0
KURB ON OLLA

paha siga, mitu viga

11. jaanuar 2018

Öeldakse ju nii, et kus on, sinna tuleb juurde. Mul on sama asi, et nagu mingi paha tunde uss on sees ja lihtsalt tasa ja targu sööb mind seest. Selle pärast ma jupp aega kirjutanud ka pole, sest reaalselt, mida mul ikka nii väga öelda. Mulle ei meeldi eriti siin kirjutada, et mul on nadi tuju, sest see on nagu mingisugune sitahais kärbestele. Siis on kohe sada matsi kohal, kes kõik ihust ja hingest endast viimast annavad, et seda tujunatukest veelgi enam ära rikkuda.

Tegelikult ju midagi kohutavat juhtunud ei ole, aga kõik asjad kuidagi nagu suruvad peale. Kõik on sassis, aga jaksu pole, et koristada. Hoian mina küll oma cocadest ja saiadest eemale, aga liialdamata IGA kord kui ma kaalun, olen ma jälle raskem. Ma küll enam mõõtnud pole, aga arvestades, mis suunas asjad liiguvad, siis raudselt olen nelikümmend korda suurem, kui toitumise jälgimisega alustasin.

Ja mis kõige hullem – kõik ajab mind närvi. Lihtsalt… kõik! Tähendab, päris maailmas, kui ma olen omaenda kodus ja mu ümber on minu inimesed, siis nemad ei aja. Aga internett…APPI! Näiteks seesama Teeme Koos 2018 grupp, ma lihtsalt pidin sealt ära tulema, sest ma tundsin, et ma võin muidu kellelegi veel halvasti ütlema hakata. No ma ei saa, iga jumala päev halati, et “Henry pildi all ta ikka motiveerib nii palju ja räägib nii palju, miks sina meid ei motiveeri? Ah?? Järgmine nädal olen RAUDPOLT Henry grupis!”. Nagu oleks enda teadmata kuskile tsirkusesse tööle läinud ja omandanud mingisuse külaklouni, ei, motiveerija ameti. Nüüd ole vait ja motiveeri kurat, muidu ma enam sinu sõber ei ole!

Ma lihtsalt infoks mainin, et tegelikult on meil Henryga samad sihid ja “leerid” on seal rohkem meelelahutusliku võtme pärast. Päris ausalt ei torgata kellegi silmi välja, kui ta loeb Henri motivatsioonijuttu, ilma, et ta seal tiimis oleks. Lisaks ei olnud mu sellega tegelemise alguses üldse aimugi, et ma sääraste jamadega (nagu Mangi asi) tegelema pean ja et see mu motivatsiooni ja tuju nii nulli viib, et karju appi. Ja mul on raske seda tagasi saada, kui keegi minuga kogu aeg näägutab, et noh, koer, MOTIVEERI MIND, muidu ma ei võta alla. Nagu jeesus, motiveeri ise ennast või midagi…

Muidugi jah. Minu motivatsioon on kadunud ja mul on täna viimane hetk, et ennast kätte võtta ja planku tegema hakata, sest muidu ei saa ma pühapäevaks kindlasti viit korda täis. Lihtsalt… nii kopp ees on. Reaalselt. Kõige enam muidugi iseendast ja sellest, et ma lasen suva jamadel ennast niimoodi mõjutada. Kopp on ees sellest, et ma olen natukene kurjust ja kibestumust ja muud sellist sodi täis läinud ja seeõttu ma loodan, et andestate, kui ma natukene eemale tõmbun, sest muidu oleks mu jutt ainult üks suur ving ja hala. Keda see ka ikka huvitaks.

Ahjaa, kuna mul pole MINGIT motivatsiooni ennast liigutada, siis olen ma liikunud edasi punkti, kus ma söön ainult siis, kui keegi mulle midagi ette tõstab, muul ajal mõtlen, et kõht on tühi, aga arvestades kui pekine ma olen, ei tee mulle toidukorra vahele jätmine ka suurt hullu. Kell on 15:08, peaks vist midagi hommikuks sööma, aga no ei viitsi. Suva. Las jääda. Äkki Kardo millalgi viskab mulle miskit ette.

Blaah, kuri vastik ja vihane Mariann. Öäkkkk!

Meenutan helgusega seda, kuidas nädal tagasi oli mu ainukene mure, et Lende ei jää enne 12 öösel magama. Noh, eile jäi näiteks kell kolm? Neli? Ma ei tea, ma mäletan seda, et ma olin lihtsalt kogu aeg üleval.

Ok, rohkem pole midagi öelda, the end.

Loe ka neid postitusi!

61 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta jdjsjdjehe 13. jaanuar 2018 at 01:08

  issand i feel youuu endal sama asi see nadal kõik asjad nagu ajavad endast kohutavalt välja tahaks nutta vōi röökida kellegi peale ?äkki see mingi kuufaas ?

 • Avatar
  Vasta Karina 12. jaanuar 2018 at 17:18

  Võõrutusnähud coca colast äkki? ? ma muutun ka jube tigedaks kui nt soksi endale keelan ?

 • Avatar
  Vasta Ketukas 12. jaanuar 2018 at 11:43

  Olen lugenud kõiki su postitusi ja pole kordagi ühtegi kommentaari kirjutanud, kuid see kaalust alla postitus tekitas minus väikse kurva tunde (nagu abipalve), kuigi sul on veel analoogsel teemal postitusi olnud. Tean, mida sa tunned, sest mul on terve elu olnud keha fetiss ja kinnisidee ideaalsuse poole püüelda (ilmselt mingit sorti haigus :)). Tahtsin sulle öelda, et vormi saamine on palju keerulisem kui lihtsalt natuke liigutamine. Tegelikult vormi saamine ja kaalu langetamine on ka veidi erinevad. Olen jõusaalis rassinud ca 10-aastat ja tean, et kui raskelt see tuleb. See ongi tegelikult raskem kui mis tahes töö. See peab muutuma elustiiliks, muidu ei muutu midagi ja kergemaks ei lähe. Ja kõige raskem on selle juures ennast sinna kohale saada. Sest loll, kes mitte minemiseks vabandust ei leia. Mul on põhjustest mitte “täna” minna lausa piibel koos, mida lihtsalt nurka viskan.
  Mina olen jõudnud nüüd pingutamise tulemusel sinnamaani, kus enam ei ole vaja kaalu langetada, vaid vanus nõuab juba rohkem lihaste toonusesse saamist. Ja see toitumine… see on veel üldse selline “hall ala”.See on juba veel suurem väljakutse ja nõuab enese ületust mitmeid kordi rohkem. Aga jätkan ikkagi ja iga päev esitan endale selles osas uusi nõudmisi.
  Sul oleks vaja kes sind väevõimul lohistaks trenni ja keeldumise korral on … oi oi 🙂
  Võin sulle ausalt tunnistada, et väike liigutus, natuke kõndi, mõned korrad trenni – ei muuda suures plaanis kahjuks midagi ja ühel päeval ikka oled sama küna ees. Sry see on karm aga reaalsus
  Tuleks ise kasvõi appi sind trenni lohistama 🙂
  vabandust kui nii otse kommenteerisin 🙂 Päikest

 • Avatar
  Vasta Greete 11. jaanuar 2018 at 21:47

  Ehh tore lugeda siin, et ma pole ainus kellel mingi elu kehv nädal olnud… iga päev lihtsalt mingi kamm ja jama, kohutavalt kopp on ees sellest. Nüüd võiks nagu ülespidi minna!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 21:59

   äkki sul hakkasid ka päevad 😀

 • Avatar
  Vasta Terts 11. jaanuar 2018 at 20:10

  Mul ajas ausalt ka eile see grupi teema sita niii keema! Leppisime söbrantsiga kokku, et kui sina ,kui “grupijuht” ära kaod siis henry juurde ka ei jookse. Me südamest ikka team mallukas! Aga täiskasvand inimestelt söukest vingu kuulata pffffffffffff… pigem ei aitäh!
  Aga sa tudu nats rohkem, söö midagi head ja mine jaluta! Saa pea natuke selgemaks, selg sirgu ja sa saad hakkama!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 20:13

   kuule, aga äkki meil kõigil päevad (algamas), et selle pärast närvitsemegi 😀

   • Avatar
    Vasta Terts 11. jaanuar 2018 at 21:22

    Kle mul no go:D tablette liiga palju alles veel..:D möned nädalad aega. Aga no ausalt selline suhtumine ei sobi mu maailma..:D

 • Avatar
  Vasta Agnes 11. jaanuar 2018 at 19:16

  Kusjuures mul täpselt samad tunded selle Teeme koos 2018 grupiga! 🙁 Nagu äärmiselt kahju on kahest asjast: 1. See postitamine on nii massive ja enamjaolt ainult jonnimine 2. Reaalsushetk kui nägin kui rumalad inimesed on. Tee või tead oma private grupp mõne üksiku liikmega või võta lihtsalt sind ja paari sõbrantsi kampa, sest no seal läks küll lappama. 😀 Selle nädala jätan vist isegi vahele sest no lihtsalt ei suuda end motiveerida trenni ajama sel nädalal. What is wrong with us?? 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 19:31

   Mille üle siis jonnitakse?

   • Avatar
    Vasta Agnes Anderson 11. jaanuar 2018 at 19:40

    no küll ei sobi vege päev, küll ei sobi plank, küll ei sobi trennipäevade arv ja mis kõik veel. 😀 Lõputu põhjuste otsimine, miks mitte osa võtta või kuidas viilida. 😀

    • Avatar
     Vasta Agnes 11. jaanuar 2018 at 19:52

     Aga õnneks on palju ka muidugi inspireerivaid ja tublisid inimesi. 🙂

  • Avatar
   Vasta Agnes 11. jaanuar 2018 at 21:57

   +1

 • Avatar
  Vasta R 11. jaanuar 2018 at 19:06

  Mul on iga kuu, mõni päev enne päevasid, paha tuju. Selline nõutu, rusuv, topelt kurb isegi vihane…
  Sinu “kurb on olla” postitusi lugedes jääb selline mulje, et sul on ka sama asi. Kestab kaks kolm päeva ja möödas. Jälgi edaspidi, kas on nii? Ise avastasin selle 29 aastaselt alles (mees naeris, et ta teadis küll varem), senini arvasin, et päevad mind küll ei mõjuta. Nüüd juba tean, et kui paha tuleb siis lasen tal lihtsalt need paar päeva olla 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 19:31

   Täitsa lõpp, sa oled nõid! 😀 Mul just hakkasid päevad 😀

  • Avatar
   Vasta Kats 12. jaanuar 2018 at 07:09

   PMS on selle nimi, tuttav asi 😀 Ja kaalutõus ka ilmselt sellega seotud. Täna juba taevas sinisem kindlasti, pea püsti! ?

 • Avatar
  Vasta Merili 11. jaanuar 2018 at 18:53

  Pea püsti printsess,
  muidu kukub kroon maha?

 • Avatar
  Vasta Mari 11. jaanuar 2018 at 18:38

  Head naist peabki palju olema! Kuldne süda, raudsed närvid… ega igaüks ei suudagi seda kanda 🙂

 • Avatar
  Vasta Katu 11. jaanuar 2018 at 18:37

  Môni päev (vôi vahel mitu järjest:p) ongi nigel.. mott maas ja tahaks vaid teki sees olla ja mitte kellegagi ráákida.. mina laen nendel perioodidel ennast ja varsti tuleb energia tagasi:) kui parasjagu ei jaksa, ei punnita ka ülearu, head nahka sellest (vàh mul) ei tule.. küll inimesed môistavad ja moss üle läheb:)

 • Avatar
  Vasta Killu 11. jaanuar 2018 at 18:11

  Sul on stress ja imestaks, kui ei oleks!Loodan, et võistlusel kus osaled tulevad imelised uudised sinu jaoks ja saad uut motivatsiooni ja värki:))

 • Avatar
  Vasta Tups 11. jaanuar 2018 at 17:37

  Ärge kaaluge ennast tihedamini kui 2x kuus. Minu meelest on juba iga nädal kaalumine liiast.
  Kui kaaluda iga nädal siis kindlasti hommikul kohe pärast ärkamist, et tingimused oleksid võimalikult sarnased. Kaalunumbrit mõjutab juba 1kg piires palju oled just söönud-joonud, millal viimati kõht läbi käis. Ärge tekitage endale mõttetut stressi 🙂
  Number ei ole ole absoluutselt oluline. Oluline on enesetunne. Kui enesetunne pole hea, siis muuta mõni halb harjumus väheke paremaks: nt pakk komme päevas muutub poolks pakis päevas. Juba see on suur edasiminek. Kui trenni teha ei viitsi, siis lihtsalt jalutada. Poodi ikka jalutad, siis järgmine kord mine väikse ringiga.
  Kui te panete endale eesmärgiks kõike nüüd ja kohe, siis ei toimi ja põhjustab tohutu motivatsioonilanguse ja veelgi suuremasse auku kukumise.
  Armastage ennast ja elu! Elu on nautimiseks, mitte lõputuks enesepiiramiseks-piitsutamiseks.

 • Avatar
  Vasta Evalyna 11. jaanuar 2018 at 17:20

  Kle tüdruk aja pea püsti ja lõpeta see enesehaletsemine!!!
  Ära nüüd solvu aga sa oled umbrohi ja umbrohi ei hävine.No vähemalt mina lohutan end nii ja minupuhul see toimib.
  Mõtle parem sellele mis sul hästi on.Sul on mees kes sind armastab.Sul on kaks imekena last<Isegi ämmaga on sul vedanud.No mida krt sul veel vaja on.
  Ole tugev,naerata kõigile ja ela edasi.'
  Muidu need ohmoonid kes sind sõimavad või ulme summasi nõuavad saavad rõõmustada et näe saimegi Mallukale ära teha.

 • Avatar
  Vasta Kersti 11. jaanuar 2018 at 17:16

  Tead Mariann – usu või ei, aga üks päev läheb paremaks. Ma ka siin mingi aeg tigetsesin koguaeg (istusin ikka enamuse ajast kodus) ja tuju oli suht null, aga ma hakkasin igapäev jalutamas käima ja see teeb enesetunde paremaks. Paki Lende kaasa ja äkki jääb tema ka õhtul paremini magama. Tee trenni edasi ja ära loe neist kurjasid kommentaare – need pole kellegile head teinud. Ela oma elu edasi ja ära tee neist välja. Mul muidugi lihtne öelda, aga sa saad aru küll,mis ma mõtlen. Ja tulle trenni gruppi ikka tagasi 😉

 • Avatar
  Vasta Kirsika 11. jaanuar 2018 at 16:46

  Tähtede seis vist! Ma olen ka viimasel ajal nii pahur ja närviline ja hammustaks kõiki.
  Ilmselt läheb varsti yle!
  Pea pysti printsess!

  • Avatar
   Vasta Liisa 11. jaanuar 2018 at 17:24

   +1…

 • Avatar
  Vasta Annekas 11. jaanuar 2018 at 16:38

  Mul ka kuidagi s**’t nädal, pole jaksu ega tahtmist enam millekski, kõik ajavad närvi ja s**T keeb koguaeg 😀 saba rõngasse

 • Avatar
  Vasta H. 11. jaanuar 2018 at 16:11

  Sul on õigus tunda ennast halvasti, sul on õigus tunda, et ei taha enam ja miski ei motiveeri sind. Kui oled juba tükk aega nii tundnud, saad aru kuidas asjad paremuse poole liiguvad. Kõik ei saa olla ju alati hästi, pead vahel tundma ka halbu asju, et saada aru, et kõik on ju tegelikult hästi. Sul on kaks imelist piigat kodus kasvamas, sul on vinge mees, keda armastad ja kes sind armastab. Sul on oma kodu, sul on sõbrad, sa oled leidnud endale meeldiva sissetulekuallika. P*rsse see 6000, p*rsse need sitapead, kes oma ( halvasti kommenteerijatel on oma elus miskit paigast ära kui nad nii õelad on) elu ainult negatiivselt näevad. Sa oled tugev isiksus ja saad igasuguse jamaga hakkama!

  Seega- pea püsti printsess, muidu kukub kroon maha!

 • Avatar
  Vasta Boffin 11. jaanuar 2018 at 16:06

  Tänapäeval on väga popp, et oma liigne rasv ja rasedakõht aetakse kõhulihaste diastaasi kaela. “Ega ma päriselt ei ole paks, mul on lihtsalt kõhulihaste diastaas.”
  Ütle ka, et sul lihaste diastaas ja rõõmusta ennast Coca-Colaga.
  Ps. Fitlapis on nt Coca-Cola Zero lubatud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 16:36

   ma isegi ei taha cocat, kui aus olla, midagi ei taha 😀

   • Avatar
    Vasta Liisu 11. jaanuar 2018 at 18:43

    Ma ausalt soovitan, et kui Cocat üldse juua, siis tavaline Coca on parem valik, kui zero. :)Suhkruasendajad on kohutavad ning see “zero calories” reklaam eksitabki paljusid. Kindlasti MITTE taga ajada väheseid kaloreid või üleüldse kaloreid lugeda!

 • Avatar
  Vasta H. 11. jaanuar 2018 at 15:52

  ” Jumal ei anna meile rohkem, kui me kanda jaksame ”
  See on lause, mis mind aitab ,kui tunnen et ujun kaelani ***** . kui kõik tundub sellisena, et no enam hullemaks minna ei saa. Siis lihtsalt taban end aegajalt mõttelt, et keegi Härra sealt ülevalt pilvepiirilt usub minusse rohkem, kui ma ise .Ehk Tema usk minusse ei olegi ilmaasjata. Ja üllatavalt alati lähebki kõik paremaks ja ma saangi kõik probleemid seljatatud 🙂 Lihtsalt usu endasse rohkem, kõikkidele jamadele on lahendus. Peamine on aga mitte alla anda,sest sinusse usutakse ka siis ,kui sa seda ise enam ei suuda 🙂
  Ükspäev mõtlesin,et polegi eestis vist ühtegi inimest, kes suudaks sellise probleemiga paremini toime tulla kui seda oled Sina. Mitte et ” jee, Mallukal on hiigeljama, viskame saltosid ja plaksutame 😀 ” vaid et Sina oled just see inimene, kes sellise koorma all ei murdu vaid saab selle kõigega tõesti hakkama 🙂
  Hoian sulle pöidlaid ! Kalli-pai

 • Avatar
  Vasta M 11. jaanuar 2018 at 15:51

  Esiteks toitumise koha pealt soovitan proovida järgmist. Lülita oma menüüst välja: suhkur (absoluutselt igasugune, k.a. mesi, stevia jne), piimatooted ja muidugi jahu/tatar/riis/oad. Tärklist täis kartuleid/porgandeid võib süüa päevas nii üks peotäis. Vaata kas siis kaal langeb. Mulle isiklikult mõjub.
  Teiseks. Kui sa lülitad oma menüüst välja suhkru (nagu hetkelgi jood vähem cocat), siis tekib “suhkruvõõrutus”, mille kaheks levinumaks kõrvalmõjuks on väsimus ja paha tuju. Võib-olla oled sellepärast ka pahas tujus (lisaks muule jamale, mis toimub)? 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 16:36

   Issand, kui ma hakkaks selliseid ekstreemsusi korraldama, siis ma ei peaks tundi aega ka vastu 😀

  • Avatar
   Vasta Tups 11. jaanuar 2018 at 17:45

   Mitte kunagi ei tohi anda teisele selliseid soovitusi, et lülita toitumisest mõni toidugrupp välja!
   Täiesti arusaamatu on soovitus loobuda tatrast, riisist ja ubadest- miks küll? Oad on väga hea valguallikas ja tatar ning pruun riis on aeglased süsivesikud (pruun, mitte valge riis), kõik eelnevad sisaldavad ka kiudaineid, mis on seedimisele üliolulised.
   Saage palun ükskord aru: inimene sööb selleks, et elus püsida ja võimalikult tervena elada, mitte kaalu alla saada! Kui kaal on mingil põhjuselt tõusnud, siis tuleb vaadata üle põhjused: kaloririkkad toidud, vähene liikumine, stress. Mitte midagi ei pea toitumisest välja lülitama, isegi mitte maiustusi. Kõike võib, oluline on kogused ja sagedus.

  • Avatar
   Vasta Lily 11. jaanuar 2018 at 17:59

   Nusijahust ja suhkrust saan aru, aga mis neil tatral, riisil ja ubadel nüüd viga on siis?

   • Avatar
    Vasta Lily 11. jaanuar 2018 at 18:00

    Oeh, nisu ikka, nisu…

   • Avatar
    Vasta M 12. jaanuar 2018 at 10:01

    Keha vajab vaid teatud koguses süsivesikuid. Kui neid liiga palju süüa, on tulemuseks ülekaal.
    Väikene võrdlus (100g kohta):
    Toiduaine Süsivesikud Kalorid
    Tatar 66.2g 332.2
    Riis (täistera) 28.2g 135
    Kartul 15.4g 68.8
    Suvikõrvist 4g 22.4
    Lillkapsas 4.1g 30

    Allikas: http://www.ampser.ee

  • Avatar
   Vasta Triinu 11. jaanuar 2018 at 18:21

   Ma ei tea misasja siis üldse süüa võib kui kartulit/porgandit/riisi/tatart ei või?:D kapsast?

   • Avatar
    Vasta M 12. jaanuar 2018 at 09:23

    Oehh… nii palju negatiivseid kommentaare.
    Soovitus oli kaalulangetuseks, keegi ei ole kohustatud midagi tegema.
    Kartulit ja porgandit võib süüa, aga mõõdukalt. Poes on veel kõiksugu köögivilju: lillkapsas, suvikõrvits (muud kõrvitsalaadsed), mis sisaldavad vähem kaloreid ja süsivesikuid. Meie keha vajab vaid teatud koguses süsivesikuid ja kui neid liiga palju süüa, on tulemuseks ülekaal.

    Aga keegi ei pea tegema seda, mida ta ei taha.
    Mina näiteks ei söö juba aastaid makarone, riisi, tatart ning kartuleid söön väga vähe. Ei tunne küll, et millestki puudust oleks.
    Aga jah. Igaüks sööb mis tahab, ma lihtsalt pakkusin ühe variandi välja.

    • Avatar
     Vasta Hah 14. jaanuar 2018 at 11:18

     Sorry, aga keedetud/küpsetatud kartul on küll täiesti mõttetu toiduaine.
     Tatar seevastu just väga hea. Eriti toortatar.

  • Avatar
   Vasta Maamutt 11. jaanuar 2018 at 19:08

   Mida kuradit? Mesi on kasulikum kui suhkur. Mina sain suhkrusõltuvusest lahti meega. Kohvi joon tilga meega näiteks ja kui magusaisu vaevab siis lusikas mett suhu aga seda juhtub vist kord kaks kuus. Iga päev joon teed, kohvi kolm-neli korda nädalas.

  • Avatar
   Vasta M 12. jaanuar 2018 at 09:48

   Küsimus on rohkem tervislikus toitumises. Soovitan siis üldisemalt: Uurige tervisliku toitumise põhimõtteid. Uurige, mida teie keha vajab kütuseks. Uurige palju teie keha tegelikult seda kütust ehk süsivesikuid vajab. Siis võib-olla mõistate ka soovitust süüa süsivesikurikaste toitude asemel tervislikemaid valikuid.
   Jah võib alustada sellest, et sööd terve paki kommi asemel päevas pool pakki. Jah, see on edasiminek. Aga pool pakki kommi päevas pole siiski tervislik.
   Miks välja suhkur? Kas olete kuulnud kunagi midagi suhkrusõltuvusest? See on täpselt see, mida Mariann ütles: võtab ühe kommi ja siis veel, sest ei suuda lõpetada. Seepärast on parem suhkur välja lülitada, tulevikus isusid vähem (see võtab muidugi aega, et selleni jõuda). Aga! See on igaühe enda valik, kas ta seda teeb või mitte. Kõik oleneb ka eesmärkidest.

 • Avatar
  Vasta Eva 11. jaanuar 2018 at 15:48

  No tere-tere! Nii hea, kui keegi kirjeldada oskab tunnet, mis mind terveee sügise kimbutas! Oli tore küll, kui öeldi : “Pea püsti printsess, muidu kroon kukub maha!”. No minu poolest pistku see kroon endale pe*rse! Need sõnad ei aidanud ju! MAGADA oli vaja! Soovitan sullegi, ei hakka siin mingeid hellitussõnu jagama.. MAGA rsk! Ausalt!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 16:37

   Õhtul, kui võiks nagu magada, siis passin üleval nagu loll

  • Avatar
   Vasta kersti 11. jaanuar 2018 at 22:57

   lahe kommentaar

 • Avatar
  Vasta T. 11. jaanuar 2018 at 15:42

  Nüüd tuleb täiesti lambi kommentaar, kuna küsisid Fb-s, millest kirjutada.
  Mul on üks küsimus juba pikemat aega ning ei oska seda kuhugi postitada. Sul on palju lugejaid, kes istuvad perekonniti laua ääres, tahaks väga teiste arvamusi teada. Asi siis lauakommetes.

  Mäletan oma kodust, et kui ei olnud just erijuhtum (keegi pidi kuhugi kiirustama), siis söödi ikka kõik koos. Alustati ühel ajal, igaüks sõi oma taldrikust. Ei võetud näpuga suurest kaustist, ei mindud oma kahvliga suurde kaussi sobivaid asju välja sobrama. Eks alati, kui nt pannkooke küpsetati, oli hirmus tahtmine lõhna peale kohe mõni koogike näpata, aga see ei oleks ju teiste suhtes aus – kõik on näljased, miks peaks keegi ennem saama. Või kui ema tegi kotlette ja isa tuli lihtsalt näpuga võtma (neid esimesi, mis serveerimiskaussi juba pandud olid). No nii närvi ajas – kõik ju tahavad süüa, aga ikka peab üks olema, kes läheb enne näppima.
  Praegu on mul selline “koduhaldjase” töökoht ühe pere juures, kus pean lapsi koolitöödes aitama ja vahel ka õhtuti süüa tegema kui ema või mõlemaid vanemaid pole kodus. Ja juba toiduvalmistamise ajal tulevad pereliikmed pliidi ümber (ja ei ole ma veel näinud, et nad kunagi enne sööki käsi peseks!), hakkavad näiteks mu hakitud sibulaid või mozzarellakuule lihtsalt süüa nokkima, pereisa tuleb võtab pannkoogivirnast lihtsalt ühe koogi ja hakkab järama – keset söögivalmistamist. Laua taga istudes nokitakse nuudleid näpuga suurest kausist niipea kui tagumik tooli puudutab, rääkimata salatikausist, kust nokitakse oma kahvliga (mis oma suust läbi käib), ainult neid asju välja “mis süüa kõlbavad”. Mind ajab see ÜLInärvi, samas see ei ole minu pere ega minu kodu, et öelda – kuulge, see on ebaviisakas. Viisakas on ju tõsta ports ja see ära süüa; kui soovid juurde – tõstad juurde, mitte ei noki ja näperda. Endal ka juba kõht koriseb seda risottot keetes, aga ma ei hakka ju esimesena seal oma ilase lusikaga kõigile mõeldud potist sööma.
  Kuidas teiste peredes reeglid on? Kas üldse on?
  🙁

 • Avatar
  Vasta P 11. jaanuar 2018 at 15:28

  Kui oled kaelani p*sas, on peamine pead mitte norgu lasta 😉 😀
  Aga tegelt suht mõistetav, et motivatsioon peale ära olnud jamasid sinnasamusesse kaob. Ja kui see trennivärk sul mingi pooleldi elukutse ikka ei ole või vähemalt vägaväga suur kirg ja harrastus, siis ei ole ikka nii, et misiganes elus toimub, alati suudad teisi üles upitada, innustada, edasi liikuma motiveerida. Ja no natuke valesti on kõik need eesmärgid püstitatud, kui loodetaksegi, et las Mallu nüüd paneb mind liigutama. Muidugi kambavaimus on kergem kulgeda, aga kõige suurem motivaator peaks peeglist vastu vaatama või vähemalt kodus leiduma. Njah. Don’t põe, Mallu. Ja ei oskagi muud soovitada, kui et ära pead päris norgu siis lase, vot siis on päriselt kõik s*tasti. Läheb kunagi üle see mõõn. Ootame seda sama palju kui sa isegi. Aga käi vahel ikka teada aandmas, kuis on ja kas keegi saaks kuidagi su meeleolukest paremaks teha 🙂

 • Avatar
  Vasta laura 11. jaanuar 2018 at 15:23

  Mallluuuuu, ära kassi. Kindlasti läheb see kõik mööda. Ja kui tunned, et tahad eemal olla siis nii teegi. Enda peale pead ka mõtlema.
  Mina näiteks istun jälle haiglas, kaks päeva horisontaalselt asend olnud ja valudest rõngas aga ikka hoian oma lippu , mitte just kõrgel aga pooles mastis. Asi seegi.
  Ole tubli ja südamest soovin sulle, et see paha olemine üle läheks ! Kallista oma tütrele siis ja las Kardo viskab mõne hea killu ( tal neid tuleb varukast) ja juba sa naeratatki ?

  • Avatar
   Vasta laura 11. jaanuar 2018 at 15:24

   Horisontaal asendis ja tütrekesi *

 • Avatar
  Vasta kuks 11. jaanuar 2018 at 15:20

  Ehk siis jälle alustasid midagi,keegi on parem kui sina ja siis sa kohe katlestad ,jätad soiku ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 15:23

   Ei katesta, teen edasi ju.

   • Avatar
    Vasta kuks 11. jaanuar 2018 at 15:43

    eemaldasid end sealt grupist ju või eii? edasi teed,aga nö grupijuht vms ka oled?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 15:45

     Ma ei taha mingi grupi juht olla, kui sellega kaasneb motiveeerida 24/7 inimesi, ajal, mil ma ei suuda isegi ennast motiveeerida.

     • Avatar
      hmmh 11. jaanuar 2018 at 17:16

      täiesti ajuvaba, mis peaks olema teiste inimeste asi, kas keegi alustab ja jätab katki või teeb edasi – selline vanaeide suhtumine, kes varasemal ajal lapsega tüdruku külast välja sõid. Jätke, ja elage OMA elu. Kui võttis grupijuhi osa, aga see tundus jäle, loomulik ju, et ta jätab selle maha??? See on tema VABA aeg, keegi ei pea oma vaba aega täitma jäleda tegevusega.

  • Avatar
   Vasta P 11. jaanuar 2018 at 15:32

   Kust sa välja lugesid, et ta pooleli jätab? Ta kirjutas lihtsalt sellest, kuidas fännid loodavad rohkem entusiasmi ja motivatsiooni Mallu poolt, kuid tal omal meeleolud nullis ja mott maas. Ning et see leeride värk on lihtsalt mängulisuse pärast tekitatud asi. Sama hästi võib siis Henry leeris istuda ja temast motiveeritud ssaada. No kui ikka oma peegelpilt üldse ei motiveeri.

  • Avatar
   Vasta Kats 11. jaanuar 2018 at 18:56

   See on ju Mallu tiim!
   Meeskonnakaaslased peaksid kõik üksteist toetama! kui Mallul pole motiveerimise motivatsiooni peal, siis normaalne tiim, meeskond, seltskond toredaid inimesi – nemad motiveeriksid ise Mallukat! Kordamööda, ükshaaval, üheskoos – kuidas iganes.

   Suht nõme nõuda, et üks peaks olema kloun, kes alati teiste jaoks olemas… ja need teised võivad ta siis energiast tühjaks imeda, sest ise on liiga ossid, et hoopis juhtimine üle võtta ja ISE ägedad olla

 • Avatar
  Vasta Hele 11. jaanuar 2018 at 15:20

  See, et Lende kell 3 öösel magama jääb, võibki su paha tuju ja igasuguste lolluste algpõhjus olla kusjuures. Väsinud inimesed teevad ikka ulmelollusi ja on ulmehajameelsed. Ja deprekas ronib aina lähemale. Mul endal lapsega sama jama, et ei jää magama või käib 10x öö jooksul jauramas ja mõistus on täiega pehme juba.

  Jõudu ja katsu vastu pidada. Varsti läheb päev pikemaks ja olemine ka vast paremaks 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. jaanuar 2018 at 15:23

   Alles juubeldasin, et mind see magamatus ei häiri, aga täna hommikul kell 8 ärgata oli ikka VÄGA raske 😀

   • Avatar
    Vasta Hele 11. jaanuar 2018 at 15:25

    Ega esimesed päevad ei häirigi, siis ju veel “vanad varud” olemas 🙂
    Aga kui see on pikemalt, siis ongi raske. Ja magamatusega ei lange kaal ka ju kuhugi, vaid pigem keha hoiab ja nõuab magusaga kiiret energiat peale.

    • Avatar
     Vasta Jane 11. jaanuar 2018 at 21:19

     +1
     Nii ta kahjuks on jaa. Mul toitumine korras ja trenni tuleb oma viis korda nädalas, aga tolku ei miskit, kuna magada ei saa korralikult. Lohutan end sellega, et vähemalt ei tule juurde.

 • Avatar
  Vasta Mariliis 11. jaanuar 2018 at 15:15

  Ära nuta lilleke, homme sööb sind hobune…
  Suured kallistused. Küll kõik läheb mööda…