Uncategorized @et

helistasin Igor Mangile!

7. jaanuar 2018

Kogu selle skandaali sees tuli mulle ühel hetkel pähe küsimus, et huvitab, mida härra Igor Mang sellest kõigest ise arvab. Ega muud moodi üks ristiinimene sellist asja teada ei saa, kui tuleb kätte võtta ja helistada. Need, kes teavad, kui vastik mulle helistamine on, saavad kindlasti aru, et mu uudishimu oli suurem kui hirm. Valisin mina siis numbri ja jäin südamevärinaga ootama. Ma küll olen Igoriga enne ka kokku puutunud, nii et tegelikult päris võõrad me õnneks ka polnud.

Igor mäletas mind, aga skandaalist ei olnud ta mitte miskit kuulnud. “Ei, ma ei tea sellest mitte midagi,” ehmus Igor, kui talle olukorda seletasin. “Mina ei tea juriidilisi nüansse, aga pöörduge Maalehe poole, rääkige nedega. Homme tööpäev, saate äkki lahenduse?” Ma rääkisin siis talle, et kuskile helistamine mul enam ei aita, sest ma olen ju teoreetiliselt seadust rikkunud ja seetõttu tema enda loomingut piistu pannud. Kasutasin ka võimalust, et Mangikese käest ka vabandust paluda oma põrgupatu eest.

“Minu käest ei ole vaja vabandada,” torkas Mang kohe lohutavalt vahele. “Minul on ainult hea meel, et see teile meeldis ja sellega tegelesite!” kinnitas ta rõõmsalt ja paistis, et pikka viha mees pidada ei kavatse.  Äkki küsis Mang hoopis: “Millal teil sünnipäev on?”. Vastasin, et kalad. “Oiii! Teil tuleb hea aasta!” hüüdis Mang rõõmsalt.

“Jajah, nii ma horoskoobist lugesin jah, aga aasta algus nii roosiline hetkel ei tundu,” naersin ma vastu. “Ah, see laheneb teil kohe ära!” kinnitas Mang mõtlikult, kuid küsis igaks juhuks üle ka mu sünniaasta, mille peale imestas: “Aaa! Te nii noor! Aga see on tugev kombinatsioon, hobune ja kala. Ei, siis ei lähe midagi nii halvasti,” kinnitas ta uuesti.

Küsisin ka Mangi käest, mis tema selle nõude summast arvab. “Mina arvan et üheltki korralikult inimeselt ei tule võtta sellist summat,” naeris ta. “Jällegist, mina ei tea juriidilisi nüansse, ma ei tea, mida tohib teha ja mida ei tohi, aga hea, et see ei ilmunud enne lehte. See ei ilmunud ju enne lehte? Ma ei saa siis üldse aru, mis siis häda on?!” põrutas Mang lõpetuseks.

Nentisin, et jah, vot, mis seal ikka enam teha. Mis tehtud, see tehtud. “Oi jah, niivisi kukkus välja, aga pole hullu!” kinnitas Mang veelkord ja nõnda lõppes sõbralikult meie kõneke.

Hea teada, et Mang kuri pole, abiks ikka!

 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

31 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply V.A 8. jaanuar 2018 at 13:06

  Jaa, mulle tundub ka kummaline, et näiteks kõnnin tänaval ja keegi pildistab, tuunib ära ei tea mis rõvedused juurde ja võib pildi suvalt avaldada ja ma ei saa mitte midagi teha. Või päevitan maakodus alasti ja keegi pildistab ja riputab kuhugi ebatsensuursele saidile üles ja ma ei saa jälle midagi teha. Veits nõme..asutused saavad jah keelata pildistamist, aga tavainimene mitte. Tavainimese keha ja olemus on kõik kasutamiseks nii, nagu pahategijad ise heaks arvavad. :(

 • Reply what 8. jaanuar 2018 at 13:04

  Aga miks elu24 võlga kaela ei saa ,et su juttu copeerib muidugi paremad kohad jätab ta välja ilmselgelt :D Aga ikkagi :D

 • Reply M. 7. jaanuar 2018 at 23:00

  Ehk siis saad kohe jälle reklaami juurde sellega. Tubli, jätka samas vaimus edasi!

 • Reply hansluigeseljas 7. jaanuar 2018 at 21:59

  Tundub, et Mallukas on korraliku turunduskampaania ette rakendatud ning kogu see pull on osa ärist, et “müra” Mangi Horskoobi ümber ei vaibuks ning ullikestel on silmad märjad, Mallukas ei luba endale raha kanda ning korrutab kõigile, et asi laabub. Takkatippu “andestab” Eesti Ekspress ühele suure südamega blogijale ning kõik andunud Malluka lugejad on veel suuremad Eesti Ekspressi fännid. Mallukale annetatud raha aga lubab Mallukas edasi kanda mõnele kannatajale ja Mallaukas on veel suurema südamega blogija kes üldse olla saab. Lõpp hea, kõik hea.

  Petame ikka omi fänne, raha ei haise…

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 22:07

   fgeg

   • Reply Hansonmunimi 7. jaanuar 2018 at 22:25

    Eks Sa võid seda ullikest siin edasi teeselda. See on muidugi huvitav fenomen, mida peaks kohe mõni sotsioloog uurima, et kuidas üks inimene nii ükskõikselt omi andunud fänne petab, ning teiseks, mis paneb inimesi kohe kõika sulatõena võtma mis Mallukas ütleb. Ma usun, et mis Sind kaamera ees nutma ajab on see, et Sa pead nii paljudele headele inimestele raha nimel ja eest valetama…. Ole tubli, jõuad kaugele.

    • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 22:26

     Noh, said nüüd tõe välja rääkida, on süda rahul ja saad kergema meelega magama minna :D? Issanda loomaaed…Ma muudkui üritan mõista, et mismoodi selline “reklaamkampaania” üldse töötaks või käiks, aga no kui sa nii täpselt tead, mis ma siis härraga ikka vaidlen.

  • Reply K. 8. jaanuar 2018 at 10:01

   Ikka ja jälle paneb imestama, et kui palju on inimestel aega, et oma peas sellised skeemid välja fantaseerida. Täiesti uskumatu, mida Sherlockit noh..

   • Reply Reet 9. jaanuar 2018 at 16:06

    Just. Ma poleks sellise asja peale tulnudki, et üldse viitsiks niimoodi skeemitada. Aga no samas inimesi igasiguseid.

    Ma ka kala. Hra teada,et kaladel see aasta hea tulemas. 2017 oli ikka no nii s**t kui veel olla sai ja ega uus algas samamoodi halvasti ka minul. Ehk varsti õnn pöördub. Hoian pöidlad pihus.

 • Reply Ty 7. jaanuar 2018 at 20:54

  Hea, et veidi lohutust leidsid. Loodan, et saad summa väiksemaks kaubeldud – kui ei saa, siis kindlasti klapime kambapeale kokku #teammallukas! Kui summa teada, siis palun jaga konto nri ja kanname igaüksmeeleldi natuke. Haterid on ja jäävad ja see staarkerjuse tiitel polegi ju nii hull kanda! ? minu arvates oled sa lisaks staarheategija ka – see 100€, mis sa perele saarelesõiduks eraldasid toob siiani pisara silma! Niiet no shame!

 • Reply Suvaline Suusi 7. jaanuar 2018 at 19:29

  Nojah, mis see Mang ikka asjasse puutub. Tema on oma autoriõigused lepinguga nagunii Ekspress Grupile andnud. Tema ei puutu asjasse. Loodan, et sul siiski kõik laheneb! Ei ole siin elus midagi nii halvasti. Tegelikult on kõik olukorrad ennegi lahenenud ja lahenevad ka pärast seda. Oled kogemuse võrra rikkam. Pealegi, see asi on ühest küljest tore ka – sul on nii palju poolehoidjaid! See ju näitab, et teed õiget asja..

 • Reply Mari 7. jaanuar 2018 at 19:26

  Kui Igor Mang pahane pole miks siis üldse nõutakse seda summat??? ? ei aga jaksu sulle selle jama lahendamiseks ?

 • Reply Sandra 7. jaanuar 2018 at 19:05

  Nõua ajalehtedelt raha, kasutavad sinu fotosid ja kopivad lõike su blogist- nõme igaljuhul!!

 • Reply Me 7. jaanuar 2018 at 19:00

  Igaks juhuks: Kas sa Mangilt küsisid luba teie eravestlust täies mahus avaldada?

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 19:54

   eks sa helista talle ja küsi järele :D

 • Reply Annika 7. jaanuar 2018 at 18:55

  Ma jäin mõtlema, et ühes Fb grupis kus koos ikka paaaaalju liikmeid jagas üks liige Naistelehe artiklit kus oli juttu antud grupi tegevusest jne…et kas see sama teema all, et kui avastatakse siis kohe trahv kaela? Oi kui paljud siis trahvi saama peaks, artikleid ikka jagatakse infona….

 • Reply lugeja 7. jaanuar 2018 at 18:28

  Elu 24 avaldas selle postituse sisuliselt täismahus. Ei tea kas küsisid luba, igaljuhul saad tasu nõuda :D. Samamoodi on ekspress grupi väljaanded hulgaliselt avaldanud sinu blogist võetud tsitaate.

  Jõudu ja edu selle jampsiga! :D

  • Reply 1 ema 7. jaanuar 2018 at 18:45

   Jep! See on täiega autoriôiguste rikkumine. Sisuliselt tegi Mallukas untervjuu oma bogi jaoks ja väljaanne lihtsalt tegi copy-paste oma äriliste eesmärkide täitmiseks. Täitsa uskumatu mis toimub. Mallult nôutakse kopeerimise eest 6 tonni, aga Mallu seinalt kopeeritakse nii nagu isu tuleb. See on ju samuti autoriôigusega kaitstud!

   • Reply Katriin 7. jaanuar 2018 at 20:24

    Ei midagi uskumatut. Point selles ongi, et tema, erinevalt Ekspressgrupist, ei nõua… (kuigi õigus on nõuda), sellepärast vabalt ja igal võimalusel kasutataksegi – sest lastakse… Sama, et kiusatakse seda, kes laseb…

 • Reply Nella 7. jaanuar 2018 at 18:23

  Iga kord kui ma vaatan su laive või loen selle teemaga seoses su kirjutisi või kommentaare, mul tulevad endal ka pisarad silma. Saaks aru, et nõuavad kelleltki samaväärselt sellist summat, aga sina lihtne blogija, kel meie maal lihtsalt palju lugejaid. Ja kes ise annaks püksid ka jalast, et kedagi aidata. Saan aru, et vbla täitsa ns ei tahaks jätta nad seda asja, siiski rikkusid seadust, aga noo selline summa. Täielik jaburus. Südamest ja siiralt loodan, et härra Mangil on õigus ja see asi laheneb sinu jaoks võimalikult positiivselt. Midagi ikka saab, alati saab ja hea on näha, et sa ise juba end maha oled rahustanud ja mingid mõtted paigas. Aga kogu selle jura ja nende õelate inimeste juures, kes suure tõenäosusega su tegemistest suurt midagi ei tea, on tore ju näha kui paljudele sa ikkagi hinge lähed ja kui paljud sind igal sammul kaitsevad! Sa oled super hea inimene ja super hea ema! Ära lase end üldse häirida, ära loe neid kurje kommentaare, see on pointless.
  Jõudu, edu ja positiivset meelt ❤️

 • Reply H 7. jaanuar 2018 at 18:19

  Haha. Lahe.

  Ma kusjuures ka väga ei muretseks. See on nende pandud summa ja sina ei pea sellega leppima :) Tahavad mingu kohtusse :D Sul tuleks küll kohtukulusid kanda aga kokkuvõtteks summa vast väiksem niikuinii.

  Muideks ma ka kalad. Selle aasta jooksul olen suutnud poes ära lõhkuda suure kivist riiuli ja parkimistrahvi saada (väga suureks üllatuseks – enda arust ei rikkunud mingeid reegleid). :D Aga kõik on hästi lahenenud.

 • Reply 1 ema 7. jaanuar 2018 at 18:12

  Ära igaks juhuks vôta Ôhtulehe fotot ilma väljaande nôusolekuta, pärast jälle mingi jama…

  • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 18:15

   autor on märgitud ja kuna ma ise olin osa Saaremaa merepäevade kavast, siis mul vast on luba pilti jagada :)

   • Reply 1 ema 7. jaanuar 2018 at 18:32

    Tegelt kahjuks pole :( Ja sa veel autoriôiguste teemal praegu kôrgendatud tähelepanu all. Olen ise väljaannetelt pilte ostnud, et veebis kajastada. Mingi 20 eurtsi on pilt. Väga ilus pilt oli muidu :)

    • Reply Mallukas 7. jaanuar 2018 at 18:41

     kirjutasin ja küsisin luba. nii kauaks asendasin :)

     • 1 ema 7. jaanuar 2018 at 18:47

      Tubli! :)

    • Reply K 7. jaanuar 2018 at 19:59

     Kui ise oled pildi peal, kas siis töesti ei vöi pilti kasutada? Huvipärast küsin, tundub kummaline :/

     • autor 7. jaanuar 2018 at 20:17

      Tegelikult on pildi kasutamise õigus ainult autoril ehk siis fotograafil kes selle pildistas. Kõik muu tuleb juba edasistest kokkulepetest ja soovitavalt kirjalikult.

     • Mallukas 7. jaanuar 2018 at 20:25

      küsisin õhtulehelt tegelikult luba ka :)

   • Reply i. 7. jaanuar 2018 at 18:33

    That’s not how it works.

 • Reply Eylin 7. jaanuar 2018 at 17:40

  Küllap laheneb.Võitle ikka oma õiguste eest.Sellise summaga mina niisama ei lepiks. Täitsa lambist võetud summa.