0
LAPSED

naljakõned ja libud

10. oktoober 2017

Kas teie olete kunagi lapsena naljakõnesid teinud? Mina küll olen! Ma mäletan, kuidas me valisime sõbrannaga telefoniraamatust naljakate perekonnanimedega inimesi ja siis helistasime neile. Näiteks, kui kellelegi perekonnanimi oli Vares, siis helistasime ja küsisime: “Kas su ema/isa on vares????” ja panime naerdes toru ära. Ma ei ole küll täpselt kindel, miks me seda tegime, aga no ju siis tundus lapsena naljakas. Ega seda lõbu kauaks jätkunud, sest varsti olid kõigil juba telefonid, mis helistaja numbrit näitasid ja see oleks kogu rõõmu ära võtnud.

Ma juba arvasin, et ma enam iial nende pilakõnedega kokku ei puutu, sest noh, nüüd oleks neid vist juba imelik teha, aga näed. Eksisin. Täna hommikul kell 10 helises mu telefon. Võõras number.

Ma: Halluuu?

Väike tüdruk: Tere, kas Mallukas kuuleb?

Ma: Jaaa?

Väike tüdruk: Ma olen teie väga suur fänn, kas ma võin ühte asja küsida?

Ma: Ohhoo, no küsi aga.

Väike tüdruk *kihistades*: LIBU! LIBUUUUUUU!

Loe ka neid postitusi!

39 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Laura 16. oktoober 2017 at 14:10

  :D:D ma ostsin omal ajal lolli peaga kogu aeg neid ZEN ja neid kõnekaarte, et saaks lollitamiskõnesid teha! No täitsa lõpp 😀 Mul vb oleks mingi raha kogunenud omale, kui oleks hoidnud, aga eii 😀
  Parim oli see, kui rääkisin surmtõsise häälega, et me olime pitsakohast, ja kuna koht on tema aadressi ära unustanud, siis pakkusime 2 tasuta pitsat. Inimene veel ütles oma aadressi ja oli jumala entusiastlik. Ma ei tea, kas seepärast, et ta hammustas asjast läbi või jäigi oma pitsat ootama.
  Ja nooo muidugi oma crushidele sai helistatud, see vist oli tavaline kõigil väikestel plikadel.

 • Avatar
  Vasta Kati 11. oktoober 2017 at 21:14

  Oii me helistasime ka väiksena.
  Hallo, kas loomaaed ?
  Ei?!
  Aga miks ma siis ahvi häält kuulen ????hihihiiii

 • Avatar
  Vasta Kadi 11. oktoober 2017 at 21:07

  Me tegime ka sõbrannadega väiksena neid kõnesid. Põhinali oli, et kas soovite kartulit osta vms? Ma ei tea, kui naljakas kõne vastuvõtjail oli, aga meil oli küll lõbu laialt.

 • Avatar
  Vasta Naljakas 11. oktoober 2017 at 14:07

  Meil lõppes see tüngakõnetamine omal ajal väga kähku ära kui helistasime ja küsisime ühelt naisterahvalt, kes vastu võttis, et kas “Pillet” saab? Ja saad aru, ta hüüdiski “Pille, Sinule” … ehmusime nii ära et viskasime toru ära, sest mida paganat ma räägiks selle Pillega 😀 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Kiivi 10. oktoober 2017 at 22:17

  Minult tahtis üks naljahammas küülikupoega osta, uuris mis tal ka läbisõit on jne ja kas ma Smartpostiga ka palun saadaks. Ma siis ütlesin, et loomulikult, ei mingit probleemi, ikka tuleme vastu inimestele – saatku oma kontaktid ja sihtkoht ning homseks on jänes postis. Vaeseke oli kohutavalt pettunud, et ma kaasa mängisin, hääl vajus täitsa ära. Küsis, kas ma ikka tean, et Smartpost on pakiautomaat :D….

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. oktoober 2017 at 22:23

   haha, päris hea, et vastu hakkasid rääkima nii 😀

 • Avatar
  Vasta Liina 10. oktoober 2017 at 21:52

  Hehehh.. Me ka lastena tegime igasuguseid naljakõnesid, kui õpilasmaleva raames saime endale POP kõnekaardid ja POPilt POPile oli helistamine tasuta. Aga meie põhifraasiks selliste kõnede puhul oli “Tere. Hambahaldjas siinpool. Meie andmetel on Teil täna õhtul veel hambad pesemata.”. Ja nalja oli alati nabani. ???

 • Avatar
  Vasta Pille 10. oktoober 2017 at 21:25

  Ma ka sõbrannadega ikka tegin taolisi kõnesid, aga mis need “naljad” olid, absoluutselt ei mäleta……..

 • Avatar
  Vasta Kiku 10. oktoober 2017 at 16:57

  Oi see oli parim tegevus aga no nii ropusti me küll kellegile ei julgenud öelda.

 • Avatar
  Vasta Monika 10. oktoober 2017 at 15:31

  Wow?, sellist asja tõesti ei ootaks. Aga olen ise ka lapsena sellise asjaga hakkama saanud, sai sõbrantsiga ema töö juures pilakõnesi tehtud.

 • Avatar
  Vasta E. 10. oktoober 2017 at 15:30

  Me küsisime infotelefonist Hannes Võrno jalanumbrit (:

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. oktoober 2017 at 15:31

   saite teada v 😀

   • Avatar
    Vasta E. 10. oktoober 2017 at 15:40

    Kahjuks mitte, kuid lõbus oli sellegi poolest.

 • Avatar
  Vasta Liis 10. oktoober 2017 at 14:50

  me helistasime ja küsisime, et kas te soojendusega aluspesu soovite tellida….?!?!?!?!?! 😀 a meenub kord, kui sõbrannaga valisime täiesti suvalisi numbreid ja minu kord oli siis mingi suva number sisse toksida.. ja vastu võttis sõbranna vanem õde, kes oli teises toas ja ütles, et lõpetage see kuradi pull ära 😀

 • Avatar
  Vasta Suslik 10. oktoober 2017 at 13:51

  Meie kõned olid tavaliselt sellised
  -Tere! Helistama veevärgist, kas teil hetkel sooja vett kraanist tuleb?
  – Tuleb
  – Väga hea, me tuleme, siis õhtul pesema!

 • Avatar
  Vasta Deili 10. oktoober 2017 at 13:36

  Mõned aastad tagasi tegime ka sõbrannaga nalja ja helistasime igasugustele suvalistele numbritele. Küsisime “kas teil aknaid on vaja?” Ning kui öeldi ei, siis sellepeale vastasine “selge, eks tuleme võtame siis teil need eest ära” ??

 • Avatar
  Vasta meow 10. oktoober 2017 at 13:23

  Omg 😀 aga libakõnesid (libukõnesid, hahaaaa) sai tehtud küll lapsena. Meie lemmikküsimus oli enamasti, et tere, kas te purgikaasi müüte? Ja see oli miskipärast hirmnaljakas 😀

 • Avatar
  Vasta Kadi 10. oktoober 2017 at 13:12

  Meie helistasime ja küsisime kas sooja vett on:D 😀

 • Avatar
  Vasta Triinu T 10. oktoober 2017 at 12:50

  Me helistasime ka. Sel ajal oli POP kõnekaart, mis oli ilmselt eelkõige lastele ja noortele mõeldud. Selle algusega numbreid valisimegi, sest kartsime, et helistame mõnele kurjale täiskasvanule. Sellegipoolest sattus täiskasvanuid ka seda kõnekaarti kasutama. Meie põhitüng oli: “Kas te wc-potile suunatulesid soovite osta?” Mille peale enamus inimesed keeldusid, kuid üks täiskasvanu tänas meid, et me ta tööpäeva nii ilusaks tegime.

 • Avatar
  Vasta Nele 10. oktoober 2017 at 12:34

  Paar aastat tagasi helistati mulle varjatud numbriga ühel ööl kolm korda järjest,ja mingi kamp laulis siis seal ? Esialgu ma unise peaga ei saanud arugi, et kõne vastu võtsin,aga kui teist korda vastu võtsin ja kuulsin,et mingi lällamine käib,siis mõtlesin- okei,ma parem panen ära. Kolmandal korral oli juba imelik üldse vastugi võtta ja edasi oli juba vaikus ??
  Aga lapsena,sai küll selliseid kõnesid, kas siis vastu võetud kellegi nalja oma,või ise tegime ise kellegile naljakõne ???

 • Avatar
  Vasta asdasdasd 10. oktoober 2017 at 12:11

  wrong use of meme

 • Avatar
  Vasta kristi 10. oktoober 2017 at 11:35

  Meie sõbrannaga helistasime võõrastele ja palusime, kas me võiks nende vanni viia Ivi Eelmaa elevandi.. noh nii hoiule ja sulistama mõneks ajaks 🙂 uskumatu küll aga nii mõnigi mammi oli hoobilt nõus 😛
  Ja siis oli meil komme ühele kindlale tädile helistada ja uurida, et ega ta juhtu teadma, mis kell need 7mesed uudised on?
  Tema alati rahulikult vastu: “ikka kell seitse”
  Meie: ” Aga 9sed”

 • Avatar
  Vasta Liisi 10. oktoober 2017 at 11:14

  Kas su number on siis avalik?… kui ei, huvitav kuskohast sai…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. oktoober 2017 at 12:00

   googeldades leiab mu numbri kenasti, ei ole seda kuidagi pidanud vajalikuks varjata

 • Avatar
  Vasta Eliisss 10. oktoober 2017 at 11:05

  Asttaid tagasi kûsis ûks vanatâdi (ilmselt siis kellegi kibestunud ja heartbroken lapselaps kãskis helistada) ” kas sa oled oma mehe lits või???” Ja pandi toru ära.
  PÕNEV ???

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. oktoober 2017 at 12:00

   oookei 😀

 • Avatar
  Vasta T. 10. oktoober 2017 at 10:36

  Mäletan, kui veel telefonikaarte ja -automaate kasutati, käisime paari sõbrantsiga putkas naljakõnesid tegemas. Helistamine oli niigi luksus, aga ei, meil oli ikka vaja viimsedki sendid mingi libakõne peale kasutada. Ükskord helistasime Eesti Telefoni infoliinile (Elioni mingi eelkäija vist 🙂 ja kurtsime eriti haleda häälega, et ei saa ruuterit ühendatud. (Endal polnud arvuteidki kodus, tollal käis nett ka veel sissehelistamisega :D). Algul tädi hakkas täiega juhendama, kust-mida, lõpuks jagas välja, et me soga ajame ja räuskas, et kuulge esiteks vaevalt, et teil seal mingi ruuter on ja teiseks telefoniautomaadist te seda nagunii ühendada ei saa! 😀 Nii, see nali läbi, mõtlesime kohe uue probleemi välja: et arvutis on vist viirus, aina pornolehed tulevad lahti. – ja helistasime jälle infoliinile. Ise sellised 8-9 aastased nagad. Hakati jälle tõsiselt juhendama teiselt poolt toru, aga me vist ise ei suutnud naeru pidada. Oh, good old 90’s.

 • Avatar
  Vasta Li 10. oktoober 2017 at 10:28

  😀 issand..ma loodan, et tal mingi poolearuline ema ei käskinud sellist tünga teha.. ei taha nagu väga uskuda, et lapsed su blogi loevad.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. oktoober 2017 at 10:30

   Eiei usu sellist asja elu sees, koolipäev ju, vahetunnis sõbrannadega tegid pulli 😀 muuseas, lapsed ei peagi blogi lugema, aga nüüd oleme ju telekas ka olnud ja seda ikka lapsed vaatavad. mul ükspäev kristiines lapsed jooksid järgi, et selfisid teha koos minuga 😀

 • Avatar
  Vasta Karita 10. oktoober 2017 at 10:26

  Helista õhtul tagasi ja küsi, et kas võid tema emaga rääkida… Äkki joppab ja annabki ema.
  Mina lapsevanemana oleksin tänulik kui mind teavitatakse sellistest lollustest lapse poolt. Muidugi kõik ei ole tänulikud aga siiski…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. oktoober 2017 at 10:30

   Vaevalt, et ta mu kõne vastu võtaks üldse. Ja veel vähem vaevalt, et ta toru oma emale annaks, ega laps loll ole ju 😀

   • Avatar
    Vasta Ene 10. oktoober 2017 at 10:35

    Helista teiselt numbrilt ?

    • Avatar
     Vasta Kaja 10. oktoober 2017 at 11:14

     Ma helistaks ka Kardo telefonilt näiteks. Mul oleks hea meel, kui teada antakse, et minu laps selliste lollustega tegeleb. Kõned kõnedeks, aga see sõnavara. Minu last ootaks kodus väga tõsine jutuajamine.

     • Mallukas
      Mallukas 10. oktoober 2017 at 12:00

      No ma võiks helistada, aga no see laps peaks ikka puhta loll olema, kui minu palve peale ANNAKSKI emale telefoni 😀

     • Avatar
      anonüümne 12. oktoober 2017 at 10:12

      Vabalt annaks, kui häälest ära ei tunne.

   • Avatar
    Vasta Katriin 10. oktoober 2017 at 21:42

    No sa ütle oma pärisnimi või endise perenimega, äkki petab ära 😀 , või mine tea, sul jutt lobedalt jookseb, äkki saad ema näol uue sõbranna kah veel! Nalja peab saama! Kujuta ette, kui ema arvab, et su kõne on hoopis tüngakõne raadiost 😀 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 10. oktoober 2017 at 22:05

     Ma ei suuda, see oleks nii naljakas kõne:
     Ma: Tere, teie laps ütles mulle täna libu
     Ema: Niii… Ja mis siis sai?
     Ma: No pani toru ära..
     Ema: Ja mis ma tegema peaks?
     Ma: Ei tea 🙁

     😀

     • Avatar
      anonüümne 12. oktoober 2017 at 10:14

      Küsid: kas te teate, millega teie laps meelt lahutab, kui igav on?
      Vot, tegi seda ja seda. Kuidas te nüüd ise sellist käitumist kommenteerite?
      Edasi vaatad õunte pealt.
      Kuule, kas sa ise ei tahaks teada, kui sinu laps tulevikus midagi sellist teeb?

  • Avatar
   Vasta Brit 10. oktoober 2017 at 21:38

   Ähh, laste asi, isegi teinud tobedusi, miks nüüd ühe korra pärast kaevata..