kuidagi moodi läksin mustale kohvile üle. Tavaliselt joon 2 tassi päevas ja teen pätikat. Presskann küll olema, aga ei viitsi seda pesta. Sinna üritusele läheksin küll.

 • Reply Kristhel 25. aprill 2017 at 15:25

  Ise pole eriti kunagi kohvi joonud. St ei joonudki, ma ei salli kohvi lõhna. Ja ei saa sellest energiavärgist absull aru, no ei mõju mulle :D Hoopis iiveldama ja pea valutama ajab. Joon aga meelsasti viljakohvi (kofeiinivaba), mee ja piimaga.

 • Reply Mia 25. aprill 2017 at 15:04

  Joon 1x päevas kõige lahjemat kohvi mis võimalik ja kindlasti piimaga. Mulle tundub, et kohvi kõrvale peaks alati midagi magusat sööma (kommi, šokolaadi või veel parem kooki), sest siis oleks nagu komplekt koos :)

 • Reply k. 25. aprill 2017 at 14:38

  Mina olen ka üks kohvihoolikutest. Praegu joon päevas umbes 2-4 tassi. Olenevalt sellest, kus ma olen ja kas kellelgi külas käin või vastupidi.

  Olen mitmel korral ka kohvijoomise maha jätnud, kui olen aru saanud, et natuke paljuks läheb see kogus – 5-6 tassi päevas. Kõige pikemalt suutsin kohvita olla umbes pool aastat.

  Joon nö metsamehe kohvi ehk pätikat. Lisan mett ja piima.

 • Reply e 25. aprill 2017 at 14:30

  elukaaslane vist tööl joob kohvi ja vahel harva võtab kuskilt kohvitassi kaasa, et reipam olla.
  ise kohvi ei joo, kuid kohvi värskelt röstitud ubade vms lõhn on hea.
  aga kofeiin, cocacola gaasiline on mu sõltuvuslistis juba paar aastat, iga päev paar lonksu viimasel ajal. a üritan vaikselt sellest loobuda, a veel ei õnnestu. :P:D

 • Reply Anneli 25. aprill 2017 at 14:27

  Meie perele meeldib kohvi juua hommikuti – mees teeb ärgates pooleliitrise Chemex’i ( see nagu käsitsi kasutamise filtrikohvikann) ja siis kahe peale lürbime selle hommikusöögi kõrvale sisse. Joome mõlemad seda mustalt, sest kohv ise nii kerge ma maheda maitsega :D

 • Reply Prx 25. aprill 2017 at 14:06

  Hommikul läheb vähemalt 2 tassi, ning kui päevapoole tunne on et vee tahaks, siis teen ühe tassitäie veel. Mesi on ka kohvis kasulik suhkru asendaja ja vähem kaloreid kah muidugi. Kohvi joon alati koorega, ilma ei taha. Kohvifestivalile tahaks väga minna