AVALDAN ARVAMUST

temperamendist ja enda taltsutamisest

6. juuni 2017

Kes eile juhtus fbis mu laivi vaatama, siis rääkisin seal enda hommikusest intsidendist. Nimelt käisime me söömas, Kardo oli parasjagu sees süüa võtmas, meie lastega ja vennaga õues. Kõrvallauas istusid neli inimest, kaks vanemat UK paarikest. Nad olid vist söömise lõpetanud, jõid seal oma jooke rahumeeli, me sättisime ennast sisse. Hakkasime sööma ja värki, kui neljast kolm suitsetama kukkusid. Lükkasin Lentsu nii eemale kui sain ja mõtlesin, et no kaua saavad inimesed ometi tobi teha. Oiiii kui venitasid, enamuse ajast isegi ei tõmmanud, vaid hoidsid seda koni lihtsalt käes ja lasid rahumeeli sellel tossata. Nojah, vaba maa. Eks ma oleks võinud ise kuskile eemale poole minna proovida, aga vabad lauad olid suht ainult seal “vallaliste ja lastetute paaride” sektsioonis ja sinna me oma bandega nagunii minna poleks saanud.

LÕPUKS sai viimasel mehel ka suits otsa. Ta kustutas ühe ja samal ajal süütas teise. Me oleme siin iga päev õues söönud ja alati on KUSKIL keegi suitsetanud, aga nüüd juhtus nii, et otse meie kõrval ja see tuul oli ka meie poole, seega tuli kõik meie lauda, mu lastele peale.

Tõusin ja palusin väga viisakalt, et ehk oleks võimalik natukene aega mitte suitsetada, et ma olen väikeste lastega.

“I’m smoking!” vaatas see paks tont mulle otsa ja naeratas loti värisedes mega ülbelt.

Ma seletasin, et ma näen ja tunnen, et ta suitsetab, aga mul on beebi ja väike laps lauas, et nad on ju ise ometi täiskasvanud inimesed, et ehk tuleks vastu. Selle peale rehmas ta mulle ülbelt, et tõmmake ise jeed, kui ei sobi. söeoihfsekrgfsejrgeukrg!!! Mulle ei tulnud too hetk pähegi talle öelda, et ta võiks ise minna sinna alasse paar meetrit edasi, kus pole lapsi, aga eiii, ma ei saa. Ma läksin niiiii närvi ja emotsioonid keesid peas NII ÜLE.

Ma olen ise aastaid suitsumees olnud ja ma ei kujuta elusees ette, et kui lapsevanem paluks, et kle ära suitseta mu beebile näkku, et ma ütleks siis, et kle suitsetan ikka küll 😀 See tundus nii absurdne ja see ajas mind nii vihale, et ma sisistasin talle, et ta on asshole, mida ta ju ka oli 😀 Selle peale ütles ta midagi “blabla fucking tramp, blbalbal fucking kids” või midagi ja mul läks närv nii mustaks, et ma võtsin oma spraidi ja valasin selle elegantselt talle põleva tobi peale. Samal hetkel sööstis ta päikse käes söestunud naine minu poole ja ma oleks vist seal muti käest molli ka saanud, kui see mees poleks ise olukorda “jahutanud” sellega, et viskas minu suunas rummkoola, millest pool sain mina näkku ja teise poole vaene Lents. Reaalselt ma olin NIII LÄHEDAL, et ma kolgin selle paksu vanamehe ja ta kamraadid tooliga vigasega (hehe, vaevalt, et ma oma elu esimeses kakluses nii haardkoor oleks olnud), aga no mitte mingi värdjas ei tule minu lapsele rummi silma viskama!!!!!

Minupoolne olukorralahendus oli kutsuda manager, kes naeratas, ütles, et me oleme kõik puhkusel ja võtame vabalt :))

Mina hakkasin nutma ja tulin tuppa 😀 Milline imeline probleemilahendaja.

See teema ajab mind tegelikult ikka veel närvi ja ma ketran seda peas sada korda. Mida ma oleks pidanud tegema? Ma oleks võinud lihtsalt ise minema minna. Siis poleks keegi midagi loopima hakanud. Aga ma ei saanud sellisest röökivast ebaõiglusest lihtsalt eemale astuda. Mulle tundus, et kui ma nn alla annan, siis ma olen mõttetu tont, kes ei seisa oma laste eest. Arvata on, et ma poleks ise ka pidanud jooki valama, nagu lollakas, aga no reaalselt viha oli nii suur. Samal ajal kui vaene Lents silmi hõõrus ja nuttis, siis mu esimene mõte oli ausalt, et ma lähen ja sülitan sellele vanamehele näkku. Aga noh, siis oleks ta naine vist mind vaeseomaks nüpeldanud 😀

Ma oleks võinud heita mingi salvava kommentaari, et ” TE OLETE PAKSUD JA LOLLID JA KOLEDAD JA RAUDSELT SITAD EMAD!!!” aga siis oleksin ma olnud päris elu Perekooli kommentaator. Ma oleksin võinud lihtsalt vaikides ära minna ja nurgas üksi tihkuda. Ma oleksin võinud nende toa üles otsida ja nende aknad sitaga kokku määrida… Aga Kardo ütles, et nad oleksid siis vast lihtsalt koristaja kutsunud, kes vaeseke nagunii milleski süüdi pole 😀

Lugesin siin Mirjami blogist posti (LINK), kus ta rääkis oma poeskäigust mehega ja ma mõtlesin, et jeerum, ma oleks RAUDSELT nagu tema mees käitunud. Kuidas mõned inimesed suudavad oma cool’i hoida? Alati adekvaatseks jääda, nagu mulle tundub, et Mirjam tegi. Kui mina oleksin oma mehega sellises olukorras olnud, siis oleks 100% Kardo see, kes ütleb, et rahu, tsilli, lähme lihtsalt ära ja mina põlen suure leegiga ja purskan tuld. Nagu Mirjam ütleb oma postis: “Aga kuidas ta on alati nii empaatiline ja kõiki abistav ja hoolitsev… ja ei näe sellises olukorras, et inimene ei ole lihtsalt douche, vaid on oma elu ja emotsioonidega hädas? Poisid on lollid, ausõna…”. 

Mina mõtlesin eile terve pika päeva, et okei, selles tema postituse müüja asjas ma suudan veel mõista, et paha päev jne. Aga selles vanamehe värgis, no EI suuda leida põhjust selline mölakas olla. No ei leia. Mõtlesin, mis ma mõtlesin.

Peale seda oleme ainult sees söönud, et vältida selle seltskonna nägemist. Ma ei ole kindel, kas ma läheksin ja sülitaksin näkku või jookseks nuttes minema 😀

Mida teie teinud oleksite?

Loe ka neid postitusi!

126 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta K 14. juuni 2017 at 13:34

  Mul kunagi poes (nii 2 a tagasi)
  Mu 1a9k tütar nutab poe järjekorras. Nuttis sest jätsin ta hetkeks isaga, et ise käbe juurviljaletist õunu vms kaasa haarata.
  Ise olin üsna rase nii 6k vms.
  Plika nutmist ei jätnud ka kui tagasi olin (sest ta oli mega solvunud mu peale).
  Rääkisime inglise keeles mehega.
  Võtsin plika kaenlasse ja läksin kassadest eemale, et teisi ei segaks aga mitte päris õue, sest veidi jahe oli.
  1 taani prowwa jalutab minust mööda, hammaste tagant suure naeratusega pea sosinal sisidyas mulle, taani keeles (vist lootis et ma aru ei saa kuna olin just mehega inglise keeles suhelnud ju). Et minusugused peaks selliste nutvate lastega poest otsemaid välja minema, sest see häirib teisi kliente ja gives them anxiety.
  Nagu öeldud, rase, hormoonid möllasid. Haarasin mehe kassast kiiresti kaada, seletasin olukorra, jalutasin muti tema autoni (3m poest).
  Mul mees selline he aja rahulik, ma rohkem emotsionaalne. Mees rahus küsib prowwalt, et mis juhtus. Too siis seletab mis matsid me oleme nutab lapsega poes jne. Tal ka lapsed ja lapselapsed aga kaaskodanike suhtes ta nii võimas ikka pole kui meie jne.. kõike seda väga meela naeratusega. Ilmselt ei oodanud ta et kumbki meist keelest aru saab ja veel vähem vastu rääkida oskab. Mees oli mul konkreetselt sekundi vait kui ma juba jõudsin lõugama hakata, et lapsed on osa ühiskonnast ja temasugune värdjas ei peaks üldse ema ega vanaema olemagi.
  Aa.. poes ütles ta mulle veel ka, et ma olen liiga noor et üldse lapsi omada. Olin siis 28.
  Igatahes mu tasakaalukas kaasa ei saanudki midagi vahele öelda kuna 1 rase seal keset parklat röökis muti peale.
  Läksime kenasti autosse ja hakkasin nutma:D
  See teema ajab mind siiani keema.
  Ütlesin ämmale ka et sorry kui see mõni su tuttav oli aga ma ei suutnud et mulle lihtsalt näkku situtakse.

 • Avatar
  Vasta Rita 13. juuni 2017 at 19:21

  Oleks pidanud peale rummooolaga näkku saamist sellele mehele politsei kutsuma ja tüübi puhkus olekski olnud rikutud.

 • Avatar
  Vasta Ilmar 12. juuni 2017 at 19:01

  Milleks niisugustega tegemisi teha?

 • Avatar
  Vasta Ave Tali 9. juuni 2017 at 17:29

  Suht sama ilmselt. Veidi rohkem ehk rõhunud verbaalselt nende rumalusele. Ja no kui inimene on ikka pesuehtne töll ja lausloll, kuidas sa saadki eeldada, et nad Sinu targast jutust aru saaks. Nende tase lihtsalt ei küüni. Vb oleks mõistlik, lihtsalt tähelepanu juhtida, et tark inimene laste juuresolekul võiks püüda nende tervist säästa. Ja muidugi kahetsust avaldada, et neile pole niipaljugi mõistust antud, et ise ilma märkust tegemata sellest aru saada..

 • Avatar
  Vasta Merle 9. juuni 2017 at 12:51

  Kirjutaksin otse hotelli omanikele. EU maa ja avalik suitsetamine. Võtavad midagi alade eraldamisega ette.
  Teinekord ära püüa ise olukorda lahendada vaid lase kohe manager kutsuda ja tema pakub lahendused.
  Mul on sellised kogemused kreekakeelsete maade ja aladega, et seal võetakse kõiki EU ettekirjutusi ja seadusi lõdvemalt. Ja siit Eestist sinna saabununa oled suitsetamise osas tagasi nagu nõukogude ajas, suitseta kus tahad ja palju tahad. Tuhatoosid kõikjal.

 • Avatar
  Vasta R 8. juuni 2017 at 09:54

  Kas Usa tont sõi teid kõiki elusalt ära? Või puhkate puhkamisest? Nii kadunud oled ? paluks laivi ja kuidas rahule jäite

 • Avatar
  Vasta I 8. juuni 2017 at 09:30

  Minumeelest olete süüdlased tegelikult mõlemad.Sina tegid esimese lükke kui oma limoonaadi valasid ja ise koksi vastu said.Ebameeldiv ma usun,et mõlemale.Aga toesti kui näiteks mina suitsetan seltskonnaga kohas kus VÕIB (ja istun ennem seal) ütlen ka,et mittesuitsetajad mulle korda ei lähe kui aga lähen ise istuma kellegi lähedusse kus on lapsed vms ja ka VÕIB suitsetada siis seda ma ei tee.

  No milleks rikkuda nii lambi asjapärast oma puhkust?
  Ja oma emotsioone peaks oskama talitseda seda enam,et lapsed ju ka kaasas.

 • Avatar
  Vasta Se 8. juuni 2017 at 07:17

  Minul tuleb sellega see meelde, et ca 3 aastat tagasi, kui mu laps oli 6 aastane heitis mulle üks tütarlaps ette, et ma käin pidudel ja laps jääb ilma emata koju. (Kuigi mu laps oli alati hoitud kui peole läksin.) Paar päeva hiljem nägin seda tütarlast oma mehe ja beebiga jalutamas. Mees lükkas vankrit ja kakkus suitsu sealsamas. Vastik etteheitja aga ise sada korda hullem inimene oma lapse suhtes.

 • Avatar
  Vasta ritsik 7. juuni 2017 at 21:02

  Ma algul lugesin, et sa lasid spreid st mingit deodoranti talle suitsu peale ja kujutasin ette, kuidas tüübil tulelont suitsust paiskus ?.

 • Avatar
  Vasta wtf 7. juuni 2017 at 17:40

  Kobinud ise oma tittetega minema siis.

 • Avatar
  Vasta Liisi 7. juuni 2017 at 13:47

  Suitsetamise võiks üldse ära keelata ükskõik kus avalikus kohas. Ja veel laste keskel, mul oleks häbi, mul hakkaks endal rõve. Ja see naine, kes veel sinu poole sööstis, see pole naine. Selle asemel oleks ta pidanud oma jälgi kombetu sea korrale kutsuma. Ilgelt sitt kombo oli sul.
  Aga sa alustasid liiga otsekohaselt, liiga eestlaslikult. Mäletad seda kassi sealt Shrekist? Vot sellise näoga järgmine kord…saad kõik ja vabandavad ka veel

 • Avatar
  Vasta Kaire 7. juuni 2017 at 13:43

  Issanda loomaaed on kirju! Jobu on jobu! Sa tegid antul hetkel, mida õigeks pidasid. Keegi ei tea ette, kuidas asjadele reageerime.

  http://www.littlebutcute.wordpress.com

 • Avatar
  Vasta Manona 7. juuni 2017 at 13:16

  Politsei kutsunud. Imikule ei visata alkoholi silma.

  • Avatar
   Vasta Callista 7. juuni 2017 at 14:31

   Absoluutselt!
   Mis siis, et ise viisaka korrale kutsumisega alustada, seejärel st asshole’iks nimetamisega jätkata, sest selline see seltskond ju oligi! ja jooki pilduda, politsei oleks kindlasti pidanud olnud järgmine etapp!
   Ja kiirabi!

  • Avatar
   Vasta Maia 7. juuni 2017 at 17:38

   Kreekas on spetsiaalne turismipolitsei olemas http://www.visitgreece.gr/en/home/tourist_police, isegi olen nende poole pöördunud, hotellis topelttasu võtmise pärast. Tee avaldus.

 • Avatar
  Vasta Mann 7. juuni 2017 at 12:03

  Mind isiklikult ajavad sellised ignorantsed inimesed väga raevu.
  Eeldan, et täiskavanud haritud inimene oskab oma peaga mõtelda. Inimestel puudub vatsutustunne. Nad ei saa aru, et nende harjumused ja teod mõjutavad peale nende veel ka teisi.
  Inimesel on õigus oma eluga teha mida ta tahab, kuid tal ei ole õigus oma tegevusega ohustada teise inimese elu ja tervist (kui ma ei eksi, siis see peaks isegi kuskil seadustes olema välja toodud). Laste puhul unustavad täiskasvanud inimesed nagu ära, et see organism alles areneb ja neil on kohustus ühiskonnaliikmena käituda vastutustundlikult.
  NEED INIMESED ON LIHTSALT HALVASTI KASVATATUD. Vahel isegi mitte nende vanemate poolt, vaid nende endi poolt nende endi peas loodud seaduste, õiguste ja vajaduste kohaselt.

  Kui sa oled puhkusel ja sa oled oma raha sinna viinud, siis sul on õigus nõuda sellelt kohalt, et sinu ja sinu lapse õigusi kaitstakse.
  Ma olen vahel mõtelnud, et kuskil võiks olla Internetis lausa nimekiri sellistest kohtades, kus selliseid kogemusi saadakse. Siis ei läheks ükski mittesuitsetaja ja lastega vanem oma raha sinna viima.
  Selles olukorras ei kehti “Kes kannatab, see kaua elab” moto.

 • Avatar
  Vasta Raili 7. juuni 2017 at 11:50

  Tead nii palju on olukordi kus ma olen lihtsalt selja pööranud ja minema läbinud. Pärast toas praadinud ja öösel ärkvel olnud ja mõtelnud et on ikka p…vestid. pärast julenud ehk mõne sarkastilise märkuse teha, millest keegi aru ei saa sest minu sarkasm on liiga deep ?. Nii et parem ikka kohe ausalt näkku öelda. Sarkasm on nõrkadele.

 • Avatar
  Vasta Kadi 7. juuni 2017 at 11:46

  ma oleks neist pilti teinud ja samal ajal seletanud, et aitäh, postitan selle kohe üles koos nendepoolse “I’m smoking” selgitusega sinu viisaka palve peale…

 • Avatar
  Vasta Marit Uusväli 7. juuni 2017 at 09:10

  Mul oli laevas nii,et istusin laps süles ja laps paarkorda koputas vastu eesolevat isted ja mingiaeg üks mees eest,et kas ei aita juba. Ma istusin rahulikult edasi, mingiaeg ajas tal ikka vist väga keema,sest kõndis minema. Mul laps ei teinud midagi ainult paar korda koputas ja kõik. Pärast kõndis vihase näoga seal laevas ringi. Loodan,et sellisel lapsi ei ole ega ei tule.

 • Avatar
  Vasta Jansa 7. juuni 2017 at 08:24

  Tead, ma saan aru. Ei hakka analüüsima kes mida täpsemalt valesti tegi või mis oleks võinud paremini minna, aga tundes ennast oleksin end samamoodi raevununa tundnud kui keegi palve peale lihtsalt tuimalt vastaks, et I’m smoking. Well, I’m amazed how proud your mother must be. Ise samuti räige suitsetaja kuid lastest püüan eemale hoida, milles nemad süüdi. Vahel nii nadi tunne kui kõnnin tänaval ja tossutan ning lapsed või pered liiga lähedale satuvad, püüan tempot vahetada või seisupausi teha alati 😀 St ära end üle peksa, sul küll veidi probleeme enesekontrolliga aga ausõna absull kõigil on mingi omadus väheke nõrgemini arenenud ja ei saa su lapsed ka mingit erilist traumat sellest, peaasi kui ülejäänud aja väga chillaxilt võtad. No see pole küll suurem asi nõuanne vb, kuid ma neid supertroppe nähes lihtsalt oleks enesekindel edasi – üldiselt ka nõmedaim inimene pärast veic kahetseb, et asjad nii läksid, aga ega see üldiselt vabandama ei pane. Vahepeal pole lihtsalt muud teha, kui eluga edasi minna 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaili 7. juuni 2017 at 08:11

  Targem annab järele. Mina ei suitseta ja ma ei kannata absoluutselt suitsuhaisu. Aga kui ma olen reisil ja mul oleks seal väiksed lapsed ja ma lähen sööma.. ja seal suitsetavad inimesed, suits suitsu järel. Ma ausalt öeldes inimesena eeldan, et neil suitsetajatel on silmad peas ja nad ju peaksid nägema, kes nende ümber on ja sellele vastavalt käituma aga seda ainult siis kui nad seda TAHAVAD ja soovivad . Ilmselgelt nemad seda ei tahtnud ja neid see ei huvitanud, sellistele ei ole mõtet midagi ütlema hakata, ainult enda närvi ajamine. Igaüks leiab vabanduse. Seega oleks mina minema läinud, sest mina soovin seda. Ja eks muidugi tuleb aru saada ka sellest, et nemad võib olla kasvatasidki oma lapsed üles suitsuhaisu keskel ja nende lapsed omakorda kasvatavad oma lapsed suitsuhaisu keskel üles, nad äkki ei saanud absoluutselt aru, et mis see häda nüüd oli….

 • Avatar
  Vasta minni 7. juuni 2017 at 07:35

  No tõesti! Mulle väga meeldivad lapsed,aga saa aru,kui sind midagi häirib,on see sinu probleem. Mine siis istu mujale. Sul vedas,et sa pasunasse ei saanud seal! Titemammad yldse viimasel ajal kujutavad endale ette, et nemad on aa ja oo!

  • Avatar
   Vasta Maria 7. juuni 2017 at 09:19

   Sekundeerin. Sinu laps, Sinu probleem. Olen ka ise kahe väikelapse ema, kuid olen siiani püüdnud erinevaid kultuure ja tavasid siiski tolereerida. Kui suitsetamine on lubatud, siis on kindlasti kari asshole, kes oma õigusi seal realiseerivad ja kellegi võõras titt neid selleks ei takista. Sa ei saa maailma parandada 🙂

   • Avatar
    Vasta K. 7. juuni 2017 at 16:49

    +1
    Ise olen ka kahe väikelapse ema ja tuleb ikka ette, et välismaal naaberlauas suitsetatakse. Aga kui restos on suitsetamine lubatud, siis kes olen mina, et keelata? Olen siis teenindajat palunud ja lauda vahetanud või mõnda teise restosse läinud.
    Antud hetkel olekski võinud asi lõppeda sellega, et sa nende keeldumise peale lauda vahetad. Sina aga läksid purjus inimese suitsu kustutama ja eeldasid, et sellel tagajärgi pole? Mehe ja tema laudkonna käitumine oli ilmselgelt vale aga eks sa ise läksid ka natukene liiale.
    Alati tasub mõelda, mis eeskuju sa enda käitumistega lastele annad. Lastest on kahju, et nemad kannatada said.
    Aga päikselist puhkuse jätku ja külma närvi!

    • Avatar
     Vasta A. 7. juuni 2017 at 22:58

     +1 Mõtlesin ise täpselt sama. Suitsetamine laste lähedal on tõesti nõme aga need inimesed on puhkusel nagu ka sina. Nemad ehk tulid ilma lasteta puhkama ( kes teab kas neil üldse lapsi ongi või on suured) ning vaevalt neid kotib,et sina oma lastega seal oled
     oleksid võinud vahetada lauda või lahkuda ning hiljem tagasi minna. Sa teed ise sellise lükke ning imestad miks sulle nii vastati? Kultuurid on erinevad. Tulin just Bulgaariast kus oli täpselt samamoodi võimalus väljas süüa ning enamus seal ka suitsetasid ning lastega pered istusid ka seal
     . Tundus, et seal kedagi ei häirinud, sest pidevalt roniti lastega sinna õue sööma, kuigi oli võimalus sees süüa. Eelpool mainiti et suitsetamine tuleks ära keelata avalikes kohtades?
     Mis te arvate, et suitsumehed ei mõtleks sama, et mida te ronite igale poole lastega? Surnud ring, pole midagi teha viisakas tõesti pole koni näpus laste lähedal suitsetada. Lihtsalt tõesti külma närvi ning ennem kui põlema süttid ürita emotsioone kontrollida ning käitumist analüüsida.

 • Avatar
  Vasta A. 7. juuni 2017 at 07:30

  Ma oleksin vist kohtuga ähvardanud. Saagu su peale vihaseks, aga beebile alkoholi näkku visata…
  Politseisse avaldus?

 • Avatar
  Vasta Marii 7. juuni 2017 at 07:26

  Ilmselt oleks teenindaja kutsunud ja ära kaevanud ja lootma jäänud, et teenindaja lööb korra majja. Kui ise poleks hakkama saanud.
  Osad inimesed lihtsalt jäävadki troppideks ja enesekeskseteks ja nad suitsetavad rahumeeli ka omadele lastele näkku. Väkkk!!!

 • Avatar
  Vasta M 7. juuni 2017 at 06:49

  Ma oleks kas mujale istunud või leppinud olukorraga ( viimast kindlasti mitte kui ma oleks olnud lastega,ei sooviks samuti et lapsed peaks tossu sees elama) ,kuna nad käitusid reeglite kohaselt (seniks kuni sina laps kaenlas sinna lauda läksid arveid klaarima. Ma täitsa usun et sa ei oleks seda teinud kui oleksid ette näinud mis juhtuma hakkab. Ma ei heida sulle ette aga arvan et laste ees peaks käituma hoopis.Saan aru et oled iseloomult mässumeelne ja temperamentne aga inimestel on puhkus ja sinu lapsed ei ole kellegi teise aa ja oo ,inimesed on vb saanud nädal aega oma lastest puhkust ja siis tuleb keegi teine oma lastega sinna tähtsat mängima . nende meeste käitumine ei olnud kuidagi õigustatud aga ka sinu oma mitte . Sa konkreetselt valasid õli tulle ja ole õnnelik et midagi hullemat ei juhtunud . proovi järgmine kord mõelda paar sammu ette . Me kõik oleks seal üksi olles nendele jobudele vastu tatti tahtnud anda aga lapsed ei tohiks meie lolluste tõttu kannatada ja seetõttu peab vahest oma tundeid tagasi hoidma . Hea et mari läheduses ei olnud sest kui ta oleks näinud pealt kuidas ta emale liiga tehakse ,lastele jäävad sellised asjad kauaks meelde . Üleüldse on oluline mõelda ka selle peale mida me laste kuuldes räägime . Nende jaoks oleme meie alati need kes käituvad õigesti ja teevadki tulevikus palju asju nii nagu nende vanemad.
  Mina arvan et unusta see teema nüüd ära ja puhka ilusti edasi lihtsalt käitu targemalt järgmine kord .

  • Avatar
   Vasta Callista 7. juuni 2017 at 11:11

   Mari oleks esmalt näinud seda, kuidas ta ema s6imus6nade saatel v6hiv66ra suitsule klaasi tühjendab, ja seejärel ise selle vastu (nägu?) saab.
   Iseenesest igati 6petlik kogemus.
   Ainus küsimus on see, et kas see 3-aastane hakkab edaspidi oma ema eeskuju järgima (mis oleks igati loogiline) v6i taipab ta kuidagi oma pisikese peaga, et nii, kuidas sina külale, nii küla sinule.
   Saab varsti näha.

 • Avatar
  Vasta Maria 7. juuni 2017 at 00:06

  Nii kahju Lendest, tegi mul silma marjaks, ei kujutaks ette kui keegi minu pisikesele haiget teeks. Mulle viimane aeg meeldib lihtsalt lastega kodus olla, lapsed on nii pisikesed, suutud ja kaitsetud kogu selle inimmassi sees, tahaks nad vati sisse massida, et nad mitte kunagi haiget ei saaks.
  Kohutav milline Isekas voib moni Taiskasvanud inimene olla, siin on ka, tossavad igal pool suitsudega.
  Isegi emad kes vankreid lukkavad.

  • Avatar
   Vasta Maria 7. juuni 2017 at 00:23

   PS. Teinekord parim viis lapsi kaitsta on viia nad ohust eemale, nii oelda targem annab jarele, palju hullem oleks olnud kui keegi oleks pariselt laste silme all kallale tulnud voi millegi raskega visata.
   Monikord laste heaolu nimel tuleb Iseendaga uhkus voi oiglus alla neelata ja teha mis on oige lastele.
   Koigil tuleb ette konflikte, on endalgi tehtud valesi otsuseid hetke vihas.

 • Avatar
  Vasta Viktoria 7. juuni 2017 at 00:00

  Aga nad ongi assholes, ja mitte sina ega manager võiks seda olukorda parandada. Loomulikult peab olema seal õues eraldi koht kus saaksid lastega turvaliselt viibida, ja see on ainult hotelli miinuseks et nad ei korralda asju nii et kõik külalised puhkusel “omas taldrikus” tundsid.

  Mina siin igapäev tolereerin oma naabreid kes pidevalt suitsetavad rõdul ja ma ei saa magamisruumi tuuletada normaalselt, rääkimata sellest et oma beebit vankrisse sinna magama jätta. Rõdu on suitsu täis 24/7. Ma ei näe mõtet neilt paluda mitte suitsetada teatud ajal millal laps magab näiteks, või midagigi üldse ette võtta sest teate ju, neil on ka see oma õigus oma tervist kahjustada. Tuuletan siis kui õnnestub õigel ajal seda teha. Esialgul aga küll olin MEGA vihane nende peale, sest noh kuidas sa küll kaitsed oma pisikest kui see mürk täidab ruumi iga fucking kord kui avad rõduukse?! Üks kord tuli hull mõte pähe veidi tubakavastase õhuvärskendajaga neile näkku pihustada, aga mu mõistus võitis lõpuks.
  See adekvaatsus millest sa küsid, tuleb ajaga ja läbi miljardite kulutatud närvirakke. ?

 • Avatar
  Vasta SK 6. juuni 2017 at 23:14

  Ah, oli mis oli. Vahel.on tore natuke draamat ka teha.

 • Avatar
  Vasta Kristin 6. juuni 2017 at 21:50

  Vaatasin Sinu live-i ja minulgi emana kiskus silma märjaks, kui mõtlesin, kuidas pisike Lende võis selle ebardi teo pärast nutta. Meenus üks hiljutine seik, kus jalutasin oma vankris lõunaund magava pojaga ning üks keskaeline mees sõitis mulle jalgrattaga vastu, minuga samas vööndis – kavatsemata minust möödumiseks rada vahetada. Lõpuks, kui taipas, et ma ei mõtlegi manööverdada, olles käruga kohakuti, karjus mulle nagu ruuparist: “Krdi raibe, kõnni inimesemoodi õigelpool teed!”
  Vähe sellest, et laps end üles ehmatas – poleks jalgrattur sel kõnniteel üldse sõitagi tohtinud. Tol hetkel tundsin samuti, et viskan talle lutipudeliga kodarasse.
  Sain taaskord kinnitust, et mida vanem generatsioon, seda vähem kombeid. Ärgu võtku mõni lugeja isiklikult.

 • Avatar
  Vasta Keili 6. juuni 2017 at 21:38

  Ära vaeva ennast, sina oled lihtsalt selline.
  Kuna ma olen pedagoog siis minu loomuses on jääda rahulikuks igas olukorras. See ongi inimese olemus ja ükski variant ei ole vale. Aga kui sa ennast halvasti tunned, ju peaksid endas seda osa muutma.

 • Avatar
  Vasta Tupsulotu 6. juuni 2017 at 21:35

  Ma oleks palunud viisakalt suitsu mitte tegemist, kui tõesti oleks olnud maailma ainuke iste nende laua kõrval. Oleks ka võinud seletada neile et on ka täiskasvanute ala kus chillim neil ja mul. Kui keeldumine nende poolt, siis oleks kutsunud manageri ja palunud suunata need inimesed täiskasvanu alasse. Kui ka sealt oleks keeldumine tulnud oleks palunud suhelda järgmise astme ülemusega.
  Siiski, ka see olukorra “lahendus” oleks mulle veider. Ei saa inimesi keelata, täiskasvanuid eriti. Kui on suitsetamine lubatud siis ei ole mul küll mingit õigust kellelegi miskit ütlema minna, oleks kohta vahetanud/söögid kaasa võtnud ja hotellitoa rõdul söönud nt.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. juuni 2017 at 22:35

   sööki ei tohtinud kaasa võtta 😀

   • Avatar
    Vasta Merle 9. juuni 2017 at 13:02

    Kas toateenindust ei ole?

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 6. juuni 2017 at 21:08

  Ma olen sellise rauge jaheda sarkasmi viljeleja (täiesti malbe ja rahuliku häälega “Why are you such an asshole?!”-küsija, kui ei tule ühtegi tarka mõtete rohkem pakkuda probleemi lahendamiseks – ja peab tõdema, et ettepanek “äkki te lähete natuke sinnapoole istuma?” oleks raudselt mu arsenalis olnud), välja arvatud, kui üle keen.
  Vahel keen üle ka.
  Olen minagi aint inimene =)

 • Avatar
  Vasta Pille 6. juuni 2017 at 21:02

  Loen neid kommentaare ja hoian kätega peast kinni – kas see on mingi naistevangla foorum siin või?? Iga teine kustutaks koni silma või virutaks tooliga vastu pead, peksaks kedagi oimetuks – hell, peksaks koos mehe ja lastega kedagi oimetuks – päriselt v? 😀 Selline bluff 😀 Raudpolt oleks 99% siinsetest kõvatajatest just need, kes vaikselt seal tobisuitsupilve sees oma omletti mäluks ja kogunenud tusatuju hiljem näiteks mehe ja laste kallal sisisedes välja elaks 😀

  • Avatar
   Vasta Keili 7. juuni 2017 at 09:47

   Jah, seda imestan minagi. Jubedad inimesed – löön, peksan , ropendan. Selle asemel et lihtsalt eemalduda probleemist

 • Avatar
  Vasta M 6. juuni 2017 at 19:58

  Mina oleks sülitanud ja siis minema jooksnud:)

 • Avatar
  Vasta Annika 6. juuni 2017 at 19:29

  Ma kirjutasin sinna live alla juba mis teeksin, siia üle kirjutama ei hakka, sest siia alla võib keegi siis küsida-nagu sinna allagi-et a mis see siis aitab??? See ajas mind omakorda närvi, et mis ma hakkan nüüd siin teema all sulle selgitama mida see aitab või? Naljakas, kuidas mingid asjad käima tõmbavad aga näed….hoopis teine asi tõmbas mu käima:D Kust ma tean mis see täpselt nüüd siis aitab aga ehk oleks tont vähe piinlikust tundnud, a vb mitte….Ma tol hetkel tundsin, et mul polndki nagu õigus oma kommentaarile mõne arvates…või…? 😀

  • Avatar
   Vasta Annika 6. juuni 2017 at 19:34

   A ja siis need koledad sõnad mis aegajalt on silma jäänud, ärge öelge neid, kui hull olukord ka on, need sõnad kõlavad naisterahva suust ikka niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii koledasti kui tõlgitult neile mõelda….ma vahest loen ja neid sõnu siis lugedes/kuuldes reaalselt nagu tõmbab kinni, et aiiiiiiiiiiiiiiiii kui valus!

 • Avatar
  Vasta Ren 6. juuni 2017 at 19:14

  Last nad vaevalt sihtisid. Muidu joogi olid sa ise ära teeninud. Sa ise alustasid nii solvamise kui ka joogi valamisega.
  Kui sa oled reisil, siis vali koht, kus ei tohi suitsetada. Ja seda, kui aeglaselt nad kimusid, võisid sa üle paisutada. Kui miski rämedalt häirib, siis tundubki, et tehakse meelega palju ja aeglaselt. Nad ei pruukinud teid tähelegi panna.
  Ma leian, et sa oled samamoodi nõme nagu nemad. Sa pole hetkel parem.
  Mis ma oleks ise teinud? Ma tean, mis oleks. Ma olen sarnases olukorras olnud. Oleks ilmselt esiteks palunud, siis ilmselt midagi öelnud viisakalt, aga sarkastiliselt ja teise kohta läinud.
  Kindlasti poleks rohkem tüli norima läinud.
  Jah, nõme oleks isegi mittesuitsetavale täiskasvanule näkku suitsetada, aga mida sa sellise käitumisega nõmedikega saavutasid? Mitte midagi.
  Ma ei õigusta kumbagi osapoolt.

  Ja need tooliga ja rusikatega peksjad, koni silma kustutajad… nagu really?? Napakad olete v?

  • Avatar
   Vasta Jane 6. juuni 2017 at 21:48

   Amen!

  • Avatar
   Vasta Leelo 7. juuni 2017 at 09:36

   Onkel nautis elu ja sina rikkusid ta hommiku. Lapsest kahju sest tal polnud valikut kuhu ta istuma pannakse ja kas läheb vehkimiseks või mitte.

 • Avatar
  Vasta Laura 6. juuni 2017 at 19:07

  Oeh, ka mina oleks vist beebi rahulikult ja turvaliselt ära pannud ning mehele lihtsalt kallale läinud, aga see selleks, mind ju polnud seal…
  Sinu lugu aga pani mind mõtlema, mida arvavad meist teised inimesed teistest riikidest (mitte, et see oleks väga oluline, aga siiski). Kas on äkki minust või näiteks ka Sinust, Mariann, mõni välismaalane ehk sarnase blogipostituse netti üles pannud? Võib-olla isegi pildi pannud, et näe, see stupib bitch seal tegemas seda ja toda… Kummaline mõttekäik mul, aga täitsa võib olla, et oleme isegi oma jälje jätnud mõne välismaalase hinge, kes seda siis hiljem oma blogis või Facebook’is kõigile välja näitab. Jätku jõudu ja kannatlikkust Sulle, Mariann!

 • Avatar
  Vasta M 6. juuni 2017 at 18:41

  Ptui. Ma oleks tooliga visanud või umbes midagi taolist mis iganes pähe tulnud oleks? Aasta tagasi bulgaarias olles lükkas üks vene vanamees mind lapsega restorani ukseavas peaaegu pikali. See ei olnud kogemata ala komistamine vaid reaalselt kätega tõukas. (Ma ei kooserdanud kuskil jalus,laps ei kisanud) aga ometi jäin ette.See nässakas sai ka oma osa,ei saa mitte rahulikuks jääda sellistes olukordades. Issanda loomaaed on kirju.

 • Avatar
  Vasta Johhi 6. juuni 2017 at 18:38

  Jah, minu jaoks see coca alkoholiga lapse silmades on sada korda hullem kui suitsuhais lõppude lõpuks. Oleks kahvliga silmad peast välja torganud, lihtne.

  Tegelt ok, selline kõnts pole seda väärt. Oleks öelnud et “Some people truly are scum of the earth. I hope you never reproduce. Ja mujale istunud.

 • Avatar
  Vasta Liisa 6. juuni 2017 at 18:37

  Kui seal ei olnud silti, et suitsetamine on keelatud siis reaalselt see nii ongi ja ma ei kujutaks ette, et ma läheks kellegagi vigisema et alaa lõpeta tossamine, sest kui MINU väiksed lapsed juba suitsulõhnagi tunnevad, siis ilmselt viskavad sussid püsti. Ja manager käitus ikka täiesti õigesti kõgil Teil ongi puhkus ja kui keegi polegi reaalselt midagi valesti teinud, siis millelel ta justkui reageerina oleks pidanud? Ja kui ma just ütlesin, et ma ei oleks selle vanamehega vigisema läinud, siis ausalt öeldes kuuldes neid sõnu millega sa teda kostitasid oleksib sulle.küll joogi näkku visanud 😀

 • Avatar
  Vasta An 6. juuni 2017 at 18:17

  Värdjas raisk see vanamees ja tema kaaslased samuti! Näen vaimusilmas väikest Lentsu, kes nühib oma väikseid silmasid sellest solgist puhtaks.. tõesõna olekski vist tooli haaranud ja nendele haigetele värdjatele näidanud mida vöib ja mida mitte. Elus on kehtib õnneks karmaseadus ja küll nende jobide minapilti ka varsti korrigeeritakse.

  Peace!

 • Avatar
  Vasta M. 6. juuni 2017 at 17:26

  Kui ma lähen puhkusele, siis ma valin hotelli selle järgi, mis MULLE meeldib. Ma ei hakka never mingit uuringut tegema kas tegemist on mingi perehotelliga või mitte. Sest reaalsus on, et igal pool on lastega pered ja sinna ei ole midagi parata.
  Ja seda kaa, et kui ma istun seal, kus võib suitsetada (ma ei suitseta..enam), siis mind ausalt ei koti mingid kõrval istuvad isikud. Ja eriti veel see, kui ma oleks olnud esimene seal ja mingi eit tuleb ütlema, et ma ei tohi rohkem suitsetada, kuna tema tahab nüüd sööma hakata. Meil kõigil on puhkus.
  See on umbes sama, kui see mees oleks tulnud sinu juurde ja öelnud, et kle su lapsed röögivad, mine ära, me hakkame sööma ja te häirite. Kui mind häirib miski ja see häiriv asi oli seal enne, siis ma valiksin lihtsalt uue koha. Mitte ei hakkaks diivatsema nagu sina.
  Peace!

  • Avatar
   Vasta kris 6. juuni 2017 at 17:40

   Väga nõus!

  • Avatar
   Vasta Helina 6. juuni 2017 at 17:58

   Ta ju ütles, et seal on lastevaba ala. Kui suitsunälg nii suur, siis mingu kimugu seal, vaevalt Mari ja Lende seal ainukesed lapsed olid, miks võtab mingi tont endale õiguse teiste inimeste laste tervist rikkuda, seda enam et tal oli koht kus süüa ja suitsetada nii, et seal poleks olnud lapsi.

  • Avatar
   Vasta Maarja 7. juuni 2017 at 00:03

   Just täpselt “meil kõigil on puhkus.” Hotell on avalik ruum ja kõigile külastajatele. Puhka ise, aga lase ka teistel puhata. Suitsuks kimu end kodus.

   • Avatar
    Vasta Päevalilleke 7. juuni 2017 at 10:45

    Aga elementaarne viisakus võiks ju olemas olla? Minumeelest oleks elementaarselt viisakas see, kui Sa ei suitseta teiste inimeste juures ja ronid suitsetajate alasse. Veelenam kui keegi tuleb Su käest seda ilusasti paluma.

    Lapsed lasteks, kuid ehk ka teised täiskasvanud, kes ei ole suitsetajad, nemad tahaksid ka oma kopse hoida. Olen kunagi ise suitsetaja olnud ja minumeelest oli loomulik see, et ma ei roni suitsetama inimeste lähedusse, kes ise suitsu ei tõmba.

    • Avatar
     Vasta M. 7. juuni 2017 at 11:03

     Ka mina olin suitsetaja ning suitsetasin seal, kus oli lubatud ning lastest eemal. Samuti hoidsin võimalikult kaugele bussipeatustest, kuna mind ennast kohutavalt häirib, kui ma ootan bussi ja keegi mu kõrval tossutab. Elementaarne. Kuid sellest loost võis välja lugeda, et Mariann ronis ise oma lastega tossutajate lähedusse.
     Ja kui laual on tuhatoos, siis võib eeldada, et seal võib suitsetada.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 6. juuni 2017 at 17:26

  Oleks hulleminigi sõimanud. Joogid oleksid lennanud ning see mutt oleks ka oma osa saanud. Elementaarne viisakus peab säilima ja see k****i manager oleks ka kõrvakiilu saanud. N****i ma saan oma puhkust nautida, kui mingi tossav paksp***e mu pere tervist rikub. Ausõna high-five’iks, kui seal oleks. Äkki sai tossaja aru ka, et miskit vist ei sobinud.
  Max pool tundi tagasi tulime mänguväljakult, kus olid mingid lollid nolgid aia peal ronimas ja ropendamas. Hunnik emasid-isasid, kuid keegi ei teinud midagi. Ma siis ütlesin neile, et aia peal ronivad ahvid ja käigu loomaaeda ja et sellise suuvärgiga käigu kohemaid minema. Mammad vaatasid üllatunult, et dafuq- keegi ütles midagi.. Eestlaslikul tagasihoidlikkusel peaks ometi piirid olema. Oma õiguste eest peab seisma ja no kes muu oma laste eest seisab, kui mitte vanemad. On mul jah vaja, et laps kodus p****e ja p***i ja t*** räägiks.

  • Avatar
   Vasta Liisa 6. juuni 2017 at 18:28

   Sina räägid elementaarsest viisakusest, lahmides kuidas sa kõiki peksaksid ? 😀

   • Avatar
    Vasta Kaisa 6. juuni 2017 at 18:47

    No mu peks algaks siis, kui teine osapool ei ole kuulnud elementaarsest viisakusest.

  • Avatar
   Vasta Mir. 6. juuni 2017 at 18:36

   Väga elementaarselt viisakas preili olete, Kaisa. 😀 Ja kui laps ei õpi mänguväljakult perse, siis vähemalt kodus Kaisa käest k****i, n****i, paksp****e jne 😀

   • Avatar
    Vasta Liisa 6. juuni 2017 at 18:45

    Hahaa nii minu mõte 😀

   • Avatar
    Vasta Kaisa 6. juuni 2017 at 18:50

    Miks sa arvad, et ma kodus nende sõnadega räägin? 1 asi on, kas kirjutan siin neid või kasutan kodus.

    • Avatar
     Vasta Ren 6. juuni 2017 at 19:21

     Ja sellise kallale minemasega näitad oma lastele “head” eeskuju?
     Kaklemine nüüd küll pole õiguste eest seismine.
     Asju saab sõnadega, aga uskumatu, ka ilma roppusteta paika panna.
     Sorry, aga rämeropu ja rusikatega ei ole peast eriti terve inimene.
     Kui lapsed sealsamas, siis tark ei ole võõrastega norima minna, sest sa ei tea, milliste inimestega tegemist on. Ja antud juhul ei tulnud ju nemad ründama, vaid Mallukas ise alustas ropusolvamisega ja joogi valamisega.
     Ma pigem olen pussy eestlane, kui ennast ja lapsi võõras riigis ohtu sean. Isegi Eestis ei seaks ohtu. Mis kasu sellest oleks.

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 6. juuni 2017 at 17:26

  Naljakas, kui paljudel inimestel puudub lugemisoskus 🙂 Ja paraku oligi see lihtsalt selline tobe olukord, minumeelest ei olnud Sinust üldse rumal eeldada, et täiskasvanud vanainimene võiks nii normaalne olla ja pisikest lastega arvestada. Paraku tuli välja, et tegu on ennasttäis vanapapiga ja ilmselgelt oli Sinust vale see sprite ta suitsukesele kallata, kuid samas hetkeemotsioon ja tegutsemine seega täiesti mõistetav. Ja seda, et su teguviis oli vale kirjutad Sa ka siin tekstid, kuid paljud nagu ei taha aru saada.

  Ma ise soovin küll, et suudaksin enda viisakuse alla suruda ja sitakottidega koheselt sitasti vastu käituda aga vot ei suuda. Emotsioonide ajel ja kui laps oleks, siis oleks ise ilmselt midagi taolist teinud nagu sina….

  Ja mulle ka ei mahu pähe, kuidas saavad ühed vanemad inimesed nii ennasttäis ja ebaviisakad olla? Ja siis halatakse, et küll need nooremad põlvkonnad on hukas…

 • Avatar
  Vasta Erika 6. juuni 2017 at 17:09

  Ma poleks jooki kallanud, hull mutt oled, et kallasid. 😀 Inglane ka sõge, et vastu viskas. Vaene Lende. Ja inimesed, kes siin kommenteerivad, et nad oleks koni vanamehele silma ära kustutanud… Päriselt???!!! See on ju kuritegu, kehavigastuste tekitamine. Tulge mõistusele! Ma vist poleks suurt midagi teinud, kas ära kannatanud või ära läinud. Eestis ju ka tossavad väliterrassidel, aga mis teha, keelatud see ju pole.

  • Avatar
   Vasta Issand 7. juuni 2017 at 02:16

   Ee samamoodi on ju kehavigastuste tekitamine imikule!! rummikoola silma valamine

  • Avatar
   Vasta Issand 7. juuni 2017 at 02:17

   Ja suitsetamine beebi kõrval kahjustab raskelt tema kopse ja tervist. Nii et oleks suhteliselt fair play vms vanamehele koni silma kustutada

 • Avatar
  Vasta F 6. juuni 2017 at 16:55

  Oleksin mujale läinud või selle ühe suitsu veel ära kannatanud. Ei saa nii enesekeskne olla arvamaks, et puhkusel olija peab arvestama kõikide lastega. Ja kui sina ründasid spritega esimesena, siis oli vastureaktsioon inimlik. Mitte õige, aga siiski inimlik. Ülbitsemine ja füüsiline vägivald, mida suitsu kustutamine siiski oli, ei ole päris samaväärsed asjad.
  Aga vot sellistel põhjustel väldingi suuri hotelle ja võimalusel ka UK-st reisijaid. Jama vähem ja rahulikum.

 • Avatar
  Vasta Mir. 6. juuni 2017 at 16:54

  Kui selles alas oli suitsetamine lubatud ja tuhatoosid laual, siis lahkuma peaks see, keda suitsetamine häirib. Mina olen alati selle järgi joondunud.

  Rummkoola üle nutta pole ka adekvaatne, kui sai ise Spritega viskasid. 😀 Arvad, et see teine, kes Sprite kaela sai, nutab nüüd selle pärast või? Shit happens ja kõik, mida teisele teed, pead olema valmis ise ka vastu saama – ehk siis joogiga viskamine.

  • Avatar
   Vasta Helina 6. juuni 2017 at 18:00

   Ta valas selle siiski konile, mitte ei loopinud ta imikule näkku nagu tema seda tegi.

   • Avatar
    Vasta Mir. 6. juuni 2017 at 18:39

    Imikule siiski ei visatud näkku midagi. Lende sai Mallu selja tagant paar piiska kõigest vankri peale.

    Seda, kus koni näo suhtes asub, on raske öelda – kas kätt lauale toetades inimese ees või suu juures.

    • Avatar
     Vasta Helina 6. juuni 2017 at 21:23

     Mallu ju ütles selge sõnaga, et Lendel olid silmad rummkoolat täis. Elementaarne lugemisoskus võiks inimesel ikka olemas olla, enne kui maha hakkab kedagi materdama. 😀

     • Avatar
      Liisa 7. juuni 2017 at 11:27

      Mallu ütles ja nii ongi 😀

     • Avatar
      kuks 7. juuni 2017 at 13:14

      Kamoon Mallukas on ammu tuntud LIIALDAMISTE pärast. pakun ka et pihta sai vaid vanker

     • Avatar
      Mir. 7. juuni 2017 at 17:09

      Mallu parandas ennast hiljem Facebooki kommentaarides ja ütles, et ah polnud Lendel hullu midagi, paar piiska ainult.

 • Avatar
  Vasta . 6. juuni 2017 at 16:34

  ..sellega meenus üldse üks väga närviline juhtum poes aastaid tagasi. olin ma külmleti juures kana vaatamas, alati on kiiks mingi väiksema sendi ulatuses lõpuhind valida kõigi seast ja ilusam osa valida, siis liikus seal üks prillidega närviline vene mees kõhna, kuigi ruumi oli. vaatas ta mind närvilise ja sellise peksa andmise pilguga, et mida ma toidu ees seisan ja valin seal. hästi närvilise suhtumisega. vaatasin küll talle otsa, et mis on. segab või. a hiljem läksin ära. paar korda oli küll hirm, et selline vend tuleb oma närvilisuse olekuga kallale. õnneks mitte.
  kunagi oli bussis üks naisterahvas” lihtsalt naeris mu peale ja oli selline viha täis nagu tuleks kohe peksma. mõned on veidi veidra olemisega. sellistest tuleb eemale hoida.

  oleks mul pere, siis ma üritaks rahumeeli ülbikutest eemale hoida, samas kui emotsioonid üle lähevad, siis õiendaks pool viisakalt.

 • Avatar
  Vasta K 6. juuni 2017 at 16:33

  Ma oleksin mujale istunud lapsega, muidugi ei taha, et laps suitsu sisse hingaks, aga ei tuleks selle pealegi, et ütlema minna. Nemad ju olid ka puhkusel ja suitsetamine on lubatud, kes olen siis mina, et keelama minna. Veel vähem oleks mingit jooki kellelegi peale kallanud, ERITI kui mul lapsed ka kaasas on… Ja vaevalt mees Lendet visata tahtis, aga sina olid ju selle ära teeninud kui talle esimesena jooki peale valasid.

 • Avatar
  Vasta Enely 6. juuni 2017 at 16:33

  Mina suitsetajana leian,et Sul oli täiesti normaalne ema käitumine. Kui inimene viisakalt aru ei saa ja kukub veel ülbitsema ning halvustama siis ilmselgelt see tobi ära kustutamine oli veel leebe. Sellel ei ole mitte mingisugust õigustust kui täiskasvanud päss nii käitub.

  • Avatar
   Vasta Triin 6. juuni 2017 at 17:03

   Normaalne ema leiab v6imalusel koha, kus on teisedki lastega pered ja ei arva, et tema v6sukeste pärast peaksid teised puhkajad end kohemaid koomale t6mbama ja lauast lahkuma.

   Normaalne inimene suudab end niiv6rd talitseda, et ei hakka oma laste ees ei s6imama ega vägivallatsema (st jooke pilduma). Pässil oli ilmselt samuti lühike süütenöör (seega said kokku paar parajaid) ja tätoveeringutega kaetud blondeeritud roppsuud kuulates reageeris ta samamoodi üle.

   L6ppeks olete riigis, mille omapäradega tuleks arvestada, kuurortis, kuhu tulevad inimesed oma ajusid l6dvaks laskma (kuigi paljudel tundub, et ei olegi palju jäänud, mida lasta).
   Täpselt nii nagu soovite, et Eestisse tulijad arvestaksid siinsete inimeste kommetega.

   • Avatar
    Vasta Loen ja imestan 7. juuni 2017 at 00:45

    Tätoveeringutega kaetud blondeeritud roppsuud ?

   • Avatar
    Vasta Mai 9. juuni 2017 at 08:55

    “ja ei arva, et tema v6sukeste pärast peaksid teised puhkajad end kohemaid koomale t6mbama ja lauast lahkuma.”

    Tegelikult on nii, et suitsetajad peaksid end igal võimalikul juhul nii koomale tõmbama, kui vähegi võimalik. Suitsetamine EI OLE kellegi inimõigus (ehkki suitsetajad ise nii kipuvad arvama ja see ajab mind oi-kui-vihale), rikkugu nad sellega kas või ainult iseenda tervist. Küll aga on igal lapsel õigus olla keskkonnas, kus tema tervist ei kahjustata.
    Ja avalik suitsetamine tulekski ära keelata! Istugu need kimujad mõnes haisvas urkas ja tõmmaku seal omaette ning ärgu mõelgugi vigiseda, et nende õigusi rikutakse.

    • Avatar
     Vasta Triin 10. juuni 2017 at 19:10

     Kirjuta petitsioon ja hakka allkirju koguma!
     Kui tahad muutust näha, siis hakake kahekesi Mallukaga pihta ja korraldage asi ära, selmet siin Malluka kodulehel tõde kuulutada!
     Jõudu!

 • Avatar
  Vasta Inksu 6. juuni 2017 at 16:30

  mina oleks ägestunud peale seda litsiks sõimamise kommentaari. ja kui keegi oleks minu ja lapse suunas midagi visanud siis oleks mu mees lihtsalt selle mehe koos mutiga nii segi peksnud et nad oleks reaalselt eluaeg mäletanud. Minu mees ei lase mitte kellelgi meile liiga teha. Aga jah mina oleks ka ärritunud aga ma poleks ta suitsule seda limpsi kallanud. sest ma ei seaks never oma last ja ennast ohtu 🙂 Et seda põlema süttimist vihasena peab oskama kontrollida aga jah tean et see vahel mega raske. Aga ma peale lapsi ikka poole rahulikumaks muutunud ja ei sütti kohe põlema vaid üritan lihtsalt vait olla 🙂

  • Avatar
   Vasta K 6. juuni 2017 at 16:36

   Wow su mees on tõeline kangelane ja perekaitsja ikka kui mingeid vanaemasid “segi peksab” 🙂 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:39

   a) kardo polnud sealgi
   b) kardo oleks viimane inimene, kes üldse elus kedagi peksma läheks 😀

  • Avatar
   Vasta Sandra 6. juuni 2017 at 17:02

   Tõesti,küll sul on “vägev” mees,Inksu..

  • Avatar
   Vasta K. 6. juuni 2017 at 18:52

   Piinlik ei olnud sellise lohhiga perekonda luua?

 • Avatar
  Vasta maka 6. juuni 2017 at 16:29

  Tundes ennast, siis oleks mõnda aega minus pulbitsenud sisemine viha, kuid ma oleks ilmselt mitte midagi ütlemata koos lastega mujale kobinud. Üldiselt ässhoulid näevad eemalt välja juba need, mis nad on ja nendega pole mõtet vestlusesse-vaidlusesse-konflikti laskuda. Oma laste kõige parem kaitsmine sellises olukorras on vaikselt eemaldumine. Konflikt seab nad ju palju rohkem ohtu? Oli juba mitte väga ammu juhtum, kus väikese lapsega isa läks nolke noomima, kui nad prügikasti meelega ümber ajasid. Isa peksti lapse silme all poolsurnuks … Minu seisukoht on – lastega koos, nende kaitseks, ära mine kuskile rinnaga peale….
  Tean, ebaõiglus on jube ja sisemus karjub. Aga parem toimeta oma lapsed ohutusse kohta ja talu veidi aega seda tunnet, kui sedasi kiiresti suureks paisunud konflikti.

  • Avatar
   Vasta Mia 6. juuni 2017 at 16:53

   Nõustun. Lihtsalt ise eemale vaikselt olnud minna oleks parem idee vast olnud ?.

 • Avatar
  Vasta Evelin 6. juuni 2017 at 16:28

  Kohe kindlasti oleksin mina kolinud teise lauda üle ja probleem oleks olematu olnud.

 • Avatar
  Vasta Kaja 6. juuni 2017 at 16:27

  Emotsiooni pealt oleks käitunud samamoodi, nagu Sina käitusid. Pärast oleks toas nutnud nii, et uputab. Nutnud just selle ülbuse pärast. Selle pärast, et minu jõud ei käinud olukorrast üle. Mul juba Sinu juttu lugedes tõmbab sees krampi. Mis mõttes üks inimene endale sellist “laia lehe” olekut lubab?!
  Kui ma suudaks oma emotsioone taltsutada ning lihtsalt zen ja chill olla, siis oleks kohe alguses teise lauda läinud.

 • Avatar
  Vasta Kirke 6. juuni 2017 at 16:25

  Selliseid laadseid sündmusi/olukordi juhtub tihti reisil olles. Ma küll ei oska ennast antud olukorras ette kujutada, aga ma võtaksin kindlasti pärast juhtunut ette ja kirjutaksin selle hotelli reviews’e või mingisugusele tagasiside lehele mis nad annavad. On ilmselge, et sellises hotellis on lastega pered ja mis nüüd kuna “oleme kõik ju puhkusel” peab minu laps sööma mingisuguse vanapappi suitsu sees?
  See on kindlasti suur järelemõtlemise koht sellele puhkuseasutusele. Kindlasti tasuks seda Estravel’ile ka mainida, neil toimub kindlasti omavaheline suhtlus seoses kliendi rahuloluga.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:27

   No sa ei pea suitsu sees olema, võid sisse ka minna, seal on suitsetamine loomulikult keelatud.

   • Avatar
    Vasta K 6. juuni 2017 at 16:39

    Miks sa ei läinud sisse siis? 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:42

     Ma ju räägin, et ma olin lapsed just paika saanud, söögid ette tõstnud, laud asju täis, ma tõesti eeldasin, et sellele on lihtsam variant kui kolimistööd tegema hakata ja et nad suudavad 10 mintsa tobitamata olla 😀 Aga näedsa nalja, mis hoopis juhtus.

 • Avatar
  Vasta Katariina 6. juuni 2017 at 16:25

  Ilmselt oleksin samamoodi põlema lãinud ja nende hommik oleks traumakas lõppenud 🙂

 • Avatar
  Vasta Hanna 6. juuni 2017 at 16:19

  Ma ei mõista, miks te lihtsalt
  Mujale ei istunud? Ei poolda absoluutselt suitsetamist avalikus kohas, aga ei saa sinust ka hetkel aru, et miks lihtsalt ära ei läinud ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:23

   Ma ju räägin sulle, see oli puupüsti täis, meil laud asju täis, tundus inimlik paluda, et ehk nad SUUDAVAD hetke mitte suitsetada 😀

  • Avatar
   Vasta Laura 6. juuni 2017 at 16:31

   Tal ilusti kirjutatud miks ta ei läinud eemale..

 • Avatar
  Vasta K 6. juuni 2017 at 16:11

  Kolm võimalust.
  A) oleksin kõitunid suht smamoodi nagu sina
  B) oleksin lihtsalt täielik bitch olnud ja lasknud lastel rämedalt lärmi lüüa ja jonnida, et neil ka sitt oleks olla (olid sul ju ‘fcking lapsed’)
  C) oleks personali poole pöördunud, et nad kas leiaks neile või meile uue laua.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:12

   Kahjuks ma ei saa lapsi jonnima sundida 😀

   • Avatar
    Vasta kuks 6. juuni 2017 at 18:03

    oleks Maril tahvli käest võtnud ja käskinud nt paigal olla(või lasua keelanud midagi) küll ta siis oleks ka jaurama kohe hakanud

    • Avatar
     Vasta Maria 6. juuni 2017 at 20:19

     See oleks küll lamp enda lapsed nutma ajada :D:D:D. Esiteks, vaesed lapsed ja teiseks, kõige halvem on ikka vanematel, kui lapsed jauravad.

 • Avatar
  Vasta Katriina 6. juuni 2017 at 16:09

  Oleksin teise lauda oma lastega läinud. Kui see sõjatander oleks olnud suitsuvaba ala, siis oleks oma õigust nõudnud. Aga vbl ka mitte. Kindlasti ei oleks laskunud nii madalale, et jooki kellegi sigareti peale valada. Terve maailm ei keerle sinu ja sinu laste ümber.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:11

   Terve maailm keerleb hoopis paksu suitsetaja ümber? Reaalselt, kelle ümber veel MINU maailma peaks keerlema, kui mitte minu ja mu laste ümber :D?

   • Avatar
    Vasta Katriina 6. juuni 2017 at 16:34

    Võõraste inimeste maailm kohe kindlasti ei keerle sinu laste ümber. Ja se kirjutad, et sees oli suitsetamine keelatud. Miks sa siis sättisid ennast sinna, kus suitsetamine oli lubatud? Ronid suitsetajate sekka ja lähed tüli norima, sest nad suitsetavad? Täiesti ebaadekvaatne käitumine.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:40

     Sest sees on kohutavalt palav ja tahtsime ka väljas istuda. Alati olime istunud ja probleemi polnud, nüüdseks konutamegi iga toidukord sees, polegi muud.
     Ja ma sada korda öelnud, et ma saan aru, et käitusin ebaadkevaatselt, ehk korrutad seda ikkagi veel ühe korra :D?

     • Avatar
      Mari 6. juuni 2017 at 17:19

      Kas õuealas istumine on siis ainult suitsetajatele keelatud või? Ma olin ka vanasti suitsetaja ja mitte IIALGI poleks mulle mõttesse tulnud rahva keskel suitsu kimuda! Nalja teete või? Kui on vaja suitsetada, otsi suitsunurk! Sinna ei roni keegi oma lastega! Vastik, passiivne suitsetamine on ka kahjulik! Ma pole iial arvanud, et ma vōin ykskoik kustahes oma koniga haiseda, ikka kōrvale läinud! Fui!

  • Avatar
   Vasta Sandra 6. juuni 2017 at 16:19

   5+ kommentaar.Mina oleks kah oma lapsed kaenlasse võtnud ja minema kõndinud,mitte mingit draamakuningannat seal mängima hakanud.Mind ju oleks see suits häirinud,nemad olid seal enne mind.Kõik ei peagi minu heaks kõike tegema,et mind end hästi tunneks.Veel vähem oleks ma ise alustanud joogiga koni kustutamist,väga matslik…

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:24

    Kui ma oleks seal üksi istunud, siis ma poleks sõnagi öelndu, et saa siin “minu hästi tundmist” esile tood.

   • Avatar
    Vasta AK 6. juuni 2017 at 16:37

    Ma olen ausalt hämmastuses. Muidugi Mallukas reageeris üle, samas see “oli enne…” suhtumine on ka kuidagi…imelik. Avalikus kohas võiksid TÄISKASVANUD inimesed siiski arvestada ka teistega. Kui on näha, et a) lastega perel pole kuhugi mujale istuda b) tuul puhub suitsu nende suunas siis võiks nii palju mõistust olla, et üht suitsu teise järel mitte teha. Elementaarne viisakus ning empaatiavõime, mis ilmselgelt antud juhul nendel paaridel puudus.

    • Avatar
     Vasta Vaike 6. juuni 2017 at 18:37

     Krt, ma istusin ka eile bussis eesuksest paremas reas teisel pingil ja ajasin täna seal istuva vanamuti minema. 😀

 • Avatar
  Vasta Bärps 6. juuni 2017 at 16:05

  Olles nüüd ka armsa poisipõnni ema ja tundes emalõvi tärkamas endas puhtalt jutu lugemisest, siis julgen arvata, et ma oleks ilmselt esimese ette juhtuva asjaga (tooliga) piki pead tõmmanud. Tädikesele enesekaitseks ja härrale mölakaks olemise eest. Nii, et väga tubli olid, et suutsid viha pisaratesse suunata ja minema minna.

 • Avatar
  Vasta Josephine 6. juuni 2017 at 16:00

  See asi on juba nii Õhtulehes eilsest saadik veebis kui ka oli/on TV3s. Minu meelest käitusid sa ise suht ebaadekvaatselt, nii asetasid sa ohtu ka lapse(d). Ei ole vaja arvata, et kõik inimesed vastutulelikud on, puhkuselolijate seas on palju laiajaid. Maailm on suur ja igasuguseid imeloomi täis, kellel ei pruugi võõrastest lastest olla sooja ega külma.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:02

   Ei ole siin olles ennast kurssi viind Eesti uudistega, aga arvata on, et nad selle üles kraapisid, kui juba spas tehtud pilt saab artikliks “mallukas käis Pärnus tissi näitamas” 😀

   Käitusin jah ebaadekvaatselt, tunnistan seda täitsa. Ma küsin, et mida sa oleks teinud?

 • Avatar
  Vasta Olesja 6. juuni 2017 at 15:58

  Nõme olukord. Aga te ise tekitasite lõpuks sellist olukorda, et hakkasid seal joogid lendama. Milleks oli vaja spraiti valada sinna? Ta vastas teile lihtsalt samas stiilis. Agressioon Teie poolt, asshole ja siis veel sprite. Ja aga palun, saite siis mis tahtsite.
  Tore oli et alguses viisakalt palusite aga edasi läks halvasti… Mina sellises olukorras ka paluks viisakalt lõpetada suitsetamise, kui inimene ei ole nõus siis me vahetame lauda lihtsalt. Siis kõigil närvid ja tuju korras.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:01

   Ei no arusaadav, aga mulle ei mahtunud pähe, et KUIDAS saab üks täiskasvanud inimene öelda, et kle mul pohhui et ma lastele näkku suitsetan, et ei saa olla 10 min tobita või :D? Selline ülbus lihtsalt ajas nii närvi. Loomulikult ma saan aru, et ma ei oleks pidanud jooki valama, aga mul lihtsalt ei lasknud iseloom saba jalge vahel minema jalutada, et jah isand, suitseta kus tahad, me ronime minema mu “fucking lastega”.

   • Avatar
    Vasta Olesja 6. juuni 2017 at 16:06

    Nojah on sellised childfree ja child hatersid.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 16:07

     Nad olid nii vanad inimesed, et ma üsna kindel, et kellegi vanemad ja vanavanemad nad ikka ehk on…

     • Avatar
      Kristy 6. juuni 2017 at 18:10

      Sulle võib üllatusena tulla, aga on ka üsna palju VÄGA vanasid inimesi, kel ei ole lapsi. Kas siis tervislikel põhjustel või ei olegi nad kunagi lapsi tahtnud.

 • Avatar
  Vasta Liis 6. juuni 2017 at 15:57

  Tundes mind, siis ma oleksin enda venna koos lastega tuppa saatnud, mehelt suitsu küsinud ja selle talle silma kustutanud. Aga ma kipun üle reageerima, kui keegi mu laste suhtes valesti käitub. Sinu reaktsioon oli täiesti mõistetav ja ennast halvasti tundma sa ei pea. Sa tegid seda mida üks ema enda laste heaolu pärast tegema peab. See, et see ahv ajukaabik on, seda sa ei oleks ka peksuga muutnud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 15:59

   Ma kardan, et siis oleks mind siia Korfule vangi pandud 😀

 • Avatar
  Vasta Linnu 6. juuni 2017 at 15:55

  Ma olen nii temperamentne, et oleksin Lentsu peale kokteili näkku saamist andnud venna kätte ja lihtsalt liti kirja sellele tüübile pannud ja lõuganud. Ma tean ,et poleks olnud just kõige täiskasvanulikum käitumine aga see oleks olnud raudselt mu reaktsioon emotsioonide ajel.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 15:57

   No see vend oli minust konkreetselt 4x suurem 😀 Also ma ei ole kunagi elus kellegagi kakelnud, ma ei tea, kuidas see välja üldse peaks nägema? Lähen… küünistan teda näost v 😀