Täna tahan teiega jagada ühte lugu ja küsida teie nõu. Kuna ma pole aga otsustanud, mis moodi ma edasi käitun, siis ma nimesid ei nimeta, eksole. Aga ühesõnaga, lugu ise selline:

Ühel päeval sadas mulle postkasti kiri, et tere, tahaksin teie lastele kinkida ühed toredad asjad. Ma ei hakka ütlema misasjad need on, aga no…Sellised asjad, et ma oleks nagunii tahtnud Marile sellise soetada, seega olin ma nõus ja andsin oma andmed, et kingitus meile ära toodaks. Toodigi.

Vahetult peale seda läksime perega Pärnusse ja juba siis (paar peale asja toomist) sain kõne, kus uuriti, et kas oleme juba kingitust proovinud. Veel ei olnud. Järgmine päev uus kõne: kas nüüd olete proovinud? Esiteks – MA VIHKAN TELEFONIGA RÄÄKIMIST! Teiseks vihkan ma, kui mulle peale surutakse midagi ja pinda käiakse, seda enam, et kingitust pakkudes oli vaid öeldud: “oleksime tänulikud tagasiside eest”*. Ühesõnaga vastasin, et jah, sai proovitud, väga tore oli (MIS ON TAGASISIDE), aga et mul on kiire. Et te teaks, siis mul on suht kogu aeg kiire ja kui parasjagu pole, siis ei viitsi ma oma vähest vaba aega veeta vesteldes telefoniga teemal, et kas mu lapsele meeldis üks või teine asi. Oleks me alguses nii kokku leppinud, siis oleks teine asi, aga praegu muutus asi juba mulle päris häirivaks. Viimane tilk oli siis, kui ma üritasin enne võtteid süüa elueest, et midagigi enne 7 tunnist võtet kõhtu saada ja pahaaimamatult telefonile vastades tuleb sealt: “TSAUUU! Mina XXX siin, kle kuidas sulle ikka SEE ASI meeldis?”. Ma oleks napilt öelnud, et issand jumal, JÄTA MU HING RAHULE!!! Aga ütlesin, et vabandust, mul on väga kiire ja ei saa rääkida, samal ajal astus võttemeeskond ka tuppa ja ma panin toru ära, et vähemalt üks amps veel ära süüa.

Möödus siis … nädal? Vahepeal olid nad mulle saatnud kirju Malluka facebooki, teemal “noh, kuidas ikka meeldis?” ja mingil põhjusel ka enda puhkusepilte. Ühel päeval oli mu postkastis kiri:

Küsimus nüüd väga konkreetne: tahad sa neid oma lastele või tagastad? Esimese variandi puhul barter (või saad soovi korral osta 59 eurot tk) Kui tunned, et lastel võiks sellest kasu olla, siis anna teada, arutame variante. Muul juhul paki kokku ja anna teada kuidas kätte saame. Edu!

See oli juba päris naljakas. Umbes nagu naabrimees tooks sulle kingituseks koogi ja siis käiks iga päev sul ukse taga, et kuidas kook maitses ja millal sa kavatsed korteriühistu koosoleku välja kuulutada, et ka teistele tema tehtud kooki kiita. Ja kui sul seda plaanis pole, siis anna see kook heaga tagasi, või maksa kinni!

Igatahes kopin siia nüüd meie kirjavahetuse (ma muudan kirjavead ära, ma olin ise väljas ja trükkisin telefoniga nagu retakas):

Mina: Et alguses kinkisid ja siis tahad tagasi ??Ok, tule ja võta. Väga naljakas suhtumine.
Tema: Kingime jah, sel juhul kui promo teed. Promo sa aga ei tee, vaid katkestad kõne. ? Tule jumal appi – miks meie firma peaks kellelegi 120 eurose kingituse tegema midagi vastu saamata? Sa oled ikka lahe küll, Mallukas ? Teema lõpetuseks : kas sa kingiksid kellelegi midagi, kellel ei jätku su jaoks aega isegi paarisõnaliseks vestlemiseks, vaid viskab üleolevalt telefoni ära? 
Ah? ?

Ma: Vabandust arusaamatuse pärast, ma enda meelest űtlesin, et ma hetkel rohkem ei saa rääkida. Olin kiirustamas kokkusaamisele. Tõesti, kuigi kingituse idee on see anda kingituse saajale lihtsalt kinkimise eesmärgil, mitte vastusoorituse saamiseks. Ma tõden, et oleksin sellest kirjutanud, kui oleksin jõudnud oma postitustega sinnamaani, sest mulle väga meeldisid need. Kusjuures ilma tavalise reklaampostituse tasuta. Kahju, et meil sellised arusaamatused tekkisid, nagu ma űtlesin, võin ma need Teile tagastada. Andke siis palun teada, millal te tulla saaksite, organiseerin, et keegi kodus oleks. Aitäh kõige eest ja loodetavasti kunagi teinekord meil koostöö sujub paremini ?
Tema: Tänan vastuse eest. Idee koostöö osas oli palju sügavam kui reklaampostituse kirjutamine. Kui Sa affiliate marketingiga kursis oled, siis oli eesmärk win-win: viia see tore toode võimalikult paljude lasteni ja saadud kasumit jagada. Väga lihtne ja toimiv mudel, mida rakendatakse ja mille abil on mõlemalt poolel võimalik kümneid tuhandeid lihtsa vaevaga teenida. Aga kuna meie kommunikatsioon kahjuks ei toiminud, siis jäid mu katsed ühendust võtta edututeks. Tuleme järele järgmisel neljapäeval, kuna hetkel olen ise Itaalias puhkamas.
Ma: Tõesti, kahjuks jäi kommunikatsiooni taha meie koostöö. Edu Teile selles toredas ettevõtmises! Kohtumiseni neljapäeval. ?
Kaks päeva hiljem sain pika kirja, kus oli täpsemalt kirjas, et mis moodi see affiliate marketing töötaks ja ma pean tunnistama, et tõepoolest, toode ON hea ja abiks igale lapsevanemale. Jah, ma usun, et ma saaksin päris korralikult seda toodet reklaamides teenida, aga siin on suur aga.
MA EI TAHA SELLE VENNAGA MINGT TEGEMIST TEHA! Mulle ei meeldiks ennast äriliselt siduda kellegagi, kes mulle juba eos nii ebameeldiv on ja kuidagi nii peale pressiv. Huvitav, kas ta koostööd tehes helistaks ka iga päev, et noh, promod ikka v? Promod hoolega v? KUI HOOLEGA?!?!?
Mida teie teeksite?

*Ok,lugesin kirjavahetuse algust uuesti ja tõepoolest seisis seal, et “võimalusel anna tagasisidet”, mille peale ma ok vastasin. Tagasiside sai siiski antud, selles suhtes, et kui laps oli seda toodet kasutanud, ütlesin ma ju ka, et kasutas ja tore oli. Tagasiside saadud, mida veel vaja eksole :D? Eks ikka promo…

Ps! Tärniga osa on lisatud siia firma soovil, kes nõuab avalikku vabandust. Ma siis avalikult nüüd vabandan, et ei märganud seda “võiksid mingit tagasiside anda” osa.

Jaga: