Ma ise ei ole kuskil üldse suurem asi kommenteerija. Ei teiste blogides, ei foorumites, ei portaalides. Lihtsalt ei leia enamasti, et mul midagi niivõrd erilist öelda oleks, mida teised juba ammu kirja poleks pannud. Kui mingi tuttavam inimene on, siis mõnikord kirjutan lihtsalt chatti, kui tahan ka sõnakese sekka öelda, aga nagu öeldud, juhtub seda kõike pigem väga harva. Nagu te ise näete, siis ei ole mul enamasti mahti isegi enda blogis kommentaaridele vastata, ups!

Seda võin aga käsi südamel vanduda, et KUI ma peaks mõne kommentaari panema, siis alati ja ikka enda nimega. Okei, mõnikord panen Mallu, mõnikord Mallukas ja mõnikord paneb google ise paika ja paneb nimeks siis Mariann Treimann või Mariann Kaasik, vastavalt sellele, kumba e-maili ma just näppinud olen, aga anonüümseid kommentaare mina ei kirjuta. Teate miks? Sest ma ei näe sellel mitte mingit pointi!

Teiseks ma konkreetselt ei julgekski ühtegi anonüümset sõimu teele panna. Okei, anonüümselt võiks ka mitte sõimata, aga mul on tunne, et anonüümselt kommenteerivad need, kes antud sõnavõttu enda nime alt teha ei julge. On üks erand – riigipalgal olevad inimesed vist ei või ka oma nime alt kommenteerida? On nii v? Mul on üks sõbranna jurist ja tema näiteks ei tohi kuskile kirjutada mingeid kommentaare oma nime alt. Ma ei tea, kas ma mäletan õigesti, aga no midagi sinnakanti.

Mul on nii mitmeid kordi olnud sellist “õela Mallu” sisetunnet, et tahaks kellelegi ka sitasti öelda, et krt, miks sa kirjutad sellist lolli juttu või midagi muud säärast. Aga siis mõtlen ma, et no püha jumal – lolli minu näägutamine targemaks ei tee ja…eks ma ise tunneks ka ennast veits retakana, kui ma kuskil anonüümselt mölisemas käiksin :D

Kunagi käis üks skiso naine pooli blogijaid ahistamas. Kogu aeg kirjutas haigeid kommentaare mingi X nime alt, ikka no VÄGA haigeid ja solvavaid. Kuskilt tuli lõpuks ta nimi ikkagi välja ja kui ma talle kirjutasin, et tead, sa võid mulle oma mölinat postkasti ka kirjutada, et ei pea “anonüümseid” kommentaare kirjutama, siis ta miskipärast üldse ei kippunud seda enam tegema, vaid hakkas hoopis üsna sõbralikuks ja rääkis, et käibki ennast tõsimeeli inimeste blogides välja elamas.

Blogijad on ju selline liik, et teevad ennast väga kergesti haavatavaks. Nii lihtne on mõnda aega inimese blogi lugedes mõista, mis teda ärritab, mis haiget teeb, millest rääkida ei soovita. Ja siis mõnuga hakata tampima. Päriselt ka – nii ta tegigi! Aga nagu öeldud, ta on skiso ka, nii et selles suhtes on tal vähemalt mingisugunegi vabandus.

Kuna mina ennast skisoks ei pea ja nii väga ka vajadust ei tunne teistele anonüümselt ära panna, siis ongi nii jäänud, et olen lihtsalt vait. Mõtle, kui mark oleks, kui ma näiteks läheksin kirjutaksin kuskil kellegi blogisse, et “issand, sa oled ikka nii mõttetu tont, elad seal kodus mehe kulul, midagi sa teha ei oska, lambine titemasin!” (ei mõtle kedagi konkreetselt, need on vist enamike kommenteerijate lemmiketteheited :D) ja siis mõtle kui ma vahele jääks. Issand, ma sureks vist häbi kätte ära.

Ma üritan elada nii, et kui ühel hetkel oleks igaühe internetikäitumine ja tegevused avalikud, et siis ei peaks ma häbi tundma. Ja mõelge, kui kunagi selline asi juhtuks, siis mis näoga vaataksid inimesed enda sõpradele otsa, kui tuleks välja, et ah tead, ma olengi see, kes käib seal Malluka blogis pidevalt rääkimas, et nii kahju, et ta laps(ed) vaimupuudega välja näevad! Või mina olengi see, kes foorumites kiitleb, et teenib 2000 euri kuus kätte ja teised on mõttetud rotid, kui samal ajal vaatad oma Maximas töötavatele kolleegidele otsa.

Internet on NII haigeid kommentaare täis ja ma olen jumala kindel, et enamike taga on päriselt haiged või kurvad inimesed. Mitte, et see nüüd mingi vabandus oleks, aga noh, nii mulle tundub. Jah, on ka lihtsalt lollakaid, kellel on loll arvamus :D

Praegu saab minu blogis anonüümselt kommenteerida, kuid mõtlen selle siiski ära muuta. Arukatel inimestel ei ole ju vaja enda sõnavõtte häbeneda ja saavad ikka kaasa rääkida. Suvalistel lahmijatel on ka kindlasti muid kohti, kus ennast välja elamas käia. Aga kuna veel saab anonüümselt ka siin kommenteerida, siis rääkige heaga kaasa. Kas teie kommenteerite oma nime alt või anonüümselt? Miks? Ja kas te olete ka konkreetselt kellelegi anonüümselt pahasti ütlemas käinud? Miks?

Jaga: