Nagu ma eelmises postituses mainisin, siis palus üks lugeja hiljaaegu, et teeksin oma laste lemmikmänguasjadest pilte. Kuna meil oli täna selline vihmase ilma päev, siis enamasti mängisimegi toas ja ma klõpsutasin siis juba paar pilti kah, kui niimoodi lubatud sai. Ega neid lemmikuid mänguasju raske pildile saada polnud, sest loomulikult just lemmikud ju kätte kahmati, kui niimoodi emme-issiga mängida sai.

Ps! Päris paljusid asju olen ennegi blogis maininud, aga ega midagi teha pole, kui lemmikud lemmikuteks jäävad.

Veega värvimise raamatud on tõesti juba üle aasta vaieldamatud lemmikud olnud. Vahepeal jäävad need natukene unustuste hõlma, või retsitakse need ära, aga iga paari kuu takka soetan mõne uue ja siis on jälle pikaks ajaks tegevust. Hea on see, et kuna meil on neid raamatuid niiii palju olnud, siis need pliiatsid enam naljalt ära ei kao. Ja kui ikka kaovad, siis saab ikka edasi värvida, kasutades pitsitäit vett ja tavalist pintslit.

Saab: Lelunurk.ee (LINK). Neid müüakse tegelikult mujal ka (nt Apollos) aga kallima hinnaga. Tigeris oli vahepeal mingi taoline asi viiekaga saada, aga sellel oli nii halb kvaliteet, et ei pidanud kuigi kaua veega kokkupuutumisel vastu.
Hind: 7.95€

Selle nuku ostsin ma tegelikult päris jupp aega tagasi Marile, aga temal ei olnud sellest ausalt ei sooja ega külma. Ma ise mõtlesin küll, et ohhoo, räägib lausa eesti keeles ja puha, aga Marile ei pakkunud see huvi ikkagi. Nõnda istus see kurvalt lastetoas, kuni see täna Lendele pihku sattus ja talle seevastu meeldis see täiega. Sai juukseid kiskuda ja kui kogemata kõhule vajutama sattus, siis hakkas nukk laulma ja rääkima, nii et lõbu kui palju.

Saab: Mina ostsin vist Juku poest, aga esimene link suunab mind SIIA.
Hind: 39.95€

Viimane kord, kui Marile paar uut asja tellisin, mõtlesin ma, et Lende on juba ka peaaegu täiskasvanud inimene ja ta võib ka ehk juba millegagi mängida osata. Jumal teab, alles inimene õppis käpuliasendist istuma minema ja natukene käputama ka. Isegi plaksutamine hakkab vaikselt välja tulema, seega miks ta ei võiks osata rõngaid torni laduda või puslet kokku panna? Etteruttavalt ütlen, et jah… ei oska veel. Aga ehk varsti juba saab asja.

Pusle (LINK) 8.97€ (ma ise arvasin, et see on väiksem, aga see on tegelikult ikka väga suur)

Torniladumise linnupuu (LINK) 19.95€

See mängukeskus on meil ka päris ammu olnud, aga alles nüüd avastab ka Lents selle võlusid. Selle najal on hea ennast püsti vinnata ja sellega tema turnimised sellel ka lõppevad. Mari seevastu armastab seda keskust ja ma võin raudselt väita, et seda kasutatakse iga jumala päev. Ronib, turnib, ripub, kiigub, laseb liugu, kukub, hängib ja teeb kõike, mida lapsed ikka teevad.

Jeerum, kui imelik on Lendet SEISMAS näha :D

Mari igapäevases olekus

Mari suur lemmik “mänguasi” on Lotte. Kahjuks ei saa alati vastupidist väita, sest Lotte on ise veel paras titt, kes tahab ise minu süles istuda ja on mõnikord Mari peale päris armukade. Samas kui Mari talle palli viskab või on valmis temaga köit sikutama, siis kaob see vastumeelsus ära ja on kohe suur sõber valmis. Lende suhtes on ta siiski ettevaatlik, sest see imelik kuju kipub teda kõrvadest ja mokkadest kiskuma, kui käe alla jääb.

Kust saab? Happysport.ee (LINK)
Hind: 339€

Need klotsid on Mari suured lemmikud jõuludest saadik olnud. Kus alles viitsib teine oma torne laduda ja siis ümber lükata ja siis jälle üks korralik torn üles ehitada. Lisaks saab neid ju värvide kaupa sorteerida! Värvidest rääkides on ta vist nii palju mingit juutuubi videot vaadanud, et ise laob ja räägib “see on bluu! see on (r)ed! see on giin! see on jello! see on orins!” Mina ise üritan kõrvale susata, et jaa, see on punane, kollane, roheline. Selle peale vaatab mulle otsa ja ütleb: “no okei”. :D

Kust saab: Lastenurk.ee (LINK)
Hind: 97.80€

Lentsule meeldivad klotsid ka. Neid siis hea omavahel kokku taguda ja GÄGÄGÄGÄGÄ kisada. Marile aga eriti ei meeldi, kui Lents “mani oma!!!” asju võtab, siis ta üritab talle mingeid muid alternatiive pakkuda, et enda asju omale jätta.

Siin nurgas on veel mõned lemmikud. Lukumaja (link). Sellel saab iga ukse juures erinevat uksekella lasta, võtmega luku avada ja iga ukse taga on erinevat värvi nukk (mis meil ammu kadunud on). Siis on meil veel tore autogaraaž (link) ja lukumäng, see on garaaži taga peidus (link). Kõik väga vahvad ja arendavad asjad lastele vanuses 2-4? Midagi sellist. Garaažiga muidugi mängitakse raudselt pikemalt.

Nagu ma ka eelmises postituses mainisin, siis on praegu eriti popid veemängud. Ehk siis igasugused valamised ja kallamised ja solberdamised. Seega saigi paar liivakastimänguasja tellitud, aga no liivakastis neid ei kasutata, sest meil preili kardab elueest putukaid ja liivakast on nagu mingi putukaparadiis, seega ei tõsta ta sinna jalgagi. Ei tea, mis valget liiva ma sinna tellima pean, et laps julgeks sinna uuesti istuda. Eelmine aasta mängis veel hea meelega, aga enam mitte.

See vee ja liivaratas (LINK) on ikka tõesti “vana leiutis”. Isegi mul oli selline, aga lapsel lusti ja rõõmu kui palju! Lisaks sellele tellisin kastekannu (LINK), ämbri (LINK) ja kühvli (LINK). Saate aru, nendele kehtib 5 aastat garantiid, et no nii tugevast ja kvaliteetsest plastikust on need tehtud. Meil küll Lotte näris esimese asjana seda kühvlit ja veeratast, aga jagu ei saanud, seega tõesti vist kvaliteetne :D eelmised ämbrid ja kühvlid on ammu ära söödud. Eks nad vist natukene kallimad on, kui suvalised eurosed plastikjurakad Prismast, aga kui ma juba nagunii plastikkraami ostan, siis pigem sellise, mis kaua vastu peab, mitte esimese suvega puruks ei lähe.

 

Tänagi käis Mari vihma sees vahepeal ikka solberdamas.

Ajakiri Nunnu (LINK) on ka küllaldaselt nuputamist ja tegemist. Iga ajakirjaga avastan, et Mari oskab jälle uusi asju teha. Näiteks nägusid joonistada ja ülesandeid täita (et noh tõmba joon läbi punktiiri). Muidugi on suur lemmik ka kleepsude panemine, neid on iga numbriga päris palju kaasas. Ma kunagi kirjutasin sellest ajakirjast pikemalt (link siin) ja siis tegin ka aastatellimuse ära. No pagan, just vaatan, et olengi eelmise postituse aasta tagasi teinud. Ilmselgelt tuleks tellimust uuendada.

Vot, sellised mänguasjad siis meie majas hinnas on. Mis teie mugulate lemmikud on? Või leidsite ehk oma lapsele siit mõne hea idee? Ma tahaks öelda, et soovitage meile ka ägedaid asju, aga meil vist on hetkel piisavalt. Ainult uut torniladumise asja oleks vist Lendele vaja, sest 10 kuune laps peab oskama torni laduda, aga meil oleks vist suuremate aukudega kergemat torni vaja, sest see on Lendele veel liiga suur tükk :D

Muuseas, naljakas mõte tuli mul eile pähe. Et öeldakse vaata, et lapsele ei tasu palju asju osta, et pigem mõni üksik, aga et vanemad peavad ikka ise lapsega koos mämgima ja tegelema. Mina oma lapsepõlvest mäletan, et oh kuidas ma unistasin erinevatest mänguasjadest ja üldse ASJADEST. See ei tulnud mulle pähegi, et oh, tahaks, et mu ema või vanaema ka minuga koos seda mängu mängiks. Isegi nagu ÜLDSE ei tulnud selline mõte pähe. Et no mängud olid ikka teiste lastega ja nii oligi. Samas on mul üks mälestus, kuidas mu ema minuga mingit värviraamatut värvis ja seda mõtet mäletan küll, et oooo niii äge, emme värvib ka minuga koos. Ja siis ma veel imestasin, et kuidas ta nii kiiresti ja hästi värvida oskab :D

Kas teie lapsepõlves vanemad mängisid teiega? Või on see mingi uuema aja värk, see enda lastega tegelemine? Selles suhtes, et mu ema tassis mind küll igale poole kaasa, vanaisa ka, et võiks seda ka ju tegelemiseks lugeda, aga ma mõtlen konkreetselt mängude mängimist jne. Kuidas teie peres oli?

Ps! Kasutades sooduskoodi “Mallulemmik” See annab siis tavahinnaga toodetele -15% ning püsiklientidele -20% hinnasoodustust. Kehtivusperiood nädala lõpuni ehk kuni 13.08.

Jaga: