Uncategorized

nädalavahetus üksikemana

10. september 2017

Kardo läks selleks nädalavahetuseks Räpinasse sõbrale külla. Eks see elukorraldus on natukene harjumatu, sest tavaliselt on meil täiskasvanuid rohkem kui lapsi. Et ma päris üksinda ei oleks, tuli mul mõte reedeks Triinule külla minna. Nagu ikka, jätsin kõik viimasele minutile, mistõttu hakkasin lapsi riidesse toppima, asju pakkima ja taksot tellima jumala viimasel minutil. Buss väljus 16.00, meie jõudsime bussijaama 15 mintsa enne. Olin endaga üsna rahul, et jõudsin nii palju varem, et saan veel rahumeeli kuskilt piletid osta ja…Selgus, et piletid olid otseloomulikult välja müüdud. Tore. Lihtsalt tore. Järgmine buss, 16.30 – ka välja müüdud. Mõtlesin, et mida nüüd eluga edasi teha. Lende jorises turvahällis ja ühtäkki karjatas Mari: “PISSILE!”.

Jooksime siis ruttu bussijaama vetsu, loomulikult olin ma just siis pannud lastele nende matchivad jumpsuitid selga. Koorisin seal Mari riidest lahti, hakkasin kotist münte otsima, kui Mari sealt ukse vahelt juba sisse pressis ja pissile jooksis. Kohale tormas mingisugune vana naine, kes muuseas ei töötanud seal, vaid oli niisama aus kodanik, kes leidis, et ma põhimõtteliselt varastan, kui kolmeaastane nüüd tasuta pissile sai. Paber ju maksab ja vesi maksab ja mina tahan muudkui sohki teha ja varastada, kujutage ette. Pomisesin oma kotis sobrades, et ma ju otsin rahakotti, et laps ei jõudnud enam lihtsalt kannatada, Lende samal ajal röökis juba nagu ratta peal ja tahtis turvahällist välja saada, sülle. Mutt karjus. Lende karjus. Siis hüüab Mari WC sügavusest “emme, kaka tuli!” ja hakkab palja peega minu poole jooksma, et ma ta tagumenti pühks. Oli isegi vetsust täpselt ühe ruudu vetsupaberit ka kaasa tassinud.

“Näete, paberit võetakse veel kaasagi, ise ei maksa sentigi!” kraaksus mutt ustavalt mu kõrval.

Mul viskas ikka kopa kohutavalt ette. Ma ütlesin talle, et kui ta ilmtingimata siin mu kõrval nagunii seisab, siis olgu tast vähemalt mingit kasugi. Tõstsingi lihtsalt naglalt talle Lende sülle, palusin Maril ukse taga oodata ja mitte välja tulla, maksin masinasse raha, astusin sisse, pühkisin persse, pesime käed ja tulime välja. Võtsin muti käest Lende. Muuseas kumbki enam ei karjunud. Ei mutt, ega Lende.

Olukord tundus juba palju parem, hakkasin siis oma asju seljakotti tagasi viskama, mis ma paanikas vetsupõrandale maha visanud olin, kui avastasin, et Mari oli leidnud maast asjade seest kamapallide topsi, selle ümber ajanud ja sõi otse bussijaama peldikupõrandalt peoga kamapalle.

giphy-5351423

Istusime siis natukene vetsu ukse taga pingil ja pidasime plaani, mida edasi teha. Ega olndki midagi teha, kui takso tellida ja koju tagasi minna. Mari enne poseeris natukene. Temal oli vähemalt tuju hea, mis seal ikka.

Selline oli siis lugu, kuidas me peaaegu Triinul külas käisime. Ahjaa, eile suutis Lents vist mingit hammast kasvatama hakata, sest ta on öösel 0% maganud ja tahab ainult süles olla. Oh seda õnne ja rõõmu. Kardoooo-oooo-ooo, tule juba koju!

Loe ka neid postitusi!

24 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kristel 15. september 2017 at 13:48

  Jeesus küll, kuidas sul ikka juhtub! ?? Istun siin vaikses bussis ja itsitan omaette. Noormees mu körval juba arvab, et ma olen hullarist jalga lasknud ?

 • Avatar
  Vasta Anne 11. september 2017 at 11:20

  Nägin teid. Mari oleks peaaegu auto alla jäänud. Õnneks tõttas üks härra talle appi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. september 2017 at 11:38

   Otseselt auto alla ta poleks jäänud, aga üks härra jooksis teele küll.

 • Avatar
  Vasta Maria 11. september 2017 at 09:05

  Triinule oleks sul kordades mugavam minna külla rongiga. Tallinn-Olustvere. Ma ei tea täitsa täpselt, kus Triinu elab, aga Olustverest Lahmusele on miski 10-15 km ehk oluliselt vähem kui Viljandist. Isegi kui enne Viljandit naha saate, nt Võhmast on ka Triinu juurde vähem kui Viljandist.
  Rong abiks!

  Aga….vetsu-karjumutt on ikka omaette tase!

 • Avatar
  Vasta Hshshdnf 10. september 2017 at 22:43

  Haha vana hea mallu pani mutil suu kinni 😀 enam õigemini ei olekski saanud kâituda.. ma arvan, e tma oleks närvi lâinud ja sõimanud aga sina käitusid nii hästi ☺️

 • Avatar
  Vasta Kiks 10. september 2017 at 20:21

  Inimesed on tõesti erinevad…üksi lastega on palju ja sada korda lihtsam-keegi ei näe, keegi ei räägi (kui lastega 1,5+:)), keegi ei taha süüa, keegi ei pane telekat mängima. Ainus vahe kui issi ainus autojuht pere, vot siis tunneks puudust.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 10. september 2017 at 18:18

  Appii…. anna andeks, aga no nii elavalt kirjutatud, et tee või püksi naerust 😀
  Ma saan aru, et see oli nõme kogemus ja see mutt ikka ülekõige, aga lugeda hirmnaljakas. Saan ka kohe varsti kolmeaastasele kõrvale beebi ning kujutasin juba vaimusilmas ette, mismoodi see asi välja võiks näha 😀
  Ma vist annaks otsad. Tubli oled!

 • Avatar
  Vasta E. 10. september 2017 at 17:49

  Jaa mina tõttasin kohe bussis blogisse vaatama, kuhu te reisite 😀 Nimelt läks minu buss samuti 16 00 ja juhtusin teid seal vetsu järtsus nägema. Sel hetkel tundus kõik alles või juba korras olevat 😀 Oooled vinge 😉 !!!

 • Avatar
  Vasta K. 10. september 2017 at 17:44

  Kui aparaat näitab, et on välja müüdud, on siiski mõttekas bussijuhilt küsida, kas ruumi on. Tavaliselt nad eelmüüki kõiki pileteid ei paiska ja kohti on tegelikult veel, aga nende eest saab siis tasuda juba bussijuhi kätte. Been there, done that! 🙂

 • Avatar
  Vasta M. 10. september 2017 at 17:13

  Aga miks te hiljem tagasi ei läinud? Järgmine päev? Nii palju kannatasid juba nagunii 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. september 2017 at 17:16

   Triinu tuli ise L juba Tallinna sünnale 😀

 • Avatar
  Vasta KADRI 10. september 2017 at 15:22

  Ohoo Räpinas.See ju minu armas kodulinn.Aga sina küll tubli et selle olukorra nii lahendasid?

 • Avatar
  Vasta Sandra 10. september 2017 at 14:34

  Pühapäev ju, kõik bussid ja asjad välja müüdud. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. september 2017 at 14:46

   see oli reedel

   • Avatar
    Vasta Helena 10. september 2017 at 16:01

    Noh, reedeti ka sama seis. Kooliaeg, siis pühapäeviti ja reedeti alati nii Tartu, Tallinn kui Viljandi bussid täis ja kuna ka Viljandi-Tallinn-Viljandi liinil üks buss tunduvalt väiksem kui enne (klientuuri vähenemise tõttu) ning see pidevalt täis, siis kohe ka see annab kooliajal tunda. Eks järgmine kord tead targem olla, kuigi paar korda on juhtunud mul ka selliseid toredaid asju, et ülemüük vms ja jäetakse piletiga ka maha. 😀

 • Avatar
  Vasta Aune 10. september 2017 at 14:27

  Jummel, milline õnnetu asjade kokkulangevus. Endalgi olnud selliseid olukordi, kuid mida aega edasi läheb, seda vähem on mul närvirakke, millega nendest olukordadest välja tulla “võitjana”. Pigem ikka rapsin, ropendan, nutan, karjun 😀
  Ps: järgmine kord kindlasti õnnestub 😉

 • Avatar
  Vasta Kardo 10. september 2017 at 13:53

  Haha no vähemalt ei lohistanud mari enda perset mööda maad

 • Avatar
  Vasta Pille 10. september 2017 at 13:50

  Nja. Ega sellise üleöö kaela sadanud üksikemadusega ei saagi naljalt paremat tulemust. Ma permanentselt üksi oma kahe lapsega. Enamasti saan juba hakkama ja jõuame sinna kuhu vaja. Selle õnnestumise üks peamisi eeldusi ongi aja parem planeerimine ja suure ajavaruga kodust väljumine. Mõnikord taban juba enne kodust lahkumist ära märgid, mis viitavad ebaõnnestumisele ning tean, et kui otsustan ikkagi kuskile minna, siis tulen sama targalt karjuvate ja rahulolematute lastega tagasi. Jääme koju ja läheme kunagi hiljem või teisel päeval üldse.

 • Avatar
  Vasta A 10. september 2017 at 13:25

  Paid Sulle! Ja see, kuidas olukorra vastiku mutiga lahendasid, on küll auhinda väärt!

 • Avatar
  Vasta Anneli 10. september 2017 at 13:14

  Ehh tean seda tunnet….olen juba viimased 10 aastat üksikema ja see on raske.

 • Avatar
  Vasta Ma 10. september 2017 at 13:08

  Ma arvan, et see mutt suurest kadedusest vinguski, sest sul on nii armsad lapsed ja ta on juba vana ja seniilsusele kalduv. Sai beebi sülle ja maailm muutus palju ilusamaks 😀 Ma olen ka hädakorral oma beebi võõrale inimesele sülle lükanud. Mitu korda lausa 😀

 • Avatar
  Vasta Kiku 10. september 2017 at 13:02

  Mine pekki! Õudsad need eestlased. Ma oleks vist muti pikalt saatnud aga no sinu otsus oli ka samas väga õige.
  Lõpp hea, kõik hea!

 • Avatar
  Vasta Agne 10. september 2017 at 13:00

  Lastega on kergem rongiga tulla Viljandisse. 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. september 2017 at 14:28

   mulle lihtsalt bussi aeg sobis paremini 😀