Uncategorized

ei, issand jumal, mul ei ole tervisekindlustust!

2. jaanuar 2018

Mul on täna väga hea päev olnud, aitäh küsimast, aga teil? Sain kõik oma käigud käidud ja vastuseks ühele kommetaatori küsimusele, et kas on ka valus see depinali, siis ma võin öelda, et ei olnud ta miskit. Jah, kuigi ei leidnud endale pimedat Ukraina vanamutti, siis jäin väga rahule Beauty Plaza ilusalongis Kailiga. Kuigi ma esiti arvasin, et see ei ole väga toiming, mille käigus ma hullult lobiseda tahaksin, siis ma võin öelda, et terve aja me just juttu rääkisime. Imelik vist oleks pigem tõesti vait olnud olla, sest noh, inimene ikka näpib sind siit-sealt ja et olukord vähegi mugavam oleks, siis võib juttu puhuda küll.

Pärast deppi seisin maja ees ja hakkasin endale taksot kutsuma, kui mulle meenus, et ma ju lubasin endale lõpetada selle aastaga selle paksuks emiseks olemise ja seetõttu vaatasin ma mapsist, et kui kaugel see arst mul ka asub. 900 meetrit. No jeesus, eks ma ikka võtsin jalad selga ja panin padavai arsti poole ajama. Väike asi ja väike vahemaa, aga see on vahemaa, mille ma enne oleks raudpolt taksoga läbinud. Nagu rasvunud emisele kohane.

Arsti juures hakkas jälle pihta üldine šokk teemal: “tal pole ju tervisekindlustust!”. Reaalselt inimesed on nii pabinas, nagu ma oleks vähemalt ilma käte-jalgade ja peata kohale tulnud. Hakkas juba registratuuris pihta.

“Eee, ma ei näe, et teil oleks täna aeg kirjas.”

-“Noo, ikka peaks olema, mulle tuli email ja puha.”

“Ei, siin ei ole mingit sellist aega kirjas….” jäi ta mind tuhmi pilguga vaatama, et pööra nüüd ots ringi ja pane minema.

*Näitan emaili, tema trükib midagi arvutisse*

“Aaaaa! Issand, aga teil pole ju tervisekindlustust!”

-“Jah, ma tean seda.”

“Aga siis te peate ju…maksma!” ütles ta lause lõpu nii tasakesti, nagu see oleks vähemalt olnud sama dramaatiline, kui et nüüd ma pean oma visiidi eest endale otsaette peenise tätoveerima või kolm kukke väikelaste silme all ära kägistama.

-“Eee, jah, ma tean. Just nagu eelmine kord.”

“Kaua teil siis kindlustust olnud pole?” ahastas tädi letis. “Siis tuleb ju alati maksta!”.

giphy-2241707

Ma hakkasin lõpuks naerma. Kas ma tõesti olen Eesti ainukene tervisekindlustuseta inimene? Vist küll, sest kui ma kabineti ukse taha istusin, pistis keegi pea uksest välja.

“Tere, kas Treimann?”

-“Jaa, tere-tere, olen Treimann.”

*Lööb ukse pauguga kinni*

Kaks mintsa hiljem avab uuesti ukse: “Kuulge, aga teil pole ju kindlustust!!”

-“Jah, ma tean…”

“Te peate siis visiidi eest maksma!”

tumblr_mdhevepsaf1riso5no2_400-5304079

-“Jah, ma tean…”

*Lööb ukse pauguga kinni*

Lõpuks sain mina ka kabinetti sisse, kus hakkas JÄLLE pihta.

“Nii, tulite spiraali kontrollima jah? Oott…OOODAKEEE… Teil pole ju…”

-“Jah, mul ei ole tervisekindlustust, jah, ma maksan selle eest ise,” pistsin ma juba naerdes vahele. “Kas teil ei käi siis kunagi ühtegi tervisekindlustuseta inimest, et see nii üllatav on?”

“Ei, ikka käib.” vastas arst mega rahulikult. Miks nad siis kõik nii traumeeritud olid mu haigekassa puudumisest, seda ma ei tea.

Arst vaatas mu üle, kõik oli kenasti korras. Sain ennast isegi ära kaaluda (68.3kg, issand) ja hakkasin juba ennast välja sättima, kui arst hüüds, et oodake nüüd, võtke arve ka. No selge, võtsin siis arve, mille peale vaatas ta mulle sügavale silma sisse ja rõhutas aeglaselt: “See tuleb ära maksta. Registratuuri!”.

See tõesti kõlas juba, nagu ma käiks seal iga kolmapäev “külma arvet” tegemas ja muudkui käis spiraale kontrollimas, ilma, et ma nende eest kunagi maksaks. See isegi seletaks natukene seda, miks kõik mind nagu pidalitõbist kohtlesid.

Olenemata sellest, et ma olen üks tervisekindlustusta elukas, olen ma suutnud aasta esimestel päevadel olla nii produktiivne olla, et olen Mari trenni pannud, Lende muusikatundi kirja pannud, registreerinud Mari 4-aastase tervisekontrolli ja pannud ka endale aja perearstile, et saada tervisetõend (“Kas te teate, et teil pole tervisekindlustust?”), mida on mul vaja selle jaoks, et ennast autokooli kirja panna minna. Regasin ennast täna ära ja 22. jaanuarist hakkan ma käima Autom Tallinna Autokoolis. Ahjaa ja jaanuari lõpuks panime endid kirja ka kohtumisele Eesti Asendusperede Liiduga, et arutada natukene seda, et ehk saaksime meie ka mõnda last aidata ja talle pere pakkuda, kui kellelgi seda vaja minema peaks. Sest noh, meil on siin üks eriti äge välja pakkuda.

Ah, mul pole enam aega siin pikalt lobiseda, sest ma sain endale eile Wii mängu, kus mul on mingi “eratreener”, kes on mulle tänaseks ühe trennikava koostanud ja minu töö on ainult enda kann diivanilt lahti ajada ja see ära teha, sest… miks ka mitte?

Kuidas teil endil tänane päev kulges? Ma tunnen ennast kuidagi võimsalt. Karvutu ja tervisekindlustuseta, kuid võimsalt 😉

Ps! Ei, palun ärge hakake mulle pakkuma viise, kuidas ma endale tervisekindlustuse saaks. Ma hakkan endale nüüd ise palka maksma ja saan selle vast uuest kuust. 

Loe ka neid postitusi!

79 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Siiri 6. jaanuar 2018 at 11:19

  Ee.. Mul pole nagu mingi 4a olnud seda, ja kusjuures ausalt ma KOGU aeg saan sama kotlemist nii perearstil, naistearstil, füsioteraapias jnejne. Ainult hambaarstid on normaalsed. Valetan, mul 3 kuud oli, aga siis sai laps 8. Enne keegi ei maininud ka, et see abikaasa kaudu võimalik on. 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Hdkskak 6. jaanuar 2018 at 02:11

  Mina käisin ka Autom autokoolis. Ei olnud üldse rahul sellega. Teooria õpetaja oli väga ülbe ja ninaka olemisega. Tegi mulle korduvalt solvanguid. Samuti ka teistele. See eest oli sõiduõpetaja väga-väga tore. Kokkuvõttes läksin Autom autokoolist ära ja tegin teises autokoolis ära. Sõiduõpetaja jätsin samaks. See oli parim valik, sest teooria tegin ma koheselt ka ära. Automi teooriaõpetaja väitis, et ma ei saagi kunagi lube kuna proovitest läks pekki. Kuigi ma ei õppinud midagi ja tegin teises koolis selle ära. Mitte, et see kergem oleks olnud vaid asi oli nende suhtumises.
  Valisin Atlanta autokooli kesklinnas. Load sain tehtud seal 2 kuuga. Eksamitega kordagi ei põrnud ega ka ARKi minnes.
  Mina jaa ei saa lube?? Naljatilk see teooriaõps ?

 • Avatar
  Vasta Ann Aal 4. jaanuar 2018 at 21:47

  Dafck did i just read?

 • Avatar
  Vasta liisu 4. jaanuar 2018 at 11:19

  Peale kooli lõpetamist olin paar kuud ilma tervisekindlustuseta, kuna ei leidnud väikses linnas omale sobivat tööd. Tegin juhutöid,millega saaksin õppelaenu maksta. Juhtus aga nii,et lõin kogemata oma jala vastu kappi siniseks ja paiste ning kahtlustasin muidugi luumurdu. Kui jõudsin (haapsalu) emosse valvearsti tuppa,siis selle asemel,et vaadata mu jalg üle, sain sõimamise osaliseks, et miks mul pole kindlustust. nutumaik suus mainisin, et lõpetasin just kooli ja pole tööd leidnud ja jalg väga valutab, aga see jutt arsti ei huvitanud, vaid pidas loengut,et noorel inimesel peab kindlasti kindlustus olema ja et ilma ei saa. Muidugi mainis ta iga teise lause järel,et pean kõik ise kinni maksma ja see pole mitte odav. Ma ei tea kas ta eeldas,et ma lähen siis sõnade “palju maksma” järel lonkides tagasi koju oma jalga silitama.

 • Avatar
  Vasta A-M 4. jaanuar 2018 at 11:02

  Beauty Plazas on kõige parem depileerija Regina. Tõsiselt tore ja professionaalne (olen seal kõik depileerijad ära “proovinud”). Ja selline väga hea jutuga, saab ka lobiseda terve sessioon. Samas selle Kailiga ei ole hea kogemus üldse…aga eks inimesed ongi erinevad ka 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. jaanuar 2018 at 11:22

   miks sulle Kaili ei meeldinud? Mul oli ta täitsa tore

 • Avatar
  Vasta c 3. jaanuar 2018 at 13:57

  Ma juba kommenteerisin, aga jälle väga hästi kirjutatud 🙂 Sulle on mingi uus hingamine tulnud. Tekstid jooksevad ja on kuidagi emotsiooni (huumorit) rohkem kui viimase aasta jooksul.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. jaanuar 2018 at 14:29

   Tead, ma eile ise ka vaatasin, et issand, ma olen nagu õppinud uuesti nalja tegema 😀 Vahepeal olin ikka super diip 😀

 • Avatar
  Vasta Kairit 2. jaanuar 2018 at 23:52

  Ma väga harva kommenteerin siin, aga nüüd tundsin, et pean. Kuna ma töötan traumatoloogias, siis tundub mulle hirmutav, et paljud kommenteerijad suhtuvad põlastusega ravikindlustusse ja medtöötajate pingutustesse selle tähtsuse rõhutamisel. See, mida naistearsti või perearsti juures maksma peate, on nohu. Kui aga vajate erakorralist abi, erakorralist operatsiooni (õnnetuse, trauma tagajärjel), siis erakorralise abi eest te ise maksma ei pea, aga medtöötajad poevad nahast välja, et leida teile optimaalne variant (ja operatsioon maksab PALJU, isegi kui see raha tuleb riigieelarvest, ei tule ta sealt sujuvalt ega valutult) ja lisaks on haigla opereeritud või ka konservatiivsele ravile jäetud ravikindlustamata inimesega hullult hädas, teda ei saa suunata järel- ja taastusravile ja samas ei saa teda ka erakorralise abi sildi all lõputult haiglas hoida. Puuduvad võimalused isikliku abivahendi soetamiseks soodustingimustel, mitte igaüks ei osta 200-300 eur eest endale ortoosi ja on pärast kojuminekut paari nädala pärast EMOs tagasi, enamasti jätkuvalt ravikindlustuseta. Teised jälle jätavad tulemata korduvasse kontrolli, sest siis nad juba peavad visiidi eest ise maksma ja no äkki ikka ei ole vaja, nemadki võivad olla varsti tagasi näiteks infektsiooni tõttu, palju õnne 4-nädalase haiglaravi puhul. Raskematel juhtudel asutakse kibekiiresti vormistama puuet, et saada ravikindlustus ja ka sellega peab enamasti tegelema haigla (sotsiaaltöötaja), sest patsient ise lamab voodis ja vaatab lakke, tema sugulasi see enamasti ei huvita, küll aga rõhutavad nad igal võimalikul juhul, et ei saa kodus hooldamisega hakkama. Nii et kui te ei pea ise ravikindlustust oluliseks, ei tasu sellesse siiski põlgusega suhtuda, sest elus vaja minev arstiabi ei pruugi piirduda ainult naistearsti juures käimisega ja kindlasti on medtöötajatel väga palju põhjust ravikindlustust elementaarseks pidada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. jaanuar 2018 at 00:24

   Muidugi on sinu toodud näited arusaadavad ja vajalikud, aga ma räägin konkreetselt paarikümne eurisest visiiditasust, mida nii suure šokiga rõhutakse. Nagu… jeesus, ma tean ise ka, et mul pole kindlustust, ju siis see on minu valik olnud või nii :D? Muidugi ei ole keegi me kaitstud suure õnnetuse või opi eest, siis ongi kellad, nagu öeldakse, mis sääl ikka. Parem oleks muidugi jah, kindlustust omada.

  • Avatar
   Vasta Kirsi 3. jaanuar 2018 at 10:19

   Ma ei tea, mis mullis need med töötajad elavad. Reaalses elus vahel pole riikliku tervisekindlustuse saamine sugugi nii lihtne. Mônikord pea vôimatu, kui just rahakott puuga seljas pole.

 • Avatar
  Vasta Liine 2. jaanuar 2018 at 23:50

  Kas 4 aastaselt kohustuslik kontroll lapsel perearsti poolt? Peaks ka ehk minema last näitama.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. jaanuar 2018 at 00:26

   Mai tea kas on kohustuslik, aga kuna me Lendega käisime aastases kontrollis (ja see on kohustuslik) siis perearst ütles, et tulge näidake Mari ka ette.

   • Avatar
    Vasta M 3. jaanuar 2018 at 13:21

    Tegelikult on kohustuslik lapsega igal aastal kuni kooliminekuni kontrollis käia. Koolis jälgib last kooliõde ning perearsti juurde tuleb pöörduda II, V ja IX klassi lõpus.

    • Avatar
     Vasta Maria 3. jaanuar 2018 at 21:51

     Ei ole kohustuslik. Krapsakamad perearstid lihtsalt ise tahavad ja mu meelest igati tore tahtmine.

 • Avatar
  Vasta Helery 2. jaanuar 2018 at 23:44

  Jeppiii, palju õnne autokooli minemise eest! ?

 • Avatar
  Vasta JJ 2. jaanuar 2018 at 23:41

  Saab neid ITK arveid ka ülekandega maksta, ei pea registratuuri.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. jaanuar 2018 at 00:27

   Peal oli jah kontonumber ka, aga mulle öeldi, et kohemaid registratuuri 😀

 • Avatar
  Vasta Tr 2. jaanuar 2018 at 22:21

  Mul polnud ligi 4a tervisekindlustust ja sain ka pidevalt selle paanika osaliseks justkui ma ise ei teaks, et ma kindlustatud ei ole ? Eriti jabur oli minu jaoks olukord kus kiirabi mu lapse haiglasse viis ja kindlustamata isikuna pidin ma selleks, et oma 3 AASTASE lapsega haiglasse jääda maksma 30€ voodikoha eest nagu ma tuleks vabatahtlikuna hotelli ööbima ? Muidugi mul polnud sellega probleemi aga haiglas küsiti korduvalt, kas olete siis maksmisega nôus ja pidin isegi allkirja andma ? “Ei teate, ma viin oma vedelikupuuduses oksendava lapse koju tagasi parem”! Ajuvaba

 • Avatar
  Vasta AiriR 2. jaanuar 2018 at 20:55

  Aga, kui sa abielus oled, kas sulle siis ei laiene abikaasa tervisekindlustus automaatselt? Või olen ma midagi kuskil valesti mäletanud!?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 21:00

   Laineks, kui abikaasa käiks tööl. Kardo on aga lapsehoolduspuhkusel.

   • Avatar
    Vasta Helena 5. jaanuar 2018 at 09:12

    Kus selline seadus kirjas? Üritasin leida infot, aga tulutult. Olen ka abielus ja mehel puudub tervisekindlustus, aga automaatselt pole talle midagi laienenud, kuna eesti.ee lehelgi kirjas, et ta on kindlustamata.

 • Avatar
  Vasta s1 2. jaanuar 2018 at 20:53

  Kuna ma ise eestis ei ela aga hambaarstil ja muud arstid käin siin, siis täpselt sama jama. Teil pole ju kindlustust 😀 Nii tüütu. Ja siis see veel vilgub neil Suurelt ja Punaselt PUUDUB RAVIKINDLUSTUS EESTIS. Siis alati ajab naerma, õnneks mul on euroopa kindlustus kaart, siis ajab asja ära 😀 aga sama pull. Nagu mis see teie asi on, kas olen kindlustatud või ei. Ma ju maksan nagunii.

 • Avatar
  Vasta Ellu 2. jaanuar 2018 at 20:51

  Mallukas sul ju ettevõte?? Uuri kas uue seaduse järgi juhatuse liikmele rakenduv ravikindlustus sulle ei laieneks??

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 21:01

   Sõbrad… ma tõesti ei küsinud nõu, kuidas ma saaks tervisekindlustust. Ausalt, ma saan aru, et te tahate aidata, aga see on kolmas postitus, kus ma vastan 377 korda samale küssile 😀 Seepärast lisasin ka postituse lõppu vastava lause, et jah… Tänks aga no thanks 😀

  • Avatar
   Vasta Kirsi 3. jaanuar 2018 at 10:21

   Juhatuse liige ei saa seda ka tasuta. Niisama ei laiene siin midagi.

 • Avatar
  Vasta k 2. jaanuar 2018 at 20:07

  Mallukas, sa oled lihtsalt imeline inimene! Ja ma pole never kellegile peale mu oma mugulate nii öelnud, nii et asi on tõsine 😀 (Ma lugesin seda Asenduspere lauset neli korda)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 20:40

   Ah, mis sa plärad. Me lihtsalt Kardoga oleme arvamusel, et kõik inimesed peaksid aitama kuidagi, kui võimalust ja tahtmist on. Ja meil on 😀 Lapsed on imelised, olgu omad või kellegi teise omad.

 • Avatar
  Vasta Mir. 2. jaanuar 2018 at 20:04

  Mis see asenduspere tähendab? 🙂 nagu adopteerimine või lasteküla moodi korraldus?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 20:39

   Ma kopin sulle inffi: Lapse loomulik kasvu- ja arengukeskkond on tema perekond. Selleks, et laps saaks kasvada oma perekonnas, on riigi kohustus toetada vanemaid laste kasvatamisel. Olukorras, kus aga vanemad ei suuda ka toe korral kindlustada lapsele turvalist perekeskkonda ning vanemlikku hoolt, on riigi ülesandeks tagada lapsele sobiv asendushooldus väljaspool tema enda perekonda. Kõige üldisemas tähenduses mõistetakse asendushooldusena lapse eest hoolitsemist väljaspool tema sünniperekonda kas lühi- või pikaajaliselt. Asendushoolduse vormideks on: lapsendamine, perekonnas hooldamine, eestkoste ja asenduskodu.

   Meie mõtlesime selle perekonnas hooldamise peale – rohkem seetõttu, et lapsendada saab tegelikult ju vaid neid, kelle vanematel on hooldusõigus ära võetud, aga enamikel ju pole.

   • Avatar
    Vasta üks ema 2. jaanuar 2018 at 23:47

    Kallis Mariann. Kirjutan Sulle teist korda – eelmisel korral kirjutasin ka lapsendamise teemal. Minu kolm lapsendatud last hetkel juba magavad ja on muidugi maailma parimad, aga esimesed aastad nendega olid meil üle mõistuse rasked. Nii ööl kui päeval. Asenduskodu vajav laps on nii katki, et Sa ei kujuta ette, kui väga katki. Sellised lapsed teevad katki ka inimesed, kellega nad kokku puutuvad. Sa pead kaitsma ennast, oma abielu ja oma tüdrukuid. Lendest nooremat last Sulle arvatavasti perehooldusele ei anta, aga igasugune vanem laps võib pärast esimesi päevi osutuda mitte lapseks, vaid hundikutsikaks. Kindlasti peate läbima kõikvõimalikud koolitused, mida teile pakutakse – et natukenegi mõista ja aimata, mis olukorrad teid võivad ees oodata. Raamat “Hulkur Rasmus”, mille põhjal kõik eestlased arvavad lapsendamisest kõike teadvat, on kaunis muinasjutt, päris elus tuleb võidelda õiguse eest peresse tulnud võõrale lapsele kasvatusõigusega täiskasvanu olla. Mitte ametnikega, need on toetavad ja head, vaid lapsega, sest ma juba ütlesin, asenduskodu vajav laps on väga-väga katki. Võib-olla saaksite esialgu pakkuda hoopis tugiperet? Tugiperes käib laps näiteks nädalavahetustel ja koolivaheaegadel, aga elab põhiliselt ikkagi esialgu lastekodus. Siis saaks sõprussuhte üles ehitada nii, et laps õpikski teid usaldama nagu tädi ja onu – nagu sugulasi, kes tavalistelt laste ju olemas on. Ja teil oleks rahulikum ja turvalisem, et juhul kui lapskülaline lähebki endast välja, lõhub või kellelegi liiga teeb, on teil ikkagi järgmise külastuseni aega hinge tõmmata. Soovin igatahes jõudu ja kannatlikku meelt, ka selle mõtte täideviimisel!

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 3. jaanuar 2018 at 00:27

     Jaa, see on kõik väga õige jutt. Ega me ju lähmegi alles kohtuma ja niiöelda vabas õhkkonnas natukene sellel teemal juttu puhuma, mitte midagi kivisse raiuma. Aga aitäh nõu eest!

    • Avatar
     Vasta Carry 3. jaanuar 2018 at 14:57

     See on väga mõistlik soovitus. Osa peredest loobub tegelikult juba esmasel vestlusel, teine osa koolitustel..väga vähesed saavad hakkama. Peab 100% pühendunud olema.

     • Mallukas
      Mallukas 3. jaanuar 2018 at 15:05

      Eks näis 🙂

 • Avatar
  Vasta Marju 2. jaanuar 2018 at 19:54

  Oh. Autokooli lubade eest peavad maksma ka need, kellel on kindlustus 😉

 • Avatar
  Vasta Ma 2. jaanuar 2018 at 19:39

  Kuule, sul tervisekindlustus on muidu vä?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:52

   Räägime parem sellest, et mul pole tervisekindlustust 🙁

  • Avatar
   Vasta Ma 2. jaanuar 2018 at 22:11

   No aga siis sa pead ju ise maksma kõigi tervishoiuteenuste eest!? Tead seda?? Ma tean, kuidas sa saaksid tervisekindlustuse. Tahad, annan nõu?

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 22:23

    Jumal, palun anna!

   • Avatar
    Vasta Ma 2. jaanuar 2018 at 22:29

    Jää rasedaks! Seda sa ei teadnud nagunii!

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 22:33

     seda pole keeg tõesti pakkunud ka veel 😀

 • Avatar
  Vasta Ebe 2. jaanuar 2018 at 19:31

  Targutan vahele, et autokooli arstitõend nagunii maksab, olgu tervisekindlustus või mitte, oli vist midagi 30 eur kanti..
  Aga muidu – ikka head uut aastat teile ja kõigile kes seda lugeda viitsivad!
  Poolteist nädalat puhkust seljataga, nüüd jälle poole auruga töölainel, kuna lapsi käib sel nädalal lasteaias veel vähe.. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:52

   20 euri öeldi mulle 😀

 • Avatar
  Vasta K.M 2. jaanuar 2018 at 19:29

  Ergo kindlustus pakub samuti ravikindlustust,pealegi mõistliku hinnaga.Kui olulisi terviseprobleeme pole,tasubki valida soodsam pakett,sest miks maskta rohkem,kui arstil käin harva.Pealegi kasutavad seda kindlustust paljud vabakutselised.

 • Avatar
  Vasta Johanna 2. jaanuar 2018 at 19:27

  Automi autokool väga hea. Käisin ise seal ja väga toredad õpetajad. Georg ja Volli eriti 🙂 Kas valisid teooria E-õppena või käid kohapeal tundides?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:53

   Ma mõtlesin e-teooria võtta, aga nad soovitasid ikka kohal käia

   • Avatar
    Vasta Kiivi 2. jaanuar 2018 at 22:28

    Just alles mõned päevad tagasi sain oma juhiloa kätte ja võin omast kogemusest öelda, et teooria.ee on väga asjalik keskkond ning saab liiklusteooria selgeks küll. Igasugu erinevad videod ja liiklustestid ja õppekaardid, väga bueno! Ma arvan, et eriti kasulik oleks käia kohapeal loengutes ja siis lisaks kodus iseseisvalt teooria.ee keskkonnas möllata. Ma muidugi ei tea, kas selline võimalus üldse olemas on…

  • Avatar
   Vasta Kätlin 4. jaanuar 2018 at 23:49

   Ma käisin ka Automis ja supertoreda Georgiga sõitsin – maailma chillim õps. Hea huumoriga ja vahva ka niisama juttu puhuda. Võtsin e-õppe ja mõned korrad käisin ka kohal. Load käes ja hea kogemus!

 • Avatar
  Vasta C 2. jaanuar 2018 at 19:15

  Ma kaalun 68.1 ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:53

   ma ikka kõva 200g raskem 😀

 • Avatar
  Vasta Kadri 2. jaanuar 2018 at 19:08

  Palju see kontroll siis maksis, et seda nii düdamest rõhutama peab?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:53

   kontroll oli 30 ja UH 20 😀

 • Avatar
  Vasta Inks 2. jaanuar 2018 at 19:05

  Tõsiselt, kui seal Asendusperede Liidul arvutit ei ole või Googeldada ei viitsi, on kahju.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:55

   ära muretse, kindlasti on neil arvuti ja kindlasti oskavad nad googeldada. Aga et lastel siis paremaid võimalusi oleks, kui minu juures, siis loodan, et oled juba ise avalduse sisse andnud :)?

 • Avatar
  Vasta E 2. jaanuar 2018 at 18:58

  Võiksid kirjutada kunagi postituse wiist 🙂 kuidas meeldib ja kas soovitad

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:54

   mul see nii vähe aega olnud, kolm päeva vist alles 😀 aga siiani on üsna motiveeriv ja mugav ise kodus trenni teha, Mari õppis supermariot mängima 😀

   • Avatar
    Vasta Carry 3. jaanuar 2018 at 14:59

    Jaa..mind hakkas ka huvitama..kui kunagi aega saad, kirjuta pliis.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 3. jaanuar 2018 at 15:06

     Ma ei tea ainult, kaua ma seda kasutama peaks, et adekvaatselt soovitada oskaks 😀

 • Avatar
  Vasta kuks 2. jaanuar 2018 at 18:56

  Oooo Mariann,kui palju maksma pidid arstil? Mul endal vaja ka spiraaliga kontrolli minna ja haigekassat pole

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:55

   ma just vastasin ühele, et visiit 30 ja UH 20 🙂

 • Avatar
  Vasta A. 2. jaanuar 2018 at 18:55

  Mul ka puudub ravikindlustus sest otsistasime mehega mõelmad kodus olla lapsega. Pole siiani probleemi selles näinud.

 • Avatar
  Vasta K.A 2. jaanuar 2018 at 18:55

  Eieii sa ei ole ainukene ravikindlustuseta inimene 😀
  Mul ka kindlustust ei ole ja eelmine nãdal kogesin just sama mida kirjutasid ???
  Selle vahega ,et ma sain lausa sõimata arstil ,et ma noor inimene ja miks kindlustust ei ole ?
  Aga tuim nagu olen siis vastasin viisakalt ,kui ma jõuan maksta siis kas mul peab kindlustus olema ilmtingimatta ???
  Sellepeale läks ta näost punaseks . 🙂
  Jõudu ja jaksu sinu tegemistes 🙂

 • Avatar
  Vasta Vesper 2. jaanuar 2018 at 18:49

  Ma olen ka helistanud ja palunud retsepti, mille peale hetk hiljem hüüatati, et aga teil pole kindlustust, peate maksma täishinna. Mis oli tavalise 6 euro asemel 8 eurot… Et noh, pidime kõik kuu aega tatart ja kuivikuid sööma tänu sellele suurest vaesusest, aga mis seal ikka.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 19:56

   issand, mitte ainult 2 euri vahet!!! 😀

 • Avatar
  Vasta K 2. jaanuar 2018 at 18:47

  Homme viimast vahetust tegema, siis lähen puhkan veits:D seega ootan juba tööle minemist:P

 • Avatar
  Vasta m.i 2. jaanuar 2018 at 18:38

  räägi parem mis hea Wii mäng see sul on?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 18:40

   Mingi Wii “Your Shape”

 • Avatar
  Vasta Emilia 2. jaanuar 2018 at 18:29

  Täna oli viimane puhkusepäev enne tööle tagasi minemist, seega magasin algselt muidugi poole lõunani aga siis koristasin veits, pesin pesu ja tegin süüa. Ja väike 15 min joogat ja 10 minutit kerget trenni ka 😀

 • Avatar
  Vasta kate 2. jaanuar 2018 at 18:27

  Hehe. See tuletas mulle meelde, kui ma oma pojaga EMOs kunagi kaisin. Kuna ka pole haigekassat meil (ei ela Eestis), siis ka tunti mulle kaasa nagu esitaksid USA m6istes k6rge haiglaravi hinna 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 2. jaanuar 2018 at 18:25

  Haha, naljakas see arstide reageering 😀 Usas maksavad enamus, aga meil eestis ikka enamasti tasuta ja inimesed võtavad seda nii iseenesest mõistetavana 🙂 aga tubli, et autokooli lähed. Ma ise feilisin seal täiega ja nüüd siiani foobia sõitmise ees 🙁 ehk saan ka kunagi hirmust üle ja proovin uuesti.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 18:26

   ma olen ka kunagi autokooli feilinud 😀

   • Avatar
    Vasta Kiivi 2. jaanuar 2018 at 22:41

    Mina 17-aastaselt feilisin, 27selt tegin ära. You can do it! ?

 • Avatar
  Vasta K 2. jaanuar 2018 at 18:24

  Hahahah, nii tüüpiline. 😀 Mul ei olnud ka mitu aastat tervisekindlustust (nüüd olen rase) ja minu jaoks ei olnud see absoluutselt mingi probleem, sest ma ei käi kuskil mujal arstil kui ainult naistearstil ja seal iga kord mainiti, teil ei ole tervisekindlustust 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 18:26

   Muidu nagu ei ole jaa vaja, kui tihti ikka inimene mööda neid arste käib 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 2. jaanuar 2018 at 18:24

  Ma juba ootan kommentaari, kus keegi targutab : et sul peaks automaatselt tervisekindlustus olema, sest sul alla 3 aastane laps?? huvitav, palju neid komme tuleb ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 18:25

   sul on see au mulle seda öelda 😀

  • Avatar
   Vasta C 2. jaanuar 2018 at 19:17

   Jäin mõtlema korra, et a miks pole, aga meenus, et Kardo lapsega kodune 😀

 • Avatar
  Vasta Marga 2. jaanuar 2018 at 18:23

  Sa siis ju eriti usaldusväärne, ma pole enne jalga arstilabineti ulse vahele saanud, kui arve registratuuris makstud ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 2. jaanuar 2018 at 18:25

   Ju siis sa VEEL kahtlasem, kui mina :D:D