Kes eile juhtus fbis mu laivi vaatama, siis rääkisin seal enda hommikusest intsidendist. Nimelt käisime me söömas, Kardo oli parasjagu sees süüa võtmas, meie lastega ja vennaga õues. Kõrvallauas istusid neli inimest, kaks vanemat UK paarikest. Nad olid vist söömise lõpetanud, jõid seal oma jooke rahumeeli, me sättisime ennast sisse. Hakkasime sööma ja värki, kui neljast kolm suitsetama kukkusid. Lükkasin Lentsu nii eemale kui sain ja mõtlesin, et no kaua saavad inimesed ometi tobi teha. Oiiii kui venitasid, enamuse ajast isegi ei tõmmanud, vaid hoidsid seda koni lihtsalt käes ja lasid rahumeeli sellel tossata. Nojah, vaba maa. Eks ma oleks võinud ise kuskile eemale poole minna proovida, aga vabad lauad olid suht ainult seal “vallaliste ja lastetute paaride” sektsioonis ja sinna me oma bandega nagunii minna poleks saanud.

LÕPUKS sai viimasel mehel ka suits otsa. Ta kustutas ühe ja samal ajal süütas teise. Me oleme siin iga päev õues söönud ja alati on KUSKIL keegi suitsetanud, aga nüüd juhtus nii, et otse meie kõrval ja see tuul oli ka meie poole, seega tuli kõik meie lauda, mu lastele peale.

Tõusin ja palusin väga viisakalt, et ehk oleks võimalik natukene aega mitte suitsetada, et ma olen väikeste lastega.

“I’m smoking!” vaatas see paks tont mulle otsa ja naeratas loti värisedes mega ülbelt.

Ma seletasin, et ma näen ja tunnen, et ta suitsetab, aga mul on beebi ja väike laps lauas, et nad on ju ise ometi täiskasvanud inimesed, et ehk tuleks vastu. Selle peale rehmas ta mulle ülbelt, et tõmmake ise jeed, kui ei sobi. söeoihfsekrgfsejrgeukrg!!! Mulle ei tulnud too hetk pähegi talle öelda, et ta võiks ise minna sinna alasse paar meetrit edasi, kus pole lapsi, aga eiii, ma ei saa. Ma läksin niiiii närvi ja emotsioonid keesid peas NII ÜLE.

Ma olen ise aastaid suitsumees olnud ja ma ei kujuta elusees ette, et kui lapsevanem paluks, et kle ära suitseta mu beebile näkku, et ma ütleks siis, et kle suitsetan ikka küll :D See tundus nii absurdne ja see ajas mind nii vihale, et ma sisistasin talle, et ta on asshole, mida ta ju ka oli :D Selle peale ütles ta midagi “blabla fucking tramp, blbalbal fucking kids” või midagi ja mul läks närv nii mustaks, et ma võtsin oma spraidi ja valasin selle elegantselt talle põleva tobi peale. Samal hetkel sööstis ta päikse käes söestunud naine minu poole ja ma oleks vist seal muti käest molli ka saanud, kui see mees poleks ise olukorda “jahutanud” sellega, et viskas minu suunas rummkoola, millest pool sain mina näkku ja teise poole vaene Lents. Reaalselt ma olin NIII LÄHEDAL, et ma kolgin selle paksu vanamehe ja ta kamraadid tooliga vigasega (hehe, vaevalt, et ma oma elu esimeses kakluses nii haardkoor oleks olnud), aga no mitte mingi värdjas ei tule minu lapsele rummi silma viskama!!!!!

Minupoolne olukorralahendus oli kutsuda manager, kes naeratas, ütles, et me oleme kõik puhkusel ja võtame vabalt :))

Mina hakkasin nutma ja tulin tuppa :D Milline imeline probleemilahendaja.

See teema ajab mind tegelikult ikka veel närvi ja ma ketran seda peas sada korda. Mida ma oleks pidanud tegema? Ma oleks võinud lihtsalt ise minema minna. Siis poleks keegi midagi loopima hakanud. Aga ma ei saanud sellisest röökivast ebaõiglusest lihtsalt eemale astuda. Mulle tundus, et kui ma nn alla annan, siis ma olen mõttetu tont, kes ei seisa oma laste eest. Arvata on, et ma poleks ise ka pidanud jooki valama, nagu lollakas, aga no reaalselt viha oli nii suur. Samal ajal kui vaene Lents silmi hõõrus ja nuttis, siis mu esimene mõte oli ausalt, et ma lähen ja sülitan sellele vanamehele näkku. Aga noh, siis oleks ta naine vist mind vaeseomaks nüpeldanud :D

Ma oleks võinud heita mingi salvava kommentaari, et ” TE OLETE PAKSUD JA LOLLID JA KOLEDAD JA RAUDSELT SITAD EMAD!!!” aga siis oleksin ma olnud päris elu Perekooli kommentaator. Ma oleksin võinud lihtsalt vaikides ära minna ja nurgas üksi tihkuda. Ma oleksin võinud nende toa üles otsida ja nende aknad sitaga kokku määrida… Aga Kardo ütles, et nad oleksid siis vast lihtsalt koristaja kutsunud, kes vaeseke nagunii milleski süüdi pole :D

Lugesin siin Mirjami blogist posti (LINK), kus ta rääkis oma poeskäigust mehega ja ma mõtlesin, et jeerum, ma oleks RAUDSELT nagu tema mees käitunud. Kuidas mõned inimesed suudavad oma cool’i hoida? Alati adekvaatseks jääda, nagu mulle tundub, et Mirjam tegi. Kui mina oleksin oma mehega sellises olukorras olnud, siis oleks 100% Kardo see, kes ütleb, et rahu, tsilli, lähme lihtsalt ära ja mina põlen suure leegiga ja purskan tuld. Nagu Mirjam ütleb oma postis: “Aga kuidas ta on alati nii empaatiline ja kõiki abistav ja hoolitsev… ja ei näe sellises olukorras, et inimene ei ole lihtsalt douche, vaid on oma elu ja emotsioonidega hädas? Poisid on lollid, ausõna…”. 

Mina mõtlesin eile terve pika päeva, et okei, selles tema postituse müüja asjas ma suudan veel mõista, et paha päev jne. Aga selles vanamehe värgis, no EI suuda leida põhjust selline mölakas olla. No ei leia. Mõtlesin, mis ma mõtlesin.

Peale seda oleme ainult sees söönud, et vältida selle seltskonna nägemist. Ma ei ole kindel, kas ma läheksin ja sülitaksin näkku või jookseks nuttes minema :D

Mida teie teinud oleksite?

Jaga: