Uncategorized

elu, eluke

27. november 2017

Hola! Pole ammu siiakanti sattunud ja nagu selliste asjadega ikka on, siis lõpuks tekib juba selline tunne, et kohemaid tuleb armastatud tegevus käsile võtta. Mul on nimelt Maarja ja Tarvi külas….Või no, ma peaksin siiski ütlema, et meil on ja seetõttu on päevad nii tegemisi täis olnud, et pole lihtsalt olnud mahti blogisse jalgagi tõsta olnud. Ega tänagi aega jalaga segada pole, aga kuna kell on alles kaheksa, siis teised magavad ja ma saan lõpuks mahti blogisse kiigata.

Ma tahan kiirelt tänasel hommikul kõik oma pildid ja videod jonksu ajada, et ma saaksin neid kompassis üles laadida, kuni meie ise delfiine vaatama läheme. Mis siis, et me juba käinud oleme, aga topelt ei kärise ja pealegi unustasin ma eelmine kord kaamera maha. Video sain tehtud, see on täitsa olemas, aga noh, nagu te teate, siis pole lihtsalt saanud üles laadida.

Just sorteeringi siin pilte ja videosid, krt äge värk! Kuidas me Kardoga kahekesti väljas käisime ja ta null lauluoskusega karaoket lõõritas, kuidas me tantsu vihtusime, kuidas me ühes teises rannas käisime, oeh, üldse mõnusad mälestused, aga kahjuks ma täna küll kõike valmis ei jõua. Ütleme nii, et tehtud on siin küll ja veel.

Näiteks alles eile käisime Tenerife kompassi saaretuuril ja kellel Tenekale tulemine plaanis on, siis ma soovitan seda tuuri SOOJALT. Jah, see kestab küll 11 tundi ja ma ise olin ka natukene … noh, mitte kõige rõõmsam selle vaate üle, et ma 11 tundi kuskil vantsin, aga tegelikult tripime bussiga ringi, Olavi räägib megahuvitavat juttu Tenerifest ja selle ajaloost, ning vahepeal peatub buss ilusates kohtades. Ega seda pole võimalik piltidena hästi edasi anda, kus me käisime, õnneks tegin videosid ka. Minu lemmikpunkt matkas olid Masca rajad – kes kõrgust ei karda, proovide sinna jõuda. Kuigi need teed sinna on pehmelt öeldes okseleajavad 😀

Siin pildil pole ilmselgelt nii hästi näha, aga suure bussiga mööda käänulist kaljuserva sõita oli hirrrr-rrrmus! Aga noh, sihtkoht oli seda väärt ka.

Kui te kuskil näete kaktusejäätist, siis maitske. See on imeline!!!

Muidugi käisime ka nii kõrgel ära, et lausa külm oli. Oleks võinud jope kaasa võtta, aga kus sa sellega, lõdisesime seal ja turnisime kaljudel. Ma isegi ei mäletanud, et õues nii külm saab olla, ma vist olen sunnitud Eestis ennast külma käes maha koksama 😀

Ah, eks ma ühel päeval panen video kokku, siis te näete kõike täpsemalt. Kuigi mul on viimasel ajal tunne, et ma kirjutan ainult Tenerifest ja elust siin, aga mis mul sital ikka muud kirjutada, kui sellest, mida me parasjagu teeme. Vahepeal loen teiste blogisid, tahaks ka sõna sekka öelda ja siis mõtlen, et ah, sitta. Mis see minu asi on. Igaüks toimetagu oma elu kallal nii, kuidas kõige paremaks peab. Ega kõik meist elavad ju elu nii hästi kui oskame, vaevalt, et keegi tahtlikult endal elu raskemaks või keerulisemaks elab. Seega mis siin enam mul arvata, eksole.

Ma tegelikult tahaks teha küll ükspäev mingisuguse lobisemisepostituse, seega ma mõtlesin, et kui kellelgi on häid mõtteid, millest ma võiksin juttu teha, siis olen üks suur kõrv. Mul tavaliselt on arvutis üks dokument, kus on erinevaid ideid, aga praegu olen ma sealt kõik head ideed juba ära kasutanud 😀

Lõpetuseks siis, ma ei tea, head elu. Loodan, et seal Eestis ikka elu hästi veereb ja vannun käsi südamel, et ei igatse veel üldse koju. Ainult kahju hakkab, kui mõtlen sellele, et ainult vähem kui kuukene on veel siin jäänud. Miks, jumal? Miks?!

Ps! Kui keegi mulle veel kirjutab, et “tulen X ajal Tenerifele, mis ilm on? Kas on soe? Vihma sajab v?” Palun jätke see vastus meelde – Tenerifel on alati soe. Siin on pea kogu maailma kõige stabiilsem temperatuur, ehk siis KÜLM ei ole siin kunagi. Vihma sajab vist 2x aastas. Meie üleeile nägime vihma. Öösel sadas tund aega. Kohalikud olid hüsteerias ja kuulutasid enne seda tormihoiatuse välja 😀 Seega ma garanteerin- siin on soe. Ära põe ja vahi seda krdi yr.no’d. See näitab mingit käojaani. Kui meie tulime näitas yr.no nädal aega jutti 22 kraadi. Tegelt oli 28 😀

Ma loodan, et kõik imevad selle info sisse ja enam ei küsi mu käest, kas siin on soe. Jah, on.

Ps! Kust saab kõige soodsamaid lõuendeid tellida? Teab keegi? 

Loe ka neid postitusi!

12 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kadi 28. november 2017 at 19:48

  Käisin suvel Hispaanias ja ühes kohvikus istudes tibas paar uduvihma piiska alla. Kohviku peremees kohe, et tulge ruttu varju, nagu oleks korralik padukas alla sadanud. ?

 • Avatar
  Vasta Tyy 28. november 2017 at 01:43

  Oi Mallu , see et nad vihma pelgavad on oma põhjus , eriti nov- dets võib tulla selline sadu kus autod katusteni vees ja ujuvad kümnete kaupa merre.Täna jalutad oma kodutnaval ga suuda seda vetemllu ettekujutada. Seega see “paanika” pole asjata, sest see ei ole haruldane sündmus. Iga mõne aasta takka.
  https://www.youtube.com/watch?v=jZKKLiDlh7s&t=42s

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 11:19

   Jaa, ma tean, et suurem vihm pole siin naljaasi, aga no see peaks näitama, kui harva seda juhtub.

 • Avatar
  Vasta K. 27. november 2017 at 15:30

  Jaaa mina olen ka nii rahul Tenerife kompassiga!!
  Reisin suht tihti (üritame perega aastas 2 korda nädalase soojamaa reisi teha) aga mitte kusagilt pole nii häid emotsioone kui tenerifelt. 11h bussireis tundus ka meile alguses hirmutav aga tegelikult on see nii põnev ja huvitav ja aeg läheb nii kiiresti, et ei saa arugi!! Päev on väga hästi üles ehitatud, kohe on näha et asjaga tegelevad inimesed, kes on südamega asja juures. Väga palju huvitavat juttu ja meeldiv seltskond ja soojad inimesed ja.. !! Palju,palju häid sõnu. Kasutage seda võimalust ja te töesti ei kahetse!! ??
  Mallukas sulle head puhkust 🙂

 • Avatar
  Vasta Biku 27. november 2017 at 12:47

  Ma sõitsin autoga nende mägiteede peal ja pimedas ka ja päeval ka.Appii..õõnsaks võttis küll südame alt 😀

 • Avatar
  Vasta Anna 27. november 2017 at 11:45

  Minuprint teeb imelisi lõuendeid. Hind hea ja kvaliteet super ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. november 2017 at 12:11

   tänks, tellisingi sealt 😀

 • Avatar
  Vasta Krissu 27. november 2017 at 11:28

  Kas te käisite tuuril koos lastega? Ma kompassi kodukalt vaatasin, et alla 4-aastaseid kaasa ei võeta. Ise olen märtsis 6-kuuse lapsega Tenerifele minemas ja uuringi vaikselt maad, kuhu nii väiksega saab minna ja kuhu mitte.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. november 2017 at 11:32

   Ei, lastega ei oleks sinna kindlasti läinud ja alla neljaseid sinna ei võetagi. Mariga oleks see reis puhas piin olnud. 6 kuusega võta kaasa kandekott lapsele ja mine nt paadiga delfiine vaatama.

   • Avatar
    Vasta Riinuška 3. detsember 2017 at 21:19

    Ma küll ei tahaks nõme olla, kuna sinu blogi mulle tegelikult meeldib, aga lihtsalt ei saanud kommenteerimata jätta … 🙂

    Kuue kuusega ei tasu kandekotti võtta. Pigem soovitan kuuskede jaoks võrku, kuna seda kasutades ei saa oksad ja okkad nii palju kahjustada.

    Noh nii nalja mõttes.

 • Avatar
  Vasta Kadri 27. november 2017 at 11:27

  Hirmus ei olnud seal kaljunukil seista ? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 27. november 2017 at 11:31

   Oli, aga tegelt seal oli mingi kaljujupp ikka all ka veel 😀