KURB ON OLLA

aia

8. jaanuar 2018

Mul oli tegelikult eile väga tore päev, aga ma tundsin ennast nagu lõhestunud inimene. Et mul on nii äge, aga samas on selline “klomp kurgus ja silmad niisked” tunne sees. Me käisime Mariga tsirkusetrennis, mida ma soovitan küll igale siitkandi lapsevanemale, kes viitsib pühapäevahommikuti hirmus vara kuskile kebida. Põhimõtteliselt saad sa oma lapsega lihtsalt tund aega mürada ja ise natsakene ennast liigutada. Muidugi põhirõhk on siiski lastel.

Peale seda käisime me Kius restoranis hommikust söömas ja peale seda Järve keskuses, sest mind ootas seal paar pakki. Lasime Maril seal uuel mängualal ringi sahmida ja tulime koju ära. Nii kaua suutsin ma vist üsna okeiks olla, kuni ma lihtsalt ei saanud Facebookis kuskile scrollida, ilma, et ma ei näeks artikleid minust. Teada on, mis see värk kaasa toob – ainult üks suur viha ja sõim ja sajatused. Et kui alguses oli mul stress suure nõude pärast, siis sellest üle saades tuli uus põhjus. Põhjused pigem.

Mine tööle, paks lehm. Vastik pettur, kerjab raha. Ise teenid 18 000 eurot kuus, ma tean küll! Sa ajad mul südame pahaks. Issand see Mallukas on ikka tülgastav inimene. See Mollukas võiks ennast põlema panna. Kes see libu üldse on? Mis lollakad toetavad varast? Mida see debiilik üldse kunagi elus midagi kasulikku on teinud? Lastest on kahju. Kuidas saab üks inimene nii loll olla? Samahästi võiks inimene kellegi surnuks sõita ja siis pärast raha trahvi jaoks anuda! Las vireleb, äkki kasvab talle ka aju! Tema kihistab ainult kodus naeru, et lollakad fännid tal kõik kinni plekivad! Iga mullikas peab oma vitsad saama! Senti ka ei anna sellele ajukääbusele! Karma – vaadake, kui haige inimene ta ise on! Lõpuks sai see karma tema ka kätte! Kaval nõid, videos pisarad valla ja ajudeta fännid kohe usuvad. Manipulaator! See on üldse neil Maalehega kokkumäng, et reklaami saada! Iga “heategu”, mis see kunagi teind on, on ainult klikkide pärast! Aa, see on ju see eit, kes nõuab firmadelt raha, vastasel juhul lubab neid blogis laimata! 

Pauh-pauh-pauh. Ma olen muidu üsna kõva närviga ja suudan päris tihti teha seda Scarlett O.Hara nippi, et ei mõtle sellest täna, mõtlen homme, aga ega iga kord ei õnnestu. Ja ma loen ja loen ja tekib natukene selline ahistuse tunne. Mida mul öelda oleks? Millega ma veel saaksin sellest sitarahest välja tulla? Kas ma tegin valesti? Tegin? Kas ma tunnistasin? Tunnistasin. Kas ma palusin kelleltki sentigi raha? Ei.

Reaalselt mulle jääb praegu tunne, et ma olen enda teadmata käinud tuhandete inimeste taskuid paljaks röövimas. Või kuskil kirvega hülgepoegasid pooleks löömas. Või vanainimestelt kortereid välja petmas. Või vähihaigete laste tagant nende ravimid rotti lasknud.

Vahepeal tekkis küll tunne, et tahaks lihtsalt kõva häälega karjuda, et issand jumal, inimesed, ma KOPEERISIN MANGI HOROSKOOPI! Jah, I done fucked up, tasun oma trahvid ja elame palun edasi. Kas on vaja mind nüüd päevi ja päevi järjest tükkideks kiskuda. Ega ma keelata saa. Aga no absurd tundub lihtsalt, et keegi arvab, et ma 10 aastat blogin ja TEESKLEN kedagi, et lihtsalt ühel ilusal päeval teilt oma feik pisaratega mega summasid kokku kraapida. Kuigi ma ei saa aru, miks ma seda tegema peaks, kui ma lausa 18 000 eurot kuus teenin (hehe, kas te teate üldse kedagigi, kes sellise kuupalga saaks? nagu… kedagigi? ja lisaküsimus, kas sellel inimesel on maja fassaad soojustatud või elab ta 15 aastase õhksoojuspumba armust?).

Vahepeal on see tunne, mis ma Tenerifel olles kirjeldasin. See, et elu nagu liigub teiste jaoks edasi ja on jumala tavaline, aga mul on nii-nii paha. (Palun ärge hakake nüüd siin rääkima, et inimestel üle maailma on ikka veel rohkem paha. Kindlasti on, aga ma ei saa õnneks kõikide teiste valu ja paha-olla tunnet ka tunda. Ainult enda omi.)

Eks ma ise annan muidugi mahlast konti, mida närida. Näiteks hakkan nutma! See on ju põhi värk, et kiusatakse ka üldiselt neid, kes lasevad. Ja need, kes lasevad, need hakkavadki nutma. Ja need on siis nõrgad ja neid muudkui trambitakse edasi. Ma ütlen teile kohe ära, et mind on üsna lihtne nutma panna. Ma nutan kurbade lugude ja filmide ja ilusate hetkede ja nukrate laulude üle. Seega pole vast väga ime, et kogu see sitt mind lihtsalt korra katki tegi. Pole isegi vaja nii palju pingutada ja puha.

Mu sõbranna ütles mulle täna nii ilusasti, et niiöelda avalikuks inimeseks olemisega tekib inimestel tahtmine kõige üle hirmsasti moraalitseda, sest miskipärast tundub, et ma justkui nagu ei olegi täiesti tavaline inimene, kes teeb mingisuguseid vigu. Ma reaalselt kahtlen, et kõik need, kes mul, kui paksul lehmal, soovitasid töö otsida ja mitte siin kerjata, ei ole elus kunagi ÜHTEGI viga teinud? Erinevus on ainult selles, et neid vigu ei kajastata kollases meedias. Inimesed paistavad aeg-ajalt unustama, et mul on ka päris emotsioonid, mida ma ei saa iga kord alla suruda ja käituda nii, nagu alati eeldatakse. Ole alati vaoshoitud, ära murdu, be cool. Sorts, ma tahaks selline inimene olla, aga paraku ma lihtsalt eiiii oska. Ja kui minu ehedus ja ausus jätab mulje, et ma olen võlts, siis see teeb mind küll kurvaks, aga ei jää muud üle, ma lihtsalt pean leppima ja edasi elama. Mis muud.

Mis mind aga hämmastab on see, et ma saaks isegi inimeste pahameelest aru, kui ma oleksin oma tegu tõesti eitanud või kuidagi vastu mölisenud. Ma tegin, mida mult nõuti, ma olen valmis selle probleemi lahendama, aga ei. Varas! Kerjus! Sitt ema! Õudne morsk!

Aga teate, ma sattusin täna õhtul lugema mingit kirja, mille kirjutas 27-aastane naine Holly Butcher oma hüvastijätukirjaks. Ta suri sellel teisipäeval ja kolmapäeval jagas seda kirja tema õde. Kes inglise keelega kodus on, võib seda lugeda SIIT. Ma lugesin seda, nutsin muidugi jällegi, aga see kiri on lihtsalt nii valusalt õige. Kes lugeda ei taha, või ei oska, siis põhimõtteliselt kirjutabki ta selle valmis paar päeva enne oma surma. Ta teab, et ta sureb, sest ta on oma vähiga kaua maadelnud ja ta nimetab kõiki asju, mida ta jääb mäletama ja igatsema. Mis te arvate, mis need olla võiksid? Eks ikka perekond, lähedased ja selle tegemine, mida sa armastad teha. “Imelikul kombel” ta ei nutagi taga seda õhtut, mida ta veetis millegi üle nuttes või netis võõraste inimeste kommentaare lugedes.

Üks osa rääkis ka endaga leppimisest ja seda võib võtta nii mitme nurga pealt. Mõni ei ole endaga rahul, sest tal on väiksed tissid. Teine arvab, et ta on liiga paks. Kolmas on liiga suur põdeja, neljas tahaks osata paremini laulda, mis iganes, eksole. Meil kõigil on “see miski”, mis paneb meid tundma, nagu me peaksime muutuma, et ennast armastada.

Ma tean, et see kõlab mega klišeena, aga ma tunnen ka tihti, kui ma jälle ennast kuskle mässinud olen, et no miks ma ometi ei mõtle rohkem ja miks ma ometi nii suur tuulepea olen ja miks ma ometi kõike usun ja miks ma ometi ei oska olla selline, nagu need õiged ja intelligentsed ja haritet täiskasvanud inimesed on. Aga samas, teisalt. Mis siis? Ma võin lihtsalt elada sellega, et ma tean, et keskmiselt kord aastas keeran ma endale ühe korraliku sita kokku, sest nagu öeldakse, kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks. Ma võiksin neid olukordi hinnata selle järgi, et kes mulle toeks on (ja ei, ma ei mõtle siin, et kellelt ma palju raha kerjatud sain :D) ja kes mind raskel ajal üles upitada üritavad, mitte jääda kuulama nende sõnu, kelle eesmärk ei olegi kaasa mõelda, vaid lihtsalt maha tampida.

Olen üsna kindel, et kui ma hommepäev sureksin, siis saaksin ma olla tunduvalt rahul enda elatud eluga, kui see inimene, kelle suurim kahjurõõm tuleb sellest, et saab kedagi internetis materdada ja lamajat peksta, kuni vähegi veel midagi togida on.

Ma ju ise tean, et ma ei ole nadi inimene. Päris paljud teavad seda. Nii et pistke mulle või halg persse, mina just sellise õppetunnina seda võtta kavatsen. Et sai tehtud, mis sai, aga et ma hindaksin veel rohkem seda, milline jõud mul tänu teile, armsad lugejad ja kaasaelajad on. Sitta neist teistest, neid ei eksisteeri mu päris elus. Nad ei ole minu jaoks mitte mingit muud moodi olemas, kui mingid kurjad sõnad internetis, mis homseks on unustuste varna vajunud. Okei, seda õppisin ka, et Ekspress Meediaga ei maksa jamada. Uskuge mind, mul ei ole plaanis mitte kunagi enam Mangi horoskoopi enda blogisse panna, või veelgi enam, mitte ühtegi pagana artiklit rohkem kui ühe seadusega lubatud lausega refereerida.

Ma ju tegelikult olen õnnelik. Alles üleeile küll olin nii õnnelik, et ma ei suutnud isegi mõelda mitte ühelegi negatiivsele aspektile oma elus. Neid lihtsalt ei eksisteerinud. Aga nagu öeldakse, mõõnad on selle jaoks, et oskaks tõuse nautida, niiet ok ok tavai, ma sain oma mõõna, ootan nüüd härdalt tõusu.

Ja nagu Holly ütles: Let all that shit go.. I swear you will not be thinking of those things when it is your turn to go. See kehtib meile kõigile. Ainult tähtsad asjad. Head asjad. Ilusad asjad. Sitta sellest muust, ükskõik, kui imalalt see ka ei kõlaks. Eks? Ja mina hingan sisse-välja, võib-olla vahepeal pressib mõni pisar ennast välja, aga see on kõik lihtsalt stress ja küllap see ka üle läheb, ning mina olen jälle vana hea muretu Mallu. Ma ei saa ju kaua kassida, teate miks?

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

78 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply S 10. jaanuar 2018 at 14:18

  Tead, Mallu, ma alles täna juhuslikult sattusin kogu seda saagat lugema ja no ikka maru naljakas on. :D Ses suhtes, et – Igor Mangi horoskoobi kopeerimine :D :D Max kurjategija oled ikka. :D
  Ma nüüd loodan, et sa ei arva, et ma tahan kurbust maha teha vm, ma ise ilmselt istuks samas olukorras juba kusagil sillal ja m6tleks veelgi sügavamalt elu üle järele, aga lihtsalt, et helgust tuua, siis ütlen, et täitsa juhuslikult seda lugu lugedes (pole isegi ühtegi 6htulehe artiklit lugenud ega näinud) on ikka päris lamp küll, mille pärast inimesed teist inimest s6imama hakkavad.
  Ma täiega loodan, et k6ik laabub ja varsti saad ise ka tagasi vaadata ja naerda, sest mis selles elukeses muud ikka targemat teha on.

  • Reply Mallukas 10. jaanuar 2018 at 15:59

   jah, sain juba üle :D

 • Reply Liina 9. jaanuar 2018 at 10:05

  Ma tean Mallu et seda on nii kuradi kerge öelda et kõik läheb mööda ja hoia pea püsti, aga kui mitte täna või homme siis niikui nii tekkib varsti kellegi kohta mingi skandaal esile ja sinu matterdamine vaibub. Ja need kes neid õelaid kommentaare sinu kohta jagavad saavad uue inimese keda matterdada. Ja see et ühe eestlase kõige paremaks õhtusöögiks on ikka teine eestlane vastab kahjuks küll tõele. Võta enda jaoks aega rahuneda mängi lastega, nad viivad mõtted mujale ja muidugi Lotte on kõige parrm teraapia. Koerad oskavad hingehaavasid kõiga paremini ravida.

 • Reply Terje 9. jaanuar 2018 at 00:57

  Inimene näeb teistes neid vigu mis tal endal ka on, muidu ta ei tuleks nende pealegi. Ma lugesin su õelate kommentaaride kokkuvõtet ja imestasin end pooleks! Pole midagi kasulikku teinud?? Kui paljude inimeste elu sa oled paremaks teinud üleslutsetega aidata. Kas või see vanaisa lugu….ma siiamaani räägin inimestele sellest! Ja ülejäänud jama mis seal on, on üks kibe sapp nende enda sisemusest. Ma mõistan, et pole kerge lugeda ja valus on aga päriselt, see kõik on nende enda peegeldus ja ma tunnen neile kaasa. Sina ära muutu. Ole edasi ikka sama siiras ja tee asju sama südamega mis alati. Sorry see sai veidi segane jutt võibolla aga emotsiooni pealt kirjutatud. Kalli kalli sulle!!

 • Reply Marite 8. jaanuar 2018 at 20:37

  Mariann!
  Suuri laevu saadab alati kajakate kisa! …. las kraaksuvad, kraaksugu v häälepaelad puruks!
  Sellistel puudub igasugune empaatia võime saati siis veel isiklik elu.
  Sina aga vaata päikest siis varjud jäävad selja taha!
  Parimate soovidega!

  • Reply Lily 8. jaanuar 2018 at 21:42

   Jah, ja siis pole ammu öeldud, et “las koerad hauguvad, karavan läeb edasi”!!! Oh, appi :D

   • Reply Mallukas 8. jaanuar 2018 at 22:36

    Veel võiks öelda, et ära lase pead norgu :D

    • Reply Lily 11. jaanuar 2018 at 18:27

     Jah, sest MUIDU KUKUB KROON MAHA ju!

 • Reply Arno 8. jaanuar 2018 at 19:20

  Inimesed on tegelikult kõik ühesugused, mõned on lihtsalt rohkem rikkis, kui teised. Olen isegi inimesi kunagi lollideks ja lammasteks pidanud, mille üle ma aga enam uhkust ei tunne, pigem veidi piinlikkust.
  Kas me saaksime inimesi hukka mõista, kui nad näiteks varastavad, et ellu jääda ning söönuks saada. Inimesed on lihtsalt katki, et kõigi protsessidega korraga toime tulla, justnagu arvuti, mille operatsioonisüsteem ei oma kõiki rakendusi ja tarkvarauuendusi.
  Need inimesed, kes teistele ebainimlikke hinnanguid annavad, on samuti katki.
  Minu misioon on olnud maailma paremaks paigaks muuta terve elu. Et seda edukamalt teha saaks, peaksin esmalt ise heaks inimeseks saama, et teisi sellisteks nakatada. Olen iseenda katsealune, mille tulemusena tean öelda juba mõndagi. Mu viimased katse-eksitus meetodid on välja selgitanud, et me võime paremaks inimeseks muutuda juba oma valikuid tehes. Viimati loobusin taaskord suitsetamisest ning hiljem lisaks ka kohvijoomisest, aga, et see kõik annab mõne aja möödudes nii suuri muutusi, oli mulle suur üllatus ja äratundmisrõõm. Loomulikult ei taha ma enam ka alkoholi sellises mahus, nagu varem ikka vahel võetud sai, et ka see halvab protsessori töövõime, mis inimeses ajuna funktsioneerib. Lõpptulemusena tunnen laiahaardelisemat ajutegevust, mis mõistmise ja loominguga käsikäes tegevusraadiust suurendavad ning maailmas sel viisil puuduvaid Legoklotse disainida aitab.

  • Reply väga väga naine 8. jaanuar 2018 at 20:43

   Ära tee seda endaga!
   See on …
   Ma proovisin. Üritasin maailma 0,086% rohkem armastust tuua ehk teha maailma natu paremaks paigaks ehk muuta ennast niivõrd, et oleks maailm parem koht ja jaksaksin seda head ka teistega jagada.
   See lõppes sellega, et läksin TÄIESTI katki, keegi aitäh ei öelnud, ja tagasiside tuli aina “KUIDAS sa nii isekas võid olla?!”
   Ja ma arvasin, et annan ikka liiga vähe. Annan rohkem! Veel rohkem!
   Lõpuks tapsin ennast, sest nii kehva inimest kui mina ei ole maailmale vaja. Ei jaksagi piiramatult anda!!!

   Aga jäin ellu. Vastu kõiki tõenäosusi.
   Ja nüüd ma tean, et teha OMA elu samuti paremaks, seista ka ENDA eest on maailma selline paremakstegemine (sest ka mina olen osa maailmast), millega ma hakkama saan.
   See teistele enda arvelt andmine, kõigi mõistmine, lakkamatult lahke olemine ei andnud mulle mitte midagi peale surmasoovi.
   Seisa ENDA eest.
   Palun.

 • Reply Anu 8. jaanuar 2018 at 18:01

  Võta Raua raamat uuesti kätte, oled sealt ühe õpetliku osa vahele jätnud ?

 • Reply Andra 8. jaanuar 2018 at 18:01

  Mul on kogu selle kemüüse sees üks küsimus. Miks need, kes ise ilmselgelt ei annetanud, tahavad ära jagada nende raha, kes annetanud on, kellelegi teisele? See ajab lausa marru…ma võin kihla vedada, et need õndsad soovitajad, raha kuskile mujale annetada, ei tee ise mitte kuskile annetusi ja neil on räme pind perses, et sa saad selle raha, ilma ise kordagi küsimata. Ja nad jauravad ja jauravad nagu me sulle raha saatjad oleks ka mingid idikad ja ei saa asjast üldse aru ja sa oled meid ära hüpnotiseerinud… Ja kaudselt on nii mõnigi negatiivne kommentaar meie “idiootide” pihta, sest sa ju kodus naerad patja, et me oleme lollid ja saadame sulle raha. Ja no ühe selle ime eksimatu anonüümse “ingli” võiks ka saada avlikkuse ette oma mingite ebaõnnestumistega ja no ma näeks kõvasti vaeva, et seda talle nina alla hõõruda… ma tavaliselt nii kuri pole aga no kettasse käib ? ÄRGE JAGAGE MEIE VABAST TAHTEST SAADETUD RAHA, LÜKAKE OMA PROJEKT KÄIMA JA LEIATE KA ANNETAJAD, TEHKE MIDAGI MUUD, PEALE LOLLUSTE KIRJUTAMISE!!!

 • Reply Jane 8. jaanuar 2018 at 14:59

  Minu meelest vaid vaimselt haiged inimesed suudavad võõra kohta sellist jama toota, või siis väga madala intellektiga.

  Liitusin hiljuti ühe grupiga. Mõtlesin, et näe ühine teema ja nii palju on küsida. Võtsin samuti sõna nagu teised ja siis hakkas tulema igasugust jama. Võeti minu kommentaar ning näriti. Peateemaga enam miski kokku ei läinud. Varem oleksin vihast vastu kirjutanud ja ehk isegi mõne pisara valanud, aga enam mitte. Lihtsalt lahkusin grupist. Mulle ei ole seda negatiivsust vaja.

  Mallu, ignoreeri kogu seda kremplit. Läheb mööda!

 • Reply Monsa 8. jaanuar 2018 at 14:34

  Nuta üks peatäis Kardo kaisus, peale seda kallista oma imearmsaid lapsi ja siis saad kõigest üle. See läheb mööda, iga tunniga tiksub kaugemale ning peagi leitakse uus teema mille kallal närida. Pea püsti!

 • Reply Kerli 8. jaanuar 2018 at 13:42

  Hea, Mallukas!
  Kuigi praegu võib tunduda teisiti, siis neid sapipritsijaid on tegelikult väike käputäis. Lihtsalt iga nende välja öeldud õudus kajab nii valjult.. Ja enamasti on need inimesed, kes ei tea Sinust ega Su blogist midagi. Täna sõimavad lihtsalt Kaljulaidi asemel Sind, homme Ratast või keda iganes. Aga nende inimeste kõrval on hulk Sulle täiesti võõraid inimesi, kes Sinu blogi lugedes on Sind armastama hakanud ja kes Sinust päriselt hoolivad. Vot see juba on midagi! Sa tood nende inimeste päevadesse rõõmu ja naeru. Sa oled üks kuradima vinge naine, sest Sa suudad seda teha!! Mis on kõik muu selle kõrval?
  Mulle üks vanem proua õpetas kunagi, et ära keskendu sellele, mida Sulle öeldi, vaid sellele, kes Sulle ütles. Nii on lihtsam fookust hoida! :-)
  Heaga,
  Sulle täiesti võõras naine, kes, nii imelikult, kui see ka ei kõla, hoolib Sinust väga just Sinu siiruse ja headuse tõttu :-*

 • Reply Maria 8. jaanuar 2018 at 13:40

  Olen õppinud enda jaoks sellist asja, et ei loe, milliseid vigu sa teed /kõik teevad vigu, igasuguseid, eksimine on lihtsalt viis õppida/vaid see, mis sa pärast sellega peale hakkad.
  Isiklikult pean Sinust veel rohkem lugu, sest tunnistasid viga, jäid ausaks ja oled tänaseni aval oma emotsioonide ja mõtetega. Just see viimane võtab väga palju julgust ja tugevust.

  Tegin sulle ka ülekande, kuigi sa seda ei palunud (ka ei näinud ma kerjamist, lunimist, ootusi jt). Sa aitad keda oskad ja kus oskad (ei mõtle vaid rahaliselt). Miks ma seda tegin? Ma nägin, et sul on raske ja halb ja ma tahtsin sulle pakkuda toetust. See oli lihtsalt viis, kuidas ma hetkel seda teha oskasin. KÕIK inimesed eksivad ja seda tegelikult koguaeg. Vahel paistab see välja ja vahel mitte. See rahaline osa on kõige tühisem sealjuures. See tuleb ja läheb.

  Kuna sa oled keskmisest avalam inimene, siis lihtsalt saavad õiendamiseks põhjuse need, kes ei tahagi mõista /kes leiaks põhjuse igatahes/.
  Ja tahtsin meelde tuletada seda hea filosoofiat, et närvi ajab teistes see, mis me ise parasjagu õpime, et siis see negatiivsus pole mitte sinus, vaid puha neis endis. Sa oled oled nende õppimisvõimalus ja lase neil minna.
  Kuigi mõistan täiesti, et väga vastik on olla see *sisesta sõim siia* isik. Aga olla tuntud tuleb ka selle küljega, tuleb kõigile ja pole tegelikult Sinu isikuga seotud. Loodan, et sellest loost tuleb hoopiski rohkelt rõõmu (mis kohe ehk ei paistagi). Oli lihtsalt üliarmas, et sa Mangiga rääkisid. <3 Lugesin ja mugistasin naerda.

  Ma soovin sulle meelerahu ja seda nakkavat ja rõõmustavat olemist, mida sa enda ümber iga päev lood. Aitäh, et kirjutad!

 • Reply ? 8. jaanuar 2018 at 13:32

  Palju fännide raha kokku tulnud on?
  Mina saatsin igatahes kümneka ?

 • Reply Külli 8. jaanuar 2018 at 13:24

  Alles hiljuti ei arvanud ma Mallukast eriti midagi. Mõned kuud tagasi sattusin juhuslikult Sinu FB lehele. Nüüd loen ikka Su postitusi, ka blogi. Hea on lugeda selliseid vahetuid ja armsaid kirjatükke. Tihti tekib tunne, et Sinu kirjapandud mõte on ka minus peidus olnud, kuid ma pole seda varem endale osanud tunnistada. Su ütlemised on minu jaoks nii õiged olnud. Loodan, et suudad jätkata.
  Selle trahvinõude koha pealt on mul segased tunded. Tegin ka pisikese ülekande, kuid nähes Su järgmist videot Fbs, siis tundsin ennast halvasti. Palun vabandust ja ausõna, ma ei tahtnud küll haiget teha ega kuidagi solvata. Arvasin lihtsameelselt, et kuigi ma pole seda pahandust tekitanud postitust näinud võiksin ka natuke aidata, sest kes meist poleks teinud mõtlematuid tegusid. Ja see Sinu tegu küll kellegi tervist ega elu ei ohustanud. Paljud on soovinud Sind aidata selles jamas ja soov kedagi aidata( isegi nii mõtlematu teo pärast) on tulnud südamest. Loodan, et leiad eneses jõudu see abi vastu võtta. Võib-olla on see just mingi järjekordne elu õppetund: ” Oskus saada hakkama abi vastuvõtmisega.”
  Tegelikult teed Sa ikka nii nagu Su süda Sulle ütleb ja Sa ise rahul oled.
  Soovin, et me kõik kasvaksime inimestena ja edu Sulle edaspidiseks. Lugupidamisega, Külli.

 • Reply V.A 8. jaanuar 2018 at 13:23

  Sellist kommentaari lugedes saavad kõik aru, et olgu imelik kui tahes, oled ikka normaalsem kui see inimene, kes enda viha mürgi sisse ise ära lämbub. Kohutav, haletsusväärne viha. Sinuga pole miskit pistmist, sest selline viha on inimese halvanud ja haaranud endasse juba ammu enne sind ja otsib lihtsalt väljapääsu. Nagu väike vaglake põrgus. Kurb ja kahju tast isegi natuke. Päris raske võib olla elada sellises kehas, mille aju mädaneb vihkamise käes. Edu ja kindlat meelt sulle! Toetajaid ja poolehoidjaid on sul alati rohkem, sest sa oled hea inimene heade kavatsustega, ükskõik mis äpardusi aeg-ajalt ka ei juhtuks.

 • Reply Mirru 8. jaanuar 2018 at 12:56

  Copy kõik need sitad kommentaarid paberile, prindi ja lõika kommentaarid eraldi välja. Loe kommentaar valju häälega ette (iseendale) ja saatanliku naeru saatel hävita see kommentaar (põleta, rebi tükkideks, söö ära vms). Lapsed saavad rebimisel aidata ?

 • Reply hm 8. jaanuar 2018 at 12:30

  Kaljulaid teenib ligi 18 000 rahva raha kuus, äkki ta viskab sulle selle puudujääva osa.

  • Reply Mallukas 8. jaanuar 2018 at 12:30

   ma ei hakka küsima :D

 • Reply Kats 8. jaanuar 2018 at 12:05

  Üks suuuuuuuur soovitus sulle – ära loe neid kommentaare, mis on igasugustes portaalides. Milleks!? Teadagi, et ega sinna ei satu kõige kirkamad kriidid ja lahmitakse niisama!
  Ja natuke teisel teemal rääkides, siis sa ikkagi võiksid ka fännide saadetud raha kasutada selle mangi horoskoobi jama eest. Mina lugesin enda horoskoopi sinu blogist ja oli aus anda ka enda panus selle eest. Ja inimesed ju küsisid/palusid kõigi tähemärkide horoskoopi järjest. Kas sa oleks need ns enda kommentaariumisse lisanud, kui keegi ei oleks küsinud!? Vaevalt. Ja siis ei oleks ka seda 17x rikkumist.
  Sa ju ei kerjanud seda raha, lihtsalt su ümber on palju häid inimesi. Ja kui me (sinu toetajad) oleks tahtnud, siis usu, me oleks leidnud ka muu koha, kuhu see raha annetada. Aga see saigi ju antud just sinu aitamiseks! Mis vahet sel on mida mingi Maali või Tõnn arvab sellest, et sa raha vastu võtad selle asemel, et see edasi annetada.
  Sa ise oled ka teisi palju aidanud, lase nüüd ennast ka aidata eksole.

 • Reply meow 8. jaanuar 2018 at 11:43

  Ma esimest korda võtan nüüd sõna “Mallukas vs Mang” saaga teemal, kuigi ma olen terve selle aja sulle kaasa elanud ja teemat jälginud. Mul on sinust tõsiselt kahju, kuigi ma tean, et vahel on ka nö haletsus ja kaasatundmine see asi, mis teeb olemise veel sandimaks ja tekitab hoopis viha, et “wtf, ega ma mingi saamatu äpu ole!”. See olukord on täpselt üks neist, et nii jabur, et ei tea kas nutta või naerda. Ja ma reaaaaaaaaalselt tahaks minna ja sakutada kõiki neid haigete kommentaaride kirjutajaid, kes arvavad, et kogu see kammaijaa on välja mõeldud raha välja pressimiseks. NAGU PÄRISELT?! See eilne ohmygossipi artikkel oli muidugi tõeline pärl veel omaette. Igasugustest anonüümsetest jobudest ei hakka rääkimagi. Inimesed, MIS TEIL VIGA ON?! Mallu, ma hoian sulle täiega pöidlaid, et see pa*k laheneks võimalikult kergelt su jaoks. Ole tubli!

 • Reply Dzein 8. jaanuar 2018 at 11:37

  Mallukas – elu on lill, persse need muruniidukid! ;)

 • Reply R.P 8. jaanuar 2018 at 11:36

  Kas neid ei saa kuidagi karistada kes inimest avalikult solvavad? Aga edu sulle mallukas sa saad hakkama :)

  • Reply Mallukas 8. jaanuar 2018 at 11:37

   viitsiks ma jah veel sellega ka tegeleda :D:D see oleks hullumajapuhvet

 • Reply Kriss 8. jaanuar 2018 at 11:34

  Hei, Mallukas!
  Mul on siiralt kahju, et sa seda jama läbi pead tegema. Ma mitte kunagi ei kommenteeri blogides kuigi paljusid loen aga praegu tunnen küll, et peaks sõna võtma. Ma tahaks Sulle lihtsalt öelda seda, et jah… sa tegid suure vea aga tõesti… kõik inimesed teevad vigu. Ka need sõimajad. Ära loe neid kommentaare. Nagu päriselt ka, ära loe. Ma ise loen vahel mingi suva uudise kohta mis ilmub, täiesti neutraalsel teemal ja ei suuda ära imestada kuidas lauljad ja näitejad saavad nii palju sõimu lihtsalt eksisteerimise eest ja nad isegi ei kopeeri Mangi horoskoopi oma blogisse selleks. Nagu päriselt ju ka… mõtle kui paljud kuulsused saavad niisama lihtsalt olemise eest netis sõimu ja halvasti ütlemist. Ükski meesteravas ega naisterahvas kes selliste sõnadega Sind sõimab ei saa ju olla viisakas ja tore. See pole ju argumenteeritud ja normaalne tekst. Mulle ei mahu see pähe, et selliste sõnadega kedagi sõimatakse. Pea püsti ja parem keskendu Teeme koos 2018 ettevõtmisele :) Sul on tore pere ja tegelikult ka palju sõpru, see ongi peamine. Ma nii loodan, et su tuju paraneb ja nagunii varsti on kogu teema möödunud.

 • Reply L 8. jaanuar 2018 at 11:33

  Lugesin ka eile neid Õhtulehe kommentaare ja ütlen ausalt, pärast lugemist tekkis mul ülim vastikustunne. Mulle lihtsalt ei mahu pähe teadmine, et mōned inimesed võivad nii õelad olla. Seal oli veel mingisugune kommentaar stiilis “haha, mul läks kohe päev paremaks, kui teada sain, et Mallukal nii juhtus “. No ma ei tea, kui kellelgi läheb lausa päev paremaks sellise asja pärast, siis ei saa neil küll peas kõik korras olla. Aga jah, neid kommentaare ei tasu üldse lugeda, see on selge. Aga Sulle jõudu ja jaksu, küll aeg kõik haavad parandab!

 • Reply Miina 8. jaanuar 2018 at 11:30

  Rahu! Ainult rahu. Kõik halb läheb mööda. Ja alati tuleb kuskilt midagi head. Nagu kompensiatsiooniks või nii :)
  Selg sirgu ja edasi!

 • Reply Jants 8. jaanuar 2018 at 11:27

  Raskused kasvatavad karakterit. Tuletan seda lauset endale igakord meelde, kui asjad ei suju just nii nagu tahaks. Neid negatiivseid kommentaare ära lihtsalt loe, täiesti mõttetu tegevus. Kes Sinu blogi ja tegevusi natuke mõttega lugenud on, teavad, et lisaks suurepärasele huumorimeelele ja sellele, et Sa selline meister sõnasepp oled, on Sul ka väga suur süda ja ilus hing. Motiveerid oma lugejaid asju just naljaga võtma ja tee seda praegu ise ka. Selle Mangi teema kohapealt on see tulevikus pull lugu, mida oma lastelastele rääkida ja aasta pärast, kui uus horoskoop tuleb, naerad selle üle juba ise ka. Hea sõnaga saavutad alati rohkem, kui negatiivse kommentaariga. Kõikidele meeldetuletuseks. Pea püsti!

 • Reply Heleri 8. jaanuar 2018 at 11:20

  Esiteks:
  ära lase neid kommentaare endale naha vahele. Jah- tean et kerge teha, raske teha.
  Aga kui ma üks päev tegin endale selgeks, et inimesed, kes teiste kallal “võtavad”, toituvad tegelikult sellest, kui halvasti inimene end tunneb. Ehket kui Sul on savi, siis iniseja jookseb lihtsalt peaga vastu seina.
  Loobu kommentaaride lugemisest- ausõna- elus on palju tähtsamat ja olulisemat, mida oma minutitega peale hakata. No eks sa tead ise ka :)
  Teiseks:
  muidugi mine kohtusse. Mingi summa sulle kindlasti määratakse, kuid olen kindel, et see 4000 eur on kõvasti üle pingutatud. Pealegi jäämata jäänud tulu õige summa selgub alles siis kui Mangi artikli müügiaeg läbi.
  Samuti kõlab absurdsena summa maksmise tähtaeg.
  Kolmandaks:
  Sinu kuulajaskonnast enamus polnud enne Mangist midagi kuulnudki. Tänud Sinule sai ka Mangi horoskoop rohkem tuntust. Samuti süttis kindlasti paljudel huvi horoskoopide vastu, kuna sina neisse usud.
  Seega tänu Sinule sai Maaleht endale hoopiski lugejaskonda juurde.
  Jõudu ja jaksu- ära liiga karm ka endaga ole :)

 • Reply Mari 8. jaanuar 2018 at 11:18

  Mul on nii kurb, et iga elatud aasta, või isegi päevaga võiks öelda, saan ma aru kui m*unnid enamus inimesed on. Kunagi elasin õnnelikus mullis, et ega inimesed ei taha halba jne. Aga nüüd saan aru, et nad on fucking kadedad, ülbed, kurjad ja lihtsalt m*unnid. Mul hakkas lihtsalt paha kui ma neid kommentaare lugesin… enamus olid täiskasvanud mehed, kelle profiilipildi järgi on aru saada, et ega nad tõstukijuhi ametist kaugemale pole jõudnud….. Kurvaks teeb:/

 • Reply Karolin 8. jaanuar 2018 at 11:14

  Mallu, tead ju, keegi ei ole selles sõjas üksi – ammugi siis Sina … vale on seda sõjaks nimetada, ehk … Vaata mulle kirjutad haritud avaliku tegelane alles üleeile privasse et olen tibla ja värdjas ..just nimelt privasse, sest avalikult teatas, et “kõrvaldasin selle tibla oma sõbralistist…” Mõnes mõttes on alati hea meel kui kellegi kahepalgelisus nõnda välja tuleb ja ta ise vabastab koha su kõrval, ehk siis – sa tead sellistest ise hoiduda.
  … Oo ma tean ise ka, kui ma olen nö. “seltskonnavaimus” oma emotsioone mõtlematult välja sülitanud … Oi kuidas tahaks vabandada, teised ehk ei tea mäletadagi … Aga iga kord kui keegi jälle lambist mõne luulu kallal närima hakkab, tuleb meelde, et – ta on ju ka kõigest inimene. No või mitte iga kord … ja võibolla mitte iga inimene – on neid kes mõtlematult mürki pritsivad, endal päradt hea olla ja siis on need, kes on iseendaga nii pepsikus, et otsivadki neid kellele ära teha …! Ja nende peale ei tasu üldse oma närvi ja aega raisata … neist on kahju, aga parem on neid ignoreerida kui neile kaada tunda, misiganes põhjusel nad nii kibestunud on ?
  Nii et – ei raha ega sõbrad pole maailmas otsa saanud ja sa elad sellegi korra üle – ma arvan, et pigem oled sa “näidisohver”, pretsedent juriidilisel maastikul ja võibolla hiljem isegi halastatakse …
  Jõudu igatepidi ja – selg sirgu!

 • Reply m... 8. jaanuar 2018 at 11:09

  Muigama ajab tõesti, et need inimesed, kes leiavad õiguse sind igasugu nimepidi kutsuda on ise perfektsuse etalonid. Sa inimene elad ja oled rohkem head teinud, kui paljud teised, ei taha uskuda ma, et midagi head need sapised ja elus kibestunud kommenteerijad ise teinud oleks, see ei ole lihtsalt võimalik. Elu neile halvad kaardid jaganud ja nüüd selle asemel, et muuta enda elu ja nautida seda aega, mida antud neile, elavad oma si**a elu edasi ja teevad maha neid, kes julgevad elada ja teha.

 • Reply Pisi 8. jaanuar 2018 at 11:06

  Mina imestan selle ûle, et sina said trahvi. Facebook on iga aasta jaanuaris täis mangi horoskoope. See, kellel on olemas, see jagab enda facebookis ja nii tema söbra listi omad kopeerivad edasi seda. Mina olen saanud juba viimased 3a enda söbralistis olijalt selle horoskoobi. Pole ma midagi maksnud. Ja nûûd, kui sina lisad oma blogisse, siis kohe max trahv kaela, kuna oled kuulsam, kui need haukkujad facebookis ja muudes portaalides. Ise kopeerivad seda aga sinu kallal hauguvad.
  Mina nt keeldun ostmast mingeid horoskoope. Nt eelmise aasta kohta ei tulnud ûheltki horoskoobilt sellist infot, mis tegelikult toimus. Nb: olen samuti kalad.

 • Reply Evelyn 8. jaanuar 2018 at 11:04

  Yes! 5+
  Oled inimene! Just nagu mulle meeldib! Tugev ja emotsionaalne ning seepärast oledki ilus!
  ( sounds kinda corny jet true)

 • Reply Mariella 8. jaanuar 2018 at 11:01

  Ma alati imestan nende kommenteerijate üle, kes kirjutavad, et kes se Mallukas/Mollukas/Mullikas üldse on? Ja ometigi on nad su elu ja blogiga vägagi kursis. Sellised kommenteerijad on harjunud, et kui sinust on artikkel, siis tuleb sõimata. Nad on valinud sinu oma kibestumise väljaelamiseks. Nad on su nö negatiivsed fännid/lugejad, kes ootavadki põhjust, et sõimata. Samamoodi ootavad sinu positiivsed lugejad sinu postitusi ja lugusid headest asjadest. Küll varsti uus teema ja inimene leitakse, keda materdada ja üsna pea unustatakse see horoskoobilugu. Ole tubli ?

 • Reply Marta 8. jaanuar 2018 at 10:59

  Ja need, kes soovitavad annetada aitamiseks saadetud raha edasi – kas teil on õigus otsustada teise inimese eest, kuhu tema raha läheb? Toetajad on selgelt igal pool kirjutanud, et nad oleksid pahased kui nende raha läheks mujale, sest nad on raha saatnud just selleks, et mallut aidata.
  Sa ei pea teistele tõestama mitte midagi ja selle lükkega pahandaksid ka neid, kes soovisid konkreetselt sind aidata.
  Kui sa isegi selle lükke teeksid, et teistele midagi tõestada, siis küll leitakse uus asi, millest kinni hakata!
  Pigem kasutada raha sinna, mis eesmärgil see saadeti – ja sul on ka edasi võimalus abivajajaid aidata enda blogis – täpselt nagu sa oled seda siiani teinud ja sadu kordi rohkem kui ükski teine eestlane. Aga millegipärast seda keegi enam ei mäleta!

  • Reply Vaike 8. jaanuar 2018 at 11:31

   Ausalt öeldes on minul isiklikult täiesti suva, mida Mallu minu kantud rahaga teeb. Ma loen seda blogi igapäevaselt ja on täiesti aus, et selle eest maksan. Minu arust kasutagu, kuidas heaks arvab.

 • Reply Marta 8. jaanuar 2018 at 10:50

  See polegi muud kui ainult üks väga suur õppetund sinu jaoks ja see nö “pasarahe” mis sellega kaasneb, teeb sind lõppudelõpuks väga tugevaks – et sulle ühel hetkel tõepoolest ei lähegi korda enam teiste inimeste arvamused, laimamised, maha tegemised.. võibolla see kogemus ongi sulle just seepärast ette nähtud ja vajalik, et sa saaksid selle ülipaksu naha, mis avaliku elu tegelastel vaja on, et oma karjääriredelil edasi ronida. Sinu tuntus on mastaapne ja tõenäoliselt just seepärast on toodud sinu ellu see kogemus, et sa saaksid südamerahus edasi ajada oma asja ja veelgi suuremalt – sest hetkel hoiab sind veel tagasi hirm teiste arvamuste ees.
  .. ja pea meeles – see, mida keegi kirjutab teise inimese kohta, näitab tegelikkuses vaid tõde tema enda kohta. Ehk siis – kui kellelgi on vajadus kedagi mustata, viitab see vaid tema enda sisemisele ebakindlusele või probleemidele. Kui sa seda lihtsat tõsiasja mõistad, ei võta sa enam hinge kellegi ütlemisi, sest tead, et nendel sõimamistel pole tegelikult sinuga pistmist – see peegeldab vaid ütlejat ennast.

  Jah on loomulik, et tunned end kehvasti, kuid ju siis see kogemus oli sulle vajalik ja hiljem naerad selle üle, millisest jamast sa ikkagi end läbi vedasid. Ja tegemist ongi teadmatusest tehtud lollusega, mida on ilmselt paljud oma elus teinud, kuid sinu oma läks suure kella külge. See ongi kõik!

  Need, kes sõimlevad sind kerjuseks, siis sa ju tead, et inimesel on vaba voli teha oma rahaga seda, mida tahab – ja kes sind aidanud on, on teinud seda omast vabast tahtest. Neil, kellele see ette jääb, on lihtsalt tõenäoliselt kadedus, et sind soovitakse aidata – ja et sa tegelikkuses oled oma toetajaskonna toetuse välja teeninud. Seega puhas kadedus, mis muud!
  Oma eluga rahulolevad inimesed lihtsalt ei tegele sellega, et kedagi mustata, süüdistada ja sõimata..
  Seega pole sul mitte mingit põhjust kassida negatiivsete kommentaaride pärast, sest need lihtsalt on tulnud kellegi teise seest ja selle kellegi teise sisemiste probleemide mõjutustega. Sinul pole nendega muud pistmist, kui et sinu kommentaarium on hea koht, kus end välja elada. Kui ükskõik millisel teisel avaliku elu tegelasel oleks blogi ja avatud kommentaarium ja selline mastaapne lugejaskond, elaksid nad sama üle, mis sina.

  Ära muuda end, sest sa ei pea tegema asju, et kõigile meeldida. Selle jama kõrval on tohutu hulk inimesi, kes sind fännavad ja armastavad sellisena, nagu oled. Nemad väärivad su tähelepanu! Negatiivsus ei pääse su ellu, kui sa ise ei lase – ja oma tähelepanu sellele ei suuna.

  Pea vastu!

  • Reply K. 8. jaanuar 2018 at 10:56

   +1

 • Reply K. 8. jaanuar 2018 at 10:50

  Mallu, tihti ongi eestlaste söök teine eestlane, nii on .. Aeg on seda näidanud.
  Kui ma julgesin su postituse alla kirjutatud tehtud, ehk et ülekanne tehtud, sain juba pähe, et mida sa umbes kraaksud ja karjud, et ük tegid. No krt, kelle asi see on mida mina kirjutan või ütlen. Ikka leitakse kuskilt midagi, mille kallal kaagutada.
  Tean kui raske sul on sellega toime tulla, kunagi sattusin ka meedia tähelepanu alla vaid ühe postitusega mille oma fb seinale lisasin. Muidugi lõpuks olin õhtulehes ja samuti lugesin neid kommentaare. Ütlen ausalt, et ma peaaegu, et nutsingi oma silmad peast välja, mõtlesin ainult nendele idiootidele, kellel oma elu pole! Kui kuradi vastikud võivad mõned inimesed olla! Aga see kogemus tegi mind targemaks ja tugevamaks, nüüd ikka valin mida fb seinale panen :D Aga parem on mitte lihtsalt lugeda, nad ongi lihtsalt debiilikud kes on arvuti/telefoni taga kõvad inimesed, küll karma omal moel tagasi tuleb :)
  Sinu fännid/lugejad on sinuga niikuinii, toetavad sind! Sa oled suur inimene selles maailmas, sest su süda on omal kohal! Peapüsti ja lastele kallidpaid! :)

 • Reply K 8. jaanuar 2018 at 10:50

  Ma juba ütlesin sulle enne seda Mangi jama ja ütlen veelkord (ja mitte, et sul tuju paremaks teha, vaid sest ma tõesti tunnen seda): Mallu, sa oled imeline inimene! Kõigi oma vigadega. Vahest paned puusse aga kes ei paneks, meil kõigil on elus selliseid seiku, mille meenudes teeme piinlikkuses facepalmi. Mitte keegi pole elus ainult õigeid otsuseid teinud. Ja sa ei ole ennast kunagi üritanud näidata teistest paremana või veatuna, sa oled teinud lolluseid ja kahetsenud ja arenenud ja õppinud. Sa oled ehe inimene kes muutub iga aastaga järjest paremaks ja targemaks. Pane just niimoodi edasi ja unusta need kurjad keeled, nemad ei tunne sind ja nad pole tähtsad.

 • Reply Killu 8. jaanuar 2018 at 10:50

  Sa oled tugev naine Mallu, sest pisarad ei näita nõrkust! Vaid tugevust ja hinge sügasvust:) Vaatasin su live’i ja ulgusin sinuga koos nagu päriselt! Toetasin sind ja raha tagasi ei soovi.Pane või uue reisi tarbeks see paar eurot:) Vaesemaks tõesti ei jäänud ja hea tunne, et sain aidata.

 • Reply Kadri 8. jaanuar 2018 at 10:49

  Mallu !
  Mulle nii nii meeldib lugeda su blogi ! Olen pigem siuke tagasihoidlik lugeja ja kommenteerima ma millegipärast ei kipu.Aga viimasel ajal kui tuli nüüd see p***rahe sulle kaela ja igal pool sellest pasundatakse siis olen feissis sulle ikka paar toetavat kommentaari poetanud.Blogis kipun alati vastavalt teemale millest kirjutad kas südamest kaasa naerma või siis pisara poetama.Ja need postitused mis on nüüd seotud selle jamaga mis siin nüüd tiirleb siis ma niii niiiiii tahaks lihtsalt sind kallistada ja teha pai.Sa tegid vea.Sa tunnistad seda ja tegeled selle klaarimisega.See kõik on okei.Me kõik teeme vigu.Iseasi kes suudab seda endale tunnistada.Need kibestunud ja solvavad kommentaarid tulevad inimestelt kes ilmselgelt ei suuda oma vigu tunnistada.
  Aga sina ! Sa oled inimene.Tugev inimene! Teed vigu ja tunnistad neid !
  Nüüd kujuta ette et ma teen sulle suure suure pika kalli .Poeta mõni pisar (sest sa oled inimene ja sa VÕID ! ) või lahtista terve ämber pisaraid täis ! See aitab.
  Aga peale seda tõuse püsti diivanilt ja lihtsalt pühi tolm maha , kallista oma imearmsaid lapsi ja tõuse tuhast nagu fööniks.
  Aasta lõpus kui teed taas nimekirja mis on head õnnestumised ja mis halvad õnnestumised siis meenutad võibolla seda juhtumit aga siis juba selle mõttega et ma sain sellest jagu.! Ma sain hakkama!Kõik see kriitika ja kõik muu sellega kaasnev ei oma enam tähtsust.Vb said lihtsalt aru kui palju on neid kibestunud inimesi meie seas kes ei suuda oma vigu tunnistada ja näevad vaid teiste vigu ja purevad nagu marutaudis kerad kuid sina said selle võrra tugevamaks ! Ja sina suutsid oma veast õppida ! :)

  MA nii niiiiiii loodan et see jama saab varsti lahenduse ja siis saad aegamööda sellest meeletust stressist ka lahti ! Elu läheb edasi ja loodan et saan lugeda veel palju palju palju vahvaid postitusi sinu blogis mis toovad naeratuse näole :)
  Aitähh Sulle, et oled lihtsalt olemas ja et pead oma vahvat blogi :)
  Pea püsti ja sammu uhkelt edasi ! :)

  • Reply Kadri 8. jaanuar 2018 at 10:58

   Nagu nii tuhinaga kirjutasin ,et saaks välja öelda sulle mida mõtlen ,et nagu üli feilid kirjavead tulid .Deem :D Pidasin silmas : “Lahista või terve ämber pisariad täis !” ja ” Marutaudis koerad” . Sorry my bad :D

 • Reply Mai 8. jaanuar 2018 at 10:44

  Aga tee annestus selle summa ulatuses mis sulle toetuseks saadetakse ja proovi oma rahadega see trahvinõue tasuda usun et nii tõestad sa kõigile et sad ise oma probleemidega hakkama, saab keegi tõeline abivajaja abi ja sajatajatel on ka ehk mõnda aega suu vett täis…

  • Reply Mallukas 8. jaanuar 2018 at 10:50

   See on ka mingi nokk kinni saba lahti asi, sest ma ju pakkusin seda välja. Siis sain hunniku kirju neilt, kes olid saatnud, et kui sa minu raha ära annetad siis ma olen küll vihane, sest ma olen selle saatnud SULLE ja kui ma teisi aidata tahan, siis saadan neile. Noh, kaudselt arusaadav.

   • Reply Kadri 8. jaanuar 2018 at 11:03

    Ma arvan ka, et sa pead seda raha ise kasutama, sest see saadeti ju sulle. Mölisetaske nagunii, kui ära annetad öeldakse, et tahtis feimi ja mõnitatakse ikka aga trahv tuleb ikka maksta. Kui ei anneta öeldakse, et rahaahne vms aga sul väiksem trahv maksta. niiet kokkuvõttes tee nii, nagu sulle parem on.

    • Reply Vaike 8. jaanuar 2018 at 11:34

     Mölisetaksegi nagunii. Isegi, kui pildilt ära kaod, siis keegi ikka meenutab ja iriseb, et näe, ei saanud hakkama, nüüd pole teda enam kusagil. Kellelegi teisele midagi tõestada pole nagunii mõtet, ainult iseendale ja kas sedagi on vaja teha hambad ristis.

   • Reply Tiia 8. jaanuar 2018 at 11:32

    Kuula oma lugejaid. Saad hiljem oma vahenditest selle summa ulatuses midagi head teha. Nagu tasuna oma toetajatele.

  • Reply Kats 8. jaanuar 2018 at 12:11

   Need kes tahavad möliseda, need leiavad selleks nagunii võimaluse. Ega see kui Mallukas ise lõpuks kõik ära maksab, neid vait ei pane! Leitakse uus põhjus. Seega pole mõtet ennast ka sellistele nö tõestama hakata. Võta abi vastu ja saame kõik koos sellest jamast kiiremalt välja.

 • Reply Laura 8. jaanuar 2018 at 10:44

  Olen ennegi öelnud, et oled kui pajupuu oks. Painuta palju tahad, ikka jääb püsti.
  Tahaks nii öelda, et ärä loe neid pagana kommentaare aga sa teed seda nagunii?
  Kõik läheb mööda, sa iled tubli naine ja võrratu ema.

 • Reply Kätlin 8. jaanuar 2018 at 10:36

  Kas neid ei saa kuidagi “karistada”, kes Sind sõimavad, mõnitavad, sitasti ütlevad??? Vastik on lausa lugeda kui niimoodi halvustatakse. Siinkohal pean silmas tegelikult kõiki meediategelasi, kelle kallal ilgutakse ja mõnitatakse. Enamasti on need ju täisksvanud inimesed, kes seda teevad. Eile jäi silma mehehakatiste kommentaarid… no jumal! Saan aru, et igaühte ei saa ega peagi liistule tõmbama, aga mõne võiks teistele õpetuseks tuua, sest kõike mida tatt suhu toob ka ei tasu kirja panna. Piinlik ja ebamugav on näha, kui a la Liisi 3 lapse ema suuvärk on nagu voorimehel. Jah lihtne, ära loe, kui ei meeldi, aga silma jääb ?

 • Reply hobune 8. jaanuar 2018 at 10:30

  Kas sa vahel midagi enda teada ka jätad? Või päriselt arvasid, et selline “aps” jääb kellelgi tähelepanemata ja seda ei kajastata igal pool meedias (koos nende negatiivsete kommentaaride ja parastamisteta)? Mul oleks ilmselt olnud oma rumaluse üle nii häbi, et oleks vait olnud ja ei jagaks seda kümnete tuhandete inimestega :D olekski vaikselt maksma hakanud lihtsalt seda nõuet.

  • Reply Mallukas 8. jaanuar 2018 at 10:37

   Vastan kohe esimesele küsimusele, ei jäta :D

 • Reply Kertu 8. jaanuar 2018 at 10:29

  Kuna sa oled päris suure lugejaskonnaga ja nüüdseks ka avaliku elu tegelane, siis soovitan sul hakata kasutama suhtekorraldusbüroo teenuseid või siis võtta mõned kommunikatsioonialased koolitused. Need aitavad tulevasi bläkke veidi kergemini üle elada või siis vahel isegi vältida :)

 • Reply Heidi 8. jaanuar 2018 at 10:27

  Ma lihtsalt jumaldan sind ?

  • Reply Mallukas 8. jaanuar 2018 at 10:29

   Okei, see on ka … kohmetuks tegev :D

 • Reply Kris 8. jaanuar 2018 at 10:27

  Keegi noor naisnäitleja ütles hiljuti intervjuus, et ta ei loe juba mitu aastat kommentaare. Et algul oli raske end eemale hoida, aga nüüd enam ei isutagi.

  Sest Eestis käibki ju sedasi. See, kes midagigi teeb, vahet pole, mida ja on see halb või hea, meelega või kogemata, saab kommentaarides sõimu. See on kohutavalt kurb.
  Ma mõtlen, et kurb, et meie seas on nõnda palju katkisi-õnnetuid inimesi, mida need vihased-laimavad kommentaatorid ju on, sest hea ja õnnelik inimene ei tunne iial vajadust kellegi kohta sitasti öelda. Ja öeldu jääb ütleja karmasse kõlkuma.

 • Reply Miu 8. jaanuar 2018 at 10:23

  Tühikargajad. Julgus öelda netis ei kasvata neil mune.

 • Reply P 8. jaanuar 2018 at 10:18

  Kallis, kallis Mallu! Külm eestlane ei kannata siirust ja emotsioone. Need tekitavad ju piinlikkust ja umbusku. Kindlam on iseennast ja emotsioone alla suruda ning hambad ristis kedagi teist (edukamat, tegijat, tugevat jne) teeselda. Nagu öeldakse, teeskle/valeta, vassi ja sind usutakse, ole siiras/aus/ehe ja sind kahtlustatakse kõigis maailma hädades. Või peetakse lihtsalt poolearuliseks. Vähemalt mingi hulk inimestest teeb asjadest just sedapidi järeldusi ja see osa hiilgab just anonüümsetes kommentaarides.

  Kogu sellest jamast arvan niipalju, et ok, narr lugu tõesti. Kuid kahju, mis see sulle tegi on vaid rahaline. Kõik. Kui sa oled sina ise, siis see jama ees või taga, üldplaanis ei muuda see seda, mida sa teed :) See ei muuda su blogi vähemlõbusaks või vähemloetavaks. Sa ei kirjuta mingit kunstlikku jura, millega on vaja endast mingisugust muljet jätta ning mida mingi trahvijama vb kahjustada võiks. Sa kirjutad oma elust sellisena nagu ta on. Ja no tõesti, kõik, mis lõpuks päriselt loeb, on sul ju õnneks hästi. Kukkusid, siis kukkusit, tõuse, põhi põlved puhtaks ja ignoreeri saasta ;) Kujutan ette, et teistel ongi lihtsalt kõige raskem ette kujutada, kui nad ise sellises jamas oleksid. Mitte igaüks ei oskaks ega tihkaks edasi elada nii nagu sa oled ja elad. Eks see teeb kadedaks ka ju ja tekitab salaviha (..et mida see Mallukas endast küll arvab, kuidas ta julgeb :D )

  Igatahes. Varsti on see kõik unustatud :)

 • Reply v 8. jaanuar 2018 at 09:28

  Hei

  Kordan veits oma eilset kommentaari, kuna kolistan erinevates kommentaariumites küllaltki palju ringi ja sarnaseid viha ja kiusu/solvamise laineid esineb küllaltki palju. Ja ei usu, et seal taga erinevad inimesed personaalsete arvamustega, selleks on need vihakommid liiga üheülbased jms. Kuna solvatul on õigus oma solvaja andmeid teada saada ja kommentaariumi valdajalt neid nõuda, siis oleks võimalik teada saada, kes kirjutas, miks kirjutas ja mis asju sellega üldse aetakse. Veebikonstaablid on Andero Sepp, Maarja Punak, Oksana Luik ning feissis saab nendega lihtsalt ühendust. Saab vähemalt nõu küsida, kui vaja.
  Esitatu nõude vaidlustamiseks saab aga abi: http://kampaania.juristaitab.ee/?utm_source=google-search&utm_medium=otsing&utm_campaign=fcr&utm_term=juristi-abi&gclid=EAIaIQobChMI9KKhqenH2AIVy5IYCh27lAxoEAAYASAAEgIRYPD_BwE
  http://www.kohus.ee/et/oigusabi/tasuta-oigusabi
  https://www.ut.ee/et/1067955
  veebiportaal http://www.juristaitab.ee

  TervV

  • Reply Ldjsujs 8. jaanuar 2018 at 10:24

   Aga milleks vaevuda ja oma aega kulutada jorssidele kättemaksmiseks?
   Kõigile ei saagi meeldida ja parim kättemaks vihale on naer! :)

   • Reply v 8. jaanuar 2018 at 23:06

    Enda kaitsmine pole kättemaks. Kättemaks oleks, kui saad teada, mis vihakommide produtseerimise taga, millisele mustrile alluvad jms, ning siis tegutsed täiega ja see oleks juba kättemaks. Vtb, kuna sarnase mustri ja samas stiilis vihakommidega rünnatakse paljusi avaliku elu tegelasi ja poliitikuid, võib päästikuks olla ka mingi napaka poliitika ajamine, mis iganes…

 • Reply Katrin 8. jaanuar 2018 at 09:24

  sa tegid vea, sa tunnistad seda. See viga lõi jalad alt, kuid sa tõused taas :) ja need parastajad ja kibedad inimesed teavad seda, nad lihtsalt kasutavad praegu võimalust, et ennast hästi tunda. Maailm on üpriski õel koht, ma ütlen!

  ega mul ei olegi rohkemat öelda, et ole tugev ja loodame, et see lugu laheneb minimaalsete kahjudega!

 • Reply Crly 8. jaanuar 2018 at 09:19

  Lohutuseks võin öelda, et blogi saab kindlasti rohkem tähelepanu. Mul mees näiteks, kes muidu küsis, et ah, mis sa loed seda Mallukat jälle… Eile valis seksi asmel Malluka blogi lugemise, et olla asjade käiguga kursis :D

  • Reply Mallukas 8. jaanuar 2018 at 09:57

   Ma ütlen ausalt, et mulle päriselt meeldib see blogi tähelepanu ainult siis, kui see on seotud millegi positiivsega. Sõimu saada “klikkide eest” ei ole mulle kuigi esmane valik. Aga no… haha :D Oleks võinud siis ära lugeda ja siis seksida :D

 • Reply H 8. jaanuar 2018 at 09:04

  Ma tean inimesi, kes teenivad 18000 kuus :D Aga nad on kõik oma rahaasjades väga diskreetsed, st nad ei teeks kunagi midagi mis nende rahaasju teemaks tooks :D Seega usun, et su palk veel nii kõrgele ei ulatu ;)

  Kui sa järsku rahateemat kunagi ei maini ja avalikult rahaliste heategudega ei tegele (et mitte iseenda rahakotile tähelepanu tõmmata), siis hakkan kahtlustama! :D

  Aga nagu mul boss ütles: «kui on tekkinud nö. vaenlased, siis teed õiget asja»! Mind igastahes viimasel töökohal edutati just sel põhjusel. :D Vahest harva on kurb, et ma ei kuulu ühtegi sõprade-gruppi töö juures; samas absoluutselt iga päev on hea meel, et ma ei pea kedagi teesklema ja saan alati ausalt välja öelda, mida mõtlen. Sõbrad on niikuinii, aga lihtsalt mitte igas situatsioonis :)

  • Reply Liis 8. jaanuar 2018 at 10:12

   Tahaks ka sellist ülemust ?

 • Reply Maria 8. jaanuar 2018 at 08:43

  Eksimine on inimlik ja tõepoolest see mis sa tegid on täitsa suvaline asi. Kedagi peale Ekspress Grupi ei tohiks see kahjustada. Aga nende sõimavate kommentaaridega on nii ,et tee mis tahad keegi ikka leiab võimaluse solvata :D. Olen vahel naljapärast vaadanud just positiivsete uudiste alt kommentaare, et ala keegi prominent sai lapse või abiellus….ja loomulikult ikka on kommentaarid sellised ,et on värdjas ja kindlasti häälte püüdmiseks/meedialt tähelepanu saamiseks jne tegid lapse/abiellusid. Seega pole vahet kas teed head või halba – kui üldse midagi teed ja see kajastust leiab saad negatiivseid kommentaare. Ma muidugi ei suuda mõista mis jubedad inimesed need netikommentaatorid on. Loodan,et kunagi on võimalik teha telesaada vms kus selline anonüümne sopapritsija otsitakse välja ja siis ta peab oma nime ja näoga nendele inimestele keda ta pakudeks värdjateks jms. nimetanud on otse näkku oma arvamust avaldama :D. Arvan,et enamus selliseid netikommenaatoreid on väga rõvedad inimesed . Vähemalt kui proovin neid ette kujutada siis kajastub mingi tige ja kole inimene kellel oma elu pole. Ma ei teagi mis ma siin oma pika ja lohiseva kommentaariga ütleda tahtsin. Ilmselgelt tead sa seda kõike ise ka :). Ole tubli edasi ja pea vastu !

 • Reply Ahaa 8. jaanuar 2018 at 07:28

  Sa oled tegutseja ja tegutsed kindlasti 10 korda rohkem kui paljud teised… tegijatel ju juhtubki igasuguseid asju, mis elu vürtsikamaks teevad ?

  Kõik läheb mööda ja läheb seegi mööda.

  You just keep going

 • Reply Airi 8. jaanuar 2018 at 06:25

  Ma isegi ei suudaks anonüümsena nii halvasti teise inimese kohta öelda nagu kommentaarides kirjutatakse ükskõik, kelle kohta. Ma isegi oma peas ei mõtle nii.

  Need inimesed ei tea sind? ja vist tahavad niisama kaasa rääkida ja olla anonüümselt ka popid ehk kirjutavad seda, mida teised neilt ootavad.

  Tegelikult istuvad su blogis ja loevad mõnuga.

  Ära parem loe neid kommentaare :)

 • Reply väga väga naine 8. jaanuar 2018 at 02:14

  Ma mõtlesin täna selle peale, et kõik – KÕIK, ainsagi erandita! – toredad inimesed, keda ma tean, põevad vahel. Mõned rohkem, mõned vähem, ent kui keegi üldse ei põe enda pärast, aint vahel on maailm nende arust nõme, on see kindel tunnus, et sel inimesel on mitte midagi väikest, aga SUURT viga.

  KÕIK toredad inimesed on vahel maoli maas ja mõtlevad, et krt, kui ma oleksin teistsugune, äkki oleks parem?
  Oluline on mitte sinna tundesse uppuda, vaid teha nagu sina siin: tõdeda, et jah, ma tegin vea, aga see on nüüd tehtud ja möödas.
  Edasine elu on ees. Elan seda nii hästi kui oskan ja kuradile muu!

  P.S. Kas ma olen vbla kuskil juba öelnud, et inimesed on lollakad?
  Jah, seda on täiega keeruline omaks võtta, et alati leidub keegi, kes on nõme, ALATI, ja see ei ole sinus. See on neis. Jah, sa ei ole täiuslik, jah, ma ei ole täiuslik, aga krt, need, kes selle kallal nõmetsevad, on igatahes veel vähem.

 • Reply Rrrr 8. jaanuar 2018 at 02:12

  Tahaks sind kõvasti kallistada aga.. Mis teha.. Tuntusega kaasnebki omad head ja vead.
  Ütlen aint üht:
  OLE TUGEV!!!!!!