Lapse üles kasvatamine

meie viitsime aidata

10. juuli 2017

Teate kui tihti on nii, et ma lihtsalt EI VIITSI. Kui hädavajalik ei ole, siis ei teegi, miks peaks, kui ei viitsi. Aga kui on ikka vaja, siis võtan ennast kokku, teen ära ja pärast avastan, et polnud üldse häda midagi ja oleks võind ammu juba asjaga ühele poole saada. Täiskasvanud elu rõõmud, kui ei viitsi, siis tegelikult ju ei pea. Kes meid ikka käskida saab.

Sellegipoolest tulen täna mina ja nagu natsakene käsin, et VÕTKE KOKKU JA VIITSIGE! Ei, olge mureta naised, ma ei räägi siin sellest, et #meieviitsimetrenniteha ja #mikssaennastkokkueivõta #ilovelegday ja muu selline hirmus jutt. Ma räägin hoopis sellest, et ma korjan ikka veel Reinole raha, et nad saaks endale kotermajja lifti ehitada.

Kes eelmist postitust ei lugenud (saab lugeda siit), siis Reino on noormees, kes sai alles eelmise kuu lõpus 15-aastaseks. Ta sündis 26. rasedusnädalal ja kaalus ainult 750 grammi, olles ise vaid pisikesed 35 sentimeetrit pikk. Peale sündi viidi poiss kohe teise haiglasse, mistõttu sai ema Elke alles mõnda aega hiljem teada, et poisikest oli korduvalt elustatud ja peas suur verevalum, mis tekkis lootevee vähesusest. Selle kõige tulemusel kahjustus Reinol kesknärvisüsteem. Ta ei suuda süüa, juua ega liikuda. Käed liiguvad omatahtsi.

Elke on terve poja elu teinud kõik, mis tema võimuses, et lapsel oleks hea. Olenemata prognoosidest on Reino suutnud ära õppida isegi paar sõna ja on väga tubli ning rõõmsameelne poiss, kes emale ainult rõõmu toob. Kui Reino oli väike, ei olnud emal probleemi teda sülle võtta ja õue viia, aga aeg ja poisi kasvamine on teinud oma töö ja nüüd vajab ema selg hoopis operatsiooni ja tassida enam ei jõua.

Keila linn lubas Elket ja Reinot aidata lifti ehitada, kuid see pole üldse olnud lihtne taotlus. Kõige šokeerivam oli ema jaoks aga hoopis see, kui linnavalitsuse töötaja temalt küsis, aga milleks üldse lift, kui lapse nagunii ühel päeval ära annad. “Ma tahan teda enda kõrvale, mul ei ole plaaniski teda maha jätta. Ja siis öeldakse sellist asja,” ütleb Elke ja puhkeb nutma.”Elke ei annaks oma last mitte kunagi ära. Ta valas siis juba pisaraid, kui pidi Reino kooli saatma,” teab sõbranna Õhtulehele rääkida.

Reino käib nädala sees Sauel erivajadustega laste koolis, nädalavahetusteti on ta emaga kodus.

Kui Mina Reino lugu kuulsin, olid inimesed annetanud Reinole 700 eurot. Tänaseks päevaks on see summa just TEIE abiga 6180€! Lisaks kirjutasin ma IF kindlustusele, täitsa suvalt, ei tea sealt kedagi, aga küsisin, et kas nad ka aidata saaksid ja tahaksid. Kujutage ette, vähe sellest, et IF ütles, et loomulikult nad aitavad oma firma poolt (300€ga!), siis panustas turundusinimene Tambet ka omast taskust Reino abiks üht-teist. Kui lahke! Ja panuse tegi ka Yummikommidpalusin nimelt neil reklaamartikli raha minu asemel hoopis Reinole saata. Ka Fotoraadi tiim tuleb kampa ja lasevad ühe oma fotoshoodi tasu otse Reinole üle kanda 🙂 Kui nunnu!

Ühesõnaga, paljud teist on aidanud ja ma ei saaks teid rohkem tänada, aga nii kaua kuni terve summa koos ei ole, pole meil veel midagi juubeldada. Ja ma tean, miks see summa veel koos pole. Asi pole selles, et te oleksite kadedad või te ei hooliks, ma usun, et te lihtsalt EI VIITSI näiteks paari euro pärast sinna netipanka ronida ja ülekannet teha. Mul endal on küll mõnikord niiimoodi olnud. Seega ma nüüd passisin kuupäevale peale ja mõtlesin, et nüüd on palgapäevad ära olnud, arved tahavad maksmist nagunii… Ehk siis viitsite teha selle lisaklikikese ja saadate Reinole eurokese teele, kui te juba nagunii netipanka sattunud olete? Pliis? Et isegi kui ei viitsi, no palun, minu nimel korraks ikka viitsige 🙁

Nii äge on lugeda, kuidas eestlased üheskoos saavad asju tehtud, näiteks see väike beebipoiss, kellele raha korjati, et ta Inglismaal abi saaks, tema raha korjati kokku 24 tunniga! Eks beebid on muidugi inimestele sellised abitud ja rohkem kaastunnet tekitavad nagunii, aga tegelikult on iga laps oma emale kõige armsam ja Reino on oma emale ka! Ja ta ema nii tahab oma pojale paremat elutingimust, aga raske on üksinda. Aitame siis teda ka, eks. Ma tean, et kõiki ei saagi alati aidata ja raha ei kasva kellelgi puu otsas, aga no eurokene meist kedagi vast vaesemaks ei tee, ega ju?

Reino Mänd
EE242200221064076752
Selgitus: Invalift
Kui tõesti pole sendikestki, millega aidata, siis palun jagage seda postitust Facebookis sõpradega. Ehk on teie sõbralistis toredaid inimesi, kelle jaoks pole palju aidata ühte poissi ja ta ema. Ma tõesti tahaks, et me saaksime sellele projektile kriipsu alla tõmmata ja teineteist õlale patsutada, et krt, tehtud saime! Me oleme juba nii palju kokku saanud, väike jupikene veel! Olge musid pliis! Tegelikult pöördusin ma oma palvega ka poliitikute poole ja Kristen Michael lubas pöörduda otse Keila linna poole. Reino emal ongi täna palutud linnaosavalitsusse minna, seega pöidlad pihku, et neil on talle ka häid uudiseid!
Meil endal on üks must hoiusiga, kuhu me aeg-ajalt münte viskame. Kuna meil selle seaga otsest plaani pole olnud, siis mõtlesingi, et notsu sisu võib vabalt ka Reinole minna, mis ta mul ikka siin riiulis tolmu kogub. Pole mõtet lasta rahal passida, kui kuskil oleks sellest rohkem abi. Ma muidugi ei tea, palju seal raha on, aga eks ma peksan selle põrssa puruks ja vaatan järele.

Otse notsust!

Kui me nüüd meie seast võetud summa ka sinna hulka arvestame, siis on meil puudu 3536 eurot. Kui nii palju juba kokku saadud on, siis see peaks ju köömes olema, eks :)!

Nii et veelkord. Ära mõtle, et pärast teen. Ära mõtle, et sinu eur ei loe. Ära mõtle, kohe kanna! Ma ise mõtlen alati niimoodi, et kui MINUL oleks vaja, siis oleks ju hea teada, et teised mind aitavad. Ja kui teil on vaja, siis ka teised aitavad. Praegu on Reinol vaja…Aitame siis koos 🙂 Viimane lõpuspurt!

Loe ka neid postitusi!

59 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Manna 13. juuli 2017 at 00:07

  Lugedes neid kommentaare võin inimestele karanteerida ,et kui raha koos jõuavad kindlasti pildid ehitusest ja ka valmis olevast liftist inimesteni.
  Tean seda ema juba palju aastaid ja nii ausat inimest ei ole kuskilt leida.
  See ,et ta abi nii üldse läbi interneti ja meedia küsis oli tõesti tema jaoks suur samm. Talle soovitati seda juba ennem aga ta ütles ,et ei taha nii ja keila linn ju aitab. Kuna Reino kasvab igapäev siis lõpuks sai ta ise ka aru ,et alati ei saa ise ja peab abi küsima ja see oli tema jaoks väga suur samm ja katsumus, kuna ta on alati omale sisestsnud ,et saan ise hakkama. Igati tubli naine. Ning iga euro on seal peres väga oluline. Panin ka omalt poolt panuse ning loodan neile kõike paremat varsti saame juba reino mereäärde viia.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 09:41

   Tegelikult ei võtnud minuga algselt üldse ühendust Reino ema, vaid hoopis ema sõbranna!

 • Avatar
  Vasta Ülle 12. juuli 2017 at 21:00

  Ka meie poot väike abi. Tean mis tunne on kui sind mures märgatakse ja aidatakse, see läks südamesse.
  Aitäh kõigile ja sulle Mariann

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 09:42

   Nii armas teist, aitäh!

 • Avatar
  Vasta Anu 11. juuli 2017 at 21:07

  Abi teete saadetud.
  Sa Mallukas oled üks igati super naine . Hea teada , et on inimesi kes aitavad ja hoolivad ,kui on raske .

 • Avatar
  Vasta Lusja 11. juuli 2017 at 19:11

  Kas odavam poleks talle uus korter osta kuskile esimesele korrusele?

 • Avatar
  Vasta Merly 11. juuli 2017 at 17:41

  Andsin omalt poolt ka väikese panuse?

 • Avatar
  Vasta Elyna 11. juuli 2017 at 17:08

  Meie pere poolt toetus saadetud ja info jagatud.
  Kes nö välismaised annetajad, siis Transferwise on tänuväärne keskkond, ei röövi lisatasudega. Ja pole vahet mis kontolt kuhu kontole. Kodune või välismaine. Soodsam teenus kõvasti kui meie pangad pakuvad.

 • Avatar
  Vasta Anni 11. juuli 2017 at 13:53

  Abi teele saadetud 🙂

 • Avatar
  Vasta Li 11. juuli 2017 at 11:46

  Elan välismaal ning kui oleks võimalus saata Swift /iban koodiga arve numbri,et saaksin veidikene üle kanda ?
  Aitäh

 • Avatar
  Vasta Kris 11. juuli 2017 at 09:52

  Sa oled nii tubli Mariann, aitäh, et viitsid! 🙂
  Panen väikese panuse meie pere poolt ka teele.

 • Avatar
  Vasta Birgit 11. juuli 2017 at 00:09

  Random- kas kuidagi saab krediitkaardiga ka maksta? Teeks hea meelega annetuse aga ei taha 35€ ülekande eest maksta.. Ehk keegi teine väljamaalane oskab kommenteerida? Tänud ette!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. juuli 2017 at 09:41

   peaks saama küll…

  • Avatar
   Vasta H. 11. juuli 2017 at 10:31

   Kus väljamaalt sa maksad, et se nii kallis on? 😮 Puhas huvi lihtsalt.

  • Avatar
   Vasta Jane 12. juuli 2017 at 00:44

   Kasuta Transferwise’s. Eesti poisid tegid raha saatmise koju lihtsaks. K6ige paremad kursid, ilma lisatasudeta.

 • Avatar
  Vasta mann 10. juuli 2017 at 23:37

  Ma lugesin seda lugu õhtulehest ja nagu ma aru sain, siis ei oldud ju nõus sinna kortermajja lifti ehitama, selle asemel pakuti emale mingit sotsiaalpinda 1. korrusel, millega ema nõus ei olnud. Seega, kui ka raha kokku saadakse, siis pole võimatu, et seda lifti ikkagi ei ehitata sinna kortermajja. Seega on see nagu raha kogumine tuulde?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. juuli 2017 at 09:42

   Eiei, praegu on kokku saanud linn, korteriühistu ja ema, kõik on juba läbi räägitud ja kõik on sellega nõus. Tuulde ei lähe midagi, hakatakse juba vist ehitajat otsima 🙂

 • Avatar
  Vasta S 10. juuli 2017 at 22:50

  Kas mõistlikum poleks selle raha eest hoopis osta korter esimesele korrusele/invatoega majja? Keilas pole korterid just väga kalid ning maja kuhu lift ehitatakse tundub ise ka üsna räbalas seisus.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. juuli 2017 at 09:43

   No see on ikka inimese enda kodu, ei saa ju sundida teda lahkuma kui ta ei taha 🙁

 • Avatar
  Vasta Kaili 10. juuli 2017 at 21:36

  Panin ka veidike teele :)!

 • Avatar
  Vasta Yutulind 10. juuli 2017 at 21:27

  Kas see on mingi tõstuk trepikojas siis või mismoodi see lift majja tuleb? Tootest pilt olemas? Inimesed peaksid saama visualiseerida lõpptulemust.

  • Avatar
   Vasta Mallu 10. juuli 2017 at 22:10

   Ikka lift jah, tõstukit sinna teha ei saa (puumaja ja ebastandartsed astmed vms) visualiseerimine pole ka ju meie asi, vaid ehitajate töö, nemad aga enne seda ei tee, kui raha koos…eks näeme kui plaanid 100% paigas 🙂

 • Avatar
  Vasta Eneli 10. juuli 2017 at 21:27

  Uskumatult haige suhtumine linnavalitsusest! Ja siis kui Keila linna taheti liita tuldi küll välja ja seletati, et armsad Keilakad, seisame linna eest 😀 Ja kui linnarahvas vastu oli et mõisaparki korterelamuid ehitada taheti, ei kuulatud nende “armsate” linnaelanike huve ja soove. Nii silmakirjalik.

 • Avatar
  Vasta Amara 10. juuli 2017 at 21:12

  Njah, selliseid poste on vaja, ma ka lugesin esimest ja mõtlesin, et no raudselt kannan… hiljem ja unustasin ära, aga nüüd lugedes läksin ikka kohe sinna netipanka, vbl peaksid kolmanda meeldetuletuspostituse ka järgmine nädala tegema, ilmselt on unustajaid veel 🙂

 • Avatar
  Vasta Jerts 10. juuli 2017 at 20:00

  Sellise postituse läbilugemisel ei ole variantigi, et ilma ülekannet tegemata edasi saaks kerida.
  Mallu, aitäh, et aitad aidata!

 • Avatar
  Vasta Kristi 10. juuli 2017 at 19:31

  Andsin ka panuse ja täitsa tänu sinu “tungivale” teeme ärale, tegin ära ?. Aga tegelikult tubli, üheskoos peaks ju selle summa siuhti kokku saama.

 • Avatar
  Vasta Maris Valge 10. juuli 2017 at 18:14

  Tehtud 🙂

 • Avatar
  Vasta Liia Roos 10. juuli 2017 at 17:56

  Tehtud!?

 • Avatar
  Vasta Vika 10. juuli 2017 at 17:10

  Väike panus ka minu poolt! Edu sulle Mallukas ja loodan et Reino saab vajaliku invalifti!

 • Avatar
  Vasta Anne Lukk 10. juuli 2017 at 15:46

  Aitäh,Mallukas,et niipalju märkad ja ka meid aitama juhatad…Oleks sinusuguseid rohkem ?Päikest!!

 • Avatar
  Vasta Agnes 10. juuli 2017 at 15:38

  Minu poolt ka vàike panus antud! 🙂

 • Avatar
  Vasta Marit Uusväli 10. juuli 2017 at 14:49

  Sai ka natuke kantud

 • Avatar
  Vasta Liina 10. juuli 2017 at 14:25

  Väga õige! Mul pole kunagi kahju viiekaga toetada, aga tihti nii kiire ja “pärast teen”. Enamasti teen, aga vahel ununeb ka. Viitsisin ja tegin kohe ära! Võib-olla läks ka topelt, ei mäletagi enam, kas eelmine kord Reinole juba kandsin või ei.
  Aitäh, ei aitad meil aidata! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 16:16

   No mul endal sama asi, et “jajah, kohe teen” ja siis unustan. Mitte ainult hea tegemisega, oma arvete maksmisega ka :D:D

 • Avatar
  Vasta Merli 10. juuli 2017 at 14:24

  Mina kandsin ka raha, sest tahan, et ema saaks igal ajal minna oma lapsega õue, kui tal selleks soov tekib. Loodan, et varsti on raha koos ja lift olemas :).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 16:16

   aitäh, loodan sama 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 10. juuli 2017 at 14:17

  Tegin samuti 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 10. juuli 2017 at 14:13

  Mina andsin oma panuse, imeline tunne ja loodan, et puudu olev osa koguneb kähku!

 • Avatar
  Vasta Hille 10. juuli 2017 at 14:09

  Iga laps jääb alati oma emale lapseks, olgu ta siis 1 aastane või 60 (näen seda oma vanaema pealt), alati jääb oma laps emale kõige tähtsamaks! Minu poolt väike panus ja soovin Reinole ja ta emale palju õnne, edu ning armastust!

 • Avatar
  Vasta Laura 10. juuli 2017 at 13:39

  Oled parim :). Kindlasti lähipäevil raha koos , “viitsisin”ka kohe väikse abi teele panna. Jõuab vast homseks ,teise riigi pangast.
  Jõudu Reino imelisele emale ja Reinole endale !

 • Avatar
  Vasta Siibu 10. juuli 2017 at 13:33

  Panin ka õla alla. Koos oleme me tugevad!

 • Avatar
  Vasta iSiil 10. juuli 2017 at 13:24

  Aitasin 🙂

 • Avatar
  Vasta A 10. juuli 2017 at 13:20

  See on lihtsalt nii armas, kuidas sa oled sellistel puhkudel alati valmis aitama ja annad endast kõik, et kellegi elu paremaks muuta. Müts maha, Mallu.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 16:20

   No kas ma just kõik annan, kahe blogiposti kirjutamine just mägede liigutamine ei ole 😀

 • Avatar
  Vasta Agnes 10. juuli 2017 at 13:20

  Tehtud!

 • Avatar
  Vasta Siky 10. juuli 2017 at 13:14

  Viitsisin küll, loodan, et saame raha ruttu kokku 🙂

 • Avatar
  Vasta R 10. juuli 2017 at 12:46

  Sa võtad teisest väljaandest konkreetselt tsitaadi ja muud juttu lisaks ilma algallikale viitamata esitades seda enda tekstina? Normaalne!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 12:48

   Ma võtsin Õhtulehest paar lauset. Veebiväljaannetest võib 5 lauset võtta. Jumal, kus leidsid nüüd, mille kallal nokkida. Tropp, aita last parem, mitte ära inise siin.

  • Avatar
   Vasta Johanna 10. juuli 2017 at 17:42

   Sitaks “esitas” midagi. Täielik värdi 😀 😀 naljakas ,et üks üritab kellegi elu paremaks muuta ja teine vigiseb kirjavahemärkide pärast 😀

   • Avatar
    Vasta Triin 10. juuli 2017 at 22:50

    Kus iriseti kirjavahemärkide pärast?

 • Avatar
  Vasta Mona 10. juuli 2017 at 12:31

  Sellised hetked on nii armsad ja siirad, et me oleme koos ja me teeme koos!!! Abi läks teele, igaljuhul!
  Palju-palju edu Reinole ja tema emale 🙂
  Selliste heade inimeste abiga on varsti Reino ja tema ema elu kergem, loodetavasti 🙂
  Meile mōned eurod, neile kogu elu!

 • Avatar
  Vasta Piret 10. juuli 2017 at 12:19

  Kohe lähen koju arveid maksma ja ka Reinot ei unusta 🙂 abiks ikka 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 12:29

   aitäh!

 • Avatar
  Vasta Triinu 10. juuli 2017 at 12:16

  Mina panin väikese abi teele. Loodan, et varsti raha koos!

  See on väga südamlik postitus!;)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 12:18

   Tänud abi eest!

 • Avatar
  Vasta Mari 10. juuli 2017 at 12:12

  Aitasin ka pisukesega. Kõike head Reinole ja tema perele! Anna kindlasti teada, kuidas viimane spurt edeneb 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 12:18

   aitäh, kindlasti annan!

 • Avatar
  Vasta Ann 10. juuli 2017 at 12:07

  Väike panus tehtud 🙂 Loodame, et saate raha ikka kokku.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. juuli 2017 at 12:08

   suur aitäh!