LAPSED

aitäh, aitäh, aitäh!

13. juuli 2017

No ja nagu nalja saigi jälle tehtud, loomulikult ainult tänu teile! Jep, ma räägin Reinost ja temale vajalikust invaliftist. Uskumatu, et projekt, mida on NELI AASTAT aetud, võib ära korraldada kuu ajaga. Saate ju ise ka aru, kui naeruväärne see on, eks? Ma tahan ausalt tänada siiralt ja südamest kõiki teid, kes ei pidanud paljuks Reinot ja tema ema aidata, ka nemad ise on teile pisarateni tänulikud.

Ma ütlen päris ausalt, et selle projekti ajamine on mulle pannud endale pähe mõte minna poliitkasse. Kuidas saab olla, et me elame nii, et kui ISE ei tee, siis ei tehtagi. Et kui kedagi ei tea ega tunne, siis ei kuula su palvet keegi? Jah, mina saan tänu blogile inimesi aidata, aga tegelikult on kõik need aitamised ju TEIE rahadest, inimeste enda headusest. Aga miks? Kurat, ma hea meelega kasutaks selleks riigi/linna/linnaosa rahasid, et ajada neid asju, mis mulle südamelähedased on, mitte ei taha siin teile muudkui hädaldada, et vaadake, tema vajab abi ja tema vajab abi ja… Võeh, eks ma selle üle veel mõtlen, sest nagu te teate, olen ma universumi poliitikakaugem inimene. Ometi näitas Reino juhtum mulle, et tasub vaid kedagigi teada, kui juba uksed avanevad.

Vaadake, ma rääkisin, et küsisin ka firmadelt Reino jaoks toetusi (IF, Yummikommid ja Fotoraat lõid ka kampa!) ja nõnda, sama laksuga, kirjutasin ma ka erakondadesse, et ehk kellelgi on huvi raha köhida. Seda huvi ei olnud, aga küll kirjutas mulle Kristen Michal, kes lubas natukene vestelda Keila linnapea Enno Felsiga. Peale seda kõnet kutsutigi Reino ema linnavalitsusse, kus pandi kokku viimased otsad ja anti põhimõtteliselt roheline tuli ehituse sebima hakkamisele, kui raha kokku saab.

Täna hommikuks oli Reino kontol selline seis:

Võtsin uuesti ühendust Ennoga (hehe, nagu me vanad bestikad, et ah, vana hea Enno), rääkisin talle, et raha on nüüd peaaegu koos ja kas on nüüd kindlalt võimalik öelda, et lift 100% tuleb? Keila linnapea kinnitas, et nii kiiresti kui võimalik hakkatakse lifti ehitama ja puuduolevad 800€ paneb Keila linn ise juurde.

Mul tuleb ausalt seda kirjutades klomp kurku, aga … TEHTUD! OLEMAS! WE FUCKING DID IT! Ma loodan, et kõik, kes aitasid, jagasid ja häid soove mõtlesid, saavad aru, et see on äge asi, mida me üheskoos teinud oleme. Me oleme aidanud kahe inimese elukvaliteeti oluliselt parandada. Üks laps ja üks ema –  nende elu muutub sellest väikesest panusest meie kõigi poolt igaveseks ja ainult paremuse suunas.

Mida oli veel eriti armas näha, et kui mõni kuu tagasi aitasime me koos perekond Veidemanne, siis nüüd Reinole raha korjates panustas sama perekond edasi, et teisi aidata. SEE ON LIHTSALT NII ÄGE!

82a-5600880

Minul igatahes on selline tunne, nagu ma oleks ise lotoga võitnud. Lihtsalt niiiiii äge, kui midagi saab tehtud. Mul on väga tihti juhtunud, et ma alustan midagi suure hurraaga ja see vajub kuidagi ära, seega ma olen lihtsalt NIII ÕNNELIK, et ma alustasin ja lõpetasin ja varsti saab see lausa päris valmis, sain isegi tulevasest liftist pilti:

Reino ema lubas mind lifti valmis saamisel külla ka kutsuda, siis saangi uue liftiga sõita ja neist ägedaid perepilte teha!

Muuseas, kuigi liftiraha on nüüd koos, siis ega raha kulub alati marjaks ära ja seetõttu aitab ka MyChef Reinot ja tema ema. Tellides MyChefist süüa ja kasutades koodi “Mallukas”, saate teie 2€ allahindlust ja MyChef omalt poolt paneb iga selle koodiga tehtud tellimusest 2€ Reinole kõrvale. Seega, kui mõnikord on laiskus kontides, kokata ei viitsi, siis tellige selle koodiga süüa ja saate head teha ja kõhu ka täis!!!

Aitäh kõikidele. Ausalt! Kui karma on olemas, siis juhtuvad teiega edaspidi ainult head asjad ja imelised seiklused. I promise! LAAV JUUUUU ja uute edukate projektideni!

Loe ka neid postitusi!

41 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Johhi 14. juuli 2017 at 14:11

  Sa oled hea ja tubli inimene. Seda on tore näha, et sa suudad pea, et mägesid liigutada – tuled ja teed ühe kuuga ära, vaatamata 4 aastat kestnud erinevate ametnike saamatusele. See on ausalt imetlusväärne.

 • Avatar
  Vasta M. 14. juuli 2017 at 13:39

  Poliitikasse minek on muidugi veidi imelik mõte kuna oled ise avaldanud nii mõnigi kord arvamust, et sind poliitika ei huvita, sa ei tea ministreid ja sa ei käi hääletamas!
  Samas minu meelest sind tõmbab sotsiaalne pool…miks mitte minna nt õppima sotsiaaltööd ja selle kaudu pugeda sisse linnavalitsusse? 🙂

 • Avatar
  Vasta LAURA 14. juuli 2017 at 10:10

  Sa juba kindlasti tead, et sinu suure sõbranna Eveliisi ühe postituse kommentaarides on korralik saag käima tõmmatud seoses sellega, et sa avaldasid arvamust minna poliitikasse. Kirjutasin sinna juurde, et mu arust pole see hea mõte, sa isegi tunnistanud et oled poliitikakauge inimene ning ei adu hästi kuidas asjad tegelikult käivad.
  LISAKS kirjutasin ma sinna juurde, et nende õelutsemine seal on väga nõme ning nad pole karvavõrdki paremad Perekooli kägudest. Aga tundub, et su hea sõbranna on sinult kombeid yle võtnud ja muutis mu kommentaari nii nagu talle sobis. Vot sulle ? Panin kitse!!!

  • Avatar
   Vasta Ülle 14. juuli 2017 at 11:28

   Läksin tänu sellele kommentaarile lugema selle teise blogi kommentaariumi. Aga seal ei ole ju õelutsemist? Tegelikult. Vaid arutelu, mis on mõnevõrra tõesti sarkastiline, kuid peame tunnistama, et see ei ole seal vale, mis öeldakse. Mallukas on äärmiselt tubli naine, kes viitsib ja tahab heategevusega tegeleda ning ma loodan, et ta jätkab sellega, ainult kurb on lugeda, kuidas nn jüngrid õhutavad kaasa poliitikasse minema. Poliitika ja heategevus on kaks väga erinevat asja.
   Lugesin (eile vist) ühte kommentaari, et mis lubatud Jupiterile, see pole lubatud härjale. Mulle meeldib Mallukas, ma ei taha ühtegi halba sõna öelda, kuid kas sa ei arva, et see kommentaari muutmine (kui see nii oli) võis ka olla provokatsioon, et näha, milline on reaktsioon? Nagu on näha, siis lugejad ise soovivad ja õhutavadki kaht blogijat tülli. Sa tuled ekstra siia blogisse “kitse panema”, mis sa sellega saavutasid? Ausalt.
   Eveliisi postitus ei olnud Mallukast, ma arvan, et Mallukas ei loegi enam Eveliisi blogi ja vastupidi, aga sina oled klassikaline näide “ässitaja ei ole, aga verd tahaks näha”. Milleks? Las mõlemad ajavad oma asja. Arvavad, mida soovivad. Kui sa arvasid, et teed teene selle kommentaariga, et oma lojaalsust näidata, siis tegelikult ma usun, et sellised torkimised tirivad hoopis nö haavad lahti. On ilmselge, et need kaks inimest tahaksid omavahel suhelda ja tunnevad sellest suhtlusest puudu, aga seda ei saa enam tunnistada. Selle pärast ka siin blogis on väga palju vihjeid “mingile tondile, kes istus mu pulmas, mingile ebanormaalsele inimesele, kellega kunagi kokku ei tahaks enam puutuda” jne. Me, kes oleme selle blogi püsilugejad, saame aru, kellest jutt. On selline ütlus, et kui uue elukaaslasega koos elades ikka veel vanast mõtled ning teda vaid halbade sõnadega meenutad, siis on seal veel tunded alles. Sama võib öelda ka sõbrannatamise kohta.
   Nii et oma heatahtliku “kitse panemisega” ei tee sa kellelegi head.

 • Avatar
  Vasta Helena 13. juuli 2017 at 20:32

  Nagu kirjutati, siis pigem juba oma MTÜ luua, kui soov tõesti miskit head teha. Nõmme esindajana ja poliitikas osalemisena ei saa vaid heade asjade tegeleda, tuleb ka muid kohustusi täita. Muidu tundub, et lihtsalt.tähelepanuvajadusest vaja poliitikasse 😀 kui MTÜga saab rohkem potentsiaalset head teha, siis miks poliitika? See pole nii, et lähedki Nõmme linnaosa valitsusse ja tegeledki vaid heategevuse värkidega…..MTÜs saaksid aga just seda teha.

  • Avatar
   Vasta Minna 13. juuli 2017 at 23:24

   jumal tänatud, et veel üks mõistuse hääl siin kommentaariumis on. 😀

  • Avatar
   Vasta M. 14. juuli 2017 at 13:28

   Aga Mallukas ja Triinu-Liis tegid kunagi oma MTÜ? Mallukas, mis sellest sai üldse?

 • Avatar
  Vasta Tiina 13. juuli 2017 at 20:23

  Kui kaua see MyChef panus kehtib?

 • Avatar
  Vasta K. 13. juuli 2017 at 19:05

  Mul tuli endal peaaegu klomp kurku seda lugedes. 😀 Mallukas, müts maha sinu ees, tõesti!
  Võimaluste piirides toetan abivajajaid alati minagi, ka seekord, väikese summaga võimaluste piires, kuid siiski ja üheskoos loomegi miskit nii suurt.
  Aga no.. SINA! Imetlusväärne, kuida sa oma saja muu kohustuse kõrval võtad neid asju nii südamega ja tegeled ja kutsud inimesi üles ja, olgem ausad, teed võimatu võimalikuks ju! Oli ju jutt, et seda lifti ei lubata sinna majja ehitada ja IKKA said hakkama!
  Sa oled nii nii tubli tüdruk! Nukid ja pikk pikk pai 🙂
  Ja toetan sajaga sinu minekut poliitikasse. PALUN MINE!!

 • Avatar
  Vasta Minna 13. juuli 2017 at 18:20

  Väga imetlusväärne tegu ja heameel poisi üle.

  Aga poliitikast hoia küll eemale, saad ju ise ka aru, et oleksid seal järgmine Maire Aunaste. Panustada saab ka teisiti, kodanikuühiskonna liikmena. Asuta MTÜ ja tõmba oma heategevus veel suurematel tuuridel käima. Kunagi pidite Triinu Liisiga mingit sarnast asja vist isegi tegema, aga ju jäi mõlema ajapuudusel soiku?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 18:20

   Mis oleks minu seos Maire Aunastega :D?

   • Avatar
    Vasta Minna 13. juuli 2017 at 18:36

    Sarnasus: poliitikakauge, ent rahva seas muud moodi populaarsust kogunud ja seetõttu mandaadi saanud inimene.

    Sul on võimalus ju juba sel sügisel kohalikel valimistel kandideerida, Nõmmel näiteks. Aga tuleb olla realistlik, et kuigi sul on väga palju lugejaid üle eesti, siis palju oleks nõmmekaid, kes sulle hääle annaks?
    Pealegi oli sul plaanis sügiseks üldse Tenerifele talvituma minna, ka see ei klapiks mitte. 😀

    Aga no eks sa ise tead, Michali kontakt on sul olemas juba… 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 18:38

     Okei, on jah mõni sarnasus 😀 Aga laias laastus, mida see Aunaste kellegi heaks ever midagi tegi? Ma ei tea küll..

     Ja no ma ei tahagi kuskile riigikogusse saada, just siinsamas nõmmel. Aga jah, palju siin neid hääletajaid oleks, see jah oma asi 😀

     • Avatar
      Minna 13. juuli 2017 at 18:52

      Siin veel palju aspekte, kuna ilm on vihmane, siis why not..
      Mängime siis läbi sinu kandideerimise Nõmmel 2017.

      KOV valimistele võib minna nii erakonna nimekirjas, valimisliidus kui ka üksikkandidaadina. Sealjuures ei tähenda erakonna nimekirjas kandideerimine, et peaks ka erakonna liikmeks astuma.
      Järgmine aspekt on, et pilti saada, peaksid tegema ka kampaaniat, mis maksab teatavasti suuri summasid, seega jääb ainsaks reaalseks valikuks kandideerida erakonna nimekirjas, mis tasuks sinu kampaaniakulutused.
      Eesti valimissüsteem on selline, et peamiselt saadakse valituks nimekirja mandaadiga, siis see tähendab, et sul on tarvis korralikku kohta erakond X-nimekirjas. Mis omakorda tähendab, et nii nagu elus ikka, nii ka poliitikas kehtib põhimõte “vorst vorsti” vastu. Kui erakond X on nõus sulle pakkuma head kohta nimekirjas, siis ilmselgelt tahavad nad ka midagi vastu saada….

      Ühesõnaga long story short: ei ole päris nii, et muudkui lähed poliitikasse ja ajad seal oma asja. Poliitikas tuleb saavutada kokkulepped paljudega ning sulle endale ei pruugi asjad alati meeldida. Nagu ka eelpool keegi mainis, siis sarnastel põhjustel on poliitikasse läinud nt Mihkel Raud ja Hannes Võrno ning sama kiiresti nad sealt ka lahkusid.

     • Mallukas
      Mallukas 13. juuli 2017 at 19:01

      Sorri, et ma küsin nagu lolll, aga et okei, keegi pakuks mulle kohta nimekirjas, MIDA nad võiksid vastu tahta? Neeru :D?

     • Avatar
      Minna 13. juuli 2017 at 19:51

      Lihtsalt niisama ei saa midagi. Ilmselgelt käib nimekirjakohtade üle võimuvõitlus erakonna sees, sinul kui autsaideril peaks olema, mida ka vastu pakkuda. Niisiis, mida saab erakond X sellest, et su Nõmme ringkonnas kohale nr 2 paneb, sinu alla raha paneb?

      Siin eelmiste valimiste tulemused: http://kov2013.vvk.ee/city-results.html

      Põhimõtteliselt pead oma hinge Keskerakonnale müüma, teiste erakondadega niikuinii Tallinnas lootust pole. Ma ei tea, kui apetiitne see väljavaade sulle tundub. 😀

 • Avatar
  Vasta Leelo 13. juuli 2017 at 17:52

  Ma olen kuskilt kuulnud et ei pea olema erakonna liige. Toetajad peavad olema..hehehe. ma küll ühtegi erakonda eestis ei tea mis oleks sulivaba. Grupitöö sucks

 • Avatar
  Vasta Üks vanaema 13. juuli 2017 at 17:20

  Nii need asjad lähevad … Kunagi kusagilt loetu põhjal jäi Mallukast mulje kui ühest väikesest nähvitsast, kes pani vaid õlgu kehitama ja sisimas muigama. Siis sattusin (jällegi kusagilt mingite viidete kaudu) aeg-ajalt mõnd blogi sissekannet lugema, mis õlgu kehitama enam ei pannud ja kui võtsidki muige suule, siis vaimukate-naljakate-toredate ütlemiste tõttu. Viimase paari kuu jooksul olen siia juba üpris tihti eksinud ja end lugema unustanud. Et siis täna juba kommenteerin. Hetkel ei usu, et minust siin mingi igapäevane külaline saab (ei ole n-ö sihtgrupp ja ega aegagi ülearu käes ole). Aga mul on paganama hea meel, et sattusin õigel ajal õiges kohas olema ja samuti “aktsioonis” osaleda.
  Pika jutu lühike kokkuvõte – Mallukas, ole pealegi väike nähvits, aga Su süda on õigel kohal!

 • Avatar
  Vasta Ann 13. juuli 2017 at 17:07

  Kui tore! 🙂
  Kui kaua see MyChefi “Mallukas” kood kehtib? Kui tean, et sellega saab head teha, siis kohe palju kergema südamega ei viitsi süüa teha: D

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 17:08

   kuu-kaks kindlasti!

 • Avatar
  Vasta Ma 13. juuli 2017 at 16:58

  Mul on hea meel lugeda, et Michal ikka peale raha oma taskusse toppimise ja valetamise ka midagi head teeb. Imeline uudis!!! Sa oled tegija, Mallu! Ausalt.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 17:04

   Mmm.. Ei tea, pole teda iial näinud midag tasku toppimas, ega tea ka millegi valetamisest. Mulle vähemalt pole valetanud ega varastanud 😀 Sulle on?

   • Avatar
    Vasta Kaisa 13. juuli 2017 at 20:37

    Mina sinu asemel poleks nii kindel, kusagilt see raha ikka pidi sinna kilekottidesse saama…

   • Avatar
    Vasta nt 15. juuli 2017 at 12:24

    Kas sa uudiseid üldse ei loe, Eesti eluga ennast kursis ei hoia? Ja siis tahad veel poliitikasse minna 😀 Kuigi tõsi, vaadates meie keskmise poliitiku intelligentsi, sobiksid sinna nagu rusikas silmaauku.

    Mis muidugi ei vähenda sinu suurepärast panust selle (ja kõigi teiste heade algatuste) eest võitlemisel, minu poolehoiu võitsid tolle piiritajate looga. Aga lihtsalt sul tegelikult on juba suur platvorm ja saad väga palju head ära teha, poliitikasse sukeldudes kaoksid aga teiste Aunastete ja Noolte vahele ära, saaksid kaela kordades suurema soparahe kui praegu ja julgen oletada, et ka asju, mis reaalselt tehtud saaks, jääks oluliselt vähemaks, kuna bürokraatia lihtsalt neelaks su endasse. Jätka seda, milles sa hea oled, ära asjatult trügi vaenulikule ja tundmatule maale.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 16. juuli 2017 at 23:40

     Mul sõbranna ütles selle kohta hästi, et poliitik ei ole midagi rohkemat, kui spokesman – kogu PÄRIS töö tehakse ametnike poolt ära 😀

  • Avatar
   Vasta Ma 14. juuli 2017 at 07:18

   Minult pole varastanud, aga mulle ja kogu Eesti rahvale on valetanud nii et suust tossu tuleb. Päris kindlad faktid. 🙂 Aga mul on päriselt hea meel, et ta aitas selle lifti ehitamisega. See on väga üllas ja suur tegu, kuigi temalt ei nõudnud ilmselt mitte mingit vaeva. 🙂

 • Avatar
  Vasta Manna 13. juuli 2017 at 16:13

  Lõpuks saab Reino ja tema emme koos ainult parema tuleviku poole minna ja nüüd saab reino varsti õues ilma natida.
  See on lihtsalt super.

 • Avatar
  Vasta Janne Kaju 13. juuli 2017 at 15:30

  Sa oled super ??❤️

 • Avatar
  Vasta Triinu 13. juuli 2017 at 14:49

  Mallu sa oled ikka tõsiselt hea inimene, pea see meeles!

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. juuli 2017 at 14:43

  Super!
  Aga minu meelest tõestab see just, et ei tasu poliitikasse minna. Oma blogi abil saad neid asju palju kiiremini ja paremini tehtud. Sind tuntakse ja võetakse kuulda ja kõiksugu firmad tulevad hea meelega su kampaaniatega kaasa. Sinu vabal sõnal juba on võim, mille annavad tuhanded ja tuhanded lugejad.

  Poliitikasse minnes pead aga truult parteiliini järgima ja ega nende rahadega ka päris nii ei ole, et kui kuskile valitaksegi, saad oma suva järgi suunama hakata kulutusi. Isegi kui ideed on head ja üllad.

  Oled hoopis tubli kodanikuühiskonna edendaja ja panustad sellesse, et kõik oskaksid ja märkaksid rohkem hoolida ja aidata neid, kel läheb kehvemini või on raske 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 14:54

   Kõike kahjuks ikka ei saa…Ma ei tea isegi mis see truu parteiliini järgimine oleks :D?

   • Avatar
    Vasta Kristi 13. juuli 2017 at 15:27

    Erakonnal on kokkulepitud sõnumid ja eesmärgid, mille eest üldiselt oodatakse, et kõik liikmed ühtselt seisaks, isegi kui mõned punktid neile isiklikult ei sobi. Nt riigikogus enamasti ühe erakonna liikmed kõik hääletavad nii nagu on kokku lepitud. Tuleb palju kompromisse teha. Seepärast on keeruline täitsa oma asja ajada ja paljud selle mõttega poliitikasse läinud on seetõttu ka pettunult lahkunud. Kas või Mihkel Raud.

    Aga muidugi oled sügiseste kohalike valimiste eel magus häälemagnet igale erakonnale, nii et küllap on sul ka kauplemisruumi eesmärkide-positsioonide osas 🙂

    Lihtsalt mulle tundub, et kirglikud head inimesed suudavad ka väljaspool poliitikat (ehk edukamaltki, aga igatahes vabamate käte ja sõnadega) suuri ja ilusaid asju korda saata. Aga kes teab, ehk saaks sinust vinge poliitikamutt 😉

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 15:36

     Ma ütlen ausalt, et ma ei tahakski kuskil… jumal teab kus riigikogus olla, vaid niisama omavalitsuses mingit rida ajada 😀

     • Avatar
      LL 13. juuli 2017 at 16:58

      inimene, kes ei tea, mis asi on koalitsioon, võiks siiski poliitikast eemale hoida, sry:)

     • Mallukas
      Mallukas 13. juuli 2017 at 17:03

      Ma nüüd tean, sry, kas nüüd tohiksin minna?

     • Avatar
      Ma 14. juuli 2017 at 07:19

      Ma arvan, et nii mõnigi poliitikas olev inimene ei tea väga paljusid asju, mida iseenesest ju võiks teada. 😀 Kah asi 😀

 • Avatar
  Vasta Lille 13. juuli 2017 at 14:40

  Tore, et asi nii kaugel ja lõpuks on neil kergem õues päikest nautida. Aga Kristen Michal ehk..

 • Avatar
  Vasta K 13. juuli 2017 at 14:32

  Jumala eest, ära mine poliitikasse kui sa tahad ajada asju mis sulle südamelähedased! Poliitikud peaksid seisma Eesti eest, mitte ainult enda soovide. Sellepärast kõik perses ongi, et kõik ajavad oma liini..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. juuli 2017 at 14:35

   aga mis see terviklik eesti muud ongi, kui pisiasjadest koosnev kogum? misasi on näiteks ainult EESTI EEST asja ajamine, mis ei puuduta mitte kellegi oma liini?

   • Avatar
    Vasta ss 13. juuli 2017 at 15:15

    Vaata, poliitikas tuleb hoida asjad neutraalsed ning tasakaalus. Ühele inimesele 10 000€ on võimalik anda ainult muid toetusi kärpides – näiteks üksikvanema toetuse või toitjakaotuspensioni arvelt. Poliitikas tuleb teha palju ohverdusi selleks, et igaüks kuidagi keskpäraselt hakkama võiks saada. Eraisikuna on sul ilmselt oluliselt rohkem võimalusi kogukonnas päriselt midagi muuta. Sinu praktiseeritav rohujuure-heategevus on mõjuvam kui suured loosungid ja uhke reklaamikampaania.

 • Avatar
  Vasta Eliis 13. juuli 2017 at 14:31

  Sul on süda õiges kohas.
  Mul tuli ausalt pisar silma, kuidas saab nii lühikese ajaga asjad liikuma panna, kui teha seda täie südamega.