0
Uncategorized

endise alkohooliku heietused

28. november 2017

Ma nüüd kohe ütlen ette ära, et ärge pealkirja puhta kullana ka võtke ja mind AA’sse kirja pange. Mul on lihtsalt viimasel ajal tekkinud tugev alkoholiprobleem ja kui ma ütlen probleem, siis see probleem seisneb selles, et ma mitte üks teps ei suuda midagi juua. Mitte, et see nüüd tegelikult maailmalõpp oleks ja ma siin iga päev poolvägisi endale pudeli viina alla suruks, et jumala eest alksiga jälle sõbraks saada, aga no ma lihtsalt ei oska seletust anda, mis põhjusel ei kannata ma enam mitte mingit alkoholipoegagi silmaotsas.

Kodus olin ma suur veinisõber ja eks ikka aeg-ajalt sai sõbrannaga seda kuskil hea söögi kõrvale mekutamas käidud. Ma teadsin, et Hispaanias on vein jube odav ja ma ei jõudnud ära oodata, millal ma ükskord siia jõuan ja hakkan veini sisse valama. Esimesel päeval siin poodi minnes ostsin kohe, nagu ehe alkass, 7 pudelit. Mitte, et mul oleks need plaanis kohe endale sisse valada, aga noh, nii odav oli ja küllap ära kuluvad.

Koju jõudes panin kaks valget pudelit külmkapi ukse sisse sahtlisse, kust nad kohemaid välja varisesid ja köögi veinist üle ujutasid. Ühe valge kasutasin toidu tegemiseks (ja mingi klaasi jõi vist Kardo ka ära). Alles jäi neli pudelit punast veini. Mis te arvate, kas need neli pudelit istuvad veel uhkelt köögis või jaa? Vastus on, jah. Konutavad. Hüüavad mu nime, aga ma lasen igno.

Mitte, et ma nüüd siin tilkagi joonud ei oleks. Emmaga käisin väljas, jõime mitu kannu sangriat ja peale seda tahtsin ma veel vähem alkoholi näha, sest ma oksendasin kenasti terve päeva ja selline pull võtab ka kõige suuremal veinisõbral punase veini isu ära. Eriti kui sa oled pika päeva seda üritanud endast suu kaudu välja saada 😀

Kui me Kardoga väljas käisime, siis me jõime ikka natukene sangriat ja sidra, mingil imekombel ma järgmine päev ära ei surnud, aga ma jõin ikka väga tublisti vett ka vahele ja kohe kui tekkis tunne, et siit edasi võib inimene juba purju jääda, jooksin koju ära. Kogu aeg oli silme ees õudus, et mõte, kui ma päriselt kogemata nii palju sisse kulistaks, et järgmine päev paha olla oleks. Jumal halastas ja ei olnudki.

Eile käisime Maarjaga õhtul kahekesti väljas. Teised jõid juba kodus rummikokse, ma lihtsalt EI SUUTNUD. Nagu vägisi aja seda jooki alla, no lihtsalt ei taha. Ühe jõin poolikult ära, siis proovisin jälle väikse sidraga “õnne”, ikka kohutav. Siis jätsin enda piinamise järele ja jõin lihtsalt cocat, see vähemalt oli joodav ja ihu lasi seda alla ka neelata, ilma, et ma sellist nägu teeks, nagu ma bensiini jooks.

Ja saate aru. Täna hommikul ärkan TUUMAPOHMELLIGA, nagu oleks öö läbi kuskil jooki tinutanud ja pidu pannud. Ei mina ei tea, mis juhtunud on. Kas see on mingi vanuse värk või? Et ei suuda enam neid pohmelle üle elada, isegi kui oled ülivähe joonud? Ma isegi eile halasin, et no nagu rase oleks, et keha lihtsalt KEELDUB selle jamaga leppimast. Aga no ma ju tean, et ma ei ole, seega ei oskagi ma midagi muud arvata, kui seda, et võin vist heaga ennast sellest “no võta ka üks koks” teemast eemale hoida ja hakkan näiteks metaanfetamiini süstima, sest mingi lõbu peab ju inimesel siin ilmas olema ka, kui isegi tilkagi juua ei saa, ilma terve päeva zombistumiseta.

Või siis noh, lihtsalt enam mitte jooma. Ma lihtsalt ausalt nii väga vihkan oksendamist, et ma selle nimel juba võin edaspidi selle proovimise ka vahele jätta, aga no kas kellelgi on ratsionaalseid põhjendusi, miks ma just siia sattudes enam alkoholi ei kannata? Vanus? Kliima? Menopaus?!

Loe ka neid postitusi!

41 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta LM 30. november 2017 at 13:27

  Kliima! Ma käisin just Dominikaanis ja enne reisi mõtlesin ka, kuidas tahaks kokteile ainult näost sisse ajada… Aga kohapeal jõin väga vähe… Selle palavusega lihtsalt ei olnud isu.

 • Avatar
  Vasta Helika 29. november 2017 at 23:13

  Minul tekkis kunagi sama teema beebipillidest. Olin varem ka pille võtnud, siis pidasin väikse pausi ja kui uuesti alustasin olid hormoonidest pidevalt raseduse tunnused. Ja nii ei suutnud ka enam lonksugi sisse suruda. Ma arvan, et üsna tõenäoliselt mängib spiraal selles oma rolli, et sul alkohol ei lähe.

 • Avatar
  Vasta K. 29. november 2017 at 22:41

  Minul oligi täpselt nii kui rase olin. Ma olin veel nii rase, et pesastumine oli vaid 2 nädalat tagasi old. Ehk emakas kasvasid vaid rakud alles ?

 • Avatar
  Vasta Maris A 29. november 2017 at 11:46

  Lugedes kommentaare, siis tüüpiline Eesti värk- end kooma juua. Kuna mu isa pärandas mulle toreda organismi, mis kunagi alkoholi ei talu, siis 16a sai selgeks et midagi välja sellest asjast ei tule.

  Oma mehega kohtusin, siis avanes terve uus maailm mulle ja siin Norras elades veel teistmoodi uus maailm. Keegi ei joo end mällerisse. Seega ma joon klaas veini siin ja seal. Purju pole end joonud mitmeid aastaid. Pohmell oli viimati, kui olin 17 vist ja mällerisse pole iialgi joonud 😀

  Mis mulle siin Norras meeldib on see, et vanemad viivad oma 16a peole ja ostavad neile alkoholi kaasa. Sellist alkoholismi probleemi siin ei ole nagu Eestis. Saksamaal mul mees juba 10a jõi oma esimese õlle ära, nad joovad seda seal koos cocoa colaga segatuna ja millegagi veel … õhh. Igatahes mõte on selles, et see meeletu kaanimine ja sisutu joomine- pole ime, et keha paneb blokki ja ei kannata.

  Alkohol on nautimiseks, mitte joomiseks. Et mereanni kõrvale klaas punast veini,mitte mingi odav hunja torres vaid korralik Rioja uhhh usu mind. Aga mingi odav lörr ongi pohmaka aluseks ? Mulle taoti Itaalias pähe- odav vein =pohmakas, kvaliteetne vein= elamus 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. november 2017 at 11:52

   Ma ei ole siin ka ühtegi täis KOHALIKKU näinud 😀

   • Avatar
    Vasta Maris 29. november 2017 at 11:59

    No vot, kindlasti lääbakil oma okse sees vedelevaid inglasi ? Neil on suurem probleem kui eestlastel 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 29. november 2017 at 09:27

  Vanus.. No,me pmts samas eas ja minul TÄPSELT sama teema 😀 Ennemalt ikka sai käidud sõbrannadega väljas vms ja ikka sai joodud ka… Nüüd kohe üldse ei lähe alla ega taha näppugi võtta ? Tean, et ei taha ja kõik ?
  Aga ose tunnen positiivselt ennast- ehk siis midagi hullu pole ?

  Kõks, mu lill.. Me kõik jääme vanaks ?

 • Avatar
  Vasta krissu 29. november 2017 at 00:43

  Praegu, kolmandat last oodates on mul pidevalt Gin Long Dringi maitse suus ja no lihtsalt meeletult isutab greibi järele, aga samas greipi ei suuda süüa 😀
  Ent tegelikult ma ei mäletagi millal viimati üldse alkoholi pruugitud sai, sest eelmine rasedus ja sünnitus ajasid alkoholi isu ära ja tegelikult on täitsa tore, kui veinipudelite raha alles jääb 😀

  • Avatar
   Vasta Maria 29. november 2017 at 07:37

   Mul isutas ka raseduse ajal Gin Long dringi järele.
   Aga diagnoosiks…küllap sul menopaus on? Minu tuttav mees diagnoosib kõik naiste hädad menopausiga ära. Vanus polegi sealjuures oluline?

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 29. november 2017 at 11:03

    Mul sõbranna diagnoosib kõike ussidega :D:D

 • Avatar
  Vasta Jane 28. november 2017 at 22:32

  Peale teist rasedust on minul alkoholiga kõik. Lihtsalt ei talu maitset ja seda purjus tunnet. Harva joon saunas ühe 0.3l lahja õlle.

 • Avatar
  Vasta Mia 28. november 2017 at 21:48

  Ma jõin ka paari aasta eest ühel peol ennast täiesti mälukasse. Nii et käisin ringi ja jutustasin inimestega ja tegutsesin ja endal mäluauk. 😀 Siis mind filmiti ka, et mis kelbast ma suust välja ajasin ja kui järgmine päev ennast sealt videolt nägin siis kadus igasugune alkoisu ja pole siiamaani tagasi tulnud. Nii jube oli lihtsalt näha ennast seal silmad krõllis “tarka” juttu ajamas. 😀

  • Avatar
   Vasta Gerli 29. november 2017 at 09:51

   Meil käisid ka nädalavahetusel külalised, veini sai joodud päris palju. Diivanil istudes ei saanudki aru, kui purjus ma tegelikult olin. Kui külalises ära läksid, üritasin diivanilt püsti tõusta, aga jalad absoluutselt ei kandnud. Olin nagu sült mööda tuba laiali. Mees lohistas mu magamistuppa, riietas mind ümber ja pani teki peale. Hommikul ärgates oli niiiii paha olla ja täielik mäluauk. Ja nüüd on mul nii piinlik, et võtsin vastu otsuse alkoholist täielikult loobuda.

 • Avatar
  Vasta Carry 28. november 2017 at 21:48

  Sama)).. mulle mõjus rasedus+ imetamine. Ma ei viitsi isegi pool klaasi veini juua enam, sest tean, et kohe hakkab pea valutama..milleks? Enne ma ka ei joonud palju, aga võis olla nt paar korda kuus mingi istumine vms..kus paar klasi veini ikka sai joodud. Aga nüüd ei taha lonksugi..aga noh..see ju vaid positiivne 😀

 • Avatar
  Vasta Kadri 28. november 2017 at 21:22

  Mina jõin kunagi lolli peaga seltskonnas viina liiga palju ja surm oli silme ees. Sellest ajast peale alkoholi ei taha. Täiesti võib olemata olla. Ja nii juba 12 aastat. ? mõni ikka sunnib ja olen püüdnud siidrit juua või šampust aga ei lähe üle paari lonksu. Ei tunne üldse puudust.

 • Avatar
  Vasta Kadi 28. november 2017 at 21:14

  Jep! Liitun ka sellega. Ma ei kannata enam isegi pudelit siidrit, pea hakkab kohe valutama. Ja üldse ei meeldi see tunne kui olen vine all, kuidagi öäk!
  Avastasin alkovaba somersby! See on hea 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 28. november 2017 at 19:42

  Mul kõik sama. Põhimõtteliselt olengi nüüdseks alkoholist loobunud. Ei isuta enam ja tuumapohmell võib tulla juba ühest klaasist. Mõttetu punnida seda endale sisse. Ei teagi, kas nutta või naerda, aga tundub, et elan kuni surmani alkoholivabalt. ?

 • Avatar
  Vasta H-L 28. november 2017 at 16:13

  Ma olen 19, lapsi ega miskit pole. Kunagi käisin ikka pea iga nädalavahetus linnas peol, enam nagu ei viitsi ja nii palju muud teha (kodus voodis lebotada), et nüüd satun võibolla kord kuus üldse kuhugi “jooma”. Peikaga ikka vahepeal joome veini toidu kõrvale vms, nii et päris alkoholist loobunud ei ole.
  Läksime siis sõbrannaga ükspäev rõõmsalt peole, enne seda jõime kodus 1 õlle ja 1 viinakoksi, klubis jõime mõlemad 2 viinakokteili veel, ja ikka jube kummuli olime. Järgmine päev mõlemad oksendasime ja surime. No ma ei tea, ei tahagi juua ju nii 😀

  • Avatar
   Vasta Carry 28. november 2017 at 21:50

   Õlu ja viin..oh neid aegu 😀 see kooslus on juba omaette tase.

 • Avatar
  Vasta Anni 28. november 2017 at 13:58

  Mul peale esimest last kadus juba alkoholi isu ära ja enamus maitsesid jubedalt. Peale teist last on asi veelgi süvenenud. On ainult 2 jooki mida suudan juua aga neid ka vähekene. Ei ütleks et asi vanaduses, olen veel küllaltki noor. Ilmselt sul on asi kliimas 😀

 • Avatar
  Vasta H 28. november 2017 at 13:41

  Mul kadus peale teise lapse sündi alkoholi isu ära. Ei taha kohe üldse enam.. Ja selle üle ainult hea meel!

 • Avatar
  Vasta K. 28. november 2017 at 13:27

  Alkoholimürgitus. Ehk et keha mäletab seda oksendamist veel nii selgelt, et lihtsalt ei tahagi juua. Mul oli sama asi kunagi ja päris pikalt – halb hakkas küll tekiilast ja oksendasin terve päeva oma sisikonda välja seepärast, aga ma ei suutnud ühtegi alkohoolset jooki pea pool aastat suusissegi võtta. Läks iseenesest üle 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 13:34

   Tekiilast rääkides, siis ma 16 aastasena jõin tekiilashotte, oksendasin NII räigelt, et siiani tuleb oksemaitse suhu, kui peaks tekiilalõhnagi tundma. Never ei taha seda juua. Hirmus, kui selline asi veiniga juhtub nüüd 😀

   • Avatar
    Vasta Ohjah 28. november 2017 at 23:12

    Sama Mallukas ??? Ma tegin alles hiljuti tekiilashotte ja veel võidu peale. Võitsin küll, aga mäletan peost ainult oksendamist…olla veel kõike muud jõudnud teha ?

    • Avatar
     Vasta J 30. november 2017 at 17:47

     Mul sama 🙂 Mingi 16aastasena sai suur pudel sõbrannaga kahe peale õnnetu armastuse pärast ära joodud ja pärast seda tuleb lõhnast juba rops üles 😀

   • Avatar
    Vasta C. 3. detsember 2017 at 12:32

    Tekiila on vist paljudele vastumeelt, mul ka trauma sellest, kui öö otsa sai tekiilashotte paugutatud ja 3h magada ja läksin tööle, kuni lõunani oli okei siis tahtis surm tulla, enne päevalõppu oli juba ahastus, et kurja ma vist ei suregi ära, nii ränk oli olla, ei kannata tekiila lõhna siiani 😀
    Aga jah, ma vist ka siis vana juba, pidudel enam käia ei viitsi, paar kokteili kodus 6h peale lauamängu kõrvale on mu viimase aja rekord 😀

 • Avatar
  Vasta e-m 28. november 2017 at 13:20

  Mul sama jama. Kunagi pidutsesin ikka mitme eest, nüüd pean end veenma, et üldse peole minna. Sõbrannadega kellegi kodus paar klaasi hea toidu kõrvale juua suudan vabalt, sellega ei ole probleemi.

  Selline piinlik mure on ka viimasel ajal tekkinud, et pärast 2-3 klaasi midagi alkohoolset lööb kõhu lahti. Vahel ikka nagu täiesti veeks ja kõht hakkab hullult möirgama, mis ei ole seltskonnas olles just kõige meeldivam. Terve järgmise ja vahel ka ülejärgmise päeva võtab, et kõht jälle korda saada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 13:25

   siis tundub tõesti lihtsam mahla juua ja rahus kõhu korisemata seltskonnas viibida 😀

 • Avatar
  Vasta Mirru 28. november 2017 at 13:19

  Minul kadus rasedusega alko isu ära. Ainke asi, mis aegajalt isutas oli ÕLU ja alkovaba aegajalt lubasin endale. Laps nüüd juba 1,5a ja endiselt ei taha alkoholi. Kanget veel eriti. Vahest harva pokaali veini joon seltskonnas ? Ma natuke vanem ka ja ilmselt asi selles ??

 • Avatar
  Vasta K 28. november 2017 at 13:17

  Mulle lihtsalt ei maitse alkohol, mitte ükski jook.
  Mulle sobib nii 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 13:18

   Ega ta vist tõesti suurem asi maitseelamus ei ole enamasti 😀

 • Avatar
  Vasta Silvia 28. november 2017 at 13:11

  Ju saab spiraaliga siis alkoholiprobleeme ravida ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 13:17

   vist küll :D:D peaks soovitama nendele, kellel probleeme on 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 28. november 2017 at 15:56

    Eriti meestele 😀

 • Avatar
  Vasta Ma 28. november 2017 at 13:06

  Ma vist teeks suures hirmus rasedustesti siiski ? Teiseks panustan kliimale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 13:08

   Ma tean ju, et ma ei ole rase 😀 ma olen päris mitu korda rase olnud, tean küll neid sümptomeid 😀

 • Avatar
  Vasta Jane 28. november 2017 at 13:03

  Lende siis enam rinda ei saa ? ☺ Mõnus, saad ka vabamalt võtta ???

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 13:06

   Aeg-ajalt saab ikka, aga päris pikalt väga vähesel määral. Ma ei usu, et sealt üldse mingit piima niiväga tuleb, aga ta niisama tahab vahest 😀

 • Avatar
  Vasta Kats 28. november 2017 at 13:01

  Ma tean, et sa ei taha seda kuulda, aga mul oli täpselt sama “alkoprobleem”, kui tegelt rase olin, aga ise veel ei teadnud 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. november 2017 at 13:03

   Ei no ma usun täitsa, et rasedana on sama moodi, aga ma lihtsalt tean, et ma ei ole rase, sest ma ju just käisin spiraali paigaldamas, kus vaadati ultraheliga ka ja kinnitati, et ma ei ole rase ja pandi spiraal sisse. See oli mingi eee… kuu tagasi, aga juua pole tahtnud sama kaua 😀

   • Avatar
    Vasta Kea 29. november 2017 at 22:41

    Haha, kuidas sain mina teada oma rasedusest, nimelt käisin proove andmas ning samuti uuriti ka UHga ning ei midagi, läksin siis 4 nädala pärast uuesti proove andma ja hops öeldakse et 8+4 rase ? Palju õnne ?