0
KURB ON OLLA

ainult minu maailmas (sisaldab rõvedusi, hoidke oma silmad)

7. oktoober 2017

Eile kukkus mul spiraal välja. Nagu hea, et ma seda üldse märkasin, sest ma ei tundnud küll mitte midagi. Hämmastav, kui paljud kohe pakkusid, et ju siis ma rase olen, aga tegelikult ma võin kohe ära öelda, et ei, ei ole. Mul on kenasti päevad esimest korda normaalselt käimas peale spiraali paigaldamist (3-4 kuud tagasi oli see vist). Kurat, noh! Just hakkas kõik süsteem normaalseks minema, sest esimesed kuud konkreetselt kogu aeg määris, siis ei olnud jupp aega midagi ja nüüd siis hakkasid esimesed normaalsed päevad, aga ju siis nii räige survega, et tuli koos spiraaliga.

Huvitav, kui ma nüüd endale uue panna lasen, kas siis hakkab see mitmekuine kamm uuesti pihta? Või nüüd on keha juba harjunud? Ega ma vist ette ennustada ei oska, tuleb järgi proovida. Ja üldse, kurat, see maksab mingi üle soti, ma ei raatsi osta seda 😀 Ma juba mõtlesin siin igast skeeme, et peaks laskma kellelgi endale see välja kirjutada, kellel actually tervisekindlustus ka on, aga Kardo väitis, et see on ebaseaduslik ja et ma lõpetan Harku naistevanglas.

Ma juba ennetan seda, et keegi ütleb, et iuuu, appi, mis pilte sa siia paned, õudne! Mõtle, kust see ometi tulnud on! Lihtsalt infoks, et kui sealtkandist tulnud asjad kellelegi vastumeelsed on, siis ei tohiks te iial ka vaadata ühtegi lapse pilti, sest enamik on täpselt samast kandist pärit.

Huvitav, kui ta juba korra välja kukkunud on, siis kas see tähendab, et mu kehale siis ei sobigi spiraal, või proovitakse ikka uuesti panna? Ma ausalt ei viitsi mitte midagi muud kasutada, pillid on liiga tüütu igapäevane kohustus, plaastrid mulle ei meeldi ja no sellega, et ma elu lõpuni püksid jalas hoiaks, ei oleks vist Kardo nõus.

Ja kuna ma juba halan, siis ma halan kõik viimase aja persseminekud korraga ära. Näiteks paar kuud tagasi kingiti mulle üks kallis ja uhke vein. Ma panin selle kenasti riiulisse, sest mul tegelikult ühtegi väga kallist veini polegi olnud, maksimaalselt ehk paarikümne eurised, enamasti seal kümpsi ringis või miskit, seega olin ma oma kingituse üle mega õnnelik ja mõtlesin, et ooo hoian seda aastaid ja värki. Tulemus – sõbranna hoidis Lottet, kui me Lätis käisime ja kasutas selle sibulamoosi tegemiseks ära. SIBULAMOOSI! Oi kurat, ma läksin niiiiii närvi korraks, siis mõtlesin, et ega see mu veini tagasi ei too. Kergelt tulnud, kergelt läinud, mis seal ikka.

Ajasin eile Kardo kodust välja. Või noh, mis ajasin, aga mina käin ju päris tihti kuskil sõbrannadega istumas. Tänagi on ühe sõbranna pool naiste sushiõhtu, Kardo aga enamasti on kodus, või käimegi kõik koos lastega kuskil külas. Seega küsisin ma eile, et miks sa näiteks linna ei lähe. Jumala eest, ma oleks nagu küsinud, et kuule viitsid, mine muu oma neerud Balti jaamas maha. “Eeeee… ma ei viiiitsiiii, Ma ei tahaaaaa, Kellega ma läheee-eee-een?” vigises ta siin jupp aega. Lõpuks meelitasin ma ta sellega ära, et Kiku on ka linnas. Oleks vist pidanud Kiku sõnu tõe pähe võtma, kui ta ütles, et neil on plaanis sõpradega “hästi purju” juua, sest kui Kardo mingi hetk koju laekus (kas oli ehk kolme paiku), oli vaene Kardo sellises olekus, et ma ei saanud vist mitte sõnagi aru, mis ta kurvalt plärises . Seejärel sulges ta ennast vetsu, kus ma lasin tal mingi pool tundi külitada, enne kui ma uksele koputama läksin.

“Kardo, ma tahan veenduda, et sa oled elus, enne kui ma magama lähen, tule välja sealt!”

-“*täiesti seletamatu mõmin*

“Kammoon, Simmo! Tee uks lahti vähemalt!”

-“*mõmises veel midagi*

“Tead Kardo, kui sa selline olla kavatsed, siis arvesta, et enam ma sind välja ei lase, kui sina juua ei oska inimese kombel!

-“Parem oleks jah, palun ära lase!” kaebles ta vaikselt.

Ma ei ole kindel, kas ta üldse elus on, sest mingi hetk avastasin ma, et ta on vastu hommikut mu jalgade kõrvale magama tulnud. Alguses arvasin, et see on Lotte, kes endale mu põlveõndlatesse pesa tegi, aga ei. Kõigest mu armas abikaasa, mu kallis laste isa 😀

Ühesõnaga, sellised lood siis siinpool Männiku metsa. Ega ei saa see elu ikka kogu aeg ka meelakkumine olla. Ikka peab aeg-ajalt spiraal välja kukkuma või keegi su veini moosiks tegema.

Loe ka neid postitusi!

82 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Rita 11. oktoober 2017 at 20:32

  Ma soovitaks seda monitori ikkagi. Tervisele kasulikum ja tõenäosus rasestuda on väiksem ? Märkmepaber sellisesse kohta, et kohe hommikul tuletab meelde kui muidu ära ununeb ?

 • Avatar
  Vasta Lee 10. oktoober 2017 at 17:40

  Naersin lapse üles, kui lugesin, kuidas Kardo su põlveõndlasse pesa tegi – tänks 😀

 • Avatar
  Vasta E. 8. oktoober 2017 at 18:14

  Mina ei tohi hormonaalseid beebipille võtta, need põhjustasid maksas kasvaja, arvatakse et FNH . Olen arstide kontrolli all. Kuid vaja ka uus lahendus leida, ei tea kuidas muud vahendid toimiks..

 • Avatar
  Vasta Mek 8. oktoober 2017 at 15:04

  Kui sul korra spiraal välja kukub, siis on tõenäoline, et su keha siiski ei võta seda vastu ja “heidab” selle uuesti välja. Mina sain oma esimese spiraali eelmise aasta augustis äkki, detsembris läksin kontrolli ja oli paigast ära. Lamasin seal laual ja naistearst ütles et tal on kohe üks olemas, et kas paneme uue. Olin nõus, kuid ta ütles siiski, et kui nüüd ka püsima ei jää, siis ta rohkem mulle seda rohkem ei pane. Kahe kuu pärast läksin uuesti kontrolli ja oligi jälle paigast ära.

 • Avatar
  Vasta põmm 8. oktoober 2017 at 13:00

  Tasub ikka uuesti paigaldada. Mul esimese spiraaliga määris kaks kuud, siis kukkus välja spiraal. lasin kohe uue panna ja teisega oli hästi, enam pikalt määrimist polnud, vb 2 nädalat max ja siiani kõik ok. Vb kukkuski välja sellepärast, et oli pisut viltu paigaldatud jne, organism ilmselt võitles sellega pikalt kuni sai valesti paigaldatud asja välja tõugata.

 • Avatar
  Vasta Sandra 8. oktoober 2017 at 08:52

  Kõigile nuvaringi soovitajatele – minul juhtus lausa kahel korral nii, et vahekorra käigus tuli nuvaring välja, kusjuures nii, et ma seda ei märganud. Järgmine hommik avastasin alles linade vahelt. Kui poleks leidnud, siis oleks rõõmsas teadmatuses ilmselt üpris varsti rasedaks jäänud.

 • Avatar
  Vasta Lilli 7. oktoober 2017 at 21:09

  Spiraal spiraaliks, aga vein! Oh god.

 • Avatar
  Vasta L 7. oktoober 2017 at 18:18

  Aasta peale synnitust on vaskspiraal tasuta. Sul veel nats aega ?

 • Avatar
  Vasta M 7. oktoober 2017 at 17:50

  Mul on see välja kirjutatud, aga ma ei kavatse seda endale panna siiski. Mõtlesin järgi ja hetkel ei soovi. Anna teada, kui huvitatud oled. Ebaseaduslik on vist küll, aga noh, vahet pole vist. Arst ju ikkagi otsustab, kas ta paneb selle sulle või mitte.

 • Avatar
  Vasta murulane 7. oktoober 2017 at 17:47

  Ma olen näinud, kuidas laps sünnib,spiraal kaenla all….Sai kangesti oodatud, et see on talle sisse kasvanud,sest väljatulemist ei mäleta ja rasedus tekkis. Aga arst ütles, et sisse see ei kasva. Mitte karta. Ja on olemas see 1 % naisi, kel sest tolku pole, sest spiraalist.Mis ei tähenda, et järgmisest spiraalist KA ei oleks.

 • Avatar
  Vasta H 7. oktoober 2017 at 16:52

  Miks mitte implantaat panna ? Pannakse viieks aastaks ja igapäevaselt midagi meeles pidama ei pea. Maksab kuskil 50 eurot kui õigesti mäletan.

  • Avatar
   Vasta M. 7. oktoober 2017 at 23:34

   See sobib vähestele. Mul oli see ja see rikkus mu suhte mehega. Ma olin üli emotsionaalne, päevad olid pm iga 2 nädala tagant ( mulle ei meeldi päevade ajal voodirõõme nautida, seeg jäi seegi tihti ära). Peale selle välha võtmist ma tunnen, et ma olen jälle normaalne ja mu keha toimib nagu vaja. Õnneks sain mehega ka kõik peale seda korda.

   • Avatar
    Vasta Ahoi 9. oktoober 2017 at 19:45

    Mul oli see samuti. 50€ maksab haigekassa soodusega, kui Mallukal haigekassat pole, siis on ju hind kohe hoopis midagi muud.
    Mulle iseenesest sobis. Päevad kadusid koheselt täiesti ära ja emotsioone ei mõjutanud. Isegi kehakaalu ei mõjutanud. Ainuke jama oli sellega, et keha ei võtnud seda implantaati hästi omaks, hakkas välja tõrjuma. Kaks spiraali oli eelnevalt aastat jooksul keha samamoodi välja tõrjunud, nii et ma väga ei imestanud, et implantaat sama teed läks.
    Üldiselt kõikidest senikasutaud vahenditest oli implantaat mu lemmik. Valutu, muretu.

 • Avatar
  Vasta Eve 7. oktoober 2017 at 14:48

  Minul 2 spiraali välja kukkunud. Esimene pidas vastu 2 päeva, teine terve kuu. Hormoonspiraali pole proovinud, ei ole seda usku. Kuna see spiraali paigaldamine on sama ebameeldiv ja valus nagu teismeliste esimene seks, siis kolmandat korda ma oma värke mingi traadijupi otsas tilpneva jullaga risustada ei lase. Unustaksin oma pea ka kuhugi maha, kui see kaela küljes kinni ei oleks, seega valisin järgmiseks Nuvaringi- töötab väga hästi. Ja kõigile kahtlejatele- selle paigaldamine ei meenuta kuidagi täispuhutud jalgratta õhukummi surumist nõelasilma sisse. Peale paigaldamist ei tunne seda ka seal- ei naine, kellel see on ega ka mees, kes seal aeg-ajalt käib. Tegemist ei ole 1m läbimõõduga päästerõngaga su värkides
  ?

  • Avatar
   Vasta Anni 8. oktoober 2017 at 07:33

   Kasutan ise ka seda nova ringi juba aastaid ja olen väga rahul 🙂
   mugav on 3 nädalat sees ja kui välja tuleb võtta algavad päevad nagu kellavärk.

 • Avatar
  Vasta Maris 7. oktoober 2017 at 14:32

  Kui te olete ametlikult abielus, siis saad tervisekindlustuse ka ülalpeetava abikaasana. Vaata https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/ulalpeetav-abikaasa/

 • Avatar
  Vasta Annekas 7. oktoober 2017 at 13:57

  Tervisekindlustust on võimalik ka vabatahtlikult sõlmida.
  Lähemalt sellest siin – https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/vabatahtlik-kindlustus/.
  See on odavam kui endale oma ettevõtte kaudu palka maksta ja riigile sotsiaalmaksu.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 14:09

   Kuule aitäh, selle teengi endale, kopp nii ees selllest vallavaese elust 😀

   • Avatar
    Vasta Annakas 7. oktoober 2017 at 17:04

    Ma kahjuks ei saa aru, kas see oli nüüd sarkasm või mitte.

    Põhjus, miks ma seda soovitan, tuleb enda kogemusest. Olen töötanud terve elu vabakutselise kunstnikuna, sissetulek ei ole stabiilne, aga piisas. Tervis oli ka korras ja mõned arstivisiidid jaksasin kinni maksta küll. Kuni hetkeni, mil otsustasime abikaasaga lapse saada ja selgus, et vajan kunstlikku viljastamist. Kehavälise viljastamise, sinna lisanduvate protseduuride ja ravimite hind kokku võttis hinge kinni. Üpris kiiresti soetasin endale vabatahtliku tervisekindlustuse ja olen nüüd kaksikute ema.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 18:15

     Mis sarkasm, ausalt teen 😀

 • Avatar
  Vasta MarianneL 7. oktoober 2017 at 12:50

  Mulle kingiti kunagi jõuludeks pudel viskit, no mitte mingi üüberkallis, umbes 40€ pudel (ise muidugi ei ostaks nii kallist). Elasin sõbrannaga siis veel ja ükskord läksin pärast pidu peika poole, (pisut purjakil) sõbranna läks koju, tegi rõdul suitsu ja mõtles, et võtaks kõrvale klaasikese viskit. Pani siis pudeli kuhugi rõduääre peale seisma ja üllatus-üllatus, pudel lendas teiselt korruselt alla. Mina ei saanud maitstagi oma uhket viskit 😀

 • Avatar
  Vasta Annika 7. oktoober 2017 at 12:37

  Aga mis Daysyst saanud on, et spiraali hakkasid kasutama? (Võib-olla oled sellest kirjutanud, aga ei jälgi nii tihti)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 13:41

   ma ei suuda igapäevaselt meelde jätta kraadida

 • Avatar
  Vasta G 7. oktoober 2017 at 12:31

  Kas Eestis ei tehta rasestumisevastaseid süste,mis kolm kuud kestavad?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 13:42

   kuulen esimest korda 😀

   • Avatar
    Vasta Mirjam 7. oktoober 2017 at 14:10

    On vist küll. Mul keegi tuttavatest kasutab. Keegi mainis midagi.

    • Avatar
     Vasta Mirjam 7. oktoober 2017 at 14:16

     Vist oli ikkagi see ampulli.

  • Avatar
   Vasta mrjm 7. oktoober 2017 at 15:04

   neid väga ei tehta enam. uurisin ka kunagi oma naistearstilt, kes tegi mulle supersuured silmad ja ütles selle peale “miiiisss??? arenenud riikides? ei, ei. aafrikas püütakse neeger kinni ja tehakse suts ära. meie neid ei tee.”

  • Avatar
   Vasta Anu 7. oktoober 2017 at 15:38

   Minu günekoloog ütles, et neid ei taheta väga alla 35 aastastele teha ja suht valus pidi ka olema.

  • Avatar
   Vasta G2 7. oktoober 2017 at 17:00

   Tehakse aga harva, sest sellel võivad olla tugevad kõrvalmõjud ning kui süstitud, siis ei saa seda süsteemist kuidagi välja võtta

  • Avatar
   Vasta Piku 7. oktoober 2017 at 18:11

   Tehakse ikka.

 • Avatar
  Vasta Kulkin 7. oktoober 2017 at 12:20

  a mine siis tööle

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 12:21

   ei, tänan

   • Avatar
    Vasta Mariap 7. oktoober 2017 at 19:08

    Mul emale tehti, ta vottis 20kg juurde, sellega on koige rohkem naisi juurde votnud.

 • Avatar
  Vasta Ty 7. oktoober 2017 at 12:03

  😀 phahahahaa…. no nii suudan relate’ida selle tundega kui keegi su kallist veinist sibulamoosi teeb 😀 Mul oli kogemus, kus siis veini sisse suhkrut pandi kuna teine tundus liiga hapu (loe kuiv) olevat 😀 Ikka korralikult pudelisse pool klaasi suhkrut, et siuke hea magus saaks 😀

  Spiraali teemat jälgisin juba eile ka… päris hull ikka! Mul on Mirena olnud 5 pool aastat. Just nüüd kevadel vahetasin välja ja siiani kõik ok – ei määrinud peale vahetust ega midagi! Arvan, et tasuks ikka panna uuesti ja kui siis ka ei jää pidama, siis Nuvaringi või midagi muud proovida… Spiraaliga ikka väga hea mugav.

  • Avatar
   Vasta M. 7. oktoober 2017 at 12:26

   Mul on ema selline kes KÕIK mu alkoholi ära joob.
   See ajab mind nii kettasse.
   Koos elasime, peitsin riiete alla enda pudelid. Ta ruhnus need sealt välja.
   Ega mul suurt pold. Enamasti mõni üksik suuder kuid siiski.

 • Avatar
  Vasta G. 7. oktoober 2017 at 12:02

  Ma ütlen lihtsalt lohutuseks, et Harku naistevangla sind igatahes ei ähvarda – see suleti 2016 suvel 🙂

 • Avatar
  Vasta Teele 7. oktoober 2017 at 11:57

  Ma ei kommenteeri kunagi blogisid, aga see spiraali teema mul endal käsil praegast… Nimelt olen kasutanud seda nüüd kaks aastat, kuid olen oma juuksurile juba aasta aega kurtnud, et juukseid tuleb kohutavalt. Asi päris hulluks läinud, olen igast kuure teinud ja shampoone vahetanud jne. Plaanisin juba Juukseakadeemiasse minemist kui hakkasin uurima välismaa lehtedest Mirena kõrvaltoimete kohta ja minu üllatuseks on juuste kaotus üks nendest. Lihtsalt teadmiseks teistele ega see pruugi nii kõigil olla, aga see oli asi, mida ma ei oodanud. Rääkimata jah sellest kuude pikkusest määrimisest, päevi ära jäänud nagu paljudel jäävad, mul küll pole, nigut kellavärk nüüdseks. See on ääretult suur pluss, aga juustest ilma ma jääda ei taha.

  • Avatar
   Vasta Leenu 9. oktoober 2017 at 09:43

   Mul oli sama probleem mis sul 5 aastat kasutasin ka erinevad kiilasuse vastaseid šampoone ja palsameid ,aga ma sain Juusteakadeemiast abi .Detsembris saab aasta juba sellest projekist mis ma alustasin ja praegu Oktoobris on näha juba tulemusi.

   • Avatar
    Vasta E4 9. oktoober 2017 at 11:26

    Minul kahjuks juukseakadeemiga küll vaid maha visatud raha,korra oli nagu tunne,et liigub paremuse poole,aga nüüd jälle mitte midagi,juukseid tuleb peotäite kaupa. Aga aitäh info eest,pean vist ka spiraali eemaldamist kaaluma,ei osanud seda süüdlaseks pidada ise!:)

 • Avatar
  Vasta t 7. oktoober 2017 at 11:39

  Aga proovi Nuvaringi! Väga mugav lahendus minu arust.

  • Avatar
   Vasta M 7. oktoober 2017 at 16:57

   Soovitan sama!

 • Avatar
  Vasta Mammu 7. oktoober 2017 at 11:34

  Aastaid lugenud ja nüüd ei suutnud enam vastu panna kommenteerimaks, et elu lihtsaim ja parim tõde – Lihtsalt infoks, et kui sealtkandist tulnud asjad kellelegi vastumeelsed on, siis ei tohiks te iial ka vaadata ühtegi lapse pilti, sest enamik on täpselt samast kandist pärit.

 • Avatar
  Vasta Kättlin 7. oktoober 2017 at 11:21

  Mulle näiteks üks naistearst soovitas ka, et lase mõnel sõbrannal( kellel on ravikindlustus) endale see spiraal välja kirjutada , pärast võib öelda, et mõtles paigaldamise suhtes ümber vms. Et mis ma( kellel pole ravikindlustust) ikka nii suure summa välja käin. Seega- uuri aga asja. 🙂

 • Avatar
  Vasta Boffin 7. oktoober 2017 at 11:20

  Mul oli sarnane veinilugu onul. Mu onu on megarikas. Nagu mega-mega rikas ja talle kingiti isegi tema jaoks kallis vein. Ma isegi ei taha teada kui kallis see oli.
  Sõber oli nädala aega nende juures kassi hoidmas ja ühel õhtul ajaviiteks jõi selle veini ära 😀
  Onu oli samamoodi hoidnud seda mingiks eriliseks puhuks, aga no võta näpust.
  Sõber oskas lohutuseks öelda ainult, et ega see väga hea vein olnudki 😀

  • Avatar
   Vasta K. 7. oktoober 2017 at 15:18

   Imelik käitumine inimese poolt – lihtsalt võtta kellegi juures riiulist vein ja ära juua. Enne võiks ikkagi küsida ka tohib. Äkki on tegu hoopis kellelegi teisele välismaalt kingiks ostetud veiniga, mida samaga asendada polekski võimalik vms. Tundub elementaarne enne kodu omanikult selliseid asju küsida. Õnneks omal on kassihoidjatega rohkem vedanud. 😀

 • Avatar
  Vasta ketu 7. oktoober 2017 at 11:19

  Osta endale normaalne spiraal 😀 mingi hõbe- või kuldspiraal.. 😀 Brecuromedicalist saab päris hea hinna eest.. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 11:29

   arvad, et need hormonaalspiraalid pole “normaalsed” v

 • Avatar
  Vasta Marge 7. oktoober 2017 at 11:13

  Mina soovitan sulle implataati proovida. See pannakse käe sisse, 3 aastat mureta ja ei kuku ka kuhugile. Ise kasutan ja olen rahul 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 11:14

   Mu arst ütles et ta ei soovita seda kellelegi

   • Avatar
    Vasta M 7. oktoober 2017 at 11:31

    Miks?

    • Avatar
     Vasta Mina 7. oktoober 2017 at 13:07

     +10 kg aastaga, tehes pidevalt trenni ja jälgides toitumist, väljavõtmine on kohutav, lisaks kuude pikkused määrimised, vōtsin ka ikkagi välja ja ei soovita.

  • Avatar
   Vasta Helena 7. oktoober 2017 at 13:31

   Mina ka kiidan implantaati, just mugavuse poolest, aga kahjuks see mulle ei sobinud 🙁 arstid on kahte leeri, kes kiidab, kes laidab. Igal vahendil on omad plussid ja miinused, ideaalset nagunii pole olemas, v.a nosex ?

  • Avatar
   Vasta Triin 7. oktoober 2017 at 15:21

   Kiidan ka! Implantaadil sama toimeaine, mis minipillidel. Mina algul kasutasingi imetamise ajal minipille ja kuna need sobisid, siis lasin implantaadi paigaldada. Kõrvalnähtusid ei tundu olevat ja hetkel olen rahul.

 • Avatar
  Vasta R.K 7. oktoober 2017 at 11:11

  Minul kukkus ka spiraal nii välja 😀 arst vaatas mind nagu tulnukat, kui rääkisin talle seda 🙂
  Uut ei pannud, vaid otsustasin kindlama variandi kasuks ja lasin selle implantaadi panna, mis käe siseküljele paigladatakse. Jube hea! 3a kestab ja no ei saa välja kukkuda 😀

  • Avatar
   Vasta Rer 7. oktoober 2017 at 13:21

   Otseselt välja jah ei saa kukkuda aga minul tõrjus keha selle välja. Sõnaotseses mõttes lihtsalt tuli käest välja.

 • Avatar
  Vasta Kissu 7. oktoober 2017 at 11:09

  http://m.postimees.ee/section/2139/2851181 miks seda ei lase panna? Poole odavam,pole ohtu,et ära kukuks. ;D Mul saab veebruaris 3 aastat täis,esimene aasta oli päevadeta,nüüdseks on mul päevad iga kahe kuu tagant,mingeid probleeme pole polnud,varem olin pillide peal.

 • Avatar
  Vasta K 7. oktoober 2017 at 11:07

  Proovi nuvaringi rõngast kasutada. Nii muretu elu ei ole kui spiraaliga, aga mugavam kui pillid. 3 nädala tagant peab välja võtma, nädal pausi, ja siis uuesti sisse 3 nädalaks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 11:14

   Ei taha, see ei tundu mugav 😀

   • Avatar
    Vasta Diana 7. oktoober 2017 at 11:52

    Enne ei tea kui ei proovi. 😉 Ma pärast spiraali läksin ka Nuvaringile üle. Päevad kestavad 2-3 päeva ja mitte mingit mega koske pole 😀 😀 Ma ütleks, et seda pigem mugav kasutada.. sellesmõttes, et ei ole vaja iga päev mingit tabletti neelata (mis tihtipeale ka ununeb ekosole :D) vaid iga kolme nädala tagant üks rõnga vaba nädal teha ja siis uus paigaldada ning järgmised 3 nädalat on mureta. Spiraaliga võrreldes on minul nt Nuvaringiga näonahk ka palju parem, ei mingeid vistrike enam 😉

    • Avatar
     Vasta Kristiina 7. oktoober 2017 at 15:22

     Mina soovitan ka nuvaringi! Telefonis on meelespea pandud iga kolme nädala tagant sisse ja välja. Ise ei suudaks meeles pidada, aga teloga kerge. Ja ise ei tunne seda absoluutselt. Ainult vahepeal on natuke raskusi sisse toimetamise ja välja võtmisega, samas saab hakkama. Aga kui sees on, siis ei tunne üldse ja mees ka üldse aru ei saa. Ja kuna nuvaringis pole suuri hormonaalseid koguseid, siis ei teki suuri kõrvalmõjusid nagu kaalutõus vms. Ülihea asi. Ausalt soovitan!

    • Avatar
     Vasta Tups 7. oktoober 2017 at 15:43

     Mulle Nuvaring meeldis, kuna oli ülimugav kasutada. Kahjuks minu näonahale mõjus halvasti ja loobusin.

    • Avatar
     Vasta Merka 7. oktoober 2017 at 17:22

     Mul oli ka spiraal . 5 kuud ja kōrvalmōjud olid hullud . Emakakokkutōmbed . Rinnast tuli piima . Lōpuks oli hull verejooks ja erakorralises vōeti âra .enne seda kasutasin 4 a nuvaringi ja núúd olen sellepeal tagasi . Muu ei sobi lihtsalt . Pillidega maoverejooksud ja plaastrid peale ei púsi . Implat ei proovigi , tundub jube ..

  • Avatar
   Vasta Kris 7. oktoober 2017 at 18:26

   Nuvaring oli tõesti tõhus – igasuguse seksiisu võttis ära! Täielikult! Ja mulle meeldib seks!!!
   Kuna kolm last olemas ja kindlasti norm täis, tegi mees 6a tagasi “protseduuri”, et mitte enam kedagi viljastada. Oli lihtne protseduur ja peale seda on elu ilus.
   Mehele pole see mitte kuidagi negatiivselt mõjunud.

 • Avatar
  Vasta Ma 7. oktoober 2017 at 11:04

  Hea oleks, kui sa saaksid kohe nende praeguste päevade ajal endale uue spiraali ära panna, siis võib loota, et su emakas ei määri jälle mitu kuud järjest. Helista kohe hommikul arstile, äkki joppab ja saad kiiresti uue spiraali. Seda vana nad enam tagasi ei pane. Kahjuks mõnel inimesel tõesti juhtub, et kui päevad on pisutki vererohkemad, tuleb ka spiraal välja. Keegi pole selle eest kaitstud 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 11:13

   Ma helistasin ITKsse aga automaatvastaja ütles, et arstile saab aega panna tööpäeviti 🙁

   • Avatar
    Vasta Inx 7. oktoober 2017 at 11:23

    Medicumi või Fertilatasse saaksid neti teel aja esmaspäevaks 😉

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 11:26

     krt, tahtsin panna aja, aga ID kaarti ei tea kus on 😀

   • Avatar
    Vasta Helena 7. oktoober 2017 at 11:44

    Vaata fertilitase aegasid, neil regamine veebis. Kui tasulises niikuinii käid, pole ju vahet.

  • Avatar
   Vasta Ma 7. oktoober 2017 at 12:48

   Sul oleks vaja saada selle sama arsti juurde, kes sulle spiraali pani. Või vähemalt sellesse samasse asutusse, kus panid. Siis nad näevad sinu kohta tehtud sissekadeid ja sulle tehtud analüüse. Helista esmaspäeva hommikul ja uuri asja. 🙂

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 13:41

    ma juba kirjutasin neile 🙂

   • Avatar
    Vasta Jane 7. oktoober 2017 at 20:34

    Analüüsid tehakse uuesti.

 • Avatar
  Vasta Ann 7. oktoober 2017 at 11:01

  Miks sul tervisekindlustust pole? Ja kui pole, siis saab ju lasta endale abikaasa arvelt tervisekindlustus teha 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 11:10

   Sest ma ei käi ju tööl. Ja abikaasa arvelt ei saa, sest ta on lapsehoolduspuhkusel. See teema on kommentaariumist sada korda läbi käind 😀

   • Avatar
    Vasta M 7. oktoober 2017 at 11:33

    Ma ka ei käi tööl. Mees käib ja mul hakkas ka tervisekindlustus läbi saama aga kirjutasin et mul lapsed nii ja nii vanad,et palun pikendage ja nüüd ongi kuniks lapsed 18 saavad järjest. Ja sinna on oiioii kui palju aega

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 11:37

     No minu mees ei käi ju tööl, vaid on lapsehoolduspuhkusel. Ma olen seda värki uurinud ja minul pole võimalik abikaasa kaudu saada, kurat, ma olen seda sada korda korda siin seletanud 😀

     • Avatar
      Nujah 8. oktoober 2017 at 18:23

      Vabandust, aga me äkki ei käi koguaeg kõiki kommentaare läbi lappamas…. 😀

     • Mallukas
      Mallukas 8. oktoober 2017 at 18:26

      ega jah 😀 ma sellest spets posti ka teind 😀

   • Avatar
    Vasta Mu 7. oktoober 2017 at 12:32

    Kas alla 3-aastase lapse vanemal automaatne ravikindlustus ei kehti? mis sest, et mees lapsehoolduspuhkusel. Oled Sa eesti.ee lehelt vaadanud, et sul pole ravikindlustust? Selleks muidugi id-kaart vaja üles leida.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. oktoober 2017 at 13:42

     jaa, ei kehti.

     • Avatar
      T 8. oktoober 2017 at 00:09

      Ma saan aru, et sul on blogiasjus ka ettevõte loodud. Maksa endale sealt kaudu palka, saad samamoodi ju ravikindkustuse. Ehk siis tee arvutused, kas sul on mõttekam maksta endale palka või siis osta see vabatahtlik haigekassa.

     • Avatar
      K 8. oktoober 2017 at 13:39

      Peab kehtima. Selline on seadus