Uncategorized

tahaks osata…

25. september 2017

Ma tihti ei ole just kade, aga ükspäev kargas mulle ette postitus, kus Lilli rääkis sellest, kuidas ta Johanile ise kombe õmbles. Ma ei tea, kas ma panen puusse, aga minu meelest mingi aasta tagasi ta lambist õmblusmasina ostis ja tal ei olnud ju enne mingeid õmblemisoskusi? Eks ta võib mind parandada, kui ma eksin. Aga ma olen niiiii kade, sest kui ma tahaks midagi osata, siis see oleks just õmblemine. Kuidagi nii äge tunduks see mõte, et lähen poodi, vaatan kangast ja õmblen ISE endale midagi. Täpselt sellise nagu ma tahan ja täpselt sellise, nagu minu kehale sobiks.

Just siin keegi kommenteeris, et ma olen nii paksuks läinud, et näen lausa 15(!) aastat vanem välja 😀 Ma ise tegelikult olen alati arvanud, et paksud inimesed näevad just nooremad välja, sest pekk tõmbab kortsud siledamaks, aga noh, mida ka mina tean.

Huvitav, kui ma lihtsalt õmblusmasina ostaks, kas keegi viitsiks mind aidata natukene, et ma no midagigigigi ise õmmelda suudaks? Ma kunagi tahtsin isegi minna kursustele, aga ma ei tea, mis sellest sai. Rasedaks jäin vist ja siis ei viitsind enam. Ja praegu ma ei tahaks küll sellist püsivat kohustust võtta kuskile minna.

Ja KUI ma ostaks lambist mingi õmblusmasina, milline see olema peaks? Oskab keegi midagi soovitada? Väga palju ka kulutada ei tahaks.

Samas eks inimene võib ju iga asja õppida. Või vähemalt proovidagi. Näiteks kui ma pmst aasta tagasi käisin Lentsu Teesi juures pildistamas, siis ma vaatasin, mismoodi need pildid sünnivad ja mõtlesin, et jeesus, see tundub nii lihtne, peaks ka proovima. Proovisin, ei olnud küll nii lihtne, kui arvasin, aga näed, hakkab ka minust asja saama. Ennist just töötlesin oma tänaste beebide pilte ja mõtlesin, et issand, nii äge, ma olen nagu päris fotograaf varsti 😀 Jumal teab, äkki õpiksin siis õmblema ka? Kui mitte midagi muud, siis endale mõne telk-kleidi ikka.

Ma idee poolest ei paneks kätt ette, kui ma oskaks küpsetada ka, aga võib olla ongi parem kui ma ei oska. Arvestades siin eelpool mainitud kommentaare 😀 Laulda tahaks ka osata, aga selleks on vist juba hilja, ma vist liiga vana, et seda ära õppida. Ülejäänud asjade suhtes olen vist leppinud, et ei oska…Aa ei, teate, mööblit tahaks ka osata teha! Aga jah, nõuppp.

Mida teie tahaksite täiega osata, aga ei oska? Ja et liiga depressiivne poleks, siis mida teie olete ära õppinud tegema? Kas siis ise või kellegi abiga? 

Loe ka neid postitusi!

50 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Null 26. september 2017 at 16:46

  Tahtsin ka kunagi õppida professionaalselt õmblema, konstrueerima, modelleerima. Mõtlesin, et kui selle oskuse kätte saan siis hakkan ise riideid ja kõike muud tegema. Nüüd oskan. Mis sa arvad kui suur isu ja tahtmine mul on omale ise asju teha? Null.. Ei viitsi. Oskusi on, kogemusi on, materjale ja töövahendeid on. Isegi inspiratsiooni on. Ent ometi asja kätte võtta ei oska.

  Mille ma aga ära õppisin ja mis esmapilgul niiii kohutavalt raske näis, oli Illustraator. Photoshoppi olen ka kartnud. Nüüd naeran oma tobedate hirmude üle! Õpitud sai ja oi kui hea tunne on, et ma saan öelda, et “mina oskan!”

 • Avatar
  Vasta Maria 26. september 2017 at 12:00

  Tänapäeval kiidetakse Janomed. Mida raskem masin, seda rohkem metalli, seda töökindlam.

  Ma ostsin endale kunagi overlocki lisaks. Tunne oli ülev ja hea, et kus nüüd hakkab asju tulema. Ei hakanud. Üldse ei tulnud. Olin väga pettunud.
  Nüüd vahest midagi ikka tuleb, aga kuna lasteriideid pole mõtet õmmelda, siis neid ma eriti pole teinud. Nukuriideid vahest olen teinud ja kui kiirelt midagi trikotaazist, siis vahest sedagi. Küll aga on mul kapid imelisi kangaid täis.
  Masinaga teen lapitöid, see on selline, mis endasse tõmbab. Alusta ikka tavalise masina ostmisest, aga ära osta kõige odavamat. Siis võib õmblemise isu üle minna kui masin hea pole. Kui tunned, et see hetkeemotsioon, oota veel…äkki läheb üle ja ei tahagi õmmelda.
  Sul neid hetkeemotioone ka ikka on. Kannatust pilditöötlemuse ja õmblemisega võrrelda ei saa.

 • Avatar
  Vasta K. 26. september 2017 at 09:50

  Kui mul poleks olnud põhikoolis käsitööõpetajat, kes oli reaalselt nagu ümbersündinud Hitler lapsi vihkava vanema proua kehas, siis ehk poleks need sunniviisilised käsitöötunnid hävitanud mu sisemist soovi käsitööd õppida, aga kahjuks nii läks. Eks ma olen ise ka pigem kärsitu loomuga ja teen üsna palju tööd, nii et regulaarseks kudumiseks oleks üsna keeruline kõige muu kõrvalt (raamatute lugemine, kino, väljas käimine jms) aega leida. Ideaalis tahaksin küll osata omale ise villaseid sokke kududa.
  Üks asi, mida pidevalt edasi arendan on küpsetamine. Soolaste toitude tegemine on minu jaoks pigem vajalik kohustus, aga tähtpäevadeks kooke ja torte küpsetada meeldib. Proovin alati retsepte oma nägemuse kohaselt mugandada, mitte ennast eriti korrata ning panna rõhku ka kookide kaunistamisele. Lisaks hakkasin oma lõbuks itaalia keelt õppima.

 • Avatar
  Vasta AiriR 26. september 2017 at 08:51

  Ma olen ostmise sõltuvuses…. – teed jälle Ali lahti ja tellid…

  Aga palju on ka neid päevi kui ma õmblen, viimati valmis kiik, mille eest ma polnud nõus 70€ välja käima… Täna töötab meie kiik ka ja ise tegemises on alati mingi Spirit…

  Õmblusmasinatest julgen soovitada Singerit, ka kõige odavam Singer teeb oma töö ära! 🙂 Esialgu võta keegi appi kes oskab niidipinged paika sättida ja seletab milleks mida muuta on vaja ?

  Aga osata tahaks vene keelt…

  • Avatar
   Vasta Kadri 26. september 2017 at 10:40

   Osta kõike muud aga kindlasti mitte Singer. Töötan õmblejana niiet paluks mind uskuda. 🙂 Vanasti oli Singer hea, nüüd odav plastmassosadega mänguasi. Sorry.

 • Avatar
  Vasta Biku 26. september 2017 at 08:39

  Ega siis noor ja paks inimene kohe ei näe selle pärast noorem välja. Juba vanemas eas inimene võib ehk tänu sellele noorem välja näha, aga noh ega see paksus lõpuks ikka midagi ei otsusta vaid ikka geenid ja elustiil.
  Õmblemise kohta, et mu ema sõbranna oli selline kes läks peole õhtul päeval õmbles endale pluusi valmis 😀 see on tõesti äge oskus. Aga kui ma ise oskaks õmmelda siis ma ei tea kui palju ma seda teeks reaalselt siiski.

 • Avatar
  Vasta Lugeja 26. september 2017 at 08:06

  Mina oskan õmmelda, üsna rahuldavalt kergemaid asju, rätsepa oskust siiski pole 🙂 Kuid eelmisel aastal käisin lasteriiete õmblemise kursusel, põhiliseks materjaliks trikotaaž, mille õmblemiseks läheb vaja overlokk õmblusmasinat. Ma tean kui veidralt see kõlab, kuid trikotaažist lasteriideid, iseendale lihtsamaid pluusisid/kleite õmmelda on oluliselt lihtsam kui voodipesu 🙂 (mis eeldab kantimisoskust, pikka ja täpset mõõdistust jms).
  Seetõttu, arvestades tekkinud huvi, soovitaksin osta hoopis overlokk õmblusmasina millega saab õmmelda iseendale/lasatele mütse, kaelussalle, pükse, särke, bodisid, isegi tuubi 🙂 Selle kohta on väga palju tasuta lõikeid ja õpetusi saadaval Pinterestis ja Ottobre õmblusajakirjast. Soovitaksin esialgu osta masina mis maksab ca 300 +- eurot nt Brother või Jaguar.
  Õmblemise puhul on lihtsale vajalik mõelda läbi mida sa kavatseksid õmblema hakata. Ideaalis võiksid olla mõlemad masinad st tavaline õmblusmasin ning overlokk. Kuid kuna tundub, et teema ja asjad kisuksid rohkem laste poole, siis soovitaksin osta overloki, Tallinnas on ka päris palju lühiajalisi õmbluskursusi just lasteriiete osas.

  Ja ei maksa lasta ennast häirida overloki 4-niidirullist- kui korra overlokiga midagi teed siis jääd sõltuvusse. Mul pole kahjuks olnud võimalik iseendale overlokki osta kuid olen “külapealt laenatuga” saanud palju asju tehtud ja no materjali saab ikka kokku osta isegi kui masinat pole 🙂

 • Avatar
  Vasta Geidi 26. september 2017 at 07:43

  Mina tahaks osata kududa ja heegeldada. Algelisi asju oskan aga no ei midagi erilist. Ja no musikaalsust minus pole, seega pole pointi loota ka. Äkki mu lastel veab? Kõik teised nii minu kui abikaasa peres peavad viisi ja on osavad. Mina suutsin ühe elevandi üles leida, kes kõrvale astus.

  Iseseisvalt olen õppinud küpsetama ja seda ka tööna teinud – tordid, koogid, kringlid ja kõik muu ka veel =D

 • Avatar
  Vasta Liis 26. september 2017 at 07:41

  Pilte tahaks osata teha ja töödelda. Aga tahaks täitsa sellist töötlust, et mets juurde tekitada vms.
  Ja õmmelda tahaks ka osata.

 • Avatar
  Vasta Leinakask 26. september 2017 at 07:24

  Mulle juba lapsena meeldisid igasugused aknakaunistused ja vidinad. Üle aasta tagasi võtsin end käsile ja õppisin ära Fusingu. Siiani lemmikhobi 🙂 https://leinakask.blogspot.com.ee/search?updated-max=2017-08-04T19:49:00%2B02:00&max-results=20&start=7&by-date=false.

 • Avatar
  Vasta kätlin 26. september 2017 at 00:46

  tahaks osata endale normaalset meiki teha!mulle nii meeldib erinevate asjadega katsetada aga tulemus on alati suht õudukas 😛 olen uurinud kursuste kohta ka aga ei saa neid endale lubada,on alles hinnad………..

  • Avatar
   Vasta Mammu 26. september 2017 at 20:57

   Tradehousis on täitsa taskukohaseid koolitusi 😉

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 25. september 2017 at 23:00

  Kitarri mängima ei ole iial õppinud, kuigi oleksin tahtnud juba vanuses 13.
  Aga mõtsin, et olen liiga vana (juba siis!), lapsed lähevad ju muusikakooli väikestena.
  Nüüd enam ei õpi ka, osavusetu nagu ma käeliselt olen.

  Aga no vähemalt haavu siduma õppisin. Selgub, et peamine on antiseptika, siis plaaster ja muidu mässi see side ümber nagu läheb, kui tahad midagi plaastrit kindlamalt paigal hoidma.

  • Avatar
   Vasta Sirle 26. september 2017 at 15:35

   Minu sõbranna saab kuu aja pärast 39 ja läks paar nädalat tagasi oma elu esimesse kitarritundi.

 • Avatar
  Vasta L. 25. september 2017 at 22:28

  Tahaks täiesti puhtalt inglise keelt osata 😀 ja laulda ja pilte teha.. Kindlasti veel midagi, aga hetkel ei tule meelde 😀

 • Avatar
  Vasta K 25. september 2017 at 21:59

  Lohuta ennast sellega, et ega need asjad sul ikkagi nii välja ei kukuks, nagu sa täpselt tahad ja ilmselt ei oleks nad sul ka enamasti täpselt kehasse. Kuigi seda viimast annab vähemal või rohkemal määral pärast timmida. Lihtsamatest asjadest alustad, 4/5 aiataha minemisest ei heitu, siis aja jooksul harjutades kindlasti midagi tuleb. Hea oleks, kui on suurem laud välja lõikamise (kõige raskem osa tihti) jaoks. Singer või Brother lihtsamad mudelid on 100 euro ringis ja head. Tundmatuid odavaid ära osta ja heavy duty husqvarnat ei ole vist ka vaja.

 • Avatar
  Vasta M. 25. september 2017 at 21:34

  Õmblemiseks niipalju, et alusta hoopis nt voodipesust. See ei nõua nii suuri oskusi ja kui kuskilt on mõni cm vähem või rohkem, ei märka seda keegi. Ma muud ei oskagi õmmelda, kuna täpsus pole just mu tugevam külg. Aga oma valitud kangast tehtud voodipesu on nii hea!
  Oskan kududa. Koon nii salle, kindaid, mütse, sokke, kampsuneid. Viimati tegin mustri järgi põlvikud. Ja suuruse lapiteki kudusin ka voodikatteks, sellega olen eriti rahul.

 • Avatar
  Vasta Tiina 25. september 2017 at 21:09

  Ma tahtsin ka osata õmmelda ja kuskil aasta hiljem olid sa ära teinud põhjaliku taustauuringu erinevate õmbluskursuste kohta. Kullo oma sai rohkelt head tagasisidet, nii et sinna läksin ka mina. Juhendaja ei jõudnud ära imestada, miks nii palju rahvast on. Nüüd käin seal neljandat aastat, igas grupis on ainult paar uut tulijat, sest kõik kohad panevad püsikliendid kinni ja no.. superlahe lihtsalt. Seelikut oskan juba õmmelda ka 😀 soovitan kursused võtta, kasvõi kord kuus käia. Saab kellegi targema käest küsida ja ohtralt häid mõtteid, kuidas erinevaid olukordi lahendada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. september 2017 at 21:23

   ahsoo, siis oli minust ka ehk neile tolku 😀

 • Avatar
  Vasta Tupsulotu 25. september 2017 at 21:04

  Tahaks osata ennast meikida ja vene keelt rääkida.

 • Avatar
  Vasta Sanna 25. september 2017 at 20:59

  Kuskil nägin just tsitaati ala: kurb, et tänapäeva noored ei unista millegi valmistamisest vaid millegi ostmisest, see pani täiega mõtlema ja siis hakkasin sama mõtlema, mida kõike tahaks osata ?

 • Avatar
  Vasta Pille 25. september 2017 at 20:57

  Kõike tahaks osata 😀 Aga väga-väga paljud oskused põhinevad mingite üldistema oskuse peal. Nt nii ehitajal kui õmblejal on vaja jooniste lugemise oskust, ruumilist ja abstraktset mõtlemist, mõõtmis- ja arvutamisoskust… Kui neid oskusi pole, võid vusserdada ja käkerdada ikka õudset jampsi kokku ja no igasugune mott kaob ära.

 • Avatar
  Vasta Kristi 25. september 2017 at 20:56

  Mina käin iga natukese aja tagant midagi uut õppimas kursustel; lilleseade, raamatupidamine, struktuurivahendite realiseerimine, metallehete valmistamine, filigraanehete valmistamine, küünetehnik, bussijuht, punutised juustesse jne. Lihtsalt, sest tahan, et igav ei hakkaks. Õmmelda tahan ka osata ja eks see ka varsti selgeks saab 😉

 • Avatar
  Vasta Kaisa 25. september 2017 at 20:56

  Mina viilisin käsitöös kohe nii ilusti, et sain veerandiks 2. Küll aga nägin millalgi heegeldatud vaipu ja suure pusimise peale sain hakkama 5 vaiba heegeldamisega- success! 🙂 Elukaaslase kõrvalt olen tasapisi õppinud autosid tundma ehk siis ei vaata enam lolli näoga otsa, kui räägib õõtsadest, puksidest ja väntvõllidest 🙂 Moose vaaritan ka poole kohaga- mis sest, et elu esimesed hallitama läksid 😀

 • Avatar
  Vasta Anette 25. september 2017 at 20:53

  Mul sõbranna on megahea õmbleja ma olen kõrvalt vaadanud, läksin siis koju haarasin õmblusmasin kätte enam vähem oli peas pilt olemas mis välja tulema peaks ja voilaa õele sai kleit valmis tehtud 😀 tasub proovida 😉
  Ma tahaks väga osata käsitööd aga mul pole kedagi kes mulle seda õpetada raatsiks/viitsiks 😀 ja joonistada võiks ju osata 🙂 kokata oskan ning fotograafias olen ka üpriski osav ja kirjutada suudan tekstikesi , kuid seda kõike teen ma endale 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätrin Valo 25. september 2017 at 20:50

  Mina õmblesin viimati pool oma elu tagasi ?? 14 aastat tagasi siis. Ja pikemat aega võtsin hoogu, et lapsele õmblema hakata. Nii väga tahtsin. Ja registreerisin koolitusele laste riiete õmblemine ja ainult 4 korda on see (ehk ei võta palju aega, et endale midagi selgeks teha). Plaanin osta Janome overlok masina ja ühe tavalise õmblusmasina. Kangaid on ka juba kokku varutud. Mütsid sallid võin juba tervele perele kokku õmmelda 😉

 • Avatar
  Vasta Svea 25. september 2017 at 20:47

  Tahaks osata kududa ja heegeldada!

 • Avatar
  Vasta T 25. september 2017 at 20:46

  Tahaks lihtsalt, et mul oleks rohkem tehnilist taipu. Mul on tunne, et küpsetamist, klaveri mängimist, keeli jne olen kõike võimeline õpikute, youtube ja õpetaja abiga õppima, aga et sellist reaalset loogilist tehnilist taipu (pean siin silmas ka füüsikat, et mida kuhu ühendada, et läbi ei põleks; millised juhtmed kust-kuhu karpi jne) no lihtsalt ei ole. Koolis füüsikas õppisime ainult mõisteid ja neid ka spikerdasime ja palun nüüd – reaalses elus on asju vaja, aga ei jaga lihtsalt välja. 🙁

 • Avatar
  Vasta Liis 25. september 2017 at 20:46

  Ma tahaks osata tatoveerida…. Ehk see aasta veel õpin!

 • Avatar
  Vasta Lilli 25. september 2017 at 20:28

  Ma õmblesin viimati põhikoolis enne kui masina ostsin ja ka niiiiiiii tahtsin. Vusserdad nats ja tuleb 😀 midagi oli kooliajast meeles ja kombeka tegin lõike järgi, ajakirjas õpetus olemas, kui mingit asja ei tea (piste nimetus jne), siis google abiks. Masin on ülilihtne husqvarna viking 118, mille kasutusjuhend täiesti puust ja punaseks tehtud. Ühesõnaga kui tahad ja nats vusserdad, siis vabalt varsti õmbled nii, et vähe pole. Õigemini, ma ei õmble veel mida iganes valmis, a loodan, et küll jõuab

 • Avatar
  Vasta M. 25. september 2017 at 20:27

  Minu käsutööõpetaja soovitas alati husqvarnat. Ka minu emal husqvarna. Ei saa küll kurta. Hea lihtne juhend kaasas ja kõik saab ära õmmeldud. Nt selline : https://www.omblusmasinad.com/kompuutermasinad/husqvarna-viking-h-class-100q/129185

 • Avatar
  Vasta Sirle 25. september 2017 at 20:26

  Mina läksin õmbluskursustele kui olin esimese lapsega kodune (laps oli siis 10 kuune) Tallinnas selline tore koht kus õppida – Sõrmkübar (http://www.sormkybar.ee/index.html). Mina jäin seal pakutavaga väga rahule. Ülitore seltskond oli meil seal koos. Õmblusmasinaks mul suhteliselt lihtne ja tagasihoidlik elektriline Singer (enne oli Brother). Lihtne õmblusmasin ajab ilusasti asja ära. Aga kui huvi kasvab, siis on ju vaja overlok´i ja coverlok´i :). Nüüd sel sügisel hakkasin klaverit õppima koos esimese lapsega. Meil on sama õpetaja nii, et saame üksteist kontrollida ja utsitada. Klaveri õppimine on üks minu täitumata lapsepõlveunistustest.

 • Avatar
  Vasta Tr 25. september 2017 at 20:25

  Minuteada on kursuseid ka, nt Kullos kunagi oli lühikursus.

 • Avatar
  Vasta Merje 25. september 2017 at 20:19

  Mina vist õpin kuni elan 😀 Viimane huvitavaim oli paberist korvide punumine. Olen alati tahtnud osata korve punuda ja mõne aja eest sattusin paberpunutiste fb gruppi. Seal üles riputatud juhiste ja videote järgi õppisingi ära. Aga mida tahaks osata? Igasugu asju. Näiteks malet mängida, ei teagi, miks, aga ei oska. Mis puutub aga mööbli tegemisse, siis seda ma hakkasin ise lihtsalt proovima ja avastasin, et tuleb täitsa välja. Polnudki teab mis keeruline, aga palju aega nõuab. Näiteks tegin kodus leidunud lauajuppidest ja vanadest aknaraamidest beebiasjade kapi 🙂

 • Avatar
  Vasta L 25. september 2017 at 20:12

  Appi täpselt nagu minu mõtted!!
  Aga ehk on sellest abi kui liitud facebookis grupiga “Käsitöö”, seal on palju inimesi kes on abivalmid ja nõus aitama.

 • Avatar
  Vasta Silvia 25. september 2017 at 20:10

  Õmmelda võiks ise ka ostata. tööõpetus oli küll viis mul koolis aga ikka tunnen et vist ei oska. Küllap on kättevõtmise asi ka natuke. Peaks ka alustama vist masina ostmisest hoopis ?
  Ma õppisin leiba küpsetama. Nii väga tahtsin ja elu tõigi lõpuks ühe inimese mulle teele ja tema õpetaski. Nii lahe 🙂

 • Avatar
  Vasta A. 25. september 2017 at 20:09

  Ema on mul alati oma õmblusmasinaga miskit teha osanud…ma olen mugav olnud ja lasknud suuresti tal teha. Nüüd saab aasta lõpus tööl leping läbi ja ees ootab tume maa, võtsin vastu otsuse, et lähen kooli. Kududa ja heegeldada mõistan täitsa hästi aga palju on veel õppida ja seetõttu valisingi erialaks tekstiilkäsitöö. Endalegi tundub veel päris hullu mõttena aga kui sealt mulle lõpuks mingit tööd välja ei kujune siis oskusi saan sealt ikka kuhjaga?

 • Avatar
  Vasta Gerli 25. september 2017 at 20:08

  Mina ei oska eriti midagi. Natuke oskan õmmelda, kududa, heegeldada aga mul ei ole üldse püsivust. Ma olen kohutavalt kärsitu ja seega tulevad ka vead sisse :S
  No ja osata tahaks muidugi laulda ning väga tahaksin parkuurimisega tegeleda. Viimast ehk võiks õppida kui ma selline argpüks ei oleks.

 • Avatar
  Vasta Kaire 25. september 2017 at 20:08

  Olen ära õppinud, kuidas ise valmistada Amigurumi stiilis mänguasju, küünlaid valmistada.Fotograafiat juurde õppida. Unistan overlokist, et ise asju õmmelda.Mida rohkem harjutada seda paremaks muutud! Ja ideed tekivad öösel magamise ajal! Kas kellelgil veel nii?
  Nüüd mõtlen ise asju välja ja inimesetele meeldib!!:)

 • Avatar
  Vasta Reti 25. september 2017 at 20:02

  olen ainult 19 aastane ja õppinud rätsep-stilistiks, heameelega jagan oma kogemusi ja teadmisi ka teistega. Masina ostul soovitan valida masina, millel on kõige vähem lisa õmblusi (igasugu sik-sakid jne), sest siis on masin stabiilsem mehaanikute arvates

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. september 2017 at 20:07

   äkki paned mõne lingi?

 • Avatar
  Vasta Kadri 25. september 2017 at 20:01

  Mina oskan õmmelda. Pm vist kõik asjad õmblen ära kui vaja. Armastan õmblemist. Soovitan sul osta näiteks Janome masin, need suht töökindlad ja ei maksa hingehinda. Karnaluksis kohapeal soovitatakse ka või tellid netist, kl24.ee. Aga hoiatan, et õmblemine nõuab kannatust. ? Tahaksin osata ehitada ja remonti teha, kõike sellega seonduvat. Tunnen nii puudust. Vbl lähen õpin seda kunagi. Ja veel tahaks osata inglise keelt. Nii väga oleks vaja.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. september 2017 at 20:07

   Anna linki kaaa 🙂

   • Avatar
    Vasta Teele 25. september 2017 at 20:16

    Mu arust see fotodega nikerdamine nõuab ka megalt kannatust, seega kannatust Mallul justkui on. 🙂 Aga õmblemine minu arust raketiteadus küll pole (kui just mingit meeste frakki ei plaani õmblema hakata). Ise ka ei oska, aga kujutan ette, et kui Burda ette võtaks, siis põhikooli käsitöötundide pealt õmbleks lihtsamad asjad ära küll. Sa Mallu kindlasti proovi, usun, et saad hakkama.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 25. september 2017 at 20:42

     mulle tundub õmmelda sada korda raskem kui pilti teha 😀

   • Avatar
    Vasta Birgit 25. september 2017 at 20:41

    Soovitan ka Janomed. Samuti karnaluksist soetatud, näitavad kohapeal ära, mida torkida, mida mitte ? linki kahjuks jagada ka ei tea, kuna käisin kohapeal ostmas.
    Muidu ise õpin rõivaste konstruktoriks, sest puhtalt õmblemisoskusest jäi lõpuks väheks ja siis hakkasin rohkem osata tahtma ?

   • Avatar
    Vasta Kadri 26. september 2017 at 10:50

    https://shop.kl24.ee/omblusmasinad_sewing_machine/&lng=11/#s305

    Siin siis enamus Janome masinad. Kuna seda firmat kiidetakse siis usun, et sobivad sulle need kõige odavamad ka. Enamasti ikka metallosadega mitte plastmass ja töökindel.