KURB ON OLLA

mõistus ei ole oma teha

5. jaanuar 2018

Ma vannun teile, et see moment, kui vanajumal mõistust jagas, olin mina ennast sättinud sinna järtsu, kus saiakesi pakuti. Seks ajaks, kui mul sai söödud sai, olid mõistusest alles ainult riismed ja isegi need sai üks teine vend enne mind omale, seega jäin mina puhta ilma.

Reaalselt, ma ei ole päris täpselt kindel, mis otsaga ma eile mõtlesin, kui siin Mangi horoskoopi jagasin, sest ma vist unustasin ära, et ma olen paraku liiga suurte lugejanumbritega veebipäevikukene, et see kellelegi märkamatult mööda libiseks. Mõtlesin, et jumala eest, miks ma ei või enda ostetud asja heast südamest jagada, aga nüüd saan aru küll, et see oleks sama hea, et tuleb uus ajakiri/raamat välja, ma skännin sisse ja rahumeeli jagan teiste inimeste tööd ja vaeva tasuta.

Mul sõbranna soovitas, et ma peaks endale puude taotlema, sest siis saaks ma iga oma lolli käigu puhul (üle nädala), käes üles tõsta ja siira pilguga kinnitada, et ma lihtsalt ei ole võimeline enda sõnade eest vastutama. Noh, nagu väike laps, et ma ju tahtsin sõpradele ka näidata, et mis neile Mangi horoskoop uueks aastaks lubab. Mis teha, et mul nii palju netisõpru on… Tänapäeva nutimaailm, pole midagi teha.

Mis siis muud teha, kui juba akvokaatidelt kirju tulema hakkas, siis võtsin kõik kiirelt maha, aga ütleme nii, et mure sellega lahendatud pole, sest neil jääb ikka õigus sisse nõuda minu kaudu tekitatud jama tõttu neile saamata jäänud tasu. Ma küll ise tahaks loota, et need, kes seda siit lugeda jõudsid, tegid seda rohkem huvi pärast niisama ja ei oleks enivei seda muidu ostma läinud, aga no ega iial ei tea, mis Ekspress Grupi suured pead sellest asjast arvavad ja mitu milli sisse kasseerivad.

Kui ma nüüd suure arve saan, siis ei jää mul muud üle, kui teha kui ikka klassikat ja öelda, et klge, tarbisite teenust – tarbisite. Ma komme ei taha, aga kandke raha pliis asjade eest, mille eest te alguses ei teadnud, et raha maksta tuleb. Muidu lõpetan võlavanglas või kohtus. Oma lapsi seekord mängu tooma ei hakka, nad ei oska arvutit kasutada ega horoskoope lugeda, aga võite muidugi nende armsa näo peale mõelda, kui te mind Viru väravate kõrval, müts jalge ees, laulujuppi kähisedes näete.

Pagan, ei saa esimest kohtuasjagi lahendatud, kui juba teise lollusega suudan napilt uue kaela tõmmata.

Loodame, et 28. eluaasta mulle seda mõistust juurde toob. Lugesin, et peale 30dat eluaastat hakkab see mõistus hoopis nürinema, nii et mul on suht koht täpselt 2 aastat aega, et natukenegi areneda :D

Ps! Kellel siiski ikka veel huvi Mangi horokat lugeda, siis kirjutage mulle, ma saadan… (okei, too soon vist, see oli nali! :D). Tegelikult minge naks-naks Delfi lehele SIIN ja makske neile südamerahus see paar euri ja lugege terviseks. Et noh, jah… just sayin’….Kes juba siit enne lugeda jõudis, siis soovitan rahakotirauad irvakil hoida, sest ma võib-olla tulen varsti kraapima :D

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

158 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Karusmari 9. jaanuar 2018 at 15:46

  Tead, mina ka ei imestaks, kui Sul oli mingi kokkumäng maalehe või ekspressi v kellega iganes. Sina jagad horoskoopi, saad klikkide pealt korraliku nutsaka. Olgem ausad.. kindlasti oli palju lugejaid. Kuna ikkagi noo tasuta horoskoop. Arvasid vb tõesti, et ah mõni sott tuleb trahvi, aga küll ära maksan. Ja miks sa seda horoakoopi seal hakkasid jupp haaval maha võtma üldse?kohe kui helistati, oleks pidanud terve postituse maha võtma. Aga sa hakkad seal kemplema veel. Olen su blogi lugeja, aga mu arvamus muutus sinust.

  • Reply Mallukas 9. jaanuar 2018 at 16:20

   Ei ole siin mingit kokkumängu ja ma reaalselt ei arvanud, et nad päriselt mingit trahvi teeks. Ma ju täitsin nende korraldused, vastasid veel, et tänud kiire reageerimise eest ja siis, pauhhhh, maksa 6500 euri. Õnneks muidugi minu elu sinu arvamusest ei muutu, aga mis sinna ikka teha, kahju. :)

   • Reply Karusmari 9. jaanuar 2018 at 17:52

    Ega minu elu ka ei muutu. Lihtsalt arvamus ?

    • Reply Mallukas 9. jaanuar 2018 at 17:58

     Tjah ja ma vastasin su arvamusele oma teadmise :D

 • Reply Veiko Sull 7. jaanuar 2018 at 09:08

  Pole su blogi kunagi lugenud ja nüüd uudist kuuldes, et Mangi horoskoop tasuta saada tormasin seda kohe tegema. Milline pettumus, seda ei olegi enam. Nojah, raha eest ma seda lugema nüüd küll ei hakka.

 • Reply Nipitiri 6. jaanuar 2018 at 18:03

  Eelmise aasta horoskoop pandi delfi foorumisse kohe ülesse ,siis polnud mingit rahanõuet.http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?21,14148889

 • Reply Mia 6. jaanuar 2018 at 16:25

  Kusjuures ma oleks täpselt sama teinud ja samamoodi jaganud. Kuidagi selline loogika, et kui ma selle eest maksnud olen, siis võin jagada. Ju ma olin samas järjekorras kus sina :D

 • Reply Liina 6. jaanuar 2018 at 13:22

  Tegid ja tunnistasid tehtut.
  Kuid… lase neil kindlasti esitada tõendid, mis tõendavad, et saamata jäänud tulu on 5320 eurot. Saamata jäänud tulu kujutab endast VÕS § 128 lõike 4 kohaselt eelkõige kasu, mida isik oleks vastavalt asjaoludele, eelkõige tema poolt tehtud ettevalmistuste tõttu, tõenäoliselt saanud, kui kohustust ei oleks rikutud või õigusvastaselt kahju tekitatud. Kahju väljendub isiku vara oodatud suurenemise ärajäämises.
  Kas tõesti ühel päeval ja mõne tunniga suudeti selline kahju tekitada (eelnevat eeldan, kuna Sina jagasid horoskoopi 05.01.2018 ning Õhtulehe artikkel avaldati 05.01.2018 20:45)?
  Fakt on see, et majandustegevuses saamata jäänud tulu hindamine võib olla keeruline, kuna kõiki asjaolusid, mis tegelikus elus võinuks tulu saamist mõjutada, on tagantjärele keeruline või lausa võimatu tuvastada, mida on ka Riigikohus leidnud.
  Lisaks eelnevale uuri, millest koosnevad õigusabikulud summas 1 104 eurot. Ei saa märkimata jätta (juhul, kui ma nüüd ei eksi), et üleeile lisasid horoskoobi ja eile juba kiri kahjunõudega. Kui ma ei eksi, siis esindaja tasu määramisel lähtutakse tasumäärast, milleks on 10-kordne Vabariigi Valitsuse kehtestatud tunnipalga alammäär. Näiteks ühes asjas lähtuti esindaja tasu määramisel vandeadvokaadist esindaja tööst, mis on käsitatav kõrgelt kvalifitseeritud juristi tööna, millest tulenevalt on peetud põhjendatuks lähtuda õigusabikulude kindlaksmääramisel tunnistajatasu 10-kordsest tunnipalga alammäärast (2018 minimaalne tunnipalk 2,97 eurot). Siin tekib küsimus, kui mahuka ja aeganõudva tegevusega on tegemist ning kui keerukas on juhtum. Olen arvamusel, et sarnaseid juhtumeid lahendavad nad igapäevaselt, mida tõendab ka nende kahjunõude koostamise ja saatmise kiirus!

  • Reply asfg 6. jaanuar 2018 at 16:44

   Kuule, ära rohkem kellelegi nõu anna, ausalt… sul on kõik segamini nagu puder ja kapsad, esindajad, tunnistajad, alammäärad… See on ohtlik, kui mõni sind uskuma jääb.

   • Reply aaa 7. jaanuar 2018 at 01:04

    sul endal on kõik segamini, esimene kirjutaja räägib õigust :D

 • Reply Melmari 6. jaanuar 2018 at 12:35

  Mallu,

  ära põe.Küll need sinu järgijad ja kummardajad maksavad nii, et jääd veel plussigi.

  • Reply AM 16. jaanuar 2018 at 10:56

   Miks sa pead nii taun olema :D Sorry, no offence

 • Reply K. 6. jaanuar 2018 at 11:40

  Hei Mariann!
  Sa võiks nõuda aruande palju nad reaalselt mangi horoskoobi pealt viimased kolm aastat teeninud on, siis näeks kas see summa on kasvav või kahanev. Seega nõuda näha ka selle aastane kasum. Kas ja paljuga nööritakse.

  Parimat!

  • Reply K. 6. jaanuar 2018 at 16:39

   Selle aasta kasumina mõtlesin summat, mis nad juba teenisid ja eelmiste aastate summadega võrreldes näeb ära paljuga nad miinusesse jäid või ei jäänud. Vb niisama nöörivad sind, sest nägid et hea väike kopikas sinu pealt teenida.

 • Reply Mimm 6. jaanuar 2018 at 11:05

  Ma ei ole Sinu suur austaja aga praegu on mul tõesti Sinust kahju. 5000 eurot!!? Mis mõttes selle horoskoobi jagamisega kahju nii suur olla võis. Palju see leht siis maksab, 100 eurot või? Olgem ausad, tean sellest horoskoobist ja kui võimalik, siis loen seda…tasuta. Oleks teadnud, et see Sinu blogis üleval, oleks seda ka lugenud aga ostma ei hakka ma selle pärast küll ei lehte ega midagi muud. Oma rahaga on mul parematki teha kui muinasjuttude eest maksta või pigem ostan siis muinasjutu raamatu oma lastele :) Ja seda enam, kui Maaleht nüüd enda nime sellise asjaga määris, ei taha sellest lehest midagi kuulda ja soovitan ka tuttavatel mitte osta ega tellida. Ka eelmisel aastal jagas seda keegi kuskil täismahus ja sain piiluda aga ei tea, et siis oleks sellist trahvi järgnenud. Kahjuks ei oska Sulle nõu anda, kuidas sellest nüüd välja sipeda aga selline tuntumate inimeste risti löömine, on lihtsalt haige tegevus…
  Pea püsti, pole eksimatu meist keegi ning edu Sulle ja Su perele!

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 12:12

   mitte 5000, vaid 6424

 • Reply Iiv 6. jaanuar 2018 at 10:32

  Kui palju on meedia Sinu instast ja fb võtnud materjali ning nendest teemasid teinud skandaalsete pealikirjadega, et klikke saada?? Ilmselgelt tuleks sul edaspidi selles suhtes nüüd hoiak võtta

 • Reply M 6. jaanuar 2018 at 10:23

  Lugesin su postitust ja mõtlesin -on ikka tüüpiline käitumine kuulsustega ,küll on ikka üle liialdatud ,sina ei tahtnud ju halba! Nüüd lugesin nende endi kirjutatud versiooni ja siis mõtlesin -tüüpiline Mallukas ,kergelt pohhuiist.
  Ma ise usun et kõik oleks saanud ilusa lõpu kui sa oleks lihtsalt kohe selgitanud viisakalt et võtad KOHE kõik maha.Okei sa ei olnud netile lähedal.Kardol on kindlapeale su blogile sissepääs (tundute sellised inimesed olevat kes ei varja 1teise eest midagi) ja ta oleks selle sinu eest ära teha saanud .
  Ma arvan et ainus õppetund on siin see et teisi inimesi tuleb respekteerida ja kui keegi ikka on pannud töö ja vaeva ajalehe/aasta horoskoobi alla ,siis oleks tilnud sellest kohemaid aru saada ,vabandada ja kohemaid maha võtta .Sul on vahel raske endale vigu tunnistada ja ongi vaja puust ja punasest ette näidata mis ja kuidas sa valesti tegid .
  Isegi kui nad sinult nüüd kohtu kaudu raha nõuavad (mille ma usun et su lugejad ka sulle annetavad) siis kirjuta neile üks korralik vabandus ja selgita enda käitumist. Mitte kuskil facebookis pisaratega vaid inimese moodi otse inimestele ,kellega sul probleem on .

  • Reply maria 6. jaanuar 2018 at 16:25

   eks selline palk tuöebki sellistele inimestele.. vaata mismoodi ta ise köitub inimestega oma blogides- materdab ja mõnitab neid kes tema arvamusega nõus ei ole! Korra oli mul isegi kahju temast, kuid igaüks on oma õnne seppe ja ALATI tuöeb kõik kolme kordselt tagasi!!

 • Reply Imbi 6. jaanuar 2018 at 10:18

  Maaleht kirjutab oma kommentaaris, et enne võlanõude esitamist püüti sinuga korduvalt nii telefoni kui ka meili teel ühendust saada, et sa artikli maha võtksid. Lisvad, et võlanõuet mõjutas ka blogija jäik suhtumine. Nii et sa ikkagi suhtlesid nendega enne, kui võlanõue esitati?

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 12:14

   Ma olen seletanud ju küll ja veel, et ma sain kolm kõnet. Üks Delfist ja maalehest, suht jutti tulid need, nendest sain aru, et “sellises mahus” ei või horokad üleval olla. Tegingi selle peale need nn poolikuks. Siis sain uuesti maalehest kõne, et isegi nii ei tohi need üleval olla, ok, võtsin siis maha aga enda horoka jupikese veel jätsin. 1/3 sellest. No ja siis sain juba advokaadi kirja.

   • Reply johan 6. jaanuar 2018 at 15:46

    kuuldavasti oli päevakangelane kõigi kolmega ülbitsenud.

    • Reply Melmari 6. jaanuar 2018 at 17:29

     Mis on ju täitsa usutav.

 • Reply Fänn 6. jaanuar 2018 at 09:27

  Horoskoop küll Kalade osas sellist jama ette ei näinud. Sa peaks äkki Mangi nüüd ise kohtusse kaebama, et seda asja seal horoskoobis kirjas ple. Muudel märkidel on küll kirjas, et sellele nädalal saad kiiruseületamise eest 50 eru trahvi..

  Kurb, et selline ilukirjandus.. nii palju muresid tekitab. Arvatavasti on tegemist kõige kallimalt makstud 5 lk materjaliga maailmas.. lausa kulla hinnaga?

 • Reply jurist 6. jaanuar 2018 at 01:06

  Õhtuleht on avaldanud Maalehe tegevtoimetaja kommentaari (muutmata kujul), kus öeldakse, et ei nõuta saamata jäänud tulu, vaid “otsest varalist kahju autoriõiguse astmestiku pinnal”. Väga huvitav oleks homme lugeda lehest, mida juristid sellest arvavad. Mis see otsene varaline kahju on ja kuhu see autoriõiguse astmestik juhatab? Autoriõiguse seaduse järgi ikka lepinguvälise kahju hüvitamise sätete juurde, mis nõuavad kahju suuruse tõendamist.

 • Reply M. 6. jaanuar 2018 at 00:36

  No on rumal eksimine tõesti…
  Aga sellise trahvinõude eest ma vist jagaks kogu horoskoopi, see summa peaks kõik kenasti kinni maksma küll :)
  Ps ma ei jõudnudki lugeda, mis mulle lubatakse…

 • Reply Ave D. 6. jaanuar 2018 at 00:33

  Ja also!
  Mine neile vastu sellega, Aga emotional stress Sle!!? Palju Sinu txxvoime kadus?’ Jne jne

  It’s a two way street

  • Reply Piiks 6. jaanuar 2018 at 12:48

   Mida sa situd meie eesti keelt? Fuiii

   • Reply maria 6. jaanuar 2018 at 16:28

    ma ka lugesin ja mõtlesin ”ahh?” :D

    • Reply Vesper 6. jaanuar 2018 at 23:02

     Vastulauset koostades võikski seda keelt kasutada, vaatavad et tegu puhta debiilikuga ja jätavad rahule. (Igaks juhuks mainin, et see oli nali.)

 • Reply Kaak 5. jaanuar 2018 at 23:54

  “Maalehe peatoimetaja Andres Eilart sõnas Elu24-le antud kommentaaris, et Mallukat hoiatati korduvalt õigusrikkumise eest, kuid suhtumine oli jäik ja jätkati Maalehele kuuluva materjali kasutamist: «Vaidlust ei ole selles, et blogipidaja reprodutseeris 04.01.2018 Ekspress Meediale (Maaleht) kuuluvaid teoseid vähemalt 17 korral, tegemist on materjalide mitmekordse kooskõlastamata kasutamisega.”

  Postimees, “Ekspress Grupp nõuab Mallukalt 6000 eurot! Lisatud Maalehe peatoimetaja kommentaar”
  https://elu24.postimees.ee/4366405/ekspress-grupp-nouab-mallukalt-6000-eurot-lisatud-maalehe-peatoimetaja-kommentaar?_ga=2.235128455.726109170.1515134039-2000030256.1508029421

  Kas eilart valetab või hoiatati korduvalt? Kui, siis mitu korda?

 • Reply Kristiina A. 5. jaanuar 2018 at 23:50

  Sa ei tohi neile alla anda! Olen malluka poolt sest need sionistidest autoriõiguslased on läinud liiale. Väide,et Mallukas blogiga raha teenib on jumala vale. Võiks olla tõesti nii nagu alati: ärilisel eesmärgil keelatud,muul juhul mitte. Ma olen teinud Facebookis nii ja enamus on.. 4-5aastat tagasi olid artiklid vabalt saada ka tasuta ning ajalehed elasid ikka ära. Aitab neile selle eest et maksan lugemise eest. Rehkendagu lekked siis hinna sisse! Need kes lugemise eest maksnud jäetagu rahule seni kui pole äritulu teenitud. Enesetapu mõtetele ajab see elu siin riigis. Mallukas tee ära sellele riigile. Vihkan meediat ja riigi võimu. Isegi vabariigi aastapäevast on savi ja hümnist ka savi. Vaat selle pärast. Elu oli normaalne sajandivahetusel kui oli juba internet..
  Tõstku või 2x hinnad! Vabadus maksab ka midagi. Mõni aasta tagasi oli piraadipartei täiesti seaduste piiril tegutsemas. Püüdsin juba varem ühendust võtta aga meil ei tööta. Neil oli FB leht. Nad ei võideldnudki ärilise varastamise nimel vaid just selliste lolluste vastu nagu see(inimene ise ostnud) või Eiffeli torni pimedas pildistamise keeld mida kõik rikuvad.. Õigesti teevad.

  • Reply Vallo 6. jaanuar 2018 at 07:45

   Jaa, tunda on elust kibestunud muttide oksendamiskohaga. Neile, kes oma lolluses arvavad, et on kõrgemal kõigest. Muuseas, Kristiina, ära paar kuud palka küsi ja tööta tasuta. Nagu mainisid, tasuta elab ikka ära.

  • Reply T. 6. jaanuar 2018 at 08:05

   Mine Soome!

  • Reply Kodanik 6. jaanuar 2018 at 09:24

   Lugupeetud Allekõrs. Sa muud ka teed kui internetis istud? Mine välja ja naudi loodust, värsket õhku.

 • Reply Ave D. 5. jaanuar 2018 at 23:37

  Omaltpoolt,
  Esiteks-toestagu palju VARASEMALT selles ajaraamis on neilt seda artikklit ostetud.
  Teiseks-miinusta kohe inimesed, kes olid sellel postil väga lühikese aja,Ehk ei “tarbinud” Seda “toodet”.
  Kolmandaks-palju neil Oli “hitte” sellel arikklil. Ja küsi must-valgel seda infot. Juurde See, et analoogsed lehed “ostavad” enamasti kllikke juurde-no et ikka “pop” oleks. Ehk eestist vxljas olevad klikid. Miinusta veel need. ja siis löö Trinytile ja Ekspess Grupile omapoolne pakkumine! Sada prossa ROHKEM küsivad nad NAGUNII! Lih see on Sul toestatav MIS See kahju neile TEGELIKULT oli.
  Ja kui ma kuidagi aidata saan on Sul mu e-mail nii, et kirjuta julgelt!
  (Kodus nii IT-s kui ka juuras ja ekspess grupp pole suur sober kaa:D)

  • Reply Juhuslik suusataja 6. jaanuar 2018 at 03:55

   Kahjunõue ei tule ju sellest, et mitu klikki tehti või kui pikalt keegi postitust luges või lugenud, mitu lehte müümata jäi jms. Nõue on esitatud puhtalt Ekspress Meedia autoriõiguste rikkumiste eest.

   Ekspress Meedias on tasud kirjas:
   200 eurot ühekordse kooskõlastamata materjali kasutamise eest;
   320 eurot korduva (kaks või enam) kooskõlastamata materjalide igakordse kasutamise eest.

   Delfis avaldati Maalehe kommentaar, et Mallukas reprodutseeris Ekspress Meediale kuuluvaid teoseid vähemalt 17 korral.
   Siit siis väike matemaatika 200 + 16 X 320 = 5320 ja sellele lisaks õigusabikulud.

   Väidetavalt võttis Maaleht korduvalt ühendust, et autoriõiguste rikkumine lõpetataks, aga seda ei tehtud.

   Asi haiseb halvasti Malluka jaoks.

   • Reply jurist 6. jaanuar 2018 at 13:03

    Asi haiseb küll jah. Jurist seda nõuet vist ei koostanud, sest tegu on ühe artikli, mitte 17 erineva artikli kopeerimisega. Tegu on ühekordse rikkumisega, sest kõik artikli osad kopeeriti ühes kommentaariumis. Artikli osi ehk tähemärke on 12, mitte 17, aga kuna Mangi horoskoop oli üks terviklik artikkel, siis seda 17 erinevaks materjaliks nimetada ei ole võimalik. Materjali ülespanemine toimus paari tunni jooksul ja selleks ajaks, kui Mallukaga esimest korda ühendust võeti, oli kõik juba üles pandud. Midagi täiendavalt üles ei pandud. Mallukas reageeris mõlemale telefonikõnele sellega, et kärpis avaldatud materjali. Järelikult on alusetu isegi see väide, et esimesele nõudmisele esimene rikkumine lõpetada ei reageeritud.
    Jääb selgusetuks, milline “õigusabi” see on, mida koguni 1000 euro eest osutati selle nn väikese matemaatilise tehte tegemisel. Õigusteadmisteta isik võibolla ei kasutaks enne teise poole seisukoha saamist väljendit “vaidlust ei ole selles, et”. Vaidlus päris kindlasti on selles, kas tõesti on tegu 17 erineva materjali ja/või 17 erineva edastuskorraga.
    Nõue on esitatud Ekspress Meedia kasutajatingimuste rikkumise eest. Need kohalduvad lepingupoolele ehk isikule, kes ostis Maalehe. Kui need on tarbija suhtes ebamõistlikud tüüptingimused, siis on nad tühised. Seda ütleb Eesti seadus ja iga jurist teab seda. Sinna võib sisse kirjutada ka mitmemillised nõuded. See ei tähenda, et kohus need välja mõistaks, kui sellist kahju tekitatud ei ole.
    Autoriõiguse rikkumise korral on tegu seadusest tuleneva keelu rikkumisega ja saab esitada lepinguvälise kahju nõude.
    Mõlemal juhul tuleb kahju nõudjal tõendada kahju kandmist.
    Eesti õigus välistab üheselt kahjunõude alusel rikastumise. Teiste sõnadega saab nõuda ainult reaalselt tekkinud ja tõendatud kahju (kas oma vara vähenemist ehk otsest varalist kahju või saamata jäänud tulu).

  • Reply a.k 6. jaanuar 2018 at 16:25

   Kirjutada Sa küll ei oska, ükskõik, kui kodus

 • Reply Gretukas 5. jaanuar 2018 at 23:19

  Mallukas sina oled paljusid aidanud ja nüüd oled sina see keda tahaks aidata, ja ega sa paha tahnhd aga me kõik eksime and it’s okey :)

 • Reply Mangi abiline 5. jaanuar 2018 at 23:08

  Vot nii juhtub kui aasta alguses ERR-is hümn mängimata jätta.

  Täpsustan ka pisut horoskoopi. Nimelt, 19. juulil 2018 kell 17:00 kuulab Jüri Tartus muusikat ja Janari koer on sellest häiritud, sest bassid on liiga põhjas. See oli algsest horoskoobist välja jäänud lõik.

 • Reply Killu 5. jaanuar 2018 at 23:03

  Tegin ülekande:) Sa pole üksi!!! Ja peale makse tegemist sai minu 3,5a plika pin kalkulaatori kätte ja pean oma koivad panka viima, et see lahti saada:D

  • Reply Tete 6. jaanuar 2018 at 00:04

   Oi lõbus, meil mängis laps pin-kalkulaatori lukku välismaal. Tuli hoopiski laenu twha, et Eesti tulekuni hakkama saada.

   • Reply Tohmu 7. jaanuar 2018 at 10:12

    Teemasse mittepuutuv küsimus, aga väga huvitab, et miks on välismaal hakkama saamiseks pin-kalkulaatorit vaja? Kes üldse kasutab sellist asja tänapäeval?!

 • Reply aile 5. jaanuar 2018 at 23:03

  Pakun et hommikuks on raha koos..

 • Reply väike Myy 5. jaanuar 2018 at 22:56

  Vahel on meil kõigil mõistus nagu “siil udus” Juhtub paremaski peres. :) Jummel tänatud, et ei komminud seda posti. Minult klikki ei tulnud, kuigi olin juba kirjutamas kui haige on see horoskoobi jama ja mis inimestel ometi ajudes toimub aga siis mõtlesin, et enne kommimist peaks lugema, et pole kena kritiseerida lugemata. Kuna see värk käib ikka korralikult vastu maksa siis loobusin lugemisest ja ka kommist.
  Päriskindlasti tõi see sinu jagamine huvilisi juurde, eriti peale kustutamist otsiti otse lehelt endalt võimalusi. Seega suurte Onude Vaesus Hirm võiks seekord jääda taltsutatuks. Tuleb hoopis lisa, läbi sinu blogi reklaami kaudu tiksub ohtralt lisa, sest ikka leidub neid kel kasvõi ajaviitks on see 3,….€ peenraha.

 • Reply Indrek Silver 5. jaanuar 2018 at 22:45

  Looja küll, võinuks sa kirjutada, et sind inspireeris tähti uurima IM horoskoop. Ei leidnud vastuolusid. Leidsid, et kui Veenus ongi Perse tähtkujus, tuleb arvestada nende ja nende tagasilöökidega jne jne. Tule ja võta kinni, et tähtede ning planeetide asend on Igor Mangi poolt nii seatud nagu nad praegu on.
  Või,,,, et IM tõlgendu on kuidagi autoriõigusega kaitstud? Tead ei ole. Samale tõlgendusele võid ka sina pretendeerida. Sel lihtsal põhjusel, et IM (ja teiste teamtaoliste) iginal puudub tõestatud elik juriidka alla käib põhistus. Jälgi sõna – põhistus.

 • Reply Hiietark 5. jaanuar 2018 at 22:31

  Kui pead maksma, siis ei pea kustutama. Jaga rahumeeli seda horoskoopi edasi

 • Reply M 5. jaanuar 2018 at 21:50

  Buduaar ja Delfi pidevalt kopeerivad sinu blogi ja teevad loo. Miks nemad sulle ei maksa ?

  • Reply Evelyn 5. jaanuar 2018 at 22:52

   Hea küsimus!

 • Reply Kadri 5. jaanuar 2018 at 21:44

  Ma isegi arvan et see summa võib olla õigustatud kui artikkel maksis 3.99 vms. Mulle tundus ka seadust tundmata, et õige pole seda jagada. Aga enda jao lugesin ära! Mul isiklikult pole mingit probleemi sulle 1-2 eurot kanda ja ma usun et ka paljudel teistel. Ekspress Grupiga kohtusse minna on liigne aja ja raha kulu ja arvan et jääksid ka kaotajaks. Selline jama sööb närvid seest ja seda ei soovi kellelegi. Pane konto nr ja kui üle jääb saad selle apsakaga hoopis rohkem head teha :)

 • Reply jurist 5. jaanuar 2018 at 21:41

  Võibolla siin eespool on seda juba öeldud, aga sul tuleks võtta jurist, kes koostab neile vastuse. Mitte mingi sõbranna, kes on juurat õppinud, vaid pädev jurist. Eesti õiguses ei mõisteta välja summat, mis ületab reaalselt põhjustatud kahju. Kui kaua siin need kopeeritud horoskoobid rippusid? Kindlasti on sul võimalik vaadata esiteks, mis kellaaegadel sa erinevad horoskoobid lisasid, ja mis kell kõik nad kustutasid. Seejärel on võimalik vaadata, kui palju blogis klikke oli selle aja jooksul. Kui pole võimalik, siis päeva keskmise külastavuse saad ju ikka kätte. Nendest klikkide arvust tuleb võtta mingi protsent, sest 100 protsenti ükskõik millisest auditooriumist ei osta ju Maalehte. Isegi mitte jaanuaris.
  Kahjusumma 5000 eurot ja veidi peale näitab, et avaldaja arvates jättis enam kui 2500 inimest neile maksmata 1.99 eurot oma horoskoobiga tutvumiseks. See on nende saamata jäänud tulu vaid siis, kui selline arv inimesi tõesti oleks soovinud Maalehe horoskoopi osta, ja jättis selle ostmata vaid sellepärast, et juhuslikult Malluka blogist väga piiratud aja jooksul seda juba luges. Konkreetseid küsijaid oli ju vaid paarkümmend. Kuidas kavatseb avaldaja tõendada nende inimeste arvu, kes jätsid 1.99 eurot selle lühikese ajavahemiku jooksul selle blogi tõttu maksmata? Tõendada, et see arv on 2500 või üldse selles suurusjärgus, on ilmselt võimatu. Järelikult on sellises summas hüvitise nõudmine põhjendamatu.
  Ka ei kulu väikese nõudekirja koostamiseks õigusabi tunde 1000 euro eest. Isegi mitte siis, kui sellele liita nõudmine horoskoop maha võtta (advokaadi telefonikõne).
  Soovitan leida pädev jurist, koostada vastus ja pakkuda kompromissina mõistlikku hüvitist. Selle saad oma andmete järgi välja arvutada.
  Õige on ainult see, et horoskoope poleks tohtinud siia kopeerida ja kättesaadavaks teha, ja et iseenesest on Maalehel õigus nõuda saamata jäänud tulu. Aga kindlasti mitte selles suurusjärgus.

  • Reply jurist 5. jaanuar 2018 at 21:47

   Lisan, et Maaleht peaks eraldi tõendama ka seda, et kõik, kes said nende horoskoobi tasuta, said selle tasuta just sellest blogist. Esiteks on küsitav, kuidas peaks Maaleht üldse sama prognoosida, kui paljud oleksid horoskoopi osta tahtnud (see arv võib ju aastati kõikuda ja ostuotsust ei tee ju kõik inimesed paari tunni jooksul, millest siin käib jutt). Teiseks on võimatu tõendada, et kõik nn vargad said varastada selle blogi abil. Aga kahju nõudja peab tõendama, et just see, kellelt ta nõuab, on põhjustanud talle saamata jäänud tulu.

   • Reply karu 5. jaanuar 2018 at 22:56

    Jurist, mis siin juhtumis arusaamatut on? Mina tahaks hoopis teada, mis ajal tehti Mallukale esimene kõne, et rikub reegleid ja kaua peale seda veel asjad ülal olid?

    Väljavõte üldtingimustest Maalehe kodukalt:
    Materjalide refereerimine
    8.2. Väljaannetes avaldatud materjale võib refereerida ühe lause ulatuses, sealjuures ei tohi refereeritav lause olla pikem kui originaalartikli esimene lause. Reegel kehtib sellisena, kuni pole tehtud muid kokkuleppeid. Reegel kehtib ka juhul, kui refereeritakse Väljaande artikli refereeringut mõnes muus väljaandes.
    8.3. Kui Väljaannetes avaldatud materjali on refereeritud suuremas mahus, on Ekspress Meedial õigus küsida selle eest tasu järgnevalt:
    8.3.1. 200 eurot ühekordse kooskõlastamata materjali kasutamise eest;
    8.3.2. 320 eurot korduva (kaks või enam) kooskõlastamata materjalide igakordse kasutamise eest.
    8.4. Kustahes meedias (internetis, paberväljaannetes, raadios, televisioonis jne) refereerides tuleb alati nimetada Väljaannet kui allikat. Internetis refereerimisel tuleb peale allika nimetamise avaldada refereeringu juures link originaalartiklile.
    Materjalide kopeerimine ja levitamine
    8.5. Väljaandes avaldatud materjalide kopeerimine ja levitamine on ilma Ekspress Meedia eelneva nõusolekuta keelatud.

    • Reply jurist 6. jaanuar 2018 at 00:48

     Materjal ehk artikkel on üks ja sama. Nende vältav kasutamine lühikese ajavahemiku jooksul ei ole ilmselt ka korduv kasutamine. Ajaleheartikli, mille Mallukas ostis ja mida ta loata jagas, ostis ta eraisiku, tarbijana. Tarbijaga sõlmitud lepingu ebamõistlik tüüptingimus on tühine, sest tarbija ei saa seda läbi rääkida ega mõjutada. Ebamõistlik on siin kahjutasu suurus. Lisaks puudub Eesti õiguses võimalus kedagi kahjunõudega karistada. Välja mõistetakse ikka ainult reaalne ja tõendatud kahju. Kõike seda ütlevad Eestis kehtivad seadused. Lepingutesse ja reeglitesse võib kirjutada kõike, aga vastuolu korral seadusega jääb peale ikka seadus. Küsida võib loomulikult kõike.

   • Reply op 5. jaanuar 2018 at 23:08

    Kui sellist loogikat kasutada, siis saaks kohtumenetluses tasaarvestada nende tulu kuivõrd paljud lugejad kommenteerisid, et tänu sinu postitusele nad ostsid Maalehe.

    Samuti on Riigikohus leidnud, et õigusabi kulude mõistlikuks suuruseks saab pidada tunnitasu 120 eurot käibemaksuga või -maksuta (vt RKTKo nr 3-2-1-115-14, p 14). Tuleb hinnata kulude põhjendatust ja ajakulu. Kahe e-maili kirjutamine ei võta 10 tundi.

    Igastahes kõige lollim asi mis teha saad on tuimalt maksta neile see ära. Pls don’t.

    • Reply S 6. jaanuar 2018 at 08:36

     Need õigusabi kulud on tôesti üle môistuse, küsida 10 tunni eest, kui horoskoop oli üleval paar h, äkki mang ennustas neile ja hakkasid päev varem tööle vns..

  • Reply Ave D. 5. jaanuar 2018 at 23:39

   Muide Trintyga kulub küll ! Julgelt!

 • Reply Maris 5. jaanuar 2018 at 21:28

  Paku maalehele tasuta reklaamipinda vms. Oleks aus diil küll ?

 • Reply Jurist 5. jaanuar 2018 at 21:21

  Kahjunõude summa peab seadusest tulenevalt olema põhjendatud ja täpselt dokumenteeritud. Praeguse info kohaselt tundub, et täpseid andmeid ei ole kahjunõude esitajal olemas, seega summa osas on võimalik pidada läbirääkimisi (loe vähendada 2 korda). Ära lase endale liiga teha!

  • Reply Indrek Silver 5. jaanuar 2018 at 23:11

   Praegu tundub, et blogi pidaja peab maksma. Juhtumi sisu on tõlgenduses, täpselt nagu muusikapala või muu sellise puhul. Kuna tõlgendust on OTSE kopeeritud, siis …. mina laseks kõrvad lonti. Praegu! Tulevikus? Kuna tähtede seisu igas minutis ja sekundis saab määratleda, võib blogi pidaja anda neile täpselt sama tõlgenduse nagu keegi IM… ja avaldab ta selle oma autorluse all, sest tema oskused astroloogiavallas annavad täpselt sama tulemuse.
   Ning väga naljaks on vaadata kui õnnetu prokuror püüab kinnitada, et siiski – merkuuri sattumist deklinatsiooni jupiteriga sai näha (ja tõlgendada) vaid IM.

 • Reply Pirje 5. jaanuar 2018 at 20:33

  Paku neile diili – kirutad mõned artiklid näiteksmaal elavatest noortest naistest, peredest. Sul on taga lugejaskond, kellest Maaleht näiteks ei oskaks und ka näha, Sinu väärtus on lausa uus kliendigrupp, ehk siis ikka kordi suurem sellest summast, mida nad hetkel on küsida taibanud. Ma pole aastaid suurt lehti lugenud, aga sedapidi, nagu sina maal elavate inimeste reaalsusest suudaks kirjutada, sinder, ma lausa ostaks mõne lehe, et seda lugeda.

 • Reply mary 5. jaanuar 2018 at 20:30

  nii eeskujulik ja armas sinust,et ikka süü omaks võtsid,mitte ei hakkanud end õigustama, nagu tavaliselt sellistes olukordades tehakse :D

 • Reply S. 5. jaanuar 2018 at 20:21

  Panin ka väikse kopika teele, anna siis ikka teada, kui palju kokku oled saanud :)

 • Reply Laura 5. jaanuar 2018 at 20:14

  Mina lugesin siit ja olen valmis maksma, palun anna oma konto nr :)

  • Reply Jane 6. jaanuar 2018 at 13:57

   Mariann Treimann
   EE272200221029834243

 • Reply Janw 5. jaanuar 2018 at 20:05

  Mariann saigi mingi 6000? kahjunõuet? aga kes tahavad teda aidata siis: Mariann Treimann
  EE272200221029834243 mingi kandke paar euri.

 • Reply Kertu 5. jaanuar 2018 at 19:55

  Ma arvan, et kollane ajakirjandus juba pasundab sellest, et Mallukas sai tänu Mangi horoskoobi jagamisele ülisuure trahvi. Ja siis nüüd kõi inimesed, kes pole veel seda horoskoopi ostnud tormavad seda nüüd kibekiirelt ostma, kuna tahavad oma silmaga näha ja lugeda seda horoskoopi, mis maksab sõna otsese mõttes kullahinda ?. Nii, et Mallukas nõua neilt nüüd reklaamiraha vastu ?. Ma arvan, et peale tänast kasvab Mangi horoskoobi ostjate arv rekordilseks. Jäin ise ka eile hiljaks ja ei näinud enam siin oma horoskoopi ja ega siiani väga huvitanud ka aga peale tänast skandaali tekkis küll huvi ?. Saan aru, et ega jah see jagamine õige tegu polnud ja vb jäi neil tänu sellele väike tulu saamata aga no nii suur trahv on juba üle mõistuse palju. Aga tea, et Sul on palju toetajaid ja koos saame selle raha kenasti kokku ?

 • Reply mann 5. jaanuar 2018 at 19:00

  Mallukas, ole pai jaga oma konto numbrit! Kui iga lugeja saadab euri või kaks ongi summa varsti koos! Ise ei saanud sinu jagatust osaks kuna jäin hiljaks aga kahju sind aidata pole küll! Sa aitad alati teisi ja seekord on sinul abi vaja! Teeme ära!

  • Reply Janw 5. jaanuar 2018 at 20:03

   Mariann Treimann
   EE272200221029834243

 • Reply Kadi 5. jaanuar 2018 at 18:59

  25 eluaasta pidi olema see piir, kui ajurakud enam ei uuene. Vanad säilivad, aga uusi ei tule lihtsalt juurde. Omast kogemusest võib öelda, et vist peab paika. ?

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 19:01

   ok siis mul juba hilja

  • Reply Indrek Silver 5. jaanuar 2018 at 23:12

   Juurde ei tule, aga arenevad kuni 28. eluaastani. Pealik on rääkinud!

 • Reply Katre 5. jaanuar 2018 at 18:52

  Mina lugesin su postitust õhtul, lehe aga ostsin juba hommikul. Seega ei huvitanud mind horoskoop ise, aga klikk läks kirja, niiet statistikast -1 maha minu eest ?

 • Reply Kätlin 5. jaanuar 2018 at 18:22

  Tere
  Asja Sinu jaoks õiglase(ma)ks lahendamiseks soovitan Sul võtta jurist või advokaat, kes on autoriõigustele spetsialiseerunud ning temaga konsulteerida.
  Sa jaatad asjaolu, et EG-l on nõudeõigus Sinu tegevuse tõttu, see aga ei tähenda, et Sa peaksid nõustuma nende nõude suurusega. Utoopilised tunduvad nii saamata jäänud tulu numbrid, kui ka õigusabi kulud. Kindlasti on Sul alus neilt saada informatsiooni, millele nad oma nõudesumma suuruse leidmisel toetuvad. Samuti õigusabi kulusid tõendavaid dokumente. Nende andmete alusel Sa näed, kas nõutavad summad on Sinu hinnangul põhjendatud või mitte.
  Sealt omakorda edasi saad otsustada, kuidas on Sul mõistlikum edasi asjaga minna, so kas nõue olemasoleval kujul kinni maksta, nõude suuruse ja tähtaja ning maksetingimuste osas läbi rääkida või kohtusse pöörduda.
  Parimat!

  • Reply jurist 5. jaanuar 2018 at 21:43

   Kohtusse pöörduda on mõtet ainult vastaspoolel. Mallukal on mõistlik nõue kas kinni maksta või saata enne tähtaega vastus omapoolse ettepanekuga.

 • Reply Njah 5. jaanuar 2018 at 17:53

  Mis muidu Mangi horoskoop lubas Kaladele (kas kohtucase’e on tulekul)? Või suurte trahvisummade makmist? Vmt jama kaela? Kui ei, ja Sul tuleb, siis on see puhta petmine ju :) (Maalehe/Mangi poolt)

  • Reply Hmm 6. jaanuar 2018 at 09:06

   Minu arvates kaladele lubati tähemärkidest kõige paremat horoskoopi. Ma ise ei lugenud, kuulsin kuskilt lühikokkuvõtet.

 • Reply Kiku 5. jaanuar 2018 at 17:53

  Eriti nõme. Oli seal siis kirjas, et jagada ei või? Mina ei lugenud ja polex ostnud ka.

  • Reply TR 5. jaanuar 2018 at 22:13

   Palun, Ekspress Meedia üldtingimustest P8: “Kasutaja ei või Väljaannetes avaldatud materjale kopeerida, reprodutseerida, avaldada ega muul viisil kasutada, välja arvatud isiklikul mitteärilisel otstarbel. Väljaannetes avaldatud materjalide refereerimine on lubatud vaid käesolevates Üldtingimustes kirjeldatud viisil. Igasugune muu Väljaannetes avaldatud materjalide kasutamine vajab Ekspress Meedia eelnevat kirjalikku nõusolekut.” http://www.lehed.ee/conditions-et
   Reeglite (ja muide ka seaduste) mittetundmine ei vabasta vastutusest.

   • Reply jurist 5. jaanuar 2018 at 23:13

    Kasutajatingimused on ühepoolselt kehtestatud tüüptingimused ja peavad olema mõistlikud. Teine vaidlusalune koht on see, et Mallukas väidetavalt edastas materjali 17 korda. Ta jagas lõike ühest ja samast allikast. Kas kahjunõue oleks 17 korda väiksem, kui korraga oleks kopitud kõik tähemärgid? Selle loogika järgi küll ja see on ebamõistlik. Või paluti Mallukal tõesti 17 korda rikkumine lõpetada ning ta 17 korda ikkagi postitas uuesti? Kas need 17 korda Maalehe ametlikult esindajalt on dokumenteeritud? Kas tähemärke on nüüd 17 või mida täpselt siis nii palju edastati?

   • Reply Indrek Silver 5. jaanuar 2018 at 23:16

    OK, kuivõrd on EM kohustuslikud???

    • Reply jurist 6. jaanuar 2018 at 00:57

     Lepingupunktid on lepingu pooltele kohustuslikud osas, milles nad ei ole seadusega vastuolus.
     Teiseks peab EM kontrollima, mida ta nõuab ja kas need punktid üldse võimaldavad sellist nõuet. Edastati ühe ja sama artikli erinevaid lõike ehk üht, mitte mitut materjali. Erinevaid tähemärke ehk artikli osi on pealegi vaid 12, mitte 17. Või saadeti välja 17 hoiatust rikkumine lõpetada? Isegi sel juhul oli ju tegu ühe episoodi ja ühe rikkumisega, mis nõudmisel ka lõpetati. Horoskoop oli üleval max paar tundi, kas tõesti advokaat helistas/kirjutas iga kümne minuti tagant?
     Mul muidugi pole selle kohta andmeid. Kas oli nii?

 • Reply Kreebik 5. jaanuar 2018 at 17:46

  Mina su blogis horoskoobi peale ei sattunud ja seda horoskoopi poleks ise ka kuskilt ostma või taga ajama hakanud, aga kui vaja, siis sind toetan küll. Noh, kui ikka hull kirves kaela lükatakse. Aga ehk ei lükata.

 • Reply Jane 5. jaanuar 2018 at 16:29

  Mina ei näinud midagi.

  Töö juures tavaliselt keegi ostis lehe ja siis lugesid teised ka.

 • Reply M 5. jaanuar 2018 at 15:53

  Kõik, kes ütlevad, et Maaleht peaks tänama hea reklaami eest – pardon, ent Mangi horoskoop on küll üks selliseid asju, mis erilist reklaami ei vajagi. Seda loetakse eniveis ja massiliselt. Seda enam mõistan väljaande pahameelt, et horokat tasuta sheeriti. On ju tegu aasta vaieldamatu tõmbenumbriga. Iga asi maksab. Ei tasu küll eeldada, et meediaväljaannete lood peaksid olema tasuta. Kui paljud teist on nõus tasuta tööd tegema? :) Aga arusaadav, Mariann, et egas sa siis meelega käru tahtnud keerata. Juhtub.

 • Reply P. 5. jaanuar 2018 at 14:49

  Ja mind hakkas huvitama, et mismoodi nad tõestavad, et kasum saamata jäi? Eelmise aasta müügi põhjal või? Aga kui lugejaid oli nüüd hoopis rohkem, kas siis tulevad poetavad sulle miskit või :D Sinu klikkide arvu ja nende saamata jäänud kasumi vahele ei saa võrdusmärki panna. Need ei ole omavahel seoses. Ma saan nagu aru jah, et neil on õigus olla pahane ja õigus nõuda postituse mahavõtmist, aga trahv….. mnjaa.. Mul kohe tekkis paralleel selle hümni looga. Et kesiganes see otsustas, et hümni ei lauldud, tema nüüd patuoinas ja tema peale võib kõik maailma süüd ajada (st halb enne, eestlastel tuleb nüüd halb aasta sellepärast et hümni ei mängitud, Eesti kaotab üldse nüüd iseseisvuse jne).
  Ei ole hullu midagi. Inimene õpib kogu elu. Järgmisel aastal tee üldse oma aastahoroskoop ja vaat siis oled kõva konkurent maalehele :D

  • Reply Mimi 5. jaanuar 2018 at 22:11

   Just. Minule tuli üldse tänu sellele blogile meelde, et horoskoop müügil ja läksin poodi lehte ostma nii et palun 1.60 sellest trahvist maha arvestada kui puhtalt tänu Malluka reklaamile toetuv müük.

  • Reply Vesper 5. jaanuar 2018 at 23:24

   Arvutavad välja keskmise müügi päevadelt, mis olid ENNE seda kui mallukas Mangi horoskoopi jagas ja selle põhjal võrdlevad (näiteks). Või siis, olukorras kui see pole võimalik, võrdlevad eelmise aasta numbritega.
   See pole täppisteadus, aga selliste rikkumiste puhul asju sedasi arvutataksegi.
   Üldiselt miljonit pole nõudena vast vaja peljata, Eestis ei teeni see horoskoop nende paari päevaga küll seda summat.

 • Reply P. 5. jaanuar 2018 at 14:41

  Jaaahm. Mõtlesin küll esimese asjana, et kas tegelt ka sa avaldadki kõigi märkide horoskoobid, et kas jama ei tule. Sest sa oled meil siin nagu omaette väljaanne või nii. Lugeja jaoks tasuta ja puha. Lausa nii suur, et Maaleht ja Delfi tunnevad sinus konkuretsi, kes neilt MÄRKIMISVÄÄRSE tulu röövib. Aga sinu tegemiste pealt oskavad ise teenida küll. Sa pead ka ilmselt oma postitused tasuliseks tegema :D
  JA tegelikult… Mu meelest mõjus see sinu postitus ikka reklaamina ka, mitte polnud otsast lõpuni pahapaha. NIiet nii ja naa värk. Loodetavasti kui nõuavad, siis mitte väga palju :/
  Üldegi, minge lugege Pauksoni 2018.a. horoskoopi, see puhta tasuta kättesaadav kõigile. Linki ei viitsi enam uuesti otsida, kes tahab, see guugeldab.

 • Reply Pille 5. jaanuar 2018 at 13:56

  Mina ka ei saanud sinu blogist oma horoskoopi lugeda. Jäin hiljaks. Aga käisin hiljem mitu korda teiste kommentaare lugemas, seega ilmselt suurendasin klikkide arvu kohe mitu korda :)
  Mangi horoskoobi sain aga netist tasuta alla laadida. Elu sees ei oleks selle pärast maalehte ostnud ega selle eest maksnud. Pigem oleks siis raamatukogus käies sirvinud….

 • Reply Caty 5. jaanuar 2018 at 13:48

  Ma kusjuures nägin seda postitust, lugesin ka – ja nägin neid jagamisi. Siis endal tekkis ka küsimus, kas oled delfiga mingi diili saanud vms. Facebookis sellised grupid – Korvpalli grupp ja EKRE gruppi liikmed on saanud ka hoiatusi, et jagavad täistekste. (btw neis mõlemas vast max 5000-6000 liiget).

  Ise raiskasin selle 3.49 ja olin rahul. Iga aasta ostan, ja olen õnnelik – no tuleb ikka hea aasta :D aga reaalselt, me kõik oleme iseenda õnne sepad, ja kui soovime jõukust, tuleb teha tööd, ja seda roppu moodi!!!! Tahame saada kõhnaks, tuleb teha roppu moodi trenni ja mitte endale sisse ajada rämpsu, lugeda lisaks veel kaloreid – ka see on ränk töö. JNE

  Kõik asjad tulevad raskelt!!! Muidugi delfilt ikka nahhaalsus, küsida pea 4 euri artikli eest, kui lehe saaks 1.60, aga mis teha – olen niikaugel hetkel eestist, ja vaja ju lugu kohe lugeda.

  (ja sinu toetuseks, klikkasin lingil) – vast on abi”

 • Reply M 5. jaanuar 2018 at 13:04

  Ma kujutan ette, et esimese ehmatusega, kui taipasid, millega hakkama oled saanud, polnud meeles vaatamiste-lugemiste statistikat vaadata? Äkki oleks see aidanud natuke trahvisummat vähendada, kui see ikka üüratu tulema peaks. Enam sa seda vist kuskilt välja ei võlu või olid need numbrid ka nii suured, et kasu poleks olnud?

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 13:20

   Statistikat saab iga kell vaadata ju :D

   • Reply M 5. jaanuar 2018 at 13:31

    Mõtlesin just, et kui ära kustutasid, siis ei saa, aga sel juhul hoian pöialt, et kui midagi sealt tuleb, siis oleks kasvõi sellest kasu… Lootuses, et paljud seda postitust avama ei kiirustanud ?

    • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 13:32

     loodame ka sama :D

     • jurist 5. jaanuar 2018 at 17:18

      Ei ole üldse avaldamiseks mõeldud ega soovitakski avaldada, aga ehk sulle kasulik info siiski. Nimelt võib väljaanne ise hakata klikinumbreid küsima, mis tõenäoliselt sinu kasuks ei räägi. Võib töötada, kui ütled sellisel juhul, et loeti sinu kirjeldusi, kus tõmbasid paralleele horoskoobi ennustuse ning oma reaalse eluga. Oma elu jagamises su blogi ometi ju seisnebki. Näiteks mina – horoskoop ise ei huvitanud mind absoluutselt, ei sinu ega enda tähemärgi oma, kuid klikkisin siiski, sest lootsin lugeda, kuidas see sinu elukesega suhestub. Ilmselt oli ka paljudel teistel horoskoop juba loetud kas paberväljaandest või veebist. Usun, et minusuguseid, kes ei tulnud siia horoskoopi lugema, vaid sinu kirjeldusi, oli teisigi ning selline argument võib sulle vajadusel ehk kasuks tulla.

      Esialgu nõuavad nad ilmselt summat, mis suhestub nende fixed kahjutasudega, kuid kui viitsid, siis tõendamiseks ja põhjendamiseks läheb alles kohtus. Muidugi tasuks ka nende endaga kõigepealt kokkuleppele jõuda.

      Kui peaks vaja minema, kannan ka ise sulle kindlasti toetuse! :D Olgugi, et horokat ei lugenud.

      Ole tubli!

     • jurist 6. jaanuar 2018 at 13:06

      Põhjendada võiks omapoolses vastuses enne 02.02.2018. Milline osa elanikkonnast tellib Maalehte (kasvõi üksikuid artikleid)? Sama protsendi võib võtta siis Mallukale kahe tunni jooksul tehtud klikkidest. Näiteks.

 • Reply K 5. jaanuar 2018 at 13:04

  Kusjuures plaanin ka tänu postitusele selle horoskoobi osta :)

 • Reply Wiiu 5. jaanuar 2018 at 12:28

  Mina nt tänu sinu reklaamile läksin ja ostsin selle horoskoobi netist :D kuna ma ei näinud sinu jagatud copy paste’i.
  Ja muide seda maalehte ei müüda igal pool. Idas nt ma pole üldse näinud :/

  • Reply M. 5. jaanuar 2018 at 13:05

   No nii minagi :). Kui sattusin blogi lugema, olid juba horoskoobi maha võtnud. Ostsin siis ise suurest huvist internetist artikli. Tegid neile seega ka tasuta reklaami. Äkki nullib see kahju ära ;)

 • Reply R. 5. jaanuar 2018 at 12:27

  Lugesin ka horoskoobi siin läbi puhtalt huvi pärast ja kuna sa nii lahkelt jagasid. Tegelt ma väga horoskoope ei loe ja ei oleks Maalehte ostnud ei Mangi horoskoobi ega ka millegi muu artikli pärast.

 • Reply A. 5. jaanuar 2018 at 12:24

  Lugeda ei jõudnud.kuigi oleks huvi olnud aga maksma niikui nii ei hakkaks selle eest :D mul 4€ paremat teha kui horoskoopi lugeda tasuliselt :D see üldse ajuvaba äri et tahad uudist siis maksa nagu noup pole.never selle eest maksnud :D huvi võib ju pakkuda aga ega ära ei sure kui lugemata jääb :D

 • Reply Anneli 5. jaanuar 2018 at 12:19

  Ma just tänu sinu eilsele postitusele ostsin omale poest maalehe. Vedas, et oli veel ;)
  Maksis 1.60€ ja nüüd loen palju tahan :D kasvõi lõikan välja ja raamin seinale, et igal kuul üle lugeda.
  Aga vaat kui sõbrad külla tulevad, siis võtan seinalt maha, ostku ise omale rsk :D

  • Reply MrsG 5. jaanuar 2018 at 13:16

   Ostsin ka poest ja plaanin sama teha ?

 • Reply T. 5. jaanuar 2018 at 12:18

  A kujuta ette, kui kogu su blogi sisu on tasuline ja inimesed maksavad, kes lugeda tahavad ja nii käibki. Su sissetulek ja äri selles seisnekski. Ning siis tuleks mingi tädi, kopiks su aasta loetavama (või suva millise) postituse kümnetele tuhandetele lugemiseks ja arvaks, et miks mitte.
  No ma tean, et sa praegu ütleks, et sul oleks jumala pohhui. Aga tegelikult ma seda ei usu, kui su äri ikkagi oleks sellele üles ehitatud.

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 12:42

   Miks sa arvad, et ma ütleks, et mul on pohhui? Su kommentaar ütleb ju pmst seda, mida ma ise kirjutasin:D Loll tegu oli, ei mõelnud selle külje alt ja kõik. Mis teha, küllap saan oma vitsad ja kõik.

   • Reply T. 5. jaanuar 2018 at 12:48

    Aa, ma mõtsi, et teed uumurit.

    • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 13:21

     sul on huumorist huvitav arusaam.

 • Reply Manjana 5. jaanuar 2018 at 12:13

  Mul kunagi oli natuke sarnane keiss. Mul üks sõbrants tegi bändi ja neil oli eriti haige manager, kes ei tahtnud, et nende lood oleksid kuskil avalikud ilma, et tema oleks oma jahi öelnud. siuke lepingi bändil manageriga, kuigi bänd isegi ei tegutsenud enam.

  kuna mulle need laulud meeldisid, siis ma sain sõbrantsilt laulud, tegin mingi video taha ja panin juutuubi. mõne aja pärast helistas mulle mingi politseiuurija ja hakkas rääkima, et nüüd tuleb kohtukeiss. ma panin videod juutuubis mitte avalikuks ja ütlesin, et enam pole midagi ju ja ma üldse ei tea, et oleks olnud ja et see kuidagi minuga seonduks. (manager sai mu andmed sellelt sõbrantsilt, sest ta avastas, et juutuubis üleval laulud ja ta pole lubanud ja küsis talt).

  aa ma varsti tegin need laulud jälle avalikuks ja jälle see uurija jälle helistas ja siis ma jälle tegin mitteavalikuks ja ütlesin uurijale, et pole ju. õnneks lõppes see bändi leping managaeriga mingi hetk ära ja uurijal polnud põhjust enam helistada. ta vist keissi päris alustada ei saanudki, sest ta ainult helistas mulle ja ma ajasin talle jama. siuke imelik lugu.

  1 video on see. https://www.youtube.com/watch?v=MEy1odSyLnY

 • Reply Kristhel 5. jaanuar 2018 at 12:13

  Oh jumal, kui nad seal teaksid, KUI PALJUD inimesed ostavad selle päevalugemise ja jagavad selle palju odavamalt edasi :D

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 12:43

   oota, et ostad ise ja MÜÜD sõpradele :D? see on juba next level :D

 • Reply Anni 5. jaanuar 2018 at 12:05

  Mina lugesin ka siit, aga samas ostsin ka Maalehe. Niiet olgu vait :) mingi horoskoobi pärast poleks niivnaa Maalehte ostnud.

 • Reply K. 5. jaanuar 2018 at 12:03

  Mina ütleks “mõistus pole oma teha” selle peale, et inimesed maksavad oma töö ja ajaga teenitud raha, et lasta mingil “ennustaja”-vanamehel öelda omale kuidas nad oma elu elama peavad, selle asemel, et ise otsuseid vastu võtta. A la kui horoskoop ütleb “kohtud pika brüneti mehega”, siis inimene hakkab ju alateadlikult vähem tähelepanu pöörama neile, kes nt lühikesed ja heledapäised ja võib niimoodi hoopis oma elu armastusest ilma jääda. Lihtsalt sellepärast, et horoskoop käskis. Kui sul on kodus sitt suhe, siis horoskoop ei tee seda automaatselt paremaks kui seal on kirjas, et “tuleb armuõnn” jne. Ikka ise peab oma elu üle kontrolli omama.

  Pealegi on tähtkujude asetused juba ammu muutunud, aga keegi ei arvesta sellega kui neid tekste sulest välja imeb:

  https://www.livescience.com/4667-astrological-sign.html

 • Reply Kats 5. jaanuar 2018 at 12:01

  Ma mõtlesin, et see on reklaampostitus, ise kalad pole ja tänu sellele, et nägin, et kalade horoskoop nii põhjalik on, ostsin endale oma tähemärgi oma ka ja rääkisin sõbrantsile, kes samuti pole kalad ja ka tema ostis enda tähemärgi oma. Kui sa oleks kõigi tähemärkide omad yles pannud siis võiks nad kyll kurjad olla, aga see, et sa panid ainult yhe, see tekitas pigem just huvi, kõik ei ole ju kalad, ma leian, et nad pigem teenisid sinu postituse tõttu.

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 12:02

   Ma tegelt kommidesse panin teised ka :D (ja reklaampostid on mul märgistatud :D)

   • Reply Kats 5. jaanuar 2018 at 17:25

    no ma lõpuni ei lugenud ei kalade horoskoope ega ka postitust ennast, kommentaarideni samuti ei jõudnud. Tõttasin kohe oma tähemärgi horoskoopi ostma ja ma usun, et enamus nendest potensiaalsetest horoskoobi ostjatest talitasid samamoodi. Need vb lugesid lõpuni, kes poleks seda horokat ise ostma niikuinii hakanud.
    Mumeelest see trahv on nii ülekohtune. Ma loodan, et see laheneb kuidagi nii, et sa ei peaks seda vähemasti täissummas tasuma.

  • Reply Kadri 5. jaanuar 2018 at 17:22

   Sama siin, ka mina nägin ainult kalade horoskoopi ja tänu sellele ostsin enda horoskoobi, kommentaarides ei kaevanud ja teisi horoskoope ei näinud. :)

 • Reply Airi 5. jaanuar 2018 at 11:57

  Tere.
  See sama horoskoop ilmus ka Maalehes( eilse numbri suurest tiraažist oli palju juttu) ja seda võimalik avalikes raamatukogude lugemissaalides ju lugeda :) Kuda need advokatuuri tegelinskid kohe teavad saamata jäänud tulu kokku arvestada, käivad ukselt uksele ja koguvad andmeid we :D

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 12:02

   no pigem näiteks võtavad mu eilse klikkide arvu :D

 • Reply D1sny 5. jaanuar 2018 at 11:55

  Minu arust on asi suht 0-0. Sa panid ju ainult oma tähtkuju(v eksin, jäi mul lugemata miski??) ja usun et see % kes samas tähtkujus on on võrdne teiste tähtkujudega(lugejate pöhiselt). Ei ole ju teada et nüüd 30% su lugejatest on a’la just kalad?!. Niiet mina kes ma olen Skorpion, lugesingi aint neid kohti mis sul punasega kommenteeritud oli (need vastused lih olid huvitavamad lugeda) ja muu ei huvitanudki. Aga kindlasti oli ka neid kes just tänu SINULE seda ostma läks. Niiet win-win mõlemile ???

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 12:03

   sa räägid praegu erinevatest postitustest. see, kus punasega oli, oli eelmise aasta oma :D

   • Reply D1sny 5. jaanuar 2018 at 18:47

    No siis jäi mul ka see postitus vahele. Kuigi loen kõiki su poste regulaarselt. Aga selle eelmise aasta posti peale ka juba kindlasti inimesed läksid seda ostma ja uurisid kas juba nende tähtkuju on olemas jne. My bad

 • Reply Kata 5. jaanuar 2018 at 11:48

  Tänu Sinule hakkas Mangi horoskoop mind ennast väga-väga huvitama. Kutt on kalad ja kuna tänavu plaanis väga palju suuri asju korda saata, siis ma tahtsin nii – nii väga teada, et mis minul on siis (vähk). Saatsin kuti poodi ajalehe järele :)

  Delfi peaks tänulik olema Sulle. Muidu ei kavatsenudki osta.

 • Reply Killu 5. jaanuar 2018 at 11:45

  Tööle toodi ka üks leht ja kümme matsi lugesid.Kasum jäi samuti saamata:P

 • Reply Monika 5. jaanuar 2018 at 11:44

  Kui maksma pead siis anna teada.. ma rõõmuga kannan sulle selle mõne euro.. nii head horoskoopi polegi vist lugeda saanud. Elagu kalad ?

 • Reply Kati 5. jaanuar 2018 at 11:43

  Noh mina näiteks üritasin osta seda artiklit, aga kuna mulle ei tulnud sõnumiga koodi, mida oleks pidanud sisestama, et artiklit osta saaks, siis tulin siia lugema. Seega võin ka oma osa sulle maksta, kui vaja :D

 • Reply Mirru 5. jaanuar 2018 at 11:43

  Ma lugesin küll su postitust aga oma horoskoopi mitte. Ei plaani ajalehte ostma ka minna. Mu tädil leht olemas ja kui tahan saan sealt lugeda ?

 • Reply Anu 5. jaanuar 2018 at 11:39

  Paku neile tasuta koostööd, vb siis annavad andeks ?

  • Reply ? 5. jaanuar 2018 at 11:56

   Ei tea kas Mangi reklaami ongi mallukas siia pannud või mang niisama kummitab siin kättemaksuks???
   Igatahes enne siin samas vilkus mangi horoskoobi reklaam ?

 • Reply Eylin 5. jaanuar 2018 at 11:25

  Ooo,ma arvan hoopiski,et tegid Mangile reklaami ja nii mõnigi läks ruttu-ruttu omale Maalehte ostma.

 • Reply Eveli 5. jaanuar 2018 at 11:20

  Krt.kalade horoskoopi ei saanudki lõpuni lugeda..just hakkas huvitavaks minema

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:22

   pead tellima siis vist :D

 • Reply K 5. jaanuar 2018 at 11:20

  Sul oli ju pandud ainult enda tähtkuju kohta(või jäi mul midagi lugemata :D). Minul näiteks tekkis just huvi, et mis minu horoskoop seal kirjutab ja võibolla oleks ostmagi rutanud seda :) Praegu enam ei hakka. :D

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:22

   Mine ikka palun osta :D:D

 • Reply Mari 5. jaanuar 2018 at 11:18

  Ma ei tea, kui sellest kasu on, siis võin öelda, et ma isegi ei lugenud enda oma lõpuni ja poleks niikuinii seda ostnud. Ja ma arvan, et need kes seda tahtsid osta, ostsid juba enne sind selle. Ma usun, et enamus kes seda postitust lugesid, poleks ise ostnudki.

 • Reply Mann 5. jaanuar 2018 at 11:15

  a kuidas nad kindlaks teevad, et sa kuskilt ajalehe letilt ei ostnud sellises koguses lehti kui siin nüüd lugejaid oli :D

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:18

   ma kardan, et mitte nemad ei peaks kindlaks tegema, et ma ei ostnud, vaid et ma peaks tõestama, et ma ostsin :D

   • Reply Anna 5. jaanuar 2018 at 11:24

    Ei, süüdistaja asi on tõestada, et tegid, mitte süüdlase asi tõestada, et ei teinud :D

    • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:27

     no siis nad küsiks, et kust ostsid, ma vastaks, et Järve keskusest, nad vaataksid kaameraid ja siis ma oleks juba valevorst :D

     • JM 5. jaanuar 2018 at 20:33

      Kas nemad siis ei peaks tõestama, et kõik need kes klikkisid, need ka lugesid? Kuidas nad saavad selle kindlaks teha? Võibolla oli arvuti lahti ja laps kogemata vajutas vms ☺

 • Reply Kelly 5. jaanuar 2018 at 11:12

  Loodame, et asjad hulluks ei lähe aga kui vaja, aitan ikka???

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:18

   loodame, et nad ikka halastavad vaesele lollakale :D

 • Reply Ma 5. jaanuar 2018 at 11:07

  Mind huvitab, kuidas nad kavatsevad lüüa kokku selle summa, mis neil nüüd tänu sinule teenimata jäi…?

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:09

   Ma ei taha mõeldagi :D

   • Reply Triinu 5. jaanuar 2018 at 11:13

    Kuskil oli artikkel, et maalehel oli rekordiline müük tänu horokale.

    Mida kuradit nad ajavad.

    Ma ei maksa sulle, sest ma ei saanud seda lugeda-hiljaks jäin. Õnneks ühes teises grupis oli tasuta lugeda;D

    • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:14

     oh, kuule, see on ju küll hea uudis :D siis ei saaks ju öelda, et nad jubedalt miinusesse jäid :D

     • Mann 5. jaanuar 2018 at 11:15

      siipool (lääne-viru) oli ka ühes poes maaleht läbi müüdud õhtul ala pool viis.

     • Triinu 5. jaanuar 2018 at 15:05

      Vot siis ütlegi, et omal teil rekordiline müük aga kui saaks ikka veel nöörida. Kuramuse ärikad, koguaeg on vähevõitu!:D

 • Reply Mammu 5. jaanuar 2018 at 11:05

  Ma kusjuures just eile mõtlesin, et oled ikka julge et neid lahkelt sheerid :D Aga mis seal ikka, võta seda kui “head” õppetundi :P PS! Võid ju uuesti staarkerjuseks hakata ja ma ausõna olen nõus sulle selle 3 kopikatega maksma selle eest, et ma tänu sinule selle mangi horoskoopi sain lugeda (mitte et ma muidu seda ostma oleks läinud) :D

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:09

   krt, ma alles sain sellest tiitlist lahti hädavaevu :D:D

   • Reply Mammu 5. jaanuar 2018 at 11:10

    Siis pead jälle 4-5 aastat heastama, et uuesti lahti saada sellest tiitlist :D

    • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:11

     Nojah, iga nelja aasta tagant korra kerjata on ju tegelt suht ok :D:D

   • Reply Ma 5. jaanuar 2018 at 11:10

    Ma ei oleks seda muidu iialgi ostnud ise, aga kui sul vajadus tekib, siis ma ka olen täiesti vabalt nõus sulle selle omapoolse panuse saatma.

  • Reply Elve 5. jaanuar 2018 at 12:17

   Mul oli sama mõte, et mallukas ei tohiks neid horoskoope nii avalikult jagada.

  • Reply Jannu 5. jaanuar 2018 at 20:10

   Mariann Treimann
   EE272200221029834243

 • Reply Tups 5. jaanuar 2018 at 11:00

  Tegelikult nad peaksid ju rõõmustama tasuta reklaami eest. Kui paljud inimesed oleksid selle horoskoobi raha eest ostnud vs kui paljud seda nüüd lugeda said ning Mangi tänu sellele palavalt fännama hakkasid. Järgmine aasta on meganõudlus sellele horoskoobile ja saavad 2x kallimalt seda artiklit müüa :D Ehk siis peaksid nad ju seal Delfis ka teadma, et Malluka blogi on üks paremaid reklaamimisviise :D

  • Reply Mallukas 5. jaanuar 2018 at 11:04

   hea teooria :D:D