Lapse üles kasvatamine LAPSED Lende

valulik imetamine (pärast kuid mittevalulikku imetamist)

3. oktoober 2017

Ma olin Lende sünni ajal facebookis imetamise grupis, aga kuna kuuga umbes sain kõik imetamisega korda, siis ei näinud põhjust seal grupis enam väga kaua olla. Umbes kuu tagasi viskaski mul kopa ette pidevalt oma feedist lugeda sajandat korda küsimust, et kuidas võidelda piimapaisuga ja millega suurendada piima teket, seega lahkusin ma grupist, arvates, et mul enam sealt mingit infot saada vaja pole.

Viga.

Kaks nädalat hiljem tuligi mul see mõte, et oot, mõtle kui ma rinnast võõrutada tahaks, et kuidas ma siis seda tegema peaks. Ja nädal tagasi hakkasid mu nibud lihtsalt konkreetselt valutama. Ikka on seda gruppi tarvis… aga googeldamine andis mulle nii palju infot:

Põhjused, miks võib imetamine peale pikka valuvaba imetamist uuesti valulikuks muutuda:

 • Rinnapõletik/rinnajuha ummistus. See võib olla põhjuseks, kui hakab valulikuks muutuma ühest rinnast imetamine. Mõlemasse see tavaliselt korraga ei löö. Sümptomiteks võib olla kõvem tükk rinnas, mida tuleks mudida. Samuti võib kasutada kapsast, nagu imetamise alguses. Aitab ka sooja vee all tisside hõõrumine. Mina enda puhul selle variandi välistan, sest mul on mõlemad nibud valusad.
 • Soor. See võib tekkida sellest, et suuremal lapsel on suus mingit sööki, mis… mingil põhjusel tekitab nibule soori, mis omakorda tekitab lapsele ka soori. Surnud ring. Lapse suus peaks olema näha keelel valget kattu, samuti peaksid nibud olema sügelevad ja punakad. Jällegist selle enda puhul välistaksin, sest sümptomeid ei ole. Ometi rõhutavad väljamaa foorumid, et see olla kõige levinum probleem, ning et soor võib mõnikord olla ka muude sümptomiteta, kui valus imetamine.
 • Hormoonid. Üks variant olla see, et päevad on ligi hiilimas ja seetõttu hormoonid natsa möllavad ja muudavad tissid valusaks. Ma ei tahaks siin päris päevajuttudesse langeda, aga noh, mina ei tea, mul olid kolm kuud jutti päevad, peale spiraali paigaldamist ja siis lõppesid ära ja enam tagasi tulnud pole. Kes teab…Teine võimalus hormoonidega seotult on rasedus. Et see olla üks raseduse esimesi sümptomeid, kui imetada valus on. Shit.. 😀
 • Vale imetamisvõte. See probleem võib lastel tekkida ka siis, kui nad on pikka aega õigesti imenud. Lihtsalt on suuremad, laisemad ja pealegi võib hammaste tulemine muuta nende imemisvõtet, miskil põhjusel. See võib küll olla, kuigi ma uurisin tähelepanelikult ja nagu ei tundu küll midagi valesti. Aga hambad küll tulevad.
 • Trauma. Laps on nii suur, et vahib palju ringi. Imeb, laseb lahti, keerutab pead, sikutab nibu järsult ja nõnda tekivadki väiksed traumad. See oleks päris usutav, kui see oleks ÜHES tissis, aga mul jälle on mõlemas.
 • Nahaärritus. Laste hammaste tulek suurendab nende süljevoolu ja miskipärast võib just see nibud tundlikuks muuta. Aitama peaks see, kui oma nibud peale iga imetamist ära loputad. Mina ei tea, eks ma siis proovin.

Kas on kellelgi veel olnud nii, et pikalt imetab, ei ole valus ja siis lambist on? Mul on tunne, et see läheb mul iga päevaga aina hullemaks…

Loe ka neid postitusi!

20 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Lootusetu 3. oktoober 2017 at 22:23

  Ma lõpetasin 1a2k tagasi imetamise ja nibud ikka hellad. Siiani tuleb pigistades natuke piima. Millal mu rinnad normaalseks üks kord saavad?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 23:10

   kaua sa imetasid?

   • Avatar
    Vasta Lootusetu 5. oktoober 2017 at 13:26

    1a ja 3k

 • Avatar
  Vasta Merilyn 3. oktoober 2017 at 21:09

  Mul on olnud nädal kaks enne päevade algust imetamine valulik. Olen last imetanud neliteist kuud ning 3-4 korda on ette tulnud.

 • Avatar
  Vasta Eva 3. oktoober 2017 at 20:54

  Äkki on piim otsas ja ta imeb tühja ja sellepärast valus?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 20:58

   Piim ei saa niimoodi paugust otsa 😀 Pealegi ma ju tunnen, kuidas piim tissi sisse voolab 🙂

 • Avatar
  Vasta Pille 3. oktoober 2017 at 14:47

  Imetasin esimest last 1a2k. Viimased kuud ta reaalselt sõi ainult ühe korra une eelselt natukene. Lõpupoole muutus valulikuks ja tundus, et hormoonide mõjul ka kuidagi maitse muutus vms, et piim kohe üldse enam ei kõlvanud talle. Läksid nädalad ja ülla ülla, uue beebi ootel…. 😀 Spiraal peaks ikkagi teoorias raseduse välistama, aga kes teab 😀 Pakun, et hormoonid. See et päevi pole, ei tähenda, et tsükleid poleks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 17:34

   Ära hirmuta, ma suure paanikaga tahtsin täna poes testi osta aga ma unustasin 😀

 • Avatar
  Vasta Ai 3. oktoober 2017 at 14:43

  Mul plika 1a3k vana, hambad tulekul ja seetõttu rohkem ka tissi otsas ja viril. Iga kord kui imetan, siis tunnen, kuidas ta oma olemasoleva 4 hambaga natukene teeb nibule haiget (vahest ka meelega) ja sellest nibud valusaks jäänud. Mõnipäev tunne, et jätan imetamise järgi, kui ta haiget teeb, sest kohati juba päris hull. Ka soor oli meil siis, kui beebi oli alla aasta vana, see hoopis teistmoodi valu ja ära saime rohtudega. Loodan, et saad jälile, millega sinu puhul tegu ?

 • Avatar
  Vasta K 3. oktoober 2017 at 13:45

  Laps kümne kuune ja imetmine, just algus valus. Kusjuures varem pole valus olnud. Aga ta oli haige ka ja sellel ajal päris korralik puuk. Ise arvan, et tõesti laisaks läinud ja võte vale ehk. Kusjuures, meenub, et esimese lapsega oli samal ajal umbes sama jama.

 • Avatar
  Vasta Lilli 3. oktoober 2017 at 13:43

  Mul oli nii, kui rasedaks jäin, järsku oli täiega valulik ja mõtlesin, mis värk on, kuni triibud sain 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 17:34

   palun ära hirmuta mind, onju 😀 ma pole veel nii segane nagu sina :D:D

 • Avatar
  Vasta Monika 3. oktoober 2017 at 12:23

  Ohh..mul sama lugu tekkinud nädalaga. Imetada valus kuigi mingeid sümptomeid pole et paise põletik soor. Võibki kas hammastest olla või ta imemisvõttes või tõestu see sülg teeb hellaks. Hetkel küll tahaks samal ajal enesetapu teha noo nii valus.

 • Avatar
  Vasta Mi 3. oktoober 2017 at 11:46

  Me samas paadis. 11,5kuud imetamist ja tunnen taas, et ebamugav. Mitte just valus, aga mõni öö ta tahab mul rohkem tissi otsas rippuda ja kuna tal hambaid ka kokku juba 7, siis olen arvanud, et ilmselt sellepärast veidi hellemaks läinud.
  Olen siin mõelnud, et ehk isegi tissitaks edasi, aga kuna enamjaolt ta mul seal öösiti ja lisaks see ebamugavustunne ka, siis kipun ikka varsti lõpetama seda asja. Esimene laps sai mul ka 1a ja mõni nädal peale, seega tunnen, et igati sobilik aeg taas inimeseks saada. 😀
  varsti 1 a ja kui peod peetud, siis võtan asja kätte.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 3. oktoober 2017 at 10:57

  Mul on ka nii. Poiss juba aastane ning umbes 10 kuud oli valutu imetamine- ehk siis alguses oli valus ja nüüd kuu aega jälle olnud. Tuttav tunne see varvaste kronksu tõmbamine, et mitte karjuma hakata. Kahjuks või õnneks olen ma liiga laisk, et teda veel võõrutada, seega kannatan selle valunatukese ära 😀

 • Avatar
  Vasta Kristi 3. oktoober 2017 at 10:51

  Mul on 9-kuune laps ja samuti viimasel ajal natuke valulik imetada. Ise seostan seda hammastega, sest imemise ajal ju nibu natuke liigub suus ja eks ta siis fileerib koguaeg seda natuke? Panustan sellele variandile, sest kui on soor, siis tuleb magusast loobuda, aga šokolaad maitseb liiiga hea 😀

 • Avatar
  Vasta Jaana 3. oktoober 2017 at 10:45

  Imetasin 11 kuud ilma valuta. Päeva pealt põhimõtteliselt parem rind iga söögokord oli valus. Nii 2 nädalat jutti. Ajasin selle kaela, et ju piima juba vähe. Selline tunne oli et mingi tükk valus ja mida rohkem ta imes siis see valus kiht liikus järjest rohkem nibu poole. Õudne! Lõpetasin päeva pealt ära rinna andmise. Et valust lahti saada ja ega tal enam seda vaja ka polnud. Nii et edu sulle!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 10:49

   Mul tükitunnet pole.

 • Avatar
  Vasta Keegi 3. oktoober 2017 at 10:44

  Mul olid mõlemas rinnas need ummistused. Valged täpid nibu peal.
  Aga igal juhul soovitaks kas ITK imetamisnõustajate juurde minna või siet.ee-st kellegagi suhelda. Ülle Lember oli ka väga asjalik.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. oktoober 2017 at 10:49

   Mul pole mingeid valgeid täppe kuski.