KURB ON OLLA

ikka veel elan

6. jaanuar 2018

Ma istun juba mitmendat tundi siin nii, et mul on blogi lahti, aga kirja ei oska midagi panna. Kõik kirjutavad, et noh, mis värk on, kuidas sa ennast tunned, mis nüüd saab. Aus vastus on, et ma ei tea.

Eile oli küll tore naerda siin enda lolluse üle, aga kui summat nägin, mis Ekspress Grupp mult sisse nõuab, siis kadus naerutuju küll ära. Aga nagu ma eile ütlesin: loll pea on ihu nuhtlus. Kuskilt tuleb 6424 eurot välja kraapida ja seda lausa teiseks veebruariks.

Muidu ma nõustun, et ma tegingi valesti, aga no kas just nii suure summa väärtuses? Õnneks on paar inimest mulle abi pakkunud vastulause kirjutamisel, seega loodame, et ehk saab selle summa vähemalt väiksemakski.

Kuskil hakkas ringlema mu kontonumber ja sinna on inimesed praeguseks hetkeks kandnud lausa 900€. Muidugi suured tänud selle eest, aga teisalt on nii vastik. NII vastik. 900€, mille eest saaks aidata kedagi, kellel tõesti hädasti raha vaja on. Inimesed on nälgas ja ei saa endale ravimeidki lubada, neid ei aita keegi nende jamas. Aga mina olen padudebiilik, kopeerin kuradima Mangi horoskoopi ja naks, palun võta see 900€ ja ole muudkui aidatud.

Mitte, et ma ei oleks tänulik neile, kes ülekande teinud on, aga endal on lihtsalt nii sitt. Muidugi, olgem ausad, ega mul ei ole ka kuut ja poolt tonni varnast võtta, et see ise ära maksta ja lihtsalt koolirahaks kirjutada. Aga kui ka oleks, siis tundub see ikka nii naerväärselt suur summa, mida mingile suurkorporatsioonile anda. Nagu neil vähe raha oleks. Ma hea meelega korjaks selle raha kuidagi kokku (ja krabaks jälle endale staarkerjuse tiitli) ja annaks selle hoopis kuskile, kus seda vaja oleks. Muidugi vaevalt, et Ekspress Grupp sellise asjaga nõus oleks. Ma olen ju puhta kriminaal ja see raha peab ikka neile minema. Hoiatuseks teistele ja nii.

Ühesõnaga, nii vastik on olla. Selline segaduses ja väsinud ja pettunud ja no kord minutis mõtlen, et no MIKS ma küll nii lollakas olema pean. Eile oli veel eriti selline tunne, et teate… Lihtsalt ei osanud midagi teha ja kuidagi käituda. Enne juba oli kokku lepitud, et lähen ühe blogilugejaga välja. Mõtlesin, et see on hea viis mõtteid eemale saada, aga muidugi pani veinikene mind veel rohkem selle teema üle kassima ja abi ei olnud ka sellest, et kui ma arvet palusin ja mulle öeldi, et kuule, sul on niigi rasked ajad, me ei anna sulle täna arvet… Vähe ma ei hakanud siis keset Parolet nutta halama.

Ausalt, miks inimesed mu vastu nii armsad ja toredad on? Ah?! See tundub lihtsalt uskumatu. Aga aitäh kõikidele, kes hea sõnaga lohutasid ja kaasa elavad. Nii toredad olete ja soojendate mu südant. Küllap kuidagi selle jama ka ära lahendan ja saab edasi elada. Iga asi on õppetund ja minu omaks pidi vist niimoodi saama, et ei maksa mangi torkida, läheb haisema. :D

Päeva kommentaar: “Mine tööle, lehm!”

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

193 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply 10 loetuimat postitust 2018 aastal - Mallukas Mallukas % % 1. jaanuar 2019 at 16:25

  […] ikka veel elan […]

 • Reply Kr. 8. jaanuar 2018 at 00:17

  Ma pole küll jurist, aga mõni ehk siin liigub? Mulle tundub see 17ga korrutamine küll liigne “kalastamine” selle nõude juures. Ühte ja sama horoskoopi ju ühes ja samas blogis plagieeriti. 320 maksimaalselt saaks küsida. Või mis arvate?

 • Reply v 7. jaanuar 2018 at 16:46

  Tervitus. Tšekkasin Õhtulehe kommentaariumi ( https://www.ohtuleht.ee/850466/kommentaarid ) ja jäi silma, et on väga palju üheülbaselt kurje kommentaare? Et siis kas kasutatakse mingit masspostituse veebirobotit või kribab keegi õelusehunnik erinevate nimede alt. Sarnase tonaalsusega komme võib kohata poliitikast kirjutavate artiklite alt jms. Samas on olemas veebikonstaabli ametikoht, kellelt saab alati abi paluda, kui kommentaarid liiga ahistavaks muutuvad või lasta uurida kes ja miks neid kurje kommentaare produtseerib.
  TervV
  Muuseas, on olemas ka juuratudengite tasuta õigusabi Tartus ja Tallinnas, aitavad õppejõudude juhendamisel teha vastulause ja minu teada on neil õigus esindada ka kohtu esimeses astmes.
  Ps, kui tahtsite oma blogis juhtida tähelepanu ja hoiatada inimesi horoskoopide väärõpetuste eest-pole Maalehe hagil mingit alust. Horoskoop võib olla meelelahutus aga samas ka väärõpetus, mis toob tema järgijatele olulist majanduskahju jms.

  Edu jamaga võitlemisel.

 • Reply M... 7. jaanuar 2018 at 15:52

  Ausalt öeldes on väga vastik, kui paljud inimesed arutavad sinu isikliku rahakoti suurust, õhtulehe kommentaarium koosneb kohe kindlasti kibestunud ja vaestest inimestest, kes ise midagi elus pole saavutanud ja peavad teise rahakoti kallale minema ja neil puudub selleks igasugune õigus. Ma ei mõista mida oled sa teinud neile kõigile inimestele seal, et nad sind lausa tulihingeliselt vihkavad, olla erinev ja avatud võrdub nende jaoks inimesega, keda saab solvata ja kutsuda ükskõik mis nime pidi. Kas nende elu on tõesti nii kurbust ja vastikust täis, et peavad teist inimest ilma isikliku põhjuseta niimoodi mustama ja laimama. Nad võiksid rohkem mõelda selle peale, kas tõesti see ulme summa, mida sinult nõutakse on üldse õigustatud. See Ekspress või mis iganes see nimi oli, on ühed vastikud rahaahned inimesed ja lootsid teha kiirelt suure summa raha, kuna oled ju Mallukas ja küll sul seda pappi jagub. Selle peale ei mõtlegi nad, et sul siiski ka pere ja 2 last üleval pidada. Tegid nad siiski endale rohkem kahju sellega, et õhust võetud summat nõudma kukkusid.

 • Reply Andres 7. jaanuar 2018 at 15:29

  Ja üleüldse ma ei saa aru, miks Sa teed mingeid facebooki laive ja siis tönnid kui ebaõiglane kogu maailm Sinu vastu on.

  Esimeses laivis Sa andsid ise mõista, et Sa teadlikult(!) rikkusid autoriõigusi, kui ütlesid, et kopisid Mangi horoskoobi ja mõtlesid, et Ekspress Grupp ehk paar sotti küsib. Seega peaksid Sa väga hästi oma teo tagajärgi mõistma.

  Järgmine kord kuuleme kusagil mõnda roolijoodikut halamas, kes sodi peaga rooli istus ja mõni tonn trahvi sai.

  “Ma mõtlesin, et mingi paar sotti saan trahvi, aga nüüd võeti load kuueks kuuks ära ja pean kuus tonni trahvi ka maksma. Pean vist minema toidupanka annetusi küsima, muidu kerjan järgmine kuu Viru ees sente peapeal seisuga.”

  Täiskasvanud inimene ja kahe lapse ema peaks ikka rohkem kahe jalaga maa peal olema.

  • Reply Uskumatu 7. jaanuar 2018 at 16:27

   Miks on tarvis seda kommentaari jätta?
   Mallukas- arvesta sellega ALATI!!!, et inimesed kes kirjutavad netis negatiivseid kommentaare on endas pettunud ning tahavad igal võimalusel tõestada, et nad on milleski paremad kui teised. Sp kirjutavadki halvasti, elavad viha valja jne. Tegelikult on see lihtsalt kate omaenda läbikukkumist kuidagigi välja elada.
   Seega tuleks sellistele haigetele inimestele tahelepanu mitte poorata, voib ainult kommenteerida “teadvustan et oled labikukkunud elus, kahju” ja mottes perse saata.

 • Reply Kelly 7. jaanuar 2018 at 14:52

  Pole küll jurist aga kas õigusabikulud ei muutu sissenõutavaks vaid kohtumenetluse kaudu? Seda enam, et neil ju tingimustes määratud n.ö trahvi suurus seal polnud sõnagi õigusabikulude tasumise kohta.

  Lisaks hoiatused peaks olema kõik kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis – seega kõned otseselt ei loe vms.

  Kas nõue on esitatud firmale( blogi vist pead ikka erisikuna?) või sulle kui eraiskule – eraisikule nii suurte nõuete esitamine on omakorda jällegi suht utoopiline.

  Minueelest kui sa kasutasid sama artiklit 1 korra siis see on ikka ühekordne rikkumine – mitmekordseks rikkumiseks muutis selle siis artikli mahu muutmine blogis?
  Mina sinuasemel laseks sellel kohtusse minna kui nad pole nõus summat mõistlikuse piirides langetama.

  Lihtsalt mõtted aga ei suutnud vastupanna soovile targutada :D

 • Reply Hanna 7. jaanuar 2018 at 14:43

  Kuigi ma horoskoopi ei lugenud, siis kahju ikka sinust, ja tegin enda poolt ka väikese panuse. Jõudu ja jaksu! :)

 • Reply tahaks kõike teada 7. jaanuar 2018 at 12:24

  vau. praegast õhtulehes sinu suur pilt ja lugu, kuidas sa raha kogud.
  kas sa andis eksperss grupi ajalehele, õhtuleht, loa, et nad sinu blogis olevat asja jagavad? tahaks päris teada koha. kas nad ka maksavad sulle selle eest? ma kaaluks seda aja, kuidas see grupp sinu asju jagada võib??

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 13:58

   ma ei kogu ju raha :D

 • Reply LS 7. jaanuar 2018 at 11:51

  Ma ei ole küll kõiki kommentaare läbi lugenud, aga Mariann, miks sa oled nõus sellist summat maksma? Kust selline summa tuleb, ehk, et kas nõudekirjas oli ka mingi arvutuskäik välja toodud? Ja need õigusabikulud.. on olemas ju piirmäär, mis tunnihind on õigusabikuludel õigustatud, selle kohta on olemas vastav Riigikohtu lahend.
  Üldse mitte halvaga, aga sa pole ju selline leppija inimene.. raiska veits raha, võta normaalne advokaat, kes annab tarka nõu ja veits võitleb (jah, sul mingi söbranna jurist vist oli) ja selle summa peaks ikka kordades väiksemaks saama. Sellistesse nõudekirjadesse pannaksegi mingi max summa, et ehk on nõus ära maksma. Tegelikult on nad ka siis rahul, kui ca pool saavad ? Kokkuvõttes, ära lepi sellise summaga.

 • Reply S 7. jaanuar 2018 at 11:39

  Huvi pärast, kas delfi tohib sinu blogipostitust enda artiklina müüa? Teenivad ju ka sinu loomingu pealt raha nii..

 • Reply Andres 7. jaanuar 2018 at 11:31

  Ausalt.

  Siinseid kommentaare lugedes jääb mulje, et enamik Sinu lugejatest olid Sinuga samas saiakese järjekorras, kui kusagil mujal mõistust jagati.

  Midagi nii absurdset pole ma ammu lugenud.

 • Reply Asff 7. jaanuar 2018 at 10:59

  Kas said argo aderilt nõuandeid, kuidas inimestelt raha välja petta? :D
  #annetused

 • Reply VV 7. jaanuar 2018 at 10:24

  Jumal hauta, võta kiirlaenu, mida sa siin koguaeg promod. Nüüd on aeg oma sõnade järgi tegutseda! Tuleb ette olukordi, kus kiirlaen võib olla vajalik.

 • Reply Sandra 7. jaanuar 2018 at 09:52

  Sama absurdne, kui on see summa suurus, on maksetähtaeg. Nagu… kellel tavainimestest on mõne nädalaga üle 6 tonni laks välja käia?! Nii või nii, jõudu ja jaksu, armas Mallukas ja hoia meid ikka kursis! Küll me kambakesi Sind kassist ka üle aitame!

 • Reply Inme 7. jaanuar 2018 at 09:49

  Tegelikult mind huvitab see et mitu aastat hiljem on õigus esitada veel nõue?Blogis avaliku laimamise ja kahju tekitamise eest?
  No nagu see pääsukeste teema oli?

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 10:47

   Kolm aastat vist

 • Reply Lumi 7. jaanuar 2018 at 07:53

  aga äkki oli nii, et esitati blogijatele väljakutse – tekitada skandaal, marimell üritas, midagi nagu oli, aga kukkus suuresti läbi, lugejad hoopis vähenesid. eveliis proovis teiste seljas sõitu teha kuke kombel, sai mingi sisina käima, aga siis lõppes see ka otsa ja siis tuli mallukas ja ütles, aga mul tuli mõte..

  põhimõtteliselt saaks sellest anekdoodi teha:D

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 08:59

   ja kes sellise väljakutse esitaks :D?

   • Reply Wade 7. jaanuar 2018 at 13:13

    H.H. Luik

  • Reply Maarja 7. jaanuar 2018 at 17:52

   Thumbsup, liiga hea mõte.

 • Reply Piret 7. jaanuar 2018 at 07:18

  Me kõik oleme kunagi eksinud ja igasugu jõledusi kogenud. Mõni suuremaid, mõni väiksemaid… Aga Sa oled nii tubli ja armas. Ma tean, mida sa tunned. Ikkagi tuleb kaaskodanikke toetada. Kasvõi moraalselt. Mingu sul hästi.

 • Reply Kristi 7. jaanuar 2018 at 01:47

  Selget meelt ja külma närvi! Kogu see tasuliste artiklite värk on ammuilma debiilne lihtsalt… näiteks Maaleht paberkandjal(materjal, trükiteenus,transport) 1,60€ tk.. saan terve lehe ja siis kui soovin netist ühte artiklit maksan 3,50? Kus see loogoka on :D

 • Reply Markko 7. jaanuar 2018 at 01:40

  Pole hullu,laps luges mulle ka sama horoskoopi ette ,ehk jagas eks ta peab ka maksma hakkama ?

 • Reply Lilla Eesel 7. jaanuar 2018 at 01:28

  Eriti irooniline on veel see, et siia artiklisse jookseb sisse EG reklaam Mangi horoskoobi kohta. Jaksu ja jõudu Sulle, Mallukas!

 • Reply Laura 7. jaanuar 2018 at 01:17

  Mõistan, et kõik teevad vigu ja ikka juhtub. Halvasti välja kukkunud situatsioon igast küljest. Sellegipoolest, sorry, aga millal sa saad aru, et tegudel on tagajärjed ja kõigesse ei saa pohhuistlikult suhtuda? Sina teenid raha enda blogi pealt, teine inimene teenib oma raha horoskoobi pealt. Täiesti mõistetav, et õigust taga aetakse ja palutakse maha võtta.. Mille peale sina ei liiguta esmalt lillegi, sest noh, mis seal ikka, mis ikka juhtuda saab. Tundub süüdimatu käitumisena, minu jaoks. Ja nüüd koguvad inimesed sinu jaoks raha kokku. Aga noh sellesmõttes et tõesti, keera asju pahupidi palju tahad, küll keegi välja aitab, eks, ja miks siis ongi vaja tagajärgedele mõelda?
  Ja ei, ma ei ole mingi Malluka-heiter. Pigem vastupidi, olen blogi lugenud mõnda aega ja mingeid negatiivseid emotsioone pole tavaliselt ei sina ega su blogi minus tekitanud. Aga see praegune jant pani mingid häirekellad peas tööle. Loodan et vähemalt hakkad nüüdsest mõtlema sellele.

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 09:01

   hakkan küll :D

 • Reply Kk 7. jaanuar 2018 at 00:07

  Krt Mallu, ma kiikan su blogisse 3 x päevas ja magasin täpselt selle horoskoobi maha! Ja kiusu pärast nyyd seda Maalehte ei osta kah. Aga kymneka saadan ikka teele sulle. Olen ise autorikaitset kunagi ylikoolis ka ôppinud aga nôu ei hakka sulle andma. Pea nôu igaljuhul kellegagi, et kahjunôuet vähendada.

 • Reply hettarin 7. jaanuar 2018 at 00:06

  see on sinu vastiku käitumise tagajärg

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 00:10

   selge

   • Reply Keiss 7. jaanuar 2018 at 08:11

    ????

  • Reply Kadri 7. jaanuar 2018 at 01:11

   Ja kus otsast sina parem oma käitumisega oled ja seda teisele nina alla hõõrud??????? ?

 • Reply karin 7. jaanuar 2018 at 00:02

  Käsk selline summa nii kiiresti ära maksta on väga väljapressijalik. Mul ei ole küll vastavat kogemust, aga ma usun, et seda on võimalik (kui leiad vastava advokaadi või nõustaja) jagada osadeks pikema aja peale. Selleks ongi olemas kokkuleppemenetlused. Tõenäoliselt on see rahasumma ka suuresti laest võetud. Nõudja peab seda põhjendama.
  Võib-olla olen liiga sinisilmne, aga…
  Seda soovitan sulle ka, et sa oma rahaasjadest ja esemete, mida omad, ostad või saad, hindadest üldse vähem kirjutaksid. Sest paraku jääb su blogist tõesti mulje, et sul on raha küllaga. Rõhutan siinkohal sõna “mulje”.
  Edaspidi küsi kõigi oma blogist loata võetud tekstide kasutamise eest Delfilt jm meediaväljaannetelt honorari või muidu valutasu. See on sinu õppetund.

 • Reply Anu 6. jaanuar 2018 at 22:51

  hm-ile, 6. jaanuar 2018, 22:11

  Sa ei tunne meediaäri. Küsi endalt miks üldse läksid artiklid veebis tasuliseks? Sest veebiväljaanded ei suutnud enam reklaami firmadele maha müüa. Siis mindi lihtsama vastupanu teed, mindi lugejate rahakoti kallale ja võeti see raha otse lugejatelt. Enam ei pidanud isegi müügiga pingutama vaid mindi sisuliselt väljapressimise teed – tahad edasi lugeda, maksa. See ärimudel aga pole jätkusuutlik ja on üks haigemaid üldse.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 22:53

   Ma huvi pärast küsin, et kas mujal maailmas ei ole tasuline meedia teemaks?

  • Reply M 7. jaanuar 2018 at 00:02

   ee.. antud juhul on tegelikult ju tegu lehes oleva looga, mida on võimalik ka veebist lugeda. leht ju maksab. loogiline, et seljuhul maksab ka lugu. vastasel juhul maksaksid ju kõik lehetellijad täiesti lampi.

 • Reply Kadri 6. jaanuar 2018 at 22:35

  Ma arvan, et su kontoseis tuleval nädalal kõvasti muutub! Panin ka oma paar eurot välismaalt teele aga enne teisipäeva see kindlasti sinuni ei jõua.. Eesti on vist üks väheseid riike kus pangandus nii kiiresti toimib.
  Igal juhul rahulikku meelt ja kui seis ei muutu panen järgmised 2 eurot teele!

  • Reply Sihkat 7. jaanuar 2018 at 11:03

   Terves Euroopas toimib see nii kiiresti..

 • Reply Ülle 6. jaanuar 2018 at 22:33

  Mariann, jõudu ja jaksu sulle ja su perele sel keerulisel hetkel, teame mis tunned ja toetame sind.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 22:42

   Ülle, ära muretse, küllap mina hakkama saan, hoidke oma raha kiisudele ja kutsudele :)

 • Reply Aus Naine 6. jaanuar 2018 at 22:18

  Oli ka aeg, et sulle mõistus koju tuleks..

 • Reply Killu 6. jaanuar 2018 at 21:48

  Sa Mallu oled ise nii palju head teinud ja oled jumala äge muti! Muidugi me aitame sind:) Kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab!:)

 • Reply Rainer 6. jaanuar 2018 at 21:35

  Ma lugesin neid kommentaare jne ja ma tõesti jõudsin selgusele. Et inimesed kommivad halvasti jusg nimelt seepärast et mallukas vms neile vastaks :). Aga ühesõnaga edu selle teemaga ja mdea ole tubli vms :) .

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 21:57

   Aitäh :)

 • Reply Pille 6. jaanuar 2018 at 21:02

  Appi ma ei saa aru mis inimestel viga on? Kui midagi tarka või lohutavat, mõnda head sõna kirjutada pole kukutakse kohe kritiseerima ja mürki pritsima! Inimesed kui teile miski ei meeldi olge vait sellised vastikud välja ütlemised mida ma siin loen hoitke oma teada!!! Ainult rumalad ja kadedad inimesed pritsivad nii mürki siia ja sinna!
  Mallukas sina pea vastu… ühel hetkel on see kõik läbi ja hiljem hea meenutada mille kõigega rinda oled pistnud ja hakkama saanud

 • Reply Geily 6. jaanuar 2018 at 20:59

  Olen küll üpris uus lugeja ja austaja aga mulle on jäänud mulje (vabandan kui vale arusaam) et teil raha jalaga segada? Tuleb meelde kommentaar kus kirjutasid, et 500€ on paari lõunasöögi raha. Ja see kohtuhagi mingi linnuteemal on sulle 7000 nagu naksti? Eilsest alates olen mõelnud et rikkad ju ei nuta nii tühiste summade peale?

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 21:01

   Ma ei ole elusees kirjutanud, et 500€ on paari lõunasöögi raha, mis rumal jutt see on? Isegi kui minna kõige kallimasse restorani, oleks sellist summat paari lõuna peale keeruline (kui mitte võimatu). Ja 7000€ on mulle nagu naksti? No kammoon… :D Mul ei ole raha jalaga segada, aga puudust ka jah millestki eluks vajalikust ei tunne ja aeg-ajalt saan ka teisi aidatud. Mingit suurt rikkust selleks küll vaja ei lähe ja ei olegi.

   • Reply Geily 6. jaanuar 2018 at 21:20

    Väga vabandan :( olen pisteliselt lugedes täitsa valesti aru saanud :( kui nii siis soovin külma närvi ja ehk ikka laabub kõik ;)

    • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 21:22

     Aitäh :)

  • Reply väike Myy 6. jaanuar 2018 at 22:24

   Armas Jumal K U S T KOHAST sa need numbrid välja lugesid?!!!???
   Olen usin lugeja ja pole iial sellist jama siin näinud. Mis sul küll ometi häda on?

 • Reply Anu 6. jaanuar 2018 at 20:58

  Kuna teemaks on tulevikuennustus, siis ma ka ennustaks natuke.

  Kui Ekspress Grupi peahoone ees toimuksid pidevalt alates homsest päevast meeleavaldused selle hagi vastu, mida pidevalt näitaksid seitsmesed uudised ja välismaised uudistekanalid ning kui piisav hulk inimesi ei ostaks enam Ekspress Grupi väljaandeid, nii et nende kahju oleks suurem kui see hagetav summa, ja nad näevad et see nende vastane kampaania ei lõppe, siis nad võtavad ise selle hagi tagasi.

  See ennustus on isegi natuke reaalsem, kui Mangi ennustused. Reformierakond oli ääretult ülbe kuni hetkeni, kui Eestis toimus esimene massimeeleavaldus algatusgrupi poolt “Aitab valelikust poliitikast”. Hakati kohe nii kartma, et president Ilves kutsus kiirkorras kokku Jääkeldri.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 21:02

   Vaevalt et keegi viitsiks päevast-päeva kuskil meelt avaldada minu pärast. Ma ju rikkusingi seadust.

   • Reply Anu 6. jaanuar 2018 at 21:13

    Rikkusid või mitte aga asi pole proportsiaalne. Tegelikult on kogu see tasuliste artiklite teema ammu ilma igasuguse piiri läinud, igal teisel artiklil on juba varsti juures, et tahad edasi lugeda, maksa, maksa, MAKSA! See on nii haige. Mulle isiklikult on see tasuliste artiklite teema kui selline juba ammu üle visanud ja see oleks tegelikult hea hetk hakata nende vastu võitlema ja meediakontsernidele koht kätte näidata. Mina oleks kohe üks, kes tuleks meeleavaldusele tasuliste artiklite vastu :)

    • Reply Anu 6. jaanuar 2018 at 21:52

     Me saame ise praegu kirjutada ajalugu, mida inimesed tulevikus aasta 2018 kohta loevad. Võimalik, et see on nii:

     Aastal 2018 algas sõda tasuliste artiklite vastu. Ajendiks sai Ekspress Grupi hagi blogija Mallukas vastu tasuliste artiklite avalikustamise eest tema blogis. Inimesed koopereerusid kasutades sotsiaalmeediat, tulid tänavatele meelt avaldama tasuliste artiklite vastu, loobusid tasuliste artiklite eest tasumisest, loobusid protestiks Ekspress Grupi meediaväljaannete ostmisest. Protestiliikumisest kannatasid kõik Eesti meediakontsernid, mis viis tasuliste artiklite kaotamiseni.

     Teeme ajalugu?

     • hm 6. jaanuar 2018 at 22:11

      Mis pagana ajalugu sa teha tahad, kuidas ajakirjanikele enam palka ei maksta? Saad sa aru, et tasuline veebimeedia on lihtsalt selle tulem, et inimesed ei osta enam paberlehti. Kuskil peab ju ka ajakirjandusväljannete kasum tulema, või sinu arust peaksid nad seda heategevusest tegema? Hoopis teine asi on taolised napakalt suured nõuded, kuid su idee on ikka päris jabur. Mis järgmiseks, protest tasuliste toidukaupade vastu?

     • Issarist 7. jaanuar 2018 at 15:40

      Anu, never go full retard. NEVER.

    • Reply nuhk albert 6. jaanuar 2018 at 23:18

     Vabandust, mis maailmas sina elad? Kas sina teed tööd tasuta või tahad palka ka saada? Katsun nüüd aru saada, et ajalehed on meil eraettevõtlus ehk nad peavad end ise üleval pidama ja raha teenitakse reklaamimüügist, aga ka tasulistest lugudest. Ehk sina lugejana maksad osa ajakirjanike palgast kinni. Mangi arve oma horoskoobi eest pole ilmselt väike ja kuskilt peab Maaleht selle raha saama.
     Antud juhul oli tegu lihtlabase vargusega (just seda autoriõigustele vilistamine on) ja summa üle võib vaielda, aga ilmselt on see hoiatuseks kõigile teistele, kes arvavad, et nad võivad autoriõigustele vilistada. Kui leht pidi kolm korda ühendust võtma, siis ei maksa imestada, et nad tigedaks said.
     Eriti jabur on see kiunumine tasuliste lugude üle, sest lehe veebitellimus on nii odav, paar tassi kohvi, topsikohvile või veinile kulutate kuus ilmselt suurem summa. Mang oli vast 1.99 ja isegi seda ei raatsi te maksta.
     Loen neid kommentaare ja masendus tuleb peale. selgub, et lõviosa peab varastamist igati normaalseks. Mis järgmiseks – lähete poodi panete korvi kaupa täis ja jätate maksmata?

     • Mallukas 6. jaanuar 2018 at 23:50

      Mina isiklikult olen süüd tunnistanud ja ei arva, et mu käitumine õige oli. Ainuke, mis ma mõtlen, on see, et nad mult natukene põhjendamatult palju küsivad seda trahviraha. No näiteks õiguskulud üle tuhande euro. Ükski kohus ei aktsepteeri nii suurt tunnihinda advokaadil :D Aga jah, omad vitsad peksavad, küllap elan edasi ja saan vast hakkama :)

     • Anu 7. jaanuar 2018 at 00:25

      Rahune maha, paywall ärimudeli on nii mitmedki suured meediakontsernid juba ajaloo prügikasti visanud. Väikestes (ida-euroopa) riikides, kus kehtib kauboikapitalism, on ta muidugi veel hästi populaarne, kuna lambad maksavad.

      Meediaärinaine Arianna Huffington kuulutas juba aastal 2009, et ” the paywall is history”.

 • Reply Averiin 6. jaanuar 2018 at 20:48

  Kust nad selle summa leiutasid. Okei 17×320? Pigem tõestagu ära, et see summa on õigustatud. Võlaõigusseaduses on üks paragrahv. 1000+ numbriga oli. Kannab nime alusetu rikastamine. Tundub, et oled hea sissetuleku allikas neil. Pigem tegid tasuta reklaami

 • Reply Hm 6. jaanuar 2018 at 20:44

  Kui vastulauset kirjutad, rõhu ka mainekahjule, sest nende taoline ärplemine ei mõju kohe mitte hästi nende kuvandile. Unistagu edasi, et neil selle sinu postituse pärast 3000 eksemplari lehte müümata jäi, mina näiteks poleks never seda ostma läinud ja praegu kaalun ka Ekspressi tellimuse tühistamist. Kahtlemata olid sa ise loll ja mingisugune samm nende poolt oli ette arvata, kuid nii naeruväärselt suure nõudega teevad nad ennast lihtsalt täielikult lolliks.

 • Reply N33 6. jaanuar 2018 at 20:25

  Nüüd on nii, et tegu tehtud ja muuta pole enam siin midagi. Mina soovitan nõuet täita aga taotle maksegraafikut. Nii suurt summat korraga pole kellegil maksta, aga hea tahte märgiks võta vastutus, vabanda ja tee ettepanek jagada maksesumma nt 24 kuu peale.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:29

   Ma ikka üritan enne summat väiksemaks saada.

   • Reply N33 6. jaanuar 2018 at 20:56

    Ma tegelikult ei taha ka uskuda, et nõue on päris õigustatud. Mina soovitaks palgata toetajate abiraha eest hoopis jurist, kes on pädev autoriõiguste küsimustes. Usun ,et kellegil pole selle vastu midaģi. Kahju, et nii juhtus. Tegemist polnud ju pahatahtliku teoga. Küll on mul küsimus, kas nõude esitajad tõesti hoiatasid Sind korduvalt, enne kui nõude esitasid?

    • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 21:04

     Ma olen seda mitu korda seletanud kommentaarides, seletan siis uuesti:

     Mina panin postituse üles veidi enne 11. Täpselt kellaaega ei mäleta. Ütleme 10-11 vahel.Kell 11.07 helistati mulle Delfist, keegi naisterahvas. Pobises midagi ja tema jutust sain aru, et sellises mahus ei tohi postitus üleval olla. St ta ei andnud korraldust, et võta maha vms. Ütlesin, et selge, tegelen sellega. Ei olnud tol hetkel sekundipealt aega tegeleda sellega.

     11.23 helistati juba Maalehest. Mul parasjagu laps ukerdas diivanil, jauras seal midagi, seega kui ma sain aru, mis asjus helistatakse, siis ma ütlesin kiirustavalt, et jajah, ma juba tegelen sellega, et Delfist juba helistati ja panin toru ära. See oli vb see jäik suhtumine, aga mul laps halises, tahtis süüa ja mul olid käed tegemist täis :D Tegelesin lapsega ära ja läksin kohe arvutisse, võtsin maha kommentaaridest 2/3 horoka sisust, ehk siis kirjutasin iga tähemärgi lõppu, et edasi loe maalehest. Enda “kalad” jätsin veel esiti üles.

     11.53 helistati jälle Maalehest ja öeldi, et kui ma enne nii ebaviisakalt ära visanud poleks, siis ta oleks jätkanud, et mul ei tohi ikka nii palju ka üleval olla, et kui praegu on. Selge. Võtsin kommentaaridest kõik maha, jätsin ainult postituse kalade horoka 1/3 üles.

     21.53 sain juba Trinitylt kirja, et ma pean postituse eemaldama nii fbist kui ka blogist. Tegin seda.

 • Reply Gertu 6. jaanuar 2018 at 20:19

  Väga paras sulle!
  Omad vitsad peksavad. Ise oled nii vastik ja ülbe et kekutad oma rahaga, kui palju sul seda on jne. Ja nüüd kerjad siin. Haige inimene oled

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:22

   Endal ka oli natukene naljakas seda kommentaari jätta :)?

   • Reply Gertu 6. jaanuar 2018 at 20:26

    Ei tea miks? Mul õigus ju. Omad vitsad peksavad.

    • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:29

     Jah, sul on täiesti õigus. Oli ka aeg, et ma lõpetaks selle kinniste viiesajaeuriste pakkidega piltide üles riputamise ja iga nädalavahetus uue maja ostmisest. Kaua ma ikka oma rikkusega uhkustan siin. (või sa oled see, kes jättis mulle ükskord kommentaari, et miks ma räägin oma blogis viigimarjadest ja sellega oma rikkust rõhutan:D)

    • Reply väga väga naine 6. jaanuar 2018 at 20:53

     Inimesed! Lollakad!

    • Reply Uskumatu 6. jaanuar 2018 at 20:55

     Jeesus kui harimatu sa Gertu tundud. Miks nii viha täis? Kas mees jättis maha, tööl narritakse ja peeglisse vaadates nutad? Või vanemad panid mööda ja kasvatasid vastiku ülbiku? Igatahes edu sulle sellise suhtumisega, ela oma kibestunud elu ja ole üksik tropp elu lõpuni.

  • Reply Kati 6. jaanuar 2018 at 21:18

   Huvitav et sa mõnuga selle haige ja vastiku inimese blogi loed ???

  • Reply MP 6. jaanuar 2018 at 22:14

   Gertu, kes kerjab? Mallukas pole ise midagi siin kerjanud. Tema konto numbrit jagati kellegi teise algatusel, mitte Mariann. Ära lahmi siin tühja. Miks nii tusane? Seksipuudus, rahapuudus või mehepuudus on sul, mis teeb sind nii õelaks ja sapiseks?? :D

 • Reply VV 6. jaanuar 2018 at 20:18

  Inimesed on siin nii ilusad ja head, sinu endine sõbranna Eveliis kogub ka oma blogis unistuse täitmiseks raha, võib olla aitad tal ka raha kokku saada? Tal rasked ajad ja abi kulub ära;)

 • Reply Anu 6. jaanuar 2018 at 19:59

  Sul on üks võimalus – kaeba omakorda Ekspress Grupp kohtusse väljamõeldiste levitamiste eest. Tõenda kohtus ära et astroloogia on võltsteadus, tõenda ära, et varasemalt on Mangi ennustustest täppi läinud vaid kaduvväike osa – sa saad siit oma blogi jälgijatest MEELETUS KOGUSES tunnistajaid sellele. Meenuta kui nutune ja lootusetu oli Kenderi seis alguses aga ta võttis kindlameelselt lahingu vastu, viis lõpuni ja võitis. Tee sellest sajandi kohtuprotsess. On ju avalik saladus, et aasta alguse Maalehe meeletud müüginumbrid on vaid selle horoskoobi pärast.

  • Reply T. 6. jaanuar 2018 at 20:14

   See kommentaarium on siin ikka täielik komöödia :D Ma saan aru, et iga Malluka lugeja ei ole automaatselt idioot, aga järjest rohkem tundub, et iga fänn paraku on :D

   • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:15

    Küll on hea, et sina siis idioot ei ole :) tee endale üks pikk pai

   • Reply Anu 6. jaanuar 2018 at 20:37

    Tere ilus ja tark T :)

    Võtame kasvõi selle:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Astrology

    “During the 20th century and following the wide-scale adoption of the scientific method, astrology has been challenged successfully on both theoretical[7]:249;[8] and experimental[9][10] grounds, and has been shown to have no scientific validity[5] or explanatory power. Astrology thus lost its academic and theoretical standing, and common belief in it has largely declined.[11] While polling studies have demonstrated that approximately 25% of Americans, Canadians, and Britons say they continue to believe that star and planet positions affect their lives,[12] astrology is now recognized as pseudoscience.”

    Rõhutaks, “pseudoscience.” Ka mina oskan pohmas peaga huvitavaid tulevikuennustusi kirjutada, kuid ei lähe nende pealt raha teenima. Ekspress Grupp levitab neid teadlikult, puhtalt teenimise eesmärgil.

    Asi tuleks suure kella külga panna, et jõuaks välismaa meediasse jne. Las nad saavad teada kui haige koht on Eesti, kus väljamõeldiste edasi levitamise eest saadetakse kaela hiiglanõue. Tegu pole tõelise loominguga nagu muusikaga, vaid näruse väljamõeldisega. Samuti FB teha grupp, kus hakata boikoteerima Ekspress Gruppi, mitte ostma ta väljaandeid enam jne. Meenutagem RIMI boikoteerimist, see firma tõmbas kohe saba jalgevahele. Tänapäeva sotsiaalmeedial on suur jõud, seda tuleks ära kasutada.

    ps. ma olen rohkemgi kui kindel, et oleks Mallukas neid horoskoope levitanud juulis, oleks Ekspress Grupil suva olnud. Praegu nad muretsevad puhtalt oma müüginumbrite, mitte autoriõiguste kui sellise pärast. Kolme aasta taguste Mangi horoskoopide levitamine poleks Ekspress Gruppi isegi loksutanud.

    ps2. Mina kuulutan siin avalikult, et ei kavatse enam ühtegi Ekspress Grupi väljaannet osta, sellega on nad juba pisikese kahju saanud. Mida rohkem inimesi ühineb, seda valusam nende rahakotile.

    • Reply T. 6. jaanuar 2018 at 20:50

     Horoskoobid ongi rahvale suures osas MEELELAHUTUS! Või palun andke teada, kes siinsetest päriselt ka luges Mangi horoskoop, sest uskus. See ongi meelelahutus enamikele ja need, kes päriselt astroloogiaga tegelevad, need tegelevad. See, kas astroloogial või kitsamalt Mangil on õigus või mitte, on hoopis teine teema. Kui ajaleht pakub meelelahutust, siis ei saa teda ju selle eest kohtusse kaevata, kui seaduseid sellega rikutud pole, ja ei ole ju.
     LOOMULIKULT nad muretsevad müüginumbrite üle. Autoriõigused ongi seotud praegu ju müüginumbritega.
     Jumal halasta, mis show siin käib.

 • Reply Valdek 6. jaanuar 2018 at 19:41

  Navat, nii need asjad seatud on. Kui püüad kaval olla, siis võib juhtuda, et kavalate mängumaal on palju kavalamaid. Muigega lugesin seda näidispoomise uudist. Mingist vähiravist või “kellegi päriselt aitamisest” ei ole praegu abi. Võtsid teiste n.ö. leivanumbri ja tahtsid oma väikest asjaajamist selle abil upitada. Seadusega ei ole paraku nii lubatud. Sõidad purjus peaga, saad trahvi. Kopeerid kellegi teise tekste, saad samamoodi rahakoti pihta peksa. Kahetseva suhtumise eest võivad ehk summa väiksemaks teha, aga kui juba kusagil kauni vaatega kabinetis kedagi puua otsustati, siis tavaliselt ära ka puuakse.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:10

   Minu asjaajamist see küll upitama polnud mõeldud, mul on endalgi lugejaid küllaga. Lisaks on mul blogiga üsna fix tasu, seega paar klikki siia-sinna mind ei mõjuta.

   • Reply Valdek 6. jaanuar 2018 at 20:30

    Armsake, no mis muul põhjusel sa selle pläusti siis kopeerisid? :D

    • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:41

     Kuna me oleme võhivõõrad, siis ma ei tunne eriti, et sa peaksid minu, kui armsakese poole pöörduma. Kopeerimisest – enda oma riputasin, et oleks aasta lõpus hea vaadata. Lugejad küsisid lihtsalt enda omi ka. Postitasin need soovijatele kommentaaridesse. Mingit sissetuleku tõusu ma sellest ei saanud :D

     • Valdek 7. jaanuar 2018 at 02:19

      Kogu see tegu ja lugu koos oma põhjenduste ja keerutustega on lihtsalt nii totralt armas, et ma ei suutnud vastu pidada. Vabandan. :)

     • Mallukas 7. jaanuar 2018 at 09:00

      No eks ma annan andeks, ega ma mingi Ekspress Meediagrupp ole :D

 • Reply Krissu 6. jaanuar 2018 at 19:39

  A muide.. Paljud loevadki lihtsalt Mangi horoka Maximas läbi, lehte ei osta ja raha jääb neil saamata. Kusjuures tihti olen mõelnud, et poed justkui lugemissaalid ? Lehed ju pole kile sees, nagu mõned ajakirjad. Paljudes poodides on need püstijala lugemissaali võimalused olemas ja pole kunagi näinud, et müüad või keegi oleks sekkunud, et: “Ou vana mis teed, osta ära või tõmba udu siit.”

  A no seike summa on jah.. Pekki, ma ka ei tea mis siis teeksin… Õudne.. 2. veebruariks kokku see raha saada… Kuidas? Pangalaenu peaks vist võtma, muidu ei saaks hakkama. Ei tea.. Ei, mulle madalapalgalisele nii palju ei laenata ka vist. Täielik ahastus tekib ikka seikse asja peale. ??
  Tunnen kaasa Mallu, väga niru seis. Ehk saaks summa kuidagi väiksemaks rääkida?? ??

  • Reply G 6. jaanuar 2018 at 22:22

   Kusjuures minule on küll poes märkust tehtud (korduvalt, eri müüjate poolt) et ei tohi niisama lehte lugeda ja siis tagasi panna. Sirvimise peale pole seda just öeldud, aga kui jään nii minutikeseks lugema siis juba on öeldud. Minus tekitab trotsi, isegi kui ma oleks tahtnud seda lehte osta (ma tahan enne natuke vaadata kas on väärt ostmist) siis kui selline märkus tehakse, ei osta 100% kindlalt.

 • Reply Reeli 6. jaanuar 2018 at 19:36

  Kulla Mallukas! Me kõik oleme inimesed ja eksimine on inimlik. Iga halb asi on millegi jaoks hea. Igast olukorrast õpime. Seda saad mõelda hiljem, kui asi on möödas. Praeguseks aga saba ikka rõnga ja nina püsti ! PÄikest

 • Reply Pelli 6. jaanuar 2018 at 19:24

  Jama tundub asi natuke selles suhtes et sulle Anti ju mitu hoiatust aga lasid need lihtsalt üle.
  Eile su laivi nägin siis oli jube kahju sõnust. Aga pärast lugesin et mitu korda sulle helistati siis on ikka kyll oma lollus veidi. Pluss ülbelt veel panid et sul pole praegu aega, siis võtsid osa ainult maha jne

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 19:28

   Aga nad ei öelnud ju, et võta maha, vaid et ei tohi selles mahus olla üleval ja jagada. Ülbelt ma küll midagi ei pannud, vaid seletasin olukorda (et minuga juba võeti ühendust)

 • Reply Helena 6. jaanuar 2018 at 19:19

  Mulle meeldis FBs see kommentaar:
  “Kui sa neile selle summa nagunii pead tasuma, kas siis kompromissi ei saaks teha? Neil iga artikli all, et kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada ja sealt siis läheb link edasi Kingitud Elu lehele. Äkki räägiks nendega, et annetad selle summa hoopis?”

  See oleks hea koht näha, kas nad on ahned ja omakasupüüdlikud või vastutulelikud kasvõi natuke.

 • Reply Andres 6. jaanuar 2018 at 19:17

  Ekspress Grupp alustas enese sõnul tegevust 1989. aastal, kui ilmus ajalehe Eesti Ekspress esimene number. Seega tuleb lugeda kontserni sünnikuupäevaks 22. september 1989. Selle põhjal saame arvutada ettevõtte elutee numbri, mis kätkeb endas selle põhilist olemust, eesmärki ja saatust. Elutee number neli annab tunnistust sellest, et Ekspress Grupp on üdini materialistlik, ettearvatava käitumisega ja praktiline ettevõte. Ühtlasi sümboliseerib number neli piire, piiride kehtestamist ja nendest kinnipidamise jälgimist. Selle põhjal otsustades tundub ülimalt ebatõenäoline, et nad nüüd mingeid järeleandmisi võivad teha. Kuigi käesoleval aastal peaks elutee numbri neli kandjad jälgima eriti hoolikalt, et nad pürgiksid oma eesmärkide poole tasakaalustatult ja järk-järgult, sest muidu võivad nad nüüd lihtsalt pilli lõhki ajada.

 • Reply Kreebik 6. jaanuar 2018 at 19:13

  Ära kassi! Saan aru, et niru tunne on saadetud raha pärast, aga… kõik, kes saatsid, teavad täpselt, et peale selle jama lõppu panustad sa jälle teiste inimeste heaolule. Võimalik, et isegi kahekordse hooga. Ja see teiste abistamine pole sul ju mingi ühekordne teema.
  Nii et lase ennast korra aidata, siis saad jälle ise teisi aitama hakata. Rahasaatjate poole pealt vaadatuna on see nagu investeering tulevikku. Abivajajate tulevikku.

  Piinlikkust ära tunne. Ise sa ostsid ju meelelahutuse pärast selle horoskoobi ja küllap oled igasugu asjade peale raisanud mõned eurod, sest et lõbus ja lahutab meelt. Me nüüd ka ostsime vabatahtlikult “pileti” su blogisse, etendusele, kus me seni oleme kõik ilusasti ja tasuta esireas laiutada saanud.

 • Reply väga väga naine 6. jaanuar 2018 at 19:10

  Kõik saab korda. Varsti on see möödas ja üks viga tulevikus vähem teha.

 • Reply Ma 6. jaanuar 2018 at 19:08

  Kui keegi veel soovib Marianni aidata, siis tema kontonumber on
  EE272200221029834243

  • Reply Janika 6. jaanuar 2018 at 19:46

   Mina kandsim sulle eile raha abiks, et nõue täita ja ma ei taha, et sa kuskile selle edasi annetad nagu paljud soovitavad/soovivad. See oli mõeldud nii. Kui ma tahaks mujale raha kanda, siis teeksin seda.

   • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:09

    Janika, kas sa mõtled seda, et kui siin pakuti, et ehk saaks ekspressiga kokkuleppele, et see raha edasi annetada? Ekspress ei oleks sellega iial nõus :D Ja kui ka oleks, siis sulle on oluline, et sinu kantud raha läheks just Ekspressi tasku, mitte mõnele abivajajale? Kummaline.

    Aga jah, aitäh toetamast.

    • Reply Janika 6. jaanuar 2018 at 20:20

     Ma mõtlesin, et ma ei usu, et Ekspress nõudest taganeb ja kui sul tuleb maksta, siis tasuksid selle eest, mis sulle kanti. Mõni ütles siin, et õige oleks, kui sa inimeste annetused sulle edasi annetaks ja Ekspressile omast taskust maksaks.

     • Mallukas 6. jaanuar 2018 at 20:22

      Aaa okei, no ole mureta, mul pole oma raha :D

    • Reply Janika 6. jaanuar 2018 at 20:32

     Ma mõtlesin seda, et osad soovitavad sul saadud raha edasi annetada ja ise nõue kinni maksta, aga ma kandsin raha sulle nõude maksimise eesmärgina. Ma ei usu, et Ekspress oma nõudest loobub.

    • Reply M. 6. jaanuar 2018 at 21:19

     Aga Mallukas, paku see variant Ekspressile välja. Nad ju ISE propageerivad Kingitud Elule annetama. Natuke inetu oleks neil ju keelduda…Küsija suu pihta ei lööda ja anna siis oma lehe jälgijatele ka teada, mis Sulle vastati.

  • Reply Sirly 6. jaanuar 2018 at 19:51

   Tnx.

 • Reply Kelly 6. jaanuar 2018 at 18:55

  Kindlasti on su arvele rohkem kogunenud, sest osadel aitajatel on teine pank kui sul.. näiteks mul?
  Ikka pea püsti edasi. Summa on suur ja eks see ikka korralik õppetund ole…aaaaga kes meist ideaalne on ja kunagi ühtegi lolli viga pole teinud?!! ?

  • Reply Isabel 7. jaanuar 2018 at 00:57

   Ma olen ka üsna kindel (võinloodan vähemalt), et tegelikult seda raha rohkem kogunenud ja lihtsalt mõni muna pank (tere Nordea 21.sajand kutsub) võtab sajand aega, et sinuni toimetada. Mina muide arvab ka, et avalikult ettepanek tehes, et soovid annetada ja vastuseid avakikult jagades võib isegi õhkõrn võimalus olla selle kokkuleppeni jõudmiseks. Lihtsalt tänu sellele, et muidu teeksid nad oma mainele ju kahju arvestades kui palju praegu sellel lool kätt pulsil hoitakse. Jaksu sulle!!

 • Reply Juhuslik suusataja 6. jaanuar 2018 at 18:54

  Mina ei saa ikkagi aru, kust tuleb see maagiline number 17? Blogis 1 kord? Ja 16 korda kommentaarides siis või, mitu sodiaagimärki meil on :P?
  Teisalt oli seda artiklit siin nüüd mitmes jaos tahes refereeritud, kuidas saab SAMAS väljaandes (antud juhul siis Malluka blogi), SAMAL päeval ÜHE blogipostituse all ÜHE artikli lubamatut reprodutseerimist lugeda 17-kordseks rikkumiseks?? Vot ei saa aru ja olen kindel, et see on koht, kust juristil oleks kinni hakata.

  Rikkumine oli…olen nõus.
  Kahhjunõue (tasu saamine lubamatu kasutamise eest) on õigustatud… olen nõus,
  aga sellises summas ja veidra arvestusega… ei ole nõus!

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 19:27

   ma ka ei saa aru :D

  • Reply Kair 7. jaanuar 2018 at 13:34

   Sama mõtlen mina, et see ju 1 artikkel kõik. Ja kuskil oli EG kommentaar, et ühe loata jagamise eest 200 €. Huvitav, kui oleks lausete kauppa jagunud, lauseid oleks olnud sadu ja siis oleks ka nõudeid olnud sadu. Ajuvaba.

 • Reply K 6. jaanuar 2018 at 18:49

  Selle asemel, et leida üks sekund ja kõik kohe maha võtta, kui Delfi juba märku annab, hakkad sa lihtsalt muuga jaurama. Mida sa kaotanud oleks, et sa kohe lihtsalt kõike maha ei võtnud? Kuidas sul isegi siis nagu kohale ei jõudnud ja veel tunnike aega läks, kui nad sulle asja lõpuks puust ja punaseks pidid ise tegema.. Suht lootusetu juhtum oled.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 18:49

   Olen vist jah.

  • Reply Killu 6. jaanuar 2018 at 19:14

   Hakkas kergem??Tore! Ela nüüd edasi perfektne inimene:)

  • Reply Killu 6. jaanuar 2018 at 19:19

   Hakkas kergem!? Tore! Ela nüüd rahulikult edasi perfektne inimene:D

  • Reply Sirly 6. jaanuar 2018 at 19:53

   Mõni ikka ei suuda kahjurõõmu ja parastamist tagasi hoida :/

 • Reply Katri 6. jaanuar 2018 at 18:41

  Alustuseks: hea, et sa juba juristiga konsulteerisid sest see, mis siin kommentaarides käib, võib jätta veidi väära mulje Eesti õigussüsteemist (mh on võrreldud trahve ja tsiviilnõuet, mis on umbes sama hea võrdlus nagu traktori ja lennuki liikumiskiirus – mõlemad on ju sõidukid).
  Huvi korras lõin lahti Delfi üldtingimused, kus on kirjas terve autoriõiguste punkt, mis laieneb kõigile grupi materjalidele. Autoriõigus on toode nagu iga teine: ei tohi võtta omaniku loata. Näitena võiks ju kasutada sinu blogi: kui keegi sinu teadmata annaks välja su blogi tekstidest ja ilusatest fotodest raamatu – kõik saavad aru, et see ei oleks okei. Mis puudutab seda, et avalik ja sa ei saa kopeerimist keelata, siis saad küll: täpselt samamoodi nagu Delfi või ükskõik mis loominguline väljund (autoriõiguste märge blogi juurde ja kõigile kopeerijatele nõue, kirja näidis on sul juba olemas :))
  Antud juhul hoopis Ekspress Grupp nägi põhimõtteliselt, et raha vedeleb maas, see on vaja lihtsalt üles korjata st kopeerijale nõue esitada, siin on lihtsalt ilmselge autoriõiguse rikkumine.

  Sinu vastu esitatud nõue on kindlasti läbi räägitav sest küsitakse alustuseks ikka max summat, mis suudetakse enda arvates ära tõendada. Samuti saab kompromissi käigus kokku leppida maksegraafikus. See kõik on juristide teema; mida pädevam on su jurist, seda soodsam su tulem :)

 • Reply Putbill 6. jaanuar 2018 at 18:35

  Jälle see suurkorporatsiooni jutt..
  Aga mõtle siis niipidi – sinu tegevuse tõttu jääb hr Mang ilmselt osast honorarist ilma. Äkki on temalgi arstirohtu vaja? Koerale süüa osta? Raha, millega oli juba arvestanud?
  Mina leian küll, et temal on seda raha rohkem vaja kui sinul.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 18:49

   Ma olen üsna kindel, et hr. Mang on juba honorari kätte saanud :)

  • Reply Elisa 6. jaanuar 2018 at 20:39

   Katsu olla. Jeerum küll, kust sa inimene tuled sellise asja peale?
   Mallu, hoian pöidlaid ja varbaid, kõik saab korda! Ära anna liiga lihtsalt alla, ja kõiki neid keelepeksjaid külastab koheselt hr. Karma!
   Soovin parimat ❤️

 • Reply Asff 6. jaanuar 2018 at 18:30

  Saa aru, et oled loll ja vastuta oma tegude eest ometigi!

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 18:33

   kuidas ma veel rohkem saaksin rõhutada, et ma OLENGI loll :D?

  • Reply Killu 6. jaanuar 2018 at 19:02

   Ega sa ka tark ei tundu! :D

  • Reply Eveli 6. jaanuar 2018 at 21:21

   Ometi võtsid vaevaks lolli blogi lugema tulla?

 • Reply K. 6. jaanuar 2018 at 18:29

  Kui see raha fännide abil kokku õnnestuks saada, siis võiks Ekspress Grupiga mingi diili teha ja kogu summa mõnele fondile või reaalsele abivajajale annetada – vot see oleks ilus žest ?

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 18:33

   nad nagunii poleks nõus :D

 • Reply Tups 6. jaanuar 2018 at 18:27

  Ei tea, kui palju see lohutab, aga se, et sa kohe viuhti jagasid seda horoskoopi oma lugejatega näitab seda, et sa oled hooliv. Mõni ütleb, et naiivne ja mõtlematu, aga see ongi just positiivne, kui täiskasvanud inimene mõtleb sama sirgjooneliselt nagu rikkumata väike laps. Vastik, et kõik kasu peal väljas. Ekspress Grupp võiks ka tagasi tõmmata. Õppetund on saadud, laiem üldsus on saanud tasuta autoriõiguste koolitust ja Mangi horoskoop veel lisareklaami. Kõik võidavad, kui nad oleksid mõistliku ja inimlikud. Loodame sellele.

 • Reply Laura 6. jaanuar 2018 at 18:27

  Ekspress grupp sai selle summa nii, et arvutasid, et iga tähemärgi horoskoop on eraldi artikkel. Tegelikult aga peaks artiklite alla lugema ikka lugusid, mis tõesti on eraldi artiklid (erineva pealkirjaga jne…saad aru küll:D) Sina jagasid ainult ühte artiklit ehk lugu tegelikult. Siis peaksid maksma ainult 320.

 • Reply Marju 6. jaanuar 2018 at 18:23

  Mallu sinu blogid teevad alati päeva rõõmsamaks ja minu jaoks sa oled nagu vana tuttav, keda kahjuks isiklikult küll ei tunne , aga kellega koos rõõmustada ja ka koos kurvastada kui midagi halvasti läheb.

 • Reply Päike 6. jaanuar 2018 at 18:22

  Jube lihtne business, saata kellelegi lihtsalt arve, et maksa kuu pärast meile selline summa. Mõtle rahulikult, pea nõu targematega. Ehk on see siiski tühine nõue? :) Halb juhuste kokkulangevus ja kellegi ahnus said kokku.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 18:30

   Tühine ta paraku pole

 • Reply T. 6. jaanuar 2018 at 18:18

  Miks sa seda “suurkorporatsiooni” asja juba mitmes kord rõhutad? Ma saan aru, et nende jaoks, olles suurfirma, on see 6 tonni tõesti suht tühine raha, aga kas suurkorporatsioonide käest varastamine on kuidagi eetilisem ja lubatum, kui väikefirmade käest või eraisikutelt varastamine?
  Mitmeid kordi rõhutad, et oli rumal tegu, kuid ei paista, nagu sa tegelikult ka saaksid aru, et neil on õigus sind kohtusse kaevata. Neil tõesti on õigus, olgu nad paks täissöönud suurfirma või mitte. Varastamine on kuritegu. Mis sest, et juua täis peaga inimeste surnuks sõitmine on hullem.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 18:22

   mis vahet seal on, mida ma rõhutan või mitte? Ja kust sa lugenud oled, et ma pean seda kopimist eetiliseks ja lubatuks?

   • Reply T. 6. jaanuar 2018 at 19:15

    Vahe on selles, et kuna sa seda mitmeid kordi rõhutad, siis ilmselt ikkagi ei saa pihta, et mingit vahet ei olegi, on see suurkorporatsioon või väikefirma. Varastamine on varastamine. Mingit vahet ei olegi! Sinu õnnetus lihtsalt, et suurfirma tagant varastasid, sest nüüd kaasnevad veidi suuremad nõuded. Oleks suvaline koolileht olnud, poleks midagi juhtunud.
    Loengi välja su sellest postitusest, et sa kahetsed vaid, et nii loll olid. Aga ei saa aru, et neil ongi õigus sult see raha kätte saada.

    • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 19:22

     Saan küll aru, ära muretse.

 • Reply Mann 6. jaanuar 2018 at 18:09

  Kuule davai, tegelt ma ikka lugesin ja isegi koppisin niiet ma loodan su fesarist veel selle a/a leida ja kannan oma võla ka ära.
  Nagunii on suht peetis seis, see summa mu olemist enam sitemaks ei tee! Aidata tahaks ikka kui saab aidata. Vast saame üheskoos kuu alguseks vajaliku kokku! Me veel võidame seda lollakat maalehte!

 • Reply Mari 6. jaanuar 2018 at 18:06

  Mina loen neid kommentaare ja seda postitust ja saan kahjuks aru, kui rumalad on inimesed. Sinust Mallukas pean lugu, et sa aitad paljusid, kuigi liiga suure kisa saatel tihti, ent ma saan aru, et isetut heategu ei ole olemas ja mis kasu on aitamisest kui teised seda ei kuule.
  Mind kurvastab inimeste rumalus. Asi ei ole siin selles, kas sa “varastasid” suurkorporatsioonilt või leivapoest leiba, et seda siis vaestega jagada. Vargus on vargus. Kas te kinno läheksite, filmiksite telefoniga üles filmi ja avaldaks siis netis? Mind teevad kurvaks kommentaarid, kus öeldakse, et mine muidugi kohtusse, saab kohus ka naerda lolluse eest ja raamatukogus saab ju ka tastuta lugeda või boikoteerige nüüd nn suurkorporatsiooni. Saage ometi aru, kulla inimesed, et mida suuremalt korporatsioonilt varastada, seda suuremad on tagajärjed.

  See postitus ka kahjuks kukutas arvamust sinust kolinal. Sul peaks olema piinlik täiskasvanud inimesena. See postitus ei ole sellest, et oled tänulik, et nii palju on sulle raha kantud, vaid meeldetuletus, et kandke palun ometi rohkem, mul ei ole ju endal seda raha kusagilt võtta. Sa ei tohiks seda raha vastu võtta kui sul on nii piinlik ja paljud teised vajaksid seda raha rohkem ja selle saaks anda heategevusse. Aga anna siis heategevusse ja käitu nagu täiskasvanu. Maksa ise oma trahv ära. Alati on võimalik saavutada kokkuleppeid ja maksegraafikuid, nii täiskasvanud inimesed oma trahve maksavad kui pole kogu summat kohe võtta.
  Mida teed aga sina? Sa paned automaatselt üles video, et inimestel hakkaks sust kahju ja nad hakkaksid raha koguma (mõtlevad inimesed saavad aru, mis selle postituse mõte oli) ja teed igaks juhuks ka postituse meeldetuletuseks, kus sa rõhutad, et ei tahaks üldse raha vastu võtta ja nii piinlik on, aga ära ka ei ütle.
  Mul oli sinust nii kahju kui lugesin, et nii kalli õppetunni said, aga enam ei ole, sest sa ei ole midagi õppinud. Sinu kellaaegadega vastamine on tegelikult üleolev ja just jäik. “Mul praegu pole aega,” “Küll ma võtan hiljem, laps segas”, “võtsin pool maha” . Täiskasvanud inimene nii ei vasta, vaid vastab, et hetkel söödan, potitan last, 10 minuti pärast võtan maha – usu, sul oleks see jama olemata. Praegu oled sa oma trahvi ära teeninud samamoodi nagu iga teine seaduse rikkuja. Seaduse mittetundmine ei vabasta ka vastutusest. Võib olla on õppetund ka siin? Hakkad end rohkem ümbritseva eluga kurssi viima ja ei ütle, et kõigest on pohhui, las olla?
  Ma tean, milline on su vastus mulle. Nuta mulle jõgi, et sa enam minust midagi ei arva ja tuhanded fännid tulevad mulle ütlema, kas mul on nüüd parem kui parastan. Ma ei parasta, aga koputaksin sinu südametunnistusele küll. 27-aastane ei ole enam laps. Võta vastutus ja jäta raha “kerjamine” heategevuseks.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 18:29

   Jah, ega kõik inimesed ei saagi aru, et miks vanaema ajalehest võib lugeda ja blogis jagada ei või, sinna pole midagi teha.

   Mul ongi piinlik, aga mis sa ära teed, tõepoolest ei hakka ükshaaval raha tagasi kandma. See postitus ei ole mingi meeldetuletus või üleskutse raha saata. Kui ma tunnen, et seda vaja on, siis küllap sa aru saaksid, millal see üleskutse on. Sest seal on ka siis arvatavasti konkreetselt öeldud, et palun andke raha. Ja kust sa üldse loed välja: mul on kõigest pohhui? Ma tean, et ma olen selle trahvi ära teeninud, ma olengi seadus rikkunud. Kas just nii suure summa ulatuses.

   Aga eks sul on õigus omale arvamusele ja mõtetele, pole mõtet ka vaielda. Lihtsalt sina ei ole mina ja ei ole mõtet oma arvamust nii kindlalt suruda, et miks ma mida teen. Päriselt arvasid, et sain selle nõude ja mõtlesin, et ooo, ma teen kohe video, siis on kõigil minust maru kahju? Kui sina suudad šokiolukorras nii kaalutletult kavaldada ja sahkerdada, siis on see juba sinu enda iseloom ja muu säärane. Mina nii ei mõelnud.

   Nagu öeldud – igaüks arvab, nagu arvab.

   • Reply T. 6. jaanuar 2018 at 19:21

    Sa ei pea ju seda annetatud raha euri kaupa tagasi kandma. Ole inimene ja vastuta oma pasa eest ise, kauple summa väiksemaks ja tee maksegraafik. Annetatud raha anneta edasi – neile, kes seda tõeliselt vajavad! See oleks õiglane tegu!

    • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 19:23

     Tänud soovitamast.

     • Kats 6. jaanuar 2018 at 21:33

      Ah saada kuu peale see inimene Mallu. Mina tegin sulle ülekande just selle mõttega, et sind aidata! Ja ma usun et ka kõik teised tegid seda just selle tõttu. Kui ma tahan annetada kuskile vähifondi või kuhuiganes, siis ma ka teeks seda!

     • Imbi 6. jaanuar 2018 at 21:51

      Kats – kas sain õigesti aru, et sa tõesti pigem annetad ilmselge lollusega hakkama saanud töövõimelisele inimesele kui vähihaigele?!

  • Reply 1 ema 6. jaanuar 2018 at 23:33

   Mallu ei ole antud juhul kordagi raha palunud, küsinud vôi kerjanud, mis on eelnevate tegevuste reljeefsem sônastus. Mallule kandsid tuhanded inimesed raha teda toetamaks seetôttu, et tegu on ilmselgelt ebaôiglase summaga ja Mallu ise on aitab alati teisi, kui vähegi saab. What goes around comes around. Ja vôibolla ei mahu näägutajatele ja parastajatele pähe, et Mallu vôis neid horoskoope jagada lihtsalt hea südame tôttu. Inimene kùsis, tal oli, ta siis jagas teistega ka. Môni nimetab seda lolluseks. Ma väga loodam, et heasüdamlikkus seetôttu maailmast siiski kuskile ei kao. Mallule – sa oled oma andega jälgida-kirjutada-jagada kogunud üle 47 000 FB fänni. Tehku Maaleht järgi kui suudab. Ära lase oma pähe istutada môtet, et oled loll vôi staarkerjus, eks. Sa oled äärmiselt tubli, lahe ja andekas. Ja hea südamega. <B

 • Reply Egle 6. jaanuar 2018 at 17:51

  Kuidas Kardo uudise vastu võttis? ?

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:53

   ega ta rõõmus olnd :D

 • Reply Kazz 6. jaanuar 2018 at 17:50

  Käin nii harva lugemas ja veel vähem kommenteerimas. Aga nii kahju sinust. Üks tobe viga ja nüüd siis sellise supi sees. Ära tümita ennast, sa oled hea inimene, oma vigade ja hädadega nagu me kõik. Selliseid absurdseid, mõtlematuid vigu on teinud või teevad kõik. Ka enda arust super hüper eksimatud ime inimesed, kes hetkel sind julgevad parastada ja sõimata. Piinlik selliste inimeste pärast.
  Kõige parem praeguses olukorras oleks see, kui keegi tõesti pädev ja sel alal töötav inimene nõu annab näost näkku. Ära igasugu kommentaaridest saadud nõuandeid kullana võta.

  • Reply Inimene 7. jaanuar 2018 at 12:17

   No tuleb ju välja, et ei olnud üks viga vaid 17 sellist viga ja korduvate pöördumiste eiramine.

 • Reply Kats 6. jaanuar 2018 at 17:48

  Aga kuidas kommenteerid seda, et sulle sealt lehest mitmeid kordi helistati ja saadeti kirjasid et sa eemaldaksid need horoskoobid? Ja et sa phm ei tulnud neile vastu ja käitusid pohhuistlikult? Kas oli nii? Igatahes küll me kõik koos selle summa kokku saame ?

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:51

   Kopin sulle sama asja, mis just ühele vastasin:

   Mina panin postituse üles veidi enne 11. Täpselt kellaaega ei mäleta. Ütleme 10-11 vahel.Kell 11.07 helistati mulle Delfist, keegi naisterahvas. Pobises midagi ja tema jutust sain aru, et sellises mahus ei tohi postitus üleval olla. St ta ei andnud korraldust, et võta maha vms. Ütlesin, et selge, tegelen sellega. Ei olnud tol hetkel sekundipealt aega tegeleda sellega.

   11.23 helistati juba Maalehest. Mul parasjagu laps ukerdas diivanil, jauras seal midagi, seega kui ma sain aru, mis asjus helistatakse, siis ma ütlesin kiirustavalt, et jajah, ma juba tegelen sellega, et Delfist juba helistati ja panin toru ära. See oli vb see jäik suhtumine, aga mul laps halises, tahtis süüa ja mul olid käed tegemist täis :D Tegelesin lapsega ära ja läksin kohe arvutisse, võtsin maha kommentaaridest 2/3 horoka sisust, ehk siis kirjutasin iga tähemärgi lõppu, et edasi loe maalehest. Enda “kalad” jätsin veel esiti üles.

   11.53 helistati jälle Maalehest ja öeldi, et kui ma enne nii ebaviisakalt ära visanud poleks, siis ta oleks jätkanud, et mul ei tohi ikka nii palju ka üleval olla, et kui praegu on. Selge. Võtsin kommentaaridest kõik maha, jätsin ainult postituse kalade horoka 1/3 üles.

   21.53 sain juba Trinitylt kirja, et ma pean postituse eemaldama nii fbist kui ka blogist. Tegin seda.

   • Reply Reena 6. jaanuar 2018 at 20:04

    Et siis alguses oli 12 tähemärki üleval, siis teisel korral jätsid ühe märgi ülesse ja teiste puhul siis tehti jagamine ning lõpuks kolmanda korraga uuesti jagamine-siit tulebki see müstiline 17 korda.

   • Reply Morgie 7. jaanuar 2018 at 14:20

    Kui sa võid, käsi südamel, vanduda, et sa varem pole ajalehtede maksumüüri taga olevat materjali oma blogis jaganud, siis siit saab (kui iga pöördumine eraldi korraks arvata) 4-kordse, mitte 17-kordse eksimuse; ütleme siis et 200 eurot esimese korra pealt ja 340 iga järgneva pealt. Pluss need urrima õigusabikulud. Nii et loogiline oleks summat väiksemaks kaubelda. Ehk saaks kohtuväliselt.

    Kui aga oled varem ka midagi sellist jaganud, siis on asi hapu.

    • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 14:25

     Ei tea küll, et oleks varem jaganud. Okei, 2015 aastal jagasin vist ka aasta lõpus, et vaadata, kas läks täppi :D

 • Reply Jane 6. jaanuar 2018 at 17:46

  Mallu, löö selg sirgu ja neela mõru pill alla. Head inimesed (eriti need, kes sinu blogist horoskoopi lugesid) aitavad. Nii nagu sina oled aidanud.
  Loodan, et ekspressgrupp või mis ta nüüd oligi, taipab ise selle trahviraha heategevusse suunata. Minu tellimusest jäävad nad näiteks muidu ilma küll.
  Samas ka respekt nii sulle kui sellele “grupile”, et teie ootamatus koostööst sai autoriõiguste kaitsele palju vajalikku tähelepanu tõmmatud!

 • Reply Marina 6. jaanuar 2018 at 17:46

  kohe teen ka väikse aga siiski panuse =). oma 6 lapse kõrvalt lihtsalt rohkem ei saa lubada. Kalli ja pai…

 • Reply Geiu 6. jaanuar 2018 at 17:45

  Minulgi kahju. Geenius.ee avaldas hiljuti artikli, et olid Ekspress grupi vastu ükskõikne kui sooviti Sinuga kontakti luua. Kas nii oligi et helistasid rääkisite ja ütlesite ok sorri ma ikka ei võta maha?

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:48

   ei olnud :D

   Mina panin postituse üles veidi enne 11. Täpselt kellaaega ei mäleta. Ütleme 10-11 vahel.Kell 11.07 helistati mulle Delfist, keegi naisterahvas. Pobises midagi ja tema jutust sain aru, et sellises mahus ei tohi postitus üleval olla. St ta ei andnud korraldust, et võta maha vms. Ütlesin, et selge, tegelen sellega. Ei olnud tol hetkel sekundipealt aega tegeleda sellega.

   11.23 helistati juba Maalehest. Mul parasjagu laps ukerdas diivanil, jauras seal midagi, seega kui ma sain aru, mis asjus helistatakse, siis ma ütlesin kiirustavalt, et jajah, ma juba tegelen sellega, et Delfist juba helistati ja panin toru ära. See oli vb see jäik suhtumine, aga mul laps halises, tahtis süüa ja mul olid käed tegemist täis :D Tegelesin lapsega ära ja läksin kohe arvutisse, võtsin maha kommentaaridest 2/3 horoka sisust, ehk siis kirjutasin iga tähemärgi lõppu, et edasi loe maalehest. Enda “kalad” jätsin veel esiti üles.

   11.53 helistati jälle Maalehest ja öeldi, et kui ma enne nii ebaviisakalt ära visanud poleks, siis ta oleks jätkanud, et mul ei tohi ikka nii palju ka üleval olla, et kui praegu on. Selge. Võtsin kommentaaridest kõik maha, jätsin ainult postituse kalade horoka 1/3 üles.

   21.53 sain juba Trinitylt kirja, et ma pean postituse eemaldama nii fbist kui ka blogist. Tegin seda. Ma ei tea, kus see ükskõiksus oli :D

 • Reply Hele 6. jaanuar 2018 at 17:43

  See nõutav summa on ikka ulme.
  Sellise peale on mul tunne, et ei taha ühtegi ekspress-grupi toodet enam osta ei paberkujul ega digis. Tööl võib ju sirvida, aga neile mingitki raha maksta küll ei taha.

  • Reply Hele 6. jaanuar 2018 at 17:44

   Ahjaa, eriti arvestades, et täispeaga sadade inimeste ohustamise eest näiteks võib trahv olla väga vabalt <1000€. Ikka väga paigast ära on need asjad.

   • Reply Kazz 6. jaanuar 2018 at 17:53

    Ega see 6k summa pole kohtu otsustatud kahjunõue, vaid ekspressgrupi enda poolt “kalkuleeritud” summa. Ära võrdle võrreldamatuid asju.

 • Reply MrsG 6. jaanuar 2018 at 17:40

  Nii kurb ja elan kaasa. Ning loodan, et kõik leiab lahenduse.

  Aga, ma olen juba ammu mõelnud, et kas Sinu blogis ei aitaks see tekst, et ilma Sinu nõusolekuta on Sinu tekste (ja ka videosid) keelatud kasutada.
  Muidu need leheneegrid muudkui treivad jälle uusi “toredaid” uudiseid, kui Sul mingi jama on, kasutades Sinu enda blogist saadavaid tekste, mida nad ka ju teha ei tohiks siis.
  Just a thought! :)

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:48

   see on avalik info, ma ei saa neid takistada.

 • Reply Eylin 6. jaanuar 2018 at 17:39

  Minu meelest on see ulmesumma.Eks nad panustavadki sellele,et sa seda kohtuni ei lase ja sellest saab nö näidis,kuidas edaspidi blogijaid “karistama hakatakse”. Ma ütlen ausalt,et tänu sinu blogipostitusele,kus jagasid Mangi horoskoopi tuli mul Maximas sisseoste tehes meelde,et oh Mangi horoskoop peaks ju ka Maalehes olema,Mallukas kirjutas sellest. Ja nii ma Maalehe ostsingi. Ma ei usu,et ma ainuke olin.

  • Reply Kätlin 6. jaanuar 2018 at 20:52

   Sama keiss minulgi! Kõndisin R-kioskist mööda ja tuli meelde, et võtaks siis selle Maalehe ka horoskoobi pärast. Nõude esitamisel tuleks arvestada blogi jälgijate vanust nt ja mõelda, kui paljud reaalselt pidevalt Maalehte ostavad…pakun, et pigem vähesed. Ja just tänu tekkinud olukorrale näädsa, läksin võtsin ka ja polnudki ainus.

 • Reply 1 ema 6. jaanuar 2018 at 17:34

  Kindlasti midagi maksma pead, aga 320 euri ja üle 6 tuhande on suur vahe. Ma siiski annaks sinu asemel kohtusse, kui kohtuväliselt ei saa ära klaarida. Olgem ausad – horoskoop on ainsuses. Ka Maaleht ise reklaamib Mangi horoskoopi. Ainsuses. Ka Mangilt ei tellitud päris kindlasti 12 erinevat horoskoopi, vaid üks terviktöö. Mitte mingit alust pole nüüd iga kuu juppideks jahada ja selle eest taha vôtta. Ära lase ennast röövida. Nice try muidugi Ekspress Grupi poolt. Seadused on nagu anum, mis alles tuleb ôigusega täita, ütles kunagi mu autoriôiguse ôppejôud. On tôlgendamise ja sônastuse küsimus. See, mida EG püüab teha, on alusetu rikastumine. Lôpeta kassimine ja astu vastu ebaôiglusele ja nahhaalsusele (nagu sa alati teinud oled)! Hoian pöialt!

  • Reply Teele 6. jaanuar 2018 at 21:02

   Suurkorporatsiooni vastu kohtusse minemise soovitus on parim!!

   Not!!!!

   Kujutate ette, millised menetluskulud Trinity sealt kirjutada saab!

 • Reply Merlin 6. jaanuar 2018 at 17:31

  Ma ei saa aru, sa otsid selle artikli ja kuskil seal ei olnud kirjas lõpus, et selle kopeerimine keelatud. Sorry arvan, et ka minagi poleks omast lollusest peaga müelnud ja oleksin selle kopeerinud, sest ei ole kuskil kirjas, et ei tohi seda teha. Ühesünaga hoia pea püsti igal ühel juhtub. Andsin oma panuse ka ning loodame, t kõik laabub ja ma mingit nõuet ei saa sest lugesin emale ja veel paarile sõbrannale ette??

 • Reply Maris 6. jaanuar 2018 at 17:28

  Kas see ei loe, et selle horoskoobiartikli all ei olnud ( või oli??!) seda tähelepanekut, et kopeerimine ja teistega jagamine jms keelatud, vastasel juhul saad pasarahe omale kaela ehk siis trahvi?! Täitsa haige ikka!
  Kui ei olnud, siis mis õigusega nad trahvivad? Seda peenikest kirja ju pole, et mis selle horoskoobiga kaasneb ja mille eest vastutad.

  Kasseeri uudistetoimetajatelt sisse artiklid, kus nad sinu kohta sõna võtnud. Edaspidi iga Delfi uudise peale – endast ja oma blogist – pappi küsima. Pane oma blogisse info üles, et iga lause, mis siit mujal lehel tsiteeritakse maksab nii ja nii palju.

  Loodan, et asi laheneb. See ei ole aus, et inimene, kes teisi aitab, selline kamarajura kaela lendab. Iga tegu mida teed, peaks ringiga tagasi tegijani jõudma ehk siis Sinu puhul ainult hea!

  Ja need rumalad, kellele Sa ei meeldi ega tea Sind ega Su elu ning olu, võiksid vait olla. Ka see jutt, mida nad halvasti teiste kohta räägivad, tulevad nendeni tagasi nii ühel koma teisel viisil.

  Peace!

  • Reply Aabitsa Kukk 6. jaanuar 2018 at 19:41

   Irw :D

   Et kui poes pole nt juustul all kirjas, et varastada ei tohi, siis võib juustu tuuri panna? Kas me oleme jõudnud tõesti sinnani nagu Mikimaal, kus mikrolaineahjul on kirjas, et palun ärge kuivatage oma kasse mikrolaineahjus, sest noh..kass saab muidu surma.

   Teiseks ei päde ka see näide, et Malluka blogist kirjutades peaks Mallukas kohe omapoolse nõude esitama. Tahab Mallukas või mitte, aga tegu on avaliku elu tegelasega ja tema tegemiste kajastamine uudistes on igati OK. Tõsi- blogipostitusi üks-ühele tuuri ei tohi panna ja pilte Malluka loata avaldada.

 • Reply Katri Väli 6. jaanuar 2018 at 17:28

  Birx ei pea siin Mallu küll mingeid tagasimakseid tegema.Kes selle euro või rohkemgi tegi ,eeldan, et arvestab see läheb ikka abisse ja keegi nüüd ei jää ootaa ah sai kokku kanna nüüd tagasi.Minupoolest ostku poest kasvõi kommi lastele :D
  Aga see summa tõesti täiesti apsurdneeeee .
  Ja tead Mallu ära loe mingeid komme kuskil linkide all selle teema kohta,Ära üldse vaevugi.Kahjuks on neid halbu hooplejaid ja las nad rahuldavad end seal kirjutades kui kui muudmoodi seda teha ei saa.

  Kõik saab korda !!

 • Reply Mirjam L 6. jaanuar 2018 at 17:27

  Kummaline suhtumine Ekspress Grupp poolt, ise said sinu poolt TASUTA reklaami ja nüüd tahavad veel lisa raha. Ahnus on selle nimi. Ma lihtsalt ei suuda ära imestada. Ma ei oleks läinud seda lehte ostma, kui sa ei oleks seda kajastanud. Hetkel ajab vihaseks see ka, et ostsin selle pagana kalli lehe. Huvi oli lakke kruvitud, sest pealkiri oli palju lubav (head soosiv), kuid sisu ei vastanud üldse sellele. Mehega mõlemad pettusime. Tean juba ära, et miski sellest ennustusest täide ei lähe (ainult negatiivne pool), et kas nüüd peaksin Ekspress Grupp’ile esitama arve hoopis valetamise/pettuse eest.

 • Reply K. 6. jaanuar 2018 at 17:24

  kas see horoskoop polnud mitte Delfis avalikult ja tasuta üleval? Ma mäletan täpselt, et sõitsin neljapäeva hommikul bussiga tööle ja lugesin telefonist Delfist sedasama horoskoopi…

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:24

   eii see on tasuline artikkel.

 • Reply Ann 6. jaanuar 2018 at 17:21

  Esmaspäeval usun, et summa on suurem :) Sest Swed-SEB vahelised maksed nädalavahetusel ei toimi :) st reedel alates 16 juba plank-on oodata esmasp. Al kella kaheksast :)
  Ise panustasin ka, loodan et kõik saab korda! Ja pole siin midagi häbiväärset. Sa oled alati kõigile toeks olnud.

 • Reply Birx 6. jaanuar 2018 at 17:17

  Eks nendel ahvidel on näidispoomist vaja ja selleks on väga hea võimalus sind praegu kasutada!
  Palju suurem mure on see kui sa ei peaks seda lõpuks maksma ja peaksid inimestele neid 1-5€sed summasid tagasi hakkama kandma ??Vot see on õudne,neid ju nii palju ?

 • Reply Päevalilleke 6. jaanuar 2018 at 17:16

  Minu meelest on ka see summa lihtsalt naeruväärne, mis nad välja leiutasid. Ma ei usu, et nad suudaksid kohtu kaudu selle summa kätte saada. Üle tuhande kahe kirja eest nt, nagu halloo. Nagu inkasso juba noh. Kuigi samas jah, kui asi kohtuni lasta, siis pärast vb kohtukuludega kokku tuleb sama summa. Raske värk, kuid ma soovitaksin ka õigusabi otsida ja see summa väiksemaks saada.

  • Reply Teele 6. jaanuar 2018 at 21:12

   Palun, rahvas, ärge kommenteerige ja soovitage oma “uskumuste” pinnalt. Kui teil pole elus kokkupuudet olnud tsiviilnõuetega, autoriõigustega, tippadvokaatide tunnihindadega ja kohtupraktikaga, siis ausalt, mitte kuidagi ei aita “ma ei usu, et kohus selle välja mõistab, sest summa on ulmeline”. Uskuge neid, kellel on teemaga kokkupuudet ja usaldage Mallut, ta saab suurepäraselt aru, et puusalt siin ei tulista ja ongi asja lahendama asunud professionaalise abiga.

   Ja summa iseenesest pole ulmeline. Mis aga ei tähenda, et seda kompromissina madalamaks ei saaks kaubelda.

   • Reply velts 7. jaanuar 2018 at 15:30

    Väga õige! Ainult et professionaalid käseksid praegu vait olla, mitte seletada, kuidas tegelikult oli ja mis kell keegi pobises või jauras. Mida sa enam kaupled kui sa oled korduvalt toonitanud, et sa süüdistusega nõus oled. Kirjalikult taasesitavas vormis.

    Sa lähed juustu varastama. Arvad, et on lahe vms ja varastad selle 12 osas. Tulemusena pole sa mitte ühe juustu varastanud 12 osas, vaid varastanud ühte juustu 12 korda. Muuhulgas seletad oma blogis, et jah, nii see oli, olen retsidiivne varas. Ainult sa ei saa aru, miks karistused selle eest nii karmid on.

 • Reply Andra 6. jaanuar 2018 at 17:16

  Hakka vastu, ära kassi! :D
  Ma küll nii ei laseks endaga käituda, nõuavad väljamõledud summasid..mingi faking jagamise eest ???
  Uuri, tegutse ja usun, et ainuke kes võitjana tuleb välja, oled sina! (:

 • Reply kuks 6. jaanuar 2018 at 17:13

  Ma usun,et see ei ole sulle VÄGA raske ja võimatu,see raha kokku saada..

 • Reply Kriksu 6. jaanuar 2018 at 17:12

  Läksin täna vaidlema paari inimesega, kes sinu vastu on. Nende arvates pole sul raske 6000€ maksta, sest sinu igakuine sissetulek on lausa 5kohaline summa ja iga oma postituse eest paned tasku 500€ ja reklaami eest veelrohkemgi. Kui sa mind ei usu siis saan sulle screenshotid saata, mis tegin. Aitaksin ise sind heameelega, kuid kahjuks majanduslik seis selline et iga sent arvel.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:17

   haha, kui mu sissetulek oleks 5 kohaline summa KUUS, siis ma maksaks lihtsalt selle arve ära ja küik :D

  • Reply Kadri 6. jaanuar 2018 at 17:20

   Inimesed on õelad. Ei ole see eestis blogimime midagi nii tulus et 5 kohaline summa taskus iga kuu. See on nende kadedus kes nii räägivad.

   • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:25

    mitte kadedus, vaid lollus :D

 • Reply Kadri 6. jaanuar 2018 at 17:12

  Küll laheneb asi. Tuleb uskuda ja loota. Näed 900 eur juba koos. Lisaks aidatakse sind juriidiliselt. Ma usun elu karmasse: kui teed teistele head, saad ka ise head elult vastu. Oled paljusid aidanud ja küll nüüd aidatakse Sind ? Naeratus näole ja pea püsti! Maaleht on paraja maine endale saanud. Nüüd ostetakse seda vähem, usun küll, paras neile! Küll nemad ka oma rahaahnuses saavad karistada elult. Ei jää see tulemata. Saan aru et tehakse paar sotti trahvi, isegi see paneks inimest mõtlema aga et üle 6 tonni? See on ahnus. Nad nägid sinus rahaauku. Aga kallis Mallu – küll laheneb see asi ?

 • Reply Krissu 6. jaanuar 2018 at 17:09

  Mina (juristina) laseks selle asja tuima näoga kohtuni. Ma olen täiesti kindel, et kohtus saaks sellest numbrist poole (kui mitte rohkem) väiksem number. Sest tõendamiskoormus on hagejal ja sellises olukorras on täpset kahju suurust keeruline välja selgitada. Fakt on ka see, et sulle hetkel esitatud nõue on maksimaalne võimalik, mitte kärbitud haletsusnõue. Seega mina ilma võitluseta küll ei maksaks nii ulmesummat (fakt on ka see, et maksta tuleb, aga iial ma ei usu, et kohus sellise ulmesumma määraks). Kui tahad sel teemal arutleda, siis mu kontakt on siin kirjas.

  • Reply agdk 6. jaanuar 2018 at 17:17

   Jajah, ja siis kaotajana maksab teise poole õigusabi ikka kinni ja kokku tuleb heal juhul sama summa. Igasugused taskujuristid võiksid tõesti lõpetada nüüd asjade hullemaks tegemise kohtu jm näol, ja soovitada pigem kokkuleppele jõudmist.

   • Reply Krissu 6. jaanuar 2018 at 17:33

    Kui summat vähendatakse oluliselt, pole ta kaotaja pool ning õigusabikulud jäävad kummagi poole enda kanda. Kui nõude esitaja “kokkuleppe” summa on eelpoolnimetatud summa, siis see on kaugel mõistlikust kokkuleppest. Kui summat oluliselt vähendataks, on muidugi mõistlikum minna kokkuleppele, kuid antud olukorras pole üldse kindel, et EG kokkuleppest huvitatud on.
    PS. Kes oled sina, et anonüümselt kellegi hariduse ja kogemuse üle otsustama ja hindama tuleb? Äkki viskad algatuseks oma enda diplomi ja kogemused letti, kui arvustama kukud.

    • Reply agdh 6. jaanuar 2018 at 19:04

     Mind ei huvita kellegi haridus ja kogemus, kui inimesele halba nõu antakse, ja sulle ma ka midagi tõestama ei pea. Vihjeks TsMS § 163 – isegi võrdsetes osades või oma menetluskulude enda kanda saamisel võivad need summad väga kiiresti väga ebameeldivalt suureks minna.
     Ausalt, ma olen kõike muud kui Mallu fänn, aga siin toimuv on lihtsalt ässitamine, ikka verd tahaks näha.
     Mallu, võta endale päris advokaat, mitte mingi jurist või “juurataustaga isik” (vt ka Paljas Porgand pressinõukogus), aga arvesta, et sellise advokaadi tunnihinnad, kes tõenäoliselt sulle soovitud lepet saavutada suudaks, on samuti kolmekohaline summa.

    • Reply Mir. 6. jaanuar 2018 at 21:08

     Issand, kui loll.. Kui summat vähendatakse, siis see ei tee Mallut võitjaks kohtus! Sa jurist istud kuskil avalikus sektoris ja oskad ainult normitehnikat kui sedagi. :)

     • Krissu 7. jaanuar 2018 at 10:56

      Loe nüüd uuesti. Keegi pole rääkind võitjast vaid menetluskulude jagunemisest. Ning kommentaar, et “olen kõike muud kui Mallu fänn” näitab ära väga selgelt, kes siin pahasoovlik on…

  • Reply Diana 6. jaanuar 2018 at 17:40

   Ma olen igati päri! Delfi artiklist lugesin välja selle summa sisu: Mallukas reprodutseeris Ekspress Meediale kuuluvaid teoseid vähemalt 17 korral. Ühekordne kooskõlastamata kasutamise hind on 200€ ja korduv loata kasutamine 320€. Ütleme nii, et jah – pahuksisse kahjuks Mallu läks EM artikkli kopeerimisega kuid kas seda on võimalik tõlgendada eraldi 17ne loata kasutamisega? Ma ise Mallu horoskoobipostitust ei näinud aga eeldan loetu põhjal, et tegemist oli ühe blogipostiga kuhu alla siis kõik tähemärgid said. Pigem on see minu nägemuse ja hinnangu kohaselt ühekordne jätkuv tegevus, mistõttu saaks seda käsitleda kui esmakordset loata kasutamist. Teisalt on EM Delfi teoses välja toonud, et Mallukaga võeti korduvalt ühendust, et ta rikkumise lõpetaks, kui suhtumine oli jäik ja jätkati tegevust. Jällegi – loetu, nähtu ja kommentaariumis kirjeldatud asjaoludele tuginedes võttis Mallukas postituse maha niipea kui temalt seda paluti. Jäikus suhtlemisel on EM subjektiivne hinnang ja ei puutu minu silmis asjasse. Juhiti tähelepanu rikkumisele ja rikkumine lõpeatati – kui tõesti nii oli siis saab leida, et EM on oma kommentaariga avaldanud ebaõigeid andmeid. Igastahes – loodan, et vastulause saab koostatud ja summa väheneb! :)

 • Reply Lulla 6. jaanuar 2018 at 17:06

  Hakka oma nodi müüma, sul on mitu nädalat aega koristada ja asju müüa ja saad oma raha kokku.

  • Reply Mallukas 6. jaanuar 2018 at 17:08

   Ma annetasin juba kõik oma asjad eelmine nädal MTÜ garderoobile, mis meil üle oli. Pole enam nagu midagi müüa ka..