LAPSED PILDID

beebifotograaf Mallukas

5. september 2017

Uskumatu, kuidas ikka ajaga muutuvad igasugused mõtted ja arvamused.  Eks elu õpetab onju. Ma siin just lugesin enda kunagisi sissekandeid fotograafia teemadel ja mõtlen, et noh, tore, et mina ka arenen või nii. Ega pahaks panna saa, aga iga asjaga on ju nii, et alguses peadki hinna suhtes tagasihoidlikum olema ja mida rohkem oskad, seda rohkem küsida võib.

Eelmine talv kirjutasin ma, et ma ei küsiks kunagi beebide pildistamise eest rohkem kui 50€, aga ometi pean ma oma sõnu sööma. 50€ tunnis on ikka naeruväärselt vähe…Nüüd. Alguses oli konkreetselt nii, et ma tegin neid pilte oma lastetoa põrandal ja suvalise taustaga, töödelda ma ka väga ei osanud, midagi sudisin seal ja ma julgen arvata, et töötlus võttis mul maksimaalselt pool tunnikest, kui sedagi. Miks ma enam 50€ eest beebisid pildistada ei taha?

Ühe sõnaga võiks selle kokku võtta “maksud”, aga kui ma natukene pikemalt seletan, siis on nii:

Kui inimesel on kella 12ks aeg, siis mina alustan kell 11 sellega, et sätin stuudiotoa valmis, panen puhuri tööle, et see beebile soe oleks. Valan kannu vett, et värskel emal kogu aeg juua oleks (sest mul endal oli imetamise alguses pidevalt tunne, et ma kuivan ära). Valmistan ette paar set’i ja noh… panen püksid jalga ja teen endale ka mingi näo.

Tund pildistamist venib alati 15-20 min pikemaks, sest ikka on vaja beebile süüa anda, uuesti riidesse panna, juttu puhuda, taksot oodata jne. Sinna otsa lisa veel paar tundi töötlemist ja nii tulebki see, et ei ole see midagi tund aega “klõpsutamist”.  Nii mina, kui ka mu stuudioke areneb pidevalt. Kogu aeg täieneb see erinevate aksessuaaride, kangaste, karvade, mütsikeste ja komplektidega. Ma saan täitsa aru, miks vastsündinute fotograafia on kallis. See on aeganõudev ja see ei ole igaühele.

Ma praegu googeldasin natukene ja kõige odavam, mis ma leidsin, oli 150€, kõige kallim ikka vana-hea Teesi, kelle juures maksab nüüd beebi fotoshoot 450€. Ma ei hakka ennast nende teistega võrdlema. Ma muidugi ei ole veel absoluutselt nii hea ka, aga ka minu stiil on teistsugune. Ma mäletan, et fotokursusel õpetati, sada reeglit, mis beebidega on. Sõrmed sirgu, käsi ei või rusikas olla. Parem oleks kui magab (isegi kui tund aega ainult kussutad ja ei teegi pilte), täiuslikus keras, täiuslikult korvikeses.

Ma proovin alati selliseid teha, kuid enamasti proovin  ma tabada hetke. Ema lapsele musi tegemas. Isa lapsukese põske paitamas. Beebi uudishimulikult ringi uudistamas, isegi, kui ta käed on rusikas, las olla. Beebi südantlõhestavalt nutmas, et emal oleks kunagi vaadata, mis näoga väike viiepäevane beebi maailmaga suhtles, kui paha tuju oli. Igasuguseid momente, mis ei mahu nende täiuslikkuse raamidesse, aga on vanemate jaoks ometi nii erilised.

Ma toon ühe näite Fotostuudio Fotopesa fotograafi Sigridi tööst (sest ta oli ainuke, kelle käest ma küsisin, kas ma võin kasutada, teisi ei hakka siin küsimata näitama). Lisaks oligi just Sigrid minu koolitaja ka, kes mulle neid ideaalsuse trikke õpetas. Mina lihtsalt ei võtnud vedu 😀

Ma lihtsalt võrdlen neid kahte ja ma tean, et enamik beebifotograafe ei annaks minu valitud pilti elusees kliendilegi. Rusikas käsi ja lõigatud pea ja… Mis iganes veel häirida võib, eksole. Sigrid võtab oma shuudi eest umbes 320€, mina 50€. Ma ei tahaks küll siin oma saba kergitada ja kindlasti ma ei olegi samal tasemel, mis Sigrid, aga ma ei leia, et ma nüüd nii palju ka kehvem oleks, et temast 6x vähem raha küsida? 🙂

Pikk jutt kokku võtta, mul on uus hinnakiri:

VASTSÜNDINUD BEEBI MINIPAKETT 80€ (30 min), mis sisaldab:

*Vähemalt 15 järeltöödeldud digitaalfaili (nii veebi- kui ka trükimõõdus)
*Vähemalt kaht set-upi beebi jaoks, lisaks mõned perepildid ja pildid emme-issiga. Lisaks mõned emotsioonipildid.
*Kõikide aksessuaaride (kombed, seelikud, mütsid, karvad, wrapid, voodid, tekid, mänguasjad) kasutamist.
*Igasuguste elukogemuste ja naljakate lugude rääkimine pildistamise ajal, et igav ei oleks.
*Harukordset võimalust pärist teistele rääkida: “Saad aru, see Mallukas on päris elus isegi jumala normaalne inimene!”

VASTSÜNDINUD BEEBI TÄISPAKETT 130€ (1,5-2h), mis sisaldab:

*Vähemalt 30 järeltöödeldud digitaalfaili (nii veebi- kui ka trükimõõdus)
*Vähemalt nelja set-upi beebi jaoks, lisaks kindlasti perepildid ja pildid emme-issiga. Lisaks erinevad emotsioonipildid ja detailifotod.
*Kõikide aksessuaaride (kombed, seelikud, mütsid, karvad, wrapid, voodid, tekid, mänguasjad) kasutamist.
*Igasuguste elukogemuste ja naljakate lugude rääkimine pildistamise ajal, et igav ei oleks.
*Harukordset võimalust pärist teistele rääkida: “Saad aru, see Mallukas on päris elus isegi jumala normaalne inimene!”

ÜLE KUU VANUSE BEEBI PAKETT 100€ (1h), mis sisaldab:

*Vähemalt 20 järeltöödeldud digitaalfaili (nii veebi- kui ka trükimõõdus)
*Kuna suuremad beebid ei pruugi kõikidesse asjadesse mahtuda, siis anname endast parima ja proovime leida erinevaid set-upe ka suuremale beebile. Suurema rõhu pöörame siiski beebile emme-issi käes. Suuremate lastega, kes oskavad istuda, saame kasutada erinevaid taustasid ja aksessuaare. Lisaks loomulikult emotsioonipildid.
*Kõikide aksessuaaride (kombed, seelikud, mütsid, karvad, wrapid, voodid, tekid, mänguasjad) kasutamist…Kuhu beebi loomulikult veel mahub!
*Hea ilma korral paari pilti ka õues.
*Igasuguste elukogemuste ja naljakate lugude rääkimine pildistamise ajal, et igav ei oleks.
*Harukordset võimalust pärist teistele rääkida: “Saad aru, see Mallukas on päris elus isegi jumala normaalne inimene!”

BEEBI OMAENDA KODUS 150€ (1h), mis sisaldab:

*Vähemalt 30 järeltöödeldud digitaalfaili (nii veebi- kui ka trükimõõdus)
*Nende aksessuaaride (kombed, seelikud, mütsid, karvad, wrapid, voodid, tekid, mänguasjad) kasutamist, mille ma endaga külla kaasa vean. Samuti võtan kaasa valgustid.
*Igasuguste elukogemuste ja naljakate lugude rääkimine pildistamise ajal, et igav ei oleks.
*Harukordset võimalust pärist teistele rääkida: “Saad aru, see Mallukas on päris elus isegi jumala normaalne inimene!”
*Veel harukordsemat võimalust kunagi oma lapsele pilte näidates rääkida, et näed, see oli sinu elutuba, kui sa beebi olid ja näed, siin diivanil meeldis sulle multikaid vaadata ja näed, selle voodi hüppasid sa kunagi oma sõbrannadega sodiks. Kodused pildid erinevad küll sätitud stuudiopiltidest, kuid annan kodus parima teha mõlemat. Nii sätitud, kui ka kodusemaid ja toredaid pilte teie igapäevaelust.

KÕIKIDELE PAKETTIDELE RAKENDUB 20€ SOODUSTUST, KUI VANEMAD LUBAVAD VALITUD FOTOSID KA FOTOGRAAFIL KASUTADA (Facebook, portfoolio, fotoblogi).

Vot tak. Ahjaa, mõnikord harva pildistan ka sünnitust (ühte piltideseeriat saab näha siin), aga see on pigem harva ja väga seda ei promoks veel hea meelega. Mul on paar tükki tulemas, ehk tulevikus räägin jälle muud juttu. Ja kes tahab rohkem minu tehtud pilte näha, siis võid kiigata mu fotoblogisse www.mallupildid.com.

PS! Täna tehti meile Fotoraadiga veel eriti äge stuudiopakkumine, mida esmaspäeval vaatama lähme. Pakkujaks oli keegi blogilugeja abikaasa, niiet aitäh blogilugejale ka siinkohal!

Ja kui on tahtmine beebiga pildistama tulla, siis kirjuta mulle ikka aadressil marianntreimann@gmail.com. 

Loe ka neid postitusi!

40 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kaidi 7. september 2017 at 18:54

  Oii, Su pildid on tõeliselt ilusad !
  Alguses vaatasin, et ei Sust asja saa,
  sest see kirjumirju ajas pea ringi käima ;)))!

 • Avatar
  Vasta Kallis Proua 6. september 2017 at 15:28

  See kõik on ju ka nii maitseküsimus. Mulle sellised väga sätitud pildid ei meeldi. Meeldivadki pigem ikka sellised tabatud hetked, võimalikult loomulik. Muidugi retušeerin pilte väheke (vinn siit ja kriim sealt), päris 100% reaalsus ei ole alati kõige esteetilisem.

  Ja propsid mulle ka enamasti väga ei meeldi. Need lehvid ja roosamanna ja… no ok, üks kena korvike, kuhu beebi peale sätitud või pehme tekike, see on normull.

  Aga sellepärast ongi tore, kui kõik fotograafid pole sama stiili ja käekirjaga. Inimesed saavad valida. Üks asi on kvaliteet, mis muidugi kogenud fotograafil on parem, aga teine on stiil.

  Ja minu meelest täiesti normaalne, et kogemuse ja võimaluste kasvades ka hind tõuseb.

 • Avatar
  Vasta Aleksandra 6. september 2017 at 15:23

  Pean tunnistama, et mul kuni 4h tunnise sessiooni eest siiski veidike odavam hind ))) aga Google ei anna vist minu nime veel välja 🙂

 • Avatar
  Vasta K 6. september 2017 at 13:21

  See sõrmede värk on nii kummaline. Beebid on loomulikus asendis käed rusikas, mitte krampis olles. Ehk et kummaline, et seda veana vaadatakse.

 • Avatar
  Vasta niinii 6. september 2017 at 12:53

  mis selle põhjendus on, et pisikestel tuleb näpud lahti väänata?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. september 2017 at 12:59

   Väänata küll mitte 😀 Aga kui beebi magab, siis võimalusel need käed lahti siluda jah, et siis jätab nagu rahulikuma mulje, mitte krampis.

 • Avatar
  Vasta Kirsika 6. september 2017 at 06:40

  Teesil on 450eur, aga kestab ka 2.5-3h. 🙂 kui see nüüd jagada tunni peale, siis polegi enam nii hirmus hind niii hea fotograafi kohta.

 • Avatar
  Vasta H. 5. september 2017 at 20:34

  Alguses mu meelest inimesed üritasid Sulle ka seletada, millest selline hind kujuneb ja et oma 50 euroga Sa pigem solgid turgu. Siis Sa ajasid vastu, et noh mis siin on sips ja valmis. Nüüd siis oled aru hakanud saama, miks teenusel selline hind on ja et 1 tunnine sess ei tähenda 1 töötundi. Pean igaks juhuks mainima, et ma pole fotograaf, aga kasutan viimased 12 aastat vähemalt korra aastas kodumaiste tippude teenuseid.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. september 2017 at 20:53

   Tänud kommentaari eest, mis räägib sama juttu, mis mu postitus 😀 Jah, i get it now.

   • Avatar
    Vasta Katrin 6. september 2017 at 07:28

    Huvitav fenomen. Mallukas hakkab tegema beebipilte. Inimesed, kes julgevad kritiseerida nii hinda kui kvaliteeti, on kadedad. Saavad sõimata. Nüüd Mallukas tunnistab, et neil OLI siiski õigus.
    Huvitav, kas kuue kuu pärast tunnistad, et pingutasid selle “laibapiltide-draamaga” ka üle? Võibolla oli nendel kommenteerijatel ka õigus?
    Aga vahet ei ole. Mallukal ON õigus eksida, meelt muuta, teisi sõimata, üleolevalt vastata, kommentaare mitte läbi lasta (nagu seda siin 100% tõenäosusega), ta on LIHTSALT INIMENE, kes eksib ja areneb.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 6. september 2017 at 08:37

     Kas mina ütlesin kuskil, et keegi on kade (alguses ma mõtlen)? Ma mäletan täpselt, et ma ütlesin, et MINA olen rahul ja kliendid olid ka rahul. Kadeduse jutu mõtled sa ise välja, või paned mulle kommentaariumi sõnu suhu. Kas Mallukas EI ole õigus eksida, meelt muuta? 😀 Keda ma sul sõiman, sind või? Ausalt, sa kogu aeg käid ja plärtsud siin, kas sa inimese kombel sõbralikult suhelda ei oska :D?

     • Avatar
      Katrin 6. september 2017 at 10:35

      Ei, sina valasid sopaga üle inimesed, kes sind julgesid kritiseerida või nõu anda, potetito-potaato, sinu fännid sõimasid sinu eest, oled sa mõelnud, mida sa sellega teisele tegid? Ei. Ainult sina oled oluline. Nagu nüüd “dziisas, miks te neid vanu asju meelde tuletate”. Ma ütlen ka “dziisas, sa teine kord mõtle enne prõõkamist läbi, mida ütled ja mis on tagajärjed”.
      Mina plärtsun siin, sest vaid sellise stiiliga saab sinuga suhelda, oleme ühtemoodi:D

     • Mallukas
      Mallukas 6. september 2017 at 10:38

      Ma suhtlen suga hea meelega normaalses stiilis, kui sulle edaspidi sobib. Ma ei valanud kedagi sopaga üle! Ma läksin vaatasin muuseas spets neid poste ja ma konkreetselt kirjutasin, et ma pole väga pro, ei võta palju aega, sp ei taha võtta rohkem ja mul pohhui, et ma vb the best pole selles. Mida või keda ma sopaga üle valasin, palun näiteid :D!

     • Avatar
      Kallis Proua 6. september 2017 at 15:47

      Sellest turusolkimise jutust ei ole ma iial aru saanud. Inimene, kes maksab Mallukale 50 eurot sessiooni eest ei ole seesama inimene, kes läheb kellegi teise juurde 200 euro eest.

    • Avatar
     Vasta Irvik 6. september 2017 at 10:03

     Miks keegi peab kellelegi üldse midagi seletama ja õpetama, kuidas oma elu tuleb elada? Inimene ise otsustab, mis teeb. Kõigile jagub kliente, ei tasu muretseda. Alguses oligi sips ja valmis, nüüd on rohkem kogemusi ja teadmisi. Loogiline, et hind ju muutub.
     Ja mida see õiguse tagaajamine üldse annab, kellel õigus, kellel mitte?

    • Avatar
     Vasta Tyy 6. september 2017 at 12:55

     Lõpetage see kadeduse jutt juba. Nagu mingi lasteaed- kadde oled ! ise oled…
     Miks peab arvama, et iga täelepanu jutimine või teisiti arvamine on kadedus ?
     Pealegi meie kõigi arvamised kujunevad, arenevad ajas. Ole sa 16 või 61 eks !
     Mallukas on nii aus ja tubli, et julgeb tunnistada oma varasemat mõistmatust.
     Miskipärast peetakse elus eksimist justkui kuritööks. Rumalus ! Kõik eksivad ja
     pole vaja ennast ja ka teisi sellepärast nüpeldada. Tark ei targuta, ta laseb
     teisel vigu teha ja ise õppida.
     Olen ise ka liiga tihti suur targutaja aga mingi sisemine mina, siis pärast noomib
     mind ja sellest ma üldjuhul kuhugi aru ei anna. 🙂

     • Avatar
      Katrin 6. september 2017 at 13:51

      Kas Mallukas on kunagi vastutanud, et ütleb, mida sülg suhu toob? Ühe vaibapesija ees siiski vist vabandas isegi, aga valas ka kõige pealt sopaga üle avalikult. YOLO. Mallukas õpib ja areneb. Ta veel nii noor ja rumal. Teised on kadedad jobud.

     • Mallukas
      Mallukas 6. september 2017 at 13:59

      Katrin. MIDA sa täpsemalt tahad, et ma teeks? Tunnistaks, et ma olengi öelnud, mida sülg suhu toob? Aga palun – tõstan käed ja tunnistan. See ei ole siin teps mitte esimene kord, aga kui sul on seda miskipärast vaja, siis palun. Tunnistan. Tahad, ma lausa tunnistan, et raudselt ka tulevikus kunagi söön oma sõnu? TEHTUD! Ma olen kindel, et kunagi ma vaatan tagasi ja mõtlen, et vot see sai küll nüd lollilt tehtud.

      Mida ma veel sinu heaks teha saan? Lõpetan blogimise? Või ehk lausa elamise? Või, oot! Ma tean – ma pean ehitama ajamasina ja neid vigu mitte tegema, siis sa saaksid lõpuks rahu :D?

     • Avatar
      ma 6. september 2017 at 15:59

      see ongi probleemiks, et ongi liiga suur targutaja ja kui keegi midagi natuke parandab või suunab, siis on kisa lahti… variandina; kas vastikud ennasttäis vastused, või siis on ohvriroll, et on liiga tehtud, halapostitused, kaastunde kerjamised… jne., Vastik manipuleerija! mäletan hästi seda draamat, ise tekitas selle, täpselt samamoodi nagu on ISE tekitanud KÕIK TEISED DRAAMAD! Enda õigustuseks. Tal PEAB olema ALATI õigus, sest teistel ei tohi olla õigus, kui see nii arvab. See on lausa imeline muutus; kui närviliseks, vastikus, ennasttäis on inimene läinud. ja mitte vastupidi. Tundub, et aina hullemaks läheb… seda fopaad oodates, kui see tähetund tuleb 🙂 Tuleb tuleb.

     • Mallukas
      Mallukas 6. september 2017 at 16:25

      Ok, sul on kiiremas korras vaja mingi rahustiretsept küsida perearstilt vist 😀

  • Avatar
   Vasta A 6. september 2017 at 10:03

   Tsiisas, kas seda päeva ei tulegi, kus te jätaksite teise inimese pihta sapi loopimise. Kõik teevad vigu, muudavad enda arvamust, muudavad enda vaateid- me kõik elu jooksul areneme (siinkohal loodan, et rohkemad inimesed positiivses suunas ning haritumaks!).

   Aga teie.. Kes tuletate aastatetaguseid “fakte” meelde, mis isegi blogia ise tekstia ära mainis, siis mille jaoks. Mallukas justkui peaks juba igale postitusele ette bõi taha mainima, et “Sorri, jah ma ütlesin nii ja naa, aga see on muutunud..” Ning seda.. mille jaoks? Kuna tulevad inimesed, kes just täpselt nendel põhjustel mis ta ka välja toob ja nö tunnistab ning valavad ta jälle mingi “pasaga” üle.

   Loodan siiralt, et selliste kommentaaride autoreid ongi siin mõningad, kes pole osanud elust rõõmu näha, on niivõrd kibestunud, hetke ajevil soovivad enda viha kellegi peal välja elada või tont teab mis neil peas toimub. Ja veel rohkem loodan, et meie ümber on rohkem neid inimesi, kes osakavad ka teiste siinkohal siis arengust, rõõmust, hobist ja muust rõõmu tunda ja sellest midagi õppida või kellegi teise elutarkust ka sõprade/pere/kolleegidega jagada.

   Aitäh, kui Sul oli jaksu lõpuni lugeda!

 • Avatar
  Vasta laura 5. september 2017 at 20:20

  Minu arust need avatud silmadega pildid on kõige vahvamad! Need väikesed silmad uurimas elu ja olu ning alati nendes silmades on ka mingisugune sügavam tarkus, mis jätab endagi sõnatuks. Nagu näiteks sul selles alumises kollaažis on vasakult ülevalt alla tulles teine pilt. Super!

 • Avatar
  Vasta Eylin 5. september 2017 at 19:41

  Ma käisin oma 9-päevase jonnipunniga su juures pildistamas ja kui poja poole aastaseks saab on plaan jälle tulla.Väga lihtsad ja omapärased pildid.Meile sobis.

 • Avatar
  Vasta Sigrid 5. september 2017 at 19:11

  Ihii Mariann, nende näppude osas oled sa minult küll nüüd õige pildi saanud:) Puhta kõverad teised. Aga tegelikult rääkisin ( või vähemalt arvan, et rääkisin) ma seda ka, et iga fotograaf peab leidma selle oma stiili ja tee. Kes teeb rohkem sätituid, kes jälle rohkem elustiilikaid. Ja mulle lahtiste silmadega beebid väga meeldivad, kui nad ei rapsi:)

  • Avatar
   Vasta Sirle 6. september 2017 at 05:31

   Miks ei peaks beebidel silmad lahti olema pildistamisel? Või sõrmed rusikas – see on ju vastsündinute loomulik olek?

   • Avatar
    Vasta Sigrid 6. september 2017 at 08:52

    Silmad ei PEA kindlasti kinni olema. Mul on endal mitmeid pilte kodulehel ( seega lemmikud sessioonidest) lahtiste silmadega. Lihtsalt kui beebi magab, siis on silmad kinni teadupärast. Ja magav beebi on see, keda saab sättida soovitud poosidesse. Kui fotograafi stiil on sätitud poseeritud pildid, siis enamus vastsündinu pilte tulevad magavatest beebidest ja seega ka kinniste silmadega.
    Rusikas käsi jätab pildil tihti sellise pinges mulje, kui sõrmed on rahulikult avatult, siis on pildi üldine iseloom kohe palju rahulikum. Ärkvel beebi käed on alati nii, nagu beebi ise heaks arvab:)

 • Avatar
  Vasta m 5. september 2017 at 19:00

  Isssand, 450€ ???????. Hulluks läinud vist :D.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. september 2017 at 19:06

   no ajad on tal uue aastani täis, nii et loll on vist pigem see, kes ei küsi 😀

  • Avatar
   Vasta Jane 5. september 2017 at 21:31

   Hämming jh..

  • Avatar
   Vasta Alice 5. september 2017 at 23:36

   No aga see 450€ pakett on ju 2,5-4 tunnine ja eks sellest sõltuvalt ka siis ju hind. Samal fotograafil ka 1 tunniseid odavamaid pakette.

 • Avatar
  Vasta Kats 5. september 2017 at 18:45

  Mina tahtsin enda beebiga pildistama tulla, aga vastust sult enam hiljem ei saanudki ei FB-s ega ka meili teel. 🙁 Aga mis siis ikka, lasin kellelgi teisel pildid ära teha 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. september 2017 at 19:06

   Täitsa lõpp, mul on jah mingid meilijamad olnud 🙁

 • Avatar
  Vasta Triin 5. september 2017 at 18:39

  See kõige odavam beebifotograaf, kes pildistab 150ga olen mina v 😀 ? Hahaha 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. september 2017 at 18:43

   vist oled jah! sa googles suht essade seas

   • Avatar
    Vasta Triin 5. september 2017 at 18:47

    Tundub, et peab vist hinda tõstma … 😀

   • Avatar
    Vasta Ma 5. september 2017 at 19:30

    Muidugi tõsta, Triin! Sa oled seda väärt ja mitte vähe!