0
AVALDAN ARVAMUST

anonüümsetest kommentaaridest

3. juuni 2017

Ma ise ei ole kuskil üldse suurem asi kommenteerija. Ei teiste blogides, ei foorumites, ei portaalides. Lihtsalt ei leia enamasti, et mul midagi niivõrd erilist öelda oleks, mida teised juba ammu kirja poleks pannud. Kui mingi tuttavam inimene on, siis mõnikord kirjutan lihtsalt chatti, kui tahan ka sõnakese sekka öelda, aga nagu öeldud, juhtub seda kõike pigem väga harva. Nagu te ise näete, siis ei ole mul enamasti mahti isegi enda blogis kommentaaridele vastata, ups!

Seda võin aga käsi südamel vanduda, et KUI ma peaks mõne kommentaari panema, siis alati ja ikka enda nimega. Okei, mõnikord panen Mallu, mõnikord Mallukas ja mõnikord paneb google ise paika ja paneb nimeks siis Mariann Treimann või Mariann Kaasik, vastavalt sellele, kumba e-maili ma just näppinud olen, aga anonüümseid kommentaare mina ei kirjuta. Teate miks? Sest ma ei näe sellel mitte mingit pointi!

Teiseks ma konkreetselt ei julgekski ühtegi anonüümset sõimu teele panna. Okei, anonüümselt võiks ka mitte sõimata, aga mul on tunne, et anonüümselt kommenteerivad need, kes antud sõnavõttu enda nime alt teha ei julge. On üks erand – riigipalgal olevad inimesed vist ei või ka oma nime alt kommenteerida? On nii v? Mul on üks sõbranna jurist ja tema näiteks ei tohi kuskile kirjutada mingeid kommentaare oma nime alt. Ma ei tea, kas ma mäletan õigesti, aga no midagi sinnakanti.

Mul on nii mitmeid kordi olnud sellist “õela Mallu” sisetunnet, et tahaks kellelegi ka sitasti öelda, et krt, miks sa kirjutad sellist lolli juttu või midagi muud säärast. Aga siis mõtlen ma, et no püha jumal – lolli minu näägutamine targemaks ei tee ja…eks ma ise tunneks ka ennast veits retakana, kui ma kuskil anonüümselt mölisemas käiksin 😀

Kunagi käis üks skiso naine pooli blogijaid ahistamas. Kogu aeg kirjutas haigeid kommentaare mingi X nime alt, ikka no VÄGA haigeid ja solvavaid. Kuskilt tuli lõpuks ta nimi ikkagi välja ja kui ma talle kirjutasin, et tead, sa võid mulle oma mölinat postkasti ka kirjutada, et ei pea “anonüümseid” kommentaare kirjutama, siis ta miskipärast üldse ei kippunud seda enam tegema, vaid hakkas hoopis üsna sõbralikuks ja rääkis, et käibki ennast tõsimeeli inimeste blogides välja elamas.

Blogijad on ju selline liik, et teevad ennast väga kergesti haavatavaks. Nii lihtne on mõnda aega inimese blogi lugedes mõista, mis teda ärritab, mis haiget teeb, millest rääkida ei soovita. Ja siis mõnuga hakata tampima. Päriselt ka – nii ta tegigi! Aga nagu öeldud, ta on skiso ka, nii et selles suhtes on tal vähemalt mingisugunegi vabandus.

Kuna mina ennast skisoks ei pea ja nii väga ka vajadust ei tunne teistele anonüümselt ära panna, siis ongi nii jäänud, et olen lihtsalt vait. Mõtle, kui mark oleks, kui ma näiteks läheksin kirjutaksin kuskil kellegi blogisse, et “issand, sa oled ikka nii mõttetu tont, elad seal kodus mehe kulul, midagi sa teha ei oska, lambine titemasin!” (ei mõtle kedagi konkreetselt, need on vist enamike kommenteerijate lemmiketteheited :D) ja siis mõtle kui ma vahele jääks. Issand, ma sureks vist häbi kätte ära.

Ma üritan elada nii, et kui ühel hetkel oleks igaühe internetikäitumine ja tegevused avalikud, et siis ei peaks ma häbi tundma. Ja mõelge, kui kunagi selline asi juhtuks, siis mis näoga vaataksid inimesed enda sõpradele otsa, kui tuleks välja, et ah tead, ma olengi see, kes käib seal Malluka blogis pidevalt rääkimas, et nii kahju, et ta laps(ed) vaimupuudega välja näevad! Või mina olengi see, kes foorumites kiitleb, et teenib 2000 euri kuus kätte ja teised on mõttetud rotid, kui samal ajal vaatad oma Maximas töötavatele kolleegidele otsa.

Internet on NII haigeid kommentaare täis ja ma olen jumala kindel, et enamike taga on päriselt haiged või kurvad inimesed. Mitte, et see nüüd mingi vabandus oleks, aga noh, nii mulle tundub. Jah, on ka lihtsalt lollakaid, kellel on loll arvamus 😀

Praegu saab minu blogis anonüümselt kommenteerida, kuid mõtlen selle siiski ära muuta. Arukatel inimestel ei ole ju vaja enda sõnavõtte häbeneda ja saavad ikka kaasa rääkida. Suvalistel lahmijatel on ka kindlasti muid kohti, kus ennast välja elamas käia. Aga kuna veel saab anonüümselt ka siin kommenteerida, siis rääkige heaga kaasa. Kas teie kommenteerite oma nime alt või anonüümselt? Miks? Ja kas te olete ka konkreetselt kellelegi anonüümselt pahasti ütlemas käinud? Miks?

Loe ka neid postitusi!

55 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Vasta Megaanonüümne 18. juuni 2017 at 10:21

  Üldjuhul ma ei kommenteeri kuskil midagi, sest ma loen artiklid läbi, olen “nojah” ja siis unustan ära. Isegi, kui ma kommenteeriks, siis ma unustaks minna vaatama, mis siis vastu kosteti või misiganes. Kui keegi on hakkama saanud meeletult kifti üllitisega, siis kiidan takka küll ja on kohe eos suva, mis edasi saab. Kellelegi tunnustuse avaldamine on lihtsalt cool. Samas, on kohti, kus ma tahaks mingi mega pika loo ära rääkida, mis on juhtunud, aga lõpuks ikka jätan tegemata, olgu anonüümselt või mitte, kui keegi loo asjaosalistest peaks seda ka lugema, siis nad tunneks end ära ja ilmselt tuleks sellest kuskil mingi draama. Ain’t nobody got time for that. Näiteks, sinu see sõpruse katkemise lugu. Pulbitseb kohe sees siuke lugu, et johhaiidiii, mis kuradi inimesed siin maailmas elavad. Aga isegi anonüümsena ma seda ei kirjuta, sest see on liiga spetsiifiline ja äratuntav. Ehk siis ma ei tunne vajadust, et peaksin saama kuskil välja elada, vaid et, tahaksin kaasa rääkida, kuid anonüümselt, et mingi loo asjaosalised end puudutatuna ei tunneks. Ja siis õhtu otsa patja nätskeks ei pilliks.

 • Vasta Kaire 6. juuni 2017 at 08:41

  Oma nimega.

  http://www.littlebutcute.wordpress.com

  • Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 12:11

   JAA ME KÕIK TEAME SU BLOGI LINKI 😀

 • Vasta Elina 6. juuni 2017 at 01:51

  Minu arvates osad teemad on vahel sellised näiteks siin blogis isegi – sünnitusjärgne füüsiline (intiimpiirkonna) seisukord, seks jne -et eriti ei tahaks oma täisnime alt kommenteerida – hiljem keegi potentsiaalne tööandja guugeldab ja kukub pikali 😀 igast naljakaid, tobedaid ja natuke piinlike lugusid on ikka parem hyydnime alt kirjutada 🙂

  Muidu yldjoontes poleks mingit probleemi oma nime alt kirjutada 🙂

 • Vasta Katrin 5. juuni 2017 at 21:09

  Ühest enda vanast (meessoost) sõbrast loobusin just sellepärast, et viimastel aastatel tekkis tal igapäevane vajadus kirjutada oma täisnime ja pildiga (fb profiiliga) räiget sõimu suvalistel teemadel (enamasti küll gayd ja pagulased, aga ka siin blogis), kui ma neid kommentaare lugesin, siis mõistsin, et mõnes mõttes isegi kahju, et ta oma nime ja näoga seda tegi, teistpidi jälle hea, teab kellest eemale hoida. Aga imestama paneb küll, kuidas algul nii normaalne inimene järsku nii sassi keeras omadega, nii mõnigi blokkis ta nende sõnavõttude pärast ära, mina kaasaarvatud.

 • Vasta Nipitiri 5. juuni 2017 at 16:59

  Nagu paljud on juba kirjutanud, siis ega anonüümselt kommenteerimine ei tähenda tingimata, et tahetakse midagi halvustavat öelda. Ka julgemisel seda konkreetset asja öelda pole pistmist asjaga. Tihtilugu ongi põhjus nii labane kui see, et kuigi ütlemises endas ei ole midagi taunimisväärset, on sada põhjust, miks ei taha ma näiteks, et mu tuttavad näevad, et ma loen mingit konkreetset blogi (mitte et see oleks surmapatt, aga mingi Kroonika sündroom kohati on küll – et loen salaja peldikus piltlikus mõttes, selline guilty pleasure, kuna muidu olen ju nii asjalik inimene). Ja vahel ei taha ka head asja öelda oma nime alt, sest see on, kuidas võttagi – liiga isiklik? Noh, annetusi tahetakse ka tihti anonüümselt teha, et otseselt mitte siduda end emotsionaalselt ja isiklikult selle konkreetse inimesega.
  Kui anonüümsed kommentaarid ära kaotad, siis kindlasti saad neid vähem ja mitte ainult sõimajate arvelt. Mis polegi mingi probleem iseenesest 🙂 Lihtsalt ise pead teadma, kui oluline on sulle kogu aeg hoomata, kui palju su postitustele on tagasisidet ehk kui palju see korda läheb – kui sellega probleeme pole, ongi kõik fine. Mina ise ei laseks üldse kommentaare läbi, sest pole lihtsalt seda sorti kommunikeerija inimene. Mulle meeldib paisata mingi mõte n-ö eetrisse ja siis jätta see oma elu elama – isegi, kui kirjutataks kommentaare, ma ei loeks neid nagunii.

 • Vasta Merks 5. juuni 2017 at 16:07

  Nagu ka enamus siin kasutan samamoodi hüüdnime ja õnneks pole mul ka häbeneda midagi ,sest käitun siin ikka viisakalt . Ja noo email olemas siis eriti nõme oleks ka kui ma hakkaks siin ,, lolli ,, mängima endal email ilusti näha 🙂 Pole tahtmist ja põhjust kellegile halvasti öelda ,pole vist seda sorti inimene ka .

 • Vasta Merle 5. juuni 2017 at 13:25

  Kasutan hüüdnime, kuid pole probleemi kasutada õiget nime. Internetis väljendan ennast niimoodi, et poleks piinlik ka endal pärast lugeda. Kedagi solvata ja kiusata ei meeldi. Sellepärast su blogi lugemist ja mind huvitavatel teemadel sõnavõtmist ei lõpetaks, kui allkirjad avalikustad ☺

 • Vasta Noomi 5. juuni 2017 at 10:47

  ikka oma nime alt kommin, enamasti olen ka oma sapiste kommentaaride üle piisavalt uhke ? samas, ka minu arvamused muutuvad ja aasta pärast võiks minu kommentaar hoopis teistsugune olla, aga ikka pole häbi, kui olen midagi imelikku kunagi arvanud. Naljakas pigem 🙂

 • Vasta Mia 4. juuni 2017 at 20:50

  Ma siin kommenteerides kasutan huudnime (kuigi sa emailist näed nagunii mu pärisnime). See rohkem enda mingi paranoia 😀 Tahaks, et mingi tuttav siin mind ära ei tunne kui enda kohta rohkem kirjutan vms. Ka nendes kohtades kus saaks tglt anonuumselt kommenteerida kasutan nime, samuti ei ole käinud kellelegi halvasti utlemas.

 • Vasta Lonni 4. juuni 2017 at 20:50

  Jah, riigipalgalised tôepoolest ei tohi oma nime alt kommenteerida.

 • Vasta Carry 4. juuni 2017 at 17:00

  Ma ei kommi kunagi halvasti, aga ei kasuta ka oma päris nime. Ei teagi miks..lihtsalt ei taha vb, et tuttavatest keegi näeb vms.

 • Vasta Virge 4. juuni 2017 at 14:22

  Alati enda nime alt 😀

 • Vasta Vaike 4. juuni 2017 at 13:54

  Pahasti ütlemas ma ei käi, aga töö tõttu oma nime all kommenteerida ei saa ka.

 • Vasta E 4. juuni 2017 at 08:36

  Ma ei ole skiso ja samas arvan, et pole ka kunagi midagi halvasti öelnud oma kommentaaridega. Aga mul lihtsalt on enesekindlusega jms nii suuri probleeme, et oma nimealt ei julge ma seda teha. Kuigi meiliaadressist saaksid sina mu nime teada.
  Ma ei julge isegi helistada ametnikele jne, mis siis veel sellest… ühesõnaga olen ma lihtsalt väga arg aga ilma anonûümsete kommentaarideta ei saaks ma enam sõna sekka öelda sinu blogis

  • Vasta Mallukas 4. juuni 2017 at 09:48

   Aga sa pole ju anonüümne minu jaoks, mina näen su emaili (eeldan, et see on su õige nimi 🙂

 • Vasta Sirly 4. juuni 2017 at 04:55

  Mina kommenteerin nii anonüümselt kui nimega, täpselt nii nagu juhtub, kui olen meili sisse logitud tuleb nimega, kui ei ole siis kommentaari pärast ei viitsi meili sisse logida ja tuleb anonüümne. Üldiselt kommenteerin harva, arvan, et see on vast mu neljas kommentaar. Kui kirjutan siis ikka ainult positiivset. Ma olen alati leidnud, et negatiivsetel kommentaaridel pole mõtet, ei tee need minu päeva paremaks ega ka selle teise inimese oma. Isegi kui olen teisel arvamusel arvan, jätan kirjutamata, mis ma ikka siin internetis kaagutan ja targutan, ja kes on öelnud, et see minu arvamus üldse õige. Las ikka igaüks elab ja teeb nii nagu tahab ja õigeks peab.
  Täiesti off topic küsimus ka, millal on oodata uusi saateid melu tvsse ?
  Igatahes toredat reisi jätku sulle!

 • Vasta Norah 3. juuni 2017 at 23:34

  negatiivselt kommenteerijad – see on nagu energeetiliste vampiiride eriliik – ehk nad “toituvad” reaktsioonidest, mis nende s..a purske välja kutsub. Kõige õigem muidugi oleks selliseid ignoreerida, aga noh, suure naiste kambaga siin on seda üsna raske organiseerida 😀 Aga nii madalalt langeda, et inimese lapsi hakkata halvustama, peab eriline tropp olema. Iga normaalne naine/ema ju teab, et ükskõik milline on oma laps, aga ta on kõige armsam ja parem oma ema jaoks. Aga eks on ka selliseid “emasid”, kes oma lastest loobuvad (annavad ära jne). kahtlustan, et see kommentaator võib vabalt samasugune olla.

 • Vasta mari 3. juuni 2017 at 22:04

  Täisnime alt ei kommenteeriks kunagi. Ma ei taha, et tuttavad seda näevad.

 • Vasta Helina 3. juuni 2017 at 22:01

  Kommenteerin ikka ausalt enda nime all, muidugi mingis naisteka foorumis haruharva panen mingi suvalise nime, sest seal suurt vahet pole, kas oled anonüümne või mitte. Aga jah, mingitel teemadel ikkagi ei soovi, et mõni tuttav päris peale lendab, et oi, sa oled selline sellises asjas. Vot siis tahan küll mingit privaatsust säilitada või palvetan endamisi, et mingid tuttavad ära ei tunne, et mina kirjutasin.

 • Vasta Pille 3. juuni 2017 at 21:28

  Mulle pigem ei meeldi oma täisnimega kuskil kommenteerida, sellep. eelistan ka siin blogis sõna sekka öelda, mitte nt FB-s. Ei meeldi, et kõik mu tuttavad näevad, mida ma kuskil loen, mida kellele kuskil ütlen, mida mõtlen jne. See on tõesti nii, et kommenteerija räägib rohkem endast kui sellest, keda ta kommenteerib. Ma pole seltskonnas ka suur arvamuseavaldaja, samas kui kahekesi olles suhtlen vabalt, ehkki minu mõtted, info jne levivad ka sedamoodi edasi. Kuid see pole siis enam minu, vaid levitaja asi 😛 Mina hindan oma seda mõningast anonüümsust igatahes. Sõimleja ei ole, kuid sinuga on siin vahel ütlemiseks läinud küll, kui arvamused ikkagi erinevad on või kui ma vähe kriitilisemalt miskit arvanud olen. Ei ole seda kindlasti labaselt ja lahmivalt teinud. A noh, eks kõigil ole tundlikumaid aegu.

 • Vasta Mir. 3. juuni 2017 at 20:49

  Mina ei julgeks oma nime alt isegi positiivset kommentaari kirjutada. Mul ei ole vaja tekitada mingit “interneti persooni”, et ajapikku oma erinevate kommentaaridega erinevates kohtades võõraste inimeste jaoks mingi maine kujundada. Selline asi hirmutab mind. Ma ei taha, et mingid lambid tüübid teavad mu nime nähes, et ntks Costany sünniloost sain palju uut infot ja tänasin teda. 😀 Kasvõi sellisest niiii süütust kommentaarist saab ju lambivend kujundada mingi arvamuse/eelarvamuse, et aaaa see Mir hakkab ka sünnitama vää. Ja siis läheks see pall veerema (potentsiaalselt). Rääkimata siis mingist “hullemast” kommentaarist, et kirjutaks depressiooniga vaevleva inimesele, et “don’t põe, ma sama” või misiganes muu asjaga. Sina Mallu võibolla ei mõistagi seda, sest sa elad nii väljapoole ja sul arvatavasti savi, kas sõbrad-tuttavad või täitsa võõrad saavad teada, mis su elus päriselt toimub. Mind häirib tugevalt juba see, kui mõni kaugem tuttav (mitte täitsa lambivend) on minu kohta teada saanud midagi, mida ma ise pole rääkinud talle nö näost-näkku. Kommentaarides jagangi infot enda kohta, kas siis nõustudes-vastu vaieldes – sellest kõigest saab teha (vahel kaugeleulatuvad) järeldused minu enda elu kohta.

 • Vasta Katja 3. juuni 2017 at 20:33

  Kasutan hüüdnime, kuna olen suht aktiivne ja väga paljud teavad mind. Soovin anonüümsust( töö tõttu riigiametnikuna).
  Eriti sõna ei võta, aga kui tunnen, et miskit kriibib või tehakse liiga, siis avaldan arvamust.

  Iga laps areneb oma tempos ja kõik ei saa käija eliitkoolis ja cum laude ülikooli lõpetada, see-eest saavad nad teisi häid võimalusi stardiks, nt toredad ja toetavad vanemad, tänapäeva kärgperede- maailmas on see erakordne.
  Olge tublid ja laheda reisi ajal ära mōtle sellistele asjadele, vaid naudi oma elu, oma perega:) Edu!

 • Vasta Jane 3. juuni 2017 at 19:59

  Mina kasutan enda nime. See anonüümsuse ja ärapanemise värk jäägu pubekatele.

  Sina, kes ennast hästi tunned teiste laste solvamisest, karma leiab su üles!

 • Vasta Johhi 3. juuni 2017 at 19:55

  Igasugune arvamus ja kommentaar kellegi teise kohta (kas negatiivne või positiivne), ütleb rohkem kommenteerija iseenda kui kommenteeritava kohta.

 • Vasta G. 3. juuni 2017 at 19:50

  Ma ei käi ka kunagi kellegile halvasti ütlemas, sest mõistan, et kõik ei ole samasuguse mõttelaadiga ja mis minu jaoks tundub ebanormaalne on tema jaoks normaalne. Ma ei kommenteeri enda nime alt, kuna eelitan, et mu tuttavad ei saaks kõneainet, kui ma ala jätan su blogisse komenaatri, et ja ka meie üritame titat saada, aga ei ole saanud jne. Ometigi need blogijad, kellele mõne kommenaari olen jätnud näevad mu päris e-maili, kuid mu tuttavad ei tea, et mina olen selle kommentaari kirjutand. Sest on asju, mida kuskil anonüümsena on lihtsam jagada kui oma terve tutvus ringkonnaga jagada 🙂 Ja käsi südamel, mina ei käi kuskil kedagi sõimamas, isegi mitte roolijoodikuid postimehes vms 😀 Ütlen ainult siis midagi, kui midagi head öelda on 🙂

 • Vasta Olga 3. juuni 2017 at 19:22

  Ainult oma nime alt, sest ma tahan oma blogisse klikke saada.

  http://www.olgainkitchen.com/2014/04/02/rummipallid/

  (Höhö)

  • Vasta Kristi 3. juuni 2017 at 20:27

   Haha, seda ma Olgast just arvasingi!

 • Vasta Karolin 3. juuni 2017 at 19:16

  Väga palju ei kommenteeri, aga kui, siis kirjutan ikka kommentaari enda nimega. Ma ei saagi aru sellest, et miks keegi üldse kuskil anonüümselt kedagi halvustab. Olgu siis nii julge ja öelgu välja avalikult.

 • Vasta Kaisa 3. juuni 2017 at 19:12

  Ma mõnikord kommenteerin anonüümselt.. Kirjutan pika jutu valmis( ükskõik, kas hea/halb) ja siis loen jutu läbi ning vsjo- kustutan ära. Kind of väljaelamine on ju tehtud, lihtsalt ei hakka kellegi teise tuju halvaks tegema 😀 Siin kommenteerin ikka oma nimega.

 • Vasta väga väga naine 3. juuni 2017 at 19:07

  Mul oleks lihtsalt imelik oma passinime netti kirja panna – siin-seal olen seda teinud ja see tundub – võlts? Ma olen Tartu sõprade seas ühe nimega, rollimängjate seas teisega, netis kolmandaga ja passis on neljas, ja see ongi õige nimi just selle keskkonna jaoks.

  Aga ma ei tee midagi üldse ilma nimeta ja teeseldes kedagi teist, sest see võltsus ajaks iiveldama (kunagi nt 14 aastat tagasi oli mul Perekoolis ka oma nimi =)). Palju kergem on seista oma sõnade taga, teised ka teavad, et need on Minu Sõnad, kui et võtangi kohe eelduseks, et ma ei seisagi selle taga, mida kirjutan.
  Mis mõttes?! Kes ma siis üldse olen ise, kui ma seda välja ei näita ja kirjuta, mida tegelikult mõtlen ja tunnen?!?! Mingi – tühi koht, mis nõrgalt õhku liigutab?!?!

 • Vasta Sann 3. juuni 2017 at 18:29

  Kommenteerin harva, aga anonüümselt sellepärast, et ei taha, et mu tuttavad-sõbrad minu kommentaare loevad. Eks oleneb ka teemast, mida ma parasjagu tahan endast jagada või mida arvan. Halvustavaid, solvavaid kommentaare mina lihtsalt ei kirjuta!

  • Vasta Agnes 3. juuni 2017 at 19:51

   +1

 • Vasta Mare-Elle 3. juuni 2017 at 18:26

  Kommenteerin oma nimega ning tavaliselt siis kui on midagi head öelda. Näiteks mõni blogi lugu, mis liigutab südant või video mis paneb naeratama.
  Teinekord avaldan arvamust ja ka siis ei pelga oma nime näidata.
  Usun, et inimesed kes kirjutavad negatiivseid kommentaare on elus kibestunud. Eks arvamus võib kindlasti ka mitte nii tore ja positiivne olla, ent kui hakatakse solvama ning ründama siis on lugu ikka väga kurb.

 • Vasta Riina 3. juuni 2017 at 18:13

  Ma kommenteerin üldjuhul väga harva. Aga ma ei tee seda oma nime alt sest mu eksmehe uus naine on ka sinu jälgija ja ma ei taha, et keegi kuskil hakkaks minu arvamusele vastu vaidlema ainult selle pärast, et seda ütlesin mina 😀 kõlab naljakalt aga elu on näidanud 😀

  • Vasta Riina 3. juuni 2017 at 18:14

   P.s. Negatiivseid kommentaare pole postitanud ?

 • Vasta Inks 3. juuni 2017 at 18:11

  “Kuna mina ennast skisoks ei pea ja nii väga ka vajadust ei tunne teistele anonüümselt ära panna, siis ongi nii jäänud, et olen lihtsalt vait.” Usute ka seda juttu, haige inime ongi täpselt nii (mis haigus see on kui inimene unustab või on kahestunud vms?, loe eelmist lauset), et unustas ära, kui minu hüüdnime all 2 postistust tagasi mu kommentaari kohale omale “meeldiva kirjutas”.

  • Vasta Mallu 3. juuni 2017 at 20:17

   Ma ei eitagi, et ma su lollused komplimentideks muudan, sind ärritada on päris naljakas 😀

   • Vasta Ma 3. juuni 2017 at 21:20

    Whaaaat? Keegi kirjutab sita kommi ja sa muudad selle enne avaldamist ära? Hahahhaaaaa, pissin püksi ???

    • Vasta Mallu 3. juuni 2017 at 22:02

     Mitte kõigil muidugi, aint nendel, kes järjepidevalt sitta loobivad 😀

 • Vasta Olga 3. juuni 2017 at 18:09

  Ei kommenteeri üldiselt peaaegu üldse, kui aga juba kommenteerin siis ikka enda nime alt. Halvasti öelda ei taha üldiselt. Vanaema ikka õpetas, et kui sul pole midagi head ega tarka öelda, jätta parem rääkimata, kus aga näed ebaõiglust sekku kohe. Kuskil delfis, foorumites jne kus saab salanime kasutada, ma nagunii ei käi, pole mõtet oma aega tühjatähja peale raisata. Minu arust on juba see kole, ku vaatan Fb osade kasutaja nimesid, mis pole ju reaalsed. Tihtipeale on ka need nn nimetud ka kuskil kommenteerijad.

 • Vasta Karin 3. juuni 2017 at 18:03

  Seoses selle Mari kohta käinud kommentaariga… blogijana võid sa oma pohhuismi arendada, aga emana teeb see igal juhul haiget. See näris isegi mind tükk aega ja mul oli sust tõsiselt kahju.

  • Vasta Ene 4. juuni 2017 at 10:43

   Sama siin. Sellised asjad teevad väga haiget. Aga ma tahtsin sulle, Mallu, anda ühe soovituse, mitte ainult emana, vaid ka inimesena, kes on kokku puutunud koolikiusamise ennetustööga. Võta see postitus Facebookist maha, pane parooli alla need postitused, kus sa Mari kõnelisest arengust räägid ning kustuta lihtsalt julmalt ära kõik kommentaarid, mis halvustavad sinu lapsi. Tänapäeval surfivad kõik internetis. Kui need arutelud peaksid tulevikus sattuma Mari kooli-, trenni- või isegi töökaaslaste kätte, võivad sellel olla Marile kohtuvad tagajärjed. Sa näed ise, kui julmad inimesed võivad olla.

 • Vasta K. 3. juuni 2017 at 17:12

  Ma pole ausalt kunagi kedagi netis ahistanud oma sõnavõttudega ega isegi negatiivset kommentaari jätnud. Lähtun pigem põhimõttest, et kui ei meeldi, siis pane postitus/netileht vms kinni. Aga ma pole kommenteerides kunagi oma nime välja kirjutanud, sest (nii dramaatiliselt kui see ka ei kõlaks) mul oli mõned aastad tagasi üks stalker, kes minu erinevaid tegevusi internetis jälgis (sain seda teada kolmanda isiku kaudu) ja siis mind taga rääkis. Peale seda tekkis natuke kõhe tunne ja ma küll ei tea kas ta ikka seda teeb, aga ma ei tahaks, et mõni võib-olla isiklikuma sisuga kommentaar kohe minuga seonduks. Sellepärast
  olen ainult oma nimetähe alt kommenteerinud. Samas kui muud võimalust kommenteerimiseks pole, kui oma päris nimi, siis olen ka nõus seda tegema. Midagi otseselt varjata mul pole 😀

 • Vasta Raili 3. juuni 2017 at 17:11

  ..kui mul midagi öelda on siis teen seda ,ikka oma nime alt..aga kuna olen suht aeglane kirjutaja siis teravamad pliiatsid on oma tarkuse juba ammu ennem välja öelnud kui ise midagi kribada jõuan..anonüümselt õiendaks pagulaste ja vaeste teemal aga no poliitikud teevad seda isegi ja ühe väikese eestlase mulinat nagunii keegi ei kuula..
  ..nii,et loen neid kes kirjutavad s.h ka sinu blogi ja tunnen rõõmu,et keegi kirjutada viitsib..jaksu ja nobedaid näppe..:)

 • Vasta Kats 3. juuni 2017 at 16:52

  Kasutan tavaliselt hüüdnime.

 • Vasta QQ 3. juuni 2017 at 16:44

  Kui viitsin üldse kommenteerida, siis anonüümselt. Mitte et midagi varjata oleks, kuid tundub et olen sedavõrd värvikas kuju, et kui oma nime alt kommenteerin, siis 2-3 tuttavat kirjutavad mulle, et nägid mu kommentaari ja nende arvamus on hoopis “see, teine, kolmas…”
  No kui on, mis siis? Aga väsitav on teadmine, et isegi kui ei ole avaliku elu tegelane, olen inimene, kelle igat sõnavõttu paar igavlevat ja meeleheitel perenaist jälgivad. No on neil alles seda aega?

 • Vasta Kätlin 3. juuni 2017 at 16:40

  Enamasti oma nime alt. Kui a la kuskil Õhtulehes oma arvamust kunagi avaldasin, siis vist ei kasutanud oma täisnime. Ei, ma ei öelnud midagi pahasti ega halvasti. Aga kuna see oli selline teema, kus mind oleks võidud ära tunda (puudutab tööd), siis ma leidsin, et inimesed võiksid teada, kuidas asi tegelikult töökollektiivis on ilma, et ma kuskilt seepärast vastu pead ei saa. Tegelikult oleks see võimalus üsna väike olnud, aga siiski 🙂

 • Vasta A4 3. juuni 2017 at 16:12

  Minul lyhend pm pma nimest A4-anneli 🙂 ja ei käi teisi sõimamas ega midagi. Ei pea seda õigeks. Ja olen nõus et kui midagi öelda on siis julge seda nãkku öelda või siis oma nimega. Midagi öelda pole siis olla lihtsalt vait. Enamus ajast olen ma ka vait ja loen sest pole midagi kommida või ei oska..loen ära ja lähen edasi 😉

 • Vasta Marika 3. juuni 2017 at 16:12

  Ilka oma nime all, ma nii vana ka juba et pole midagi häbeneda ?

 • Vasta Kata 3. juuni 2017 at 15:57

  Mina kasutan hüüdnime ??

 • Vasta s. 3. juuni 2017 at 15:31

  Ma üldiselt väga ei kommenteerigi ja ütlen teinekord ainult siis kui midagi head on öelda, sest milleks üldse midagi öelda kui midagi head öelda pole…ka ei viitsi niisama taielda ja kellelegi ette heita kuidas elama peaks…milleks? Ega ma ise ka mingi muster inimene pole…. igalühel oma elu omad õppetunnid…oma päris nime ei kasuta…ka nn selline töö, et ei tea kas mu tööandjale sobib, et kommenteerin ja üldse eelistan madalat profiili hoida ja hindan ka elus anonüümsust ja privaatsust…pole niii edev, et kuskil väga avalikult sõna võtta tahaks ja siis selle heiterite vihalaviini oma kaela saada 🙂 jõudu!

 • Vasta Triinu 3. juuni 2017 at 15:27

  Kui ma kommenteerin ,siis oma nime alt. Ma ei häbene oma arvamust välja öelda.
  Aga arvan et minevikus olen ikka anonüümselt ka kommenteerinud, kuigi ühtegi korda praegu ette küll ei tule.

 • Vasta Liis 3. juuni 2017 at 15:11

  Ma päris oma nime alt ei kommenteeri, lihtsalt selleks et tuttavad ära ei tunneks kui vahest kuskil kaasa kaagutan 😀 aga kedagi kuskil maha tegemas ei ole kunagi käinud.
  Kommenteerimata ei jää ka siis kui pean seda oma nime alt tegema. Nkn võtan vähe sõna 😀

  • Vasta Kati 3. juuni 2017 at 15:48

   Sama ? Kasutan ka hüüdnime