AVALDAN ARVAMUST

kes vastutab võõra raha eest?

12. juuni 2017

Sattusin eile huvitavasse vestlusesse ja mõtlesin ka teie arvamust küsida. Ehk elan mina tõesti mingis paraleeluniversumis ja olen maailmast valesti aru saanud? Ma ümber ei hakka seda juttu kirjutama, panen siia screenshoti.

See teema pani mind tõesti üllatuma, et noh, ma pole ise mõelnudki kunagi selle külje pealt, et ma üldse peaksin KUIDAGIMOODI vastutav olema selle eest, mida keegi endale ostab. Kohe ausalt. Valetamisega ma nagunii blogis ei tegele. Kui ei meeldi, siis ütlen, et polnud minu maitsele. Kui oli okei toode, siis ütlen, et jah, oli ok, ajas asja ära. Kui oli hea toode, siis ütlengi, et oli hea, mulle meeldis ja kui on SUPER hea toode, siis ütlengi nii. Päriselt, te ei kujuta tegelikult ettegi, kui palju on väga häid asju maailmas. Ei, ma ei ostaks neid kõiki ise oma raha eest, ainult selle pärast, et no… toon näite:

Ma saan proovida head harja. Hari on mõnus, hea koristada – teen postituse.

Mõne aja pärast saadetakse mulle see kummijunniga hari, ma proovin seda ja satun vaimustusse. Jeerum – see on ju SADA KORDA PAREM HARI, kui see esimene. Niimoodi ma kirjutaksingi. Aga nüüd tuleb keegi ja ütleb, et vot mina enam Malluka arvustusi ei usu, sest enne ta kirjutas ju selle esimese harja kohta hästi! Aga mis ma teha saan, et ma enne harja nr 2 proovinud polnud, eks.

Ilma naljata, ostke endale see hari ja te ei lähe tavalise harja peale iial tagasi 😀 ma ei tea, kust neid isegi osta saab, aga no see on MEGA HEA! 😀 Ausalt 😀

Nii, aeg läheb edasi ja ma ostan endale varstolmuimeja. Tolmuimeja ostub heaks ja ma mõtlen, et kirjutaks teilegi oma heast leiust.

Siis läheb veel aega mööda ja mingi firma saadab mulle veel parema varstolmuimeja. Krt, no tõesti on parem. Mis mul, sital, muud üle jääb kui öelda, et näete, eelmine oli hea, aga nüüd selgub, et uus on veel parem.

Hoidku mind jumal, aga siis ostan ma endale tavalise tolmuimeja. Koristaja palvel. Ta väidab, et see on parem, kui varstolmuimeja. Äkki tõesti ei ole mul tol hetkel muud midagi öelda ja äkki ma jälle blogin sellest tolmuimejast, et näete. Päris hea imeja on, kui keegi otsib.

Pika näite lõpuks – kas keegi mu lugejatest on tõesti nii loll ja arvab, et ta peab nüüd ostma harja 1, harja 2, varstolmuimeja 1, varsttolmuimeja 2, tavalise tolmuimeja ja ehk veel lõppu robottolmuimeja kah, sest MUL ju on. MINA ju proovisin? Ei tea tõesti, aga ma siiani olen arvanud, et mu lugejad ei ole nii lollid 😀

Et oleks kõigile siis ühtselt selge – kõik asjad, mida mina reklaamin, ei pea sul kodus olema. Kõiki asju, mida mina oman, ei pea ka minu kodus olema. Mina saan palka selle eest, et ma asju proovin ja oma katsetustest teile räägin. See, kas mulle need asjad meeldivad või ei meeldi, ei puutu sellesse, kas ma saan selle eest raha. Oma ausa arvamuse ütlen nii ehk naa. See ongi minu meelest juba minu osa selles vastutustundlikuks blogijaks olemisel. Miiu jutust kõlab nagu ma peaksin iga postituse läbi mõtlema selle pilgu läbi, et kas ikka tasub seda kreemi kiita, kui äkki Pille kuskilt metsast oma viimase emapalga eest selle äkki ostaks ja selle tõttu lapsed nälga jääks? Või tormab kuskile laen.ee lehele, võtab laenu ja soetab ka. Olgem ausad, kui keegi nii teeks, kas see oleks minu süü?

Me oleme kõik suured inimesed. Me ei osta kõiki asju, mida me poeriiulil näeme. Me ei telli endale kõike, mida e-poe reklaamlehed meile pakuvad, me ei torma pangalaenu võtma, et osta maja sinna rajooni, kus parasjagu popp elada on? Seega tõesti ma ei arva, et mu moraalitunne oleks kuidagi kehv teile asju reklaamides. See, kas teie neid ostate või ei osta, on puhtalt teie enda asi ja täiesti ka perspektiiviküsimus.

Näiteks ostsin ma just Marile uue liumäe lihtsalt selle pärast, et vana ei sobinud värvide poolest mu elutuppa. Täitsa ise ostsin, aga kas ma tohin seda üldse nüüd näidata, sest see maksab ikka üle kahe soti ja võib-olla keegi lollakas paneb nüüd oma üüriraha sinna alla ja ostab ka 😀

Nali-naljaks. Tegelikult ma tahan öelda kõikide südamerahuks, kes tunneb, et mu moraalitunnetus on tema maitsele liiga madal, siis ma võtan vastu vaevu pooled koostööpakkumistest. Lihtsalt ei tunne osade asjadega, et oskaksin sellest midagi kirjutada. Ja niisama punnitada ei viitsi. Ega seda aega ka ülemäära pole…

Ühesõnaga, rääkige siis välja. Kas te ostate kõike, mida ma reklaamin? Olen ma kunagi teie silmis ebaausat reklaami teinud (et olete ostnud ja tegelikult on sitt, kuigi ma ütlesin, et ei ole)? On mul moraali juurde vaja? Kust saab?

Loe ka neid postitusi!

149 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta T 16. juuni 2017 at 15:24

  Mina olen saanud paar vajalikku asja (hambaharjad nt) parema hinnaga, sest tihtilugu on postituse lõpus sooduskood. Win win

 • Avatar
  Vasta K 13. juuni 2017 at 21:21

  Mina ostsin puhtalt Malluka blogi pärast Neato robottolmuimeja. Valikus oli mitu, aga tavakasutaja arvustust teiste kohta ei leidnud. Lugesin, et teeb puhtaks küll. Nüüd ostis sõbranna ka. Põrandad on mõlemal puhtad. Aga ost toimus siiski omal vastutusel. Kui oleks kehva masin olnud, siis vast süüdistama poleks tulnud .. ?

 • Avatar
  Vasta Riina 13. juuni 2017 at 10:59

  Mind absull ei koti. Ausalt ma vahest ei loegi neid arvustusi. Mul oleks juba 8 pankrotti välja kuulutatud, kui peaksin ise ostma neid asju hakkama. Lisaks oleks mu elamine nagu ladu
  Ei aitäh.
  Lähen ostan, kui raha ja kui midagi vaja. Kellegi jutu, arvustuse põhjal pole ma kunagi midagi ostnud. Ja ei hakka ka seda tegema.

 • Avatar
  Vasta Nipitiri 13. juuni 2017 at 08:35

  Kui mingist tootest kirjutad, siis äkki pead äkki selliste jaoks väiksesse teksti kirjutama, et a la antud toote ostmine ei ole kohustus! Ostmine omal vastutusel vms 😀
  Minul ei olegi näiteks üldse tolmuimejat- jäi eelmisesse koju maha ja pühin harjaga 😛

 • Avatar
  Vasta Tyy 13. juuni 2017 at 06:25

  Oh armas issand, inimestel on erinevad elud, elustiilid, võimalused, vajadused ja maitsed.
  VASTUTUTUNDETU on panna teisele süüks oma otsused ja valikud ja arvata et teine peaks vastutama !
  Kellele on 10 eur hari liig kallis, kellele 50 eurne AINULT mingi viiskümmend.
  Kellel meeldib ema, kellele tütar!

 • Avatar
  Vasta Sirly 13. juuni 2017 at 01:17

  Minule meeldivad reklaampostitused. Vahel kui midagi on vaja siis tuleb meelde, et oi Mallu ju blogis sellest. Siis vaatan postituse üle uuesti, mõtlen ja alles siis vaatan kas ma ostan. Ma ka siiralt kahtlen, et inimesed ostavad ainult selle tõttu, et sinul on. Ma arvan, et on vajalik, et keegi aus ja otsekohene proovib asju ja kirjutab neist. Vahet ju ei ole kas tasuta saadud või ise ostetud, kui postitus asja kohta aus on.

 • Avatar
  Vasta Katrin 12. juuni 2017 at 21:51

  Ma pole vist otseselt veel midagi ostnud sinu reklaami pärast, aga ma polegi suurem asi ostja. 🙂

  Küll aga on natuke kahju sellest, et su enamus postitused on reklaampostitused ja tavalised-elulised postitused on järjest enam ja enam harva esinevad nähtused. ( Saan aru küll, et see on su töö, aga siiski… kahju on ).

 • Avatar
  Vasta K 12. juuni 2017 at 19:17

  Pole vist ühtegi asja ost, mida sa reklaaminud oled.
  Hea meelega ostaks selle ripsmeka, mis on odav ja sa tihti kiidad kuid sellegi nime ei mäleta.
  Magneesiumihelbed oleks tõesti old asjad, mille ma sinu abil ostnud oleks, ma ei teadnud neist enne mudagi. Olen ka paljudele (rasedatele) sõbrannadele soovitanud:)
  Ehk et igaühe enda asi millele otsustab raha kulutada. Ning suuremaid oste tehes vaid ühe blogija arvamust kuulata on veidi naiivne.

  • Avatar
   Vasta Liina 12. juuni 2017 at 20:09

   Ma ostsin selle Avrili ripsmeka ja teistele seda ei soovitaks. Katab küll hästi ja tükke ei jäta aga juba paari tunni pärast on laiali. Alguses mõtlesin et asi on prillide kandmises, aga sama asi juhtub ka ilma prillideta. Silmi ei hõõru ja ei puutu, aga ikka on mõne tunni mööödudes laiali.

  • Avatar
   Vasta Riina 12. juuni 2017 at 21:44

   Kusjuures mul on see ripsmekas ka ainuke asi, millega olen nö reklaami ohvriks langenud, aga samuti ei soovita, kuna läheb ilma hõõrumata ka laiali. Terveks päevaks peale kanda ei sobi. Paar tundi ok, kuigi see ikka väga lühike aeg, siis peab juba silma aluseid kontrollima.

  • Avatar
   Vasta K 12. juuni 2017 at 22:33

   Oh, aitäh vastuste eest! 🙂 ma ei hakka siis vaeva nägema, et seda kuskilt leida 🙂

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 22:54

    Imelik, ma kasutan seda aeg-ajalt siiani, kui kätte satub ja mul küll ei pudise miskit kuskile

    • Avatar
     Vasta Liina 20. juuni 2017 at 14:54

     Ta otseselt ei pudisegi, aga mõne aja möödudes oleks nagu ujumas käinud ja meik laiali. Pole siiani aru saanud miks nii juhtub. Hetkel uut osta ei raatsi ja kasutan seda kuni otsa saab.

   • Avatar
    Vasta Mia 13. juuni 2017 at 17:54

    Kusjuures ma just kiidaks seda Avrili ripsmekat. Ma ei tea kuidas ta teistel pudiseb, minul ei pudise üldse vaid püsib ilusti õhtuni peal. Ei tea millest see siis oleneb 😀

 • Avatar
  Vasta H.P 12. juuni 2017 at 19:08

  Ma pole siiani ostnud ühtegi asja sellepärast, et oi näe Mallukas kiitis seda. ??.
  Küll aga on mõned postitused olnud väga heaks ülevaateks kui olen otsinud midagi kindlat. Nt. Raseduse ja beebi asjade linkide või arvustuste koha pealt olen küll tänulik. ?
  Olgem mõistlikud- kui keegi ütleb, et pane pea ahju panna, sa ju ei pane?

 • Avatar
  Vasta Annika 12. juuni 2017 at 18:55

  Hahaa tegelt üks asi tuleb meelde küll ? Mul läks tolmuimejat vaja ja juhtusin nägema, et kiidad et Järve keskuses kabuumi aeg hea hinnaga hea tolmuimeja..Kahjuks nr1 ei tõmmanud üldse hästi. Nr 2 murdus keskelt pooleks.
  Aga ei tulnud pähegi, et sulle midagi ette heita ?

 • Avatar
  Vasta Triinu 12. juuni 2017 at 18:44

  Neid harju saab “puhastusimport” sellisest firmast tellida( mai tea kas neild pood on või ei. Mul tuttav töötab seal) ja kalda ladu keegi mainis et hiina rämps… mulle j2lle väga meeldib.. Mu rinnad on mingi F korv ja ma ei raatsi endale 10paari kuskilt triumpist pesu osta sealt 3.20€ aga ostan alati ja kohe mitu paari ja no kuradi mugavad on…… Lisaks on seal suured sampoonid mingi liitrised pudelid ja maksavad 5€ ja lõhnaküünlaid oli mingi vahe seal ikka mega palju ja mega odavaid ja no ühtrgi halba sõna pole… Ja samas Hiina rämps või mitte aga hinnad on ju ka vastavad. Kuigi sealt ostedud 3.20€ maksvad rinnakad on mul ikka aastaid olnud.

 • Avatar
  Vasta Triin 12. juuni 2017 at 18:20

  Hahahaaa! Uskumatu ikka ? Igalpool on ju kogu aeg kõiksugu reklaami, see ei tähenda et kohe kogu seda kaupa ostma peaks. Mulle neeldib, et olen sinu blogis näinud ja kuulnud asjadest, millest varem aimugi polnud (see muidugi ei tähenda, et ma neid kohe ostma torman) ja sel aastal läks emadepäeva kingiga väga lihtsalt, kuna tellisin selle samast kohast, kust sinagi ja kuna sa sellest aegsasti juttu tegid ja emadepäeva lähenemist meelde tuletasid, ei jäänud ka minul kingi ostmine viimasele minutile. Nii et lase aga samas vaimus edasi, igal inimesel peaks ikka endal niipalju mõistust olema et suudaks otsustada ja vastutada, mis ja kui palju ostab ?

 • Avatar
  Vasta Pille 12. juuni 2017 at 17:47

  Aga ma tahaksin hirmsasti ikkagi teada, kust neid “harju” osta saab!! Paneks osa selle kuu laste söögirahast sinna alla näiteks 😀

 • Avatar
  Vasta Pire-Mari 12. juuni 2017 at 17:23

  Kui mälu mind ei peta, siis korrektne on paralleel, mitte paraleel…?

 • Avatar
  Vasta ... 12. juuni 2017 at 17:02

  Ostsin kunagi Sleek lauvärvi paleti, sest pidavad ülihea olema. Paraku aga täielik s*tt. Käisin ka seal Kalda tänava laos, mida kiitsid – hiina rämps, väljusin ostuta.

  • Avatar
   Vasta Mirjam 12. juuni 2017 at 18:27

   Haha, läksin ka sest Mallukas soovitas ja keegi veel rääkis, et oh kui hea koht. Astusin tagurpidi välja sealt. Nii palju mul ikka raha on,et sellist sousti mitte kokku osta ja veel milleks yle tarbida. Lähen ostan poest kui vaja on. Samas nàhtud koht ja nyyd tean. Aga Malluka asju ikka vaatan mis soovitab.

 • Avatar
  Vasta Vaike 12. juuni 2017 at 16:46

  Ma isegi ei loe neid reklaampostitusi, millest saan kohe aru, et asi mind nagunii ei huvita. Nt mida on mul, lastetul, teha rinnapatjadega? Ja nii loll ma nüüd ka ei ole, et neid sellepärast ostma kukuks, et sina kiitnud oled. 😀 Tolmuimejapostitust lugesin aga küll ja kuna olin just uue otsingul, siis seda ostu ma ei kahetse. Kinkisin hoopis emalegi ühe.

 • Avatar
  Vasta Siky 12. juuni 2017 at 16:23

  Midamusilmadnägemalugemapeavad? Mul nii palju abi su arvustustest.

  Meie kodu on rikkam nende asjade võrra, millega olen üliüli rahul:
  1)Graco beebihäll- elupäästja
  2) Kalianist võrevoodi ja laud+toolid preilile – nii ilus ja hingega tehtud, super teenindus.
  3) Breastfeeling rinnapadjad – no on ikka teistega öö ja päev
  4) Freya aksessuaarid – korduvalt imeilusaid asju tellinud
  5) Grisete collection – no super, kui ilusad asju tehakse.

  Praegu ei tule rohkem meelde.

  Aitäh Sulle soovitamast! 🙂

 • Avatar
  Vasta Ellu 12. juuni 2017 at 16:16

  Tundub, et lugejal jääb kriitilisest mõtlemisest puudud ning temaga on kerge manipuleerida.

 • Avatar
  Vasta Triin 12. juuni 2017 at 16:08

  Mina olen ostnud Sinu blogi lugedes lambakesega öölambi, Breastfeeling rinnapadjad (megasuper!) beebimonitori ja vist veel midagi ning olen täiega rahul ja hea soovituse eest tänulik! Nii on ju palju soodsam ja lihtsam kui Sina asja ära testid ja ma mingit jama ei osta kogemata, sest ka jama liigub palju.

  • Avatar
   Vasta Siky 12. juuni 2017 at 16:23

   +1

  • Avatar
   Vasta Leelo 12. juuni 2017 at 22:52

   Mul on ka lambalambid.

  • Avatar
   Vasta Keiss 13. juuni 2017 at 11:01

   Ostsin kaa Malluka soovitusel beebimonitori ja issand, olen niiiiiii rahul! Paremat ei saagi olla.

   Minu arust blogireklaamides on hea see, et seal kirjutatakse palju täpsemalt mida sellega saab ja mida ei saa. Näiteks just see beebimonitor, Mallukas kirjutas Brittonist miks see hea on ja mida kõiki nö omadusi sellel on. Keegi teine kirjutab nt. Philipsi Avendist mis sellel head on. Siis lihtsalt võrdledki kumb just endale sobilikum on.. E-poodides mitmel korral ei olegi väga pikki seletusi tootest.

   Mu arust on täitsa loll kui kinni silmi jookstakse ostma kõike seda mida teisel on.. Mallukas paneb pea ahju, kas siis teised kaa kohe peavad ? 😀

 • Avatar
  Vasta Piret sarapik 12. juuni 2017 at 15:54

  Sul õigus mariann minule naiteks meeldib kui sa nende asjadega tegeled see on põnev ja näiteks mina isiklikult saan väga häid ideid ja mõtteid

 • Avatar
  Vasta Keit 12. juuni 2017 at 15:53

  Mina küll vaatasin seda liumäge ja mõtlesin et tahan kaa lapsele. Niii äge. Samas meil pole selle jaoks kuskil ruumi ja aias on kuud ka põnevat ja no kahe soti peale ma ka tige pole ?

 • Avatar
  Vasta Anneli 12. juuni 2017 at 15:30

  Nope, sa oled sitt müügimees, ma pole mitte midagi ostnud 😀
  Päriselt ka. Tahtsin küll osta selle Avrili ripsmeka ja öko pulgakomme, aga vot ei ostnud. Ostsin miskit muud!

  Kui miski otsa saab, siis ikka kuulan maad, et kes mida soovitab, aga lõppude lõpuks ostan ikkagi endale kõige sobivama toote, mis sobib MINU koju/näole/juustesse, mitte ei lange reklaamiohvriks justkui vajaksin midagi, mida ma tegelikult ei vaja!

 • Avatar
  Vasta J 12. juuni 2017 at 15:00

  Ma olen teinud ühe ostu elus sinu soovituse põhjal ja thank god, et ma seda tegin! Nimelt soetasin sünnitusjärgseks ajaks endale hõbesprei, ma ei olnud sellest varem kordagi kuulnud ja valu allkorrusel pühkis see väga hästi minema, nii et aitäh su avameelsete postituste eest 😀

  • Avatar
   Vasta Elona 12. juuni 2017 at 15:20

   +1

  • Avatar
   Vasta Kristel 12. juuni 2017 at 17:20

   Sama siin. Täielik elupäästja 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 12. juuni 2017 at 14:50

  Mina ostsin mingeid öko pulgakomme. Ja neid ka niimoodi möödaminnes- juhtusin poes olema, nägin neid ja tuli meelde, et Marile olevat need väga maitsenud ning siis ostsin enda poisiule ka prooviks mõlemast ühe. Muuda asjade peale on tõesti nii, et oh oleks seda raha, küll siis ostaks- iseasi, kas neid on vaja 😀 ma olen oma mehe õudusunenägu- ostan hullult asju kokku ja alles hiljem mõtlen, et mis asja ma nüüd kõigega teen 😀

 • Avatar
  Vasta Annemari 12. juuni 2017 at 14:00

  Jah. Mina ostsn kõik, mis Sul on. Lapsed teen ka samasugused. Tätokad ka. Aint üks props on – kus neid Kardofleid jagatakse? 🙂

 • Avatar
  Vasta Miina 12. juuni 2017 at 13:44

  No Sa kallutad seda teemat liiga ühele poole äärmusesse, Miiu kirjutab oma blogis väga kenasti oma mõtetest selle teema osas ja ma olen 100% nõus.
  See, et asjade proovimine on muutunud Sinu jaoks tööks on täiesti ok aga suhtumine “ma ise ei ostaks enamus asju”, “poogen kui asjad ära kaovad/katki lähevad,” jneine jätab Sinust väga hoolimatu mulje.

  • Avatar
   Vasta LL 12. juuni 2017 at 13:50

   100% nõus

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 14:16

   Miks hoolimatu, et ma ise neid asju ei ostaks? Sest mul pole neid KÕIKI vaja? Mis osa sellest hoolimatu on? Ja mul ON poogen, kui asjad kati lähevad või ära kaovad, sest mis see pihku nutmine ja taganutmine aitaks 😀 Edasi elada tuleb ikka.

   • Avatar
    Vasta K 12. juuni 2017 at 14:54

    😀
    Palju lihtsam on elada, kui kõigest väest maailma parandada ei püüa. Vähem pseudoprobleeme!
    Need on ju asjad…

   • Avatar
    Vasta Miina 12. juuni 2017 at 14:59

    Sinu suhtumise pärast ma olen lihtsalt väga üllatunud, et firmad Sulle oma tooteid tahavad saata, kui Sul neist nagunii suva on. See oleks pigem juba nagu antireklaam tootele.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 15:00

     Reklaami tahavad, mis muud. No shit, et mul on suva sajandast kreemipurgist, mis mu koju maandub, aga ma võin ta ära proovida, kui tarvis.

     • Avatar
      Mari 12. juuni 2017 at 17:59

      Tegelikult on nii, et kui esitad selle kreemipurgi proovimise ja arvustamise eest arve, siis ongi see ju töö. Kui suva on, siis on küll kahju, sest jätab tõesti vägagi hoolimatu.

     • Mallukas
      Mallukas 12. juuni 2017 at 18:04

      Jah, kas sind huvitab südamest iga paber, mida sa läbi töötad? Kui ma ajakirjas töötasin, siis ka tegin mõnikord lugusid, mis mind ei huvitanud (sellegipoolest tegin neid hästi ja korrektselt). So?

 • Avatar
  Vasta Liis 12. juuni 2017 at 13:42

  Mis Melu TVst saanud on muidu?

  • Avatar
   Vasta Katja 12. juuni 2017 at 16:30

   +1

 • Avatar
  Vasta Marta 12. juuni 2017 at 13:14

  Mina olen ostnud oma töötajatele. Mulle just meeldib blogidest saada uute uudistoodete infot.

 • Avatar
  Vasta Triin 12. juuni 2017 at 13:13

  Õigekirjast: paralleeluniversum 🙂

 • Avatar
  Vasta Kylli Ka 12. juuni 2017 at 13:11

  Minagi olen ostnud ja siiani tänulik info eest.
  Otsisin kaua varstolmuimejat ja leidsin sinu blogi just selle tolmuimeja googeldamisega… 😀 ja nyyd teeb see tubli abiline mulle palju rõõmu. Philips proaqua. Ainuke miinus on see laadimise systeem. See raha läks kyll õigesse kohta.

 • Avatar
  Vasta kr6bin 12. juuni 2017 at 13:10

  Ma leian, et püstitatud küsimused on igati õigustatud ja tasuvad analüüsimist. Arutelu selle üle, kas Sina vastutad teiste rahakasutuse üle, on ehk liiga lihtustatud ning sellele liialt keskenduda ei tasuks. Kuigi..oma tõetera on peidus siingi. Nähtus nimega Mallukas on praguseks suuresti nagu kultusobjekt..nagu mõni poppmuusik vms. On inimesi, kes selles fännluses lähevad väga äärmustesse ja ilmselt võivad teha ka kaalutlemata otsuseid. Ehk siis, ma päris ei välistaks, et on inimesi, kes ostavad asju ainult selle pärast, et Sinul need on. Mitte, et Sa ses osas saaksid suurt midagi teha, kuid seda teadmist kuklas hoida tasub siiski.
  Aga vastutus. Jah. Nii oluline, nii keeruline teema. Olen sellest ka varem korra siin kirjutanud, aga kui blogimine on Sinu töö, siis kaasneb sellega mingisugune vastutus minu silmis küll. Nii nagu igal teiselgi inimesel. Tööd tehes sa lihtsalt ei saa endale päris kõike lubada. Nii lihtsalt on. Piirangud ja tohib-eitohi on muidugi ametispetsiifiline ja kuna Sina alles Eestis pm esimene selle ameti kandja, siis on kõik veel üsna hägune. Aga antud teema tuleks enda jaoks lahti mõtestada küll. Juba eelmine kord soovitasin kasutada superviisori abi, kes aitaks asju süsteemsemalt näha ja mingisugune nö raamistik luua, mis blogiga saavutada tahad jne. Seda just Sinu ja Su pere pärast ka, et ei peaks hiljem midagi kahetsema. Nii oleks Sul ka ehk lihtsam nö koostööpakkumistes orienteeruda, kui oleksid eelnevalt läbi mõelnud, mida saavutada/taotleda soovid ja mis on Sinu jaoks ok, mis mitte.
  Töötan ise ühe äärmiselt mõjutatava sihtgrupiga – probleemsed teismelised. Tean, kui mõjutatavad on nemad kõiksugu reklaamide jms suhtes, kui vähe kaalutlevad nad suudavad ise olla jne. Samuti näen, milleks ollakse nö kultusobjektide nimel valmis. Ehk et tegelikult peaks minu arvates iga avaliku elu tegelane mõtlema, milline mõju tal inimestele on…ja vastutama! Ptui. Ja tegelikult. Mitte iga avaliku elu tegelane…iga indiviid üldse. Olema eeskujuks igas mõttes järgmisele generatsioonile.

  Oma blogis oled kajastanud ka ühiskonna seisukohalt palju olulisi teemasid (kondoomi kasutamine, mina-pilt jms), mis on super ja igati kiiduväärt!

 • Avatar
  Vasta Villane 12. juuni 2017 at 12:57

  Oot, ma ei leidnud nüüd seda inffi, kust ma selle liumäe ikkagi osta saan 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 14:18

   jupiduu 😀

 • Avatar
  Vasta Triina 12. juuni 2017 at 12:55

  Kuulasin hommikul Sky Plusi ja seal räägiti Sinust üsna halvasti. Tahtsin öelda, et sa ei paista tegelikult kuskilt 40aastane välja ja pildid olid vist ebaõnnestunud Sinust. Kuid jah, mingi 20 minutit seal pandi Sulle kella üheksa ajal puid alla. Ole tugev!

  • Avatar
   Vasta Se 12. juuni 2017 at 13:04

   SkyPlus reklaamib ennast kui Eesti Kõige Positiivsemat raadiot aga kuskilt otsast see välja küll ei paista. Üks ving ja hala seal iga asja kallal, lisaks Kivisaar annab seal oma jutuga mõista , kui vähe ta oma naist austab. Rrrrr

   • Avatar
    Vasta Se 12. juuni 2017 at 13:06

    Ma ei kuula vabatahtlikult seda raadiot, kui nüüd küsida miks ma seda siis üldse kuulan. Sõidukaaslane ehk roolikeeraja kuulab seda raadiot, mina sõidan lihtsalt temaga tööle.

   • Avatar
    Vasta Mia 12. juuni 2017 at 15:07

    Kivisaar on jube. Kunagi mulle täiega meeldis Sky Plusi hommikuprogramm ja kuulasin iga päev seda, aga see möla mida ta suust välja ajab on lihtsalt kohutav ja lõpuks ma enam ei suutnud lihtsalt. Mul on ta naisest kahju ausõna.

    • Avatar
     Vasta E 12. juuni 2017 at 15:25

     Kivisaar on mu meelest ka allakäinud. Seal pagarisaates ka räuskas tühja asja peale, no ei jäänud head muljet.

 • Avatar
  Vasta Triinu T 12. juuni 2017 at 12:54

  Ah, mingu metsa ?? See on igaühe enda asi, kuhu ta enda raha suunab. Kõik kohad on reklaame! Pigem on see, et kui sa tutvustad mõnda head toodet, siis tšekkan üle, vaatan hinda ja kui tõesti meeldib (on minulik) ning rahakott lubab sel hetkel, siis ostan/tellin ja kui ei, siis jätan firma meelde. Minu arvates on veider osta asju sellepärast, et kellelgi teisel on see ülisuper hea asi. Vahet pole, kas endale see meeldib või mitte, aga kuna mallukal on, siis pean kindlasti ostma ja enda viimase raha sinna alla panema. Ajuvaba. Mina olen ostnud mõned tooted jaa igati rahule jäänud!

 • Avatar
  Vasta N 12. juuni 2017 at 12:32

  Mina julgen ausalt öelda et olen ostnud sinu kiitmise peale mõningaid asju, aga ainult sp et ma olen selliseid asju nt ammu otsinud ja olen tundnud vajadudust.
  Kõige esimene näide mis meelde tuleb on nt Yummikommid, maigaad kuidas ma olen otsinud tervislike maiuseid, mis maitseksid hästi ? (Mitte et see nüüd otsene VAJADUS oleks, but still)
  Ja tõesti on hea et sa räägid uutest asjadest, enamasti sellistest mis pole igas supermarketis müügil ja tavainimene ei pruugigi selle hea kraami olemasolust midagi teada saadagi.
  Keep up the good work! ?

 • Avatar
  Vasta Heidi 12. juuni 2017 at 12:29

  Mina ei osta küll reklaami pärast ühtegi asja. Ikka vajadus on see, mis ostma sunnib. Sulle aga lohutuseks, et nii palju kui on inimesi, nii palju on erinevaid arvamusi ja kõigi meele järgi ei saa kunagi olla.

 • Avatar
  Vasta L. 12. juuni 2017 at 12:23

  Ausalt, loen Mirjami blogi, kuid see EBA postitus jättis erilist nõmeda mulje.

  * Ma mõtlen asju läbi, kaalutlen, olen põhjalik ja mulle tundub, et igal asjal minu elus peab olema mingisugune mõte või põhjus. Et minu teod, valikud ja tõekspidamised defineerivad mind inimesena ja et ma tahan (ja tõesti võiksin) nende läbi aasta-aastalt natukene paremaks muutuda.
  * Ma ei arva, et meie kihvtid, intelligentsed ja tõsiselt andekad sisuloojad peaksid end turundama kanalite läbi, kus müüb tegelikult ainult provokatsioon, nõrgemate häbistamine ja… sisutühjus.
  * sellele tüübile võiks voolikukomplekti saata, sest tal näib seda blogi sisu arvestades parasjagu vaja olevat ja reklaam tema blogis on väärtuslik reklaam.

  Mulje on lühidalt selline, et “mina kaalutlen, olen põhjalik, minu elus on mõte/olen kihvt, intelligentne ja tõsiselt andekas sisulooja”. Selles tekstis kumas läbi nii palju hoiakut, kuidas ta arvab end olevat kõigist teistest EBA’l osalenud blogijatest peajagu üle.

  Huvitav, et keskendus ainult sinule, kuigi sinu võit oli sama palju väärt nagu ka iga teise kategooria võit. Minu teada valiti Henry aasta blogijaks. Ma saan aru, et teil Mirjamiga on elule niivõrd erinevad vaated ning jääb justkui mulje, et teda sügavalt riivaks see, kui ta sinuga ühel konkurssil osalema peaks.. Küll aga kas ta peab ka Henryt sisutühjaks, mõttetuks blogijaks.

  No kuidagi ikka väga veider!

  • Avatar
   Vasta Liisa 13. juuni 2017 at 11:49

   Aga see blogija arvabki, et ta on väga paljudest peajagu üle. Ta ei adu üldse, kui sageli ta inimesi oma väga läbimõtlemata eneseupitamisega riivab (viimase näitena meenub, kuidas sõbranna linkis tema postitust, kus oli kirjutatud, et see, kui lihtne või raske on lastega, sõltub sellest, kui avara maailmaga on tema vanemad. Sõbranna ütles, et ta ei suutnud sellest lausest edasi lugeda, sest see solvas teda nii väga, kuna tal oli oma lapsega terve esimese eluaasta väga raske ja nüüd peab lugema, et ju tema maailm on siis liiga ahtake). Selliseid näiteid võib veel ja veel tuua, nt rõhumine tervislikule toitumisele ja teadlikkusele, söötes samal ajal lastele Hispaania maasikaid, laites tarbimishullust, olles ise alles hiljuti olnud inimene, kes Hiinast kuhjadega odavaid riideid tellis ja praegu toodab plakateid st osaleb ise otseselt selles, et inimesed rohkem tarbiks. Ostab kodu sisustamiseks kaubikutäie IKEA mööblit, kuigi võinuks suure osa asjadest hankida järelturult, kui nii väga tarbimise pärast muretseb jne jne.

 • Avatar
  Vasta Maria 12. juuni 2017 at 12:19

  Kätt südamele pannes…pole ühtegi asja ostnud. Päriselt.
  Reklaamised lood lasen diagonaalis ja kui neid liiga palju saab, ei käi mõnda aega siin passimas.

  Iseenesest…kui mulle ajaleht ei meeldi, siis ma ei telli seda. Jummalast lihtne. Ma ei oota, et ajaleht muutuks mulle meeldivaks…liigun edasi ja ei lase ennast segada sisust.

  Ehk sinu blogi, sinu 200% õigus.
  Kui mina tahan, siis kommin ja kui ei taha, ei kommi. Minu õigus. Onju!
  Kui mulle sinu jutt ja tõekspidamised ei meeldi, on see sügavalt minu probleem. Lihtne!

 • Avatar
  Vasta Üks teine Liisa 12. juuni 2017 at 12:17

  Mulle väga meeldib see postitus. Reklaampostitused mind ei häiri-vastupidi. Paljudest asjadest pole enne kuulnudki. Kaupa poodides ja internetiturul on nii palju, et võtab silmad kirjuks. Telereklaame jms nagunii ei usu. Sõprade soovitused oleks muidugi ülim aga palju üks tavainimenegi tarbida jõuab. Next best thing ongi blogijate soovitused ja ka sealne kommentaarium. Vastukaja postituste all on ka väga tähtis :). Mitte, et blogija ei oleks tavainimene aga paratamatult tarbivad rohkem proovimise ja reklaami pärast.
  Siinse blogi kaudu avastasin kena naistepesu, mille ilusaid sportrinnahoidjaid on mul nüüd terve sahtel täis 😀 Selle üle väga õnnelik.
  Henry blogis kiideti ka üht varstolmuimejat, mida väga väga väga tahaks proovida aga jään ikka reaalseks, et kui ei saa seda endale hetkel lubada siis ei saa… 🙂
  Paljasporgandi blogist avastasin huvitava kosmeetikasarja blinc. Kahjuks magasin sooduspakkumise maha. Ripsmetušši sooviks aga proovida kuna mu silmad ei kannata enam ühtegi ripsmetušši ja see tundub suht ideaalne. Tellimine on selle taga, et pole välja mõelnud kuiväga mul seda kuuma koolutajat ning alustušši vaja on 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 12:21

   Ma kirjutan ka Blincist varsti ja teen loosi + sooduka!

 • Avatar
  Vasta Siret 12. juuni 2017 at 12:09

  Mina loen alati huviga sinu reklaampostitusi, sest usun siiralt, et sinu postitused on 100% ausad. Loen isegi lastele mõeldud toodete kohta, isegi kui mul lapsi ei ole, aga huvitav teada ikka, et mingid mugavad/lahedad/praktilised asjad olemas on, kui kunagi endalgi lapsed peaks olema. Sinu postituse tulemusena olen ainult vist aliexpressist ostnud selle lightboxi, sest tõesti nunnu asi. 😀 Muidu midagi ostma ei torma, teen ikka valikuid oma vajaduste järgi ja rahaliste võimaluste.

 • Avatar
  Vasta H2 12. juuni 2017 at 12:05

  Jah, mina näiteks ostsin koristamispostituse peale endale selle kummist harja, enne ei taibanud ja peale seda postitust tekkis tunne, et just see on see, mida mul vaja on. Maksa mulle nüüd mu raha tagasi. 😀 Aga tõsiselt rääkides, siis see on üks parimaid asju, mida koera omav inimene oma majapidamises vajab. Ja ma oleks ilmselt palju õnnetum, kui ma ei oleks seda tänu sinu postitusele avastanud, kuna tundsin, et tolmuimeja + mopp ei tee oma tööd nii hästi, kui ma tahaks, kuid ei osanud ka välja mõelda, mis oleks parem variant. Nüüd tean (Y).
  Üldiselt leian aga, et iga inimene peaks ju nii palju mõistlik ja arukas olema, et isegi, kui ta loeb reklaampostitust ja ei vaja seda toodet, siis ta ka ei osta seda. H. kirjutas, et see soodustab ületarbimist jne, kuid see ongi reklaam, ettevõtete, kes sulle neid tooteid saadavad, eesmärk ongi tarbijaid juurde saada. Seda aga, et reklaampostitus iseenesest halb oleks, ei saa ju väita, kuna reklaami on meie ümber kõikjal. Hindan pigem just sinu tehtud postitusi just objektiivsuse tõttu. Kuskilt raadiost kuuldes, lehest, ajakirjast reklaami nähes ei saa ma iial enne toote ostmist teada, kas seda üldse tasub osta või mite.
  Kokkuvõttes leian, et leida, et sina peaksid vastutama enda blogis reklaami eest, on sama hea, kui arvata, et kõik reklaami vahendavad firmad peaks siis mõtlema, et äkki kuskil keegi ostab oma viimase raha eest hoopis superkalli asja, mida tal vaja ei ole.

 • Avatar
  Vasta K. 12. juuni 2017 at 12:04

  Olen enamus Sinu kirjutatud reklaampostitusi läbi lugenud, aga siiani pole nende põhjal mitte midagi ostnud kuna mul on juba kodus olemas kõik, mida mul isiklikult vaja läheb. Ma pole sellise mõtteviisiga inimene kes viskaks nt oma eelmise tolmuimeja või telefoni minema lihtsalt sellepärast, et uuem mudel on väljas. Kasutan enda oma niikaua kui see katki läheb või selle kasutamine tõeliselt raskendatud on. Pigem tahan, et mind ümbritseks võimalikult vähe asju.

  Kui mul näiteks mõni vajalik ilutoode otsas peaks olema ja Sa samal ajal mõnest uuest tootest midagi positiivset kirjutad, siis kaaluksin ehk selle toote soetamist arvustuse põhjal, aga enne veenduksin kindlasti kas meil on üldse samad parameetrid- näiteks juuksehooldustooteid ma ilmselt Sinu soovituste järgi ei ostaks kuna meie juuksetüübid on erinevad nagu öö ja päev. Üldiselt on pigem siiski nii, et täielikult saab usaldada ainult enda maitset- on nii palju tooteid, mis suurele hulgale inimestele meeldivad, aga minu meelest on täiesti mõttetu jamps. Samas uute asjade kohta lugeda on ikka huvitav- las siis keegi teine kuskil proovib kõik selle kraami järgi ja mina saan nii oma uudishimu rahuldatud ilma oma raha kulutamata.

  Inimesel peab ikka kainet mõistust ja oskust rahaga mõistlikult ümber käia olema. Ilma nendeta on päris raske siin maailmas elada. Sina pole oma postitustega kindlasti selles süüdi, kui keegi nende põhjal midagi ebavajalikku on ostnud- tal tuleb lihtsalt oma veast õppida ja tulevikus targem olla. Kindlasti pole ühe täiskasvanu kohus teisi täiskasvanuid kuidagi vati sees hoida ja siis nende jaoks mingi moraalijünger olla.

  • Avatar
   Vasta Marii 12. juuni 2017 at 14:39

   Väga hästi kirjutatud ::)

 • Avatar
  Vasta Carry 12. juuni 2017 at 12:01

  Appi, mis pseudoprobleem 😀 no tõesti!!! Ma olen sinu soovitusel ostnud nt naguuus kauplusest mõne asja, siis need rinnapadjad..no ei anna krt võrreldagi teistega.. mõned kodumaised brändid on tänu sinu blogile silma jäänud, kosmeetikatooted jne.. aga see ei tähenda, et ma nüüd iga jumala asja peaks endale soetama, mida sa reklaamid. Kes küll nii teeks? Mitte täie mõistuse juures olev inimene vast? Inimene ostab asju ikka vajadusest mitte niisama, sest kellelgi on ja keegi seda reklaamib. Halb oleks hoopis kui sa valetaks. Mul on hästi meeles su R Kioski mingi valmistoidu arvustus :D.. oli ju austalt kirjas kui s…t see on..ja ikka tuli keegi õiendama, et vot mis sa nüüd maha teed jne..

 • Avatar
  Vasta Marii 12. juuni 2017 at 11:59

  Ma olen tänu sinu blogile avastanud sellised firmad nagu Gugguu, Geggamoja, Dadamora ja Breden. Ja joha poe. Geggamojat ja Gugguu asju ei raatsi uuena osta, aga kui otsida, leiab neid netist teise ringi riietena ja dressid ja kombed on olnud kvaliteetsed ka kasutatuna ja samas palju rahakotisobralikuma hinnaga. Lapsed näevad head välja ja sugulased kiidavad ka.

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 12. juuni 2017 at 11:47

  Ma võin reklaami lugeda küll, kuid 100% tõenäosusega ma ei torma seda kohe ostma, lisaks uuriksin mina mujalt ka järgi, kas on ikka väärt asi. Ehk jahm, kes ostaks vaid seetõttu, et üks inimene reklaamib, siis ausõna oma viga. Samas lugesin teie pikemat arutelu ja päris huvitav oli, täitsa ausalt. Ja näiteks sellel on tõesti suur vahe kas saada kingituseks või osta oma raha eest, ma ei ostaks 50% asjadest, mis kingituseks olen saanud kunagi või niisama. Mitte, et ma eriti palju kingitusi saaks, kuid noh poindist peaks aru saama küll.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 12. juuni 2017 at 11:44

  Appppi noh! Ma eeldan, et tegu on täiskasvnud ja mitte mingi psüühilise häirega inimestega kes tormavad iga su reklaampostituse peale poodi, su soovitatud asju ostma. Inimestel on ju valikuvõimalus (vähemalt Eestis) ja see, mida nad kellegi soovituse põhjal ostavad on küll nende isiklik otsus mitte Marianni tungiv palve. See, et Mallukas kiidab nt põrandapesuvahendit taevani ei pruugigi SINU põrandatele sobida, sest sul ei ole samasugust põrandat, vb kahte last, koera ja kasse ka. See ju oleneb nii paljudest teguritest miks SULLE see ei pruugi sobida, aga näe Mallukas kiidab taevani. Sama jumestuskreemi või šampooniga. Kui su nahk/juuksed sama tüüpi pole, siis ei saagi iseaalne olla. Mariann räägib oma kogemusest ju. See, kas keegi tema katsetuse põhjal ostab, on igaühe enda otsustada. Olen rääkinud. Punkt.

 • Avatar
  Vasta Maarja 12. juuni 2017 at 11:39

  Mul ei ole lapsi ning ei tunne vajadust nende asjade järele mida sa siin kiidad, kuna enamus pudi-padi on lastele mõeldud. 🙂

 • Avatar
  Vasta ü 12. juuni 2017 at 11:36

  ühe ilu toote bambus hambaharja tellisin küll veidi kallim oli kui tavalised harjad. kasutasin olin rahul. a oma soft hambaharjad on paremad.
  et muud pole kunagi ostnud reklaami peale siit aint sirvind :P:)
  mingi reklaamlehes olen vaadand poe ilutooteid a pole ka ostnud, sest omal varu olemas ja topelt pole vaja alati, sest soodustusi tuleb tihti.

 • Avatar
  Vasta Zil 12. juuni 2017 at 11:35

  Olen tellinud tänu sinule, oma lapsele karvase kiikhobu, ajakirja Nunnu ning reservedist riideid võimalik et midagi on veel, mis kohe ei meenu. Kõiki asju oli vaja, kõigega olen rahul olnud. Ei ole mul tolmuimejat 1, 2, 3, 4, 5 vaja, sest endal veel täitsa toimiv imur olemas. Seega jah, kui kellelgi on kodus olemas kõik sinu reklaamitud asjad, siis tunnen kaasa neile, sest mingi ajutegevus võiks ju ometigi igal inimesel olla 😀
  Jube, kui kadedad ja kibestunud need teised blogijad ja mõned kommenteerijad on. Minu arvates on neil kadepunnidel vaid 2 võimalust. Otsida endale tasuv töö ja osta kõik need asjad, mis sulle saadetakse, sest kadedus on nii suur või hakata paremaks blogijaks, kellele neid pakutakse. Lihtne ja loogiline! Mallu, sa oled tore ja vahest on lausa naljakas lugeda, kui madalalaubalised su konkurendid või lugejad oma kadedusehunniku all on 😀
  Keep up the good work.

  • Avatar
   Vasta H. 12. juuni 2017 at 11:48

   Ainuke vastus teistsugusele maailmavaatele ei saa ju olla kadedus?! See, et mina oma lapsele näiteks pole kokku ostnud kõikvõimalikke atribuute, mida välja mõeldakse, ei ole mitte kuidagi seotud rahaliste võimaluste vaid teadliku tarbimisega (seda nii maailma kontekstis kui ka lapse arengu seisukohalt). Ja mis selles halba on, kui keegi vägagi normaalselt argumenteeritud vestluses soovitab Mallukal samal teha? Väga mõistlik arutelu oli ja lausa imekspandav on siit lugeda kommentaare, et sellise arutelu üks pool on KADE ja/või madalalaubaline.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 11:59

    Ma nõustun, et kindlasti ei olnud argumenteerija kade või madalalaubaline. Ei tasu kõike rünnakuna võtta 🙂

 • Avatar
  Vasta An 12. juuni 2017 at 11:21

  Ainus asi, mida ma sinu blogi lugedes kord ostma läksin, oli jalgademask/ koorja vms… ma ei pole kondel, et ostsin selle sama, mida sa reklaamisid, odavama alternatiivi… aga oli ikka hea asi küll.
  Ma ei ole rohkem mitte ühtegi asja ostnud, mida sa reklaaminud oled ja tõenäoliselt ei kavatse ka. Suur inimene, mõistus peas.. ise otsin ja tean, mida tahan.
  On olemas teatud sihtrühm inimesi, keda reklaamid on alati mõjutanud ja jäävadki mõjutama, et siin pole vaja oma pead rohkem edasi vaevatagi.

 • Avatar
  Vasta SP 12. juuni 2017 at 11:20

  Aa ja muidugi respekt sulle selle eest, et viitsisid sellisele idiootsusele üldse reageerida ja nii põhjalikult vastata.

 • Avatar
  Vasta SP 12. juuni 2017 at 11:18

  Oh issand mis probleem inimesel on :-S Iga inimese maitse on erinev ja see, mis Sinule väga meeldib, ei pruugi teisele sobida. Siis peaks ta ka igat reklaamklippi tv-st moraalituks pidama ju. Teatavasti reklaamid ülistavad, mingit toodet taevani aga samas ei pruugi see toode igaühele sobida. Reklaam ei kohusta ostma!! Ja selle inimese arvates pole blogi lugejad pelgalt sinu lapsed, vaid sa oled Tema arvates lausa Jumal, kes sunnib lugejaid ostma neid asju, mida Sina hindad 😀

 • Avatar
  Vasta Karin 12. juuni 2017 at 11:11

  Ma arvan, et sinu reklaampostitused on sinu blogi lugejatele mõnes mõttes suunavad küll. Mitte et sa sunniks kedagi midagi ostma või vastutaksid, vaid arvestades poodides olevat tohutut tootevalikut satub korvi just nimelt see toode, mida sina proovisid ja kiitsid. Olen ostnud vist 3 sellist toodet: veega värvimisraamatud (tõesti tore asi), sebamedi kannakreem (täiesti mõttetu kraam minu meelest), philipsi varstolmuimeja (andsin ruttu ämmale ära). Inimesed ongi erinevad ja mis siis, et mulle absull ei meeldinud need asjad, mis sulle. Lihtsalt reklaampostitustel on mõju.
  Miiu mulle meeldib, aga tema etteheitest ei saa seekord aru. Teeb temagi asjadele reklaami (Fiskarsi voolik nt) ja võib kunagi avastada, et hoopis Kärcher on parem. Mis siis saab?

 • Avatar
  Vasta Liis 12. juuni 2017 at 11:11

  Hahaa mind asjas see jama naerma. Läheks ma jeeee ostma kõike mida reklaamitakse 😀 Ikka täiskasvanutel võiks olla rohkem mõistust ja osta seda mida vaja on.

 • Avatar
  Vasta susantsik 12. juuni 2017 at 11:00

  Väga huvitav oli teie vestlust lugeda! Rõõm oli näha rahulikku ja ilusat diskussiooni.
  M’-suguseid inimesi ja blogijaid oleks rohkemgi vaja – kes pööraks tähelepanu tarbimise vähendamisele ja tarbitava kvaliteedile.
  Sina aga ilmselt oledki juba mõneti tarbimisblogija, ja sugugi mitte halvas mõttes. Nii mõnedki Eesti väike-ettevõtted on tänu sinule jalad alla saanud. Näiteks juba palju mainitud HOIA – kui ka 100 sinu lugejat ostavad 15€ kreemi, siis nende rahakotti see tühjaks ei tee, aga ettevõtjale kindlustab ka järgmise kuu toidulaua.
  Minu meelest oled sa tubli ja aitad oma arvustustega nii lugejaid kui ettevõtjaid. Kui hakkaksid spetsialiseeruma veel ainult käsitöö- või Eesti toodangule, oleks eriti äge!

 • Avatar
  Vasta Inks 12. juuni 2017 at 10:56

  I love you 🙂

 • Avatar
  Vasta Gea 12. juuni 2017 at 10:56

  Mina ostsin mehele selle sinise ratta ja käisin Sarita juures juuksuris 2 korda. 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 12. juuni 2017 at 10:52

  Paris ausalt öeldes olen ostnud mõned asjad ja põhjendan ka miks.

  Naiteks selle sama harja – ostsin selle riigist kus elan (seega Eestis keegi sellest kasu ei saanud) ja utlen sama SUPER hari.

  HOIA kreemid. Ostsin beebile beebivahu, endale ka uhe kreemi ja siis kohvi mündi kehakoorija. Koik kolm on olnud vaga head, aga kreeme enam iseenesest ei osta, leidsin vahepeal veel parema 🙂 samas on vaga hea meel, et sain neid proovida ja varem polnud kuulnudki neist, seega Malluka blogi post oli minu jaoks kasulik. Ei ma ei pannud oma viimast raha sinna.

  NOMI tool. Nägin seda tegelikult ka varem, aga peale Malluka posti otsustasin ikkagi tulevasele beebile ara osta. Mõeldud tehtud ja olen vaga onnelik oma ostu üle. Jällegi, kui poleks võimalik osta (maksis ju kenasti pea 350eur) siis poleks ostnud. Emotsiooni najal seda ostu ei teinud.

  Lisaks olen näinud Mallukal asju mis minu enda kodus leidub, ilma et ta neid reklaamiks.

  Ma ei tea, ma arvan et sellisel juhul võiksid koik poed na kauplused ja ajalehed, tänava reklaamid – mõelda sellele et kuskil keegi teeb emotsionaalseid oste, aga reaalselt on see ju igaühe enda probleem? Ei ole voi?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 10:53

   reaalselt see Nomi tool on meil ka siiani parim asi eveeer! 😀

 • Avatar
  Vasta Kristhel 12. juuni 2017 at 10:47

  Minu jaoks oli siin suht sama võrdlus praegu, et kui noored kes kuulavad Marilyn Mansonit, saavad neist automaatselt mõrvarid või muud sadistid, sest noh, see muusika eks! Ja need kes kuulavad a la Britneyt on ilusad ja toredad ja normaalsed. Lihtsalt esimesena tuli see sama võrdlus. Et kui sina kel on ohtralt jälgijaid/lugejaid teed midagi teistmoodi, siis automaatselt oled sina süüdi kui keegi seda valesti tõlgendab või sulatõena pähe võtab.

  Mina isegi ei vastaks ega õigustaks ennast. Sest see on jaburus kuubis! 😀 Ma ei saa aru KES või MIS peaks mind sundima ostma asju mida keegi kuskil reklaamib või hea sõnaga kiidab. Kas ma peaksin siis kaubamajas süüa ostes iga reklaami peale mis kõlarist tuleb neid asju ostma, sest kõlaris just nii ütles?

 • Avatar
  Vasta Karmen 12. juuni 2017 at 10:42

  Mina olen lugenud ja jätnud meelde mõned tooted, mida võiks isegi proovida..no näiteks see veega värviraamat lapsele. Kohe ostma ei jooksnud, aga ühe korra jäi poes silma ja kuna võimalus soetamiseks oli, siis koju ta minuga tuli. Isegi mänguasjapäeval sai lasteaias nii suureks hitiks, et nüüd on neid ka rühma mitu ostetud. Aitäh, Mallukas! Ilma reklaamita poleks teadnud, et selline asjandus üldse olemas on. Ikka vastavalt oma võimalustele ja vajadustele.

 • Avatar
  Vasta Merks 12. juuni 2017 at 10:42

  Jep, muidugi osta! Mul lapsi pole aga kohe läen ostan selle liumäe ära, sest Mallukas soovitas.

  *facepalm*

  Ausalt…kui sa siin maailmapäästja juttu ajama hakkaks ja üritaks olla igati eeskujulik ja vastutustundlik pereema, kes on nagu muster kuskilt raamatust, siis ma ei loe sinu blogi enam. Neid maailmapäästjaid ja elama õpetajaid on piisavalt, mulle meeldib rohkem lugeda kellegi mõtteid, kes mõtleb nagu mina. On päevi kus ropendad, on päevi kus nutad, on päevi kus naeratad. Oled inimlik, oled sina ja enamat pole vaja 🙂

 • Avatar
  Vasta Merli 12. juuni 2017 at 10:40

  Ei näe probleemi reklaampostitustes, kui asi huvitab, loen ja saan targemaks. Ostan siis, kui oli ikka varem plaan see asi osta ja kõik kriteeriumid sobivad. 🙂

 • Avatar
  Vasta H. 12. juuni 2017 at 10:34

  Mind häirib kogu selle promomise juures hoopis see aspekt, et mitte MIDA Sa nendest asjadest arvad, aga et ongi see asjade/tarbimise üleküllus. Iga asja tegemiseks peab oma vidin olema, igale üritusele on vaja minna uue riietusega jne jne. Kindlasti ei arva ma, et inimesed tormavad iga postituse peale ostma neid asju, mida Sina kiidad, küll aga tekib kindlasti osadel lugejatel pidevalt see tunne, et oii mul oleks ka seda ja toda vaja (kuigi tegelikult ei ole), sest sellist vidinat mul veel polegi. Ja muidugi ilmselt ei tunnistata, et see nii on, aga fakt on see, et see pidev reklaam mõjutab. Pigem peaks inimesed kaaluma rohkem läbi oma vajadusi, mitte kuhjama koju 4 tolmuimejat kokku. Käin ka ju siin blogis lugemas, aga ausalt öelda reklaampostitused jätan vahele ja olen Miiu mõtetega selles teemas ka vägagi nõus.

  • Avatar
   Vasta Liisa 12. juuni 2017 at 10:38

   Ma väga kahtlen, et keegi Malluka soovituse peale vajaduseta järjest uue tolmari ostab. Eesti inimene on sellisteks tegudeks liiga praktiline ja liiga madala palgaga.

   • Avatar
    Vasta Irmi 12. juuni 2017 at 11:15

    Tolmar???

  • Avatar
   Vasta susantsik 12. juuni 2017 at 11:04

   Mina arvan sama. Konkreetsetest soovitatud toodetest toob ilmselt suuremat kahju alateadlik sõnum, et kogu aeg on midagi uut vaja! Küll aga on tarbimine suuresti Malluka nišš ning eks iga lugeja vastutab ise selle filtri eest, mida ta lugedes rakendab.

  • Avatar
   Vasta Birgit 12. juuni 2017 at 11:04

   Ainuke inimene, kes M’i mõttele pihta sai. Teised siin (nagu alati), hakkavad ilma asja süvenemata kohe lahmima kui rumal ja kade keegi on. Tänapäeva noore! inimese probleem ongi, et nad ei oska mingist konkreetsest asjast sügavamalt mõelda.. ja nii elataksegi elu lõpuni oma kitsas maailmas, kus arvamuse tekitab AINULT esmamulje. Aga noh, see oma mõttemaailma mittekasutamine saab juba alguse koolis, pohhuistlik suhtumine aitab sellele kaasa. Sa Mariann ei kujuta vist ette ka, kui palju sinu postitused (mitte ainult reklaam) su blogijaid mõjutavad. Mina näen juba pelgalt neid kommentaare lugedes, et sa saaksid teha palju enamat (mis on ka M’i point).

   • Avatar
    Vasta Irma 12. juuni 2017 at 13:02

    +1

   • Avatar
    Vasta Irma 12. juuni 2017 at 15:25

    Nõus

   • Avatar
    Vasta Helen 12. juuni 2017 at 21:30

    Nõustun samuti,
    Sa ei saa nö maailma ja kõiki oma lugejaid või üldse inimesi päästa, kuid sinu sõnadel ja tegudel on jõud ning mõju – peaksid seda endale alati teadvustama.
    Ma arvan küll, et point on olemas ja on hea, et see sind mõtlema pani.

 • Avatar
  Vasta Liisa 12. juuni 2017 at 10:30

  Noh, ütleme nii, et mina ei hakka küll enne uut asja ostma, kui vana otsakorral pole. Näiteks: ma ei osta omale uut tolmuimejat sellepärast, et sina seda niiiiii uhkelt kiidad. 😀 Kui minu “vana” ka hästi tolmu võtab ja põrandad-vaibad puhtaks teeb, miks ma peaksin siis oma raha selle uue peale kulutama?
  Ja mis puutub moraalitunnetusse, siis see on sul (vähemalt minu arvates) täiesti paigas 😉

 • Avatar
  Vasta Elis 12. juuni 2017 at 10:23

  Issand.. ma isegi ei oskaks niimoodi mõelda, et kui sa kiidad midagi, siis ma PEAN ka selle omale saama vms.. kui ikka võimalust pole, siis ma neid asju omale ei soeta.. samas kui olen näiteks tolmuimeja otsingul, on jube hea kellegi ausat arvamust asjast lugeda.. niiet, jätka palun samas vaimus! 🙂

 • Avatar
  Vasta Katre 12. juuni 2017 at 10:21

  Ma vist olen ka ikka see ratsionaalne inimene, kes loeb/näeb ja mõtleb, et “ahah, okei” ja ostma ei torma. Õnneks pole eestlasena lihtsalt raha priisata igale asjale, mida niisama tahaks, aga tegelikult ju vaja ei ole vms (nii on tegelikult ju väga paljude asjadega, et saab ka ilma väga hästi ja ei tunne puudust seni, kuni võrku ei lange. :)).

  Küll aga ütlen lihtsalt ühe hea soovituse toetuseks, mis ma siit blogist sain.. Sa millalgi reklaamisid mingit lambalampi, mis Mari sai? Igatahes mingisugune lamba-öölamp oli ja ma lasin selle Annabelile sünnaks kinkida ja see on tõesti väärt asi. Niiet on kasu ka sinust. 😀

 • Avatar
  Vasta Jennifer 12. juuni 2017 at 10:20

  Sina jagad asjade kohta informatsiooni, aga see ei ole sinu mure, mida teine inimene selle infoga peale hakkab. Sa ei saa elada teiste elu ega suunata seda, kuhu teised oma raha panevad. See on ikka iga inimese enda otsustada.

 • Avatar
  Vasta Anett 12. juuni 2017 at 10:18

  Sinu soovitusel olen otsnud ühep asja – emadepäevaks emale kullakreemi. Väga meeldis, peaks endale ka ostma 😀

 • Avatar
  Vasta Hanna-Greete 12. juuni 2017 at 10:13

  Minule meeldivad samuti su reklaampostitused. Hea kn lugeda ja kuulda sinu kui ka teiste arvamust. See ei ole üldse sinu või kellegi teise asi , kes kohe ostab omale pudi padi kokku, mida tegelikult vaja ei ole. Mis vahet sel on ma aru ei saa.
  Loen postituse läbi ja mõtlen kas peaks ka proovima või mitte. Kui mul ei ole rahaliselt võimalik seda seotada siis ma ei osta seda. Ei pea selle pärast laenu minema võtma :D.
  Paaril korral olen ainult lapse asju ostnud, kui olen sinu blogi lugenud. Muu mind eriti ei huvita ka.

  Küsin ka noor su tütar juba on? Vaatan, et täitsa ilusti istub :). Minul poja saab 24.juuni 9 kuuseks ja istuda siiani ei oska :(.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 10:28

   Hei, Lents sai just 8 kuuseks, aga ega ta ka istuda ei oska 😀 Kui panen istuma, siis natukene aega püsib, aga lõpuks valgub ikka pikali 😀

 • Avatar
  Vasta M 12. juuni 2017 at 10:12

  Natukene jabur et sa sellisest asjast üldse kirjutama pead ja seda selgitad, oleme ju ometigi täiskasvanud inimesed siin koos vōi mis?? 😀 Kuidas saab sellisest asjast probleem tekkida? No ei saa mina aru 😀

 • Avatar
  Vasta Triinu 12. juuni 2017 at 10:10

  Jah Mallu…. ma vajasin tolmuimejat… toksisin tolmuimeja nime googlesse sisse ja sinu blogi tuli ette, lugesin läbi ja vat nüüd ma jään kasvõi vaeseks aga selle tolmuka ma endale ostan kah ??

 • Avatar
  Vasta Liisi 12. juuni 2017 at 10:07

  Malllllukaaaas, sa reageerid viimasel ajal nii üle ? Küsimus oli muidugi kena ja asjalik, sa sattusid kohe paanikasse ?
  Ma ei tea kas see küsija muidu Hoia tooteid silmas pidas, need on küll sitaks hea kraam.
  Mingid harjad ja teemad mind vabsjee ei koti, isegi kui kiidad, nühin oma vana ja tervega rõõmsalt edasi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 10:10

   Üle saja aasta mingi teema, mis tõesti kõnetas ja pani mõtlema, et kuidas minu lugejad asja näevad ja nüüd kohe olen paanikas või :D?

 • Avatar
  Vasta Marili 12. juuni 2017 at 10:06

  Kuidas sellisest asjast üldse problem üles kerkinud on? ? tõesti nagu eelpool mainitud, kui probleemi pole, siis otsime selle probleemi. Samamoodi peaks sel juhul näiteks TV3 valima reklaame mida näitab, sest äkki mõni lähebki ja ostab viimase raha eest selle uue toote, mida iga reklaamipausi ajal meile kiidetakse.

 • Avatar
  Vasta J 12. juuni 2017 at 10:03

  Sa oled täitsa mõistlik ja adekvaatne inimene, seepärast ma mõnikord sinu blogi ka loen, et lolli möla pmts ei ole. Samuti meeldib siirus. Jaksu ja edu sulle, et sa suudad ja viitsid igasuguste imbetsillide rünnakutele reageerida ja edasi blogida.

 • Avatar
  Vasta Inimene 12. juuni 2017 at 10:01

  Nagu For real?! Hulluks läksite? ???
  Kui sul pole raha siis sa ei osta ja kui on ostad endale 390 liumãe! Kôik! Ja kôik mis sa kiidad ei peagi Kõigile sobima eriti kosmeetika-söök-jook vms ….
  Me kôik oleme erinevad ja mõistusega inimene ei jookse end hulluks, et kedagi teist matkida! Kes ongi nôfgamôistusega… lihtsalt on! Kôikide pãrast ei jôua ka muretseda! Sel juhul peame kõik nurgas hâbenema oma ônne!!!

 • Avatar
  Vasta Meyah 12. juuni 2017 at 10:01

  Oi jeesus. Ma täitsa nautisin seda postitust 🙂 Taaskord näitas üks inimene kui palju rumalaid inimesi on maailmas. Minu meelest on väga tore, et sa julged anda ka negatiivset kriitikat toodetele. Kõik asjad ei saagi maailmas olla head:) See, et teine firma saadab sulle uue ja parema toote ? So what? Deem, inimeste õelusel ja kadedusel pole piire. Ja mina julgen ausalt tunnistada, et olen vahest nii maalt ja hobusega,et kui sa reklaamid mingit toodet millest ma pole kuulnudki. Loen neid postitusi mõnuga ja mõtlen, et wow, selline toode on olemas:) Ja tegelikult on nii, et kui sa ei reklaamiks ka tooteid siis hater’s club leiab ikka põhjuse, et haukuda !

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 10:07

   Kui sa korralikult loed, siis on näha, et antud inimene, kellega vestlus toimus, ei rünnanud, ega olnud ebaviisakas, vaevalt, et ka hater clubis, lihtsalt erineva maailmavaatega. Seega palun sul ka viisakaks jääda tema suhtes.

   • Avatar
    Vasta Triin 13. juuni 2017 at 17:38

    A miks korralikult lugeda? Diagonaalis saab ka kiiresti silmadega üle käia!
    Pohhui niikuinii! Peaasi, et saab M’le ära panna.

 • Avatar
  Vasta Birgit 12. juuni 2017 at 10:00

  Hahaha,mul pole nii palju Vaba rahagi, et postituste järgi kõike ostma saaksin minna

 • Avatar
  Vasta Triibik 12. juuni 2017 at 09:59

  Mulle su reklaampostitused kohati lausa meeldivad. Ise ma ei ole suurem asi uute asjade leidja-otsija, olen kehv tarbija. Loosides ei osale ka, mulle ei ole kõiki asju vaja nagunii ja kui on, siis ostan ise, aga hea on eelnevalt lugeda mingitki arvustust või tutvustust. Ja loengi neid siit sinu blogist ning olen rahul.
  Tervelt ühe asja olen reklaami mõjul ostnud ka. Tasakaalulaua. Noh, see iminappadega kiik, või mis see täpsemalt oligi. Otsisin ühele lapsele kingitust ja olin juba üsna hädas, sest mina ju täpselt ei tea, mis on teise pere lapsel juba olemas. Ja siis nägin su reklaampostitust ja mõtlesin, et jube vinge asi, selle ma viingi!
  Viisin. Täiega täppi kingitus oli!
  Paljusid postitusi ma ei ava, näiteks neid, kus kosmeetikast juttu. Aga need ei häiri mind absoluutselt. Avama ja ostma ei saa mind ju keegi sundida, kiirlaenu võtma ka mitte. Need, kes seda teevad, teeksid sedasama ka kuskilt suvalisest kohast nähtud reklaami peale.

  Küllus sünnitab kadedust, tead sa seda?
  Ka täiesti normaalsed inimesed võivad kadedaks minna, sest sina oled avastanud äraelamiseks sellise viisi, mida kasutaksid ka nemad, aga ei oska/suuda/julge/mingi muu põhjus. Paljudel blogijatel kukuksid need reklaampostitused haledalt läbi ka, kuigi nad muidu kirjutavad hästi. Sinu puhul on võti huumoris, ka mustas ja enesekriitilises.
  Lase edasi – see on sinu leib!

 • Avatar
  Vasta sofikene 12. juuni 2017 at 09:57

  Hei, Mallukas! Tänu Sinu postitustele, just reklaampostitustele olen saanud väga häid tooteid oma pisikesele piigale! Seega, jätkugu Sul aega ja jõudu ja tahtmist neid lastekaupu ikka reklaamida! 🙂

 • Avatar
  Vasta Wannabe Mallukas 12. juuni 2017 at 09:56

  Jaa, ma ostan KÕIKE mida sa reklaamid. Pidin seetõttu ema juurde kolima, maksudeks ei jäänud enam raha. Aga lõpuks viskas tema ka mind kodust välja koos nende asjadega mida Mallukas reklaamis ja mina kohe ostma läksin, sest me ei mahtunud nende asjadega enam tuppa. Mul laen.ees ka sellepärast VÄGA suur laen. Elulõpuni maksan. Ilmselt suren enne äragi kui makstud saan. Laps vaeseke istub ka näljas. Kui tuleb vinguma, et kõht tühi siis ütlen, et näri neid põrandaharju ja asju. Aga tegelikult, lähengi nüüd võtan uue laenu, et saaksin osta samasuguse liumäe nagu sul. Valge ei sobi küll minu kuusealuse ümbrusega, aga ostan siis kaks. Ühe mis sobib ja ühe, et olla sinu moodi.

 • Avatar
  Vasta kersti 12. juuni 2017 at 09:52

  Küll inimestel on ikka pseudoprobleemid. Kui probleeme ei ole, siis…tekitame 🙂
  Loomulikult, iga inimene vastutab ikka ise, kas ja kuidas ta oma raha kasutab või mis otstarbel. Vaevalt, et keegi läheks seda rada pidi, et ostaks kõike, mis sulle meeldib või mida sina kiidad.
  Näiteks. Kujuta ette pilti, et kiidad mingit puuderkreemi, eks. Sobib, hea ja ülim perfekt. Lähen ja ostan ka – täpselt samasuguse. Testin enda peal ja hämmeldun, vuihh see teeb mind koledaks ja väkk see ei sobi mulle. Kuidas see toode saab hea olla, Mallukas ju kiitis. Tjah, aga mõistlik oleks enne selgeks teha, et äkki Malluka ja minu enda näonahk vajaksid hoopis erinevat toodet.
  Tegelikult ma ei saa aru, miks inimesed rõhuvad alati teise inimese moraalitunnetusele, äkki tuleks esmalt enda oma üle vaadata?

  Sul Mallukas pole moraalitundel midagi viga 🙂 Ja kedagi ostma sa ju ka ei sunni.
  Ka Henry oma blogis kiidab ju tooteid, ega ma seepärast ka neid tooteid ei tõtta koju ostma, või koristajat majapidamisse palkama 😀
  Või topshopist ma ka koju endale asju ei telli, sest …seal on ju kõik tooted kellegi meelest ülivinged ja ägedad 😀 ( mitte, et ma ise päris arvamust jagaks)

 • Avatar
  Vasta Lote 12. juuni 2017 at 09:51

  Pole ühtegi reklaamitud asja ostnud ausaltöeldes siiani 😀 minu arust on praegu see lastemütsi bränd räige surve.. brenden vms iganes 😀 ma pole ka seda ostnud siiani 😀 mitte, et ka mul survet taga poleks.ma lihtsalt ei raatsi sildi pärast mütsi osta 😀 ma olen kõik mütsid odavamalt saanud lapsele kui see üks müts. Mitte, et ma nüüd rikkamaks oleks saanud aga vaesemaks ka ei jäänud.

 • Avatar
  Vasta tööline 12. juuni 2017 at 09:51

  See tundub väga ameerikalik probleem, et ostan ja teen kõike mida ette öeldakse see iseseisev mõtlemine on tõesti üks nuhtlus kaelas.
  Ei ole me nendest ameeriklaste rumalustest enam nii kaugel midagi, kus igal asjal peab olema miljon ohutusnõuet ja tundub ka et tootearvustusel peab olema juures lause et ära osta kui sul raha ei ole piisavalt, sest noh kui ostad ja ei ole nii hea kui räägiti, siis on jama majas. Kui inimene ei oska oma sissetulekuid planeerida ja teeb vale ostuotsuse, siis kehv lugu. Järgmine kord teab paremini.

 • Avatar
  Vasta Birgit 12. juuni 2017 at 09:50

  Ma ei ole kunagi ostnud seda, mida sa reklaamid. 😀 Ma viskan nendele postitustele tõesti pilgu peale, aga näe, pole mul veel midagi vaja läinud ja pole ostma/tellima ka tormanud, lihtsalt sellepärast et võib-olla see sulle meeldis. 😀

 • Avatar
  Vasta Evelyn 12. juuni 2017 at 09:49

  Heh.. kus kõik kommentaarid siis on? Ma olen vaadanud küll mingeid asju, mis “reklaamid”. Eriti lasteasju, aga no ostnud pole küll midagi. Ei teagi miks..
  Küll aga.. kui ma plaaniks midagi osta ja sa selle maha teeks, siis vist ikka ei ostaks enam. Kindlasti mõjutad sa otsuste tegemisel, aga samamoodi mõjutavad mind mu õde, sõbranna ja naabrimees ?

 • Avatar
  Vasta Pisi 12. juuni 2017 at 09:48

  Ma ei ole mitte midagi sellist ostnud, mida sa oled reklaaminud 😀 See ikka iga inimese enda asi, et mida soetada kavatseb. Kui ikka võimalusi ei ole, siis tuleb unistada.

 • Avatar
  Vasta Liisa 12. juuni 2017 at 09:48

  Leian, et täiskasvanud inimene teeb oma ostuotsused ise. Mina olen Mirjami reklaami peale ostnud juuksemaski ja see ei sobinud mulle üldse, kuigi tema on seda mitu korda kiitnud. Võimalik, et ta ei saanud seda tasuta ja see pole seetõttu päris sama reklaam nagu sinu reklaampostitused, aga blogis jagatud soovitus oli see siiski. Ma ei tunne, et Mirjam vastutaks minu sellise finantsotsuse eest.
  Kui hakata nii lahkama nagu teil seal kommentaarides teema lahti võetud on, ei tohiks blogides üldse mitte midagi soovitada, olgu see reklaam kinnimakstud või ei, sest tingimused, milles inimesed soovitatud toodet kasutavad, võivad olla erinevad, samuti võivad erineda nende ootused. Nagu ilmselt ka põhjus, miks mulle antud mask ei sobinud, peitub selles, et meie juuksetüübid erinevad ja samuti lõhnaeelistused (minu meelest oli see mask imala, mitte hea lõhnaga nagu blogis kiidetud).

  Mis puudutab seda, et esmalt soovitad üht asja ja siis saad sama kategooria parema toote ja soovitad hoopis seda ja et nii ei tohiks teha – selle loogika põhjal tuleks siis taunida ka ajakirjade ostujuhte. Ka need soovitavad sama kategooria üha uusi tooteid: telefone, toitu, koristustarbeid, kosmeetikat jms. Tuleb uus ja parem peale ja soovitatakse jälle hoopis seda, eelmine on unustatud.

  Olen nõus sellega, et sa võiksid loobuda Hiina träni tellimisest. Osta originaali või ära osta üldse, aga ära seda jampsi telli.

 • Avatar
  Vasta Riti 12. juuni 2017 at 09:47

  Haha haha, ausalt nüüd sain mina palju naerda. Ausalt mina pole ühtegi asja ostnud sinu reklaamimise peale, külm olen mõelnud, et tulevikus kui vaja siis proovin ära. Sama ju tv reklaamidega nemad peaksid üldse ebaininesed olema siis, koguaeg ju reklaamivad midagi. Top shop peaks ennast üldse siis kinni panema.
  Tahan öelda, et lase edasi, show must go on! Sinult saab head nõu kui mul nt tolmuimeja katki läheb.

 • Avatar
  Vasta A 12. juuni 2017 at 09:46

  Mõnikord ikka oled teinud valereklaami, vb ise ei pane tähelegi, kui näiteks mõned aastad tagasi mingit asja teed maha ja siis hiljem saad selle sponsorluse mõttes on kohe asi ideaalne jne. ( samas alati on võimalus, et Sul muutubki arvamus asjadest nii kiiresti). Näiteks varem olles aastaid Sinu igapäevane jälgija, siis nüüd ehk kord nädalas viitsin vaatama tulla, kas mingit muud juttu peale reklaamide ka on ilmunud ning tundub, et paljud hakkavad seda meelt minema, et hakkad oma aega ära elama Eesti kuulsaima blogijana. Vaadates EBA tulemusi, siis üldhäältest oled alles kolmas ja ega Triinu-Liis enam Sinust kaugel polnud ehk ongi põhjus selles reklaamiülekülluses.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 09:58

   too palun mõni näide, mida kunagi maha tegin ja siis raha eest kiitsin?

   • Avatar
    Vasta Pik 12. juuni 2017 at 11:25

    Need Nestle hommikuhelbed.
    Su tavapostitustes jääb ikka kõlama,et pooldad täisväärtuslikku eluviisi ja toitumist ja siis järsku too helveste reklaam. Too haises ikka rämedalt raha järgi.
    Muidugi anname lastele vahel viinerit ja kalapulka,aga reaalselt reklaamida sellist suurkorporatsiooni ja just meid suhkruseid hommikuhelbeid,väites,et ahh pole nad midagi nii ebatervislikud,oli ausalt öeldes…tõesti šhokk.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 11:39

     Ma ütlesin, et ma tõesti annan aeg ajalt, mitte ei öelnud, et jube tervuslikud on 😀

  • Avatar
   Vasta Triinu 12. juuni 2017 at 10:47

   Pean selle reklaampostutuste osaga nõustuma. Kui Mari oli beebi siis lugesin igat postitust aga nüüd on liiga palju reklaami ja pole enam see mis enne.
   Kui melutv tuli siis ka arvasin, et nüüd on rohkem seda ehedust-kahjuks vajus seegi lühikese aja pärast ära.

 • Avatar
  Vasta J 12. juuni 2017 at 09:45

  ausalt? ma suurt ei loegi reklaamposte.
  nx kui mul on tolmuimeja olemas (mis iganes see on), ma ei lähe reklaami pärast uut ostma.
  kui mul nx on vaja uut imejat, siis on nr 1 eelarve ja tolle järgi tuleb miskine otsus teha.

  kui tegemist on ilutoodetega, ei saa ma iial kindel olla, et see mis sobib sulle, sobib mulle.

  kõik oleme erinevad ja ajame taga eri asju. see shampoon mis sulle sobib, ei pruugi minule sobida.
  see imeja mis sulle meeldib, ei pruugi ju mulle meeldida, sest igaühel oma kriteerjumid.

  Lihtne!

  kui lastele nänni ostad, noid vaatan ja loen küll. aga ûldiselt kui midagi tahan v vaja on, käin ja uurin ise mis võiks meeltmööda olla.

  • Avatar
   Vasta J 12. juuni 2017 at 09:47

   ühesõnaga ei saa sind valetamises sûûdistada ?
   imelik oli ûldse lugeda et keegi võiks teise inimese järgi elada. krt ega uusi ja vingeid asju tuleb koguaeg peale, ei jõuagi ju järge pidada…

  • Avatar
   Vasta Katre 12. juuni 2017 at 10:17

   See “nx” on päris äge asi, mulle hakkas täitsa meeldima. 😀

 • Avatar
  Vasta Mammu 12. juuni 2017 at 09:44

  Mina olen nii palju ägedaid asju tänu Sinu blogile avastanud, mida ma muidu ei teaks. Näiteks Sebamed huulepalsam on must have igal pool kaasas. Kirjuta ikka kõigest, mida teed ja näed ja proovid! Kõikki ilkujaid ja moraalijüngreid ei tasu üldse tähelegi panna, sest see, kes näeb teistes vigu, peegeldab vaid enda puudujääke 😉
  Äge oled Mallukas!!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 09:51

   Ma ei mõtle üldse, et keegi oleks siin ilkunud või moraalijünger olnud, ärge öelge halvasti. Minu jaoks lihtsalt huvitav teema 🙂

   • Avatar
    Vasta R 12. juuni 2017 at 23:11

    Ma jällegi arvan, et Mammu ka ei öelnud halvasti, vaid ütles oma arvamuse, et antud näites inimene kõlab nagu moraalijünger. Minule kõlab ka, ma samuti ei solva. Lihtsalt olen eelnevalt ka seda EBA postitust tal just lugenud ja see oli nagu…..”ma olen hästi deep ja läbimõtleja ja püüdlik ja mitte mingisugune arulage kulutaja” ja minu poolest las olla. Igasugused inimesed las olla, veganid ja keskkonnaaustajad ja kanaemad ja usklikud….saad aru küll – igaüks isemoodi ja nii ongi ok, kuni ei suru teistele oma mõttelaadi peale, kuni ei heida teist sorti inimestele nende olemist ette.
    Mulle tundub, et 1.) sulle meeldib endale see autor ja siis nagu seisad ta eest sest 2.) sa ei taha et tekiks jälle kaks leeri nagu sina ühel pool koos oma ”jüngritega” ja siis need teised teiselpool.

    Aga kui sinu lugeja arvab sellel teemal mingit moodi, siis las avaldab arvamust. Ei pea korrale kutsuma, et palun ära solva.

    Ja vastates küsimusele, siis olen ostnud mitut asja….kookosmoosi (meeldib kohupiimaga süüa), yummikomme (väga hea leid ülekaalule kalduvale magusafännile), hoiat (ei meeldinud üldse), tilk (päästis mu käed igavesest karedusest), varstolmuimeja, valge soolalambi, paar beebiasja kingituseks (kuu sünnipäevade lipsud ja mimi design ilalapp ja lapse ja beebi kreem) sest malluka karbi saanud inimesed paistsid neid asju hindavat, tasakaalulaua lapsele, külmkapimagnetid ja raudselt paar ninni nänni veel. Kõiki neid asju on tore omada ja ühtegi neist poleks ma ilma reklaampostitusteta teadnud osta. Seega mina ütleks, väga tore, et sa headest asjadest ka oma lugejatele räägid.

 • Avatar
  Vasta L 12. juuni 2017 at 09:42

  Oot nüüd sai küll nalja, see kas inimene ostab kõike, mida talle ette söödetakse, on iga inimese enda asi. Egas me ameerikas ela, et kõige eest kohtusse saaks anda ?
  Ausalt, intelligentsi küsimus ilmselgelt. Sellise asja puhul peaks ju topshop ja kõik telefonimüüjad ka vastutusele võtma, nad ju ka reklaamivad ????

 • Avatar
  Vasta L. 12. juuni 2017 at 09:41

  Ah pullikaka…
  ma ostsin seda kookosmoosi pärast Sinu promo – no mulle ei meeldinud. Big deal, õele näiteks meeldis. Kõik ei saagi kõigile meeldida ja Sina ju ütled välja oma subjektiivse arvamuse – see ei peagi minu omaga kokku minema. Peaksin Sind nüüd süüdistama, et mul on teistsugused maitsemeeled? No tere hommikust 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 09:44

   Kardole ka ei meeldinud kookosmoos 🙁 Aga tead, sa proovi seda nii (kui sul see alles on) (ja also ma räägin ainult tsilli variandist), et pane see mingi kastme sisse ja hauta selles tunnike sealihakuubikuid. Megaaa hea!! Tavalist ma prooviks nt kana ja kookospiimaga. Noh, kui see sul praegu vedeleb ja muidu ära viskaksid, siis proovi 😀

   • Avatar
    Vasta Kolm 12. juuni 2017 at 10:16

    Vot kookosmoos… isegi.mõte sellest ajab osshele ???

   • Avatar
    Vasta L. 14. juuni 2017 at 11:47

    Ah ei, ära ikka ei viskaks, nii halb ta nüüd ei olnud – söötsin tutaavatele ja õele sisse 😀
    Lihaga võiks jah täitsa kõnealla tulla 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 12. juuni 2017 at 09:39

  Ma ei osta midagi, mida sa reklaamid kuna pole vaja ? Lihtsalt naljakas, et keegi tuleb mingit moraali lugema seoses reklaampostitustega.Enamus lugejad ju ikkagi täiskasvanud inimesed ja suudavad oma peaga ikkagi mõelda, mida vaja oleks ja kas rahaliselt saab lubada. Ja kui sa moraali juurde tahad siis see blogi poleks enam see Malluka blogi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. juuni 2017 at 09:42

   Ma ei taha öelda, et ma nüüd mingi täiesti moraalitu inimene oleks, kes siin hakkab propageerima igapäevast viinajoomist, koni kimumist ja viimase raha eest laenu võttes guccci käekottide ostmist. minu jaoks on piisav moraalitase see, et ma ei valeta. Kui toode on sitt, siis ongi sitt ja jutul lõpp 😀

   • Avatar
    Vasta kersti 12. juuni 2017 at 09:59

    Ma pole ka otseselt ostnud, kuid ma sain imepärase soovituse ühe teepoe kohta – olen teefänn ja selle poe ja teevaliku kohta ma midagi ei teadnud. Super 🙂
    Ja ka see lasteriiete pood – arvasin senini, et seal on megakallid hinnad aga Mallukal oli mingi loosimine ja siis – nüüd ma olen poest vaimustusest 🙂

    Aga iga inimene teeb oma ostukäitumislikud otsused oma peas 🙂
    Ega siis KÕIGES Mallukat ka süüdistada ei saa.

    Minu meelest on see moraalikäitumise teema väga huvitav.