LAPSED

jõulud ja magamine ja palavus ja unetus ja video

25. detsember 2017

Tahtsin tegelikult eile teha postituse meie jõuludest, aga kuna ma kirjutada ei viitsinud, tegin hoopis video, mille ma lisan postituse lõppu. Küll aga hakkas mind eile painama üks küsimus, mida ma pean küsima kõikidelt oma lugejatelt, kes on oma peikside ja abikaasadega aastaid koos olnud – kas te ikka veel magate kaisus? Kui ma meenutan meie suhte algust, siis kogu aeg magasime kaisus. Lausa sellist asja mäletan, et keegi blogis, et nad magavad oma mehega eraldi tekkide all ja ma mõtlesin kohe, et issand kui imelik, et siis ei saa ju kaisus olla. Eile öösel ma mõtlesin, et kui ma enda 220×220 suuruses teki pooleks lõikaks, kas me saaks kokku kaks normaalset tekki, ei suutnud magama jääda lihtsalt.

Mitte, et mul ajaga Kardo vastu midagi oleks tekkinud, et ma tast eemale hoida tahaks, aga no NII PALAV ON. Ma ei saa olla nii, kui Kardo mind kaissu võtab, sest ma oleks nagu mingi kuumakotis ja ma ei saa nii magama jääda. Mai saagi aru, et kas ma siis meie suhte alguses olin kuumale immuunsem, või on meie suhe lihtsalt surnud ja ma ei talu enam ta puudutust 😀

Muidugi tuleb lapsevanemana arvestada sellega, et keegi võib sulle nagunii ennast öö jooksul külje alla libistada ja seega ma tahaks nautida iga uneminutit ilma, et keegi oma 90 kraadise käe mulle peale või ümber paneb. Ma olen olukorra lahendand praeguseks nii, et ma mingi 30 sekundit ronin kaissu, siis rooman oma voodi poolele, kõhisen Kardo poole, keeran ennast oma tekiotsa sisse rulli ja üritan talveunne jääda.

Teemaväliselt lisan teile mõned pildid meie eilsest jõuluõhtust ja lõpetuseks lisan teile ka lubatud video, mille ma muuseas  eile kell neli öösel tegin. Ma lihtsalt ei suuda normaalsel ajal magama jääda enam peale tagasi Eestisse naasemist. Huvitav, mis juhtunud on, sest ma ei ela kaua nii üle, et lähen kell 4, pool 5 magama ja ärkan kell 9-10. Mul tuleb juba zombie tunne peale.

Kuidas endal jõulud möödusid ja mida head kingiks saite? Mina paljastan videos, et Kardo siiski tegi mulle kingituse ja see on maailma ilusaim kink 😀 

Loe ka neid postitusi!

56 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Miia 29. detsember 2017 at 11:59

  Me magame aasta läbi lahtise aknaga, niiet palav ei hakka kaisus, täiesti parajalt mõnna 😀

  • Avatar
   Vasta Miia 29. detsember 2017 at 12:07

   *Koos oleme olnud peaaegu 6 aasta ringis

 • Avatar
  Vasta Helery 28. detsember 2017 at 00:20

  Meie oleme koos olnud 7 aastat ja ikka mees krabab mind magama minnes kaissu. Kui mul palav hakkab siis ujun vaikselt kaisust ära. ?

 • Avatar
  Vasta Sussana 27. detsember 2017 at 02:24

  10 aastat koos ja algusest peale eraldi tekidega maganud. Ei kannata kui keegi külje all?

 • Avatar
  Vasta Eve 26. detsember 2017 at 23:12

  Elukaaslasega 4,5 aastat koos olnud. Kui samal ajal magama läheme, siis jääme kaisutades magama. Hommikul ärkame igaüks omas nurgas, vanem laps jalutsis ja beebi keskel ?

  Jõulud möödusid jõulutundeta taaskord.. aga vahva oli lapse emotsioone näha kinke saades ??

  Ja ommmg.. peiks tegi parima kingi – Nickelbacki kontserdipilet!! Büüd jääb üle ainult maikuud oodata ??

 • Avatar
  Vasta Kati 26. detsember 2017 at 23:00

  Ma suhte algusest saati kaisus maganud, alguses võttis elukaaslane mind kaissu nii et ma pm kadusin ära teki alla 😀 aga nüüd ajapikku on nii et tema tahab et mina võtaks ta kaissu, mind ta kaua kaisus hoida ei saa, kuna tal hakkab palav. Aga muidu kohe saab 3 aastat koos oldud.

 • Avatar
  Vasta Geiu 26. detsember 2017 at 16:02

  Ma.tahaks küll kaisus magada aga meie põngerjad hoolitsevad selle eest, et seda enamus ajast ei juhtuks 😀

  Noh, kui kaisus saame olla siis enamvähem läheb kohe asjaks ka?

  Kooselu aega koos 5a 😀

 • Avatar
  Vasta Geidi 26. detsember 2017 at 15:40

  Peale 4 aastat koos magamist magame me tihti ikka kaisus. Küll võtan mina abikaasa kaissu või tema ming v.a. kui elamises on palav.
  Pool ööd magame kumbki omalpool voodit aga enne magama jäämist ja ärgates oleme tavaliselt kaisus. Eriti äge on siis kui lapsed meie juurde tulevad ja järjekord on abikaasa, mina, väiksem poiss ja siis suurem poiss. Ja me kõik mahume 200×200 teki alla. Mis on killiv!! Teate kui palav on!
  Aga on ka öid kui ma rõõmsalt magaks kuskil voodi servas ja oleks nähtamatu.

 • Avatar
  Vasta Rrr 26. detsember 2017 at 11:09

  Ma ka ei kannata, kui keegi mu peale hingab. Kaisus nii tihti ei maga, kuna tema jääb 2 minutiga magama aga mul on uneprobleemid ja vahel kulub ausalt 5h, et magama jääda. Ma ei suuda kogu öö lihtsalt kuulata, kuidas ta mulle kõrva nohiseb. Aga üldiselt oleme kuidagi ikka ühendatud, kas minu jalad tema juures v hoiame käest v sõrmedest kinni. Nüüd talvel magame eraldi tekkidega, siis pole probleemi, et teine ära tõmbab ja öösel külm hakkab.

 • Avatar
  Vasta Ma 26. detsember 2017 at 10:02

  Mis kuradi asi sul seal piiksub kogu aeg, ah? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. detsember 2017 at 11:00

   beebimonitori aku hakkas tühjaks saama ja meil ei olnud patakaid 😀 see kestis nii kaua, et ma muutusin immuunseks ja ei pannud isegi tähele enam 😀

 • Avatar
  Vasta Biku 26. detsember 2017 at 02:53

  Ma olen hästi suure läheduse vajadusega, aga mu eks oli veel suurema ? me küll ei elanud koos vaid kaugsuhtes kaks aastat, aga see kuidas tema tahtis magada oli mulle vahepeal lausa ahistav. Terve öö konkreetselt lihtsalt tugevasti kaisus ja ma pidin mingi aeg saama oma ruumi ja ronisin teise voodi poolele, aga noh ikka oli mingi kontakt et kas käed olid koos või jalad puudutasid. Selline mulle meeldis, aga päris kaisus ei suudaks kodlgu aeg.

 • Avatar
  Vasta Katrin 26. detsember 2017 at 01:02

  4a kaisus maganud 😀 kui beebi öösel ärkab, siis ma võtan poja kaissu, aga mees poeb ikka ligi läbi une teiselt poolt. Mulle meeldib nii 🙂 hea soe magada.

 • Avatar
  Vasta kersti 25. detsember 2017 at 23:05

  mitte häbemekarvadest vaid habemekarvadest…ma ei usu et valesti kuulsin.muidu äge postitus

  • Avatar
   Vasta e-m 26. detsember 2017 at 22:16

   Ta ütles seda ilmselgelt meelega 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 26. detsember 2017 at 22:41

    kahjuks jah 😀

 • Avatar
  Vasta Tupsulotu 25. detsember 2017 at 22:45

  Kaisutame öö alguses paar min, maganud oleme terve suhte ja abielu eraldi tekkide all. Nii mugavam ja parem. Me mõlemad üksteise jaoks liiga palavad. Diivanil telekat vaatame enamasti küll kaisus olles.

 • Avatar
  Vasta p. 25. detsember 2017 at 21:41

  Algusaastatel on emotsioonid vist nii haprakesed ja elus, et selline väike asi nagu palavus ei häiri. Vb aetakse see kõik armunud oleku kaela, et armastus ongi ju palav. Mida palavam, seda suurem? 😀 😀 😀 Mul omal 15aastane suhe mehega, väga pikalt kestis see kaisutamise värk. Tal tuli enne ee, et ei saa kaisus olla. Mina olin pikalt külmavares, aga mida aeg edasi, seda rohkem hakkas mind ka lõpuks see palavus häirima. A rohkem hakkas häirima norskamine niiet harvad polnud korrad, kui ma üldse keset ööd nagu tige kaktus oma teki ja padjaga teise tuppa kolisin. Noh ja peale lapsi hindan ma vist liiga palju üksiolemist ning igat uneminutit ega taluks vist üldse mingit pikemat kaisutamist. Vähemalt mitte selle mõttega, et oh, davaiks, kobime ära magama ja ronime kaissu. Ärkvelolles on teine asi. Siis võib kaisutada küll.

 • Avatar
  Vasta Carry 25. detsember 2017 at 21:12

  Mallukas.. pekk on see, mis lisakuumust kaisutades lisab :D..nali.
  A mulle muidu ei meeldi kaisus magada..st et natuke võib, aga siis sureb mingi kehaosa ära, ebamugav hakkab, ka palav jne…seega une alguses võib nats kaisutada, aga siis edasi juba mitte 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 26. detsember 2017 at 11:05

   Võib jah pekist olla asi 😀

 • Avatar
  Vasta Lauraa 25. detsember 2017 at 19:55

  No ma ei tea, me 3.5 aastat koos ja ka niii palav hakkab kaisus 😀 Ronin oma suure teki sisse ja magan seal rahulikult. Mitte, et see välistaks, et kunagi kaissu ei poeks 😀 Ja näod vastakuti pole iial kaisus maganud, kuidas üldse saab? Mul saaks õhk otsa 😀

 • Avatar
  Vasta M 25. detsember 2017 at 16:33

  Oleme peaaegu 10a koos olnud ja endiselt meeldib armsamale kaissu pugeda ja nii-nii lähedal olla.

 • Avatar
  Vasta T. 25. detsember 2017 at 16:32

  Inimesed kommenteerivad, nagu olekski vaid kaks varianti, kas kaisus või mitte kaisus. On võimalik ka nii magada, et vahepeal võtad kaissu ja kui palav hakkab, lased kaisust lahti 😀 Niikuinii inimesed ju öösel keeravad ja pööravad, mõni isegi vähkreb. Terve öö ei olegi võimalik ju ühes asendis (kaisus) magada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. detsember 2017 at 19:44

   Ma just tahtsin sama asja vastu kirjutada kellelegi, et ma võin ka ju kaisus tahta olla ja siis lähen ka, aga ma lihtsalt ei suuda kaua 😀 Siis ronin oma poolele tagasi 😀

 • Avatar
  Vasta Sandra 25. detsember 2017 at 16:14

  5a koos ja ikka kaisus muidugi. Kui vahel tõesti megapalav on, et kaisus olla ei saa, siis keeran selja ja mees võtab seljatagant kaissu, siis ei ole palav. Enamasti ikka näod vastakuti.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. detsember 2017 at 19:44

   Issand, näod vastakuti ei ole ma NEVER suutnud olla, iuuuuu, ma vihkan kui keegi mu peale hingab 😀

 • Avatar
  Vasta Merka 25. detsember 2017 at 15:20

  Meil mõlemal 200*200 tekid . Vahest siiski üke vedeleb põrandal, üks ronib ikka teise tekialla tuttu . Või siis on see . Et mees krabab minu teki ka endale ja siis mina olen ilma ????

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. detsember 2017 at 20:00

   Peab alles suur voodi olema 😀

   • Avatar
    Vasta Merka 26. detsember 2017 at 08:36

    220*220 . ???

 • Avatar
  Vasta ema 25. detsember 2017 at 15:17

  koos elatud imeilusad 16 aastat ,sellest abielus 11 aastat ja kaisus magame siiani,voodiks on 1,5 inimese voodi ja tekiks 200* 200 ja meil on ruumi ülegi…………………..lapsi muide on 5………..ilusaid jõule!!!!!

  • Avatar
   Vasta Katu 25. detsember 2017 at 19:02

   Oi kuis tahaks sellist suhet:)

   • Avatar
    Vasta ema 26. detsember 2017 at 19:19

    suhe polegi alati olnud LILL ,aga kõik on lahendatav ja elu läheb edasi…………..aitäh….

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. detsember 2017 at 20:01

   Ma ei suudaks vist ennast mugavalt tunda nii väikses voodis, ma magan juba ise käed-jalad laiali 😀

   • Avatar
    Vasta ema 26. detsember 2017 at 19:17

    tead meil on kudagi kujunend nii ,et õhtul magama jäädes hoian mina meest kaisus ja ööse siis keerame, aga ikka alati hoiab kumb -kumbagi kaisus ja tänu sellele ongi se 1,5 inimese voodigi jube suur…………….

 • Avatar
  Vasta K 25. detsember 2017 at 14:43

  Oleme koos olnud veidi üle 3 aasta ja siiani magame kaisus 😀 alati magama jääme kaisus, öösel vahepeal oleme muidugi omaette, aga kui mibgi hetk korra ärkad öö jooksul siis ikka võtab uuesti kaissu, sest nii hea soe on 😀 ma külmavares ja mees täitsa radikas, saan ilusti sooja koguaeg 😀 suvel on seda nö eraldiolemist rohkem, sest jah siis on tõesti palav, aga siis meil alati jalad või kuidagi ikka üksteise vastus,

 • Avatar
  Vasta Kk 25. detsember 2017 at 14:28

  No mina magan ainult kõhuli ja kui keegi mulle käe peale paneb siis mul tekib kohe suremise tunne ja kopsud on lömmis. Seega meil ei ole kaisutamise kunagi olnud. Oosel vajan ma oma ruumi ?

 • Avatar
  Vasta Merilin 25. detsember 2017 at 14:23

  Me hakkasime kohe eraldi tekkide all magama.
  Sest mul peab tekk olema jalgade vahel ja üks pool kehast peab väljas teki alt olema ehk ma aelen enamuse teki peal ja võtan kaissu 🙂
  Talle sobis see sest ta magab ise täpselt samamoodi nii. Muidugi ta nende aastate jooksul võtab vahel kaissu ja ma teda aga ma ei kujutaks ette kui ma peaks võitlema teki pärast. Mu uni oleks siis jumala häiritud.

  • Avatar
   Vasta Laura 25. detsember 2017 at 21:15

   Nagu minu kirjutatud ?

 • Avatar
  Vasta J 25. detsember 2017 at 14:07

  11 a koos – kogu aeg eraldi tekkidega maganud ja kaisus ka mitte 😀 Kaisus hakkab palav, siis ei saa hästi liigutada (mul magamiseks suusataja asend). Sama tekiga on ka ebamugav, selja pealt pole tekk nii vastas. Puhkame niimoodi öösel hästi välja ja ei käi päeval teineteisele ajudele 😀

 • Avatar
  Vasta Kerli 25. detsember 2017 at 13:56

  Minule väga meeldib kaisus magada, lihtsalt niiii mõnus ja mu mehele ka meeldib. Muidugi ma olen selline külmavares ka niiet hakkabki just soe. Ja tavaliselt ta võtab kõik teki endale, siis mul ei jäägi muud üle kui kaissu ronida??

 • Avatar
  Vasta Kohalik 25. detsember 2017 at 13:51

  Me magame üldse eraldi tubades 😀

 • Avatar
  Vasta Monika 25. detsember 2017 at 13:48

  Olen olnud 14 aastat abielus ja ikka kaisutame, mitte küll koguaeg, sest tõesti palav on. Kaisutame rohkem magama jäädes ja hommikul kui ime juhtub ja mees veel voodis on aga öösel ikka mõlemad oma poolel?.

  • Avatar
   Vasta Monika 25. detsember 2017 at 13:51

   Tahtsin veel täpsustada, et meil on see radikas voodi mina mitte mees?.

 • Avatar
  Vasta Helina 25. detsember 2017 at 13:44

  Kaks aastat koos olnud ja ma ei taha kaisus magama jäämisest enam kuuldagi! Algul küll õnnestus, eks see oligi rohkem lähedusevajadus ja siis ei tundunud ta nii ahi ka olevat kui praegu. Lisaks ta käsi mõjub kohati raskena.

  Ühine tekk on küll, see nii palju probleeme õnneks ei tekita. Pigem see, et tema tahab õhtuti kaisutada, mina hommikuti..

 • Avatar
  Vasta P 25. detsember 2017 at 13:39

  Endiselt jääme magame kaisus, aga meil tekk 220×240 🙂 kuid vahel jääb sellestki väheks 😀 aga öösel ikka igaüks omas nurgas 😀 sama probleem, et hakkab palav lihtsalt, aga ikka kaisutame ka. Oleme koos olnud 4,5 aastat ja meil laps ka(Lendega sama vana), aga ta magab eraldi toas. Nüüd ostsime suurema voodi ka endale, 180×200 ja no ruumi on täiega, nii mõnus 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. detsember 2017 at 13:41

   Meil ka 180-x200 voodi, aga see tundub nii väike (enne oli 200×200 :D)

 • Avatar
  Vasta Tups 25. detsember 2017 at 13:22

  Ma olen see imelik, kes absoluultselt sellest kaisusmagamisest aru ei saa. Magama jäädes korra võib kaissu võtta, aga siis ma juba ootan, et keera nüüd selg ja võta oma 100kg käsi ära, et ma saaksin normaalselt hingata ja rahulikult oma teki sisse pesa teha ning magama jääda. Ühine tekk on täiesti välistatud, ma ei saa aru, kuidas on võimalik nii magada. Kõigepealt tuleb tuul vahelt sisse, siis kleebivad tagumikud kokku ja lõpuks tiritakse üldse tekk ära. Kummalgi oma tekk, vastavalt paksusele ka. Mul on kogu aeg palav, mehel külm ja magab villaste sokkidega 😀 Oleme 7a koos olnud, kogu aeg on olnud eraldi tekid. Lähedusele mõjub võib-olla just hästi, sest ärkveloleku ajal oleme kleepekad ja ripume üksteisel kogu aeg küljes. Magamine on magamiseks, siis jõuab pärast nunnutada ka 😀

 • Avatar
  Vasta Vaike 25. detsember 2017 at 13:21

  Minu pikimas suhtes olid asjad algusest peale nii, et mina kiunusin, et võta kaissu, paluuuuun. Vastuseks sain, et lase magada, raisk. Aga ma ei lasknud, olin nagu iminapp ta küljes. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 25. detsember 2017 at 13:25

   sul polnud palav või 😀

   • Avatar
    Vasta Vaike 25. detsember 2017 at 18:58

    Mul ei ole kunagi vist palav. 😀

 • Avatar
  Vasta K 25. detsember 2017 at 13:12

  Varsti saab 3 aastat koos oldud ja algusest peale oleme erinevate tekkidega magand. Õhtul peale kaisutamist ronin eraldi teki alla, sest mu mees on konkreetne radikas. Alguses ikka üritas kaissu võtta mind aga minu jaoks on täiesti võimatu magada nii. Hindan kvaliteetset und 🙂
  Sõbrannad muidugi pööritavad sellise jutu peale silmi.

 • Avatar
  Vasta Anett 25. detsember 2017 at 13:04

  Mul sama jama! Eile sain alles kell 5 magama heal juhul. Maya pole ka Eestis olles kordagi enne keskööd magama jäänud. Elu ikka Inglismaa aja järgi. Kuigi ega ma seal kunagi 3ni üleval polnud. Ei tea, mis ajma see on. Aga noh, vähemalt on täitsa valge selleks ajaks kui üles ärkame. Kuigi siis juba varsti pime ka. 😀

 • Avatar
  Vasta Anette 25. detsember 2017 at 12:46

  Koos olnud kaks asstat ja harva magame kaisus ainult ss kui tuju tuleb. Kuid siiski veel ühise teki all 😀

 • Avatar
  Vasta Kadri 25. detsember 2017 at 12:43

  Mul sama asi. Olen oma elukaaslasega 5 aastat koos olnud. Alguses magasime öösiti koguaeg kaisus. Nüüd on meil kaks last ja kaisus magamist on väga vähe. Ma ei taha ta kätt oma pea alla, muidu jääb kael valusaks. Veel ei taha ma kätt enda peale ega jalga, liiga raske. Lisaks kõigele on ta nii kuum, et mul hakkab samuti palav. Ainult nii palju kannatan, et magan tema vastas, muud ei taha, sest muidu ei saa magama jääda. ?

 • Avatar
  Vasta Hille 25. detsember 2017 at 12:36

  Sama asi. Ei kannata juba aastaid kaisus magada. Korra kaisutada võib, siis peksan mehe eemale! 😀

 • Avatar
  Vasta Birgit 25. detsember 2017 at 12:29

  Meie suhe on alles värske. Eile sai 10 kuud aga kaisus pole me algusest peale suutnud magada eriti. Tahaks küll kaisutada aga maksimum 10 minutit ja no ei suuda. Palav hakkab ja keerata ei saa. Siis tavaliselt veits kaisutame ja lõpuks kolime kumbki oma voodi poolele ära ja jääme tuttu. Vahel hoiame käest aga see ka kõik 😀 meile sobib. Jõulud muidu läksid väga hästi aga kopsupõletik kimbutab. Kingiks sain põdra jumpsuit’i, kella, tassid, voodipesu.