0
KODU

diivanijutud

24. november 2017

Mu diivanifeilist ma natukene juba rääkisin, aga tegelikult oli see feil natukene laiahaardelisem. Aga no alustame algusest. Ühesõnaga mul oli valge diivan, eksole. Üks aasta meie kodus laste ja koera ja värisevate kätega kohvikruusihoidmist oli sellest diivanist teinud paraja porno. Ma küll hoidsin sellel katted peal, aga seda vähem oli ta päris olekut sealt alt näha, see oli ikka räme. Kogu aeg mõtlesin, et kutsuks puhastaja, aga no, ma teadsin, et see muutub paari kuuga samasuguseks. Seega mõtlesingi, et aitab naljast, tuleb soetada uus diivan. Jah, ma oleks võinud kohe selle peale tulla. et panna olemasolevale uus kate, aga no mis sa ära teed, kui lihtsamad variandid meelde ei tule.

Nõnda kargaski mulle FBis ette mingi postitus, kus keegi müüs Taani disainermööbli laojääke. Lausa 70% odavamalt! Minu diivan tundus suur, ilus ja ideaalne, nõnda ma ta ära tellisin. Kuna aga kaks diivanit koju ei mahu, tuli vanast lahti saada, aga KUIDAS ma saan, kui diivan näeb välja, nagu oleks selle peal toidusõda peetud. Ma arvasin, et ega tast elulooma saa, aga otsustasin viimases hädas küsida, et ehk GoClean arvab, et ehk saavad nad ikkagi diivanist nii palju asja, et oleks sobilik paari sotigagi maha müüa.

Mul ausalt natsa mark teile isegi seda enne pilti näidata, aga noh, ok, näitan siis ära.

küürimise ajal

vasemal must diivan, paremal äsjapuhastatud diivan

Poolteist tundi küürimist hiljem oli mul müügivalmis diivan kenasti olemas. Kõiki plekke 100% maha ei saanud, sest ma oleks võinud juba ammu selle diivanipuhastaja kutsuda ja sellisel moel arvatavasti diivani üleni puhtaks saanud, aga õnneks olid järelejäänud plekid nii vaevumärgatavad, et ostja neid pahaks ei pannud. Win! Ja mina sain uue, mitte valge, diivani tellida.

Ma vannun, et edaspidi kutsun endale kord poole aasta jooksul diivanipuhastaja koju, on endal ka lihtsam elu.

Noh, siis juhtus juba see, mis te teate. Selgus, et see uus diivan on poole väiksem ja nõnda saatsin ma selle müüjale tagasi – selles suhtes läks temaga hästi, et ta oli väga vastutulelik ja tore, saime oma diivani kenasti tagasi antud, aga ainukene mure oli nüüd see, et vana diivan oli läinud, aga uus kah. Kus siis Kerli istuma peaks? Ja mina, kui tagasi tulen? Oh tuska.

Õnneks soovitasid mulle megapaljud lugejad Soffa Inn’i ja nõnda sealt ma oma eritellimuse sisse andsingi. Maksin sama palju, kui uhke Taani disani eest oleks maksnud (isegi sott vähem), aga sain täpselt nii suure ja sellistes värvides, nagu ma tahtsin. Täpselt selliste jalgadega, selliste käetugede ja patjadega, nagu ma ise tahtsin. Imeline ju! Nüüd jääb üle vaid seda oodata. Arvestades, et mina põrandal istudes telekat vaatama ei pea, läheb mul see ootamine kindlasti kergemini kui Kerlil…

Aga õnneks lubati, et jõuludeks on uus diivan mul kodus, ehk isegi varem, jehhuu!

*Postitus sündis koostöös minu läbustavatele lastele ja loomadesele, sitastele diivanitele ja natukene GoCleaniga ka, kes selle jama ära puhastas. 

Loe ka neid postitusi!

11 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Aveli 26. november 2017 at 12:36

  Hea oleks kui uuel diivanil käiksid patjadel katted maha ? minu üheks kriteeriumiks diivanit ostes oligi see , et kõikidel patjadel käiksid katted maha . No elulihtne hooldada.
  Kevadel teen tekstiilipesu raamile ja voilaa ! Nagu uus ?

  Ära unusta ennem uue diivani kasutusele võttu kindlasti see üle piserdada kaitsevahendiga ??

  • Avatar
   Vasta Tyy 28. november 2017 at 02:13

   Katted maha kogemusest. Sain vaevaga maha ja pestud. Ikka 30 kraadiga pestud aga väljavõttes tundus kohe kahtlane, kas peale saan uuesti. No oli ikka kägistamist ja vägistamist , küüned murtud ja kangitõstja röögatustega peale kangutatud. Järgmine pesu veel hullem seis. Igataes lukud rebenesid katki peale paneku võitluses aga kuidagi nad seal peal ikka püsisd. Kolmas pesu : no taas kangas krimpsus ja mõõt nii 3 suurust väike. Otsustasin nad sirgemaks raputada, venitada aga esimese kloppe järel tegi kangas kärtsti. Vaatan jummel ribadeks nagu rehaga tõmmatud. Õnneks teinepool padjast terve. Nende patjadega võideldes olin juba valmis neid väiksemaks lõikuma. Seega kui õnnestus taaskord need katta oli selge et neljandat pesu ei tule. Samas seda udupeent ent kallist firmat neid õnnetuid enam puhastama ka ei kutsu. Nüüd on dilemma kas uus diivan või reis Kanaaridele? Olen eelistanud reisida. Kas veel üks aasta ?

   • Avatar
    Vasta Kirsi 1. detsember 2017 at 09:04

    IKEA diivanitega pole mul sellist kangajama juhtunud, et peale ei saa. Need on ikka nii lollikindlad. Muude diivanitega küll. Kohe kartsin seda kattepesu, iial ei teadnud, mis saama hakkab…

 • Avatar
  Vasta Tr 25. november 2017 at 00:40

  Omq, see valge diivan ikka päris võigas ?
  Ega tumeda diivaniga ka plekkidest pääse, mõistlikum õppida ise ka hooldama jooksvalt mutte lasta selliseks porriks. Hangi nt tekstiilipesur, sellega saab ka laste pissiseid madratseid, vaipasid jms kerge vaevaga teha.

 • Avatar
  Vasta Marju 24. november 2017 at 16:43

  Oh kuidagi tuttav tunne tekkis korraks. Jumal tänatud ma üks ei ole kellel kodus läbustavad laspsed ja hommikuti värisevad käed, mis aitavad kohvil tassist üle tulla. ??? Ja no kohvi plekid on kohati, või mulle tundub jubedamad kui laste tekitatud läbu diivanil. ???Aga õnneks on meil ka kate peal ja neid nii väga ei näe. Aga poole aasta tagant teen aurutiga ikka puhastust. Ja tulemus on isegi pàris talutav. Nik et ega ma ennem küll ei suvatse uut diivanit soetada kui meie aastane ka suuremaks saab.

 • Avatar
  Vasta K. 24. november 2017 at 16:27

  @koostöö ??

 • Avatar
  Vasta T 24. november 2017 at 14:59

  Sa maksid selle rohelise diivani eest ca tonni ja see oli juba -70%? :O

 • Avatar
  Vasta m 24. november 2017 at 14:58

  Täielik müstika minu jaoks , kuidas on võimalik , et aastaga muutub diivan selliseks 😀
  Ja noh eks nüüd vist õppisid ka, et valgeid asju ei tasu sul oma koju osta 😀

  • Avatar
   Vasta Mariap 24. november 2017 at 18:50

   Kuidas mustiline? Vaikesed lapsed, loomad, Ise pillad midagi ja ongi plekid, mul on kodus kunstnahast diivan veel hullemas seisus, nuud ootan, et saaks uue katte.
   Asjad on kasutamiseks mitte eemalt vaatamiseks.

  • Avatar
   Vasta Marju 24. november 2017 at 20:35

   Loomade ja lastega muutubki. Või noh..juhtub ju endalgi äpardusi. Heledalt diivanilt paistab kõik lihtsalt kohe välja. Tumeda diivani omanikud tihti ütlevad “mu diivan pole must” sest konkreetseid plekke välja ei paista. Pestes hakkab aga üllatuslikult kohvipruuni vett tulema. Tume lihtsalt petab nii ära. Hele diivan kohustab lausa pesema, sest paistab välja, aga tumedaga tuleks samuti sama usin olla ? mul omal tekstiilipesur kodus olemas ja seepärast tean kaasa rääkida ?

 • Avatar
  Vasta G. 24. november 2017 at 14:09

  Vbl mäletan valesti aga kas sa mitte ei kasutanud oma diivanil seda nanosprei kaitsevahendit? Sellest siis polnud eriti kasu või proovisid ainult mingil väiksel pinnal?